Vivax eervol onderuit bij zijn debuut Alphense helpt plaatsgenoot aan race-kampioenschap Kroon wint twee eerste prijzen op Bacluvo-toernooi Slechte benen en opgelegde druk nekken Van Kessel Dammers verliezen nipt AZC is lief voor Polar Bears Sport LZ 1886 grossiert in medailles IATERPOLO DIRK KLOOS IEDEWERKER 2C heeft de wedstrijd tegen :a. dar Bears gemakkelijk gewon- 'wsi en. Al na één periode was er 4' i een twijfel meer over wie de unten zou behalen. Een sterk cterend AZC had Polar Bears peen onoverbrugbare 1-5 ach- >rstand gezet. Vervolgens liet e Alphense ploeg de teugels fat vieren en bespaarde hij de denaren zo een grote afstraf- 16 ng. In de laatste periode kon olar Bears de stand nog een raaglijk aanzien geven. Het inde kwam bij 12-8. Topsco- ers bij AZC: Joeri Stoffels 5 en red Grooters 2. LZ 1886 opende de competi- ervt je met een 10-10 gelijkspel te- ■l En Brandenburg. De wedstrijd ende twee gezichten. In eerste istantie had LZ niets in te rengen. De zoneverdediging Kerkte van geen kant. Pas na 6- konden de Leidenaars iets te lg doen. LZ ging over op een iressverdediging en plotseling at Brandenburg in de hoek de klappen vielen. In de laatste periode kwam LZ langs zij (8-8) en wist zelfs een voor sprong te bemachtigen (8-9). In de slotfase konden de Leide naars de winst niet vasthouden. De 10-10 was een terechte uit slag. Topscorer LZ: Ben Olde 01thof3. De Zijl/LGB is er niet in ge slaagd ook de tweede wedstrijd in een zege om te zetten. In Utrecht was UZSC met 8-4 te sterk. Vooral in de derde perio de kon De Zijl/LGB de fysiek sterke Utrechtenaren niet vol gen. Van 4-3 werd het 7-3 en toen was de beslissing gevallen. Bas Meegdes was met 2 treffers topscorer. Katwijk won in Koudekerk met 6-8. Het verschil tussen Koudekerk en Katwijk was de teruggekeerde Kjelt Boonstop pel. De ontketende Katwijker scoorde maar liefst zes keer. De Koudekerkse defensie had geen antwoord op zijn demarrages. Vooral in de laatste periode was Katwijk heer en meester. Bij Koudekerk was Werner Stolk topscorer met 3 treffers. Sassenheim was met 10-6 te sterk voor SVH. Tot 4-3 halver wege was het spannend, daarna dicteerde Sassenheim de wed strijd. Via 7-4 werd het 10-6 en toen was de tweede zege een feit. Topscorer Sassenheim: Ar jan Odems 2, Remco de Bruin 2, en Erwin de Bruin 2. Alkemade ging niet te water omdat tegenstander Meeuwen evenals vorige week niet kwam De vrouwen van LZ 1886 wonnen met 2-5 bij Alliance. Ondanks een grote hoeveelheid aanvallende fouten was LZ dui delijk de betere ploeg. Tot de laatste periode werd slechts tweemaal een gat gevonden in de defensie van Alliance. In de laatste periode stelde LZ de ze ge veilig. Topscoorster: Linda de Wit 2. Alkemade won met 6-2 van De Zijl/LGB. In de eerste perio de viel het leeuwendeel van de treffers. Alkemade kwam op een 4-2 voorsprong. Het duurde tot in de laatste periode voordat er verandering kwam in de stand. Alkemade drukte door naar de verdiende 6-2 eindstand. ■rl wemmen .jacco schaap Z1886 heeft gisteren tijdens de Zuid-Hollandse (anipioenschappen gegrossierd in medailles. In otaal gingen er tien medailles mee naar het 5- leibad. In het Haagse 25-meterbad De Morgenstond behaalde Tousja Klein de eerste plaats op de 100 choolslag in 1.33.2. Bovendien kreeg zij voor haar 1.14.8 op de 100 vrije slag een bronzen plak. 5 (mold van Bavel was in 54.8 de snelste op de 100 neter vrije slag. Dit talent is officieel nog lid van log )onk, maar hij zal snel bij de Leidse formatie in- elijfd worden. De een-minuutgrens werd door ïog twee LZ-zwemmers