'Bochum een grote familie' Versteeg stelt ticket voor Nagano veilig t Siemerink raakt ze weer maar hij weet niet waarom Sport nix met moeite verder Onrust op de Brunel/Sunergy Beenhakker: 'Ik geloof in deze selectie' IAC 8 NOVEMBER 1997 chef willem spierdijk, 071 -5356*16-1, plv -chef rob onderwater, 071 -5356-163 heeft elftal geblesseerden am» Ajax-trainer Morten Olsen kan voor de wedstrijd te- irta, morgen, een elftal namen op papier zetten. Van zie- feeblesseerden. Babangida en Laudrup waren al langer uit jtie. Daar kwam deze week een klein peloton bij. Ronald heeft een gebroken rib. De rest van de lijst staat vol Jcens. De trainer heeft vier extra krachten opgeroepen t duel tegen Sparta. Andy van der Meijden is het meest hde gezicht. De aanvaller is nog junior. Raphaël Susupe- iteert ook in de selectie. "Stee blijft bij VVV Nog geen twee etmalen nadat hij was ontslagen als trai- IVW is Henk van Stee weer teruggekeerd op zijn post bij purgse club. Woensdag gingen beide partijen uiteen, gis- [lag werden de handen weer ineen geslagen. Van Stee zit lavond gewoon op de bank in de belangrijke thuiswed- [gen Excelsior. De spelers van VW hadden eerder ge- te staken indien de trainer op straat zou worden gezet. Ui naar team-Prost larno Trulli rijdt de komende twee seizoenen bij de ren- i Alain Prost. De 23-jarige Italiaan reed het afgelopen jaar h wedstrijden bij Prost als vervanger van Olivier Panis. De tan raakte tijdens de Grote Prijs van Canada zwaarge- favoriet, Ajax vierde Inter Milaan geldt in Engeland als favoriet voor de _|)eker. Ajax staat bij de bookmakers als vierde genoteerd. 5nte als zestiende en is daarmee dus laatste. De lijst van jen: 1. Inter, 2. Atletico Madrid, 3. Lazio, 4. Ajax, 5. Auxer- NT%ialke, 7. Aston Villa en Karlsruhe, 9. Spartak Moskou, 10. 'ISEiBoekarest, 11. Strasbourg en Croatia Zagreb, 13. Bochum ra, 15, Rapid Wien, 16. FC Twente. Trapees topvoetbal niet op betaal-tv' i De UEFA zal zich inspannen de grote Europese voetbal- Tijden ook in de toekomst niet aan betaalzenders te laten -■-den. De tv-rechten van de EK's en Finales van de Europe- jrtoernooien zijn momenteel in handen van de EBU, het werkingsverband van de nationale omroepen. „Dat is be- k, zo blijven we de hoogste kijkcijfers scoren", aldus voor- 'iasjennart Johansson gisteren in Geneve, zei g bezoek Blitz en BV Leiderdorp De basketballers van Blitz, uitkomend in de eerste klasse t rayon west, spelen morgen om half zes tegen eredivisio- ïnckers. Het betreft een bekerwedstrijd in sporthal De jft Jrst in Voorschoten. Ook BV Leiderdorp (tweede klasse treft morgen een ploeg uit de eredivisie. Koploper Finish s/Amsterdam komt naar 'Op Dreef. De bekerwedstrijd dmjom 19.45 uur. langs Spaarnwoude nd |ioek« De zaalvoetballers van Bax hebben zich in de top n jeerste divisie gehandhaafd door met 4-7 van Spaarnwou- tinnen. Pas in de slotfase nam de Voorhoutse ploeg af- =e4an de tegenstander. Voor de doelpunten zorgden Martin ohammed Bougrine (2x), Hennie Koet (2x), Hans van bejen en Kees van Tongeren. Vooral de treffer van Van Tong- 'as een 'beauty'. De doelman lobde de bal vanaf de eigen Dver de doelman van de