Sporting Trigon wint ondanks anti-korfbal BS Leiden wint in slotseconde van Jumpers Scylla verplettert zwak Cosmos: 6-1 Sport PSV drukt Foreholte met neus op de feiten q file levert Pemix onoverbrugbare achterstand op top XOP heeft zijn koppositie versterkt door een 15-10 zege op Kinderdijk. Sporting Trigon is een punt ingelopen op lijstaanvoerder Vada'25. Pernix en Velocitas wachten op de laatste plaats van hun poule nog altijd op de eerste itüjoverwinning. Souburg. De hekkensluiter van 1F moest zonder behoorlijke voorbereiding het veld in en raakte in het eerste kwartier prompt met 8-1 achter. Een maal opgewarmd haalden Bert Vanhaelen (3), Karen Arnoldus, Raymond Boerman, Sjoerd van der Kooij (2) en Sophia van Ipe- ren op tot 13-11. Deze inhaal race werd ruw afgebroken door een discutabele vrije bal (14- 11). In de slotfase scoorde Jan Roest nog twee keer: 16-13. De verdediging van Tempo had na negen minuten al vier goals toegestaan aan Kinderdijk (4-0). De Alphenaren herstelden zich goed van deze moeizame opening. Margriet Lemkes (3), Joke Boot, Marjanneke van Dogne en Edwin Visser zorgden voor een 8-6 ruststand. Nadien werd deze goede lijn doorge trokken dankzij Ronald Driedui- te (2) en Visser, goed voor 9-9. De thuisclub kwam echter weer op 11-9, reden voor trainer Bob Bergshoeff om Martijn Hooijer in te zetten. De teruggehaalde routinier verzilverde nog wel een strafworp, maar voordien was zo'n poging vanaf de stip gemist: 11-10 verlies. Crescendo stuntte weer eens door koploper Sporting West zijn eerste nederlaag toe te brengen. Coach Robin Somme- ling sprak achteraf van een 'zwoegpartij' maar hard werken is al jaren het handelsmerk van de club aan de Saffierstraat. Zij moest in de eerste helft een achterstand van*, twee goals goedmaken (8-8 rust) en nadien een 11-8 voorsprong inleveren. Bettina Buikstra, Carmen Zit man en René van der Vooren bouwden een nieuwe marge van drie punten op (14-11). De e Sporting Trigon behaalde met hangen en wurgen een 14-12 zege op Achilles. De Leidse ver- ledigers hadden veel moeite niet het anti-korfbal van hun te enstanders, die zoveel moge- ijk blokken zetten om vrij te ko- men. Trigon kreeg door deze rdu tactiek moeilijk balbezit, waar- hj door het lang duurde voordat de aanval op gang kwam. Bian- ca Joustra (2), Tim van der Horst en Alfred Lambooy zorg- jen pas in de laatste tien minu- en van de eerste helft voor een /oorsprong (3-4, 7-5 rust). In de 59ste minuut leek Diana Beij met een doorloop, knap aange- |f. geven door Alfred Lambooy, de njeslissing te forceren (11-7). De jezoekers kwamen met hun ne- 1 gatieve spel toch weer tot op H een goal terug, maar doelpun- Jr(j ten van Tim van der Horst (2) en Amoud Lambooy brachten -Ij de zege in veilige haven. J5 Gedurende het laatste kwar- L, lier van de eerste helft nam TOP op overtuigende wijze af stand van Nieuwerkerk. Petra van Niekerk, Steven Baart, [eroen van der Wolf (2) en Mi- chiel Kok zetten in deze fase 4-5 om in 11-6 (rust). Vooral in de- L. fensief opzicht was de acht van lil larold Jellema sterk bezig, want le enige tegentreffer was een itrafvvorp. Na de pauze bleef de verdediging optimaal functio- c neren, alleen stokte de aanval. Als enige wist Baart nog twee ;eer te scoren, waarmee hij een lelangrijk aandeel leverde aan de 15-10 eindstand. Pernix kwam op weg naar 'r" Animo in een file terecht en ver- ;'e icheen dientengevolge te laat in eerstgenoemde schutter for ceerde op 14-13 met een vrije bal de beslissing: eindstand 15- 14. De Danaïden hield aan de uitbeurt tegen Archipel een 8-8 gelijkspel over. De voormalige hoofdklassers verdeelden hun doelpunten netjes over beide helften (4-4 rust). Nienke Feen- stra, Sandra Kalthoff, Hjalmar Heijman en Paul Hüsken zorg den voor 1-3 en 2-4, maar daar na raakte de aanval van slag