AZC maakt gehakt van mak LZ 1886 Apollo alleen aan kop na winst tegen naaste concurrent Scylla moet hoofd buigen voor landskampioen Sport Vrouwen Gemini/Kangeroes lopen over zwakke tegenstander heen Gemini geen partij voor gretig Leytho MAANDAG 20 OKTOBER 1997 ,071-5356464, PLV.-CHEF R08 ONDERWATER Dubbelprogramma is goede voorbereiding op Europa Cup De ene derby is de andere niet. Waar in voorgaande jaren het waterpolotreffen tussen AZC en LZ 1886 nog wel eens spannend was, was het dit keer eenrichtingsverkeer. De Alphenaren maakten gisteren gehakt van de Leidenaars in een wedstrijd die vanaf de eerste minuut geen wed strijd was. AZC voert dankzij deze onverwinning alleen de ranglijst aan in de hoofdklasse. De Alphenaren won nen drie keer. ALPHEN AAN DEN RUN» GERTJAN VAN GEEN Het geweld dat AZC ontwikkel de, was domweg te veel voor LZ. De Alphenaren waren feller, zwommen sneller en speelden meer bekeken. De kansjes die ,de Leidenaars creëerden vielen in het niet bij de levensgrote mogelijkheden die AZC af dwong. LZ mocht meezwem- men, waar AZC een ongekende daadkracht aan de dag legde. AZC-coach Jacob Spijker stond verbaasd dat het zo ge makkelijk ging. ,,Ik had meer te genstand verwacht. Normaliter speelt LZ pittiger in de verdedi ging en zijn dit spannende der by's. Dan blijft het in ieder geval twee of drie periodes gelijk op gaan. Aan de andere kant speel den wij gewoon goed vandaag. We kregen weinig goals tegen en dat is positief', aldus Spijker. Binnen vijf minuten was het duel feitelijk beslist. De thuis club kwam door treffers van Joeri Stoffels, Niels Joor en Kim- mo Thomas al snel op 3-0 zon der dat LZ gevaarlijk was ge weest. Pas diep in de tweede periode, bij 8-0, kwam de eerste tegenstoot. Jan Langerhorst mocht de eerste Leidse treffer aantekenen, nadat allang dui delijk was geworden wie er de sterkste was. Vooral in de man-meer-situa- ties toonden de gastheren zich doeltreffend. In de eerste helft scoorde AZC op dit onderdeel vier uit vijf om, nadat de wed strijd beslist was, de teugels wat te laten vieren. Zo was de derde periode de minste van het kwartet, maar was AZC in het laatste deel weer wat gretiger. Spijker: „Je ziet dat steeds meer topwedstrijden op man-meer- situaties worden beslist. We trainen er dan ook veel op. Ge lukkig waren de gretigheid en de concentratie in de vierde pe riode weer terug. Belangrijker nog dan de winst op LZ was het feit dat de hoofd klasse dit weekeinde een dub belprogramma kende. Met het oog op de wedstrijden voor de Europa Cup II, kon AZC zo oe fenen op het spelen van meer dere wedstrijden in een kort tijdsbestek. De Alphenaren wa ren zaterdag bij HZ/Zian ook al de betere (in Den Haag werd het 4-7), LZ won thuis met 16- 10 van Het Ravijn. Eind oktober speelt AZC in Denemarken de eerste voorron depoule met wedstrijden tegen het Deense Odense, Marseille (Frankrijk) en Dinamo (Oekraï ne). Spijker: „Normaal gespro ken ben ik geen fan van twee wedstrijden in een weekeinde, omdat de competitie dan zo vroeg is afgelopen. Nu wilde ik juist voluit gaan in dit dubbel programma. Fysiek is het wel op te brengen, maar het gaat er meer om de concentratie tot het eind toe te bewaren. Daarom ben ik zo blij met de laatste pe riode. We bleven fel