tegenpartij. ■st» michel van gent rdPDEWERKER heeft zich ternauwer- jplaatst voor de eindron de Leidse Korfbalbeker, •nlttal van Peter Kuipers a de winst op Fiks (15- de nederlaag tegen De en (12-11) haar oppo- eu1outer op grond van een ielsaldo voor. was Pernix ingeschat als in poule A, want de jjloeg was de enige eer gier van het trio. Coach Kuipers stuurde tegen sterkste formatie het Wdie prompt een degelij- uwinning behaalde (7-2, Pst, 12-10 en 15-11). Hij Lbor het duel tegen De Danaïden liefst zes nieuwe spe lers in. Dit leek fatale gevolgen te hebben, want De Danaïden bleek een taaie tegenstander. Heiko Lochter maakte met twee minuten te gaan 11-10, maar Ineke van der Vegte herstelde nog het evenwicht. Met het laatste schot van' de wedstrijd zorgde Paul Hüsken voor 12-11. In de slotwedstrijd had De Danaïden genoeg aan een ge lijkspel tegen Fiks om eerste te worden.- De formatie van Aart van der Werf verloor met 19-15, waarmee De Danaïden als laatste eindigde door een slecht doelsaldo. Fluks, Tempo en TOP zetten het bekertoernooi maandag vanaf 19.15 uur voort in de Noordwijkhal met hun wedstrijden in poule B. stockholm/leiden willem spierdijk Plotseling is het gevoel weer te rug in het racket en Jan Sieme rink zelf heeft er eigenlijk geen verklaring voor. Voor de eerste keer dit jaar haalde de Rijnsbur ger gisteren in Stockholm de halve finales van een ATP-toer- nooi door met 6-4, 6-2 van de Fransman Cedric Pioline te winnen. „Sinds augustus ben ik weer erg gemotiveerd, maar vraag me niet waarom ik ze de ze week wel sta te raken", zei Siemerink gisteravond na zijn partij tegen de Fransman. De eerste ronde tegen de on bekende Zweed Bergh was het nog moeilijk gegaan ('wennen aan de baan en aan de ballen'), maar in de ronde daarna speel de Siemerink superieur tennis tegen Boris Becker. „Het was gaaf om tegen hem te spelen. De ambiance gaf me al een kick, een uitverkocht huis en het pu bliek dat achter Becker stond. Het is toch een levende legende waar je tegen speelt." Vooral aan service maakt Sie merink deze week indruk. De laatste twee partijen kreeg hij tien keer een breakpoint tegen, tien keer redde hij zich uit die netelige situatie. Slechts één keer dreigde hij uit zijn ritme te raken. In de partij tegen Becker meldde een lijnrechter plotseling dat Sieme rink aanwijzingen kreeg van zijn coach Tjerk Bogtstra, die vlak langs de baan zat. De Rijnsbur ger overtuigde de scheidsrech ter er echter van dat Bogtstra niets meer dan 'kom op' en 'goede bal' had geroepen. Tegen Pioline speelde Sieme rink een iets mindere wedstrijd dan tegen Becker. „Ik had toch een wedstrijd van 2,5 uur in de benen en voelde me stijf. Hij speelde voortdurend service volley. Ik heb geprobeerd om de bal na zijn opslag in het spel te houden. Je zag toch dat hij met zijn volleys fouten maakte op belangrijke momenten. Vandaag ontmoet de num mer 105 van de laatste wereld ranglijst de Brit Greg Rusedski. Vorige week had hij tegen deze hardhitter geen schijn van kans. Siemerink: „Maar ik sta nu be ter te serveren. Ik denk dat we weinig ralley's zullen spelen." Zeker is dat de Rijnsburger te- ruggkeert in de top-honderd van de wereld. Als