Humanisten archiveren eigen verleden voor het te laat i Kerk Samenleving Creativiteitsmarkt in Pauluskerk EKD-voorzitter: meei concurrentie voor kei MAANDAG 20 OKTOBER 1997 Kritiek paus op Duitse abortuswet Vaticaanstad Paus Johannes Paulus II heeft scherpe kritiek ge uit op de Duitse abortuswetgeving. Hij deed dit bij de ontvangst van de nieuwe ambassadeur van Duitsland bij de Heilige Stoel, Jürgen Oesterhelt. Grote delen van de Duitse samenleving recht vaardigen 'het misdrijf tegen het ongeboren leven' in naam van de rechten van de individuele vrijheid. Die vrijheid wordt niet al leen als excuus gebruikt om zo'n ernstig misdrijf niet strafbaar te stellen, maar ook om abortus gratis en in overheidsklinieken te laten uitvoeren. Met nadruk pleitte de paus voor een verande ring in de Duitse wetgeving. „Hoe kan het recht van de aller zwaksten, de ongeboren kinderen, worden hersteld", zo vroeg hij zich af. Ook waarschuwde hij tegen de steeds verdergaande discussie over 'menswaardig sterven Paus verheft Therèse van Lisieux Vaticaanstad Paus Johannes Paulus ii heeft gisteren de Franse religieuze Therèse van Lisieux tot de 33e kerkleraar verheven. De non, die honderd jaar geleden op 24-jarige leeftijd overleed, is na Catharina van Siena (14e eeuw) en Therèse van Avila (16e eeuw) de derde vrouw die deze eer te beurt valt. Op 15-jarige leeftijd trad ze in bij het karmelietessenklooster in Lisieux. Daar voor was ze naar Rome gereisd om paus Leo XIII te vragen de beslissing van de plaatselijke kerk ongedaan te maken. Die vond haar nog te jong. Negen jaar later overleed ze aan TBC. Pas na haar dood kreeg Therèse van Lisieux C1873-1897) bekendheid, vooral door de publicatie van haar dagboek 'Verhaal van een ziel'. Sindsdien wordt zij de kleine roos genoemd. In 1923 werd zij zalig verklaard, twee jaar later heilig en in 1927 tot schutspa troon van de wereldmissie. Moeder Teresa, die vorige maand overleed, had haar religieuze naam aan die van Therèse van Li sieux ontleend. Met Jean d'Arc is de nieuwe kerkleraar patroon van Frankrijk. REDACTIE DICK VAN DER PLAS. Cf De beeldtenis van Therèse van Lisieux prijkt boven de basiliek van St. Peter, waar de paus haar tot kerkleraar verhief. foto epa utrecht. anp Humanisten lopen in de geschiedschrijving van het eigen verleden ver achter bij rooms-katholie- ken, protestanten en socialisten. Het is daarom de hoogste tijd om de humanistische historie te archiveren, zodat het materiaal een rol kan spe len in de discussie over de identiteit van de bewe ging- Dat zei B. Gasenbeek, hoofd van het Humanis tisch Archief, in Utrecht bij de officiële opening van dit centrum voor archivering en documenta tie met betrekking tot het humanisme in Neder land vanaf 1850. Het is volgens Gasenbeek slecht gesteld met de bestudering en archivering van het humanistische erfgoed. Gedegen wetenschappelijk onderzoek naar de humanistische levensbeschouwing en organisa ties ontbreekt in Nederland nagenoeg. Dat komt vooral omdat de humanisten tot voor kort niet over een eigen archief beschikten. In dat gemis schuilt volgens Gasenbeek een groot gevaar. „Zonder historisch besef bij humanisten dreigt het humanisme te verstarren, dogmatisch, auto ritair en fundamentalistisch te worden", citeerde hij P. Derkx, universitair hoofddocent historische humanistiek. De aanleiding om het Humanistisch Archief op te richten was de uitkomst van