Feyenoord levert knoeiwerk af Raul Wallaart is ontvoerd en ze maakt het goed Sport Volendam armzalig doelpunt Youri Mulder 'Effe leleteksten' Van thuis en uit en een bond die van niets weet CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-535641. ritse atletiekbond dichtbij bankroet noen De Britse atletiekfederatie (BAF) is in grote financiële oblemen geraakt. Volgens een communique van het bestuur heelt het heel weinig of de bond wordt bankroet verklaard. Er een schuld van circa 1,7 miljoen gulden en de organisatie is et meer in staat de maandelijkse kosten van ruim 300.000 gul- •n te dekken. De BAF is vooral in de problemen geraakt omdat te weinig geld binnenkwam van sponsors en televisierechten. meeste atleten worden niet door het fiasco getroffen omdat uit andere bronnen worden betaald. De leiding van de bond eft crisis-managers benoemd om te bekijken of er nog een is tot overleven. idf15 .ie Gier naar Lierse SK df le burg» Jack de Gier verhuist naar de Belgische kampioen Lier- ee SK. De 29-jarige spits van Willem II tekent vandaag een con- 11 tct tot 1 juli 2000. De Gier was vanaf de zomer van '95 de aan- üsleider bij Willem II. Maar onder de nieuwe trainer Co Adri- ;en nse was hij slechts tweede keus, achter de van RKC afkomstige rw yde Wijnhard. De Gier, die in Nederland verder speelde voor e i en Bosch, Cambuur en Go Ahead Eagles, hoopt zaterdag in de Ve uiswedstrijd tegen Harelbeke te debuteren voor de geel-zwarte ïro rmatie van trainer Jos Daerden. Lierse komt ook uit in poule F Dej in de Champions League. De Gier mag daar echter pas na de Der interstop uitkomen voor de Belgische kampioen, n i ij? akistan al uitgeschakeld iflaide Wereldkampioen Pakistan is voorlopig de slechtste oeg bij de negentiende Champions Trophy in Adelaide. De |e® ievoudige winnaar incasseerde gisteren de derde opeenvol- nde nederlaag. Zuid-Korea was met 3-1 te sterk voor de voor- alige grootmacht in hockeyland. Pakistan verloor eerder van ïstralië (3-5) en Duitsland (1-4). 'alen naar amateurs ikenisse John Talen keert terug naar de amateurs. De renner Spijkenisse tekende een contract voor twee seizoenen bij Cy- ingteam Piels-Timmers. Die formatie komt uit in de topcom- «titie. Talen reed het afgelopen jaar voor de profploeg van Fo- Idorado Golff, maar die moest noodgedwongen stoppen. an Breukelen gaat op cursus le SLt Hans van Breukelen gaat op cursus. De directeur techni- :he zaken bij FC Utrecht is toegelaten tot de management leer- l ng Betaald Voetbal van de KNVB. In totaal doen veertien cur- sten mee. Onder hen veel oud-voetballers. Zoals Marcel rands (commercieel manager van RKC), Frans Nijssen (alge- en manager VW), Pim Verbeek (technisch manager Fortuna :ard), Mika Lipponen (technisch coördinator Emmen), Cor Jjj bt (spelersmakelaar) en Jan Streuer (hoofd scouting Vitesse). MW met negen man nog dicht bij gehjhnaker VOLENDAM ANP k van Burik heeft er gisteren ir gezorgd dat hekkensluiter frtha BSC niet al na tien wed- jden ver achterop is geraakt Je Bundesliga. De verdediger lot akte 2-2 van tegen :hum, de nummer voor lok Youri Mulder scoorde, maakte, als invaller voor Re- Eijkelkamp, de 0-2 bij FC n. Door de zege - de eerste zege van het seizoen - sloop alke naar de derde plaats op anglijst. Erik Meijer kwam eveneens als invaller in het veld. De wed strijd van zijn ploeg Bayer Le- verkusen bij het zwak draaiende Borussia Dortmund stond toen nog op 0-0. Leverkusen won het duel tussen de twee Champions