door het achterverdedigen van de thuisclub (7-4). In de slotfase redde Arne Heijman, ingevallen voor Hüsken (enkelblessure), het punt. De beginaanval van Fiks had met negen doelpunten een be langrijk aandeel in de 13-8 winst tegen OWO. Theo Vreek en (3), Matthijs de Visser (2), Marleen Boomgaard, Carola van Tol, Henrik Hooimeijer en Maikel Martens bouwden in de eerste helft al een ruime voor sprong op (4-9 rust), steunend op goede intercepties van de verdediging. Naderhand ging de tweede aanval op 4-10 en 6-12 voor nul aan de kant, zonder kwalijke gevolgen voor het eindresultaat. Fluks speelde door overcon- centratie zonder agressie en vaart tegen ESDO. Petra Both, Ronald van Drongelen en Wilf red Plesman maakten 3-4, waarna het vervolgens 3-8 werd. Coach Marcel van der Helm bracht op 7-11 Robert Peeters en René Spaanderman in. De beide junioren hielpen Both wel aan twee treffers, maar de ach terstand bleef bestaan: 10-13 verlies. Vlak voor rust kwam Madjoe twee punten los van DSO(A) door doortastend optreden van Janneke de Mooij. Zij rondde eerst een vrije bal af en forceer de vervolgens een strafworp voor Remco van de Meeberg (4- 3, 5-3 rust). Marco Ravensber- gen (3), Remco van de Meeberg, TOP-aanvoerder Jeroen van der Wolf passt naar een medespeler. TOP v Hanne Veldman (2) en Mirjam andermaal moeite met de af- Pronk bouwden de voorsprong werking en liet zelfs weer drie uit naar 13-9 winst door onder strafworpen onbenut. Arjan meer vijf doorloopballen. Bakker maakte nog wel voor 2-0 Velocitas had tegen TOGO en 3-2 en tekende later na 7-9 BV Leiderdorp met ruime cijfers onderuit in Den Helder BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN Met de hakken over de sloot be haalden de basketballers van BS Leiden een uitzege tegen het e Jumpers: 63-62. ,,Dit oniwas pure onderschatting", liet een geschrokken coach Ton Ka- oci lenberg na afloop weten. „Jum pers staat onderaan en we be gonnen veel te nonchalant aan i de wedstrijd. Als je Jumpers niet voi meteen de nek omdraait blijven ze erin geloven en stijgen ze bo ven zichzelf uit." Vooral voor de rust (36-25) ging er weinig goed ij Leiden. Slechts een van de twaalf driepuntspogingen trof iel doel, terwijl bij de Hagenaars 1 zelfs de moeilijkste schoten erin vielen. In de tweede helft trok Leiden snel de stand weer in jji evenwicht, maar verzuimde 'gens om direct door te drukken. Bij 54-57 en balbezit voor de bezoekers leek het pleit beslecht. Drie maal balverlies v aan de kant van Leiden zorgden b echter dat Jumpers toch kon blijven meedoen. Twintig se conden voor het einde zorgden twee gescoorde vrije worpen van de thuisploeg voor een 62- 61 stand. Een slecht uitgespeel de laatste aanval leek de Leide- oii naars fataal te worden. Diederik au Hofstede lanceerde een af- dflstandsschot, dat de basket vol- miste. Zijn 'airball' kwam echter pardoes in handen van de zich onder de basket bevin- tei dende Arjen Severijn, die met :nl een simpele inlegger in de ,\Vi laatste seconde matchwinnaar Ie werd. Scores BS Leiden: Stuijfzand eet 19, Severijn 12, Martinez 11. voor rust (51-34) de wedstrijd op slot. Ook net na de rust ken den de bezoeksters een dip, zo dat Den Helder via makkelijk lopende aanvallen het verschil ver op kon drijven. Hoewel te- *gen de altijd lastige press van Den Helder weinig ballen wer den verspeeld, ontbrak bij Lei derdorp de organisatie om tot een goede aanval te komen. Slechts individuele acties brach ten succes, maar het was niet voldoende tegen het solide teamspel van de thuiclub.. Bij Leiderdorp maakte jeugdinter- national Anouk de Vries haar debuut. Zij zou al voor het sei zoen de selectie van Luc Ver- goossen komen versterken, maar besloot op het laatste mo- mënt om bij haar club Den Hel der te blijven. Toen zij daar ech ter geen plaats in het eerste team