Voorman baptisten waarschuwt tegen eilandencultuur in kerk Geestelijke spijsvertering in de war Kerk Samenleving EZA: sociaal beleid paars dupeert zendingswerkers Schrijvende lezers Bestuur van KRV handelde correct DONDERDAG 23 OKTOBER 1997 REDACTIE DICK VAN DER PLAS, 07L 'Belangstelling Scientology loop terug' bonn» Aan de vooravond van de grote demonstratie van de Scientology Kerk komende maandag in Berlijn, constateren Duitse sektenexperts dat de belangstelling voor de omstreden beweging terugloopt Dat is het gevolg van de maatregelen waarmee de Duitse overheid de invloed van Scientology pro beert in te dammen. Scientology trekt volgens de waarnemers minder belangstelling voor cursussen en bijeenkomsten, terwijl het aantal mensen dat wil uittreden, stijgt. Bij de Hamburger werkgroep Scientology hebben zich de afgelopen drie weken 45 mensen gemeld die de beweging willen verlaten. Anders waren het maar een paar per jaar, aldus Ursulka Caberta, die deze werkgroep leidt. Dubbelconcert Elly en Rikkert alphen aan den rijn Het duo Elly en Rikkert geeft op zaterdag 1 november een dubbelconcert in de Salvatorikerk in Alphen aan den Rijn. De organisatie is in handen van de plaatselijke stich ting Local Gospel Projects. Het middagprogramma is vooral ge richt op kinderen vanaf 4 jaar en begint om 15.30 uur. Hieraan wordt meegewerkt door het Alphense kinderkoor Shalom dat uit 80 kinderen bestaat. Het avondconcert begint om 20.00 uur en is gericht op een publiek vanaf 12 jaar. Kaarten voor de concerten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VW en muziekhandel Het Anker in Alphen voor 7,50 gulden. Aan de zaal kosten ze een rijksdaalder meer. Voor informatie en telefonisch reserveren: 0172-471483/474501. Stelende Steenkamp 'volgde Boesak' kaapstad Een naaste medewerker van de vroegere anti-apart heidsstrijder dr. Allan Boesak heeft voor de rechtbank in Kaap stad een belastende verklaring tegen de Zuid-Afrikaanse theo loog afgelegd. ,,Bij de verduistering van geld heb ik het voor beeld van Boesak gevolgd", zei Freddie Steenkamp, de vroegere boekhouder van de Stichting voor vrede en gerechtigheid waar van Boesak directeur was. Steenkamp had maandag al toegege ven dat hij in zeker zes gevallen schuldig is aan bedrog en dief stal van geld, zoals de rechtbank hem verwijt. De verdachte krijgt in Zuid-Afrika een apart proces, omdat hij zich bereid had verklaard een schuldbekentenis af te leggen. vroomshoop anp De voorzitter van de Unie van Baptistenge meenten in Nederland, ds. C. Eijer, heeft zijn geloofsgenoten gisteren gewaarschuwd tegen de toenemende eilandencultuur bin nen het kerkgenootschap. ,,In de gemeente is geen ruimte voor eigen koninkrijkjes", zei de preses in zijn openingstoespraak van de algemene vergadering van de unie in Vroomshoop. Sinds de oprichting van de unie in 1881 is elke plaatselijke baptistengemeente zelf standig. Dat vindt Eijer nog steeds een goed principe. Maar soms lijkt het alsof de ge meente een 'vergaarbak van een x aantal losse onderdelen' is, zei hij. Gemeenteleden zijn dan alleen acüef in het zangkoor, een werkgroep of in het jeugdwerk, zonder zich om de gemeente als geheel te bekomme ren. Het is volgens Eijer bedenkelijk als ge lovigen zich op een 'eilandje' terugtrekken, maar het wordt nog bedenkelijker als een groep zich 'wat meer en beter en geestelij ker gaat voelen' dan de rest van de gemeen te. De bouw van een eigen rijkje binnen de gemeente staat haaks op het doel van de gemeenschap, aldus Eijer. Ongeveer 240 afgevaardigden van de ne gentig baptistengemeenten die de