HAMPIONS L] Cole laat nu van zich horen lij PSV is alles vergeven en vergeten syu- pare knieblessure Graff Juventus bijna te gemakzuchtig 9ERDAG 6 NOVEMBER 1997 Leider Dit 3 het ewijs in gr ertei— r op\chester United legt Feyenoord over de knie Cole deed de Kuip aan en Feyenoord heeft het ge- |J. 'King' Cole, zoals hij liefkozend wordt genoemd, jt in Manchester nog te kort. Zijn doelpuntloze op- i maakte hij vervolgens ruimschoots goed met vijf }s in twee competitiewedstrijden, waaraan hij er avond drie toevoegde op Europees niveau: 1-3. JAM PIET OCKS tat Feyenoord had ver- ,'de kwartfinales van de jions League te zullen >n. In de groep met titel- jienten als Manchester en Juventus zou een plaats het hoogst haalba- 3- dat stond bij voorbaat t. Maar dat Feyenoord |j zijn kansloze situatie zó Jen gaan als gisteravond de Engelse kampioen, j |e perken te buiten. Rotterdammers toonden yiechte verliezers door [hun machteloosheid hun e willen halen met over- |en, die het daglicht niet verdragen. Igor Korne- |io Cruz en Paul Bosvelt In de te lankmoedig lei- iSandor Puhl dankbaar 1 de Hongaar hun open lijke geweldplegingen met de mantel der liefde bedekte. Uit voorzorg nam Geert Meijer zelf de nodige maatregelen tenein de escalatie te voorkomen. De frustratie vierde hoogtij bij Feyenoord, dat slechts het eer ste half uur opgewassen bleek tegen het vernuft van de Engel sen. Met de middelen die Geert Meijer voorhanden had, was de bedachte strategie van Feye- noords interim-coach best ver dedigbaar: Jean-Paul van Gastel voor de opbouw van achteruit, Igor Komejev voor de verbin dende steekpassjes op de van de linkerflank komende Julio Cruz. Zodoende kon Cruz de lange, stoere Gary Pallister ont lopen, omdat de Argentijn in de lucht toch kansloos zou zijn. De tactiek leidde zelfs tot een mo gelijkheid van Giovanni van Bronckhorst, die evenwel te zacht uithaalde en voor Patricio (DAM GPD lio Graff ondergaat vandaag een MRI-onderzoek in het jjt-ziekenhuis om de ernst van zijn knieblessure te bepa- e Argentijnse verdediger viel gisteravond tegen Manches- Jiited na een half uur uit met een zware beschadiging aan forste kruisband van zijn rechterknie. Onderzoek door dok ten Heijboer moet uitwijzen hoeveel weken, zo niet maan- fraff uitgeschakeld zal zijn. In het ergste geval komt-hij pas winterstop weer in actie. Middenvelder Igor Kornejev liep j I zijn tweede gele kaart aan en is uitgeschakeld voor de j Wedstrijd tegen Juventus, over drie weken in de Kuip. Graff, op wiens als schot be doelde voorzet kennelijk niet meer was gerekend, omdat nie mand de aansluiting tot stand had gebracht. Maar welke tactiek Geert Meijer ook verzonnen zou heb ben, de Engelse overmacht was te groot. Feyenoord mocht ge rust aanvallen, maar deed dit zonder enig overleg en vertrou wen. Slechts George Boateng penetreerde in de eerste helft een aantal malen door de En gelse afweer, maar dan werd hij of niet tijdig aangespeeld, of hij leed knullig balverlies. De mees te tijd stonden Feyenoords aan vallers veelal voorin op een lijn, waardoor zij moeilijk of zó doorzichtig werden aange speeld, dat van enige verrassing zelden sprake kon zijn. „En als het dan één-nul wordt", had Geert Meijer moe ten constateren, „krijg je het moeilijk. Deze ploeg wil niets liever. Ze kunnen zo snel om schakelen bij balbezit, dat ze met vier, vijf man op je afko