kon veroveren koos zij als nog voor Leiderdorp. Scores BV Leiderdorp: Van Zegveld 16, R, Van der Voort 11, Nieuwveen 11. Na drie nederlagen op rij heb ben de vrouwen van BV Lisse de eerste winstpunten in de wacht gesleept. In Stadskanaal was de ploeg van Hans van Veg- ten voor Jahn II een maatje te groot, getuige de ruime 63-85 overwinning. Lisse liet zich te gen Jahn II in tegenstelling tot de voorgaande duels niet verlei den tot te gehaast spel. Gedul dig werd keer op keer naar de vrijstaande schutter gezocht. Veel balwinst en eert razend snelle break deden Lisse voor de rust (30-47) ruim afstand van de tegenstander nemen. De thuis club bracht in de tweede helft de nadelige marge terug tot der tien punten, maar nooit dreigde er serieus gevaar voor Lisse. De grote uitblinkster aan Lissezijde was routinier Joke van de Heu vel, die niet alleen in de score bijdroeg, maar een groot aantal steals voor zich opeiste en en passant haar medespeelsters van assists voorzag. Scores BV Lisse: M. Droogh 19, Koolhof 16, Van de Heuvel 11IJssels 11E. Droogh 10. In de eredivisie voor junioren moesten de basketbalsters van Grasshoppers in eigen huis de zege aan Prisma College laten: 45-53. Na een 10-2 voorsprong zajrte de Katwijkse ploeg volle dig in elkaar en liepen de be zoekers door naar een 18-36 ruststand. In de tweede helft herstelde de thuisploeg zich weer, maar Grasshoppers schoot te slecht om de Utrecht se bezoeksters nog in te halen. Terwijl Erik Huybens van Akrides hem verdedigt probeert Jeroen Koot (8) t Scores Grasshoppers: Buijs 16, G. Versteeg 12. BV Leiderdorp keerde met een grote nederlaag uit Bun schoten terug: 66-45. Voor rust verslapping bij de bezoekers le verde vervolgens een 30-24 ruststand op. In de tweede helft raakte Leiderdorp de greep op de wedstrijd volledig kwijt en was Leiderdorp 18 minuten werd de ploeg naar een ruime lang de betere ploeg. Een kleine Scores BV Leiderdorp: Van Bakkum 17, Van Haver 11. Met slechts zes speelsters ver loren de meisjes junioren van BV Lisse met 36-70 van Hoofd dorp. Na een redelijke eerste helft viel vijf minuten na rust CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356-163 Vrouwen Oase aan leiding HANDBAL. FRANK BONTE MEDEWERKER In de eerste divisie van de zaal handbalcompetitie kwam giste ren alleen Foreholte aan de bak. Na de hoopvolle start in Voor hout tegen Hermes (17-16) wer den de groenwitten nu met de neus op de feiten gedrukt door PSV. In Eindhoven werd het 25- 15, rust 13-8. Foreholte begon hoopgevend in Eindhoven. Na een kwartier spelen was de score 5-5. Maar toen begon de misère. Kim Geerlings, met haar sterke body zowel aanvallend als defensief een steunpilaar in de Eindho- vense stormen, moest de strijd met een gescheurde enkelband staken. Noodgedwongen moest trainer-coach Rinus Rondberg toen de nog niet echt Fitte Ellen Warmerdam inzetten. Warmer dam durfde de hard inkomende Eindhovcense speelsters na tuurlijk niet van repliek te die nen. Overigens zou dat weinig hebben uitgemaakt, want de ar bitrage was erg warrig. Wat PSV deed was welgedaan, van Fore holte werd vrijwel niets geac cepteerd. Na het wegvallen van Kim Geerlings kreeg Foreholte nog eens drie tijdstraffen. Dat was te veel van het goede voor de Voorhoutsen. Protesten van Rondberg mochten niet baten. PSV maakte van de numerie ke meerderheid dankbaar en ook kundig gebruik om de mar ge te vergroten. Van 6-5 werd het 13-8. De wedstrijd was daar mee eigenlijk al beslist. Dat de score echter zo hoog uitviel moet toch aan de 'beschermde' status van de Eindhovense ploeg worden toegeschreven, al meende Rondberg dat PSV een sterkere en vooral bredere se lectie heeft. „Maar", zei Rond berg. „de score geeft het werke lijke krachtsverschil niet juist weer. Dat zal in Voorhout, als we, naar ik hoop, met een volle dige