erste symptomen an Oranje-koorts Veldman verbannen naar kleedkamer twee Italië moet via Rusland naar Frankrijk Saskia Mulder keert terug in handbalteam A] Sport Tegenvaller Uruguay niet naar WK DAC 14 OKTOBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-535646-1, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 {ereen wil lid worden van supportersclub' op de dag dat Nederland massaal naar de suppor- club van Oranje belt, zit Nicole Schoofs met maar één itu ega. Eén minder dan gebruikelijk. Zes telefoonlijnen vrijwel voortdurend bezet. Het Nederlands elftal ft zich geplaatst voor het WK voetbal in Frankrijk. De te symptomen van de Oranje-koorts zijn al weer tbaar. wedstrijden. Jan Steinis, voor zitter van de supportersclub Oranje, hoopt dat Nederlanders via zijn organisatie kaarten be stellen, maar vreest dat er ook mensen in Frankrijk tickets ko pen. Prijzen zijn al bekend. Zo kost de goedkoopste kaart voor de groepswedstrijden 55 gulden, de duurste is 120 gulden. Voor de finale dient minimaal 125 gulden te worden neergeteld. De duurste kaarten gaan offi cieel voor 1075 gulden van de hand. Officieus zullen die prij zen vele malen hoger liggen. ,,In Frankrijk is de verkoop al volop bezig", aldus de preses. „Dat kan problemen opleveren. Doordat de organisatie in Frankrijk veel kaarten zelf ver- teiEERDAM» ANP jekte zal naar verwachting december definitief losbar- Dan is de indeling u- es bekend. Dan weten de en waar en wanneer ze ten spelen. Tot die tijd is de iortersclub Oranje vooral met het versturen van :tie{eldingsformulieren. ■reen wil lid worden", zegt ofs. „Mensen weten heel dat ze alleen maar kaartjes ;n als ze een clubcard heb- Die kunnen ze bij inj eer dan 21.000 leden telt de inmiddels. Maar dat il zal snel oplopen. Frank- is dichtbij, veel mensen H met eigen vervoer naar de itesse wil Martijn Reuser ihem Vitesse heeft serieuze belangstelling voor Martijn Reu- Oefenmeester Henk ten Cate sprak inmiddels al met de Aja- len zou hem zo snel mogelijk willen inlijven. „Ik heb hem iteld dat ik graag met hem wil werken", zegt Henk ten Cate. e zijn voorin numeriek beperkt. Wat dat betreft zou hij een kome aanvulling zijn. Het voordeel van Reuser is dat hij op erdere posities kan spelen, in de spits maar ook op rechts of /v ;s." De 22-jarige Reuser komt bij Ajax op dit moment nauwe- y iaan spelen toe. Vandaar dat hij op huurbasis naar een ande- -7 lub mag vertrekken. Reuser heeft enige bedenktijd gevraagd. an Bondt naar TVM ;sel De Belgische wielrenner Geert van Bondt zal met in- g van volgend seizoen de kleuren dragen van de Nederland- <s iloegTVM. Gisteren kwam de bijna 27-jarige Van Bondt een itract voor de duur van twee jaar overeen met de ploeg van is Priem. Van Bondt, die afgelopen zondag meedeed aan de op de weg in San Sebastian, reed dit jaar voor de formatie Vlaanderen 2002. TVM legde ook de amateurrenner Pieter tien Yan zwemt wereldrecord k a nghai De 16-jarige Chinese zwemster Chen Yan heeft het igs toude wereldrecord op de 400 meter wisselslag verbeterd. Ze imbij de Chinese Nationale Spelen in Shanghai een tijd van re 1,79. De oude toptijd (4.36,10) was sinds 1 augustus 1982 in l iden van de vroegere