JVij zullen niet snel met 7-0 winnen' c «npelaar zet Smits, Crooy en Slootweg uit selectie Quick Boys Sport Klassement topscorers '97-'98 Wedstrijd van de Week Foreholte - SJC Ik zoek a creatieve o Eilander weg bij Spijkenisse 1^,7 NOVEMBER 1997 %nburg zoekt volgens trainer Mart de Groot vaak te onstuimig de aanval 4noment dat Mart de Groot bij Roodenburg zijn l|ge contract tekende, reikten de aspiraties van de Rijker duidelijk verder dan de lage klassering van Jftent. Met drie punten uit zeven wedstrijden zal, rzicht van De Groot, Roodenburg met clubs als IVg, Voorschoten '97 en HBS de strijd tegen degra- fjoeten aanbinden. Een hard gelag voor een club nlang één van de toonaangevende elftallen van iezat. TEURVOETBAL VOORAF DER HULST een bedroevend verlo- rjjen, waarin niet alleen je elftal uit de tweede pdag afgleed, maar ook het tweede team, de [BI degradeerden is de pu eenmaal niet an- pft de Noordwijker zich goed. blangrijkste opdracht De Groot de Leidse j ingestuurd, is het ver- jtaan te brengen. Hij at te kunnen doen met (al oudgedienden die bodenburg de rug toe- l„Maar, in plaats dat er )ij kwamen, gingen er aar weg. En dan weet je bn gemakkelijk seizoen I gaat. Zeker niet om- forig jaar al heel matig or jukt de van Foreholte Imen De Groot zich t "faistisch uit. ,,De doel- derjs daarom handhaven is loop je op een plek in »nmoot, maar we moe- jk tien om twee ploegen Biste houden." had De Groot ervaren Is Marcel van der Burg, ïeijmans en een talent Montagne erbij gehad 11721 plaats daarvan moest iroep op de jeugd doen ers als Dennis Beek- I taymond Stolk. ,,En het I ussen de Al en de se- nog groot. De huidige Al en BI van Roodenburg zijn ook minder, er is alleen een hele goede Cl. Het is dus belangrijk dat je niet verder afglijdt. Je mag hopen dat er volgend jaar wel jongens terugkomen, anders wordt het heel moeilijk, omdat er achter de huidige selectie nu eenmaal niet veel zit. En die is al krap bemeten. Voor twee elf tallen heb ik 31 spelers. Dan wordt het al gauw moeilijk om schorsingen en blessures op te vangen." Zo mist hij al enige tijd Arjan van der Paverd door een knieblessure. Met name in de voorhoede vindt De Groot zijn ploeg 'erg licht'. „Hayder Bayrak mist wedstrijdritme, Raymond Stolk heeft door een schorsing lange tijd niet gespeeld en ook Jeroen van Huis is nog jong. Het is moeilijk voor die spelers om een bal voorin vast te houden. Dat komt omdat ze te snel naar de goal willen. En daardoor komt de achterhoede veel on der druk te staan", weet De Groot maar al te goed waar de oorzaak ligt van de tot nu toe tegenvallende resultaten. Maar het heeft ongetwijfeld ook te maken met een andere instelling bij de formatie uit Lei- den-Noord. De 'loopgraventac- tiek' van vorig seizoen, waarbij de ploeg niets meer kon dan loeren 'op een countertje, pro beert De Groot te verlaten. Dat vergt echter geduld en tijd. ,,Ik probeer de ploeg wat beter te laten voetballen. Met ervaren Mart de Groot: ,,Het is belangrijk dat je niet verder afglijdt." spelers kun je dat makkelijker verwezenlijken dan de jonge spelers. Nu worden nog te vaak risicovolle acties aangegaan met te weinig slagingskansen. In plaats van te kaatsen, wordt te vaak een situatie van één speler tegen twee verdedigers opge zocht. Het middenveld krijgt zo geen kans om aan te sluiten. En dat geeft vaak frustraties. De middenvelders krijgen de bal niet terug, terwijl vervolgens bij balverlies wel alle hens aan dek moet om een tegentreffer te voorkomen. Er is gewoon te weinig rust in de aanvalsop bouw. Ze zien te vaak een spits gaan en als die vraagt dan krijgt hij ook de bal, zonder dat er ook naar betere oplossingen wordt gekeken." Bovendien moeten de spelers elkaar volgens de trainer beter coachen. ,,Want een