unie mo menteel telt, vergaderen nog tot vrijdag in Overijssel. Zij buigen zich onder meer over een tussentijds rapport over de noodzakelij ke reorganisatie van de unie. In 1999 zullen de baptisten een definitief besluit over de veranderingen nemen. Ook staat een debat over de voorganger van morgen op de agenda. Predikanten moeten een inspirerende leider met visie zijn en niet alleen een herder die zijn schaapjes leidt, zo is het idee. Verder komt ook de positie van Baptisten Jeugd Bewe ging aan de orde. Door het wegvallen van subsidies moet de jongerenorganisatie drastisch bezuinigen. Bovendien zitten de baptisten met het probleem dat te weinig jongeren zich voor de predikantsopleiding aanmelden. Baptisten, die de kinderdoop om princi piële redenen afwijzen, zijn voorstander van de volwassendoop. Dat gebeurt op grond van een persoonlijke geloofsbelijde nis en door een volledige onderdompeling van het lichaam. Pas daarna kan de gelovi ge volwaardig lid worden van een plaatselij ke gemeente. TERSCHUUR ANP Zendelingen dreigen de dupe te worden van het 'sociaal be leid' van het paarse kabinet Omdat de vrijwillige AAW-ver- zekering eind dit jaar vervalt, zijn zij noodgedwongen aan gewezen op een vrijwillige WAO-verzekering die ruim dertien keer zo duur is, zo heeft de Evangelische Zen- dings Alliantie (EZA) gisteren laten weten. Voor de duizenden zen- dings- en ontwikkelingswer kers in het buitenland is de WAO-verzekering noodzake lijk om bij arbeidsongeschikt heid aanspraak te kunnen ma ken op een uitkering en ande- re voorzieningen. De vierhonderd zendelingen via de EZA een verzeki hebben gesloten, zien premie per 1 januari stijgen van 150 naar 2000 den. Dat is een uitvloeisel de zogeheten Pemba-wi ving, die dan van wordt. De zendings- en ontw lings werkers moeten volj jaar vermoedelijk ook dj in hun buidel tasten voor AOW/ANW-verzekering. EZA verwijt het paarse kal1 'onbehoorlijk bestuur' on 'a; de vrijwillig verzekerden d n- het buitenland wonen venredig zwaar worden gei fen door de maatregelen. DE KERKBLADEN 'Uitermate geboeid' bekeek de Noordwijkse do minee R.S. Elgersma een videoband waarop en kele markante plaatsgenoten uiteenzetten hoe zij zich 'binnen of buiten de bedding van het kerkelijk leven' geestelijk hadden ontwikkeld. „Vooral de mensen die buiten deze bedding wa ren geraakt, kwamen tot uitspraken die mij heb ben getroffen", schrijft Elgersma in Kerknieuws van de Gereformeerde Kerk uit de badplaats. „Hun reacties wierpen de vraag op of wij in ze kere zin niet met hen in hetzelfde schuitje zit ten. Het ligt vast niet alleen aan die mensen zelf, dat zij de kerk vaarwel hebben gezegd. Het ligt evenmin alleen maar aan de kerk, dat zij deze mensen niet heeft weten vast te houden. Elgersma denkt dat de oorzaak van kerkverla ting eerder moet worden gezocht 'in het feit dat wij kinderen van onze tijd zijn'. „De tijd, die wij thans beleven, roept gewoonweg buitenkerke lijkheid op, en geen mens ontsnapt daaraan. Omdat wij allemaal kinderen van onze tijd zijn, zal er in ons aller hart best wel iets 'buitenkerke lijks' zitten, hoezeer we misschien ook aan de kerk zijn verknocht. Net zo min een mens over zijn eigen schaduw kan springen, kan hij treden buiten zijn tijd. Daarom is het nuttig dat 'buitenkerkelijke' in ons zelf op te sporen." Ons geloofsleven is langs de weg der geleidelijk heid sterk veranderd, constateert de Noordwijk se predikant. „Hoe dat komt? Oin in de buurt van een antwoord te komen, zouden we de vraag kunnen stel len of de mens uit bijbelse tijden anders was dan de mens van nu. Het