League-ploegen dankzij een doelpunt van Beinlich, in de 67ste minuut. tyoB? Van Lent was bij Werder Bremen ook een rol als invaller weggelegd. Hij had geen feest te vieren. Werder verloor met 1-0 (doelpunt Prager) bij promo vendus Wolfsburg en zakte weg naar de negende plaats. Bijna negentig minuten verveelde het publiek zich bij Feyenoord-MW. Het water kwam met bakken uit de hemel, het voetbal was slecht en de doelpun ten waren schaars. Maar in de slotfase, bij een stand van 2-1 in het voordeel van de Rotterdammers, sloeg de vlam alsnog in de pan. De zoveelste 'schwalbe' van het seizoen 1997/'98, gemaakt door Limburger Kenneth Perez, was de aanleiding tot een enorme rel in het strafschopgebied van Feyenoord. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Elf Rotterdammers keken met verbazing toe hoe scheidsrech ter Roelof Luinge, die de vrijwil lige duik van Perez met geel had bestraft, werd belaagd door een horde Limburgse spelers. Jerry de Jong bediende hem daarbij met een flinke rochel, aanvoer der Yvo Joordens schold Luinge overhoop. Tweemaal rood was het resultaat. Joordens en De Jong mochten allebei van het veld en het Rotterdamse pu bliek zong de bezoekers cynisch toe. Toch scheelde het weinig of MW had met negen man als nog de gelijkmaker binnenge schoten. Rick Plum dwong doelman Jurek Dudek tot een krampachtige redding door van grote afstand de bal met een boog in de bovenhoek te plaat sen. In de Kuip hield men z'n hart vast, te meer daar al eerder doodsangsten waren uitgestaan. Feyenoord staat ip de compe titie zeven punten achter op koploper Ajax. Het verschil in doelsaldo is nog veel groter. Waar de Amsterdammers al 37 maal scoorden, is Feyenoord na negen ronden aan 18 goals ge komen. Tegen MWhad het gis teravond de produktie flink kunnen opschroeven. De 20.000 toeschouwers in de Kuip gingen er eens goed voor zitten, toen Igor Kornejev, met hulp van MW-verdediger Mark Luijpers, al na drie minuten de eerste treffer achter de zwakke Lim burgse doelman Rein van Duin hoven prikte. Na een aantal moeizame par tijen in de vaderlandse compe titie verdiende het Rotterdamse publiek wel een verzetje, maar op de drassige en glibberige groene mat zagen Jean-Paul van Gastel en de zijnen geen kans voor een doelpuntenfestijn te zorgen. In de eerste helft had dat deels nog met pech te ma ken. Een lobje van Van Gastel ging net over de lat, een schot van Pablo Sanchez knalde op het houtwerk zelf uiteen en een tweede streep van de Argentijn werd door Van Duinhoven ge pareerd. Op slag van rust ver dubbelde Feyenoord de marge alsnog, wederom via Kornejev. De kleine Rus ving met de borst een voorzet van Paul Bosvelt op, waarna hij met de rechter voet de korte hoek uitzocht: 2-0. In het tweede bedrijf kon het elftal van Haan zich niet meer achter het woord 'pech' ver schuilen. Het leverde toen voor namelijk knoeiwerk af en gaf MW zelfs kans Jurek Dudek met enige regelmaat onder vuur te nemen. Haan zag in dat zijn elftal een sportieve injectie no dig had en liet tot vreugde van het legioen de kleine Ier David Connolly, samen met Bernard Schuiteman, invallen. Paul Bos velt en publiekslieveling Igor Kornejev, de man dus van de eerste twee treffers, dienden voor het duo plaats te maken. Maar daar bleek minder waar dering voor. Julio Cruz, zo dacht iedereen in de drijfnatte Kuip, kwam veel nadrukkelijker in aanmerking voor een vroege gang naar de kleedkamers. Bij de Argentijn, die langzamerhand medelijden oproept, ging