spelen." Spijker acht plaatsing voor de tweede ronde van de Europa Cup zeer wel mogelijk. „Er gaan Katwijk zit het goede s WATERPOLO WIM SIERA MEDEWERKER Kimmo Thomas van AZC haalt uit voor één van zijn drie treffers. AZC won zonder problemen de derby van LZ 1886. twee ploegen door. Odense is op papier de zwakste. Marseille heeft twee sterke Oost-Europea nen en Dinamo is ook een fysie ke ploeg. Dit zijn juist de wed strijden waar je het voor doet. In Nederland is er alleen echte tegenstand van AZ&PC." Mocht AZC zich plaatsen voor de tweede ronde, dan is het van zins de volgende ronde in Ne derland te laten verspelen. Zwembad De Thermen in Al phen is echter niet geschikt voor internationaal waterpolo. „We moeten dan uitwijken naar Aquamar in Katwijk", zegt Her mem van Leeuwen van de werk groep Europa Cup binnen AZC. „Het is doodzonde, maar ons bad is niet lang genoeg. De mi nimaal vereiste afmeting is der tig meter. Daarom is het ook zo zonde dat het nieuwe zwembad dat naast Avifauna wordt ge bouwd ook niet aan de juiste af metingen voldoet. Zo kunnen FOTO HENK BOUWMAN we in Alphen nooit Europa- Cupwedstrijden organiseren", aldus Van Leeuwen. AZC - LZ 1886 13-2 (4-0, 4-1, 2-1, 3- 0). Scheidsrechters: Vsn Zenderen en Smit. Toeschouwers: 120. Scores AZC: Niels Zuidweg 4, Kimmo Thomas 3, Niels Joor en Joeri Stoffels 2, Fred Grooters en Kjell Boom 1. LZ 1886: Jan Langerhorst en Ben Olde Olthof 1 BADMINTON PETER KLEIN MEDEWERKER Apollo uit Roelofarendsveen staat na de 7-1 overwinning in Bodegraven bij medekoploper Vederlicht nu alleen op de eer ste plaats in de vijfde divisie van de landelijke badmintoncompe- titie. Veglo en Shutllewoude bleven winnen, zodat in de vier de divisie de koppositie nog steeds wordt gedeeld. BC Lisse en Wassenaar speelden gelijk en verspeelden daarmee de hoog ste plaats op de ranglijst in res pectievelijk de derde en vierde divisie. De hoogst spelende club uit de Leidse regio, Flair uit Al phen, kende een prima week einde. Het vlaggenschip klopte het bezoekende Hoorn met 6-2 en deelt nu de tweede plaats met Direct Invest 3. Bas van Zeist, Peter van den Berg en Cees-Jan van Vliet bleven onge slagen. Debutante Anita Ver- staete kent nog enige aanpas singsproblemen met de twee klassen hoger en verloor het en kelspel en de dubbel met Bian- ca Dijkstra. Het tweede team kwam een puntje dichter bij Lisse door met 7-1 te winnen bij Leyton. Sonja Idzerda, Anneloes Stuyf- zand en Arnold Duijm bleven zonder verlies. Het mannen- dubbel van Wouter de Lijster en Marco Overes ging verloren. Eli- se Zandstra speelde dit week einde in zowel het derde als haar eigen vierde team. Het le verde de in Leiden wonende Al- phense een gelijkspel tegen De Treffers 3 en een 7-1 zege bij Si- nar op. BC Lisse stuitte bij Direct In- vest 6 vooral bij de vrouwen op onverwachte tegenstand. San dra Kroon verloor haar enkel spel met 9-11 in de derde game. Christien van Santen verstapte zich en moest de single en mix met Bert de Geus goeddels laten lopen, maar zij won met Kroon nog wel het vrouwendubbel. Edwin Dierckxsens bleef onge slagen. Het tweede team speelt na de 6-2 winst op Slotermeer 7 weer mee om de koppositie in de vijfde divisie. De drie teams van Veglo had den een ongekend goede