Leython krijgt het dit seizoen moeilijk Catwijck zet forse stap richting titel Quick Boys is weg naar een p| in de eredivisie Strafcorners zijn niet aan vrouwen Alecto besteed Sport succesvol MAANDAG 13 OKTOBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWAT[f| In de eerste divi sie van de jeugd doet Quick Boys nadrukkelijk mee voor een plaats in de ere divisie. Het won probleemloos van Wesdandia: 6-1. Binnen vijf minuten was de overwinning in de knip. Jan Schaap en Emiel van der Plas schoten de Nieuw-Zuidbewo- ners naar een 2-0 voorsprong. Vervolgens waren het Arie Guyt en Dick Kuyt voor rust en Dick van Rijn en Dick Kuyt na rust die de ploeg van Leidenaar Bob van Bohemen diep in het stof liet bijten. In de tweede divisie was UVS superieur aan DWV. Een klin kende zege lag in het verschiet. Want Onno Borst en Brian ten Hooven noteerden een 4-0 voorsprong. DWV kwam echter terug tot 4-2. ADO Den Haag- Katwijk eindigde in 2-2. On danks een rode kaart van doel man Corné van Duyn kwamen de oranjehemden door Ronald Kuyt op een 1-0 voorsprong. Een tweede voorsprong werd bewerkstelligd door Marcel Guyt (1-2). In blessuretijd werd het alsnog gelijk. De derby in de derde divisie ARC-Alphense Boys werd in het voordeel be slist van de thuisclub: 4-3. Elke keer nam de Racing een voor sprong. De teller stop Bij ARC werd gescoori bastiaan van de Hoo; Schaafsma, Fouzi Me Rob Turken. Bij de ft dat Johan van Barlinge de Kruiff en Tim Stui sportpark De Houtn Rijnsburgse Boys de gen Scheveningen I rust schoten de Rijns! twee keer toe op c' tweede helft waren Freke en Rivi Femani geelzwarten in veilj loodsten. SJC behaalde een overwinning op Socci 1). Hoewel de Noordi beste van het spel h het doelpunt lang opz ten. Drie minuten schoot Chris Hoyet naar de overwinnin Noordwijk weet watt Vitesse Delft was me slachtoffer. Basis vat was de werklust die i wijkers op de mat lej van Nierop, Antoini en Arwan Haasnoot voor de doelpunten.! de punten tegen Li Op Ter Specke werd Mohammed Ajar en Bas van Leeuwen sch Bij de Kikkers was Rhios. Toch vond Lu trainer Paul Zweekhoi ploeg het betere vat had:,, We zijn minder, we missen hei. Krotwaar wint NK marathi Het NK marathon is gisteren gewonnen door Luc (Bussum) in een tijd van 2.15,15. Met een dertigste pt Alphenaar Rob van Schooten de beste regio-atleet. Di naar liep een tijd van 2.41.28. De 42-jarige atleet van A4 aliseerde daarmee ruimschoots zijn doel: de 2.43.07 Borst twee weken eerder in Berlijn als veteranen-clubret Paul Barnhoom (Leiden Atletiek) liep dertig kilometer li Van Schooten, maar voor de Noordwijker was het sla test voor de Amsterdam Marathon in november: „Ik t kunnen lopen, maar wat heb je aan 2.35?" Winnaar vani hovense marathon werd John Kiprono in een tijd van 2,1 Leiderdorpsen onderuit tegen Ring Pass HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De hockeysters van Forescate zijn gistermiddag naar de mid denmoot gedaald na een 3-0 nederlaag tegen Ring Pass. In de andere eersteklassepoule hield LOHC de aansluiting met de top door een 3-1 zege op Spandersbosch. De uitbeurt van Alecto te gen Nijmegen eindigde in een 1 -1 gelijkspel. Voor de rust was Alecto de betere ploeg, maar het verzuimde om uit een overmaat aan strafcorners een ruime voorsprong te nemen. Eugénie Westerduin bracht de Leiderdorpse vrouwen nog wel met 1-0 aan de leiding met een strafbal. In het tweede part kwam Nijmegen sterk op zetten om nog een punt uit het vuur te slepen: 1-1. In Delft ging Forescate met 3-0 onderuit tegen Ring Pass. De Delftse vrouwen waren in het eerste kwartier een klasse beter en kwamen in die perio de met 1-0 aan de leiding. Ver volgens nam Forescate het ini tiatief, maar schoot schrome lijk tekort bij een overmaat aan kansen. Ring Pass daaren tegen liep voor rust via een van de weinige counters uit naar een 2-0 voorsprong. Na de hervatting bleef Forescate de betere ploeg, die