Oost-Duitse Petra Schneider. De tijd Chen Yan wekte verbazing. Zeker ook gezien het feit dat de n ite jaartijd met 4.39,61 in handen was van dé Amerikaanse ristine Quance. De Chinese, 1,78 m lang en 58 kg wegend, jt)|. sniet minder dan bijna vijf seconden sneller. Op de Olympi- e Spelen van Atlanta stelde Chen Yan zwaar teleur. In de Se van de 400 m wisselslag werd ze slechts zeventiende met OREBORD ten, maandag 13 oktober "1- 19-23 -27 -30-33 -34- 8-57-59-64-67-70-72- 11. prijs.- f. 1.318.200,00. Tweede winnaars, elk f. 50.000,00. Derde 4 winnaars, elk f. 1000,00. Vierde 62 winnaars, elk t. 250,00. Vijfde 965 winnaars, elk f. 25,00. Zesde uuf|4549 winnaars, elk f. 10,00. Zeven- 43,879 winnaars, elk f. 5,00. pel lers goed- geen winnaar. Vijf goed: 1 S'l 10.000,00. Vier goed: 19 win- elk f. 1000,00. Drie goed: 256 win- elk 100,00. Twee goed: 2548 win- elk f. 10,00. VOETBAL rahficatie, zone Zuid-Amerika sAires Argentinië - Uruguay 0-0. !uil Ecuador-Bolivia 1-0(1-0). 27. 10 li 1-0. go Chili - Peru 4-0 (1-0). 13. Sales 9 Reyes 2-0, 82. Sales 3-0, 90. Sa- Paraguay - Venezuela 1-0 (0-0). PRIJSVRAGEN (WRu) 1-1, Milsjina (Rus) - Makarenkova (Oek) 1-1. Sawina (Rus) - Schalley (Pol) 1-' 1Borkova (Rus) - Siuda (Pol) 2-0. 15 8' 5 15 9 2 15 8 3 15 6 4 15 6 4 15 6 3 15 21 5 6 17 15 5 3 ïla 16 0 3 13 3 |ier kwalificeren zich voor WK 1998 kijk Argentinië, Paraguay en Co- zeker van eindronde. Brazilië auto- igeplaatst als titelhouder. DAMMEN Macowiecki (Pol). WK vrouwen, ronde: Dumesj (Ned) - Tschidlauski- it) 2-0, Wanders (Ned) - Altsjoel .•1, Golubjeva (Let) - Balthazy (Oek) tamyshleeva (WRu) - Pasjkewitsj ORT OP TV 18.30 EURO: Triathlon. ITU we- 'ervanuit Hamilton (Bermuda). ■18.30 RTL 5: Voetbal in het Land: magazine. 20.00 EURO: Tennis: WTA-toernooi 'ich (Zwitserland). '18.51 Ned 2; Sportjournaal. 9.10 RTL Sport. 19.35 BRT 1: Sport 21.00 EURO- Darten. American emo International Open vanuit Düs- (Duitsland). 22.00 NBC: Honkbal: hoogtepun- Play off-wedstrijden uit de Major 23.00 EURO: Boksen: internatio- htgewicht gevecht in Marseille. 22.00 BBC 1 A Question of Sport: i de sport- koopt, is de spoeling voor de andere landen dun. Niemand heeft enige notie van de hoe veelheid toegangsbewijzen die we krijgen. Dat is niet goed ge regeld door de FIFA. Het werkt zwarte handel in de hand. Ik vind dat vervelend, want dan zouden de echte liefhebbers weer naast de tickets grijpen." Vroeger regelde de KNVB de kaartverkoop. Dat leidde dikwijls tot een complete chaos. In de Zeister bossen heerste maandag evenwel absolute rust. Een bandje vertelde de beller dat voor informatie over kaart verkoop de supportersclub moest worden gebeld. Woord voerder De Leede repte dan ook van een rustige dag. „Je bent te vroeg, na 4 december breekt de koorts pas los." Hij wist echter niet van de drukte op de lijnen van de sup portersclub. „Vanaf negen uur vanochtend constant telefoon tjes, ik word er gek van", lachte Schoofs. „Ik ben blij dat we van af dinsdag weer met z'n drieën zijn." arnhem» anp Vitesse moet Istanbulspor 3,6 miljoen gulden betalen. Dat is de door de FIFA bepaalde trans fersom voor de Slowaak Marian Zeman, die begin dit seizoen voor zes jaar bij de Arnhem