four op papier lichter Crajicek is snel daar met Sampras Siemerink twijfelt over deelname in Australië Weren van supporters is éénmalige actie Sport Drama rond Timman bij NK schaken Bewondering en hoon voor Feyenoord Mooie zege handbalsters UDAG 24 OKTOBER 1997 CHEF WILLEM SPIERLHIk. o I -'.LAb-Hvl. PLV -UIIF KOR ONI 'I KU 4 11 K.O? I OPXvK, I tgart«anp iard Krajicek heeft gisteren de kwartfinales in [tgart bereikt. De 25-jarige Hagenaar versloeg e derde ronde Pete Sampras, de nummer één de wereld, binnen het uur in twee sets, 6-4 6- de volgende ronde treft hij de Zweed Mag- Larsson. was voor Krajicek de vierde overwinning in loopbaan op Sampras, tegen twee nederla- De Hagenaar had sedert het toernooi in Ros en in juni niet meer van een speler uit de top- gewonnen. Twee jaar geleden zegevierde de lerlander in het met 4,6 miljoen gedoteerde nooi in Stuttgart door in de finale de Duitser hael Stich in een 5-setter te verslaan, k speel de laatste weken goed", oordeelde jicek na zijn sensationele zege. ,,Maar ik had beetje pech in Wenen en Lyon. Dat vrat aan zelfvertrouwen. Deze overwinning op Sam- komt op het juiste moment. Vooraf had ik lig fiducie, gelet op de loting. Eerst Becker en Sampras. Het gebeurt niet zo vaak dat je als aatste speler in het begin zulke sterke tegen- ders treft." ajicek, zestiende op de voorkeurslijst, opende elend. In zijn eerste twee opslagbeurten g hij drie breekpunten tegen. Daarna begon ^aandeweg beter te serveren (negen aces) en olleren. In beide sets brak hij op 4-4 de opslag Sampras. Het verschil tussen beide spelers in de afzwaaiers. Krajicek die woensdag titel- 14. Jcdiger Becker terugwees, sloeg er slechts vier waar, zeer zwaar' oordeelt Jan Ullrich over Tour 1998 DI1akt Rudy Pevenage - iegleider, tolk en souf- Kamr van Tourwinnaar Jan - zijn kopman even het oog, zegt de Duitser iteen de verkeerde din- i. De vraag, onmiddellijk de onthulling van de ite van de Tour de Fran- van volgend jaar, luidde de Duitser vond van <Ert parcours. De ogen van Ullrich zochten het 3 hoofd van Pevenage, i.'niar in de drukte in het Jlais des Congres in Parijs is de Belg zijn kopman en uit het oog verloren. jarijs fred segraar spro ee 'en' in de hele partij, Sampras elf. Krajicek, Wimbledonwinnaar in 1996, kan er met een handjevol anderen prat op gaan een re cord aantal overwinningen op Sampras geboekt te hebben sinds 1993. „Zoals iedere tegenstander boven zichzelf uitstijgt als hij tegen mij speelt, doet Krajicek dat ook. Met dat verschil dat de Ne derlander mij al een aantal keren heeft verslagen. En na de zege op Becker was zijn zelfvertrouwen nog groter dan normaal", zei Sampras. De Amerikaan zocht na de nederlaag niet naar excuses. Het was voor het eerst sinds hij in sep tember de Grand Slam Cup won dat hij weer in actie kwam. Maar Sampras verschool zich niet achter de te korte voorbereiding en een schou derblessure die hem twee weken geleden buiten het Zwitserse indoorkampioenschap hield. „Ik voelde me goed, had iets geconcentreerder moe ten zijn", zei Sampras. „Maar Krajicek speelde uitstekend tennis. De als zevende geplaatste Kafelnikov volgde het slechte voorbeeld van Sampras. Hij verloor met 7-6 6-3 van de als negende geplaatste Marcel Rios. De Australiër Patrick Rafter, winnaar van de US Open, bereikte ook de laatste acht. Hij ver sloeg de Duitser David Prinosil met 3-6 6-2 6-1 Het lukte Paul Haarhuis niet de kwartfinales te bereiken van het prestigieuze tennistoernooi in Stuttgart. Hij moest zijn meerdere erkennen in de Duitser Nicolas Kiefer, nadat hij in de derde set bij 5-2 voor de wedstrijd mocht serveren: 6-7 7-6 leiden «willem spierdijk Op de wereldranglijst van deze week staat hij nog 74ste. Maar dat is volgende maandag an ders. Op de nieuwe computer uitdraai