in de laatste tien minuten nog even alles uit de kast haalde. Ring Pass benutte de ruimte en scoorde 3-0. Op eigen veld zegevierde LOHC met 3-1 over Spanders bosch. De Oegstgeester ploeg schoot sterk uit de startblok ken, hetgeen tijdens de eerste strafcorner via Anne Kathy Exalto 1-0 opleverde. Daarna ging het duel wat meer gelijk op en kwamen de Hilversumse gasten uit hun enige kans op gelijke hoogte. Na rust scha kelde het elftal van Erik Ko ning een tandje hoger, wat vrij vroeg resulteerde in 2-1 door Charlotte Vintges. Na voorbe reidend werk van Tessa van Dijk en Sabine Jiskoot stelde Irene Duwaer vervolgens de zege veilig: 3-1. Aan de Van Vollenhovenka- de pakte Roomburg de volle winst tegen Myra: 3-1. De Leidse vrouwen startten voort varend met al in de tweede minuut een strafcornerdoel- punt van Liselore Jansen van der Sligte. Iris Jonker voegde daar nog voor de thee een tweede goal aan toe. Halver wege het tweede deel leken de gasten even op te leven met de 2-1, maar nog geen twee mi nuten later herstelde Martine Fluitsma de marge na een steekpass van Muriël van Ipe- ren. In de derde klasse A behaal de thuisploeg Catwijck zijn eerste punten tegen midden moter Asvion: 2-3. De Katwijk- se vrouwen kwamen vrij snel met 2-0 voor door Liesbeth van Duyn en Sandra van Dijk, maar Asvion maakte nog voor de rust gelijk: 2-2. Jeanine Paauw schreef halverwege het tweede deel het winnende doelpunt op haar naam: 2-3. Derdeklasser Leidse Stu denten kreeg er thuis van langs van Rijswijk: 0-8. Frede- rique van Burk miste halver wege het tweede part een uit stekende kans om met een strafbal de eer te redden. Noordwijk pakte twee punten in het thuisduel met Hoorn: 2- 1De gasten namen de leiding, maar na dertien minuten in het tweede deel schoot Angela Pasma Noordwijk met 1-1 te rug in de wedstrijd. Laura Azier verzilverde vervolgens een strafbal voor de 2-1 eind stand. Bezoeker Alphen ver loor met 4-3 van Phoenix, on danks een 2-0 voorsprong door treffers van Barbara Smiet en Nicole Jansen. Nog voor de doelwisseling kwam Phoenix langszij, waarna Smiet Alphen opnieuw aan de leiding bracht. Nadat het Zeis ter elftal weer op gelijke hoog te was gekomen, had Alphen legio kansen op de winnende goal. Phoenix hield de winst met een vierde goal echter toch in eigen huis. DIOK2 RVV behaalt eerste overwinning Zes van de zeven regionale volleybalteams in de nationa le competitie brachten hun wedstrijd tot een goed einde. Alleen de vrouwen van Leython bleven in gebreke. Zij gingen voor de tweede keer onderuit en lijken een moei lijkjaar tegemoet te gaan. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Tweededivisionist Gemini/Kan- geroes won in Voorschoten met 3-1 van Sarto/Pellikaan. De tweede set lieten de vrouwen van Bernhard van der Pols na een 13-10 voorsprong aan hun tegenstander uit Tilburg. De overige setstanden waren 15-12, 15-4 en 15-6. Winnifred Paauw en Tanja van Bezooyen waren de uitblinksters aan Gemini-zij- de. Van der Pols: „In de derde en vierde set heeft het team goed gespeeld. Zowel aanval lend als verdedigend. In die sets hebben we Sarto geen schijn van kans gegeven. Zenuwen Een divisie lager noteerde debu tant RW zijn eerste competitie zege. In Rijnsburg kreeg Sovicos een 3-1 nederlaag te slikken. De setstanden waren 10-15, 15-11, 15-7 en 15-10. Na een nerveus begin kwam de Rijnsburgse equipe steeds beter in zijn spel. Dat kwam mede doordat spel- verdeelster Anja van der Meer haar aanvalsters met snelle bal len bediende. Bij RW was Esther van der Niet weer terug, hetgeen met name in de pas sing een slok op een borrel scheelde. Ook Esther van der Spijk en Marjan Schipper lieten zich gelden. De vrouwen van Leython ver zamelden tegen Asia Compas- s/Odijk achttien punten. Dat waren er dertien meer dan een week eerder, toen VC Nesselan- de 2 grof geweld gebruikte. In de strijd met Odijk had Leython zelfs winstkansen in