3 DAGEN IN VOORSCHOTEN: ISOLA NAJAARSOPRUIMING legafusie atholieke asisscholen leiderdorpers spelen eigen 'Vijf tegen vijf Leiden Regio Hoop voor gebruikers Terweeschool Oegstgeest Strontrace verloopt gesmeerd Vertraging dreigt voor bouw Leidschenveen 'Oegstgeestse tasjesdief nu actief in Rijnsburg' )litiek positief over fusieplan )eterwoudse muziekscholen SPAG 15 OKTOBER 1997 erna straatsma, i stal shovel mislukt eest. Een werknemer van een bouwbedrijf ontdekte giste- een bouwterrein aan de Broekweg in Oegstgeest, dat ie- ïad geprobeerd om zijn shovel te stelen. De ruit van het (i gulden kostende 'apparaat' was ingeslagen en de con- iden waren doorverbonden. Het was echter niet gelukt motor te starten. enelst houdt politiek voor gezien zoude CDA-wethouder R. Hogenelst houdt het aan het an de deze raadsperiode voor gezien in de Zoeterwoudse Na vierentwintig jaar raadslid te zijn geweest, waarvan wethouder, speelt hij in op de 'verjongingsdrift' die bij a landelijk heeft toegeslagen. „Die discussie wil ik in Zoe- de voor zijn." Volgens de wethouder sluimerde de discus- de 'oude garde' vier jaar geleden al in het dorp. Nu üe alleen maar sterker te worden. Hij heeft zijn partijge- taarom laten weten niet meer op de verkiezingslijst voor jaar te willen staan. Een kleine mogelijkheid houdt Ho- nog open. Als de leden van het CDA in Zoeterwoude er- iringen dat hij moet blijven, wil hij nog bekijken of hij er <ende raadperiode aan vast gaat plakken. Ie gewonden bij botsing Ihoten Omdat hij geen voorrang verleende, botste een Xe automobilist uit Oegstgeest gisteravond in Voorscho- |h de auto van een 28-jarige plaatsgenote. Dat gebeurde op Ijsing van de Wijngaardenlaan en de Schoolstraat. De ■liep bij het ongeval nek- en rugletsel op. De man is met Ind letstel naar het AZL gebracht. Modelspoorbouwers mogelijk naar 'vergeten' zolder Stelende junks moeten 'zitten' leideroorp/oen haag oegstgeest afke v uit valt nog dit jaar twintig katholieke basisscholen in de Leidse regio lof n plan te fuseren. Het gaat om scholen in Leiden, dorp, Stompwijk, Warmond, Hazerswoude en Al- lan den Rijn. Voor 1 januari 1998 willen de fusie- rs een besluit nemen over een voorstel om alle be- op te laten gaan in één, overkoepelend schoolbe- „We kunnen hier heel goed vloerplaten leggen, denk je niet? Maar dan moeten we wel tus- senbinten aanbrengen, want de vloer mag natuurlijk niet veren. Dan scheurt de spoorbaan. En hier vooraan in de hoek kan dan de trap komen." De groep mo delspoorbouwers ziet het al he lemaal voor zich: de derde, 'ver geten' achterzolder van de Ter weeschool wordt hun nieuwe stek. Althans, dat hopen ze. Gis termiddag hebben zij met wet houder G. Kempen gesproken en zij stond er. volgens hen, 'niet onwelwillend' tegenover. De wethouder beaamt dat er een kleine mogelijkheid is dat de zoldergebruikers in de Ter weeschool kunnen blijven. Ze nuanceert hiermee het voorstel van B en W, waarin staat dat het zoldergebruik 'zo spoedig mo gelijk beëindigd' moet worden. De gemeente blijkt echter de derde zolder - die van de 'staart' van het vogelvormige gebouw - over het hoofd te hebben gezien. „Ik had er zelf geen idee van. Wellicht heeft niemand aan die derde zolder gedacht", zo formuleert Kem pen, die gistermiddag op de schoolzolder is wezen kijken, het voorzichtig. Twee weken geleden werden de gebruikers van de zolder ge confronteerd met het feit dat ze moeten vertrekken. De school heeft ruimte nodig voor extra klaslokalen. Behalve de Vereni ging van Spoorwegmodelbou wers, die een van de vleugels bezet, maakt ook kunstenaar G. de Wit gebruik van de zolder. Hij heeft al twintig jaar zijn ate lier in het middenstuk. Wethouder Kempen wil eerst de plannen van de architect af wachten, voordat ze het overleg met de zolderbewoners voort zet. Wie die architect wordt, weet ze nog niet. „De architect krijgt de opdracht te onderzoe ken welke gedeeltes van de zol der wel, en welke niet voor ver bouwing tot klaslokaal in aan merking komen. Mocht die der de zolder daarvoor afvallen, dan is er een