doorbroken; Bart van [wicht werd op dit nummer tweede in 59.5 en nuis van Schaarenburg viel met zijn 59.7 net jjg? luiten de prijzen. Op de 100 schoolslag won hij w wel een medaille. Zijn 1.16.7 was de tweede tijd. Lenneke van Schaik en Paula Heemskerk gin gen ieder met twee ereplaatsen naar huis. Van Schaik werd tweede op de 100 meter wisselslag (1.20.0) en derde op de 100 rugslag (1.22.8). Heemskerk haalde zowel op de 100 schoolslag (1.23.3) als op de 100 vrije slag (1.03.9) een zilve ren medaille. Noeki Klein werd derde op de 100 vlinderslag in 1.11.8. Ook andere clubs uit de regio waren succesvol. Zwemvereniging Katwijk ging met vier medailles naar huis. Jeffrey Tameling besteeg tweemaal het ereschavot. Zowel bij de 100 vrije slag (60.0) als bij de 100 vlinderslag (1.16.5) werd hij eerste. Zijn clubgenoot Dirk Hoek zwom een gouden tijd op de 100 rugslag, 1.05.9. De Katwijkse Leo Vooijs had de derde tijd op de 100 schoolslag (1.14.6). Startgemeenschap de Zwetter nam een bronzen medaille mee uit Den Haag. Rick Beerendonk was daar verantwoordelijk voor door 60.4 te reali seren op de 100 vlinder. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 07 I -5356463 De waterpolovereniging Vivax maakte zaterdag met een nederlaag zijn debuut in de hoofdklasse. In het zwembad De Zijl bleef Nereus met 10-9 net aan de goede kant van de score. Daarmee kregen de Oegstgeestenaren te wei- Hans Trijsburg (wit 11van Vivax wordt belaagd door de broers Oosterbaan van Nereus. Vivax verloor het eerste competitieduel van het seizoen met 10-9. foto taco van der eb WATERPOLOMEDEWERKER Behalve in de eerste periode waarin Nereus een 3-0 voor sprong nam, toonde Vivax zich vier periodes lang de evenknie van hun Zaanse opponent. Ster ker nog, de beste kansen in de slotfase waren voor Vivax dat Nereus het vuur na aan de schenen legde. De beste mogelijkheid was voor Vivax-aanvaller Sjors Ver burg. In de laatste minuut schoot hij bij de stand 9-9 in een overtalsituatie de bal snoei hard op de paal. Dennis Keetc- laars van Nereus reageerde at tent en schoot vlak daarop na een geslaagde uitval de winnen de treffer achter doelman Joep Duynhoven. Een gebrek aan sterke aanval lers brak de promovendus op. Trainer Ron van der Harst kampte voor het eerste fluitsig naal al met personele proble men. Routinier Mark van Bel- kum is op vakantie en George van Rhijn is door een gebrek aan training op een zijspoor ge zet. De keuze van Van der Harst om Serge Dietz op de midvoor- plaats te posteren lag derhalve voor de hand, want in het verle den hakte de Warmonder al va ker met dat bijltje. Zijn inbreng bleef echter beperkt tot de eer ste goal van Vivax. Vanuit de draai plofte hij de bal achter de verbouwereerde Nereusdocl- man Veenings. Het hoofdklasse-optreden van Dietz duurde slechts ander halve periode, omdat hij we gens commentaar op de leiding voortijdig naar de kant moest. Zijn vervangers, Hans Trijsburg en de van HZ/Zian overgeko men Chris Grunewald, kwamen als centrale aanvallers minder uit de verf. Op een enkele spel denprik na was hun aanvalspel te doorzichtig om Nereus te verontrusten. Vivax kwam dan ook nog maar twee keer aan scoren toe (8-9, Grunewald en 9-9, Ivo Dietz). Nereus deed het al niet veel beter waardoor zich in de slot minuten een heftige strijd ont wikkelde. Het gereputeerde Ne reus kwam als de meest geluk kige uit de bus. De onvrede na afloop bij de Oegstgeestenaren was groot ondanks het besef dat hel avontuur in de hoofdklasse niet per se op een teleurstelling hoeft uit te draaien. Daarvoor was