men." Een smerige overtreding van David Beckham ten opzichte van Patricio Graff, mede oor zaak van de latere irritaties, ging vooraf aan de lepe pass van Gary Neville over Bernard Schuiteman naar Andy Cole, die in eendrachtige samenwerking met Feyenoords voorstopper 0- 1 over de onnodig uit zijn doel gekomen Jurek Dudek depo neerde. „De twee-nul was dodelijk", beaamde Feyenoords interim- coach naderhand. Vooral de manier waarop Andy Cole de vloeiende combinatie tussen Beckham en Sheringham even voor rust kon afmaken, mocht bijna vernederend worden ge noemd. Jean Paul van Gastel trapt de bal weg voor de inkomende uitblinker Andy Cole. „En dan missen we ook nog het geluk om direct na rust op twee-één te komen", verzuchtte Geert Meijer. De pegel van Gio vanni van Bronckhorst knalde op de lat, waardoor de aanslui ting uitbleef en de wrevel toe nam. Het bracht Manchester United nauwelijks van zijn stuk, al gaven de landskampioenen wel na afloop blijk van hun on genoegen over het ongecontro leerde, somtijds zelfs brute op treden van enkele Rotterdam mers. De suprematie leed er echter niet onder, want nadat Ryan Giggs eerst nog alleen voor Du- dek had overgeschoten, stelde hij na een half uur in de tweede helft na een pass van Pallister de attente Cole in staat 0-3 in te schuiven. „Achteraf ben ik blij dat we nog een keer hebben kunnen tegenscoren", vertolkte Geert Meijer tevens de gevoelens van het Legioen, dat de 1-3 van Igor Kornejev ovationeel begroette. De Rus schoot fraai, al ging er een mislukte doelpoging van Van Gastel aan vooraf. „Ik hoop", zei Geert Meijer nog maar eens, „dat deze wedstrijd de spelers het nodige vertrou wen zal geven." Waarop de wens was geba seerd, kon Feyenoord gister avond evenwel niet duidelijk maken. Daarvoor speelde het weer te onsamenhangend en met te weinig overleg. En als dan zoals gisteravond ook de opbouw bij Van Gastel al stokt, elke vorm van diepgang vanaf het middenveld ontbreekt en de opeenhoping van spelers in het centrum van de aanval aan houdt, lijkt een wederopstan ding nog ver weg. De definitieve uitschakeling - hoe voorspelbaar ook - moet Geeit Meijer niet lekker hebben gezeten. Óp de vraag of hij In Manchester United de toekom stige winnaar van de Cham pions League ziet, antwoordde hij fel: „Als ze zo spelen als van avond niet. Er zijn voldoende internationale elftallen die niet zo open spelen als wij. En die hebben ook betere verdedigers dan Feyenoord." Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Var Gastel, Van Wonderen, Scbuiteman er Graff (35. Claeys); Bosvelt (82. Zwij nenberg), Boateng en Van Bronck horst; Cruz (76. Vos) en Kornejev. Manchester United: Schmeichel; Neville, Pallister, Berg en Irwin Philip Neville); Beckham, Bult, Schok (70. Solskjaer) en Giggs; Cole (70. F borsky) en Sheringham. (83. Barcelona kan in Europa geen goed meer doen BARCELONA» ANP Floe goed het in de competitie ook mag gaan, Barcelona bla meert zich dit seizoen in Euro pa. De malaise in de Cham pions League werd gisteravond voor .50,000 kijkers in Nou Camp nog eens bevestigd door een elftal Oekrainers. Dinamo Kiev veegde de Catalaanse trots zonder pardon met 0-4 van de mat. Door dit resultaat heeft de ploeg van Van Gaal na vier duels één schamel puntje over gehouden aan de thuiswedstrijd tegen PSV. En dat terwijl Barqa na drie rampduels alles moest winnen om kans te behouden