antwoord zal ongetwijfeld bevesti gend zijn. Ik denk dat het voornaamste verschil tussen de mens van toen en van nu, daarin is gelegen dat de mens van de twintigste eeuw alleen nog kind is, als kind van zijn tijd. Verder heeft hij juist afgelegd alles wat kinderlijk is. Daarom weten wij, als moderne mensen, van het leven niet méér te zeggen, dan dat het vol met raadsels zit." Die armoede, zoals Elgersma dat omschrijft, is nu het 'buitenkerkelijke' in ons hart. „We weten het bitter raadsel niet meer om te zetten in een schoon en zoet geheim; een kunst die de mens van toen nu juist zo heel goed verstond. Die wist de vreze des Heren om te zetten in een rotsvast vertrouwen. Onze geestelijke spijsvertering is in de war geraakt. We hebben drin gend behoefte aan een manier van geloven, waardoor het raadsel weer verteerbaar wordt, opgenomen wordt in een koesterend geheim, om zo tot een vertrouwelijke omgang met God te komen als mensen die zelf ook betrouwbaar zijn. Dan wordt het geloof weer zo helder als glas." Computer De gereformeerde predikant P.J. van Midden uit Lisse grijpt volgend jaar zijn studieverlof aan om 'tóch maar' te promoveren. De computer speelt daarbij een belangrijke rol. Van Midden gebruikt het apparaat om een analyse te maken van de Hebreeuwse tekst van Richteren 6-9, het hoofdstuk over Gideon. Met een speciaal pro gramma zoekt hij uit 'wie wanneer welke rol speelt in het verhaal'. De dominee legt uit in De Kruisvaan: „Als je Richteren 6 leest, denk je zo maar dat de hoofdrol wordt gespeeld door Gi deon, die daar als richter wordt geroepen. Nee dus. Hij speelt volgens de computer geen enke le rol van betekenis. Wie de hoofdrol spelen zijn de Here God en de Israëlieten. Als je dat met al lerlei klassieke methodes gaat controleren, blijkt dat te kloppen: Gideon is gewoon een bang mannetje, dat niks voorstelt (en dus helemaal niet de held uit allerlei zondagsschoolverhalen, met respectvoor de zondagsschool overigens)." Dat de computer zich bij deze bijbelanalyse niet alleen als een onmisbaar instrument maar ook als kwelgeest laat kennen, blijkt uit het vervolg van Van Middens verhaal. „Toen ik het hoofdstuk net afhad - en nog niet over kopieën beschikte - was ik zo dom om m'n draagbare computer op de tanktas van mijn motor fiets te zetten. Daarin zitten heel sterke magneten én die trokken de computer in één keer leeg. Weg hoofd stuk." BER0EPINGSWE NEDERLANDSE HERVORMD KERK Beroepen: te Apeldoorn (bi gewone wijkgemeente Eba Haëzer): A. Visser te Voorüi zen; te Asperen: J.C. vanT' Goudriaan en Ottoland Aangenomen: naar Sebaldi ren: A. Slingerland, kandidstt Rotterdam, die tevens Hervormd GereformeerdeJ bond (HGJB) en de Inwend Zendingsbond(IZB) benoei als predikant voor het toem tingswerk ten dienste vanl hervormd Streekcentrum naar Enschede als predikai voor bijzondere werkzaamh1 (studentenpastor): A.J. We kandidaat te Haarlem. Bedankt: voor Stellendam: Jong te Nijkerk. Toegelaten tot de evangelit dieningen beroepbaar: me drs. M. van den Berg-Nieu* poort, Ferfstraat 13, 9251 Bergum; G.Koenders, 9511 PR Gieterveen; N.dej311 den, Kapelstraat 23, 531? Nederhemert. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Al mere als pastor Flevoziekenhuis: van de Bovenkampte land (parttime), die dit heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: mw. dr A.R. van der Honing, Bovei maatweg 295, 1274 RJ Hu GEREF. KERKEN VRIJGEMAJ Beroepen: te Terneuzen Harde: J.H. Dunnéwind tei wolde i.c.m. Ruinerwold-Ku kange; te Hardenberg-( pred.plaats, wijk midden): van Eerden te Zuidwolde;' Middelburg: W.H. de GroolL Broek op Langedijk; te Dree (wijk zuid): B. Schaaij te Uilclf Leidsch Dasblad ANNO 1897 Zaterdag 23 October LEIDEN Woensdag-avond wordt thans het Leidsch Dagblad evenals het nummer, dat op Zaterdag-avond verschijnt door de loopers binnen de stad en door de Agenten in verschil lende gemeenten thuis bezorgd aan iedereen, die daartoe zijn verlangen te kennen geeft, tegen betaling van 2 Cents per nummer. De Uitgever. LEIDEN Gisteren werd tijdens de zitting van het kantonge recht een bierhuishouder uit de zaal verwijderd, die maar niet wilde begrijpen, dat na het slaan van middernacht een andere dag is aangebroken, weshalve de agent van politie, die hem een half uur na middernacht bekeurd had, wegens het zich op be vel der politie niet aanstonds verwijderen uit een volksoploop, in zijn proces-verbaal als tijdstip der bekeuring had vermeld: des voormiddags te halféén. Dat wou er bij hem niet in. 's Mid dags om halféén had hij niets kwaads uitgevoerd en den agent had hij in 't geheel niet de eer te kennen. Nadat de ambtenaar van het Openb. Min. met den kantonrechter beurtelings alle moeite hadden gedaan om hem de zaak duidelijk te maken en eerstgenoemde ten slotte.den man aanried om de lagere school nog maar eens te bezoeken, achtte de bierhuishouder zich zóó beleedigd, dat hij een brutaal antwoord gaf, hetwelk zijn uitzet ting tot gevolg had, nadat hij reeds te voren een brutale hou ding had aangenomen. Er werd 5 boete tegen hem gevor derd. ANNO 1972 maandag 23 oktober LEIDEN N.V. Koninklijke Nederlandse fabriek van wollen dekens v.h. J.C. Zaalberg en zoon in Leiden neemt de Leidse dekenfabriek Van Wijk en de Wolspinnerij Ede over van de Hol landse Tapijt Industrie in Alkmaar. Volgens Zaalberg-directeur H.I.J. Schrandt blijven de fabrieken onder hun eigen naam werken en ook voor de werknemers verandert er niets. Bij Van Wijk zijn 125 personeelsleden in dienst. Met de 150 mee, die in Ede in dienst zijn, kómt het personeelsbestand van Zaalberg op 450. WARMOND De muziekvereniging Matthias heeft voor het komende seizoen heel wat op haar programma staan. Ter ver sterking van de kas zal een kaarsen-, lucifer- en donateursactie worden gehouden. Als dank voor de nieuwe uniformen die met medewerking van de gehele burgerij konden worden aange schaft zal aan de burgerij een concert worden aan geboden in 't Trefpunt. LEIDEN Op het ogenblik is men in Leiden druk bezig een af deling van de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie op te richten. De JOVD is een onafhankelijke politieke organisatie van en voor liberale jongeren. Zij heeft zonder enige partij-poli tieke binding ten doel haar leden tot 30 jaarinformatie te verschaffen over politieke problemen in de maatschappij, zoals drugs, woningnood, democratisering, onderwijs, defensie, leef milieu en werkende jongeren. C O O F O LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) Woensdag 8 oktober jl. las ik in uw krant de rubriek 'Suizebol len'. Helaas vielen mij een paar zaken op, die niet geheel juist zijn. Zo klopt de kopregel: 'De re servebank van KRV kleurt na af loop geel', niet helemaal. Het bleek om één persoon te gaan die volgens de scheidsrechter, de heer Brouwer, een gele kaart verdiende. Deze had de ver keerde man op het oog, zo bleek achteraf. Tevens was de KRV-grensrechter in de ogen der leidsman in de fout gegaan. Ook is het jammer dat de voorzitter van DOTO suggereert dat het bestuur van KRV de scheidsrechter na afloop niet bedankt zou hebben. Dit is on juist. Jammer is het ook, dat u het artikel afsluit met de regels: 'Ook in de bestuurskamer is de weg voor KRV naar de hoofd klasse nog lang'. Hieruit zou de lezer de conclusie kunnen trek ken, dat het KRV-bestuur niet correct heeft gehandeld. En dat is wederom jammer. Het tegen deel is juist waar. Natuurlijk is het vervelend als en, zoals u schrijft, 'hoogst op merkelijk' als er na afloop in de bestuurskamer gele kaarten worden uitgereikt. 