en vooral fitte ploeg aan treden, echt wel anders zijn." Ook tekenend voor de arbi trage was dat Elly Spreeuw, de Voorhoutse strafworpspecialis- te, voor het eerst in haar jaren lange handbalcarrière mee maakte dat drie strafworpen wegens een voetfout werden af gekeurd. In de veldhandbalcompetitie moesten de mannen van Satur- nus een punt prijsgeven tegen DES'72,21-21, rust 12-7. Saturnus leek in de eerste helft op een simpele overwin ning af te stevenen. Break-outs teisterden de ploeg Liit Papend- recht die aanvallend voortdu rend Saturnus-doelman Ad van Fessem op zijn weg vond, Dat veranderde na rust toen de Pa- pendrechtste opbouw met meer overleg begon te schieten. Gaandeweg werd de voorsprong van Saturnus teniet gedaan en een minuut voor het einde leek de winst toch naar DES '72 te gaan, 20-21. Fedor Brugman voorkwam de kater na afloop door een bikkelharde gelijkma ker, 21-21. De vrouwen van DES '72 ver loren in Oud Ade van Oase: 15- 12, rust 8-6. Oase had de wedstrijd tegen de Papendrechtse vrouwen van meet af onder controle met de nu ingespeelde defensie. De af- standsschutters van DES '72 werden op een kleine ruimte sa mengedrongen omdat de hoe- kaanvallers buiten de hoekzone werden verdedigd en niet ge vaarlijk konden worden. In de beperkte zone waren er maar weinig behoorlijke schietkan sen. De Oase-doelverdedigster Sigrid van Klink had goed kijk op de schoten. Oase, debutant op dit niveau, voert nu met IIVL uit Loosdui nen de ranglijst aan. tezamen met Arjan Kwestro ook voor 10-9. In de slotminuut misten de Leiderdorpers hun laatste stip, zodat het 10-11 ver lies onvermijdelijk werd. MSV is niet opgewassen tegen Akrides Na drie overwinningen op rij zijn de basketballers van MSV tegen een nederlaag op gelopen. Met een zeer laag schotpercentage van 33 pro cent laegen de Noordwijkers tegen Akrides klop met 44- 67. De jarige Leiderdorper Erik Huijbens speelde in de IJmuidense ploeg een centra le rol. Akrides is een ploeg die na de vrijwillige degradatie uit de eredivisie te maken kreeg met een spelersuittocht. Om dat het team werd aangevuld met een aantal ervaren spe lers en een paar gretige jonge honden, ontstond er echter een heel volwassen promo tiedivisionist. In Noordwijk kon MSV hun tempo een kwart bijbenen (13-15), maar een halve wedstrijd later was Akrides al uitgelopen naar 31-52. Erik Huijbens was één van de topscorers van Akri des. „Wij namen goede scho ten, maar ze gingen er niet in", aldus coach Joris Zand bergen. „Forwards Jeroen Koot en Zeeger van Leeuwen waren de enigen die nog enigszins tot scoren kwa men, maar de spelers die normaal veel scoren hadden hun dag niet. Maar ik kan die spelers weinig verwijten. Akrides weet natuurlijk ook wel dat dat de jongens zijn op wie je moet letten. En soms heb je als team gewoon een off-day." Akrides en MSV waren bei de ongeslagen, nu gaat Akri des aJleen aan de leiding. MSV staat er als nummer vijf van vorig jaar niet slecht voor. „Voor mij was Akrides vanaf het begin favoriet", al dus Zandbergen. Scores MSV: Koot 16, Van Leeuwen 12, Schaap 10. (14-30) center Angelique Kra mer uit met vijf fouten. De ove rige vijf speelsters konden het vervolgens tegen het sterke Hoofddorp niet meer belopen. Scores BV Lisse: Hemminga 15. Pecos komt opnieuw klasse tekort TAFELTENNIS RON HOOGENDAM MEDEWERKER Hoewel er nog twee reguliere speelbeurten zijn te gaan in de vaderlandse eredivisie, zijn FVT, Perfection en Scylla nu al verzekerd van een ticket voor de play offs. Voor plaats vier strijden Cosmos en Integer, beide ploegen hebben na de vijfde speeldag 17 punten. De overige ploegen Van Sloun, GKB en hekkensluiter Pecos volgen op ruime afstand van de top drie en spartelen slechts voor lijfsbehoud in de hoogste klasse. Daar voert het Leidse Scylla even knap als verrassend de boventoon. De