hij van Ru sedski verliest, staat hij maan dag toch rond de 85ste plaats. In elk geval neemt hij uit Stock holm een cheque van 80.000 gulden mee. Nederlands schip wil plaats in middenmoot van Whitbread kaapstad cpd Het blijft rommelen op de Bru nel/Sunergy, de Nederlandse deelnemer aan de Whitbread Race Round The World. Hoe wel captain en begeleidings team om het hardst roepen dat men morgen vol vertrouwen aan de tweede etappe naar het Austrtilische Fremantle begint - wat kunnen ze cinders, met nog een half jaar voor de boeg? - wijzen de daden op iets an ders. Het is onrustig bij 'de équipe, die de eerste etappe als allerlaatste afsloot en de laatste anderhalve week in Kaapstad heeft kunnen nadenken over de eigen zonden. Zonder Mark van Hulssen, die de bemanning heeft verla ten. Hij twijfelde aan de kan sen van de BrunelSunergy in het vervolg van de Whitbread en stak zijn kritiek niet onder stoelen of banken. Om die re den is hij vervangen door de Fransman Eric Drouglazet. Het is niet de eerste wisse ling, want na aankomst in Zuid-Afrika beslopt de Frans man Gerald Rogivieu het Ne derlandse project vaarwel te zeggen. Ook hij was het oneens met de koers, die in de eerste etappe was gevaren. Dat zijn vrouw binnenkort moet beval len, werd eveneens aangehaald als een reden, maar dat zal Rogvieu toch allicht hebben geweten voordat hij in septem ber van start ging in het Engel se Southampton... Zijn functie als wachtleider wordt overge nomen door de Fransman Herve Jan. Met een nieuwe navigator, Stuart Quarrie, en een twaalfde bemanningslid (Arjan van Gent, in de eerste 'rit' nog re serve) hoopt schipper Bouscholte op een betere koers. Quarrie, een 47-jarige Engelse rot in het vak, weet hoe het is om rond de Zuid- pool-cirkel te zeilen. De twee de etappe, 4600 zeemijlen lang, voert de vloot van negen overgebleven boten van Kaap stad naar de westkust van Australië en op die route liggen ook gevaarlijke ijsbergen, die als lastige verkeerszuilen moe ten worden vermeden. Bouscholte verloor er niet al te lang geleden een goede vriend. „En dat maakt je best zenuw achtig." Quarrie komt als navigator op de plek van de Portuguees Joao Cabecadas, die niet af haakte maar als bemanningslid aanblijft. Het bewijs dat hij een teamspeler is, benadrukt de leiding in Kaapstad. Ondanks zijn 'degradatie' wil Cabecadas toch strijden voor een hogere positie, waarmee overigens een plek in de middenmoot wordt aangeduid. Ajax wacht moeilijke duels Vertel eens wat van Ajax, vroeg Klaus Toppmöller, trainer van VfL Bochum, donderdagavond nog aan zijn oud-spe ler en vriend Andrzej Rudy. Effe bijpraten. De Poolse Aja- cied vertelde weinig. Stel dat we straks tegen elkaar spe len, lachte de middenvelder. Een halve dag later werd achter de naam van Ajax bij de loting 'VfL Bochum' ge plakt voor de derde ronde van de UEFA cup. De Amster dammers spelen op 25 november thuis, 11 december is de return. En daar hoeft Ajax, volgens Rudy, helemaal niet zo blij mee te zijn. amsterdam/enschede Leo Beenhakker kreeg gisteren voor de training een Feyenoord-sjaal omgeknoopt. rotterdam gpd Hij had eindelijk weer eens een werelddag beleefd. Een training