een onderzoek naar het humanistisch papieren geheugen in Ne derland. Dat erfgoed bleek gedeeltelijk in ver kommerde staat in vochtige kelders en afdelings schuurtjes weg te rotten. Behalve dat het archief een rol kan spelen in de identiteitsdiscussie, kan het materiaal bijvoorbeeld ook worden gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek. Als beginjaar van het archief is 1850 gei Rond die tijd kwam binnen de kerken het a nisme op, dat een grote verwantschap ven met het humanisme. In 1854 onstond in) land de vrijdenkersbeweging, die ook toto manistische traditie wordt gerekend. Onder humanisme verstaan de archivj een niet-godsdienstige visie op mens en zoals deze in de negentiende eeuw onstonc de twintigste eeuw in een groot aantal orp ties vorm kreeg. Aartsbisschop verbiedt preek vrouwelijke priester FREIBURG KNA De oud-katholieke priester An gela Berlis mag van aartsbis schop Oskar Saier van Freiburg niet tijdens een rooms-katholie- ke kerkdienst preken. Een paro chie in het Zuid-Duitse Sigma ringen had haar uitgenodigd om over de 'priesterlijke op dracht van vrouwen in de kerk' te spreken. Een woordvoerder van het aartsbisdom bevestigde dat Sai er zijn veto over de komst van de vrouwelijke priester heeft uitgesproken. Berlis en Regina Pickel werden vorig jaar als eer ste vrouwen in de Oud-Katho lieke Kerk tot priester gewijd. Ze zijn bovendien gehuwd. In de Rooms-Katholieke Kerk heeft paus Johannes Paulus II in 1994 de wijding van vrouwelijke priesters definitief afgewezen en geldt ook het celibaat als onop- geefbaar. Volgens de woordvoerder is het 'problematisch' als iemand tijdens een kerkdienst zonder de mogelijkheid van weerwoord een standpunt verkondigt dat van de kerkleer afwijkt. Het feit dat Berlis de Rooms-Katholieke Kerk heeft verlaten, heeft in het gesprek tussen de parochie en het aartsbisdom ook een rol ge speeld. De parochieraad van Sigmaringen is teleurgesteld over de aartsbisschoppelijke 'censuur'. Veel gelovigen zullen het veto van Saier als een bele diging van vrouwen in de RK- Kerk en van partners in de oe cumene opvatten, zegt de raad in een verklaring. Berlis (34) deed haar theologiestudie deels in Utrecht en werkte drie jaar in het pastoraat in IJmuiden. lisse De jubilerende Pauluskerk in Lisse vormde 5000 gulden - is bestemd voor de stoelenactie die afgelopen zaterdag het decor voor een creativiteits- bij de viering van het 25-jarig bestaan van de kerk markt van de leden van de plaatselijke hervormde in het leven is geroepen. Het versleten meubilair gemeente. De opbrengst van de zelfgemaakte wordt de komende periode in fasen vervangen, aquarellen, kaarten, poppen en borduurwerk - foto dickhogewoning frankfurt am main epd De belangstelling voor de kerk is de afgelopen zes jaar niet ver minderd, maar er zijn wel meer 'aanbieders van zingevingsvra gen' gekomen. Zo schetste bis schop Klaus Engelhardt de situ atie van de kerk in de zes jaar waarin hij voorzitter van de Evangelische Kerk in Duitsland is geweest. Begin november kiest de EKD-synode een opvol ger. De kerk krijgt steeds vaker te maken met het pluralisme van de postmoderne samenleving. De huidige tijd kenmerkt zich volgens Engelhardt door 'reli gieuze knutselcultuur'. Iedereen doet wat hem of haar goed vindt. Het schrikbarende gebrek aan bijbelkennis vindt hij een van de meest deprimerende er varingen. De Evangelische Kerk, die on