Leidenaars maakten tot nu toe één slip pertje tegen Perfection (4-3 verlies), de overige duels wer den glansrijk en met dikke cij fers gewonnen. Ook tegen Cosmos, dat za terdag op bezoek kwam, was het Leidse team superieur. Met groots gemak degradeer den Gerard Bakker junior en Peter Paul de Vrind hun oppo nenten Bottram, Van der Leur en de onlangs voor het Neder lands team geselecteerde Jur- gen Pastoors tot matige sub toppers. Omdat ook Martin van Rijn (hij liet als enige een steekje vallen tegen Van der Leur), als goede derde man in het Leidse gezelschap een kostbaar punt in de wacht sleepte, tekende Scylla ander maal voor een grote zege: 6-1 Die extra punten van Van Rijn kunnen straks in de play offs wel eens belangrijk zijn. Voor lopig moet het Leidse trio, waarbij de jonge Bader L'fatmi 'geduldig in de wachtkamer zit', eerst nog de simpele klus tegen GKB afwerken om ver volgens tegen de huidige landskampioen FVT (zondag) de eerste plek veilig te stéllen. „Ik denk dat het tussen ons en FVT gaat. Het is belangrijk dat we volgende week een punt meer maken dan FVT", aldus Peter Paul de Vrind, die nog altijd kan bogen op een onge slagen status. Pecos kwam andermaal klasse tekort om mededegra- datiekandiaat Van Sloun van het lijf te houden. In de Vos- cuyl schitterde alleen kopman Ted van den Berg met makke lijke overwinningen op Van der Braak en Heister. Het wa ren de enige punten voor Oegstgeest in het met 5-2 ver loren duel tegen de Limbur gers. Die overigens stijf van de zenuwen achter de Oegstgees- ter tafel stonden. „Zij willen per se in de ereklasse blijven, voor ons zou het mooi meege nomen zijn", zei Ted van den Berg na afloop. De Limburgse ploeg nam het zekere voor het onzekere; Bouteiller bleef aan de kant en voor hem speelde Han Goot- zen, die zich nog even oppep te om zijn ploeg nog een kans van slagen te geven. Dat lukte aardig. Bij Oegstgeest speel den Ron Schipaanboord en Friso Reitsma voor wat zij waard waren, maar het wilde maar niet lukken. Ook niet in het dubbel waar Van den Berg en Schipaanboord weer net iets tekort kwamen voor de overwinning. Voor Oegstgeest resten nog twee duels om het schamele totaal van acht pun ten op te voeren. „Het wordt moeilijk", weet Van den Berg, „maar ik ga er wel voor." De reserves van Oegstgeest doen er alles om hun plaats in de eerste divisie te behouden. In Middelburg tegen 't Zand zagen Wim Gertenaar, Marco van der Meijden en Ronald van der Landen hun goede be doelingen stranden in een 10- 0 nederlaag. In de tweede divisie boekte Rijnsoever een belangrijke 8-2 overwinning op Never Despair 2. Marco Cecchi bleef ongesla gen, Eduard Slijkoord pakte twee zeges, Jeroen Holten één. Een klasse lager poetste Avanti de 9-1 zeperd tegen ITN weg met een 7-3 winst op Westa 2. Grote man bij de I la- zerswoudenaren was Ronald Peters, goed gevolgd door Jas per van der Heiden en Patrick van Meverden. Docos verstevigde zijn kop positie door met 8-2 te winnen van het Zoetermeerse Taverzo. Waar René Hijne en Ed van den Berg onverslaanbaar wa ren, bekroonde de voor Fred van Oostenrijk ingevallen Ray mond van Eek zijn debuut met een keurige partij, die één winstpotje opleverde. In Leimuiden kwam derde- divisionist Play Fair er niet aan te pas tegen het sterke JCV uit Vucht. Het team van Fred Mollers sloot de ongelijke strijd af met een 10-0 verlies. Vierde-divisonist De Treffers uit Roelofarensveen blijft het goed doen. Nu walsten de ge broeders Rico en Ron van Veen samen met Cees Vesseur over Amsterdam 2 heen: 8-2. In de tweede divisie bij de vrouwen nestelde Pecos zich na de 5-5 tegen en in Maas- bree in de middenmoot, ter wijl Docos in dezelfde klasse met 6-4 verloor van Olympia. De Leidsen moeten rekening houden met degradatie. moss

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23