op de kwartfinales. Dinamo toonde echter aan dat de Span jaarden nog lang niet klaar zijn voor het topniveau. Als excuus kon Van Gaal een waslijst aan ontbrekende spe lers opvoeren. Doelman Hesp was geschorst door de rode kaart die hij opliep in het met 3- 0 verloren uitduel met Kiev. Nog tien anderen ontbraken om uiteenlopende redenen, en niet de minsten: Guardiola, De la Pena, Ammunike, Anderson, Stoitsjkov, Abelardo, Roger, Pizzi, Luis Enrique en Dugarry. En van degenen die wel aan de wedstrijd begonnen, kamp ten Reiziger (maagproblemen), Giovanni en Rivaldo (kneuzin gen) met gezondheidsproble men. Tot overmaat van ramp kreeg Sergi vlak na rust rood. Bij Dinamo leefde Sqvtsjenko zich in de eerste helft helemaal uit. De speler scoorde een hattrick. Rebrov voegde dertien minuten voor tijd nog een treffer toe aan het totaal. STOITSJKOV - Barcelona moet het twee maanden stellen zon der aanvaller FIristo Stoitsjkov. De Bulgaar is gisteren geope reerd aan de meniscus van de linkerknie. Stoitsjkov, die het niet al te best kan vinden met Louis van Gaal, mag morgen het ziekenhuis verlaten. it in Newcastle probaat middel voor wegmasseren spanningen CHAMPIONS LEAGUE RE» MARC HOEBEN $t kwam met een waan- sprint naar de zijlijn. Volwassen mannen von- Jcaar, sloegen de armen 4 lichaam van de ander en in spontaan tot een stevi- Tfelbeurt. Vergeten waren rietjes, de onderhuidse Igen en de soms stekelige ringen. Ze behoorden ten tot het verleden, j te meer kwam PSV tot (dekking dat er maar één it middel bestaat voor het gwsseren van onderlinge uigen. Trainer Dick Advo- li Gilles de Bilde dansten eugdedansje na het doel- [an de Belg in de slotmi- jn wisten Newcastle Uni- jet 0-2 verslagen. In één [as de lieve vrede tussen feetal weer getekend. vooravond van de J groepswedstrijd in de pions League had de vór ig nog onder druk ge- I Advocaat wilde in het Ie duel per se gebruik ma li de diensten van de Bel- spits en greep naar een Ifde methode om De Bil- icherp te zetten. Hij sprak Jvijfels uit over de trai- jbzet van zijn speler tij de dagen in Noord-Enge- llessure aan de bilspier of Pe Bilde moest zich na- elijker profileren, rren nog, op de dag van Jdstrijd, zaten de twee te- elkaar. „We hebben Êsprekje gehad", bekende om vervolgens erg ge- innig over de inhoud van featsessie te doen. „Het gmooi dat ik uitgerekend Ui scoren. Laat ik het daar Tpp houden." [voor PSV positieve resul- i Newcastle maakte het liiien tot niet meer dan een |le gebeurtenis. Maar het flzeer typerend voor Dick fiat. De Hagenaar heeft 'broertje dood aan het 1 sterspeler en ziet al hele- piks in uitzonderingsposi- net een reeks voorvallen big. jerhall jaar geleden nam ferkind Ronaldo de wijk iarcelona. Natuurlijk werd kziliaan ook gelokt door fote geld, maar hij voelde pms door Advocaat verne- Ook al blijft de trainer tot g van vandaag hardnekkig ontkennen aan het vertrek van Ronaldo te hebben meegehol pen, enkele weken geleden werd het beeld door een ander geval versterkt. In een trainings kamp met de nationale selectie van België spuide Luc Nilis zijn gal. Hij zei het vertrouwen van zijn trainer te missen, juist in de periode dat hij van een enkel blessure moest revalideren. Op nieuw moest Advocaat alle zei len bijzetten om de boel te sus sen. PSV mag zich gelukkig prijzen dat de lijmpogingen dit seizoen de scheurtjes onder de opper vlakte