met de beste tennissers ter wereld, prijkt de naam van Jan Siemerink dan rond de 120ste plaats. Te laag om recht streeks toegelaten te worden tot de belangrijke toernooien, te laag ook om mee te mogen doen aan de Australian Open, het eerste Grand-Slamtoernooi van het nieuwe tennisjaar. „Als ik in Melbourne niet mee mag doen, reis ik niet naar Austra lië", heeft Siemerink al beslo ten. Ruim acht jaar is Jan Sieme rink tennisprof, ruim zes jaar daarvan staat hij - vrijwel onaf gebroken - in de top-honderd van de wereld. Alleen toen hij twee jaar geleden kampte met blessures, verdween hij even van de lijst van de beste hon derd spelers. Maar nu is hij te ruggezakt, omdat de prestaties tegenvallen. Deze week moest hij punten halen tijdens het toernooi van Stuttgart, waar hij vorig jaar pas in de halve finale van Pete Sam pras verloor, om zijn positie te handhaven. De Rijnsburger won in de eerste ronde van Sjeng Schalken, maar verloor van de Zweed Jonas Björkman. „Dat is altijd een lastige tegen stander voor me, omdat hij zo goed retourneert. Ik brak zijn service drie keer, maar hij de mijne vijf keer", vertelt de ten nisser. Successen bleven te vaak uit dit jaar om bij de top van de wereld te blijven behoren. Sie merink: „Partijen die ik er vorig jaar net wel uitsleepte, verloor ik. In Cincinatti bijvoorbeeld stond ik in de kwartfinale met 4-1 in de derde set voor tegen Muster, maar redde het toch niet. Eén zo'n wedstrijd gaat wel om 100 punten voor de wereld ranglijst." De slechte resultaten waren aanvankelijk nog wel een aan slag op het zelfvertrouwen. „In het begin maakte ik me erg druk om die verloren wedstrij den, maar ik heb dat snel van me afgezet. Meer dan je best kan je toch niet doen. Ik heb steeds gedacht dat het wel weer goed komt, Dat was in het ver leden ook steeds zo als het eens wat minder ging." Vandaag is Jan Siemerink naar Parijs vertrokken voor deelname aan het prestigieuze toernooi in sportpaleis Bercy. Vermoedelijk komt hij nog net in het hoofdtoernooi, omdat toelating geschiedt op basis van de wereldranglijst van zes we ken geleden. De week daarna zit hij in Stockholm ook nog net in het hoofdschema. Maar over twee weken staat een 'Challenger' in Andorra op het programma, een toernooi in een lagere categorie. Daarna wil hij in Afrika nog een Challenger spelen. „Op die toernooien kan je wedstrijdritme opdoen. Maar voor je positie op de wereld ranglijst schiet je er niet veel mee op. Je moet namelijk win nen wil je er iets aan hebben. Ik ben dan ook niet van plan me op die Challengers te concen treren. Ik probeer dan liever via de kwalifikatie de grote toer nooien binnen te komen. Daar kan je zoveel punten halen, dat je weer snel stijgt." Mocht er in de 'ranking' van Siemerink de komende maand geen verbetering komen en kan hij niet aan de Australian Open deelnemen, dan reist hij niet naar de andere kant van de we reld. „Maar als ik wel in Mel bourne kan spelen, dan probeer ik via de kwalificaties in de an dere grote toernooien daar te komen." Ic rich krabbelde op zijn hoofd, 'ssïef door zijn vlasbaardje en htte eens diep. Hij wilde wel maar wat? Dat lest hem ingefluisterd wor- 1AKI i door Pevenage. Van de Belg iter geen spoor. Toen zei de. inaar van vorig jaar met een lligheid die hij doorgaans EA/«chts op de fiets demonstreert ivaar, zeer zwaar." Maar had ook gelijk? Nee, maar wist rich veel. Hij moest toch wat Rrii |gen. Tour van '98 is op papier lichter dan de editie van dit en als Pevenage in de buurt geweest, had hij hem dat zó souffleren. „Het zijn de die een koers zwaar 3 Hiiken, niet het parcours", zei renage, maar op het eerste richt is deze ronde een tikkel- lichter dan die van vorig jaar. i, ft lar is het traject van de 85ste tir in het voor- of nadeel van Tm