De kunst van de jazzslip en de balconet Mode Geparfumeerde parels Kattige herfstkopjes HeB MAANDAG 20 OKTOBER 1997 REDACTIE: CONNY VAN CELDER Guerlain completeert de Iichaams- lijn van Champs-Elysées eind deze maand met het uitbrengen van een douchegel, zeep, een deodo rant stick en geparfumeerde pa rels. De gel is romig als een body lotion en fris als een schuimende gel. De zeep onthult de bloemige accenten van Champ-Elysées en maakt de huid lekker zacht. De deodorant stick bevat geen alcohol en is geschikt voor alle huidtypes. De poeder in de vorm van parels parfumeren het lichaam met de Champs-Elysées-geur. Bovendien verzachten ze de huid. Iets minder zacht zijn de prijzen: De gel kost 69 gulden, de zeep 33 gulden, de deo dorant stick 39 gulden en de pot met parels kost 98 gulden. Als enige van de vijf dagcrèmes uit de categorie 'Natuurlijke cosmeti ca' ontving Weleda Iris Hydrate- rende Crème het kwaliteitsmerk 'goed' in een uigebreid onderzoek door de Duitse consumentenstich ting 'StiftungWarentest', uitgave augustus 1997. Het onderzoek be stond uit een cosmetische beoor deling (hydraterende werking, ver mindering van de schraalheid van de huid en het gebruik), de ver draagzaamheid voor de huid, de verpakking en een microbiologisch onderzoek. Iris Hydraterende Crème is nage noeg vetvrij, laat zich makkelijk opbrengen, trekt snel in en biedt goede bescherming tegen uitdro ging. De crème is vrij van syntheti sche conserveringsmiddelen en andere onnatuurlijke toevoegin gen. Het is onderdeel van de ge zichtsverzorgingslijn, waartoe ook de wat vettere dagcrème, de nacht crème, reinigingsmelk, gezichtslo tion, plantenzeep en gelei beho ren. Het belangrijkste ingrediënt van deze lijn is de iriswortel met zijn vochtregulerende eigenschap. Een tube met 30 ml kost 16,25 gul den. ,ss«d .nt.oduceertje Ne^^aePn nu ook met i»"' tfelgoriek Week van de Lingerie heeft dit jaar kunstzinnig karakter Met de oproep 'Zie ik je deze week nog' gaat zaterdag de Week van de Lingerie van start. Bij zo'n 1.200 zaken in Nederland zal die week extra aandacht uitgaan naar on dermode, foundation, nachtkleding, been mode en zelfs winterse badmode. Een goed moment om je op de hoogte te stellen van alle trends en de bodyfashion-garderobe aan te vullen. Zo'n week is pas compleet als de lingerie specialisten meedoen aan consumentge- richte acties. Daarom is er ook dit jaar weer de Lingerie Agenda, een mini-magazine vol mode-informatie en tips die klanten krijgen die meer dan vijftig gulden aan bodyfashion besteden. Daarnaast zijn in veel etalages de kunstzinnige resultaten te zien van de Lin gerie Decoratiewedstrijd. De winnaar of winnares van die wedstrijd wordt van avond, tijdens de Nacht van de Lingerie in Amsterdam bekend gemaakt en gefêteerd, onder meer met een cheque van duizend gulden, te besteden aan... lingerie. 'Ontdek de kunst van lingerie'. Dat is het overkoepelende thema van de Week van de Lingerie 1997. Kunst en lingerie hebben meer met elkaar te maken dan men in eer ste instantie zou denken. We hebben het dan over de kunst van het ontwerpen, de kunst van het materiaalgebruik, de kunst van het maken en niet te vergeten de kunst van het dragen. Vergezocht? Denk dan eens aan het gegeven dat geen mens hetzelfde is. Dat geldt voor alle delen van het lichaam. Geen boezem, bil, buik of been heeft dezelf de vorm. En toch is er voor elk lichaam, elke maat en elke smaak bodyfashion, die aan alle