Mannen Catwijck vermorzelen Voorhout Pecos verliest ooi laatste wedstrijd Madjoe heeft gelu niet aan zijn zijde BS Leiden wint op de valree Van der Sloot net naast het podium Sport Scylla begin play-offs me uitwedstrijd MSV verslaat 'angstgegner' Vrouwen Roomburg moeten Zoetermeer nu boven zich dulden MAANDAG 27 OKTOBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5 MEDEWERKER Pecos Oegstgeest heeft de re guliere competitie met louter nederlagen afgesloten. Afgelo pen zaterdag bleek in de Vos- cuyl ook mede-degradatiekan didaat GKB/Salamanders te sterk (2-5). Door de slechte re sultaten is de kans voor Oegst geest om het vege lijf te red den hopeloos. Op 8. 15 en 29 november moet de Oegstgees- ter ploeg, die slechts tien pun ten vergaarde uit zeven duels, in de degradatie-poule drie uitwedstrijden spelen tegen respectievelijk GKB (15 pun ten). Integer (23) en Van Sloun (18). „Ik had er vooraf al geen fiducie in dat we erin zouden blijven en nu helemaal niet meer,"' zegt speler Friso Reits- ma. „We moeten nu maar ho pen dat we straks in de lente competitie kampioen van de eerste divisie worden", aldus de 38-jarige Oegstgeestenaar. Zaterdag was de laatste kans om het 'dramatische' seizoen een andere wending te geven. Maar dan moest er wel alles uit de kast gehaald worden om de Westlandse formatie van zich af te schudden. Dat lukte niet. Oegstgeest-kopman Ted van den Berg was tegen Siem van der Valk nog wel in staat om zich als een echte aan voerder te manifesteren. Des ondanks moest hij tegen Mar tin Groenewold het hoofd bui gen, zij het met een miniem verschil: 23-25 in de derde me. Friso Reitsma speelde gen Groenewold bij vlagen derwets goed, maar ook moest uiteindelijk zwich voor het sterke spel van G1 eerste man. Ron Schipa boord had een goede dag. overwinning op Mark Heei kerk (pas zijn eerste wins deze voor hem te sterke cd petitie) mocht er zijn. De serves van Oegstgeest, ui mend in de eerste diu speelden tegelijkertijd de haalwedstrijd tegen We) Ook in dit duel bleken (Limburgse) bezoekers sterk: 9-1. Bij de tweede van Oegstgeest redde M; van der Meijden de spri woordelijke eer ten koste Rob van Lier. Tafeltennisvereniging S( speelt de eerste halve-firii wedstrijd van de kampio<| play-offs op zondag 2 nov ber uit tegen het Tilbu Perfection. Een week volgt de return aan de Bral slaan. Beide duels begin om 13.30 uur. KORFBAL MICHEL VAN GENT MÉDEWERKER Madjoe blijft voorlopig vast op de voorlaatste plaats in 3L staan. De formatie van Cor Gra- vekamp was in de inhaalwed strijd tegen Rapid minstens ge lijkwaardig aan haar opponent, maar verloor wel: 20-17. Vorig seizoen streed Madjoe nog mee in de top, maar in de huidige veldcompetitie worden de punten moeizaam bijeenge sprokkeld. De basis blijkt na het afhaken van Bep de Mooy, Jo- rien en Andrea den Heijer wel erg smal geworden, zeker nu Maaike Gravekamp met een blessure is uitgeschakeld. Overi gens hoopt zij volgende week haar rentree te maken. De beginaanval van de Rijns burgers was bij Rapid verant woordelijk voor het leeuwen deel van de voor- en tegen punten. Remco van de Me en Hanne Veldman werkt dit vak een 5-3 en 9-7 ac stand weg, waarna Miriai Mooy voor een 9-10 rusts zorgde. Dit bleek achter; enige voorsprong in het duel. Bij 11-11 scoorde Rapid maal op rij (14-11) en dez marrage was beslissend oranjehemden kwamen w rug tot op twee punten, on volgens vaak een minuut alweer een tegentreffer te ii seren. Ook het inzetten vai ter Star mocht niet meer b 20-17 eindstand. Hanne Veldman (5), Ri van de Meeberg (4), Janne Mooy, Klaas Star (3), Ma Korsman en Miriam de i waren verantwoordelijk vo productie. BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN MEDEWERKER De basketballers van BS Leiden kropen tegen Binnenland voor de derde achtereenvolgende maal door het oog van de naald. Het werd in de Vijf Meihal 69-66 voor de ploeg van coach Ton Kallenberg. Leiden liet, zonder de geblesseerde center Albert Stuijfzand, lange tijd de tegen stander het spel maken. Het ge routineerde Binnenland leidde bij rust met 42-26. Vijf minuten had Leiden in de tweede helft nodig om de ach terstand tot tien punten terug te brengen. Met de tegenstander weer in zicht groeide het zelf vertrouwen en bij 54-55 leek de thuisclub de zaken onder con trole te hebben. Binnenland gaf zich echter niet zomaar gewon nen en liep weg naar 54-59. Mi chel Martinez bracht zijn team terug tot 62-62, waarna in de slotfase Leiden met 66-63 op ro zen leek te zitten. Een schijnbaar onmogelijke driepunter van de bezoekers bracht de stand weer in even wicht. In de laatste aanval gokte Leiden op een actie naar de basket van spelverdeler Clyde Simson. Met nog enkele secon- NOORDWIJK PIETER VAN DER VLIET MEDEWERKER MSV uit Noordwijk is met 76-73 Groene Uilen uit Groningen de baas gebleven. De 'angstgegner' uit het noorden maakte het al leen aan het slot van de wed strijd nog spannend, maar kwam uiteindelijk net iets te kort. MSV speelde met geduld en nauwkeurig werd de tijd geno men om tot goede aanvallen te komen, waarbij de Noordwij- kers de vrije man onder het bord vonden. Groene Uilen, be rucht om een messcherp af standsschot, kon alleen maar toezien hoe de gastheren af stand namen en de rust bereik ten met 41-29. den te gaan scoorde hij, en werd ook nog geraakt tijdens het schieten, zodat hij met een vrije worp Leidens derde nipte overwinning op rij kon bezege len. Scores BS Leiden: Simson 16, Hofstede 16, Martinez 13, Seve- rijn 12. De vroüwen van Grasshoppers leden in eigen huis een ruime nederlaag tegen Landslake Lions. De Katwijksen verloren met 47-71 van de Final Four- deelnemer uit Landsmeer. Een dramatisch slechte eerste helft van Grasshoppers zorgde er voor, dat de ploeg van coach Martin Hoektsra al voor rust (11-41) kansloos was. In de tweede helft speelde de Üiuis- club stukken beter. Er werd fel ler verdedigd en aanvallend werd telkens de open schutter gevonden. Scores Grasshoppers: Nieu- wenhuijs 12. Voor de vrouwen van BV Lisse is de deelname aan de kampi oenspoule na de 66-44 (33-30) nederlaag tegen Celeritudo op de tocht komen te staan. In de wedstrijd van de waarheid liet Lisse het in de tweede helft vol ledig afweten. Het verschil tus sen beide ploegen, dat in de Tijdens de thee kon het pu bliek op de tribune het gebulder van de Groningse coach in de kleedkamer bijna letterlijk ver staan. De oefenmeester was niet gelukkig met het spel van zijn ploeg en eiste een andere aanpak. Die kwam er ook, waar door MSV plotseling de controle over de wedstrijd verloor. Met name vanaf de vrije-worplijn waren de missers nauwelijks te tellen (16 uit 37). Groen Uilen zette meer druk op de spelver delers en begon aan een eind sprint. Net op tijd bleef in de slotfase het balbezit voor MSV en werd de 76-73 winst veilig gesteld. Scores MSV: B. Koek 20. Van Leeuwen 15, Koot 12. eerste helft nauwelijks i neembaar was, school i aanwezigheid van twee le gevaarlijke centers aan ningse zijde. Scores BV Lisse: Koolho Marleen Droogh 12. De meisjes junioren v Grasshoppers zorgden in wijk voor een verrassing n het sterker geachte ATC'65 56-40 (31-12) terug te wijze Scores Grasshoppers: Bui G. Versteeg 13, De Jong 11. BV Leiderdorp boekte Hoofddorp een knappe winning: 57-65. Hoofddorp de vorige week van Leider overgestapte Linda van Bal j weer in de gelederen, was rust (38-36) net de betere p In de tweede helft ging Le dorp strakker verdedigen, r, door de Hoofddorpse schiÓi niet meer in het spel voor men. t Scores BV Leiderdorp: Vai Burg 18, Van der Voor e Nieuwveen 12. n: De junioren van BV Lissi oi loren in eigen huis met !i (20-32) van Blauw Wit. Ie Scores BV Lisse: Hemmingio Mooijekind 13. ch li I )0 Leiderdorp na" volgende rond t BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN ;si MEDEWERKER n' 02 De basketballers van BV Le^ dorp hebben zich via een I ai bekerzege op SBU verzf -j van een thuiswedstrijd I a credivisionist Amsterdam, n derdorp. uitkomend in de i uj de klasse van het rayon, u-j vooral voor rust (48-40) sl dan de eersteklasser uit Uti ff{ Na rust bleef SBU lang iin spoor van de thuisclub, v\ afstandsschoten van Jack |ft jaar en Maarten Wals zor t voortdurend voor een vooi ge marge voor de thuisclub ld Scores BV Leiderdorp: Alecto krijgt van Forescate lesje in effectiviteit Er waren gistermiddag twee streekontmoetingen bij de regionale hockeymannen. Forescate zegevierde thuis met 7-2 over Alecto, terwijl koploper Catwijck heer en meester was tegen hekkensluiter Voorhout: 21-1. HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER Een aanvallender LOHC trok met 3-2 aan het langste eind in het uitduel met Kieviten. De Oegstgeestenaars hadden aan vankelijk moeite met het trage Wassenaarse veld, maar kwa men desondanks voor de pauze op 0-1 door Tom Bruggink. Na de hervatting vergrootte Roe- lant Groen de voorsprong tot 0- 2, waarna Kieviten de marge herstelde: 1-2. Nadat Tom Brug gink vervolgens een strafbal had verzilverd voor 1-3, kwam Kievi ten niet verder meer dan 2-3 uit een cornervariant. De streekontmoeting tussen Forescate en Alecto eindigde in een 7-2 overwinning voor de thuis spelende Voorschote naars. Forescate was in het eer ste deel zeer effectief in de counter en trof uit drie van der gelijke aanvallen driemaal doel. Derk Jaap Engelen schoot twee maal raak, terwijl ook Bernard Thieme het vizier op scherp had. De Leiderdorpers waren veel meer in de aanval, maar scho ten herhaaldelijk tekort in de afronding. Slechts Wynand Hacker schoot op slag van rust raak: 3-1. Na de hervatting leek Alecto terug te komen in de wedstrijd met de 3-2 van Tom van Dijk, maar Olivier Kist, Ber nard Thieme, Gertjan Egberink en Paul de Jager lieten Foresca te veilig de haven binnen varen: 7-2. Thuisploeg Roomburg ver loor met 3-2 van Qui Vive. Jas per Mulder bracht Roomburg nog wel aan de leiding, maar niet veel later keken de Leide- naars tegen een 2-1 achterstand aan. Michiel de Jong bracht Roomburg vervolgens vlak voor de doelwisseling terug in de wedstrijd met de gelijkmaker. In het tweede deel gingen de kan sen over en weer. maar nam Qui Vive de volle winst twee mi nuten voor tijd mee naar huis door een verzilverde strafbal. Tweedeklasser Alphen ging in Velsen met 3-2 onderuit tegen Strawberries. Het elftal van Frank van Nunen stond al na vijf minuten met 1-0 achter, maar ging desondanks door twee goals van Frits Augestein met een voorsprong de rust in: 1-2. Een zwakke Alphense pe riode kort na de rust benutte Strawberries vervolgens om aan de leiding te komen, waarna Al phen nog een overmaat aan strafcorners onbenut liet. Op eigen veld zegevierde Leidse Studenten met 7-1 over Haaskamp. Thomas de Groen (3x), Guy Overheem, Martijn Obermann, Maarten Smook eri Tjallink ten Cate doelpuntten namens de studenten. De hockeyers van Noordwijk zetten hun feest wegens het 30- jarige bestaan luister bij met een 4-1 overwinning op lijst aanvoerder Huizen: 4-1. De Noordwijkers kwamen met 1-0 achter, maar kwamen nog voor de rust langszij door een re