geveer 30 miljoen leden telt, heeft volgens Engelhardt een grote rol gespeeld bij de hereni ging van Duitsland. Christenen uit Oost en West gings vanzelfsprekend met elka toen Duitsland nog in tue ten was verdeeld. „In dei synode na de herenigingi er geen onbekende gezicht Positief noemde hij dei ende samenwerking vt EKD met de ongeveer eve te Rooms-Katholieke Kt Duitsland. Beide kerken fe steeds vaker met gezami verklaringen over maats pelijke vraagstukken. Dit jaar publiceerden ze eeni ment over de Duitse econ: Kritiek heeft Engelhaié van het centraal comité i Wereldraad van Kerken, i onverschilligheid van de; selijke kerken tegenover reldoecumene. „Wij leven menisch onder ons nivea. dus Engelhardt (65), tot van dit jaar nog regional schop van Baden. Als EKD-voorzitter heeft verd voor een betere o van het probleem van dei zoekers in Duitsland. Overleden: pastoor M. Schiebroek Veel leden van de Joannes de Doper parochie in Katwijk aan den Rijn belden voor de zekerheid toch nog maar even met de pastorie. Het bericht van het overlijden van pastoor M. Schiebroek gonsde door het dorp, maar slechts wei nigen konden of wilden het geloven. De schok was groot. Donderdagavond 16 oktober stierf de pastoor, op 57-jarige leeftijd. Totaal onverwacht, omdat Schiebroek juist weer aan de beterende hand leek. In 1994 kwam hij naar Katwijk. In de ruim drie jaar dat hij als pastoor van de Joannes de Doperkerk werkzaam was, hebben de Katwijkers hem vooral leren kennen als vriend. Altijd luisterde hij naar mensen, naar hun noden en hun verlangens. „In het individuele pasto raat lag echt zijn kracht", zegt de pers chef van het bisdom J. de Witte. „Hij kon veel voor mensen betekenen, en zichzelf daarbij vergeten... Speciale aan dacht had hij voor ouderen en vluchte lingen. Hij wilde alle mensen speel ruimte geven, en van daaruit bouwen aan Gods gemeenschap." Ook heeft hij een voortrekkersrol gehad in het zoeken naar de oecumene. Sa menwerken met andere kerkgenoot schappen, stond hoog in zijn vaandel. „Ook stimuleerde en inspireerde hij de vele vrijwilligers in de parochie", aldus De Witte. In 1966 is Schiebroek tot priester ge wijd. Datzelfde jaar begon hij zijn pries- terwerk, als kapelaan in Schiedam. In 1975 werd hij benoemd tot kapelaan in Vianen. Een jaar later werd hij pastoor in dezelfde gemeente. Tot hij in 1994 naar Katwijk kwam. In april van dit jaar werd pastoor Schie broek ziek. Toch leek hij er na een aan tal maanden weer bovenop te komen. Hij werkte weer voor 25 procent en leid de de eucharistievieringen en de uit vaartdiensten. Niemand hield rekening met zijn overlijden. „De pastoor heeft uiteindelijk geen andere uitweg meer gezien dan zijn leven op 16 oktober te beëindigen", zo werd afgelopen week einde in de kerk verteld aan de para anen. Vandaag is er voor gelegenheid afsd te nemen van pastoor Schiebroek, t- 16.00 tot 17.30 uur in de kerk. De avondwake wordt voor hem gehouo om 19.00 uur. Morgen, dinsdag 21 d ber om 11.00 uur neemt de parochk meenschap tijdens een plechtige ui vaartdienst afscheid van de pastooi Schiebroek zal op het kerkhof vanë Willibrordkerk in Vleuten worden bi graven. monique witteman t d Leidsch Dasblad ANNO 1897 Woensdag 20 October ZOETERWOUDE Dat het z.g. Watertje niet alleen voor kleine kinderen gevaarlijk is, maar dat ook weinig geoefende fietsrijders met zijn inhoud nogal eens kennis maken, is gis teren