voormalige Oost-Duitser. „Er 1 geen zinnig woord over te 3Uk0 ggen", vond Pevenage. ure De Tour begint in Dublin, het ld5 ige feit dat de Tourdirecte tot ■NNl or gisteren had prijsgegeven, zitten 23 cols van tweede ca lorie en zwaarder in het met tamtam gepresenteerde rcours en er zijn twee tijdrit- laeis iin opgenomen. In tegenstel- tot vorig jaar staat de eerste :e tegen de klok vóór de ber- geprogrammeerd. Rond ïyrignac l'Eglise wordt,.een Irit gehouden over 58 geacci- nteerde kilometers. Daarna 'doet' de karavaan rst de Pyreneeën, waar de ippe van Pau naar Luchon !o et reuzen als Col d'Aubisque, Soulor, de Tourmalet, d'As- fviaj n en de Peyersourde in zijn 2 Kie Benomen. Het is de konin- wet5 me-etappe. Na een rustdag in irascon sur Ariege trekt het -yVii de Luberon naar Carpen- er]jeis aan de voet van de Mont Va ÜTerdam gpd ierlXnd TOTAAL: 3874,7 km n start [IJ finish vertrekplaats Q etappeplaats individuele tijdrit verplaatsing Li1!; li - 13- vCarperttras Plaleiu-.1 J'| hf,Cap de Beille Agde rotterdam gpd „Ik zou hier heel nerveus van worden," merkte commentator Genna Sosonko op en de vele schaakliefhebbers die aan zijn lippen hingen, wisten heel goed wat hij bedoelde. Jan Timman was in de derde partij van zijn match tegen Pe- drag Nikolic om het NK in tijd nood geraakt en het gevecht met de klok nam 'krankzinnige' vormen aan. Het zou Timman uiteindelijk fataal worden. De laatste (40e) zet waarvoor hij nog zes seconden had, kwam niet meer op het bord. Van zijn prachtige stelling was niet meer dan een ruïne over. Het betekende niet 'zo maar' een nederlaag in Timmans car rière. Met nog maar één partij (vandaag) voor de boeg wordt het voor de Amsterdammer een hels karwei de achterstand (1-2) nog weg te werken en in een barrage zijn nationale titel alsnog veilig te stellen. Timman was te zeer aange slagen om al bij de 'dag des oordeels' stil te staan. „Eerst dit maar eens zien te verwerken," reageerde hij, zichtbaar ont daan. „Ik stond totaal gewon nen, in alle opzichten. Maai' ik had de tijd niet om alles goed uit te rekenen. In het moeilijke middenspel heb ik te veel tijd verbruikt. Dat heeft me uitein delijk opgebroken. In zijn mening ('totaal ge wonnen') stond de Amster dammer niet alleen. „Ik zie niets meer voor zwart," merkte Sosonko op toen Timman met het sterke 29. Dbl op de prop pen kwam. „Wit domineert, het heeft alles onder controle. Zwart heeft niks voor de geof ferde pion. Kortom: Jan staat op winst." Nikolic zelf wilde zo ver niet gaan. „De stelling taxeer ik als onduidelijk. Het was heel com plex allemaal. De witte positie was oké, maar gewonnen? Ik ben daar niet zo zeker van." De Bosniër had evenals in de eerste partij Timmans ope ningszet Pf3 op z'n 'Hollands' beantwoord, dus met 1. f5. Maar er kwam nu geen Stone wall (met e6 en d5) op het bord, zoals maandag, maar een Leningrader, met 3. g6. Tim mans antwoord (4. c3) was on gebruikelijk. „Dat heeft Jan on getwijfeld thuis voorbereid," aldus Sosonko. Maar Timman leek wel verrast door zwarts ze vende zet Pc6, want hij trok voor zijn antwoord bijna een half uur uit. Een eerste teken aan de wand. Volgens Sosonko was het moeilijk voor wit een goed plan te vinden. „Ik zie dat in ieder geval niet zo snel." Timman leek niet bijster 'jofel' te staan op de koningsvleugel en met zijn 24e zet (f3) stak Nikolic pas goed de lont in het kruitvat. So sonko: „Maar ik denk dat Pe- drag toen al een belangrijke strategische fout heeft gemaakt door 23. cxd4 te spelen." Timman zou hem later bijval len. Wit kwam zonder meer beter te staan, maar oppassen bleef de boodschap. Dat was Tim man wel toevertrouwd maar de klok tikte onbarmhartig door. Met minder dan drie minuten voor de laatste acht zetten raakte Timman het spoor bijs ter. Over zwarts paardoffer (29. Pf5) had hij niet ingezeten („Een wanhoopsoffer in totaal verloren stand'), maar zijn doorstoot 32. e6 en 32. e7 keur de hij hoofdschuddend af. „Het zag er logisch uit, maar ik had natuurlijk 32. Pxg5 en na 32. hxg5 33. Txg5 moeten doen. Dan heeft zwart geen enkele tegenkans meer. Ik had het wel gezien, maar ik raakte onder druk van de tijd in cle war." De gevolgen waren de sastreus. Timman had voor zijn 'uitglijer' geen slechter mo ment kunnen bedenken. Vorig jaar gaven weinigen nog maar een cent voor zijn kansen toen hij in de eerste partij van de barrage om de nationale titel onderuit ging tegen Ivan Soko- lov, de Bosniër die zich ook gis teren onder de belangstellen den bevond. Toen had hij evenwel nog drie ronden om zich te herstellen - waarin hij met glans slaagde. De opgave nu is evenwel zo mogelijk nog 'onmenselijker'. Ventoux. De klassieke berg is niet in het traject opgenomen. „Paste er niet in", sprak Leblanc en het leek alsof hij daar hart zeer van had. Alpe d'Huez is evenmin in het rittenschema opgenomen. Alle andere Alpen-toppen wel. Na een uitstapje in Zwitserland (Neuchatel) en een vlakke tijdrit van 53 kilometer in de Bourgog ne volgt de traditionele ver plaatsing (naar Melun) en de af sluitende rit naar Parijs. Rudy Pevenage: „Het enige zinnige dat ik er nu al over kan zeggen, is dat de planning van de voor bereiding heel belangrijk wordt." De Ronde begint een week la ter dan gebruikelijk^n dat bete kent dat 'der Jan' later in vorm moet zijn dan vorig jaar. Zo nauw schijnt dat te luisteren. De Tour begint pas op zaterdag 11 juli, dit in verband met het WK voetbal dat in hetzelfde weekeinde zijn finale beleeft. Tourdirecteur Jean-Marie Leb lanc dankte UCI-president Hein Verbruggen uitbundig voor Zijn goedkeuring aan de verplaat sing van het grootste wielereve- nement ter wereld. Wie daarin een cynische ondertoon meen de te herkennen, zat volgens de T ourdirecteur fout. De 'vlucht' naar Ierland is om de drukte van het WK op het vaste land te vermijden. Het cir cus slaat er drie dagen zijn ten ten op voor de traditionele pro loog, een veredeld criterium door Dublin en een etappe naar Cork op maandag. Steven Ro che en Sean Kelly, de oud-kam pioenen die de kandidatuur van Dublin met hun naam hebben gesteund, spraken gisteren de hoop uit dat de aanwezigheid van de Tour in hun land de wie lersport een lift kan geven. Het land kent veel wielerliefhebbers, maar kent geen enkele profes sionele coureur meer. De terugtocht naar het vaste land op de 14 juli, de nationale Franse feestdag, wordt een van de grootste logistieke operaties uit de geschiedenis van de Tour. In drie vliegtuigen worden de renners, ploegleiders, verzor- A gers en mecaniciens onmiddel lijk na aankomst in Cork naar Brest gevlogen. Voor de rest van de volgers zijn drie veerboten afgehuurd. De overtocht naar Roscoff duurt dertien uur. De twee ritten in Ierland meegerekend neemt de vlakke aanloop naar het echte werk, de eerste tijdrit, een week in be slag. Er volgen dan nog twee etappes voor de sprinters, die zich vermoedelijk pas weer op de laatste dag in Parijs om een dagzege hoeven te bekomme ren. Het deelnemersveld telt in '98 één ploeg minder dan dit jaar. 21 in plaats van 22. Leblanc hoopt daarmee de vele valpar tijen van dit jaar te verminde ren. Op 1 januari worden de eerste zestien ploegen van ne gen bekend gemaakt. Zij wor den gekozen aan de hand van de UCI-ranglijst. Na de Giro en de Dauphiné Libéré worden vier ploegen aan het strijdperk toegevoegd. Leblanc behoudt zich het recht voor nóg later een 21ste team toe te laten. manchester marcel van der kraan gpd-verslaggever Bewondering en hoon voor Feyenoord. In de Engelse media werd gisteren verdeeld gerea geerd op het optreden van de Rotterdammers