tegen de Maast richtenaren werkelijk alles mis wat er mis kon gaan. Zijn pas- seeracties strandden allemaal op Limburgse verdedigers, als hij werd aangespeeld sprongen de ballen van zijn schoen en de eenvoudigste breedtepasses be landden in de voeten van tegen standers. Een wissel was inderdaad een simpele oplossing geweest om Cruz uit zijn lijden te verlossen. Haan wil echter voorkomen dat hij zijn Zuid-Amerikaanse aan koop dieper in de put laat zak ken. Hij weet dat zijn aanvaller geen enkel zelfvertrouwen meer heeft en hoopt dat langzaam weer terug te brengen door hem ook in moeilijke perioden te la ten staan. Julio Cruz in duel met MW'er Joor dens. foto gpd Haan: „Natuurlijk kan ik hem wisselen. Er kwamen na rust een heleboel spelers in aanmer king voor een vervanging. Maar als ik Cruz er iedere keer uit haal, kan ik hem net zo goed meteen verkopen. Ik heb geduld met hem. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat hij kan voet ballen. Als anderen, de media bijvoorbeeld, vinden dat hij het niet kan moeten zë dat maar schrijven of roepen. Ik wil dan over drie jaar nog wel eens met iedereen discussiëren. Feyenoord: Dudek: Van Gobbcl, Van Wonderen, Picun en Boatcne; U.osvclt (BS Schuitemaul,' Van Gastel, Sniichez en Kornejev (65. Connoly); Cfüz'cn Sanchez. MW: Van Duijnhoven; Plum, Janssen, Luijpers en I Ieuhach (76. Perez); land zaat (62. Ahartnach), Joordens, Voltner en De Joiik; Nygaard (86. Taiwo) en Armzalig. Dat was het woord dat bij Volendam paste De Noord-Hollandse formatie ver loor voor de zesde keer op rij. met 0-3 van Fortuna. „Dit is ge woon een gebrek aan kwaliteit constateerde trainer De Boer nuchter. Het Volendainse verweer leek, dinsdag eigenlijk nergens op. In de eerste helft liet Fortuna evenmin veel zien. De Limbur gers namen in de 37de minuut de leiding, via de derde compe titietreffer van Hamming. Hamming mocht na de rust nog twee keer zijn gang gaan. De spits van Fortuna kreeg te maken met eerst Nijholt en daarna Binken als persoonlijke bewakers. Veel maakte het niet uit. Hij kreeg alle ruimte door de slechte organisatie bij de Vo lendammers. In de 54ste mi nuut stelde hij Jeffrey in staat de 2-0 te maken. Zelf nam hij in de 90ste minuut de derde treffer voor zijn rekening. FC Groningen FC Groningen heeft de hele tweede helft nodig gehad Om Willem II in te halen. Dat Ibkte uiteindelijk in de 81ste minuut door een treffer van invaller Ei win Koen. Daardoor werd de eindstand bepaald op 2-2. Al in de tweede minuut gaf Ceesay de bezoekers de leiding. Hij werkte de bal uit een voor zet van Hyypia achter doelman Van Fessem. Vlak voor de pauze zorgde de Gambiaan voor een tweede doelpunt na goed voor bereidend werk van Kolkka. In de tweede helft kreeg FC Groningen, dat wel veelvuldig in de aanval was maar enkele spelers node miste (Atteveld met een voet in het gips. Mag- no, Rosén, Beerens en Elshot). slechts twee kansen. Die lever den ook evenzoveel doelpunten op. Dat gebeurde tegen tien spelers van Willem II Wijnhard kreeg in de 61ste minuut van scheidsrechter De Graaf een ro de kaart na stevig duw- en trek werk tegen Leonardo. Tien minuten later brÜcht Bombarda FC Groningen uit een strafschop terug in de wed strijd. Van Fessem had hem ge heel onnodig aan de zijkant van het strafschopgebied ten val gr bracht. Invaller Koen werd de held van het matige duel. De 19-jarige speler, die afkomstig is van de Helderst' amateurclub WGW, passeerde met een dia gonaal schot de vergeefs graai