tegen den avond weer bewezen. Toen was het de zoon van P.V., die er met rijwiel en al in terecht kwam. Dat is bin nen ruim acht dagen de tweede fietser. Beiden kwamen er met den schrik en een nat pak af. LEIDEN Gisteravond omstreeks half zes geraakte de loco motief der van Haarlem komende stoomtram op den Rijns- burgerweg bij café ,,Bellevue" uit de rails. Heelwat moeite kostte het om haar weer op het goede spoor te krijgen, waar door de trams, welke op dien tijd moesten vertrekken of aan komen, nogal vertraging ondervonden. LEIDEN Toen men hedenmorgen aan den winkel van den heer Cr. op de Aalmarkt bij de Vischbrug bezig was een groote spiegelruit schoon te maken, viel een achter die ruit staande kachel tegen genoemde winkelruit, zóó dat de kachel er doorging en de dikke i uit dus geheel stuk was. LEIDEN Hedenmiddag wilde een jongen in de Raamsteeg zijn sigaar opsteken, waarvoor hij een lucifer ontstak, welke uit zijn hand op zijne kleeren neerviel, waardoor zijn goed in brand vloog. Door een paar voorbijgangers werden de vlam men direct uitgeknepen, waarbij vooral de huisschilder Walle zich zeer verdienstelijk maakte, zoodat verder onheil voorko men werd. ANNO 1972 vrijdag 20 oktober LEIDEN De bom die Leiden gistermorgen heeft opge schrikt, blijkt een „nep-bom" te zijn geweest. Het gerechte lijk laboratorium in Rijswijk, waar de bom is onderzocht, heeft bekend gemaakt, dat de bom nooit zou hebben kunnen ontploffen omdat hij geen explosieve lading bevatte. LEIDEN De Breestraat wordt nog niet afgesloten voor au to's. Burgemeester en wethouders zullen de raad voorstellen dit vorig jaar genomen besluit de Breestraat semi-prome- nade omstreeks 25 november bij het gereedkomen van de noord-zuid en oost-west-route in te trekken. De afsluiting gaat overigens niet van de baan, want de raad wordt tegelij kertijd gevraagd te bepalen dat de maatregelen van kracht worden op het tijdstip, waarop de straat na algehele recon structie in gebruik kan-worden genomen. De plannen hiervoor zien er veelbelovend uit: brede trottoirs, groen, bankjes, sier bestrating. De uitvoering gaat een miljoen kosten. Daarvoor zijn wel fondsen, maar dat zijn posten waarmee de minister van Binnenlandse Zaken nog niet akkoord is gegaan. Vraag blijft dus wanneer met de reconstructie, die negen maanden gaat duren, begonnen wordt. B. en W. zijn er optimistisch over, maar noemen geen tijdstip. Voorlopig blijft alles dus bij het oude. LEIDEN Geboren Febe dv. C. van der Boon en P.C.L. Kwin- kelenberg Laura Ann dv. J.F. Hockx en M. den Duik Lars zv. J.F. Hockx en M. den Duik Jos hua Ruben Hermanuszv. H.P. van Velzen en J. Nagtegaal Mo hammed zv. A. Sbaibi en H. Bensahal Jeroen Sebastiaan zv. H.B. van Oosterhoud en S.M.D. Goudswaard Berlin dv. R. de Boer en E. Kors Asia dv. E. Kors en R. de Boer Aziz zv. M. Mou- chih en A. Moussaten Paula dv. T.T.P. van Boheemen en M.P. Sans Fle Thomas Goffe Loek zv. G. Jensma en H.S.J.M. Staats Ragela Alida Wilhelmina dv. R.E. de Lijzer en N.M. Baak Daan zv. G. Bouwhuis en M.H. Warmerdam Koen zv. G. Bouw huis en M.H. Warmerdam Nina dv. J. van der Bent en R. Dorr Jolinedv. D. Varkevisseren S. van Velzen Demse Helena Ma ria dv. C.J.M. Nulkesen C.A.P. van der Lelij Merijn Gilles zv. A.B.L.M. van Engelen en A.S. Dirkse Kevin Dirk Jan zv. D. Harteveld en M.J. Ouwersloot Puck Lilly Maria dv. T.W. van der Waard en P.D. van Deursen Tarkan zv. A. Akbulak