geven op een voetbalveld - Leo Beenhakker had er, met een Feyenoord-sjaal om z'n nek, van genoten. „Ik heb hier steeds behoefte aan gehad. En nu nog meer, omdat het Feyenoord is. Deze club heeft altijd een warm plekje in mijn hart gehad." Hij zal het, zo heeft voorzitter Jorien van den Herik hem al la ten weten, zonder aankopen moeten doen. „Niet erg," zo heeft Don Leo op de kennisge ving gereageerd, „want ik geloof in deze groep. Hoe goed deze selectie is, kan ik nog niet vol doende inschatten. Ik heb be paalde indrukken opgedaan in de wedstrijd tegen Vitesse en ik heb Feyenoord regelmatig op tv gezien. Maar sommige spelers ken ik niet eens. Ik heb me aan ze moeten voorstellen. Het is niet de eerste keer, dat Beenhakker in een soortgelijke situatie terecht is gekomen. „Ik heb dit in mijn carrière vaker meegemaakt. Dan weet je dat er bepaalde dingen zijn, die nog langs je heengaan. Gewoonlijk krijg je vat op allerlei zaken in de voorbereiding. Die pik je dan terloops op, maar die tijd is er niet. Dat vind ik niet zo'n pro bleem, „want over het alge meen heb ik alles vrij snel in de gaten." Het grootste probleem gaat hij meteen aanpakken. „Dat is," weet de voormalige bonds coach, „dat niemand op zijn ei gen niveau speelt. Dat is het eerste waarop ik me ga richten. Hoe dat is gekomen kan ik niet beoordelen. Daaraan ligt meestal een aantal omstandig heden ten grondslag. Maar dat ze op hun eigen niveau kunnen spelen, dat hebben ze ook on der Arie Haan nog bewezen." Beenhakker heeft geen tijd en gelegenheid om Feyenoord an ders te gaan laten spelen. „Ik ben aangewezen op deze spe lersgroep. Ik moet uitgaan van de bestaande situatie. Dus ik kan niet met drie spitsen gaan spelen, omdat ze er niet zijn. Ze zijn er niet bij Feyenoord en el ders ook nauwelijks." Vooralsnog gaat Beenhakker op dezelfde voet verder. „Eerst de ploeg terugbrengen op ni veau en proberen dit seizoen zo goed mogelijk te besluiten. De ze ploeg moeten we de komen de dagen en weken weer aan het voetballen zien te krijgen. Als dat lukt, proberen we de speelwijze te zoeken die aan slaat bij de supporters. Daar heb ik voorlopig mijn handen vol aan. Pas als de zaak weer op de rails staat, kunnen we over de toekomst praten. Daar heb ik nu geen trek in." Andrzej Rudy was donderdag even terug in Bochum. Hij zag zijn oude club met flink fortuin winnen van Club Brugge en zo de derde ronde van het UEFA cup-toernooi binnenrollen. Hij speelde er, in de tweede helft van het seizoen '95-'96, veertien wedstrijden. Maar Rudy was er vooral voor de. sfeer, want hij was er thuis, iri die korte tijd bij Bochum. „Het is er één grote fa milie", zegt hij. Dat is de grote kracht van de club, die voor het eerst meedoet in Europa; het enthousiasme van het elftal, het fantastische stadion ('als toe schouwer heb je het idee dat je met de wedstrijd meedoet'), het leven was er goed voor Rudy. Morten Olsen kent de ploeg ook. De Deen was immers trai ner van Köln. Zijn definitie: „Het is een echte ploeg van het Ruhrgebied." Er is emotie, en thousiasme. „Er is veel strijd." Olsen en Rudy vinden Bochum een beetje Udinese. Ook de Duitsers schoten na de promotie in één