'Een pijnlijke situatie', zoals de voorzitter van DOTO laat weten. Dacht u dat het voor KRV niet pijnlijk was? Alles had voordien op juiste en correcte wijze op gelost kunnen en moeten wor den door de scheidsrechter, de heer Brouwer. Door zijn hande len in de bestuurskamer van DOTO heeft hij deze situatie in de hand gewerkt. Dit lag ook een beetje in het verlengde van zijn optreden tij dens de wedstrijd. Vaak 'hoogst opmerkelijk', zoals ook langs de lijn, vanuit de DOTO-hoek en van een aanwezige journalist te horen was. Was er verder een diepgaande reden voor het KRV-bestuur om na afloop te blijven mokken? Het sportieve recht had immers gezegevierd! Bij eventueel pun tenverlies zou een dergelijke si tuatie begrijpelijker zijn ge weest, maai- desalniettemin on acceptabel. Omdat ik vind, dat je als bestuurder op correcte wijze met elke situatie om kunnen gaan. Maar van KRV zijde was die situatie er niei naar. Het KRV-bestuur werd in de bestuurskamer met deze tuatie opgescheept en heeft haar plicht correct vervuld. Als laatste in de DOTO-bestuurska- mer aanwezige KRV-bestuurslid durf ik dit te stellen. Vervelend, dat KRV op deze wijze in het nieuws moest ko men. Namens het bestuur van KRV, Piet van Kampen, Lid dagelijks bestuur/ voorzitter PR commissie, Sassenheim. Discriminatie op leeftijd is niet rechtvaardig De argumenten van Sjaak Smakman in de editie van 16/10, waarom een verbod voor het stellen van leeftijdsgrenzen in advertenties niet effectief zal zijn, kloppen wel. Maar de argumenten (waar voor hij de kennis opvoert, die elke personeelschef zou bezit ten) waarom deze leeftijdsdis criminatie gerechtvaardigd zou zijn, slaan nergens op. 1. Ouderen zouden vaker ziek zijn. Ik weet dat er de nodige on derzoeken zijn die het tegen deel bewijzen. Deze onderzoe ken zijn verkrijgbaar bij het Landelijk Bureau Leeftijdsdis criminatie. Zo verzuimen oude ren aanzienlijk minder vanwege een kater, sportblessures, zwan gerschappen, ouderschapsver lof e.d. Duurkoop De bibliothecaris van de Leidse Universiteit, P. Gerre- tsen, meldt in het LD van 15 oktober: „De laatste jaren zijn de prijzen (van weten schappelijke tijdschriften) al leen maar gestegen met vele procenten tegelijk. Universi teitsbibliotheken zijn ge noodzaakt abonnementen op te zeggen." Als vele bibliotheken dit zouden doen, dan hoeft men geen econoom te zijn om te kunnen voorspellen dat de prijs van tijdschriften voor die bibliotheken, die hun abonnement handhaven, op nieuw zal stijgen. Want hoe minder abonnees, hoe hoger de prijs. De Universiteiten, die hun abonnementen op zeggen, zullen ook met ande re kosten te maken krijgen. Als een wetenschapper na melijk een artikel nodig heeft uit een tijdschrift dat niet meer aanwezig is in de Uni versiteitsbibliotheek, dan zal het elders moeten worden aangevraagd. Dit kost tijd en ook geld. Hieruit mag gecon cludeerd worden dat hoe meer er bezuinigd wordt op abonnementen, hoe meer geld de bibliotheken nodig zullen hebben om hun werk goed te doen. D.O.E. Gebhardt, KANTOOR Rooseveltstraat 82 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/ vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071 -5128 030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (adiund) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, f van Brussel (adjunct) REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.Preenen chef red. Groot Leiden A.J.B.M. Brandenburg, chef eindred. regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie T. Brouwer de Koning chef Rijn-en Veenstreek Redactie: Hoofdredactie: ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17. 