mogelijkheid dat die door anderen gebruikt kan wor den. We hebben trouwens niet meteen alle drie de zolders no- dig." Hoe dan ook zal de model spoorbaan - de grootste van Kunstenaar Gerard de Wit in zijn atelier. Op de ezel een stilleven van zijn eigen ateliermuur, met schilderijen die hij in de loop der jaren heeft verzameld Nederland in zijn soort - moe ten worden afgebroken. Dat be tekent dat de modelbouwers helemaal opnieuw kunnen be ginnen. „Maar voor De Wit is het veel erger", vinden de mo delbouwers zelf. „Voor ons is het een hobby. Voor hem is het z'n brood." De Wit staat er dan ook een beetje beteuterd bij, FOTO DICK HOCEWONINC terwijl de treintjesliethebbers verlekkerd de achterzolder staan te bekijken. Voor een ate lier is de raamloze ruimte na melijk absoluut niet geschikt. Hi fa irp/regio erna straatsma ■e(j en grootschalige fusie J de huidige scholbestu- haken op de wens van overheid om professio- werk te gaan. „De risi- or schoolbesturen wor- zegt C. Wassenaar, er van de Stichting Ka- Onderwijs Leiderdorp- woude (SKOL). „Ze zijn oordig volledig verant- lijk voor bijvoorbeeld ingen van personeel. 9 n zaken die niet meer worden gedragen door schoolbesturen, die uit vrijwilligers bestaan, ast heeft een fusie finan- ordelen. Een grote fusie iep van deze tijd, schaal - ng is noodzakelijk. Je ei- iitie wordt er door ver- KOL werkt met het in gevestigde onderwijsbu- 30 Dllands Midden aan een ;T0 1 te komen tot één groot schoolbestuur dat gesteund wordt door een 'directie primair onderwijs'. Wassenaar: „Het be stuur zal uit vrijwilligers blijven bestaan. Maar het is de bedoe ling dat daaronder een tussen laag komt, in de vorm van een directie primaiar onderwijs. Dat moeten vakkrachten worden. Hoe deze professionele schooldirectie er uit gaat zien is nog onduidelijk. „Er zijn ver schillende mogelijkheden," zegt Wassenaar. „We kunnen bij voorbeeld kijken of deze direc tie in verschillende regioafdelin gen wordt opgezet." De katholieke basisscholen in Oegstgeest waren aanvankelijk ook van plan mee te doen aan de fusie. Tijdens de onderhan delingen hierover zijn ze echter van dat voornemen teruggeko men. Wassenaar daarover: „Ik heb begrepen dat de Oegst- geestste scholen zich uiteinde lijk toch goed in staat achten om zelfstandig te blijven be staan." warmond De harde wind in Workum dreig- urenlang niet uit Friesland vertrekken. Toch de nog even roet in het eten te gooien van de lukte het alle deelnemers om op tijd in park Strontrace. Daardoor konden de zware sche- Groot Leerust in Warmond te zijn: de los- pen wel, maar de lichte tjalken en skütsjes plaats én het keerpunt van de Strontrace. Het laatste schip kwam gisteravond om een een uur of negen aan. FOTO DICK HOCEWONINC Voor talrijke diefstallen en pogingen om in te breken is een 37-jarige junk uit Leider dorp veroordeeld tot tien maanden cel. Daarnaast moet de man eeh voorwaar delijke straf van twee maan den uitzitten omdat hij in de proeftijd van een vorig delict opnieuw in de fout is gegaan. De man pleegde een groot aantal inbraken in winkels in Leiderdorp. Bij een bakker maakte hij twintig kilo cho colade buit. 1 lij liep tegen de lamp toen hij op 18 mei van dit jaar 's nachts met een vi deo en keyboard de Leonar do da Vincischool in Leiden wilde verlaten. Het vonnis is gelijk aan de eis van officier van justitie. Een 23-jarige handlanger, eveneens afkomstig uit Lei derdorp, is veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijk. De man, die ook verdovende middelen gebruikte, hielp de 37-jarige bij een aantal in braken. Daarnaast brak hij in bij zijn vroegere werkgever, een wasserij aan de Zaal bergweg. Het vonnis komt eveneens overeen met de eis van de officier. Als Raad van State vergunning Hatral schorst den haag/stompwuk dimitri walbeek De Raad van State overweegt om de verleende milieuvergun ning aan het overslagbedrijf Hatral te schorsen. De bouw van het nieuwe pand van Hatral aan de Stompwijkse Midden weg wordt voor onbetaalde tijd vertraagd als dit gebeur. Het be drijf moet met spoed weg van