uiteenlopende wensen tegemoet komt en ook nog eens perfect zit. Als een tweede huid dus. Dat fabrikanten en ontwerpers dit voor elk individu voor elkaar krijgen, is een hele kunst. Zeker als je bedenkt uit hoeveel onderdelen alleen een beha bestaat. Lingerie moet aan hoge eisen voldoen, mooi zijn en in de pas lopen met alle trends. Dat houdt niet op met één soort beha en één slip. De hoeveelheid modellen is praktisch onuitputtelijk. Zo zijn er beu gelbeha's, softbeha's, balconets, moulded ■1 P U Z z E L B O E T E c L A U s U L E R E O N S 1 L K E 1 R K R L R E G 1 E R D J T E E E S E X E K R M E S U T T 1 A 1 H K N E D T L T M E F G 1 O C E E U E U A L B L L K L R A M G H z G G Y O E T V L E K C N N N P z G D A S E E s S 1 A P E 1 T E R H A P C P A A V T B N T T A 1 P P 1 H G A E ij O N K U A 0 E A M B D D G M A L A R T R G E R A R A E S K D A 0 L D F S E L A D N E G E N N A V A S V 1 A M O N S T E R B O E K J E beha's, sportbeha's, strapless en T-shirt be ha's en bustiers, om maar eens een kleine greep te doen. Voor een slip word je voor de keus gesteld om een tanga, string, vlinder broekje, bikinislip, heupslip, tailleslip of jazzslip te nemen. En wat te denken van al lerlei shapewear, variërend van een slank- makende body tot een taillecorrigerende 'waistnipper'? Bij deze enorme keuze is een goed advies wel handig. Met de Week van de Lingerie vestigt de lingeriespeciaalzaak in dit opzicht weer eens de aandacht op zichzelf. Lingerie, foundation en ondermode heeft de laatste jaren een snelle ontwikkeling meegemaakt. Door de toepassing van nieuwe elastische materialen als lycra is het draagcomfort zeer sterk toegenomen. Ook de trend van min of meer figuurcorri- gerende en ondersteunende lingerie gaat onmiskenbaar door. Dit najaar valt er weer opvallende nieuwe bodyfashion te ontdekken. Zoals de bodybasics, onder mode die tevens als sportkleding gedra gen kan worden. De 'slimliners' die elk detail benadrukken in licht corrigeren de 'bodyshapers'. Luxueuze combina ties in twee kleuren kant. Helemaal nieuw zijn de 'softtops', top- j jes met ingebouwde cups die de beha vervangen. Ze kunnen zo onder een transparante blouse of een blazer ge dragen worden. Terug uit de jaren zestig is de minislip met smalle zij pandjes, die de heupen vrijlaten. En we zien binnen een uitgebreide col lectie nacht- en huiskleding een co meback van de 'jumpsuit' als ge rieflijke 'homewear'. De beenmode volgt de bovenmodetrends op de voet en laat dit najaar een zeer ele gant silhouet zien. Fijne lingerie moet men fijn be handelen. Het is per slot van re- W kening een tweede huid en die moet men goed verzorgen. Dat begint met wassen op de hand of in de machine met een was- zakje. Wie precies wil weten hoe HEINZ de was met bodyfashion om behoort te gaan, kan in de Week van de Lingerie een handig kaartje met speciale verzorgingstips halen bij de lingeriespecialist. Ondermode moet mooi zijn, perfect zitten en zeer comfortabel, dus bijna onvoelbaar dragen. Dat geldt voor een jong meisje van achttien jaar met de ideale maten, maar ook voor de wat oudere vrouw die wellicht wat extra steun op het lichaam kan gebrui ken. Eerst passen is dan ook een vereiste. Want wie bijvoorbeeld even snel een beha uit de vakken trekt en deze zo meeneemt, wordt daar bij het dragen telkens aan herin nerd. Griffe, een glad kopje met 'klauwen' op de wangen. De Haute Coiffure Fran^aise heeft de herfst-winterlijn opge dragen aan de katachtigen. De 