mers tekende. Zeman speelde anderhalf seizoen voor Istan bulspor. Vitesse dacht hem kos teloos over te nemen. De FIFA liet weten dat Zeman niet onder het Bosman-arrest valt. Boris Ignatiev, de bondscoach van Rusland (links), en Cesare Maldini kunnen nu nog naar elkaar lachen na de loting van de playoffs voor vier plaatsen op het WK in Frankrijk. foto epa RUSWUK RTR Uruguay ontbreekt volgend jaar bij de eindronde van het WK voetbal. Op op de tachtigste verjaardag van bondscoach Ro- que Maspoli in en tegen Argen tinië 0-0. Zuid-Amerika zal in Frankrijk worden vertegen woordigd door titelverdediger Brazilië, Argentinië, Paraguay en Colombia. De laatste plaats gaat tussen Peru en Ecuador. Uruguay haalde in Buenos Ai res het einde met tien spelers; rode kaarten horen voor hen bij het leven van alledag. Ditmaal was het middenvelder Vespa, die halverwege de tweede helft over de schreef ging. Overigens was deze Argentinië - Uruguay één van de meest tamme wed strijden tussen de buurlanden ooit vertoond. Zonder veel kan sen, zonder veel grof geweld. Ecuador won thuis met 1-0 van Bolivia. Graziani, geboren Argentijn, maakte het doelpunt. Bolivia, in 1994 nog van de par tij in de Verenigde Staten, was daarmee uitgeschakeld. Het gastland heeft één punt achter stand op Peru, met nog één speelronde te gaan. Peru verloor zondag kansloos van Chili, 4-0. Salas was daar de grote man, de spits van het Argentijnse Ri ver Plate maakte drie doelpun ten. Paraguay won door e^n treffer van Torres met 1-0 van Venezuela, het lelijke eendje in het Zuid-Amerikaanse voetbal. zurich rtr Italië moet langs het sterke Rusland om het WK voetbal in Frankrijk te bereiken. In de kwalificatiereeks moest de drievoudige we reldkampioen, die in 1958 voor het laatst af wezig was op een WK, de groepswinst aan Engeland laten. Zaterdag speelden beide ploegen in Rome gelijk. Als één van de acht overgebleven num mers twee koppelde Sepp Blatter van de wereldvoetbalbond FIFA Italië aan Rusland, tweede in de groep van winnaar Bulgarije. Verder maakt Kroatië of Oekraïne zijn de buut op het WK. Beide landen spelen tegen elkaar om één ticket. België, de nummer twee in de poule van Nederland, dient het op te nemen tegen Ierland. Daarmee verke ren de Rode Duivels in de situatie zoals Ne derland die kende voor het EK in Engeland. Toen versloeg Oranje in een fantastische wedstrijd in Liverpool de Ieren. Joegoslavië, met PSV'er Petrovic en ex-Volendammer Govedarica, heeft de zwakste tegenstander geloot: Hongarije. De eerste wedstrijden worden gespeeld op 29 oktober. Kroatië, Rusland, Ierland en Hongarije hebben dan een thuiswedstrijd. De return is 15 of 16 november. Mocht na 180 minuten voetbal nog geen beslissing zijn gevallen, dan spelen de teams verder volgens het principe van de golden goal. Wie het eerst scoort, wint. Valt er in de ver lenging nog geen beslissing, dan worden er strafschoppen genomen. De Belgische bondscoach Georges Leekens vond dat hij op zijn wenken is bediend. Toen de loting voor het WK van de beste nummers twee in de diverse Europese groe pen, gisteren in Zürich, België aan Ierland had gekoppeld, sprak hij: Mijn voorspel ling is uitgekomen. En de loting