de huidige locatie, omdat daar de woonwijk Leidschenveen wordt gebouwd. De schorsing kan de ontwik keling van de nieuwe wijk zelfs dwarsbomen. Maar alleen op lange termijn. „Het zal wel los lopen. Een eventuele schorsing is wel vervelend, maar alleen als het een langdurige kwestie wordt, komt de bouw van Leidschenveen in gevaar. Het gebied waar Hatral nu staat, komt pas in de volgende fase aan bod", aldus een woordvoer ster van de gemeente. Raad van State-rechter J. Bak ker kondigde gisteren aan dat hij een 'akoestisch rapport' no dig heeft voor hij kan oordelen over de verleende vergunning aan Hatral. Dat bedrijf heeft overslagfaciliteiten voor onder meer zeecontainers, kantoor- units en strandpaviljoenen ge pland aan de Middenweg, maar heeft bij de vergunningaanvraag geen rapport over de verwachte geluidsoverlast geleverd. Volgens vertegenwoordigers van Hatral voldoet de vergun ning aan de normen die in dat hele gebied gelden. Bakker wil de dat liever bevestigd zien door een onafhankelijke kenner. Hatral heeft wel al een tien me ter hoog scherm gepland op het terrein. Het bedrijf en de ge meente Leidschendam vinden dat het scherm de overlast voor de buren wegneemt. I Oudheusden, eigenaar van een ander overslagbedrijf in het gebied, had de Raad van State ingeschakeld. Hij vreest geluids overlast van de nieuwe buur man. De Raad van State doet dinsdag uitspraak. ienpoep grootste milieuprobleem in het dorp RPtRP. !ze orpers die gisteravond tchter de buis bleven hadden achteraf mis- /05 toch maar beter naar De c-Jhof kunnen komen. Daar elemaal in de stijl van de e Aalsmeerse 'tv-fa- het spel 'Vijf tegen vijf d. Onder aanvoering van thouders A. van Dijk n(C. Kerner (CDA) speel- ee teams van Leiderdor- ;en elkaar. Onder het 'at vindt de gemiddelde lorper' streden de teams tnders kennis van de on- ehouden enquête, waar erdorpers werd gevraagd j hun dorp schoon en r kunnen houden, eerder zijn de uitkom een enquête ludieker Studie naar toekomst van Corbuloschool jaap van sandijk gepresenteerd dan gisteravond in De Muzenhof. Onder leiding van de ingehuurde Doetin- chemse quizmaster Wim Maat man, type Peter Jan Rens, wor den de ongeveer veertig aanwe zige Leiderdorpers op flitsende wijze getest op hun kennis. En die kennis is op menig gebied redelijk goed te noemen. Zo we ten de kandidaten dat honden poep wordt ervaren als het grootste milieuprobleem in hun dorp. Na de pauze wordt met ge dimd licht, in een grote kring, met de bezoekers op 'huiska merniveau' doorgepraat over mogelijke oplossingen voor milieuproblemen. En weer is "hondenpoep het onderwerp. Burgemeester M. 'Zonnevylle, zelf ook hondenbezitter: „Er zijn speciale plaatsen w^ar de honden hun behoefte kunnen doen. Daar breng ik ze zelf ook heen." „Dan moet je wel weten waar die hondenuitlaatplaatsen zijn. Borden zijn er niet", klinkt het vanuit de zaal. „Borden plaatsen is ook milieuvervui ling", probeert de burgemeester zich te verweren. Afvaltoerisme blijkt ook een doorn in het oog. „Regelmatig wordt er- afval gedumpt in de containers bij onze flat. Als je er wat van zegt, krijg je een hele ti rade over je heen", zegt E. Leij- endekker. „Het is niet de be doeling dat we hier gaan zitten klagen", antwoordt de quizmas ter. „We moeten vooral sugges ties doen." En die komen. Zo stelt ie mand voor om een 'autoloze schooldag' in te voeren. „Ge woon één keer per week je kin deren niet naar school brengen met de auto." Applaus valt haar ten deel. „In de zomer stinken die groenbakken zo in de zon. Architecten moeten bij het ont werpen van woningen afdakjes voor de bakken ontwerpen", suggereert een ander. Qiuzmaster Maatman, niet voor niets ingehuurd door de gemeente, dringt aan op initia tieven vanuit de zaal. „Wie wil een commissie gaan voortrek ken?", roept hij. En zo ontstaan er groepen die zich gaan bezig houden met onder meer de autoloze schooldag en de be strijding van katten- en hon denpoep. Van Dijk, die wethou der van milieu is, prijst de ini tiatieven. „Het is van groot be lang dat burgers de kar trek ken". zegt