ende Van Fessem. c i« Bijdragen: Hob Onderwater en Gert jan van Ge L, v e voetbalcompetitie is inmid- els zes weken oud en steeds leer media bemoeien zich er 0 elukkig mee. Naast het 10 eidsch Dagblad besteden Ra- a' oen TV West, Holland Cen- aal Radio en Holland Centraal oc V aandacht aan de diverse M assen in de regio. Nu heeft ^folland Centraal ook een tele- kstservice. Prachtig gecate- oriseerd met een ruim aanbod ive in pagina's. Echter, vlotten lil het nog niet. In alle voet- le alklassen staan de ploegen r- log op de beginstand. Holland entraal heeft nog wel de oeite genomen om de clubs «alfabetische volgorde te etten. Maar daar blijft het dan okbij. Veel plezier met het inden van Uw duppie en op lorhand brengen wij goed euws. Ze staan op doelsaldo edeeld aan kop. foto hielco kuipers P66 1 ül 02 G 6 1 HC-Text Oi 14 Okt 15: 2 4:1 b I VIERDE KLASSE A ZONDAG 1/2 ALPHEN 0 0 0 0 0 0- 0 ASC 0 0 0 0 0 0- 0 FC LISSE 0 0 0 0 0 O 0 KICKERS'69 0 0 5 0 u 0 0 LFC 0 0 0 0 0 0 0 MM 0 0 0 0 0 0 0 0 ROAC'79 0 0 0 0 O O 0 SJZ 0 0 0 0 0 0 0 UDO 0 0 0 0 0 0 D UDWS 0 0 0 0 0 0 WARMUNDA 0 0 0 O 0 WASSENAAR 0 0 0 0 0 0 0 Voor slechts FL 750 1, 00 i per seizoen staat uw advertentie op deze pagi na 2 9 0. 1 00 -» Natuurlijk is de politie je beste vriend. Dus waarschuwde een oplettende burger vorige week de Hermandad toen hij een geheimzinnig tafereel zag bij de Haagsche Schouwbrug. Iemand, waarschijnlijk een donkerharig meisje, werd een rijdende auto ingeduwd, waar na het voertuig plankgas in de duisternis verdween. De politie nam de tip serieus. Omdat het kentekennummer bekend was, stonden twee re chercheurs binnen een omme zien thuis bij de eigenaar van de auto. Die luisterde naar de naam van Ronald van der Pot. Mevrouw Van der Pot wist niet wat ze hoorde toen de politie het verhaal over het 'ontvoerde' meisje vertelde. Manlief was niet thuis, die gaf training aan de B-selectie van Docos. Ronald van der Pot is assistent-oefen- meester bij de Morsclub, van daar. De rechercheurs gingen daarop poolshoogte nemen bij Docos. Van der Pot, nietsvermoedend training gevend aan de voetbal lers, zag ineens twee vreemde mannen opdoemen bij het trai ningsveld. 'Dit is de politie. Is de heer Van der Pot aanwezig? Wij willen hem spreken overeen ernstige zaak'. Van der Pot hoorde het verhaal met stijgende verbazing aan. Hij? Een ontvoerder? Van een onschuldig meisje? Welnee, mijnheer de recher cheur. En Van der Pot vertelde zijn ver haal. De trainer, woonachtig in Ste venshof, was in zijn auto op weg naar Docos en zag twee spelers lopen, Raul Wallaart en Arjan Ciere. Moeten jullie nog meerijden", schreeuwde Van der Pot hen Dat wilden ze wel. Omdat Van der Pot op de Haagsche Schouwbrug reed, wilde hij de ze 'zaak' zo snel mogelijk afhan delen. Terwijl hij reed, wurm den Wallaart en Ciere zich in de auto. Het tafereel werd gevolgd door een oplettende burger, die ver volgens werk van de zaak maak te omdat hij dacht aan een hen se ontvoering van een meisje: Met zwart haar. Dat meisje was Raul Wallaart, speler van Docos 1'Ze' maakt het goed en mankeert niets, meldt Van der Pot schaterla chend. e basketballers van BV Lei derdorp spelen op een be- leiden niveau. In de tweede se A van het rayon west om Kies te zijn. Nu is de selectie li de club zo sterk dat deze aakkelijk hoger kan spelen. 