hebben gedicht. Mis schien bewijst het zelfs dat Ad vocaat de grenzen steeds beter leert kennen. Ondanks alles Weet hij zijn groep intact en gis teravond betekende het Belgi sche 'koningskoppel', samen met het onwrikbare centrale verdedigingsduo Jaap Stam en Ernest Faber, voor een belang rijk deel het verschil tussen PSV en Newcastle United. De Bilde zorgde voor het slot akkoord, op aangeven van Nilis. „Ik wachtte een moment met het geven van de bal", zei deze, „want ik dacht dat Gilles in bui tenspelpositie stond. Ik wist precies hoe hij daarna zou be wegen." Nog veel mooier bleek het in tuïtieve karakter van hun sa menwerking uit de openings treffer van Nilis. De Belgen von den elkaar in de 33ste minuut in een prachtige combinatie. „Een belangrijk doelpunt en mooi uitgespeeld", vond ook Nilis. „Ik kon de bal er perfect inleg gen." In meer dan één opzicht was de term 'perfect' van toepas sing. „Dit is fantastisch", jubel de Advocaat. „En dat in het hol van de leeuw." Uit alles sprak de opluchting van PSV's trainer. En die opluchting had mis schien nog wel het meest be trekking op de goals van de Bel gen, met wie hij het een en an der te stellen had. Ook Advocaat gaf grif toe dat hij De Bilde niet voor niets in de armen had ge sloten. Zoals Nilis sprak over het herwonnen zelfrespect van hem en zijn aanvalspartner. „Wij moeten altijd leven met de hoge verwachtingen. Als je die op een avond als deze kunt in lossen, is dat voor iedereen ple zierig. Dit geeft enorm veel vol doening." Een overwinning als beste medicijn. Dat de zege voor een Borussia Dortmund (Dui) - Parma (Ita) 2-0 (0-0). 50. Möller 1-0, 74. Möller 2-0. Scheidsrechter: Milton Nielsen (Den). Toe schouwers: 45.000. Gele kaart: Crippa, Mussi, Baggio, Benarrivo (Parma). Bijzon derheid: doelman Button (Parma) stopt strafschoppen van Chapuisat (35.) en Möl ler (74.). Galatasaray (Tur) - Sparta Praag (Tsj) 2-0 (0-0). 57. Tugay 1-0, 86. Tugay 2-0. Scheidsrechter: Piraux (Bel). Toeschou wers: 15.000. Gele kaart: Fatih, Hagi (Galatasaray), Hornak, Hasek, Gabriel (Praag) Dortmund 4 3 0 1 9 7-2 Parma 4 2 1 1 7 3-2 Sparta Praag 4 11 2 4 4-6 Galatasaray 4 1 0 3 3 2-6 Groep B Feyenoord (Ned) - Manchester United (Eng) 1-3 (0-2). 31. Cole 0-1, 44. Cole 0- 2, 74. Cole 0-3, 87. Korneiev 1-3. Scheidsrechter: Puhl (Hon). Toeschou wers: 45.000. Gele kaart: Kornejev, Claeys, Cruz (Feyenoord), Scholes (Man chester United). Juventus (Ita) - Kosice (Slw) 3-2 (1-0). 42, Del Piero 1-0, 58. Amoruso 2-0, 61. Fon- seca 3-0, 66. Ljubarski 3-1, 70. Ferrara 3- 2 (e.d.). Scheidsrechter: Ansuategui Roca (Spa). Toeschouwers: 3500, Gele kaart. Conté. Juventus: Peruzzi; Birindelli, Ferrara, Tac- chinardi en luliano; Conté, Zidane (58. Amoruso), Deschamps en Pecchia (65 Torricelli), Inzaghi (58. Fonseca) en Del Kosice: Molnar; Semenik, Kozak, Telek en Toth; Sovic, Zvara, Kral (69. Faktor) en Ljubarski (75. Rusnak); Janocko (81 Bochnovic)en Kozlej. Man. United 4 4 0 0 2 11-4 Juventus 4 3 0 1 9 11-6 Feyenoord 4 1 0 3 3 5-10 Kosice 4 0 0 4 0 2-9 Newcastle United (Eng) - PSV 0-2 (0-1). 33. Nilis 0-1, 89. De Bilde 0-2. Scheids rechter: Benko (Oos). Toeschouwers: 35.214. Gele kaart: Gillespie (Newcastle), Faber, De Bilde (PSV). Barcelona (Spa) - Dinamo Kiev (Oek) 0-4 (0-3). 