boundcorner van Erik Ver doorn. Na de hervatting was het wederom Verdoorn die doel trof voor 2-1, waarna Robin Dopson en Bernard Jan Holsboer het karwei klaarden: 4 -1 Op eigen veld liet Catwijck geen spaan heel van Voorhout: 21-1. Het enige Voorhoutse doelpunt kwam op naam van Mark de Nooy, terwijl Wouter de Mol het meest productief was bij de Katwijkers. In Maassluis won Hisalis met 0-1 van Evergreen. Paul van der Velden werd matchwinnaar met een benutte strafbal. Een inzet van Ben Blokhuizen werden met de voet van de lijn gehou den. AUTOSPORT WIM DE GROOD MEDEWERKER Sandra van der Sloot uit Alphen aan den Rijn behaalde tijdens de Zandvoort- 500 een verdien stelijke vierde plaats in de twee- literklasse. Samen met Frans Verschuur vierde zij in een Car- ly BMW 320i haar come-back op het Zandvoortse asfalt. Door de perikelen bij het Mitsubishi Team had de Alphense dit jaar geen enkele race voor het Dutch T oerwagenkampioenschap kunnen rijden. Mitsubishi Ne derland heeft inmiddels aange kondigd in 1998 weer van de partij te zijn met twee Caris- ma's, Beide wagens worden ge prepareerd door het Loosd- rechtse Cavallino Engineering dat ook borg stond voor de suc cessen in 1996. Of Van der Sloot een van de Carisma's tijdens het Dutch zal besturen is nog niet bekend. Voor de equipe Van der Sloot- Verschuur had er nog meer in kunnen zitten tijdens de meer dan vier uur durende lange-af- standsrace over 500 kilometer. Problemen met de stuurbe krachtiging en een onwillige waterpomp dwongen het duo in de eindfase van de strijd de pits op te zoeken en daar een paar ronden te blijven. De concur rentie profiteerde. De Haarlem mers Van Riet en De Vos kon den met hun Renault Megane met de eer gaan strijken. In het eindklassement werd Van der Sloot zevende. Winnaars wer den Stoeltie en Deelstra in een BMW M3 GTR. Ferry Duivenvoorde ver scheen na een afwezigheid van twee races ook weer op de baan. Door een lege beurs kon de Noordwijkerhouter zijn sei zoen in de Marlboro Renault Megane Trophy niet meer af maken. Een reservepotje stelde hem in de gelegenheid samen met Evert Kroon toch aan het seizoensafsluitende evenement deel te nemen. Net als in het afgelopen sei zoen haalde Duivenvoorde door botte pech de finish niet. Eerst moest Kroon in de laatste fase van de wedstrijd met een plat- gereden linker voorband nood gedwongen de pits in. Door die pitsstop vielen de twee terug van de zevende naar de negen de plek. De pechduivel sloeg definitief toe toen Duivenvoor de, die tijdens de bandenwissel het stuur weer had overgeno men, bij het aansturen van de Tarzanbocht totaal geen rem men meer bleek te hebben. Vlak voor de bandenmuur kwam de Megane in de grindbak tot stil stand. „Een benauwd mo ment", was zijn reactie. „Ik dacht dat het gebeurd was." Omdat het tweetal voldoende raceronden had afgelegd werd toch nog een zestiende klasse ring behaald. De grootste kans hebber op de eindoverwinning, de Ferrari-Porsche kampioen 1997 Bert Ploeg, viel in het eer ste gedeelte van de race met een kapotte Porsche GTII al uit. Salman redt eer MSG/Centraal OEGSTGEEST Dikke winst voor Alecto en Forescate HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De hockeysters van Roomburg hebben gistermiddag de koppo sitie in de tweede idasse B uit handen gegeven aan Zoeter meer. De krachtmeting tussen de nummers één en twee op de ranglijst viel uit met 3-1 in het nadeel van de Leidse vrouwen. Overgangsklasser Alecto ont ving GCHC, waarop het een 4-0 overwinning behaalde. De Lei- derdorpse vrouwen schoten sterk uit de startblokken en stonden al binnen één minuut op voorsprong dankzij Noortje Zwegers, die gebruik maakte van een Groningse