eidsch Dagblad 21 Philips definitief naar Amsterdam' Levenslange ode aan het Lage Land Vlietwijk :.QEÜH 'Stemrecht voor baby's' KORTING Zoeterwoude schrapt plan Grote Polder (tPHulshoff Auto Marestad uw Peugeot dealer Auto Marestad TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. >p zou in afwachting van nieuwbouw in Rembrandt Tower trekken OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 2,25 Binnenland Buitenland Cultuur en Kunst Weer arrestatie in Beverwijkse supporterszaak Jeugd Iran heeft weer hoop maar wacht op daden Bij personeel van ^f| O 'hangt thuis veel I Qi moois' Sport 'Een avondje NAC' moet 'heerlijk Helder' worden Gluurder ook doodslagpoging ten laste gelegd HILLEGOM» WIMV Iiilips verhuist zijn hoofdkantoor al op korte termijn van ndhoven naar Amsterdam. Het concern zal eerst zijn trek nemen in de Rembrandt Tower naast het Amstel- ition. Philips zal dat gebouw naar verluidt enkele jaren iren tot het nieuwe definitieve hoofdkantoor in Am- frdam-Zuid, de Zuiderhof, klaar is. Dat meldt het aandblad Vastgoedmarkt. goed geïnformeerde blad zal de raad van commissarissen van gens het doorgaans zeer Philips naar verwachting van- I? 'erdam anp daag instemmen met de verhui zing naar de toren. Bij Rem brandt Tower-beheerder Sedij- ko is iedereen in de loop van de ochtend een spreekverbod op gelegd. Makelaar DTZ Zadelhoff bevestigt door Philips in de arm te zijn genomen om nieuwe huisvesting te zoeken, maar wil de verhuizing bevestigen noch ontkennen. Ook president-commissaris Maljers van Philips geeft geen commentaar op het bericht. ,,We zijn hierover voortdurend in gesprek met de raad van be stuur. Ik ben het met u eens dat er niet lang gewacht moet wor den met een definitieve beslis sing", zei hij vanmorgen desge vraagd. Het leek hem echter niet verstandig dat hij de com municatie hierover voor zijn re kening zou nemen. Gisteren liet de financiële man van het Philips-concern, J. Hommen, weten dat het bedrijf binnen enkele dagen het besluit over een eventuele verhuizing naar buiten zal brengen. In Bra bant hebben de plannen van Philips voor grote onrust ge zorgd. Gemeenten, provincie, vakbonden en personeel van het concern vinden dat Philips in Eindhoven moet blijven. Enige tijd geleden werd be kend dat Philips op zoek is naar een vestigingsplaats voor het hoofdkantoor in de buurt van Amsterdam, het financiële cen trum van Nederland. De voor keur ging daarbij uit naar een plek langs de zogenoemde Zui- das. In dat gebied is het WTC en hebben of krijgen enkele ban ken hun hoofdkantoor. lberda krijgt l ieuwe rol voor pelen in 2000 l jp Alberda, de gouden volley- Icoach van Atlanta, krijgt een ngrijke rol toebedeeld in de van de Nederlandse I mpische ploeg voor de Zo- J ïrspelen van 2000 in Sydney. Groninger wordt de tech- ;ch directeur van het drie- inschap dat de rol van André |i ilhuis zal overnemen. I Naast Alberda zijn dat Jan orbach en Marcel Sturken- om. Loorbach is formeel de euwe chef de mission en Stur- nboom wordt verantwoörde- voor organisatie en financi- Het olympische begelei- igsteam werd vanmorgen ge il esenteerd op het nationaal W ortcentrum Papendal, nag Alberda wordt in de nieuwe nstructie de man die het ldwerk gaat verrichten. Zijn ik bestaat eruit contacten met inden en sporters te onder- I' mden en met hen de lijn rich- ig Sydney uit te zetten. De oud-volleybalcoach gaat de meest letterlijke zin het :id voortzetten dat de vorige ;f de mission, André Bolhuis, eft ingezet. Hem komt de eer i structuur in de technische geleiding te hebben gebracht, ;t als resultaat dat de olympi- ïe ploeg met voor Neder- ndse begrippen een vracht edailles uit Barcelona (1992) K-'Atlanta (1996) terugkeerde. )ver de status van Alberda EDjoet nog wordt