had veel slechter gekund. We komen goed weg". Vooral de volgorde van de wedstrijden stemt hem gelukkig. „Eerst uit en dan pro beren de kwalificatie af te dwingen in Brus sel. Ja, dat was mijn wens. We zijn op onze wenken bediend, al hadden mijn spelers liever Hongarije als tegenstander gezien". bunnik jaap van brummelen gpd-verslaggever Saskia Mulder is terug in Oran je. Handbalbondscoach Bert Bouwer heeft Neerlands groot ste handbaltalent als een verlo ren dochter in zijn armen geslo ten. Geruisloos. Zand erover. Al les is vergeten en vergeven, hoe gek het ook klinkt. Want toen Mulder op 20 januari haar sig natuur zette onder een contract dat haar verbond met de Duitse Bundesligaclub HSG Herren- trup/Blomberg stond Bouwer op zijn achterste benen. Geen Oranjeplan, dan ook geen Oranje luidde zijn onwrikbare standpunt. Einde interlandcar rière voor Mulder dus. Maar het leven gaat verder. De naam 'Moelder' is inmiddels gevestigd in Blomberg. Het Drentse wonderkind speelt er de sterren van de hemel. Er gaat geen wedstrijd voorbij of ze is topscorer. En dat is natuurlijk ook Bouwer niet ontgaan. On langs kwam hij hoogstpersoon lijk naar Blomberg om de rech ter hoekspeelster de trofee Handbalster van het Jaar uit te reiken, hetgeen overigens in de Duitse handbalpers breed is uit gemeten. Daarmee plaveide hij de weg voor een terugkeer van Mulder in Oranje. Volgende week zal Mulder in Schiedam haar rentree maken op het Hol land-toernooi. Bouwer lijkt dus een knieval te hebben gemaakt, maar vol gens de keuzeheer zelf ligt de zaak iets genuanceerder. „Sas kia had de groepscode even ver stoord", legt hij uit. „Als je met z'n allen ergens voor kiest moet je er ook voor gaan. Maar Saskia is door de knietjes gegaan voor een aanbieding uit Duitsland. Om de rust in de selectie te handhaven is Saskia uit Oranje gezet. Saskia en ik hebben dat zo besproken. We hebben met haar een traject uitgezet. We zouden zien hoe alles reilt en zeilt en nu blijkt de tijd rijp voor een terugkeer. De groep staat daar ook volledig achter en qua acceptatie is haar terugkeer per fect geweest." Bouwer geeft toe dat voor Mulder een 'status aparte' is ge schapen. „Maar", tekent hij daar bij aan, „die is eenmalig. Kijk, voor Saskia golden ver zachtende omstandigheden. In de fase waarin zij voor Herren- trup tekende waren een aantal zaken niet helder. Met al die vergaderingen was het zelfs niet eens zeker of het Oranjeplan wel door zou gaan." Uitgangspunt van het Oranje plan is dat de ploeg minimaal tot mei '99 bij elkaar blijft. Maar dat zal - zo vreest Bouwer - veel moeite kosten want er wordt momenteel van alle kanten aan zijn speelsters getrokken. Zoals onlangs in Oostenrijk, waar de ploeg onder de dekmantel Attil- la met speels gemak over de SCHAKEN Hoogeveen. VAM-toernooi. Invitatievierkamp, derde ronde: Judith Pol- gar (Hon) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Smyslov.