middenvelder die de bal aan de aanvaller afgeeft kan ook roepen dat hij moet kaatsen." Toch ziet De Groot al enige FOTO HENK BOUWMAN verbetering, zij het dat die inci denteel is en nog niet structu reel. „Spelers als Arno Lancel en Peter Pret hebben wel het ver mogen om iemand goed weg te sturen. De rest is nog te onstui mig. Tegen Docos wordt het op een gegeven moment 1-1 dan moet je blij zijn met dat resul taat. In plaats daarvan zie je het hele middenveld opengaan. Ie dereen gaat dan te pas en onpas op zoek naar het doel." Met po sitiespelletjes op de training Naam: Peter Renco Teitler. Roepnaam: Renco. Geboren: 14 september 1970 in Clubs: ASC en UDO. Broers/zussen: Een oudere broer Jeroen. Beroep: Ik begin maandag met een nieuwe baan, nadat ik een jaar als uitzendkracht heb ge werkt. Ik word medewerker procesondersteuning bij de Ra bobank. Wat het precies in houdt kan ik nog niet vertellen, maar het gaat erom te bekijken hoe nieuwe computersystemen ingepast kunnen worden. Partner: Deborah Tamara. Kinderen: Geen. Lengte: 1.82 meter. Gewicht: 75 kilogram. Positie: Tegenwoordig in het centrum van de verdediging,, Met Bas van Heek speel ik om- beurten als voorstopper en laatste man. Bij ASC heb ik al tijd op de linkerflank gespeeld. Ik begon als linksback, maar ging op een gegeven moment linksbuiten spelen, omdat ons team waardeloos was. Ik ben tevreden over waar ik nu sta. Soms kan en mag ik mee naar voren. Links/rechtsbenig: Ik ben een echte linkspoot, die zijn rech terbeen alleen gebruikt om op te lopen. Trainers: Boudewijn de Geer, Bert Kort, John Manuputty, Benno Schoonwater, Wally Gallert en Nico van der Salm. Hoogtepunt: De wedstrijd met ASC tegen het Nederlands elftal in 1992. We verloren met 16-0. Ik stond tegen Johnny van 't Schip en heb zijn shirtje nog. Hij heeft me buitenom niet kunnen passeren. Hij scoorde wel drie keer. Eentje daarvan was echt mijn fout. Ik heb de wedstrijd nog op video. Dieptepunt: Ik kan een hoop wedstrijden opnoemen die we met 9-0 verloren. Maar ik twij fel tussen de twee belabberde jaren bij ASC toen we onderaan stonden in de afdeling Leiden en het feit dat ik gedwongen was om te vertrekken. Ik kon niet opschieten met Wally Gal lert. Sterke punt: Pingelen, dat mag af en toe wel. Zwakke punt: Mijn rechter been en schieten, hoewel ik wel vaak vrije trappen mag nemen. Beste trainer: Nico van der Salm. Qua oefenstof was Bou dewijn de Geer wel goed, maar Nico steekt er vooral op het menselijke vlak bovenuit. Hij leeft mee en is communicatief sterk. Als je ernaast staat, neemt hij je vrijdag apart om dat uit te leggen. Slechtste trainer: Wally Gallert. In de kantine had ik geen pro blemen met hem, maar hij is gewoon oneerlijk. Hij dacht al leen maar aan zijn vriendjes, zijn familie en zijn zoon tje. Mooiste shirt: Dat van Celtic. Man: Mijn vader. Hij komt altijd helemaal uit Amsterdam getuft om mij te zien spelen. Behalve het jaar dat ik in het achtste speelde stond en staat hij altijd langs de lijn. Ik heb het altijd goed met hem kunnen vinden. Vrouw: Deborah en mijn moe der. Vervelendste tegenstander: Ik weet niet meer hoe hij heet, maar het is een speler van War- munda. Een grote vent met blond lang haar. Hij volgde me overal toen ik in de aanval stond. In de verdediging ben ik nooit echt weggespeeld. Hobby's: Computerspelletjes. Kranten/tijdschriften: Ik koop af en toe het Leidsch Dagblad en lees de Voetbal Internatio nal. Lelijk: Grijze gordijnen. Mooi: Muziek van Bob Marley. Hekel aan: Werken. Dat is een noodzakelijk kwaad. Ik ben best lui, Kampioen eredivisie: Ajax. Politiek: Weinig interesse voor, maar ik stem GroenLinks. Geloof: Ik ben overtuigd athe ist. Voetbal op tv: Zo veel moge lijk, al mag het soms niet van mijn vriendin. Ik kijk zelfs naar