seizoen door naar een UEFA Cup-plaats. Het is voor beiden het eerste Eu ropese avontuur. Een geestdrif tige ploeg, met veel inzet. Een sfeervol stadion. En na Zacche- roni blijkt ook de trainer van Bochum alles van Ajax te weten. Volgens Andrzej Rudy heeft Topmöller alles van Ajax, van boeken tot videobanden. De voorspelling van de ken ners - 'het wordt zeer moeilijk' - wordt ook niet beïnvloed door het feit Bochum dit jaar niet goed draait. De ploeg staat in de Bundesliga met Hertha BSC op de gedeelde laatste plaats met 12 punten uit 13 duels. Juist te gen Ajax, zeggen Olsen en Rudy, zullen de krachten worden sa mengebracht voor een 'grote prestatie'. FC Twente Met Auxerre als tegenstander hoopt FC Twente eindelijk aan voetballen te komen in de strijd om de UEFA-beker. De Fransen staan eerst op 25 november in het Diekman Stadion tegenover de ploeg van Hans Meyer. De loting voor de derde ronde werd vrijdag met tevredenheid ont vangen. „Een voetballende ploeg. Prettiger dan onze vorige tegenstanders", concludeerde aanvaller John Bosman. Trainer Meyer vond dat loting niet slecht. Spartak Moskou en Steaua Boekarest zijn in de win ter geen pretje, vindt de 55-jari- ge Duitser. udlT OP TV SCOREBORD Jg EURO: Tennis: ATP-toernooi halve finales, 15 BBC 1: Grandstand: 58 Ned 2: Studio sport: o.rn. in het internationale shorttrack- Den Haag. .30 EURO: Tennis: ATP-toernooi lolm, halve finales. „45 SBS 6: Sport: Toto Divisie, 'te .50 BBC 1: Sport. 15 SBS 6: Sport: Engels top J.00 BBC 1: Match of the day [■27 Ned 2: Studio sport: o.m. fen het internationale shorttrack- h Den Haag en van de Whitbread 10 Did 1: Sportschau extra: op de schaats (Champions Se- Canada International 1997 ijshockey (Deutschland PRIJSVRAGEN SCHAATSEN Lucky 10, trekking 7 november: 5-9-12-17-18-21-28-29-38-40-41-46- 50-54-56-60-64-68-72-74 (onder voorbehoud) jlifax) München, Duitsland - Canada). 15 Did 1 Die Sport-Reportage met o.a.: Bundesliga-voetbal, [2e ronde Europacup) en tennis louwingop ATP-WK) .00 Ned 2: Studio sport .45 BRT 1: Sportweekend. •58 Did 1: Sportschau-Tele- j.OOEURO: Supercross: WK Su- lanuit Parijs-Bercy. 1.01 Ned 2: Studio sport: over liet betaald voetbal [.25 Canal Italiaans voetbal: n-AC Milaan. 45 RAI UNO; Sport. J.55 Ned 2: Studio sport: beelden paanse en Italiaanse voetbalcom- 0 EURO: Boksen Zwaargewicht Explosie g.00 Did 1Sport im Westen XL. 30 Did 2- Sport am Sonntag. 30 EURO: Voetbal: WK 'Dream rh. „J 55 RTL 4: Sportnieuws. v00 EURO: Zeilen: samenvatting 'hitbread Round the World Race, ppe. Herh. 15 Veronica: Autosport: Camel ngolië 'S7 20 RTL 5: Sportnieuws. •30 EURO: Bobsleeën: wereldbe- nsbob in Calgary. Herh. Loting UEFA-beker Fc Twente (Ned) - Auxerre (Fra); Ajax (Ned) - VfL Bochum (Dui); Lazio Roma (Ita) - Ra pid Wien (Oos); Braga (Por) - Schalke 04 (Dui); Kroatië Zagreb (Kro) - Atletico Ma drid (Spa); Strasbourg (Fra) - Inter Milan (Ita); Steaua Boekarest (Roe) - Aston Villa (Eng), Karlsruhe SC (Dui)^- Spartak Mos kou (Rus). Wedstrijden worden gespeeld op 25 no vember en 9 december (Bochum - Ajax 11 december). Eerste divisie: Go Ahead Eagles - Cambuur 1-3 (0-1) 16. Van der Laan 0-1 (strafschop), 71. Van Rijswijk 0-2, 89. Tammer 1-2, 90. Van der Laan 1-3. Scheidsrechter: Reygwart Toe schouwers: 4500. Gele kaart: Boerebach, Hofstede (GA Eagles). Elzinga (Cambuur). Duitsland, competitie: Kaisersl. - Rostock 4-3; Wolfsburg - Duisburg 0-2. WK-kwalificatie, zone Azië (Groep A). Doha: Qatar - Iran 2-0 (1-0). 