(Rus) - Sutovskij (Isr) 1/2-1/2. Stand: 1' Sutovski| 2 1/2 punten, 2. Van We I v PoIrar. Srnyi.lr,, Open toernooi, vierde ronde, belangrijkste uitslagen: Psakhis (Isr) - Nijboer (Ned) 1-0, Rogers (Aus) - Barsov (Oez) 1-0, Bosch (Ned) - Szusza Polgar (Hon) 1/2-1/2, Oil (Est) - De Jong (Ned) 1-0, Greenfeld (Isr) - Jap Tjoen San (Ned) 1-0, Ligterink (Ned) - Ernst (Ned) 1-0, Lantsjava (Ned) - Bron- stein (Rus) 0-1 Van der Weide (Ned) - Weeks (Aus) 1-0, De Vreugt (Ned) - Van Haastert (Ned) 1-0, Bosboom (Ned) - Hof man (Ned) 1-0 Stand: 1Psakhis 4, 2. Ro gers 3 1/2, 3. Nijboer, Bosch, Polgar, Bronstein, Ligterink, 011, Greenfeld 3. TENNIS Zürich. Vrouwen, 1,9 miljoen gulden. Eerste ronde: Appelmans (Bel) - Schultz- McCarthy (Ned) 6-3 6-7 7-5, Sugiyama (Jap) - Schett (Oos) 6-2 1-0 opgave Schett, Huber (Dui) - Mary-Joe Fernandez (VSt) 7- 5 6-0, Sidot (Fra) - Habsudova (Slw) 6-2 7- 6, Tauziat (Fra) - Po (VSt) 6-3 5-7 7-5, Kleinova (tsj) - Maleeva (Bul) 6-3 6-3, Wil liams (VSt) - Dragomir (Roe) 6-0 6-3. Ostrava. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Carlsen (Den) - O'Brien (VSt) 7-6 6-7*7-6, Kucera (Slw/8) - Braasch (Dui) 7-5 6-4, Nargiso (Ita) - Ruud (Noo) 6-2 5-7 7-5, Kroslak (Slw) - Sargsian (Arm) 7-6 6-4, Novak (Tsj) - Stafford (ZAf) 6-1 6-1 Lyon. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Reneberg (VSt) - Dewulf (Bel) 7-6 5-7 6-4, Haas (Dui) - Portas (Spa) 6-1 6-3, Kafelnikov (Rus/2) - Steven (NZe) 6-1 6-2. Sarreguemines. Mannen, satelliettoernooi, 25.000 gulden. Halve finale: Van Uffelen (Bel) - Wassen (Ned/1) 7-6 6-1. Finale. Van Uffelen - Du- puis (Fra) 6-3 6-4. amsterdam gpd belangrijkste gebeurtenis wereld. 23.00-00.00 EURO: WK legends: voetbal magazine. 23.05-23.45 SBS 6: Sport: Toto Divisie, overzicht. 23.15-23.30 RTL 4: Sport. 23.35-00.05 RTL 5: Sport. 00.00-01.00 EURO: Paardensport: Volvo Wereldbeker vanuit Oslo (Noorwegen). 01.00-01.30 EURO: Zeilen: magazine. Herh, WOENSDAG 07.43-07 48 Ned 1 Sportjournaal. 08.15-08.20 Ned 1: Sportjournaal. 08.30-10.00 EURO: Eurogoals: voetbal magazine. Herh. 08.45-08.50 Ned 1: Sportjournaal. 10.00-12.00 EURO. Motorsport: hoogte punten van het WK Motorwegracen. Herh. Soms slaat de sleur onvermijde lijk toe. Als hij in de auto zit op weg naar weer een training, denkt John Veldman wel eens aan betere tijden. Toen hij voet balde, bij PSV, Willem II, Sparta en Ajax. Toen de hele week ge richt was op het weekend. Trai nen in de wetenschap dat er geen wedstrijd volgt is anders, merkte de 29-jarige Utrechter. Maar achter het stuur zijn som bere bespiegelingen meestal van korte duur. „Want er kómt een club." En: „Er is meer dan voetbal." „Hoe is het contact met Mor ten Olsen?" Hij herhaalt de vraag een aantal malen. Staart naar buiten en concludeert: „Er is helemaal geen contact." John Veldman (29) traint tweemaal daags naast de Amsterdam Are na met de Ajax-selectie. Onder Morten Olsen, de opvolger van Louis van Gaal die de Utrechter een jaar eerder haalde bij Spar ta. „Nooit zullen ze me kunnen betrappen op een slechte instel ling. Ik loop de kantjes er niet van af, ben ook niet iemand die de sfeer gaat lopen verzieken. Daarmee zou ik alleen maar mezelf hebben. Ik moet scherp trainen, fit zijn. Als er straks een club komt, sta ik er meteen." Hij wordt gedoogd op de trai ning. Veldman is contractspeler en heeft dus recht op werk, recht op een plaats op het trai ningsveld. Andersom geldt het ook. Zou hij verzaken dan kan hem werkweigering ten laste