de Turkse tweede divisie op TRT/Avraysa. Henk Spaan of Harry Ver- meegen: Harry Vermeegen. Die is grappiger, hoewel Henk Spaan een betere journalist is. Uitgaan: Af en toe. Cafe 'In Den Ouden Marenpoort' is mijn vaste kroeg. Ik ben een stamkroegman en houd niet van discotheken. Mooiste plekje in de regio: Ik ga op zaterdag graag naar de Boshuizerkade om voetbal te kijken. Het maakt me niet uit wie er speelt. Hoopt ooit nog eens: De staat sloterij te winnen. Maar ik heb deze week weer geen prijs ge wonnen, dus het ziet ernaar uit dat ik maandag gewoon naar mijn werk moet. UDO - Kickers '69: Het wordt 4-0. We hebben nog nooit van die club verloren, alhoewel ik als ASC'er nog nooit van ze heb gewonnen. We hebben er de ploeg voor om kampioen te worden, maar hebben nog niet tegen FC Lisse gespeeld. Er zijn een paar spelers vertrokken, maar het collectief is sterker geworden. Ik ben ook nog nooit kampioen geworden als speler. Wel als leider van ASC Al. Ik kreeg een oorkonde van de club, dus die tel ik gewoon mee. Maar een kampioenschap als speler zou een mooie afslui ting van mijn carrie're zijn. TEKST CERTJAN VAN GEEN FOTO HENK BOUWMAN IHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER 071-5356*63 Leidsch Dagblad probeert De Groot het balbezit in de ploeg dan ook te verbete ren. De oefenmeester beaamt dat de onstuimigheid van zijn ploeg voor een belangrijk deel te ma ken heeft met die onervaren heid. „We hebben jongens die in de Al en BI grote uitslagen haalden en dan lukt gewoon al les, maar bij de senioren kan dat niet. Daar wordt dan nog te weinig volwassen gevoetbald." Hij wil dat zijn spelers een stap verder denken. Niet alleen een mooie pass afleveren, maar ver volgens ook instappen om een vervolg te kunnen geven. Wat dat betreft is hij blij dat de spe lers van Roodenburg hard trai nen en ook in groten getale de trainingen bezoeken. „Maar je wilt op zondag natuurlijk ook wel winnen." Ondanks de matige resultaten zegt de trainer nog geen druk van de buitenwacht op zijn schouders te voelen. „De druk leg ik vooral mezelf op, maar als je weet dat er goed wordt ge traind en je de goede spelers opstelt dan kun je jezelf weinig kwalijk nemen", aldus De Groot die de sfeer in de ploeg goed noemt. Of dat voldoende is om DOSR te verslaan moet zondag in de thuiswedstrijd blijken. De voor tekenen zijn niet al te gunstig. „DOSR heeft tot nu toe alle punten buiten de deur ge haald." Bovendien is Peter Pret waarschijnlijk geschorst en is het meespelen van Chris van Reeden en Arie Siera twijfelach tig. Wel kan hij weer een beroep doen op Fred Ouwerkerk. De Groot rekent DOSR tot de 'stug ge ploegen' die door goed voet ballende teams op de de knieën zijn te krijgen. „In een elftal als Docos zit voetbal, maar het team heeft er ook de spelers voor. Docos heeft het vermogen zo'n ploeg weg te spelen als al les loopt. Wij zullen echter niet snel met 7-0 winnen." Doelpuntenmaker van de week: Pieter van Schie (Lugdunum-za) 3 0 Martin Krayenoord (MVKV) 1 11 2) Paul Haver (Teylingen) 0 10 3) Pieter van Sehie (Lugdunum-za) 3 9 4) Dennis Stuifzand (Docos) 0 8 5) Robin Peereboom (FC Lisse) 1 8 6) Jeffrey den Butter (Kagia) 1 8 7) Piet Oele (Woubrugge) 1 8 8) Hans Zwaan (Katwijk) 2 7 9) Werner Knetsch (UDO) 2 7 10) Carlo van Nierop (SJZ) 1 7 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1997/98 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim van Duivenbode. Informatie dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur, tel. 071-5356461 Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen voor het duel in de vijfde klasse van het zaterdagvoetval tussen Foreholte en SJC. Des kundige bij dit duel is Jaap Pos, de Amsterdamse oefenmeester van Kickers '69 en voormalige prof bij Blauw Wit. Hij geeft zijn visie, deelt de spelers een rapportcijfer uit en Kiest de Man of the Match die door Sloos Sport in Leiden met een paar voetbalschoenen wordt beloond. Als hoofdsponsor van Quick Boys zit MultiLease straks met spanning langs de lijn. En als ongebonden Zaterdag leasemaatschappij g 8novembi biedt zij objectief ftl n.