gesproken, ant hij is noch bestuurslid :h vast medewerker van het C*NSF. Hij runt een eigen s drijfje en de sportkoepel rt hem in als extern advi- Nu zijn takenpakket wordt rzwaard, moet nog met juris- worden overlegd in welke beidsrechtelijke constructie iHa lberda dat kan. Hij blijft wel lief als extern adviseur. denhaag-hilversum» Giethoorn, het Venetië van het Noorden, domineerde de prijswinnende komedie 'Fanfare'. Gestuntel met omkleedpartijen achter badlakens op de Noord zeestranden staan op het netvlies gebrand zodra 'Alleman' ter sprake komt. Geen cineast 'schilderde' dit Lage Land treffender dan de gisteren op 81 -jarige leeftijd te Hilversum overleden Bert Haanstra. Geen filmer was meer verteller dan deze oervader van de Nederlandse Film. Een levenslange ode aan Holland. Vanavond worden via Nederland 1 als eerbetoon de films 'Zoo' (22.48 uur) en 'Alleman' (23.00) uitgezonden. Pagina 18: Haanstra oer-Hollandse en unieke filmkunstenaar. foto anp De 22-jarige Hillegommer die in de nacht van woensdag op don derdag op heterdaad werd be trapt bij het begluren van een bewoonster van de Hofstraat in Hillegom, heeft bekend dat va ker te doen. Tijdens zijn ver hoor gaf hij acht gevallen toe. En hij bleef niet altijd buiten staan. Twee keer klom de man door een open raam naar bin nen. Bij een van die gelegenhe den sloeg een 17-jarige be- woonster alarm. De Hillegom mer heeft toen met geweld ge probeerd de vrouw het gillen te beletten. Toen dit niet lukte is hij alsnog gevlucht, zoals hij va ker deed als hij ontdekt werd. De Hillegommer wordt in het laatste geval poging tot -dood slag ten laste gelegd. Justitie in Den Haag beslist .vandaag wat er met de man gaat gebeuren. Persofficier S. Horstink wil niet vertellen wat voor geweld de gluurder heeft gebruikt. ,,Dat moet het onderzoek uitwijzen. Het gaat in elk geval om één ge val van poging tot doodslag. De man zal verder door een psychi ater worden onderzocht. Hij heeft een hoop onrust in de buurt teweeg gebracht." Leidse vrouw steekt vader na ruzie neer Huiselijke spanningen hebben er gistermiddag toe geleid dat een 26-jarige Leidse haar 61-ja rige vader heeft neergestoken. De man is met verwondingen in het bovenlichaam met spoed naar het Academisch Zieken huis overgebracht, maar ver keert niet in levensgevaar. De vrouw is na de steekpartij gearresteerd. Vandaag wordt een besluit genomen over een verlenging van het voorarrest. De vrouw woont met haar 4-ja- rige kind in bij haar ouders in de Merenwijk. Dat zou al enige tijd tot hoogoplopende span ningen hebben geleid, maar de directe reden voor de steekpar tij was nog niet duidelijk. HET WOORD IS AAN Thomas Kempis De omstandigheden maken de mens niet zwak of sterk, zij dwingen hem slechts zichzelf te laten zien zoals hij is. toenëmendfe -i'"" bewolking W SMSÏ 27 10° '179° 1711° Ög 30% 10% 20% &SS9&? 40% 50% 30% VANDAAG 24 PAGINA'S Binnenland Buitenland -3,5 7 Cultuur18 Economie6 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving14 Randstad16 Regio13,15,17,19 RTV/programma's_11 Sport21,22,23 Strips110 Uitgaan12 Weg en wiel9 Korting voor het benefiet concert door het Europees Symfonieorkest La Pellegrina in de Leidse Pieterskerk. Supersnel autowassen Kia dealer v.Beethovenlaan 67 Voorschoten %W T De Mitsubishi Galant fulfil or sedan. Compleet vanaf/ 46.995,-. Standaard al met o.a. ABS, H: BEROEPSKLEDING Haarlemmerstraat 203-205 Leiden - Telefoon 071-5121072 Voor u is oktober woonmaand. En bij Hulsholf Wonen vindt u daarvoor de meest uitgebreide collecties meubelen, gordijnen en tapijt. Een verrijking van u# woongenot. En om zweert de sociaal-democrate. Ze heeft het tot in detail uitgewerkt in een juridisch vakblad en lijkt daarbij aan alles te hebben ge