worden gelegd. En zijn eigen glazen ingooien, dat doet hij natuurlijk niet. „Ik train hier bij een van de beste clubs van Eu ropa. Daar word je een betere voetballer van." Hij voelt zich onheus beje gend. Door Morten Olsen, maar vooral door penningmeester Arie van Os. „Met Olsen wilde ik al heel vroeg praten over zijn plannen met mij. Ik wilde weten of ik een kans zou krijgen. Ik wilde mezelf dit seizoen bewij zen. Ik heb slecht gespeeld afge lopen jaar. Daar zijn allerlei oor zaken voor. Ik wilde iets recht zetten." Het aangevraagde gesprek kwam er pas een paar dagen voor de eerste training. „Hij had het druk gehad. Maar uit dat ge sprek bleek meteen dat hij zijn aankopen de voorkeur zou ge ven. Dat ik beter zou kunnen uitkijken naar een andere club. Had ik dat nou maar een paar weken eerder gehoord. Op een moment dat er volop transfers werden afgesloten. Het zat hem niet lekker, maar de eerste trainingsdag 'deed Veldman pas echt steigeren. „We trainen in die periode met veel spelers, die verdeeld wor den over twee kleedkamers. Ik bleek mijn vaste stekkie kwijt te zijn, was verbannen naar kleed kamer twee. Toen ben ik toch even naar 'boven' gegaan. Naar Van Os en Oldenhof (directeur Ajax). Ik heb gezegd dat het voor beide partijen beter zou zijn als ik naar een andere club zou gaan." Plots ging het snel. Eerst moest hij zich nog melden voor de traditionele fotodag. Een dag van tevoren was er opeens het telefoontje dat hij daarbij niet gewenst was. De avond van de fotodag hoorde hij Arie van Os op televisie zeggen dat John Veldman nooit meer het shirt van Ajax zou dragen. Dat vond hij beledigend. „Het zegt veel over de persoon Van Os. Ajax zou meewerken aan een transfer, maar Veldman vindt dat hij daar weinig van merkt. „Ze vragen één miljoen dollar voor me. Dat vind ik niet reëel voor een voetballer die nooit speelt. Die ze bovendien trans fervrij hebben gehaald." In de wandelgangen circu leerden al de namen van Bari, Vitesse en FC Utrecht als ko pers. De vraagprijs zou een te hoge barrière zijn geweest. In een oefenstage bij het Engelse Sunderland had hij zelf geen zin. „Eerste divisie daar voel ik me te goed voor." Hij zit niet bij de pakken neer. „Ik ben niet zielig, of zo. Kom nou, er is meer in het leven dan voetbal. Natuurlijk voel ik het wel eens als een sleur als ik op weg ben naar een training. Maar dat gevoel ben ik meestal zo weer kwijt. Zeker als ik terug rijd, naar mijn vriendin en onze dochter. Ik heb nu opeens wat meer vrije tijd. Een vrije zondag, het is een gekke ervaring na twaalf jaar profvoetbal. Best wel John Veldman: „Ik train bij één va word je een betere voetballer van eens leuk, maar deze situatie moet natuurlijk niet te lang du ren. En dat gebeurt ook niet. Binnenkort komt er een club." Wat hem stoort is de kritiek, de zekerheid waarmee mensen hem hebben beschreven als te licht voor Ajax. „Want dat ge loof ik niet. Ik heb door blessu res een moeilijk jaar gehad ubs van Europa. Daar foto gpd maar ook omdat ik in een ploeg kwam die niet draaide. En ik heb zelf ook slechte wedstrijden gespeeld. Maar Van Gaal heeft me tpch niet voor niets naar Ajax gehaald? En Hiddink heeft me toch niet zo maar meegeno