hij. Terwijl burge meester Zonnevylle een plant krijgt uitgereikt met daarin bun gelend de kaarten met wensen van de Leiderdorpers, dreigt de eerste commissievoorziter al weer af te haken. „Ik wil best mijn naam hieraan verbinden zegt ze twijfelend, "maar ik wil eigenlijk eerst iets meer weten." zoeterwoude De Zoeterwoudse burgemeester A. Koopmanschap wil onder zoeken of de gemeente de openbare Corbuloschool in Zoeterwoude-Dorp moet blij ven besturen. Tijdens een com missievergadering kondigde ze gisteren 'brainstormsessies' aan over de vraag hoe het verder moet met deze school. Eén van de mogelijkheden is om samen met een school in Voorschoten een gezamenlijk, zelfstandig be stuur te vormen. oegstgeest/runsburg. maarten keulemans De tasjesrover van Oegstgeest is waarschijnlijk weer actief. Dat denkt de politie, nu er af gelopen maandag in Rijnsburg een 82-jarige dame van haar handtasje is beroofd. „De da der had precies dezelfde werk wijze als de Oegstgeestse tasjesrover", zegt politie woordvoerster E. de Kruijf. „Het is zeer goed mogelijk dat het dezelfde dader is." Twee weken geleden reken de de politie een 22-jarige Kat- wijker in die voldoet aan het signalement van de Oegst geestse tasjesdief. De verdach te blijft echter ontkennen dat hij iets met de straatovervallen op vijf Oegstgeestse dames- op-leeftijd te maken heeft. De politie sluit niet uit dat de Katwijker, die inmiddels op vrije voeten is, opnieuw heett toegeslagen. „Eigenlijk is alles mogelijk", zegt De Kruijf. De tasjesdief die al zeven oudere dames in Leiden-Zuid heeft beroofd, heeft overigens niets met de zaak te maken. „Het signalement van die persoon is heel anders", zegt een woordvoerder van de Leidse politie. De politie van Oegstgeest verhoort deze week twee nieu we getuigen van de Oegst geestse straatovervallen, in de hoop dat die de Katwijker her kennen als de tasjesdief. Het nieuwe onderzoek heeft tot dusver echter niets opgele verd. Eén van de voorbijgan gers is er niet in geslaagd de tasjesdief van foto's te herken nen. De andere getuige wordt vandaag gehoord. khjdedimitri walbeek ïn van de twee Zoeterwoudse muziekscho- te gaan fuseren, valt goed in de plaatselij- tiek. De fracties van WD en CDA hebben kond positief gereageerd op het voorstel, antwoord is op de dalende subsidies die plen in 'Dorp' en 'Rijndijk' dreigen te krij- gens het VVelzijnsplan 1998. |u tósitieve benadering van WD en CDA isteravond tijdens een commissievergade- j' De fractie van Progressief Zoeterwoude °g geen standpunt over het plan. 1 de fusie willen de scholen ook de ouder- e verhogen van 720 gulden naar 900 gul- r leerling per jaar. Als tegenprestatie moet neente dan wel de beoogde korting van 25.000 gulden op de subsidies van de twee scho len in 1999 opschorten. Alleen dan kunnen de scholen overleven, zei P. Smulders van muziek school Zoeterwoude-Dorp. Als de korting over twee jaar wel doorgaat, dreigt volgens hem een faillissement. Ook de ambtenaren op het gemeentehuis ston den achter dit voorstel van de scholen, dat echter niet door het college was overgenomen. Wethou der R. Hogenelst was enigszins verbaasd over de steun van de twee fracties. „Ik hoor in de raad an dere filosofieën dan vorig jaar. Deze geluiden zijn nieuw voor mij. U zei steeds dat muziekonderwijs te duur was. Als u nu achter de scholen staat, moet u ze ook de garantie geven dat ze vijf tot tien jaar verder kunnen", waarschuwde hij de raadsleden. 3 DAGEN SOLA-STUNTVERKOOP IN VOORSCHOTEN! Profiteer van ongekend lage prijzen. Sola biedt u altijd het grote voordeel van directe fabric ksverkoop. Maar mi krijgt tijdelijk nog méér voordeel! Tijdens onze Najaarsopruiming ontdekt u che aanbiedingen en verrassende koopjes in>" kortingen tot 70% el. want op is op! En de N'ajaarsopruimingsdagen zijn zo weer voorbij. sola Sola Najaarsopruiming Donderdag 16 oktober 12 00 21.00 ui Vrijdag 17 oktober 12.00 17 00 ui Zaterdag 18 oktober 10.00 16.00 ui Hotel De Gouden Leeuw Veurseweg 180, Voorschoten

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15