tegen de kam pioen van Engeland. In de po pulaire kranten kreeg Manches ter United er echter ook van langs. Stuk voor stuk schreven de tabloids dat het elftal van Alex Fergusqn een monsterzege had moeten boeken op de Ne derlandse vertegenwoordiger in de Champions League. Maar de dag na de wedstrijd maakte de manager van United zelf nog eens duidelijk dat de weerstand van Feyenoord in het uitverkochte Old Trafford groter was dan hij vooraf had ver wacht. „Iedereen verweet ons dat we slecht met de kansen omsprongen, maar het was ook de verdienste van Feyenoord dat het aan het einde slechts 2-1 was en dat Feyenoord bijna nog een puntje wegsleepte," zei Fer guson. In eigen land zijn de Mancu nians in de jaren negentig heer en meester. Wat ontbreekt op hun erelijst is de Europa Cup voor landskampioenen. Fer guson staat te popelen om die hoofdprijs dit seizoen binnen te halen. Met een honderd pro cent score in de eerste drie pou le-wedstrijden, is hij goed be gonnen. Maar met Juventus (uit) nog op het programma, is hij als de dood dat er voor de kwartfinales nog problemen op doemen. „Daarom wil ik er alles aan doen om over veertien da gen ook in Rotterdam van Feye noord te winnen. Dan zijn we immers als beste nummer twee verzekerd van plaatsing voor de volgende ronde." De Schotse manager van Uni ted vraagt zich echter af of Feyenoord in de eigen Kuip wel zo makkelijk is te verslaan als de meeste Britten denken. Een ne derlaag van United in de Kuip zou in groep B weer een hoop zaken rechtzetten. Ferguson: „Op Old Trafford heb ik een heel ander Feyenoord gezien dan drie dagen eerder in de competitie tegen Willem II. In Tilburg dacht ik al dat de ploeg ver beneden zijn niveau speel de. Die indruk werd in Enge land bevestigd. Feyenoord is als ploeg nog niet in staat om een topclub onder druk te zetten. Maar het heeft toch een aantal spelers die uitstekend de bal in de ploeg kunnen houden en de handelingssnelheid hebben voor het allerhoogste niveau. Met het eigen publiek achter het elftal kan Feyenoord over twee weken misschien net het zetje krijgen om wel die druk op onze ploeg te zetten." In het Rotterdamse kamp werd woensdag na afloop met enige verontwaardiging gerea geerd op de schandalige wijze waarop middenvelder David Beckham zijn aluminium weren van supporters van uitspelende club bij de wed- ijden tussen Ajax en Feye- örd dit seizoen, zal een één- ~r, ilige actie zijn. Het is volgens i jll ecteur betaald voetbal A. van iden van de KNVB niet de be ding dat het uitsluiten van pporters ook bij andere wed- ijden gaat gelden. „Daar is 1111 et over gesproken," zegt hij, a n dat zal ook nooit gebeu- Aanhangers van Feyenoord ïAjax vreesden in de toekomst ook bij andere clubs te worden geweerd. Daar zal echter, zo werd gisteren benadrukt bij de presentatie van de campagne 'Voetbal, verziek het niet' in de Kuip, geen sprake van zijn. De landelijke actie gaat dit week einde van start in de Amster dam Arena, waar de wedstrijd Ajax-Feyenoord wordt gespeeld. Uitgangspunt van het geza menlijk initiatief van alle voet balorganisaties, de supporters verenigingen en de KNVB is het voorkomen dat het voetbalvan dalisme het voetbal ten gronde richt. „De bedoeling van deze actie," zo werd benadrukt, „is de supporters, en vooral de har de kern van raddraaiers, op in dringende wijze duidelijk te maken dat verbaal en fysiek ge weld niet door detbeugel kun nen." De teams van Ajax en Feye noord zullen zondag met de campagne-slogan op het shirt spelen en vooraf een spandoek met deze tekst het veld opdra gen. Verder wordt in diverse dagbladen, op radio en televisie aandacht gewaagd voor het ini tiatief. „We moeten ons nu be zinnen," sprak Feyenoord-voor zitter J. van den Herik, „anders ontstaat er een niet te herstellen