het spel van Vivax te goed. Vivax - Nereus 9-10. Scores Vivax: l\ Dietz en Marco Mulder 2x. I lans I rij: Edo den Boef, Serge Dietz, Sjm bure, Edo den Ik Verbui g en Chris Sprinkhuizen presteert goed Robin Sprinkhuizen kan terugkijken op een geslaagd Internatio naal Zwemfestival. De Rijnsburger keerde terug uit het Duitse Aken met drie derde plaatsen. Een zeer goede prestatie gezien de bezetting van deze wedstrijd, waar een groot aantal Europese toppers aanwezig was. Sprinkhuizen, die tegenwoordig uitkomt voor de Haarlemse vereniging Rapido '82, won de medailles op de 100 en 200 vlin derslag (in respectievelijk 57.70 en 2.08.27) en de 200 vrije slag (1.53.27). Zijn 26.25 op de 50 vlinderslag was net niet goed ge noeg voor een ereplaats. Hoewel hij zich met zijn 52.38 op de 100 vrij als derde voor de finale gekwalificeerd had, liet Sprink huizen die aan zich voorbijgaan, om zich te sparen voor de vlin derslag. Op het festival werden per slag ook nog prijzen uitgereikt voor de beste over-all zwemmers. Sprinkhuizen werd zowel op de vlinderslag als op de vrije slag derde in dat klassement. AUTOSPORT WIM DE GROOD MEDEWERKER Berend Gesman uit Alphen aan den Rijn heeft tijdens een zin derende finale in Duitsland de nationale titel veroverd in de Pearle Citroën Saxo Cup. Op het gloednieuwe circuit van het in het oosten van Duitsland gele gen Oschersleben bleef hij tij dens de Europese finalewed strijden in de Nederlandse eindstrijd zijn naaste belager Egbert Top uiteindelijk slechts één punt voor. Dit dankzij de meer dan voortreffelijke hulp van zijn Ko-Bus-team- en plaatsgenote Gaby Uljee. Zijn derde startpositie zou voor de Alphenaar voldoende moeten zijn om de twee plaat sen achter hem startende Top onder controle te houden. De Duitser Dirk Wagner was van pole-position vertrokken, ge volgd door Gesman, Uljee, Top en Koenders. In de zesde ronde tikte Top de wagen van Uljee aan. Top kon daardoor een plaatsje opschuiven en begon vervolgens een alles-of-nietsof- fensief. Even later passeerde Top ook Gesman, die bol stond van de zenuwen. ,,Tot driemaal toe gleed ik met mijn voet van de pedalen", vertelde de 20-jari- ge Alphenaar die sinds kort in Haarlem studeert. Uljee zag de problemen van Gesman en ging hem even later ook voorbij. Een paar ronden later haalde Top ook Wagner in. Gesman lag toen vierde en dat was niet voldoende voor het kampioenschap. Uljee besefte dat en liet haar teamgenoot in de tiende ronde voorbijgaan. Gesman finishte achter Top en Wagner als derde en dat was net genoeg voor het kampioen schap. ,,Gaby had de race kun nen winnen", verklaarde de kersverse Saxo-kampioen na af loop. ,,Zij heeft mij naar dit kampioenschap getrokken. De race werd overigens onder 'code rood' afgevlagd. Door een botsing tussen Pauline Borrius Broek die daarbij een rib brak, en Erik Struijlaart werd de wed strijd voortijdig stilgelegd. Gaby Uljee bereikte uiteindelijk de zesde plaats in de eindstand van het Nederlands kampioen schap. Het hele seizoen had Gaby Uljee al gereden in dienst van Gesman. Eerder won zij met grote overmacht de Playboy La- dies Cup en dit weekeinde was er ook een Europees succes voor haar. In de Europese vrou- wenfinEile van de Saxo Cup be haalde zij een indrukwekkende eerste plaats, na in de training ook al de pole te hebben be haald. In de tweede ronde van de wedstrijd lag zij al twee secon den voor op de rest van het veld, maar in de slotfase moest zij door een paar achterliggers aan snelheid inboeten. De eveneens uit Alphen komende Sandra van der Sloot kon daar door