verdedi- gingsfout. Ook in het vervolg bleef GCHC slordig uitverdedi gen, waarvan Marjoleine van der Sommen en opnieuw Zwe gers profiteerden voor de 3-0 ruststand. Na de doelwisseling schakelde GCHC een tandje ho ger, maar het duurde niet lang voordat de formatie van Han Kolleman de touwtjes weer in handen had. Zwegers drukte dat uit met haar derde doelpunt hoog in de touwen. Op eigen veld walste Foresca te met 5-0 heen over Zwart Wit, dat in de eerste twintig minuten nog redelijk gelijke tred hield. Tien minuten voor de rust ech ter schoot Marja Sprey de Voor- schotense vrouwen naar 1-0, waarna het gedaan was met de Bredase dadendrang. Romee Zwaan (2x), Daniëlle Engelen en Marja Sprey schoten Forescate naar een 5-0 overwinning. In Aerdenhout verloor LOHC met 2-1 van Rood Wit. In het eerste deel zag het er nog roos kleurig uit voor de Oegstgeester vrouwen, die na een kwartier aan de leiding kwamen door Tessa van Dijk. Die stond op de goede plaats na een voorzet van Kyoko Tollenaar en schoot naar een 1-0 ruststand. Na de hervat ting trok Rood Wit de stand spoedig gelijk tijdens zijn eerste de beste strafcorner en haalde uit opnieuw een korte corner de volle winst binnen. De topper in de tweede klasse A tussen koploper Roomburg en nummer twee Zoetermeer eindigde in een 3-1 verlies voor de uit spelende Leidse vrouwen. Tot aan de rust vielen er geen doelpunten en was de beste Leidse kans voor Iris Jonker, die echter net naast schoot. In de beginfase van het tweede deel zakte Roomburg wat terug en voerde Zoetermeer de stand binnen luttele minuten op tot 3- 0. Daarna was Roomburg weer bij de les, maar de Leidse vrou wen kwamen niet verder dan een enkele tegentreffer van Mu- riël van Iperen. In Schiedam zegevierde Leid se Studenten met 0-2 over As- vion. Quirien den Hollander bracht de studenten in het eer ste part al aan de leiding na voorgeven van Willemijn Paree, en schreef na de rust ook de tweede goal op haar naam. In en tegen Krimpen verloor Catwijck met 2-1. De Katwijkse De driebanders van MSG/Centraal hebben gisteren hun duel met PDS uit Utrecht met 6-2 verloren. Martin van Leeuwen, Rob Schol- tes en Jan van Loon kwamen in hun partijen niet tot winst. Hein- Jan Salman redde de eer voor de Oegstgeester eerstedivisionist. Hij zegevierde met 45-42 maar had met .600 een lager moyenne dan zijn teamgenoten. Alecto-speelster Noortje Zwegers was het productiefst met maar liefst drie van de vier doelpunten in het overgangsklasseduel met GCHC. FOTO HIELCO KUIPERS hockeysters kwamen aanvanke lijk voor door Sandra van Dijk, maar nog voor de pauze trok Krimpen de stand gelijk. Een schot in eigen doel kwam Cat wijck in het tweede part duur te staan: 2-1. Noordwijk kwam met een 5-1 nederlaag terug uit Zaanstad, waar het Kraaien ontmoette. Bij een 4-0 achterstand redde San ne van der Hoeve de eer na voorbereidend werk van Merel van der Sloot. Op De Bijlen was Alphen een maatje te groot voor Nieuw koop: 8-0. Elke Kroft opende na zeven minuten de score, waar na goals van Hesther Struben en Elise Kuyt nog voor de pauze volgden. Kim de Wolf zorgde in de tweede vijfendertig minuten voor 4-0, waarna Barbara Smiet de score met een hattrick op voerde. Kroft stelde de eind stand vervolgens op 8-0. Bezoeker Hisalis kwam met 0-1 voor tegen Berkel Rodenrijs, maar dolf uiteindelijk met 8-2 het onderspit. De eerste Lissese goal kwam voor rekening van Monique Vastenhout, terwijl Renske Wijntjes bij een 8-1 ach terstand de tweede liet aanteke nen. Goed keeperswerk van doel- vrouwe Liesbeth Vermey kon een 7-0 nederlaag van Voor hout tegen De IJssel niet in de weg staan.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24