Dat is boffen! Kabinet zet team in tegen mensensmokkel aonn c Ook Leidenaars zien de zon om de aarde draaien Nieuwe tarieven veiling duperen kleine kweker periode rr met zfon erotische beurs gr0en00rdhallen égêam leiden AUTOBOOT VERHUIZEN TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. ederland gaat zich te ^liten aan Montignac innie beticht Nelson andela van laster Zicht op het spoor OPGERICHT 1 MAART 1860 Erik\ Breukink: afscheid van een wielrenner van stand. Leidenaars blijken nog slechter op de hoogte te zijn van de be wegingen der hemellichamen dan onze oosterburen. Bleek eerder dit jaar dat zestien pro cent van de Duitsers denkt dat de zon om de aarde draait, on der de inwoners van Leiden ziet zelfs achttien procent de zon om de aarde cirkelen. Dat blijkt uit een onderzoek van het bu reau O+S Leiden. Voor het on derzoek werden duizend Leide naars ondervraagd. De waag naar de beweging van de aarde om de zon was op het laatste moment aan een opinie-onderzoek van O+S toe gevoegd, naar aanleiding van de publiciteit rond het Duitse on derzoek. Naast de achttien pro cent voor wie de zon om de aar de draait, was er nog zes pro cent die als antwoord 'weet niet' gaf. Twee procent liet de twee hemellichamen om elkaar heen dansen. De Leidse sterrenkundige Vincent leke vindt niet dat de Leidenaars die een fout ant woord gaven meteen als 'dom' moeten worden aangemerkt. „Het is niet erg als je een be paald feit niet weet. Dat kun je leren." Zijn ervaring is dat men sen in de stad weliswaar vaak weinig kennis hebben van het heelal, maar er wél in geïnteres seerd zijn. Pagina Leiden: Helft Leiden voorstander van uitbreiding Schiphol Voorstellen bestuur Aalsmeer roelofarendsveen/ter aar marieta kroft De nieuwe tarieven die de Aals- meerse veiling (VBA) volgend jaar voor haar leden wil hante ren, dreigen 'kleine' kwekers de kop te kosten. Het bestuur en de directie stellen voor de jaar contributie met 900 procent te verhogen: in plaats van 300 gul den betaalt iedere kweker vol gend jaar 2.700 gulden. Daar bovenop komt nog een driedubbele verhoging van de karheffïng: per gebruikte kar be taalt een aanvoerder van bloe men en planten volgend jaar twaalf gulden. Nu is dat nog vier gulden. Ter compensatie stelt het VBA-bestuur voor om de provisie - het percentage van de totale omzet dat een kweker Films Haanstra op televisie In verband met het overlij den van Bert Haanstra zen den de gezamenlijke omroe pen van Nederland 1 van daag enkele films van deze cineast uit. Vanavond zijn achtereenvolgens de in Giet hoorn opgenomen film Fan fare en de industriële rol prent Glas (20.31 uur) te zien. Door deze ingelaste programma's komt de film Radio inside te vervallen en schuift de film Moses op naar 22.48 uur. HET WOORD IS AAN Mark Twain Als niet de appel doch de slang in het paradijs tot ver boden spijs was verklaard, zou Adam ongetwijfeld het serpent hebben opgegeten. aan de veiling moet afstaan - te verlagen van 4,3 naar 2,3 pro cent. De provisieverlaging zal voor al de 'grote' kweker als muziek in de oren klinken. Het veiling- bestuur hanteert met de nieuwe voorstellen het principe 'kostenmaker is kostcndrager': kleine kwekers die relatief hoge veilingkosten maken, moeten daarvoor ook betalen. J. Egberts, bestuurslid van de sectie Aar- en Veenstreek, be vestigt de tariefvoorstellen die nog niet openbaar zijn gemaakt. De circa 4000 leden van de Aal- smeerse bloemenveiling beslui ten in december of de voorge stelde tarieven worden doorge voerd. Pagina 15: Onrust kwekers over nieuwe veilingtarieven Backup Service NETWERKEN Jarenlange expertise in advisering, aanleg en systeembeheer. LANtastic, Novell en Windows NT. Advies, aanleg, implementatie 071 573 05 67 VANDAAG 44 PAGINA'S Binnenland3 Buitenland5 Cultuur17 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving12 Randstad16 Regio11,13,15 RTV/programma's8,9 Sport23,25 Strips6 Toerisme 27 Uitgaan21 In Verteltheater Silvester in Leiden sprookjes van God fried Bomans, waarvooreen kortingsbon op de pagina Uitgaan. 