en L. Ak- bulak Marijn Jan zv. B.H.P. Lenten en A. Kuipers Esmee Adriana Sophia dv. J. Blansjaar en A.P.C. van der Zwaan Melis- sa Corry dv. R.J. Weber en C.J. Overdijk Chenêva dv. C. Balke nende en C.G.A. Bierman Maartje Geertruida dv. W.G. La- gemaat en C.W. den Heijer Joël zv. M.H. Brandt en H.A. van de Noort Rachel dv. D. Hazenoot en A.J.G. van Nus Alix dv. W. Kuijt en M. Bedeker Job Maar ten Cornells zv. J.P. Vink en A.A.M. Schreuders Kristie An ne dv. P.T.H. Dofferhoffen L.A.M. de Jong Yassine dv. A. Azdad en K. Driouech Niels Jan zv. C.J. van der Gugten en N. Guijt Lizah Johanna dv. A.W. van den Engel en C.H.M. Vis Danielle Cornelia dv. J.C. Zuij- derduijn en C.A. de Graaf Saka- riye zv. M. Dahir Mohamed en Abdi Maalin Leendert Jacob zv. M.E. Guijt en M. van der Plas Ruben Gerwin zv. S. van der Meij en D.W. de Mooij Marijke Siska dv. J.J. van der Plas en M.S. van der Vijver Tijn Caspar zv. H. de Leeuw en L. Boeré Tim zv. A.G. Hogewoning en M. Star Lotte Marit dv. J.A.L.M. de Groot en N.C. Vroom Elizabeth Cornelia Maria Johanna dv. A.H. van Leeuwen en N.C. van der Meij Arie zv. A. Schalkers en Y.H. Vooijs Merel dv. H. Koster en Michelle, dochter van Marco en Ingeborg Schreuder uit Leiden, is geboren op 26 september. W.A.M.P. de Vreese Matthijs Pieterzv. J.R. Mosselaar en A.J. van der Heijden Joëlle dv. A. de Mooij en W.A. Glasbergen Em ma Reina Sophia dv. P.M. ter Riet en S.R.P. Kok Timothy Sa muel Sebastiaan zv. J.R. de Jong en G.J. Tiggelman Lotte dv. A.H. Wiersma en M.C.T. Olde Damink Emilie dv. A.H. Wiers ma en M.C.T. Olde Damink Fe licia dv. H.J. van Leeuwen en A.C.H. Laken Nick zv. A. van Ginkel en A. Türksel Janine Ka ren dv. A.C.W. de Bart en FJ. Vording* Martijn zv. A.M. Kam- 'peren K. De Henau Rozemarijn Tamara dv. M.P. Keizer en I.D. Tijman Karlijn Janine dv. J.C. van Harten en A.H. Westerhuis. Overleden J. Platteel, geb. 6 okt. 1921, geh gew. met W. Bos man E. Pardon, geb. 14 nov 1943, geh. gew. met A.W. van der Ster H.F.J. Marijnen, geb. 16 april, man H. van Strater, geb. 7 jan 1907, geh. gew. met W.F. de Bruijn H.M.M. van Tol, geb. 4 juni 1949, man M. Schoone, geb. 25 aug. 1997, zoon G. Gijzenij, geb. 2 juli 1916, man A.A. Gladpootjes, geb. 3 apr. 1918, ev. P. van der Linden J.H.A. Schaper, geb. 2 juni 1931, man H.H. van den Berg, geb. 27 sept. 1909, geh. gew. met J.G. Romijn C. van de Nieuwe Giessen, geb. 20 mei 1919, ev. G.P.J. van de Nieuwe- giessen E. van Dijkman, geb. 30 mei 1937, geh. gew. met A.J. de Jong N.C. Agustien, geb. 18 sept. 1997, zoon J.P. Hollan der, geb. 22 okt. 1914, geh. gew. met N.F. Vuyk M. Fasseur, geb. 9 juli 1909, geh. gew. met D.C. van der Blij M. Ouwehand, geb. 3 maart 1949, ev. J.C.M. Koot E. Broekhuis, geb. 8 aug. 1909 geh. gew. met M. Ouwer sloot H.J. Velders, geb. 29 nov. 1923, man P.J. van der Zeeuw, geb. 3 apr. 1902, man 0. Haakma, geb. 21 mei 1925, man. Gehuwd F. de Koningen W.P Heemstra M.J. Beentjes en P.S. Baronner E.F.S. Kaelani en M.A. de Kruijf M. Preymann en I.M.S. van Strien P.L. Huls bos en B.C. Eckhardt C.N.C. Kreugel en J.S.A. Borsje M.F.I. Burgmeijeren P.M. Labordus* R. Poeliejoe en N. Sip A.C. van der Velden en A.E.H. Bertel R. Mekel en P.M. Faber W.J.P. Peters en M. Croese S.M. West- cott en S.C. Middendorp L.H.M. Bakker en M.M. Otjens P.J. Lambooij en P. van Asch P.D. de Castro en D.E.E. Maduro J.T. Vogel en R.A. Wesselingh. VOORSCHOTEN Geboren Baylee