9. Sjevtsjenko 0-1, 32. Sjevtsjenko 0-2, 44. Sjevtsjenko 3-0 (strafschop), 77. Rebrov 0-4. Scheidsrechter: Dallas (Sch) Toeschouwers: 60.000. Rode kaart: 46. Sergi (Barcelona) 2xgeel. Gele kaart: Couto (Barcelona), Goesin (Dinamo). Barcelona: Baia; Reiziger, Celades, Couto en Sergi; Ferrer, Oscar en Rivaldo; Ciric, Giovanni en Figo. Dinamo Kiev: Sjovkovski; Loesjni, Golovko, Vastsjoek en Chatsjekvitsj; Kosovski, Kalit vintsev, Goesin en Dmitroelin; Sjevtsjenko en Rebrov. Dinamo Kiev 4 3 1 0 0 12- 3 PSV 4 2 117 6-5 Newcastle 4 1 1 2 4 5-7 Barcelona 4 0 13 1 4-12 Groep D FC Porto (Por) - Rosenborg (Noo) 1-1 (1- 0). 8. Jardel 1 -0, 88. Strand 1 -1Scheids rechter. Gallagher (Eng). Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Zahovic, Rui Barros, Aloisio, Jardel (Porto), Strand, Bragstad (Rosenborg). Olympiakos Piraeus (Gri) - Real Madrid (Spa) 0-0. Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschouwers: 55.000. Real Madrid 4 3 1 0 0 11 2 Rosenborg 4 2 1 1 7 9-6 Olympiakos 4 1 1 2 4 3-10 Porto 4 0 13 1 16 IFK Göteborg (Zwe) - Besiktas (Tur) 2-1 (2- 1). 17. Peltersson 1-0 (strafschop), 23. Andersson 2-0, 45. Oktay 2-1. Scheids rechter: Ancion (Bel), toeschouwers 12.000. Rode kaart: 69. Mrmic (doelman Besiktas), 74 JRavelli (doelman Göteborg) 2xgeel. Gele kaart: Karlsson, Lindqvist, Jo hansson (Göteborg), Rahim, Tayfur, Sag- lam (Besiktas). Paris Saint-Germain (Fra) - Bayern Mün- chen (Dui) 3-1 (1-1). 18 G.iva I Cissé 1-1 (e.d.). 73. Maurice 2-1, 75. Le- roy 3-1. Scheidsrechter: Ceccarinl (Ita). Toeschouwer,: C;'/4 (n-lr k.i.iil K.i besandratana (PSG), Tarnal (Bayern). Bayern München 4 3 0 1 9 11-5 Besiktas 4 2 0 2 6 5-5 Paris SG 4 2 0 2 6 8-9 Göteborg 4 10 3 3 3-8 Lier se SK (Bel) - AS Monaco (Fra) 0-1 (0- 0). 74 Ik11i n I Si lirMl'.ri'i liter ',um dell (Zwe) Toeschouwers: 7500. Gele k.i.irt v.iii Mimi (i irr,ij ik|>uba(Monato) Bayer Leverkusen (Dui) - Sporting (Por) 4- 1 (1-1). 16. Emerson 1-0, 44. Hadji I 1, 73. Finer "'.nu 2 I, 84 Rink 3 I, Oil try dek 4-1. Scheidsrechter: Cakar (Tur). Toe schouwers: 22.000. Rode kaart: 22. Vi- digal (Sporting) 2xgeel, 82. Barbosa (Spor ting) grof spel. Gele kaart: Lehnhoff, Wörns (Leverkusen). AS Monaco 4 3 0 1 9 10-4 Leverkusen 4 3 0 19 7 5 Sporting 4 112 4 5-7 LierseSK 4 0 13 1 2-8 DEN HAAG ANP Feest en verdriet in Newcastle. Phillip Cocu troost de vertrekkende Zeljko Petrovic. deel aan de zwaar gehavende staat van tegenstander New castle United was te danken, zei PSV helemaal niets. De strijd in poule C van de Champions Lea gue heeft zich nu toegespitst tussen de Eindhovenaren en Dynamo Kiev. Op 27 november wacht de klus tegen de verras sing uit de Oekraïne, die gister avond Barcelona in eigen huis een gevoelige les las en met een voorsprong van drie punten de dans leidt. PSV moet het duel uiteraard winnen en het liefst met drie doelpunten verschil. Het onder linge resultaat is immers bij ge lijk eindigen doorslaggevend. De averij van de thuiswedstrijd, een 1-3 nederlaag, verlangt een grondige reparatie of zelfs een wonder. Maar Advocaat heeft zijn Belgen inmiddels zo ver, dat zij in wonderen gaan gelo ven. Nilis: „Ik ga hier mef een goed gevoel vandaan. Mis schien kunnen we dat goede ge voel tot de wedstrijd in Kiev vasthouden." Newcastle: Given; Watson, Albert, Pistone en Beresford; Hamilton, Bar ton, Barnes en Gillespie; Ketsbaia en Tomasson. PSV: Waterreus; Vampeta, Stam, Valckx en Numan; Petrovic, Jonk, Cocu en Iwan; Nilis en De Bilde. Juventus bleef