dag. Na het blamerende gelijkspel twee weken geleden, trad de hoofdmacht als herboren bin nen de lijnen tegen Onder Ons. Henk Westerbeek, Marek Vis, Randy Thepass, Sandra van der Hart, Karin Guyt en Monique Borsboom gaven geen partij weg. Team 2 evenaarde de pres tatie van het eerste team door, eveneens met 8-0, te winnen van het zwakke Pellikaan 6. Team 3 kwam door de 6-2 winst in Purmerend op Bavio 2 aan de top van zijn afdeling van de vijf de divisie. Stefen van Giezen, Björn Hofkes en Frits Stafleu scoorden 100 procent. Janneke Mantel moest in de single en in de vrouwendubbel met Irene Bik de tegenstander feliciteren. Shuttlewoude bleef favoriet Veglo in de vierde divise fraai bijbenen. Sandrina Leemans (ex-Merenwiek) maakte na zes jaar afwezigheid haar rentree met een zege in de single en het vrouwendubbel met Inge Lem merzaal. Ilse Spierings voegde daar zeges in de single en- de mix met Danny Plug aan toe. Jaco Lemmerzaal bracht met een gewonnen enkelspel de 5-3 zege tegen Delft 5 op het score bord. Voor Wassenaar was er tegen het Utrechtse Iduna niet meer te bereiken dan een puntende- ling. Daardoor is de ploeg kop loper af. Alleen Frank van Leeu wen won zijn single, maar door zeges in drie van de vier dub bels kwam Wassenaar alsnog langszij, het tweede team, voor bestemd om te degraderen, boekte een verrassende 6-2 overwinning op Conservatrix/ Velo 6. Apollo had een fantastisch weekeinde. Team 1 rekende met 7-1 af met Vederlicht, tot gisteren medekoploper. Het enige punt voor de tegenstan der was de single van Marian Voortman, die door haar enkel ging en in de dubbels door zus Tineke Huigsloot-Voortman be kwaam werd vervangen. Het tweede team blijft koploper Veglo goed volgen. De reserves wonnen met 7-1 van Martinus. Tweedeklasser Katwijl rig seizoen zo moeizj reerde, zit op het juis De ploeg uit de kustpl met 13-5 van DZV u klom daarmee naar positie op de rangM geen verweer tegen'jjjpd kers die als collectief; de dag kwamen. In( periode was de besliss vallen. Katwijk storid met 6-0 voor. I kers waren Hans' Stf Mark Sieval, Kjelt Bo en Dirk Haasnoot (2),. De Zijl/LGB was din de veel te sterk voorZ( dat aan de uitslag nan te lezen: 9-7. Opvalk terugkeer van Marco Hij speelde een halve' mee. Scoren deed hij liet hij over aan Alben die zes doelpunten! ma? Sassenheim leed ,flj nederlaag. In Haaife NVA/HHC met 8-6 te de laatste periode, tweedeklasser goéde! de winst. Bij de stand kwanselde SassenheiJ i overtalsituaties. mers sloegen wel toe. van Leeuwen keepte ei wedstrijd. Jerry Leepel twee treffers. Koudekerk won vooi ste keer. In Alphen eens zo roemruchte Rn net 8-7 verslagen. In de minuut kwam Rotten! terug van 8-5 naar 8-ï Stolk (2), Rob Wesl[ Bram Griffioen (2), Lan ma (1) en Erik Bergi scoorden voor Koudeket Vooral in fysiek opzid Alkemade tekort waardoor de persoonlij werden verloren. Depii trainer Wilco van dei verloor met 11-5. Voorl de scoorden Michel Sandro Goddijn, Frank en Bram Nugteren. De reserves van las pioen Nereus waren voor de vrouwen van die met 6-3 verloren, sterk begin (0-1, 1-1 en len de LZ-vrouwen in periode sterk terug (2- ne Molders, Nienke man en Emmy in 't Vel den voor LZ. Alkemade verloor van DAW. Alleen Tilia' ten kwam aan scoren toi TAFELTENNIS