de eerste set. Dat verhaal ging net niet door (13-15), een teleurstelling die in de volgende sets (2-15, 3- 15) doorwerkte. Leython ont beert duidelijk een afmaker. De van LUSV overgekomen Mariët- te Vis scoorde de meeste pun ten voor het team uit Leider dorp, dat opnieuw vocht tegen de zenuwen. Iets scherper Bij de mannen viel wederom de prestatie van Leython op. Dit maal won het team van John Groen met 3-2 van het sterke Vollido. Groen: „We verloren de eerste set met 12-15 en de twee de met 10-15. Maar we speel den niet slecht. De tegenstander was gewoon iets scherper." Via scores van 15-7, 15-4 en 15-11 (na 4-8) herstelden de Leider dorpers zich echter voorbeeldig. Groen: „Dat vond ik heel knap. Dat had ik eerlijk gezegd ook niet verwacht." In het Leython- team ontbrak Paul Jacques Ver hoeven. Goede prestatie NOVO zegevierde eveneens met 3-2. Vollkei was het slachtoffer van de Noordwijkse daden drang: 15-10, 11-15, 15-11, 12- 15 en 15-10. NOVO-coach Nico Halsema gunde negen van zijn tien spelers speeltijd. Alleen Frank Stolk hield hij op de bank. Halsema: „We hebben een goede prestatie geleverd, want Vollkei is bepaald geen zwak team. Tot dusver heb ik niet te klagen, want ook in de eerste wedstrijd ging het goed." In de Northgohal duurde het wel een tijd eer de beslissing viel. De match vergde maar liefst tweeënhalf uur. Gemini/Kangeroes, met voor de verandering Ronald Bezuyen als coach, won in Zevenhuizen verdienstelijk met 3-0 van VC Nesselande 3. De ploeg uit Ze venhuizen bestond uit jeugdige spelers, aangevuld met twee routiniers. Bezuyen: „En juist die routi niers hebben het verknald voor hun ploeg. Mede door hun ge drag trok de scheidsrechter twee rode en vijf gele kaarten. Gemini heeft verdienstelijk ge speeld. De jongens vormden een eenheid en knokten voor elk punt." Setstanden: 8-15, 13- 15 en 4-15. Simpel De mannen van RW wonnen bij Phoenix ook hun tweede competitiewedstrijd. Op de 3-2 zege op Madjoe lieten ze een simpele 3-0 overwinning vol gen. Phoenix bleek een oud team, dat weinig in te brengen had tegen de middenaanval van de Rijnsburgers. Stefan Bijker en Dennis Schoneveld scoorden regelmatig in het centrum. Via setstanden van 10-15, 9-15 en 9-15 trok RW de wedstrijd naar zich toe. De Rijnsburgers waren met slechts zeven man naar Be verwijk gereisd. Een speler van het vierde team zat voor nood gevallen op de bank. Koplopers In de promotieklasse boekten de vrouwen van Orion twee overwinningen. Thuis tegen DAC werd het 3-2 (17-15, 5-15, 10-15, 15-11 en 15-11) en uit te gen NOVO 1-3 (16-17, 15-4, 16- 17 en 4-15). De mannen van DAC verloren in Alphen aan den Rijn met 0-3 van het sterke Orion. Setstanden: 11-15, 4-15 en 9-15. Net als Orion hoort Graficon/Donar met zes uit twee voorlopig tot de koplopers. In Boskoop hadden de Leide- naars bijzonder weinig moeite met het zwakke Agon (3-0 winst). De Leython-speelsters Marieke Kranenburg, Wendy Verwey en Arine van Vliet in afwachting van de opslag van Odijk. foto hielco kuipers Ondanks het gemis i negen basisspelers, die oefenprogramma vai waren geselecteerd, is de strijd om de nation beker niet in de probl komen. Tegen de Hoci met een uitgebreide van spelers uit het twe de Athletics, in Hoek land met 60-12 gevvoi duel van The Bassets senheim tegen de in Athletics vond om d geen doorgang. De selectie voor hel team, dat zaterdag li tegen Oekraïne binnet treedt, kreeg van Robe Ewout Chaudron, Ai]i Eist, Sander Hadineg Kummer, Marcel VI Joost van Rappard ei Suring voorrang bove kercompetitie. Hun fl uit het tweede team b echter over nog zoveel dat de Hookers er na melige start in de tva niet meer aan te pas Voor de rust, die ingiii| 12 in Leids voordeel, b ers nog van twee fou DIOK-verdediging kun fiteren. Na de thee di Leidenaars tot een vei 48 punten door. LOHC'er Robin Zwart is Forescate-doelman Ferdinand van Loon praktisch voorbij, maar zal desondanks niet