1 bestaat immers uit spe- die nog niet zo lang geleden Dr BS Leiden in de promotie- lisie uitkwamen. Vorig jaar al ird Leiderdorp met straat je voorsprong kampioen in eerste klasse van de kern Haag en ook nu weer zijn 'eerste drie wedstrijden in 1st omgezet. en dan wil je dan wel "e tegenstand lijkt ons en zie ar: de loting voor de nationa- beker is zodanig, dat de Lei- dorpers nog één c ning nodig hebben om eredivi- sieploeg Finish Profiles uit Am sterdam op bezoek te krijgen in 'Op Dreef. Een aardig gegeven, ook omdat BVL dit jaar 25 jaar bestaat. Afgelopen zondag zou Leiderdorp in Utrecht voor de tussenronde op bezoek gaan bij SBU, uitkomend in de eerste klasse. Maar: „De wedstrijd is verplaatst naar komende vrijdag zegt aanvoerder Maarten Wals. „De thuisclub mag de wedstrij den vaststellen. Deze ronde moest uiterlijk in het weekeinde van de 20ste zijn verspeeld. In eerste instantie zouden we afge lopen zondag om 13.00 spelen. Omdat wij op zaterdagavond een uitivedstrijd hadden, wilden we later spelen. Daarmee ging SBU akkoord, maar op donder dagavond belden ze dat ze op zondag niet konden. Het schijnt een nogal fanatieke ploeg te zijn, die twee spelers miste. Het rare vind ik alleen, dat vroeger de laagst spelende club thuisvoor deel kreeg. Dat is veranderd. Overleg tussen wedstrijdsecre taris Winfred Borreman en de bond leverde niets op. Leider dorp heeft alleen één probleem. Aanstaande vrijdag heeft het zelf niet genoeg spelers. Wals: .Alleen Loet de Ruijter, Erik-Paul van Weeren en ik kunnen. We nemen nu drie ju nioren mee, twee spelers uit het tiveede en nog twee 'palenuit het vierde. Het voorval schreeuwt om uit leg van de bond. Bij de NBB krijgen we een verbaasde Mar- loes Gebuijs aan de lijn. De ver antwoordelijke voor de beker competitie blijkt van geen wed strijddatum te weten. „Ik ben blij dat U me kunt me vertellen wanneer de wedstrijd is vastgesteld. Zelf heb ik net de vo- icemail van iemand van SBU ingesproken, omdat we geen schriftelijk bevestiging hadden binnengekregen. IkJieb maar even aan de be(getrokken, want we willen niet dat er straks ge loot moet worden om een win naar an te wijzen. Maar hoe zit het nu met de ver anderde reglementen? Waarom speelt de laagst spelende ploeg niet meer automatisch thuis? „Er is niets veranderd. Wat zegt U? Moet BV Leider dorp eigenlijk thuis spelen? Gebuijs: „Als die club lager speelt wel, ja. Wij verkeerden in de veronderstelling dat beide op hetzelfde niveau spelen. Maar ik ga dat niet tegen de clubs zeg gen. Dan hebben we er een pro bleem bij. Wij van Suizebollen hebben on ze bevindingen natuurlijk wel aan BV Leiderdorp gemeld. Van het creëren van problemen zijn wij niet vies en muisjes moeten staartjes hebben. Leiderdorp heeft na ons telefoontje een thuiswedstrijd geclaimd en die voor komende zondag vastge steld. Graag ontvangen wij kaartjes voor de wedstrijd BV Leider dorp - Finish Profiles en een biertje na. Rijnsburgse Boys - Noordwijk o-i (o-o). wS de Cronde o-i. Bijzonderheden: Rood voor Klaassen van Rijnsburgse Boys wegens het onderuithalen van een medespeler. Excelsior Maassluis - Achilles Veen steld. Uit het verslag in het Leidsch Dagblad van afgelopen maandag van de wedstrijd Rijnsburgse Boys - Noordwijk: „Marko Klaassen had de pech dat scheidsrechter Akkermans inmiddels iets te veel blinde sli dings van de Rijnsburgers had gezien en besloot de middenvelder naar de kleedkamer te sturen." Het was on2e verslaggever blijkbaar ontgaan dat bij zo'n blinde sliding een medespeler werd geraakt. Ge lukkig had de ochtendkrant het wel gezien

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21