071 ABONNEMENTEN bijvooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afsdi van het abonnementsgeld, ontvang» korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEilp. Voor mensen die moeilijk lezen, sleek r ogen hebben of blind zijn (of een ar/ leeshandicap hebbenis een samenvat het regionale nieuws uit het Leidsch Das lw geluidscassette beschikbaar. Voor infom 161 0486-486486 (Centrum vi Lectuur, Grave). 2. Ouderen zijn duurder. Onderzoek heeft aangetoond dat mensen die intellectuele ar beid verrichten het meest pro ductief zijn zo rond hun 40-45 jaar. Zij hebben bv. het wiel al uitgevonden. Hogere beloning is dan terecht. 3. Ouderen zijn niet flexibel. Hoe kan je nu flexibel zijn als je de kans niet krijgt om wat an ders te doen? Geef ze de kans en ontdek zelf dat maar weinigen het als ideaal zien om de laatste 15-20 jaar van hun arbeidsleven hetzelfde werk te doen. Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum ver melden waarop het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant ondertekend met naam en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brie ven betekent niet dat de redac tie het eens is met de inhoud er van. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaatsing van brie ven te weigeren. WÊU ZIEKENHUIZE ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitgezonderd/eesftLm Academisch Ziekenhuis: zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag jj] 13.00 t/m vrijdag 13.00 u. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 u. en 19.00-19.45 u. Verloskunde en Gynaecologie: naast de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30-11.15 en van 19.45-21.00 u. Special Care Unit: 10.30-11.00 u., 15.00-15 30 en 19.00-19.30 u. en naoverlf IC Kinderafdeling: 10.30-12.00 en 14 00-19 00 u. (ouders de gehele dag), naova k RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14 00-15 00 u. en 18 30-19 30 u., klasse daarnaast ook 11.15-12. OOu. Verloskunde en Gynaecologie: 14.30-15.30 u. en 18 30-19 30 u. (voorpartner 21.00 u). Kinderafdeling: 14.30-19.00 u. (voor ouders de gehele dag). Afdeling Hartbewaking (CCU) en intensive care (IC): 14'00-14.30 en 18.30-19' RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): bezoek is bijna de gehele dag welkom, behalve tussen 12# 14.00 u Geopend van maandag 7.00 tot vrijdag 19.00 u ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): bezoektijden Intensive Care-afdelingen, Beenmerg transplantatie en Neonatologie op aanvraag c.q. in overleg met de verpleging, overige afdelingen 14.15-15.00 en 18.30-19.30 u., met uitzondering va Endocrinologie en Stofwisselingsziekten: 14.00-17.00 en 19.00-21.00 u. Infectieziektenen Interne Geneeskunde: 15.00-19.30 u. Kinderneurologie/Neurochirurgie: 15.30-16.30en 18.30-19.30u.('savondsM voor kinderen onder 12 aar Klinische Oncologie: 10.30-12 30 en 14 15-20 00 u Maag-, darm- en leverziekten: 14.15-16.00 en 18.30-19.30 u Neurologie 14.30-15.15en 19 00-20 OOu. Nierziekten/Niertransplantatie; 14 00-17 00en 19.00-21.OOu. Verloskunde: 14.15-15.00 en 18.15-19.OOu (voor partners en eigen kinderenI overleg.)

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18