'lignes des félines' biedt de haarkunstenaars veel variatie mogelijkheden. Immers een kat kan speels of poeslief zijn, maar ook onverwacht z'n klauwen uitsteken. Vandaar dat de mo dellen Crinière (manen), Lionne (leeuwin), Griffe (klauw) en Fé- lins (katachtige mannen) wor den geïntroduceerd. Crinière is een kapsel met een krans van spiraalvormige krulle tjes, Lionne toont punlcy ma nen, Griffe is vertaald in een glad kapje met 'klauwen' op de wangen en Félins is vormgege ven in een mannenkapsel met korte, onregelmatig geknipte plukjes op het voorhoofd. Het verschil zit niet zozeer in de lengte, aangezien die slechts va rieert van vrij kort tot net iets onder de kaaklijn. Bij elke coupe ligt het accent op een ander volume. Bij de ma nen waaieren de krulletjes vrij uit, bij de leeuwin is het kapsel in woelige lagen vrij hoog opge werkt en bij de klauw omsluit het kapsel het hoofd als een echt kapje. De krachtige lijnen in het gezicht van de katachtige man worden nog eens geaccen tueerd door de onregelmatige plukjes. Volume op de juiste plaatsen wordt verkregen door het ge bruik van een mengeling van mousse, wax en gel. De lokken blijven op deze manier zwierig in model. Volgens Haute Coiffure Frangai- se heeft het 'hoe slordiger, hoe mooier' zijn beste tijd heeft ge had. ,,De coupe bepaalt weer het verschil. Niet de krultang maar het grondmodel maakt uit hoe de lokken vallen." Als het aan deze internationale organi satie ligt, hebben de snelle knip pers hun tijd gehad. aardgaskachel afgepast altaar balie batig benzedrine boeteclausule debat demon dropping edelgas galerie gevangene happy harden jumbo kokkel kriek negen nijdas reiger santé savanne sluipschutter snoer monsterboekje theemuts montgolfier vermicelli naakt vreemde OPGAVE OPLOSSING WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Enkele let ters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar bene den gelezen de oplossing van de ze puzzel. CITAAT 'Een altijd vrolijk mens is een heel triest wezen'. tam J/J DE PTOSSEtPIAA/ OP DE STEP J3 OP DE STEP tPBEWBUJ DA7 De HEM TOMPOES Heer Bommel en de grauwe razer De zielkundige richtte de blik op de sombere ruïne, waar de kraaien kras send omheen vlogen en zette grote ogen op. ,,Zit het beklagenswaardige wezen daar?" riep hij uit. „Ach, dim moet het geheel zijn ingestort! Maakt uw injectiespuitjes gereed, broeders! Kom professor, we moeten ons op het ergste voorbereiden. Zo sprekende leidde hij de beide we tenschappelijke expedities in de rich ting van de bouwval en heer Ollie wilde moedeloos volgen, maar Tom Poes trok hem een andere richting op. „Ik heb een idee", zei hij. „We moe ten zo gauw mogelijk naar de stad!" „M-maar die arme razer dan?" sta melde heer Bommel. „Ik moet hem helpen! Misschien kan ik, met geld en goede woorden- Tom Poes viel hem echter in de rede. „Als u met geld wilt helpen, moet u in Rommeldam zijn", zei hij. „En de goede woorden kan het monster nu misschien zelf wel vinden. Daar leek het inderdaad op. Toen de beide geleerden omzichtig het ver vallen pand betreden hadden, wer den ze getroffen door de klanken van een luid gesprek. En toen ze hun schreden daarnaar richtten, werden ze in een ingestort vertrek het mon ster gewaar. „Praw!" mompelde de professor ont hutst. De grauwe razer rees overeind en staarde hen vanuit de schaduwen zwijgend aan. „Broeder Hogel!" riep de doctor met dunne stem. „Houd uw spuitje klaar. H-hij g-gaat