„ Quick Boys uit alle automer- ken. Neem alleen $PC genoegen met het beste. Bel ons voor een vlijmscherpe offerte. Ril MultiLease ROTTERDAM GPD Trainer Wim Eilander is gisteravond met onmiddellijke ingang ont slagen bij zaterdaghoofdklasser Spijkenisse. Het bestuur van Spij kenisse is ontevreden over het gebrek aan beleving bij de spelers en de resultaten van het eerste team, dat in de hoofdklasse B de voor laatste plaats bezet. Daarnaast wordt Eilander, oud-trainer van on der meer DOVO en FC Lisse, verweten onvoldoende te communi ceren met spelers en het bestuur van Spijkenisse. Cees Tempelaar featregelen genomen jïk Boys uit het dal te IGuido Smits, Erwin fi Pieter Slootweg zijn t g verbannen naar de selectie. „Daar kun- ttaten zien dat ze in Coys 1 horen", aldus aar. Irfagse oefenmeester is vanzelfspre- Wevreden over de verrichtingen van Jal. „Als het lekker loopt in een elftal iet lekker voetballen. Maar als het BTt, dan moet je knokken en niet je bten hangen als het tegenzit." puido Smits komt de 'degradatie' IC h- Vorig seizoen was de Amsterdam- contractspeler bij ADO Den Haag 1 4ij afgelopen zomer in Oostenrijk op (ar een betaalde club. Tempelaar. 3rVlk tegen Excelsior Maassluis werd at jéer tegen zijn zin, na een uur naar 3fcehaald. Tempelaar: „Hij zit niet zo "Tzijn vel de laatste tijd." De trainer "Irlopig verder met spelers als Patrick lerk en Jaco de Jong. Afgelopen d oefende Quick Boys succesvol te- 3|S: 4-1. Maar oefenzeges zeggen =r#ar sinds de zomer, toen Quick Boys |Jr sterke oefencampagne afwerkte, 6er. Plicham Rbii en Ronald van Dijk FC LISSE zijn wegens blessures niet beschikbaar. FC Lisse In een poging om het kam pioenschap in de hoofdklasse te prolongeren kan FC Lisse komende zaterdag tegen streekgenoot Noordwijk zich nauwelijks een nederlaag veroorloven. De achterstand op koploper ARC kan in dat geval wel eens oplopen tot 13 punten, terwijl het gat met Katwijk wellicht tot 11 punten uitgroeit. Een moeilijke opga ve voor het thuisspelende Lisse. Trainer Ted Immers verwacht zaterdag in ieder geval 'een gelijkopgaande strijd', waarbij hij niet uitsluit dat de gelukkigste ploeg de winst naar zich toetrekt. Wat dat betreft herinnert Immers aan een van de ontmoetingen tij dens het vorige seizoen. „Daarin stopte Ma- rijn Mokveld in de laatste minuut een pe nalty waarmee Noordwijk op gelijke hoogte had kunnen komen. Ik verwacht zaterdag in ieder geval geen grote uitslag." Dat Noord wijk wel eens extra gemotiveerd kan zijn omdat de ploeg de laatste wedstrijd verloor zegt Immers niets. „Bij dit soort ontmoetin gen wordt niet naar de voorgaande uitsla gen gekeken." Zo hecht hij ook niet al te veel waarde aan de eigen winst op Groote Liftdt van een week geleden. „Daarin kun je het nooit goed doen. Als je verliest of gelijk speelt is het helemaal een drama, terwijl een overwinning niet groot genoeg kan zijn", aldus Immers, die de coaching van die partij wegens ziekte aan zijn assistent over moest laten. „Wat ik wel heb begrepen is dat we de nodige kansen hebben gecre- eerd, maar ze niet hebben afgemaakt." Hij wil dat niet volledig toeschrijven aan het ge mis van Jimmy Simons, die een profcon tract bij Sparta kreeg, maar ontkent niet dat hij 'zeker aan het einde van de competitie goed in vorm was'. In de wedstrijd tegen Noordwijk moet FC Lissè het mogelijk stel len zonder Richard Groeneweg die schor sing wacht en is ook het meespelen van Ed mund