35. Enazi 1- 0, 80. Enazi 2-0. Stand: 1 Iran 8-12, 2. Saudi-Arabië 7-11, 3. Qatar 7-10, 4. Koeweit, China 7-8. HANDBAL Eskilstuna. Mannen, Europacup bekerwin naars, tweede ronde, eerste duel. IF Guif Eskilstuna (Zwe) - Anova E en 0 33- 18(13-9). Den Haag. Olympische kwalificatie, short track. Vrouwen, stand na 1000 meter: 1 Yun-Mi Kim (ZKo) 5 punten, 2. Charest (Can) 3, 3. Lee-Kyung Chun (ZKo) 2, 4. Teshigawara medewerker VOETBAL (Jap) 1, 5. Chunlu Wang (Chn) 0 punten- 17 plaatsingspunten, 11 o.a. Wieger den haag marc van der jagt (Ned) 0-7, 17. o.a. Melanie de' Lange (Ned) 0-4. Mannen, stand na 1000 meter: 1 Gagnon (Can) 5 punten, 2. Jun-Hwan Lee (ZKo) 3, 3. Gooch (GBr) 2, 4 Dong-Sung Kim (ZKo) 1, 7, o.a. Versteeg (Ned) 0-12, 18. o.a. Smit (Ned) 0-5. TENNIS Stockholm. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Kwartfinales: Siemerink (Ned) - Pioline (Fra) 6-4 6-2, Rafter (Aus/1) - Henman (GBr/8) 6-3 6-3, Rusedski (GBr/2) - Lars- son (Zwe) walkover wegens ziekte. Björk- man (Zwe/4) - Kucera (Slw) 6-3 6-2. Moskou. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Kafelnikov (Rus/1) - Sargsian (Arm) 6-1 6-2, Nestor (Can) - Damm (Tsj) 6-3 6-4 Santiago. Mannen, 650.000 gulden. Tweede ronde: Rios (Chl/1- Prieto (Arg) 5- 7 6-1 6-4, Burillo (Spa) - Clavet (Spa) 7-6 3-6 6-3, Meligeni (Bra) - Silberstein (Chl) 4-6 6-3 6-2. Gross (Dui) - Gumy (Arg) 5-7 6-1 6-3. Chicago. Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Basuki (Ino) - Schultz (Ned/7) 6-2 4-6 6-4, Novotna (Tsj/1) - Fra- zier (VSt) 5-7 6-2 6-3, Williams (VSt) - Pierce (Fra/5) 6-3 7-6, Raymond (VSt/8) - Sugiyama (Jap) 6-4 6-2, Tauziat (Fra) - Ap pelmans (Bel) 6-1 6-2. ZONDAG 9 NOV EREDIVISIE TAFELTENNIS SCYLLA tegen PERFECTION (Hein Chrispijn) Acinvang: 13.50 u. Brahmslaan 80 Leiden Deze advertentie wordt u aangeboden door: hein chrispijn I loge Rijndijk 260 Leiden grenen a) rotan design Iedere zondag open van 11.00 - 1 7.00 uur Shorttracker Dave Versteeg neemt tijdens de Olympische Winterspelen van Nagano vrij wel zeker deel aan de 1000 me ter. De 21-jarige Lissenaar scoorde op de eerste dag van de olympische kwalificatiewedstrij den (in Den Haag kunnen lan den startbewijzen voor Nagano verdienen) voldoende punten voor een nominatie. NOC*NSF stelt een plaats bij de beste twaalf als voorwaarde, Versteeg staat na gisteren gedeeld zeven de. Alleen uitzonderlijk vorm verlies kan een reis naar Japan nog in de weg staan. De 'aanvoerder' van de natio nale shorttrackselectie slaagde er gisteren op het kunstijs van het Haagse schaatscentrum De Uithof niet in om door te drin gen tot de halve eindstrijd van de 1000 meter. Hij finishte in zijn kwartfïnalerace als derde. Slechts voor de eerste twee rij ders op de langste individuele olympische afstand was een vervolgoptreden weggelegd. Die teleurstelling wordt deels weg gepoetst door de