aanvallen!" Doch nu vergiste de zielkundige zich. Het monster haalde diep adem en schreeuwde trots: „Mooi krothuis! Oost west - thuis best! Lekkere thee!" W DOOR JAN VISSER Kon men zich tijdens het weekeinde nog even in de nazo mer wanen; de komende dagen zijn winterkleren noodza kelijk. Onder regie van een hogedrukgebied dat zich van IJsland naar Schotland heeft verplaatst is aanmerkelijk koudere lucht Nederland binnengestroomd. De komende nacht al zakt de temperatuur ook in onze streken tot ronc het vriespunt. Dichtbij het aardoppervlak kan het gemak kelijk een paar graden vriezen. Morgen, wanneer er voor de zon weer een belangrijke ri weggelegd, wordt het met warmer dan een graad of 9. Gunstig is wel dat de naar oost ruimende wind in kracht? neemt. Staat er vanavond aan de kust aanvankelijk nog een krachtige noordoostenwind, morgen waait het niet ha der dan matig. Gedurende de rest van de week blijft de luchtdruk boven het Noordzeegebied hoog en over Scan dinavië laag. De aanvoer van koude, uit de poolstreken afkomstig luchtmassa's duurt dan ook voort. In deze lucht wordt het overdag 10-11 graden en 's nachts is soms een graadje vorst mogelijk. Dankzij de invloed van het hogedrukgebieo blijft het wel droog en laat de zon zich geregeld zien. Het toetje van de nazomer! Zo kunnen we het best het weer beeld van het afgelopen weekeinde omschrijven. Zowel zaterdag als zondag waren zonnige dagen en de temperaturen stegen tot meer dan 15 graden. In onze stre ken werden gisteren de hoogste temperaturen gemeten. Op Schiphol steeg het kwik tot precies 20 graden, op Val kenburg bij Leiden werd 19,6 genoteerd en het duinsta tion van Bloemendaal rapporteerde maximaal 17,4 g Het 'Lucaszomertje' lokte veel mensen naar buiten: de te. rasjes puilden uit. Meer dan 20 graden werd het zowel za- terdag als zondag in zuidelijk Limburg. In Hoensbroek werd bijna 23 graden waargenomen. Gisteravond ontstof op veel plaatsen een dichte tot zeer dichte mist. KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met dinsdag. Noorwegen: Eerst onstuimig met wind, wolken en (natte) sneeuw. Morgen rustiger en droger, alleen in het noordwesten nog nat. Middagtempera- tuur tussen -3 in het noor den en +6 bij Oslo, langs de meeste kusten ruim bo- Zweden: Wolkenvelden, ook af en toe zon en op de meeste plaatsen droog Eerst nog veel wind. Middagtempe- ratuur uiteenlopend van -3 graden in Lapland tot +7 langs de zuidkust. Denemarken: Enkele wolkenvelden, ook af en toe zon en op de meeste plaatsen droog. Middagtemperatuur da lend naar zo'n 8 graden op morgen. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Wolkenvelden, maar ook geregeld zon en bijna overal droog. Beide dagen een straffe oostenwind. Morgen in het zui den van Engeland en Ierland bewolkt en regenachtig. Middagtemperatuur van 10 graden bij Aberdeen tot 15 in het zuiden van Engeland. België en Luxemburg: Van het noorden uit wolkenvelden en vooral, morgen kans op regen. Middag temperatuur eerst nog 14 graden, mor gen enkele graden lager. Noord- en Midden-Frankrijk: Van het westen uit verder toenemende bewolking en regen, ook kans op on weer. In het oosten eerst nog droog en zonnig. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden. Portugal: Nogal bewolkt en enkele fikse regen- of onweersbuien, plaatselijk met veel re gen Eerst vrij veel wind. Maxima onge veer 22 graden. Madeira: Naast enkele wolkenvelden ook van tijd tot tijd zon en een enkele regen- of on weersbui. Middagtemperatuur ongeveer 23 graden. Spanje: Vrij veel wolken en enkele stevige regen- of onweersbuien. Langs de Costa's eerst nog zon en droog. Middagtemperatuur van 22 graden in het noorden tot 27 in het zuidoosten. Canarische Eilanden: In het zuiden flinke perioden met zon en bijna overal droog. In het noorden meer wolkenvelden en een enkele bui. Mid dagtemperatuur ongeveer 28 graden. Marokko: Westkust: Geregeld zon, maar ook wol kenvelden en vooral in het noorden een enkele forse regen- of onweersbui. Midddagtemperatuur ongeveer 27 gra- Tunesië: Geregeld zon, maar vooral vandaag ook kans op een lokale regen- of onweers bui. Middagtemperatuur ongeveer 24. graden. Zuid-Frankrijk: In het oosten eerst flink wat zon en droog. In het westen, later ook elders, bewolkt en enkele buien, met kans op onweer. Aan de voet van de Pyreneeën plaatselijk veel zon en 25 graden. Ver der een middagtemperatuur op vandaag van ongeveer 21 graden. Mallorca en Ibiza: Flink wat zon en droog. Morgen meer wolken en kans op een bui. Maxima on geveer 25 graden. Italië: Flinke zonnige perioden en droog. Mor gen in de noordelijke helft bewolkt en een enkele regen- of onweersbui. Mid dagtemperatuur ongeveer 21 graden, in het noorden 17 graden. Corsica en Sardinië: Veel wolken en vooral op Corsica morgen een regen- of onweersbui. Middagtem peratuur ongeveer 23 graden. Malta: Flink wat zon en waarschijnlijk droog. Middagtemperatuur ongeveer 23 gra- Griekenland en Kreta: Flink wat wolken en enkele regen- of on weersbuien. Gaandeweg in het westen wat meer opklaringen en droger. Mid dagtemperatuur ongeveer 18 graden. Op de Egeische Zee eerst nog een sterke noordelijke wind. Turkije en Cyprus: Af en toe zon, maar ook enkele forse re gen- of onweersbuien, met veel regen Maxima van 16 graden rond de Dar- danellen tot 22 op Cyprus. Duitsland: Vandaag in het noorden en midden op veel plaatsen mist en nevel, in het zui den nog zon. Morgen in het noorden van tijd tot tijd zon. Ten zuiden van het Sauerland meest bewolkt en kans op re gen. Middagtemperatuur vandaag van 10 graden in het noorden tot 18 in het zuiden. Morgen overal enkele graden Zwitserland: Flinke perioden met zon en droeg ochtend kans op mist. Morgen i het westen en zuiden meer bewolt kans op regen. Maximumtemfe ongeveer 18 graden. Oostenrijk: Vandaag nog flink wat zon ens Morgen meer bewolking en mogei( regen. Middagtemperatuur tussen! 20 graden. Vandaag in de noordelijke helftii king en mist. In het zuiden nog te lijk zonnig. Morgen in het noorden toe zon en in het zuiden be«l Plaatselijk wat lichte regen. Maxir lend van 11 graden op vandaagn op morgen. Tsjechië en Slowakije: Flinke zonnige perioden en droog ochtend kans op mist. Morgen IS de dag meer bewolking. Middags ratuur ongeveer 13 graden. DINSDAG 21 OKTOBER 1997 Zon- en maanstanden Zon op 08.16 Zon onder I Maan op 22.55 Maanonde'! Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 07.55 - 20.12 07.28» Laag 04.00- 15.54 03 41» Weerrapporten 19 oktober 20 uur: Amsterdam grondmist Vlissingen Maastricht Aberdeen Barcelona mistbanken nnol grondmist w s 0 onbew hall bew Dublin Frankfurt Genève Helsinki Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Locarno 21 17 l 23 H half bew. 201 half bew. 201 licht bew. w.s. 0 Zurich Bangkok Buenos Aires Johannesburg Los Angeles New Orleans New York TelAviv Tokyo half bew half bew

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14