men naar het EK? Dit jaar wilde ik het ongelijk van de critici be wijzen." Carlos langer bij Real Madrid madrid «sip De Braziliaanse verdediger Ro berto Carlos heeft zijn contract bij Real Madrid verlengd tot 2003. In de nieuwe overeen komst is de transfersom dras tisch verhoogd. De internatio nal kost nu zo'n 270 miljoen gulden. Real Madrid ondernam actie nadat Barcelona belang stelling voor Carlos had ge toond. De afkoopsom bedroeg 'slechts' 27 miljoen gulden en vormde voor de concurrent geen onoverkomelijk bezwaar. Oostenrijkse Europa Cup tegen stander heenwalste, maar nog meer indruk maakte in het oe fenduel tegen Hypobank, dat met 23-25 werd verloren..„We maakten daar een erg sterke in druk. De meiden krijgen nu al aanbiedingen uit Oostenrijk", aldus Bouwer. Spelervaring en fysieke ont wikkeling zijn de speerpunten van Bouwers (Oranje) plan de campagne. Vooral dat laatste kost tijd. Bouwer: „Voor de mei den het maximale aan kracht hebben bereikt ben je drie, vier, vijf jaar verder. Dat kan ook want dan zijn.ze gemiddeld 25, 26 en 27 jaar. Maar voorwaarde is wel dat ze bij elkaar blijven." CHTERLIJN Bij Noordwijk houden ze van 'schoon' voetbal. Toch lopen er bij die club lieden rond die mij graag eens een flinke trap op de achillespezen zouden willen verkopen. Wat is namelijk het geval: vier weken geleden heb ik het spel van onze Noordwijkse vrinden in de wedstrijd tegen Kozakken Boys als 'juffrouwen- voetbal' betiteld. En dat is men aan de Duinwetering een maand na dato nog altijd niet vergeten. Het was zo goed bedoeld: tweede wedstrijd van het sei zoen, ruim op tijd om de boel een beetje bij te sturen. Want wij van het Leidsch Dagblad zitten natuurlijk niet op een kam pioenschap van Scheveningen te wachten, of nog erger, van Hoek. iMtig niet iedereen bij Noord - wijk heeft de boodschap begre pen. Er wordt nu beweerd dat wij van de krant voor schoppen, tackles van achteren of andere vormen van 'unfair play' zouden zijn. Maar met het Noordwijkse juffrouwenvoetbal wordt niet anders bedoeld, dan het ant woord dat de ploeg heeft - of niet heeft - op hard spel van de te genpartij. Kort gezegd, het elftal van aanvoerder Arnold Reinclers laat zich intimideren in plaats van eens een flinke soes terug te geven. (Er is mij wel gevraagd of de term 'vrouwenvoetbal' niet heter op zijn plaats zou zijn. Dat is niet zo. In de eerste plaats wil ik geen ruzie thuis en in de tweede plaats heb ik één keer een vrou wenwedstrijd gezien en ik kan u verzekeren dat het er absoluut niet zachtzinnig aan toe ging.) Nu weet ik wel dat Noord- wijk-trainer Ruud Bröring het teruggeven van een 'soes' abso luut afkeurt. Hij roept scheids rechters en tegenstanders liever verbaal tot de orde. Dat wekt echter alleen maar irritatie op, met als gevolg dat de Noordwij- kers nog harder worden ge schopt. Misschien dat er hier een taak ligt voor de Noordwijkse suppor ters. Roep eens 'juffrouwenvoet- bal' als je ploeg zich weer te snel laat intimideren. Een beste kans dat er eens keer een geel kaartje valt aan Noordwijkse zijde. Je wint er de Fair Play Cup niet mee, maar er zijn toch nog an dereprijzen.... WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19