vreugde over de nominatie, die Versteeg me de dankzij twee overwinnigen in de voorronden verdiende. „Ik heb in die laatste race ge woon een tactische fout ge maakt", oordeelde de shorttrac ker direct na zijn cooling-down. „Ik had veel eerder voor die Ca nadees moeten zitten. Hij schaatst zo'n ideale lijn dat je Dave Versteeg uit Lisse is vrijwel zeker van een ticket voor de Spelen in Nagano. later niet meer binnendoor kan glippen. Buitenom gaat met die snelheid van de laatste ronden ook niet meer. Ik moet nog veel wedstrijdervaring op dit niveau opdoen, dat is wel duidelijk. Dat komt tevens mijn zelfvertrou wen ten goede." Vooraf had Versteeg er geen misverstand over laten bestaan; met zijn kwaliteiten hoort hij in de halve finale thuis. Ook na de eerste van 'drie dagen van de waarheid' blijft die mening overeind. „Volgens O'Reilly heb ik nog nooit zo'n goede 1000 meter gereden", verklaart Ver steeg de schouderklopjes van de bondscoach, die volgden op kort maar heftig kritiek op het getoonde wedstrijdinzicht van de Lissenaar. „Op de 500 meter heb ik ook best kansen, want mijn topsnelheid is dit seizoen verbeterd." Versteegs kernploeggenoot Joost Smit (uitgeschakeld in de heats) staat met vijf punten ge deeld achttiende na de eerste dag. O'Reilly: „Twee rijders bij de eerste twintig, dat betekent drie startbewijzen voor de Win terspelen. Daar ben ik dus te vreden over. Kijk ik dan naar de vrouwen, dan zie ik de goede prestatie van Melanie de Lange. Die zit voor het eerst in de kern ploeg en staat toch maar even bij de beste twintig." De tweede Nederlandse shorttrackster op de individuele afstanden, Ellen Wiegers, was onfortuinlijk. De 17-jarige rijd ster maakte tijdens de kwalifica tiewedstrijden indruk, maar werd in de kwartfinales van de 1000 meter onderuit gegleden door de Britse Debbie Palmer. Ze krabbelde na de valpartij overeind, vervolgde haar race en behaalde nog twee punten. Daardoor staat Wiegers gedeeld elfde in het klassement. Met een diepe vleeswond in de linker knie werd het Hengelose talent naar het ziekenhuis vervoerd. Wiegers zelf zei later op de avond te hopen vandaag toch te kunnen starten. „Ik moet af wachten hoe het er morgen uit ziet. Er zitten dertien hechtin gen in mijn knie", aldus de schaatster. Het ongeluk heeft voor Wie gers mogelijk nóg een vervelend staartje. Voor de koppelkoers, die morgen wordt verreden, heeft O'Reilly nu slechts drie rijdsters, één te weinig om te kunnen starten. Anke Jannie Landman moest zich eerder al met een rugblessure afmelden, •reserve Daniëlle Molendijk nam haar plaats in. De mogelijkheid een nieuwe deelneemster in te schrijven, bieden de reglementen van de internationale schaatsunie (ISU) niet. Het enige alternatief voor O'Reilly is Wiegers of Landman morgen één rondje te laten rijden om zo alsnog een kwartet te kunnen opstellen. Dan moeten de Leiderdorpse tweelingzussen Melanie en Maureen de Lange met Molen dijk de 3000 meter zien vol te maken. Het lijkt een onmogelij ke opgave om zo kwalificatie voor Nagano af te dwingen. „Theoretisch is nog van alles mogelijk", hield O'Reilly echter vol.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 29