gisteravond in de race met Man chester United voor een plaats in de kwartfina les van de Champions League. De Italiaanse sterrenformatie versloeg in Turijn Kosice met 3- 2, maar was bijna te gemakzuchtig. Juventus nam een 3-0-voorsprong en werd daarna binnen vijf minuten twee verrast. Del Piero maakte zijn vijfde Europese doelpunt (1- 0), waarna invallers Amoruso (voor Zidane) en Fonseca (voor Inzaghi) de stand naar 3-0 tilden. Er leek geen vuiltje aan de lucht maar Ljubarski in de 66ste en Ferrara in de 70ste (eigen doel) zorgden voor aantrekkelijke slotminuten, 3-2. In groep A nam Borussia Dortmund de lei ding over van Parma. De Europese kampioen won in het Westfalenstadion het onderlinge du el met 2-0 door twee doelpunten van Möller na de rust. Bij Parma onderscheidde doelman Buf- fon zich. Hij stopte twee strafschoppen, van Chapuisat in de 35ste en Möller in de 74ste mi nuut. Bij de tweede scoorde Möller alsnog in de rebound. Door de zege verzamelde Borussia Dortmund negen punten uit vier duels. Parma heeft er twee minder. Galatasaray behaalde zijn eerste overwinning in de Champions League, 2-0 op Sparta Praag. De twee treffers van Tugay waren ook de eerste in het Europese, bekertoernooi. In groep D verspeelde Real Madrid de eerste punten. Het bleef gelijk bij Olympiakos in Pi raeus, 0-0. Omdat FC Porto en Rosenborg BK ook de punten deelden (1-1), veranderde er niets in de stand. Voor Porto maakte Jardel het eerste Ettropese doelpunt van de club. In Göteborg raakte de Belgische arbiter An cion de weg kwijt. Hij gaf beide doelmannen rood. Mrmic van Besiktas moest eerst vertrek ken. Flij zou in de 69sle minuut een Zweedse aanvaller onderuit gehaald hebben. Televisie beelden wezen uit dat de Zweed een prachtige schwalbe maakte en niet geraakt werd. De straf schop werd overigens gemist. Op dat moment leidde Göteborg met 2-1 door doelpunten van oud-ajacied Petterson (straf- schop) en Andersson voor Göteborg en Oktay voor Besiktas. Een kwartier voor het einde kreeg doelman Ravelli rood. Ancion werd zijn gezeur I zat over een van zijn vele omstreden (beslissin gen. De Zweedse ploeg hield stand en behaalde de eerste zege in groep E, De nederlaag van Besiktas kwam koploper Bayern München goed uit. De Beierse ploeg verloor in Parijs van Paris SG met 3-1. Bayern legde in de 1000ste Europese bekerwedstrijd van trainer Trapattoni het accent op de verdedi ging en werd voor die laffe keuze bestraft. De- Braziliaan Rai strooide op hel middenveld met fraaie passes en Gava (10), Maurice (73) en Le- roy (75) rondden er drie af. Tussen de bedrijven door maakte Babbel 1 -1 Bayern behield de leiding. Het heeft drie pun ten voorsprong op Paris SG en Besiktas. In groep F bleef de tweestrijd tussen AS Monaco en Bayer Leverkusen intact. Monaco had aan één treffer in Lier tegen Lierse SK voldoende voor de zege. Ikpeba scoorde in de 74ste mi- i nuut. Leverkusen bleef op drie punten door de 4-1 tegen Sporting Lissabon, dat twee man mei i rood zag vertrekken. Leverkusen draaide om de Braziliaanse spel verdeler Emerson. Die scoorde zelf twee keer en stelde Rink, invaller voor Kirsten, en Frydek in staat te doelpunten. In de 22ste minuut telde Sporting lien man door twee keer geel voor Vi- I digal. Acht minuten voor het einde werd een j doodschop van Barbosa met rood bestraft.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23