nog gevaarlijk dichtbij ko men, maar zij vormde verder geen bedreiging meer voor Ulj ee. Berend Gesman kon evenals de overige Nederlandse Saxo- coureurs in de wedstrijd voor de beste coureurs uit de diverse EG-landen geen rol van beteke nis spelen. De beste Nederlan der was loost Koenders. Rene' Lagerwaard pakt titel bij mannen BADMINTON PETER KLEIN eindstrijd bleef Leonie Vink van Eridos in de eerste game nog Sandra Kroon veroverde in de aardig bij, maar in de tweede categorie van het bad- was zij kansloos tegen de ontke- s? niintontoernooi van Bacluvo in tende Elstgeest. In het vrouwen voorhout twee eerste prijzen, dubbel greep zij haar tweede ti- De speelster van het eerste tel. Met Anja Kruijer werd in team van BC Lisse klopte in de twee games het koppel Obdam- i-finale bij de Fofvroiiwen haar Karin Elstgeest is klasse apart /Tromp ver slagen. Bij de man nen ging de hoofdprijs in de B-afde- ling naar Re né Lager waard. In de finale liet de speler van Eridos zijn clubgenoot Dennis Schoenma kers kans loos. Schoenmakers had de hal ve finale tegen topfavoriet Edwin Dierckxsens wegens ziekte van de Lisse-speler ca deau gekregen. Met Richard den Blanken pakte Lagerwaard in het mannendubbel tegen de broers Jorrit en Sjoerd Ebben een tweede titel. De erepalm bij de mixen was voor Elke en Jorrit Ebben vóór het Lisse-duo Van Santen (haar derde finale) met Pieter van Maasdam. In de C-categorie bij de man nen heerste Michel Kersch in zowel de single als het dubbel spel. Arthur van Lammeren en Corien Kaufman, beiden van BC Lisse, haalden in de D-afdeling drie finales. In de singles waren respectievelijk Henri Duiker van ZIGO Alphen en Gaby Aenmey van BIOS Noordwijk hen de •baas. Met partner Nederstigt won Van Lammeren wel het mannendubbel, maar Heidi en Tinke Gort zetten Kaufman in het vrouwendubbel de voet dwars. De D-mixed was voor de Bacluvo-combinatie Vrijburg- /Van der Ploeg. WIELRENNEN MARC VAN DER JAGT MEDEWERKER Je wint Parijs-Tours voor neo- amateurs, barst in één klap van het zelfvertrouwen en wordt vervolgens tot favoriet voor de WK-titel gebombardeerd. Mi- quel van Kessel - nog in een roes van alle aandacht - sliep met het profcontract van TVM onder zijn hoofdkussen zacht jes in. Dat gouden dromen als een zeepbel uit elkaar kunnen spatten, ontdekte de 22-jarige renner afgelopen zaterdag. „Misschien is het het hoge ver wachtingspatroon geweest. Ik had in ieder geval niet de benen waarmee ik hier aankwam. Van Kessel werd vanaf het moment dat hij met de WK-se- lectie in San Sebastian arriveer de geconfronteerd met voor spellingen over zijn WK-optre- den. Hij zou alle deskundigen, inclusief bondscoach Herman Snoeijink en niet in de laatste plaats zichzelf, teleurstellen. „Vooral het eerste uur heb ik heel slecht gereden", gaf de aanstaand beroepsrenner toe. „Jammer, ik kon alleen maar met de groep meerijden en ver der niets ondernemen. Ik was duidelijk niet in goede doen. Dat is het gevaarlijke van de wielersport, dat je pas de och tend voor de wedstrijd voelt hoe het met je benen is. Als ze niet super zijn, voel ik dat meteen, maar ik kan niet uitleg gen wét ik dan precies voel." Zelf had de klimspecialist zich een plaats bij de eerste tien toegedacht. Maar het talent kwam met een 58ste stek niet eens in de buurt. Van Kessel: „Wat me het meest opgevallen is, is het geringe niveauverschil. Zestig, zeventig man koersten gewoon op dezelfde lijn. Daar komt bij dat met een parcours als in San Sebastian ontsnap pingen bijna uitgesloten zijn. Heuvelop waren er wel tem poversnellingen, maar