schade aan deze bedrijfstak." De voorzitters van beide sup portersverenigingen riepen hun achterban op zich voortaan te gedragen. Voorzitter W. Veen- man van de supportersvereni ging Feyenoord hoopt dat er binnenkort een themadag komt, waarop afvaardigingen van alle supportersclubs in Ne derland een verklaring opstel len. „Zodat we als één blok kun nen zeggen, dat we geen pro blemen rondom de wedstrijden meer willen." Dal een aantal Feyenoorders zondag toch naar Amsterdam wil afreizen, doet aan de actie niets af, sprak Ajax-voorzitter schroefnoppen in de enkels van Giovanni van Bronckhorst en Patricio Graff zette. Arie Haan en Geert Meijer zagen vanaf de kant toe hoe Beckham een aan tal keren over de schreef ging en hoe fel Graff daarna van leer trok. In Nederland, zo stelde Haan, zouden er zeker tien gele kaar ten zijn gevallen bij het zien van dergelijke overtredingen. „Ook de eerste goal van Manchester ontstond na een dubbele tackle op een Feyenoord-speler. Pablo Sanchez werd tegen de grond geschopt. In Engeland wordt er waarschijnlijk elke week zo ge speeld, maar voor onze jongens was het een nieuwe ervaring. Als je er niet op anticipeert, kom je vanzelf in de proble men." Vandaag zal door de medi sche staf van Feyenoord worden bekeken hoe ernstig de blessure van Giovanni van Bronckhorst is en of hij weer inzetbaar is voor de topper tegen Ajax, zon dagavond om 18.00 uur in de Arena. Het gemis van de linker middenvelder zou een flinke aderlating voor Feyenoord bete kenen. Feyenoord heeft bij de Ierse voetbalbond vergeefs gepro beerd om David Connolly tot maandagochtend in Nederland te houden. Ierland speelt woensdagavond de play-off- wedstrijd tegen België en heeft de Feyenoord-spits vandaag al opgeroepen voor een trainings- M. van Praag. „Er zal heus wel iemand in het stadion zitten die in z'n hart voor Feyenoord is. We hebben echter geen signa len dat Feyenoord-supporters massaal naar Amsterdam zullen komen." Van den Herik verdacht dat drieduizend supporters in de Kuip de wedstrijd op een spe ciaal beeldscherm zullen vol gen. Inmiddels zijn er tweedui zend kaarten verkocht. De hou ders van een zogeheten 'gold card' kunnen de vertoning van Ajax-Feyenoord in de Kuip gra tis bijwonen. kamp. Haan: „We hebben met FIFA-regels te maken en kon den hem niet meer tegenhou den. Hij wilde zelf ook graag te gen Ajax spelen. Heel jammer." Haan is over de ontwikkeling van zijn Ierse international goed te spreken. Op zijn werklust is vanaf het begin niets aan te merken geweest, maar legen Manchester United bléek Con nolly ook technisch gezien vol doende bagage in huis te heb ben om zich staande te houden. „David heeft hel goed gedaan. Ik had hem- gevraagd of hij zich een uur lang helemaal leeg wil de spelen. Daarna kon Henk Vos als frisse spits de verdedi ging van Manchester verrassen. Ik had het ook andersom kun nen doen, maar ik gaf de voor keur aan David als basisspeler." SPORT OP TV vrijdag 18.43-18.51 Nod 2: Sport|ouri 18.45 19.10 RTL Sport. 19.35-20.00 RTL 5: Voelbal ir 21.00 22.00 N8C: Golf: US PGA. W ney/Oldsmobile Classic. 22.16-22.33 Ned 3 8[jortjour 23.00-00.00 EURO: Truckracmg-, Europe, Trucfe Trial in Alcarras (Spanje) 23.05-23.40 SBS 6: Sport. voelbal, samei vattingen van wedstrijden uit de Toto Divisi 23.15-23.30 RTL 4: Sport. 2 3 35 00.05 RTL 5: Sport. 23.35-00.05 SBS 6: Sport: Toto Divisie, s menvattingen, schiedam «anp De Nederlandse handbalvrou wen hebben in hun tweede wedstrijd van het Holland-toer nooi in Schiedam een spectacu laire 24-19 zege op het sterke Wit-Rusland behaald. Met agressief aanvalsópel en gecon centreerd verdedigen werd de WK-deelnemer overtuigend ver slagen. Keepster Robben speel de met haar saves een hoofdrol.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23