Vriesde twijfelachtig. Noordwijk Ruud Bröring moest vorige week even slikken na de ne- derlaag tegen Achilles Veen, maar kijkt hoopvol naar de t confrontatie met FC Lisse. „Het liefst heb ik dat we allebei lü3«S winnen, maar dat kan nu een- maal niet. Dus moeten wij de punten maar pakken. Ik speel liever tegen zo'n ploeg dan tegen Achilles Veen. De entourage, het veld en hun instel ling zijn positief aldus Bröring. Fiij heeft nog geen oordeel over de lage positie van de regerend kampioen. „FC Lisse is een slow-starter. Wij zakken traditioneel wat in. We zullen moeten scoren, daar hebben we het meeste moeite mee." Noordwijk kan nog steeds geen beroep doen op Patrick van Dam, Niels Karremans en Lennart van der Zalm. Ook Hein van Heek („Hij zweeft tus sen het tweede en het eerste in", meent Bröring) is afwezig als gevolg van een lies blessure. w Katwijk Katwijk heeft nog een ap peltje te schillen met AS- WH. Vorig seizoen leed de zaterdaghoofdklasser een nederlaag in Hendrik Ido Ambacht. Edwin Robbers (spierscheuring), Seger Oudshoorn (ge schorst) en Marcus Keane (ziek) zijn nog niet van de partij. Trainer Bob Kootwijk: „Op papier spelen we tegen een mindere tegenstander. Maar het is een wet dat je kampioen wordt tegen de kleintjes." Koot wijk heeft goede hoop: „Tegen Hoek heb ben we op karakter gewonnen. Het is lekker om te weten dat je als ploeg ook kunt knok ken." ,Ter Leede Ter Leede wacht tegen Kozakken Boys thuis een 'zes-punten-wedstrijd'. De gasten uit Werkendam staan met één punt meer een plekje hoger op de ranglijst. „Het wordt tijd dat we weer eens een wedstrijd gaan win nen", zegt trainer Arie Lagendijk over de wedstrijd. Concessies in de strijdwijze zijn van hem niet te verwachten. „Onze speel wijze is algemeen bekend en dan maakt het geen verschil uit of we tegen Kozakken Boys of Scheveningen spelen." Lagendijk kan za terdag nog geen beroep doen op Jan Blan- kespoor. De doelman die tegen Schevenin gen met een heupblessure uitviel is binnen enkele weken weer inzetbaar, verwacht La gendijk. Ed Borst (schorsing) en Luc van der Hoeven (gebroken teen) ontbreken even- ARC ARC wacht morgen 'de muur van Veen'. „Ik denk toch wel dat Achilles Veen in eigen huis toch meer wil brengen dan dat ze afgelo pen week in en tegen Noordwijk hebben laten zien", aldus ARC-trainer Willem Bercken- kamp. „Ik heb begrepen uit de krant en van verhalen dat ze wel érg verdedigend speel den en door één uitvalletje nog met de pun ten naar huis gingen ook. We zullen ons er in ieder geval op instellen. Met René van Meggélen gaat het steeds beter maar hij is nog niet helemaal speclklaar. Aangezien er niemand is geschorst gaan we met dezelfde vijftien van de afgelopen weken richting Veen." Rijnsburgse Boys Rijnsburgse Boys boekte vorig jaar een verrassende uitzege bij Scheveningen, maar rekent er niet op dit resultaat morgen te herhalen. „We zijn de un derdog", meent trainer Henk Wisman. „We boeken af en toe heel leuke resultaten, maar zijn over het algemeen te wisselval lig." Op de bfessurelijst zijn intussen naast De Haan, Vaartjes en Van Beelen ook Buis en Bennekcrs beland. Edwin Hermes is weer fit. Marko Klaassen zit zijn laatste van drie wedstrijden schorsing uit. uvs UVS-trainer Wim van Zwam verwacht niet dat koploper Tonegido zondag vol voor de aanval kiest. „In de voorgaan de wedstrijden zijn ze niet bijzonder offensief geweest. Tonegido loert vooral op kan sen via de twee goede spitsen die de ploeg heeft. Ze scoren vrij gemakkelijk en dat is bij ons juist een groot probleem." Van Zwam hoopt dat zijn ploeg op voorsprong komt, want tot nu toe wist UVS elke wed strijd waarin de score werd geopend win nend af te sluiten. UVS moet net doen zon-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23