31 okt. - 1 &2 nov. r. 18-24u. - za. 14-24u. - zo. 12-19u. diverse stands met o a lingerie, kleding, kunst en tattoo piercing spektakulair showpodium met o a striptease-, massage- en erotic fashion shows I HAMAWY® N.tuur.w.,1 A - Vloeren - Aanrechten - Tafels - Zuilen - Onderhoudsprodukten Kl Ij UIT EIGEN IMPORT. I] ij Langstraat 56d Wassenaar ■Lkl Tel: 070 5177 £>70 Op zondag 26 oktober zijn de IKEA vestigingen Amsterdam, Sliedrecht en Delft geopend van 10.00 -17.00 uur. De overige 5 vestigingen zijn gesloten. leiden Aan de muren van het vuiloverslagbedrijf aan de Gabriël Metzustraat - langs het spoor van Leiden naar Amsterdam - waken gigantische geschilderde koppen over de passerende treinen. Waar eerder een aankondiging van een tentoonstelling over Van Goyen in Stedelijk Museum De Lakenhal hing, kunnen treinreizigers nu vier zelfportretten van de schilder Jur- riaan van Hall bekijken. Het dek- zijl van 23x8 meter is reclame vooreen overzichtstentoonstelling van de schilder die van 14 novem ber tot en met 25 januari 1998 in De Lakenhal wordt gehouden. Pas één week voor de expositie komt een tekst over de doeken te han gen met de aankondiging van de tentoonstelling. De oorspronkelij ke afbeeldingen, slechts 24 x 30 cm groot, zijn via de computer vergroot en uitgeprint met een gi gantische inkjet-printer. Van Hall: „Ik wilde die computer-techniek uitproberen. Het is een soort proefje. Vooral het opblazen van het intieme kleine plaatje naar een 'billboard' vind ik mooi." FOTO HIELCO KUIPERS Weversbaan 12 Leiderdorp Tel. 071 - 58 98 900 90% organisatie 10% vervoer Bel voor informatie of offerte: 071-561 75 42 Dobbeweg 8, Voorschoten. Fax 561 94 45 Iedere woensdag, donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. IKEA informatielijn 0900 - 235 45 32 (22ct/min). Ja, ik wil een abonnement op het Leldsch Dagblad. Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: iDPermaand Per kwartaal Qmromatisch (f. 92,05) i automatisch (f. 31,95) sOacceptgiro (f. 9.3,05) Dij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadea Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. OF BEL 071-5128 030 van Mierlo hoort erbij en lordholt. André van Duin van de club en naar ver- zelfs een deel van de hof- van koningin Beatrix, een groot deel van de maken zij deel uit van het 'derMontignac'ers. succes streven ze naar ilanke lijn volgens de me- van de Franse dieetgoe- Michel Montignac. Als je lydraten en vetten maar it, zo predikt de Frans- dan kun je binnen de te keren door een sleutel lij dat alles wordt je leven eens vergald door een tende maag en zelfs pure tolade en rode wijn beho- Jt de toegestane zaken. IJsland tot Japan worden ok Montignac'ers gesigna- leden van een soort we- ijd verbond. Een interna- le tweedeling lijkt zelfs te aan, want je bent wel of op Montignac'. er in Nederland heel wat ignac-volgelingen zijn, wel uit de omzet van de luteur van de speciale bio- he Montignac-producten, lis in Harderwijk. De handel zet sinds kort twee aan Montignac-artikelen om en dat is tien pro ton de totale omzet, t heb ik nog nooit meege- t", zegt algemeen direc ted van Bruxvoort. „Maar i het denk ik wel voor een verklaren. Andere diëten uit van dingen die je niet on dit van Montignac is ■igenlijk wel een beetje fri- *39 Van Bruxvoort denkt ook wel dat de methode-Montignac een vrij lang leven beschoren zal zijn. „Sommige rages beleven even een piek en verdwijnen dan bijna net zo snel als ze ge komen zijn. Dingen met een ze kere basis groeien ook snel naar een top, maar kabbelen veel langzamer af. Ik denk dat dat met Montignac gaat gebeuren." In Frankrijk zelf is de groei ge: stagneerd, maar de methode is daar nog niet echt op zijn re tour. Natudis levert niet alleen aan winkels, maar ook aan restau rants. Steeds meer eetgelegen stoppen Montignac injiun aan bod, weet Van Bruxvoort. De culinaire broertjes Fagel hebben zelfs eieren voor hun geld geko zen, zo blijkt deze week uit het weekblad Adformatie. Willen ze blijven meetellen, lijken ze te denken, dan moeten ze mee doen. Ton Fagel biedt in zijn restaurant Klein Paardenburg een Montignac-menu aan en zijn broer Paul zou er in het Ar senaal al verschillende op de standaardkaart hebben gezet. Cosmos Uitdagende IT banen bij TechForce