RON HOOGENDAM MEDEWERKER Tot de laatste speeldag koester de Scylla de eerste plek in de ta fel tenniseredivisie. De voor sprong op naaste belager FVT bedroeg drie royale punten. Maar de leidersrol bleek uitein delijk te veel gevraagd van de Leidenaars. Gisteren verloor Scylla het vooruitgespeelde duel tegen de huidige landskam pioen FVT teleurstellend met 5- 2. De Brahmslaanbewoners ein digden daarmee gelijk met FVT, maar moeten vanwege het on derlinge resultaat tegen de Rot terdammers genoegen nemen met een tweede plaats. Scylla opent over twee weken de play offs uit tegen de nummer drie Perfection en dus niet tegen het Cosmos, de vermoedelijke nummer vier waarop vooraf was gehoopt. Na drieënhalf uur zwoegen in de met zestig toeschouwers ge vulde speelzaal stond de teller van Scylla op slechts twee plus punten. Boosdoener was vooral de nog ongeslagen, 18-jarige FVT-international Jörg de Cock, die eerst Peter Paul de Vrind van zijn ongeslagen status be roofde en vervolgens zonder zweetdruppels Gerard Bakker junior met exact dezelfde cijfers (21-18 en 21-12) naar de kant stuurde. Bakker won wel van Al fred de Jong, maar grossierde in de dubbel met De Vrind in fou ten met de backhand. Martin van Rijn - hij verloor al van de vaste De Boer - kon ook al geen potten breken tegen zijn oude FVT-maatje De Jong, van wie hij nooit eerder had verloren. In de derde game maakte Van Rijn nog een 15-10 achterstand goed, maar hij ver loor uiteindelijk met 21-16. De Vrind maakte in de slotpartij te gen De Boer geen fouten. Pecos zakt steeds dieper weg. Door de 5-2 nederlaag tegen FVT bivakkeren de Oegstgeeste- naren nog steeds op de onder ste tree van de eredivisieladder. In Botterdam kwam Ted van den Berg niet tot winst tegen De Cock en De Boer. In de dubbel samen met Ron Schipaanboord kwam Van den Berg wel als winnaar tevoorschijn. Een per soonlijk succes was er nog weg gelegd voor Friso Reitsma die twee matchpoints verijdelde te gen De Jong. De mannen van Rijnsoever staan na de 6-4 nederlaag tegen Shot in Soest weliswaar op een nog veilige vierde plaats, maar het verschil met TTCN bedraagt slechts vier punten. Marco Cec- chi haalde drie punten binnen. Ed Slijkoord, die eenmaal won en Jeroen Holten, die op nul bleef staan, lijken hun kopman maar moeilijk te kunnen steu nen. Docos gaat fluitend door de derde divisie. De Leidenaars ga ven ditmaal FVT een lesje door met 7-3 te winnen. Terwijl René Hijne en Fred van Oostenrijk hun hondstrouwe publiek trak teerden op goed tafeltennis, was het optreden van de voor Ed van den Berg ingevallen Ray mond van Eek technisch en tac tisch onvoldoende om de inwo ners uit Nieuwegein op de knie- en te krijgen. Avanti wisselt goede wedstrij den af met matige, waardoor de Hazerswoudse ploeg nog maar zes punten van de degradatie zone is verwijderd. Thuis werd met 6-4 verloren van Budilia, de nummer twee van de derde di visie groep 3. Jasper van der Heiden was tweemaal succes vol. Play Fair boekte een 8-2 zege op hekkensluiter TTVN uit Nieuwkoop. In de vierde divisie won De Treffers netjes met 8-2 van Victory"55. De Veners staan na vijf wedstrijden fier op kop. Rico en Ron van Veen bleven opnieuw ongeslagen. Vrouwen Bij de vrouwen leverde de wed strijd in de tweede divisie tus sen Pecos en Hoonhorst 2 geen winnaar op. In De Voscuyl werd het 5-5 dankzij Paula Daalhof en Mirjam van 't Loo, die bei den twee keer zegevierden, en Marti Paardekoper, die een te genstander klopte. Docos kwam er thuis tegen het Groningse Ar gus helemaal niet aan te pas: 0- 10. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN MEDEWERKER In de volleybalcompetitie eisten de vrouwen van Gemini/Kangeroes en de mannen van RW op nieuw de aandacht op door goed te presteren. Met de vrouwen van Leython gaat het nog steeds niet naar wens. Zij boekten de derde nederlaag op rij. Gepidae is één van de drie Tilburgse ploegen die de vrouwenformatie van Gemini dit seizoen treft. De wedstrijd in Brabant had weinig om het lijf. Het sludententeam van Gepidae bleek een zwakke ploeg, die de equipe uit Voorschoten maar moeilijk kon inspireren: 8-15,3-15 en 6-15. De volleybalsters van RW kregen bij Keuken centrum/Be Fair een 3-0 nederlaag te slikken. Setstanden: 15-13,,15-5 en 15-8. Alleen in de eer ste set had het Rijnsburgse team winstkansen. Van 11-13 werd het echter uiteindelijk 15-13. In de derde reeks ging het goed tot 7-7. Toen produ ceerde RW drie aanvalsfouten op rij en ging ook deze set ruim verloren. Trainer/coach Reno Jagt- man: „We hebben geen grip gehad op de wed strijd. Be Fair is een team met veel lengte, dat vooral in Waddinxveen moeilijk is te verslaan. Bij ons bleven de pass en de service onder de maat." Ook de derde competitiewedstrijd heeft het vrouwenteam van Leython geen puntenwinst opgeleverd. Zonder Marieke Kranenburg, die is teruggekeerd naar het derde team, verloor de Lei- derdorpse equipe in Den Haag met 3-0 van So- vicos. Setstanden: 15-5, 15-8 en 15-0. Coach Jo- landa van der Horst: „Er waren periodes dat we lekker meebalden. Die werden echter steevast ge volgd door mindere periodes. Op de training zie je dat de ploeg vooruitgang boekt. Alleen in de wedstrijden is dat nog niet terug te vinden." De mannen van NOVO gingen in de uitwed strijd tegen Dinto 2 met 3-1 onderuit. Alleen de eerste set (12-15) ging naar de Noordwijkers. Dit tot ongenoegen van trainer/coach Nico Halsema: „Dinto was bepaald geen sterke ploeg, we had den hier gewoon drie punten moeten pakken. Niets lukte, op alle onderdelen van het spel gin gen we in de fout." De ploeg uit Warmenhuizen won de tweede, derde en vierde set met respec tievelijk 15-8, 15-11 en 15-6. De mannenploeg van RW gaat gewoon door met winnen. ODIN, voor aanvang ook nog onge slagen, kreeg in Rijnsburg een 3-0 nederlaag (15- 12, 15-12 en 15-10) aan de broek. Ondanks de af wezigheid van Arjen de Mare speelde RW een sterke wedstrijd. In de promotieklasse leed het vrouwenteam van NOVO zijn tweede nederlaag. Ditmaal was Thor te sterk (3-0). In het toernooi om de dis trictsbeker kwam de Noordwijkse ploeg wel tot winst. Keukencentrum/Be Fair 2 werd met 3-1 verslagen. Bij de mannen stonden in het bekertoernooi Graficon/Donar en Orion tegenover elkaar. De Leidenaars verloren dit treffen met 0-3. De vrou wenteams van DAC en Orion bereikten wel de tweede ronde van het bekertoernooi. De mannen van DAC hadden minder interesse in de strijd om de beker. Zij kwamen niet opdagen voor hun wedstrijd tegen Be Fair. Verwachte nederlaag