scoren. foto loekzuyderduin HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De mannen van hockeyclub Catwijck hebben gister middag een belangrijke stap op weg naar het kam pioenschap gezet. Door een 6-1 overwinning op naaste concurrent Bodegraven staan de kustbewoners nu maar liefst vier punten los. In Breda zegevierde middertmoter Alecto met 5-2 over het nog pnnüoze Zwart Wit. De Leiderdorpers wa ren van meet af aan veel sterker, maai" bleven deson danks voor de rust steken op 1-0 door Hidde Kuijers uit een strafcorner. Na de doelwisseling stak de Leider- dorpse organisatie veel beter in elkaar en liep Alecto via Marijn Kuiper (2x), Thijs Rottier en wederom Kuijers uit naar een 5-0 voorsprong. Daarna sloop enige gemak zucht in het team van Boudewijn van Duiken, waarvan Zwart Wit met twee tegentreffers profiteerde: 5-2. Het eersteklasseduel tussen Roomburg en Spanders bosch eindigde in een 5-2 nederlaag voor de uit spelen de Leidenaars, die bij rust al tegen een 2-0 achterstand aankeken. Vlak na de hervatting werd het zelfs 3-0, waarna Rutger van Schaik uit een strafcorner te- genscoorde. Nadat Spandersbosch de marge had her steld, schoot Lukas van Schaik de 4-2 binnen. De thuis ploeg had met 5-2 alsnog het laatste woord. Aan de Hofbrouckerlaan behaalde Forescate een zwaar bevochten zege op LOHC: 3-4. Guido Klomp had al vroeg succes met een tip-in, waarna Olivier Kist de voorsprong voor Forescate verdubbelde. Eelco van Es scoorde vervolgens tegen uit een strafcorner, maar Fo rescate bracht de marge tijdens een uitbraak weer op twee. Joost van der Hout zorgde diezelfde minuut nog voor 2-3, maar die vreugde was van korte duur voor LOHC. De geblesseerde Gertjan Egberink, die slechts voor strafcorners het veld in kwam, schoot de Voor schotenaren naar 4-2. Tijdens een slotoffensief kwam de thuisploeg vervolgens niet verder dan een benutte strafcorner door Tom Bruggink: 4-3. Op eigen veld kwam Alphen in het tweedeklasseduel met Noordwijk als sterkste naar voren: 2-1. Mark Duff- hues bracht de Rijnstreekploeg halverwege de eerste helft aan de leiding. Op voorgeven van Garry Broekman gaf Dirk Jan Oomens de Noordwijkers in het tweede part weer hoop met de gelijkmaker, maar Jeroen van Leeuwen bezorgde de Alphenaren in de slotfase alsnog de volle winst: 2 -1 Leidse Studenten verloor thuis met 3-4 van Straw berries. De studenten keken met de pauze al tegen een 3-2 achterstand aan, waarbij de Leidse treffers op naam kwamen van Mark Elfers en Tjallink Tencate. In de tweede helft zetten de studenten veel druk. Zij kregen via Martijn Obermann nog goede mogelijkheden op 3- 3, maar Strawberries liep desondanks uit naar een 4-2 voorsprong. Ivo Bloys stelde de eindstand vervolgens op 4-3 met een verzilverde strafbal. In de vierde klasse A behaalde lijstaanvoerder Cat wijck een belangrijke 6-1 overwinning op Bodegraven. De Katwijkse doelpuntenproductie kwam voor reke ning van Wouter de Mol (4x) en Dem Graaff (2x). Bezoeker Hisalis dolf met 3-1 het onderspit tegen het laag geklasseerde Bleiswijk. Mathieu Schouten schreef de enige Lissese goal op zijn naam. Het puntioos onderaan staande Voorhout verloor met 8-0 in en tegen Reeuwijk. De Leidse studentei RG verrasten met eeni 10 zege op Delft. „W een aantal talentvolle! ons team", zegt Miti ders. „Ze misten alleet stukje sturing, dat mijn ervaring uit de wel kan geven. Maari dat de ruime ovenvi Delft mij wel verbaas delijk zijn zij afgelope de ereklasse gedegfl spelen wij slechts t\vt se." Thijs Verheijenw? try's de grote man I Snijders zelf voegde try's, twee conversiesi nutte penalty aan toe. Minerva kon het be REL uit Etten-Leur i lang goed bijbenen I Doesburg en Léon drukten elk een try. laatste ook twee pen nutte. In de tweede b het team van 15 M door blessures tot een gereduceerd en was meer voldoende af tt Eindstand: 16-38.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22