dv. J.F. Reagh en S.L. Isom Rachel dv. B. Kastelein en S. van Ipenburg Alain Léon zv. R.W. Lampo en M.A.A. van Namen Menno Luuk zv. B. van Diemen en Ch. Verra Tijnmen Jonathan zv. R.H. Krom en A.S.L. Schlenter Larissa Catha rina dv. L. Mulder en C.M. Vol kers Thomas Floris zv. J. van Tilburg en J.M. Kaatee Carolijn Willemijn Leontien Maria dv. A.G.W.M. Schrijver en L.M.M. Beerepoot Noortje dv. RM Danckaartsen L.C.E. van Wiggen Veromque Edith Christina dv. Goudbergen M. Kerkheide. LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging Ma. t/m/vr.18 00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071 -5128 030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, f. van Brussel (adjunct) REDACTIE J Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J. Preenen chef red. Groot Leiden A.J B.M Brandenburg, chef eindred. regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W. Spierdijk. chef sportredactie T. Brouwer de Koning chef Rijn- en Veenstreek Redactie: 0 Hoofdredactie: 0 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot li. 071-f ABONNEMENTEN bijvooruitbetaling: per maand acceptgiro per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afeii van het abonnementsgeld, ontvang» korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEN Voor mensen die moeilijk lezen, sletfi ogen hebben of blind zijn (of ee leeshandicap hebben), is een samenvalt het regionale nieuws uit het LeidschDi" geluidscassette beschikbaar Voor infos 0486-486486 (Centrum voor Gesprok Lectuur. Grave) I E K E N H U Z E ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitgezonderdfeest#. Academisch Ziekenhuis' zaterdag 13 00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00 u Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 u en 19 00-19.45 u. Verloskunde en Gynaecologie: naast de gewone bezoektijden, voor pa bovendien van 10.30-1115 en van 19 45-21.00 u Special Care Unit 10 30-11 OOu 15.00-15 30en 19.00-19.30u en r Kinderafdeling 10.30-12 00 en 14.00-19 00 u. (ouders de gehele dag), naovd RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545) dagelijks 14.00-15 00 u en 18 30-19.30 u klasse I en II daarnaast ook 11 15-12 00 u Verloskunde en Gynaecologie: 14.30-15.30 u. en 18.30-19.30 u (voorpartflü 21.00 u) Kinderafdeling: 14.30-19 OOu. (voor ouders de gehele dag) Afdeling Hartbewaking (ccu) en intensive care (ic): 14.00-14 30 en 18.30-1" RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131bezoek is bijna de gehele dag welkom, behalve tussen 12® 14.00 u Geopend van maandag 7.00 tot vrijdag 19.00 u. ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): bezoektijden Intensive Care-afdelingen, Beenmerg transplantatie en Neonatologie op aanvraag c.q. in overleg met de verpleging, overige afdelingen 14.15-15.00 en 18.30-19.30 u met uitzondering van: Endocrinologie en Stofwisselingsziekten: 14.00-17.00 en 19.00-21.00 u. Infectieziekten en Interne Geneeskunde 15.00-19 30 u. Kinderneurologie/Neurochirurgie: 15.30-16 30en 18.30-19.30u. Csavondsr« voor kinderen onder 12 ja,ar) Klinische Oncologie: 10.30-12.30 en 14.15-20.00 u. Maag-, darm- en leverziekten: 14.15-16.00 en 18.30-19.30 u. Neurologie: 14.30-15 15 en 19.00-20.00 u. Nierziekten/Niertransplantatie 14 00-17.00en 19 00-21.OOu Verloskunde: 14.15-15 00 en 18.15-19.00 u. (voor partners en eigen kinderf overleg.)

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10