Voorschotenare VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN MEDEWERKER In de derby tussen de volley ballers van Gemini/Kange roes en Leython was de span ning ver te zoeken. Daarvoor was Gemini te zwak en Ley thon te sterk. Alleen in het be gin van de eerste en tweede set kon de ploeg uit Voor schoten redelijk weerwerk le veren. Voor het overige heer ste de tegenstander uit Lei derdorp. John Groen, de trainer- coach van Leython, wist niet goed wat hij ervan moest denken. Was Leython nu ?o goed of Gemini zo slecht? Groen:,,De prestaties van Ge- mini waren tot dusver rede lijk. Ik denk toch dat wij het goed gedaan hebben. We hebben ze door lastig te ser veren steeds onder druk ge zet. Bovendien merk ik dat ie dereen ontzettend gretig is. Als iemand even verslapt, zet ik er een ander in, die prompt als een tijger staat te spelen." Een goed voorbeeld daar van was volgens Groen Mark Schrijver, die er in kwam voor Dirk Kwestro. „Die jongen speelde zo sterk dat ik; hem niet meer heb gewisseld. We hebben nu drie wedstrijden achter de rug, waarin we acht punten hebben verzameld. Dat is geen slechte start, maar nog geen aanleiding om over een kampioenschap te pra ten. Wat ik wel duif te voor spellen, is dat we hoog gaan eindigen." Gemini-coach John Kal- meijer gaf in eerste instantie spelverdeler Ronald Meijer het vertrouwen. Routinier Jan Pieter Mingelen begon op de bank. Groen hield zoon Niels buiten het team en belastte de van Agon overkomen Bas Donkers met de vormgeving. Gemini begon voortvarend (4-1), maar raakte door een matige stop en tal van aan valsfouten al snel de kluts kwijt (5-12). Met Mingelen op de plaats van Meijer kwamen de Voorschotenaren nog te rug tot 9-12. Toen ook Groen een andere spelverdeler in zette („Ik moest wat liep Leython alsnog tvej 10-15. In de tweede set mini een 6-0 voorsprong thon liet zich enkele verrassen door services achter het net. (M bracht een spelerswissi komst. Schrijver kwaï hoofdpasser binnen de voor Kwestro en brad nodige rust. Van 7-1 w 7-9. Gemini hielp een Is door de ene aanvalsfoui andere te stapelen. Bi werd duidelijk dat allee wonder de ploeg van Kei er nog kon redden. Dal der bleef uit, ook al Leython in het derde binnen de kortste wegliep naar 1-6. Nog even stribbelde tegen (4-6). Vervolgens echter dat de Voorset» ren er niet meer in geloo Leython scoorde vijf p op rij (4-11) en haalde vi 7-15 score de derdesfl nen. Coach Kalmeijer hai een beetje op een neds gerekend. „Leython'' van de betere ploegen»1 klasse. Dit verlies hadih calculeerd, ook al ortid ons aanvoerder Emiel Hartog ontbrak! heeft meer kwalitétfto mini, dat is gewoori'eec Toch hebben we veèl" makkelijk tot twee keff een voorsprong uit 1 gegeven. Op zulke mom* zie je dat Leython veel ervaring heeft. Over J~' set zwijg ik maar lievet haddden we net zo schriftelijk kunnen afdoe! Als Gemini zich dit sa handhaaft in de derde' is Kalmeijer allang blij.^ ploeg die vorig seizoen i tweede divisie uitkwam slechts vijf spelers oveij ven. Kalmeijer: „AaiW zijn we te veel afhankelijk Marcel Boeren. Dat hef" tegenstander snel in def Ik hou er ernstig rekt mee dat we dit seizoen wel een paar keer behfl op ons broek zullen krijg

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20