in de af daling kwam het steeds weer bij elkaar en had iedereen vol doende tijd om te herstellen. Pas bij een wedstrijd over 190 kilometer ga je verschillen zien of als er vaker geklommen moet worden, zoals vorig jaar in Lu gano. Maar ach, ook als dat het geval geweest was, was ik niet ver gekomen." Van Kessel vond dat hem geen verwijten gemaakt kunnen worden; niet door zijn selectie genoten én niet door Snoeijink. „Als ploeg hebben we goed ge reden. Tot op het laatst waren we goed vertegenwoprdigd in de eerste groep." En mensen die de kleine belofte uit de pol der tot rassprinter bestempelen, slaan de plank mis: „Ik kan geen rol van betekenis spelen in een massasprint als die van za terdag. Maar als ik lot een kop groep behoor, dan kan ik wel verrassen." Wrang is dat juist de Noor Kurt-Asle Arvesen, die in Parijs-Tours door Van Kessel geklopt werd, de massasprint in San Sebastian won. Wat Van Kessel het meest zal bijblijven van het WK'97, zijn de ETA-bomaanslag van zater dagmiddag en de ontruiming van de discotheek waarin hij verbleef. „Eerst die enorme knal toen we 's middags lagen te sla pen. We zaten direct rechtop in ons bed. Het was opvallend dat alle Spanjaarden deden alsof er niets gebeurd was en dat juist de 'buitenlanders' gingen kij ken. 's Avonds was er nog een bommelding in de discotheek waar we waren. Vals zo bleek later, maar iedereen moest wel naar buiten." Aanstaande zaterdag zal Van Kessel nog één keer volle bak rijden. Samen met een flink aantal beroepsrenners neemt hij deel aan het traditionele VBA Prof Indoorgala in de Aals meerse bloemenveiling. Daarna neemt hij tot hall november, wanneer de eerste TVM-bijeen komst op de agenda staat, rust. Sandra Kroon was de sterkste deelneemster in het badmintontoemooi van Bacluvo in Voorhout. De speelster van BC Lisse won het enkelspel tegen teamgenote Christien van Santen en samen met haar tegenstandster ook het dubbelspelfoto. hielco kuipers DAMMEN KARIN PITERS MEDEWERKER De Rijnsburgse Damclub en het Leids Damge- nootschap, die beide uitkomen in de landelijke damcompetitie, hebben zaterdag nipt verloren. De Rijnsburgse Damclub trad in de eerste klas se A aan tegen het sterke RDG-Dio uit Den Haag en verloor na tien partijen met twee punten ver schil. De partij van Erik Hogewoning ging als eer ste uit met verlies voor de Rijnsburgers. Piet Jan Rijkers trok de stand gelijk door zijn tegenstander van het bord te spelen. Cor van Dusseldorp speel de daarop een gelukkige remise. Zijn tegenstan der Evert Bronstring zag tweemaal over het hoofd dat Van Dusseldorp in een zetje liep en verzuim de zo de winst binnen te halen. Arno Koolos ver loor, maar Mark Bremer won zijn partij. Richard Kromhout stond er na een goede ope ning in het middenspel slecht voor. Hij zou uil eindelijk verliezen van de jeugdkampioen van Nederland. Op de andere vier borden konden Al- bert Huisman, Dick van Dijk, Dennis van de Bosch en Gert Cederhout geen voordeel behalen Het Leids Damgenootschap ging met eenzelfde verlies van 11—9 ten onder tegen Alblasserdam. Onder meer door het tegenvallende verlies van Han Tangelder op bord I lan Slingerland en in valler Hans Kolfoort speelden remise. De tweede invaller Peter Bronstring verloor zijn partij, even als Henk Meester op bord vijl. Invaller Harry Dek ker won verrassend van een tegenstander met een hoge rating. De 14-jarige Bas Messemaker voegde aan twee zeges dit seizoen een derde toe. Hein Winkel, Arend van Beelen en Jaap van Duij venbode speelden remise.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25