dacht. Ook aan een methode om conflicten op te lossen, want stel dat ouders het niet eens kunnen worden over wat de kinderen zullen stemmen. Een rechter kan één van de ou ders dan het stemrecht voor alle kinderen toewijzen of beide ou ders een halve stem per kind geven. De Berlijnse wethouder Lore Peschel wjl zuigelingen stem recht geven. Niet direct natuur lijk, want Peschel weet ook dat de pamperdragers geen kruisje kunnen zetten, maar via de ou ders. Wie bijvoorbeeld twee kin deren heeft, mag vier stemmen afgeven, die allemaal even zwaar wegen. Het voorstel is serieus, be- Bel gratis voor informatie of proefrit: 0800 - 0383. uw woonwensen te ondersteunen geven wij op uw aankopen vanat ƒ2000,- 10% korting of dubbele Woon Waarde Zegels*. Wat let u nog uw woon- ideeën vorm te geven? 'Met uitzondering van enkele merken. anders denken over wonen zoeterwoude maarten keulemans Het bouwplan voor een woon wijk in de Grote Polder bij Zoe terwoude is van tafel. Tot die conclusie kwam het Zoeter- woudse college gisteravond na een bewogen commissieverga dering. De gemeenteraad voelt niets voor het idee om vergaan de afspraken te maken met de projectontwikkelaars Bouw fonds en Amvest over eventuele bebouwing van de Grote Polder. B en W wilden de afspraken maken, omdat zij bang zijn bui tenspel te worden gezet als E}en Haag de Grote Polder ooit aan wijst als bouwlocatie. De beide ontwikkelaars bezitten immers grote lappen grond in de polder. De 'afspraak' waarmee het col lege uiteindelijk naar buiten kwam, bleek een uitgewerkt bouwplan voor een woonwijk met 6.414 woningen, een groot bedrijventerrein, een winkel centrum, sportvelden en een begraafplaats. Veel te veel van het slechte, vinden vooral WD en CDA. ,,Als we hier onze handteke ning onderzetten, wordt het de Tweede Kamer wel erg makke lijk gemaakt", zei CDA'er P. van Son. ,,Ze zullen zeggep: kijk, Zoeterwoude doet niet moeilijk, de gemeenteraad heeft zijn ak koord toch al gegeven?" Van Son velde dan ook een hard oordeel over het werk van zijn partijgenoot wethouder R. Hogenelst: „We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat het college zich volledig op sleeptouw heeft laten nemen. Dit is je belangen weggeven. Het college heeft het volledig verknald." Burgemeester en wethouders kondigden aan dat ze zullen na denken over een nieuwe, min der gedetailleerde afspraak met de projectontwikkelaars. Want Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 18.00 uur zaterdag van 8.30 - 17.00 uur Op zaterdag magazijn en werkplaats geopend van 9.00 - 13.00 uur vrijdag koopavond lol 21.00 ui PEUGEOT Weversbaan 9 (Autoboulevard), 2352 BZ leiderdorp Tel.: 071-5411110 dat er Zo'n afspraak moet ko men, daar blijven de meeste raadsleden het over eens. „Waar wij naar toe willen is een principe-afspraak die zegt dat Zoeterwoude het recht op ex clusieve samenwerking heeft, als het rijk ooit bepaalt dat er gebouwd moet worden,", zei WD-voorman H. van der Kooi. „Als het ergste je overkomt, moet je zorgen dat je wat achter de hand hebt", vond ook PZ- woordvoerster A. de Lange. Het CDA aarzelt. „Ook de nuloptie geen overeenkomst is voor ons bespreekbaar", zei Van Son, die tot voor kort altijd vóór het maken van enigerlei af spraak is geweest. Ja, ik wil een abonnement op het Lcidsch Dagblad. Tel:(i.v.m. controle bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal Ik mijn abonnement: I Per maand Per kwartaal Oautomatisch (f. 92,05) i l automatisch (f. 31,95) Oacceptgiro (f. 93,05) i Nr. bank/giro:Handtekening':i Bij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadeau, i Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. 8'712141"400114" OF BEL 071-51 28 030 maandag,/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1