BV in Hoofddorp icalyps en': bizarre Jjl halen rond de ^|st voor het jaar iooo. Knokreklame op komst: de concurent Joop Wotte, vertrekkend expert van Enschedé: 'Honderd procent fraudebestendigheid bestaat niet' LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG ƒ2,25 Neelie Kroes: 'Prima dat we in dit land met zoveel culturen leven Bendes brengen criminele asielzoekers uit Irak en Afghanistan naar Nederland Een speciale opsporingseenheid gaat de mensensmokkel naar ons land aanpakken. Deze eenheid zal zich vooral richten op bendes die asielzoekers met een criminele achtergrond uit Irak en Afghanistan naar Nederland trachten over te brengen. Dit heeft premier Kok gisteren bekend gemaakt na afloop van de ministerraad. In deze opsporingseenheid - door premier Kok een 'taskfor- ce' genoemd - komen vertegen woordigers van de Binnenland se Veiligheidsdienst (BVD), de Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND), de Centrale Re cherche Informatiedienst (CRI) en leden van politie- en justitie- organisaties. Volgens Kok zal deze taskfor- ce zich alleen richten op geor ganiseerde mensensmokkel met een criminele achtergrond. Asielzoekers kunnen immers vaak alleen met behulp van tus senpersonen hun land uitvluch ten. „De mensensmokkel is vol doende toegenomen om een taskforce op te zetten. De kwa den verpesten het voor de goe den." Daarmee bevestigde de premier dat onder de asielzoe kers uit Irak en Afghanistan mensen zitten met minder goe de bedoelingen. Volgens Kok hoeft het asiel beleid niet te worden aange scherpt, evenmin zullen er weer grenscontroles worden inge voerd. „Het is niet de bedoeling de grenzen weer dicht te doen." De IND dient nauwer te gaan samenwerken met zusterorga nisaties in andere Europese lan den. In dit verband zei Kok ook dat de Schengen-landen (Duits land, Benelux, Spanje en Frank rijk) hun asielbeleid beter op el kaar moeten afstemmen. Het Schengen-land waar de asiel zoeker als eerste arriveert dient voor opvang te zorgen. Het ministerie van justitie weet zich niet goed raad met de manier waarop het erkende Iraakse asielzoekers die tegen de regels in bezoekjes aan hun geboorteland brengen, moet aanpakken. De Tweede Kamer heeft staatssecretaris Schmitz gevraagd wat de mogelijkheden daartoe zijn, na berichten dat Iraakse vluchtelingen hun land bezoeken. %l 'e al; [-vrouw van de Zuid-Afri- president Mandela, Madikizela-Mandela, dat haar voormalige echt- ot via een lastercampagne eert te verhinderen dat zij president wordt, unie Mandela heeft deze mldiging vorige week geuit is een besloten hoorzitting Waarheids- en Verzoe- icommissie, zo meldde gis- het weekblad Weekly Mail luardian. unie Madikizela-Mandela voorzitter van de Vrou- kP iga van het African Natio- J ongress (ANC). Die organi- heeft haar voorgedragen het vice-voorzitterschap liet ANC. Dat zou moeten jlokki önden in een vice-presi- ichap van het land. Over estuur van het ANC wordt icember tijdens het partij- :es gestemd. ^""finie Mandela moest voor immissie verschijnen in het van een onderzoek naar aandeel in achttien schen en van de mensenrechten, leden zich voor in de tijd dat zij voorzitter was van de Mandela Football Club in de ja ren tachtig. De 'voetbalclub' be stond uit een groep jongeren die als een soort privé-lijfwach- ten voor haat werkten en ver dacht worden van diverse moorden. Ook werd ze gehoord over haar eigen betrokkenheid in 1989 bij de moorden op de 14-jarige Stompie Seipei en op haar huisarts en vriend, dr. Abu-BakerAsvat. Voor de Waarheidscommissie legde de voormalige mevrouw Mandela „verrassende verkla ringen" af, aldus het weekblad. Ze zei onder meer dat Nelson Mandela aan het hoofd van de politie tijdens hun echtschei dingsprocedure had gevraagd „allerlei vuiligheid over haar op te rakelen". Die gegevens wilde hij gebruiken voor de recht bank. Volgens Winnie wilde Nelson Mandela het politie-on- derzoek naar de dood van dr. Asvat tegen haar gebruiken in de echtscheidingsprocedure. Verder zei ze dat het onderzoek naar haar activiteiten is ingege ven door een tegen haar gericht complot binnen het ANC.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1