ooi spektakelstuk rijgt geen winnaar RC: 'Nog twaalf punten, dan zijn we veilig' Mooi slot van roerige week Amateurvoetbal Zaterdag JtV kan makkelijk e in eerste klasse jk en FC Lisse eindigt in 1-1 cerfjan van geen een FC Lisse draaien beide nog niet naar behoren loofdklasse A. Katwijk mocht nog van een prima ireken, maar is momenteel zoekende naar de ech- De Lissenaren moeten nog helemaal loskomen, «feende kampioenen bekleden een plek in de grijze imoot van de hoofdklasse A. Het voorkwam alle- isdo iet dat het onderlinge duel afgelopen zaterdag een opleverde. De twee ploegen werkten een ^fcp het scherp van de snede af en kregen voor ge- inzet een punt in een duel dat geen verliezer ver- 1-1. een" vermaning. Slechts Seger Oudshoorn werd getrakteerd op een rode prent. De rechtermid denvelder kon zich niet beheer sen toen hij door Edmund Vriesde stevig aangepakt werd en trapte hem na. Hoewel Vriesde bij de actie zijn elleboog gebruikte mocht hij blijven staan, maar het laat onverlet dat op natrappen helaas slechts één straf staat. Aan de andere kant was Beid- man gewoon slecht bezig. De leidsman stond voortdurend op de verkeerde plaats en maakte zich schuldig aan 'compense ren'. Blijkbaar had hij wel door dat hij situaties verkeerd in schatte en trachtte hij dat goed te maken door aan de andere kant ook niet te fluiten. Daarbij floot Beldman ook nog eens veel te vroeg af. Hij trok nauwe lijks een minuut blessuretijd bij, waar er toch zeker zes behande lingen in de tweede helft nodig waren gebleken en vijf minuten extra tijd geen overbodige luxe was geweest. Het meest storende was ech ter het feit dat Beldman dingen gewoon niet zag. Dat hij Marco de Ridder - hij werkte zijn 200ste wedstrijd af in het shirt van Katwijk - geen ^strafschop gaf toen deze door Ralph Pol man werd vastgehouden, was zowel Katwijk als FC oit tot echt goed voetbal M rerdiende het duel voor entswaarde een dikke onderlinge rivaliteit is aard dat er voor elke estreden werd. De ver- lijkingen van die rivali- en Marco van der Plas Ras. De linkshalf van en de rechtshalf van hijnen buiten het veld te zijn, maar daar is lijnen niets van te VVie niet beter weet, iken dat de twee een ;$e kei aan elkaar hebben. Plas en Ras lieten het elkaar fors aan te pak ket fysiek als verbaal. Zo is in de eerste helft in te verstane woorden te :6'" ari zijn collega, dat die nvalbes' niet gediend had zich erg opzichtig allen binnen het straf- ra bied, maar scheids- leldman wenste niet te as dat niet zo verwon- vant de leidsman zag ir dingen niet. Aan de voelde hij de derby s- aan door consequent op zak te houden in si- die schreeuwden om nog tot daaraan toe. Maar de pingel die Jerrel Linger werd onthouden toen hij door Edwin Robbers ten val was gebracht binnen het beruchte gebied, was onvergeeflijk. Betere voor beelden van een 'honderd-pro- cent penalty' bestaan er nauwe lijks. Linger, gekroond tot ama teurvoetballer van het jaar, was overigens weer ouderwets op dreef. Het moest Robbers, toch niet de minste verdediger, heb ben geduizeld voor de ogen. Als een wervelwind ging Linger te keer tegen de Leidenaar, die flink wat tackles nodig had om de Amsterdammer in bedwang te houden, maar door de licht voetige Linger regelmatig op het verkeerde been werd gezet. De Lissenaar kreeg in 63ste minuut de beloning voor zijn spel door voor de gelijkmaker te zorgen. Hugo van Duyn was zijn doel uitgekomen om een aanval van René Ras te onderbreken, maar verwerkte de bal niet goed. Ter wijl Ras nog stond te proteste ren wegens hands van Van Duyn bracht Remco van Bem- mel de bal voor. Linger kon op de doellijn Robbers nog omspe len en tikte raak. Het was de verdiende gelijkmaker nadat Hans Zwaan acht minuten eer der voor 1-0 had gezorgd. Zwaan, die voortdurend kop duels van Vriesde verloor, pikte de bal uit een corner van Marco van der Plas op. Vriesde hield hem vast en dit keer kon de scheidsrechter niet om het ge ven van een strafschop heen. Zwaan schoot de bal zelf be heerst in. Lisse, met de prima spelende Murat Böke - hij speelde eerst Björn Raven, in de rust gewis seld voor Albert de Haas, uit de Murat Böke (links), hier in duel met Katwijker Marcus Keane, toonde zich een meer dan waardig vervanger van Eli Strijks. foto kees van hoogdalem wedstrijd en later Marcus Keane - op de plaats van Eli Strijks en Maarten Smakman als vervan ger voor de hopeloos uit vorm zijnde Barry Dubbeldeman, ging in het laatste kwartier na de uitsluiting van Oudshoorn, niet meer voor de volle winst. Trainer Ted Immers had meer verwacht. ,,Ik ben ontevreden dat we geen drie punten heb ben, maar tevreden met het spel. Er was eindelijk weer ne gentig minuten lang strijd. Aan de andere kant, een gelijkspel uit bij Katwijk is niet slecht. En er komen nog twintig wedstrij den." Collega Bob Kootwijk had winstkansen gezien. ,,Als we na 1-0 ook 2-0 maken (kansen voor Albert de Haas en Hans Zwaan red.) loopt het anders. Maar we onstnapten wel toen we die pe nalty niet tegenkregen. Katwijk: Van Duyn; Robbers, Van Zeist, Van der Meer, Kwestro; Ouds hoorn, Keane, Van der Plas; Raven (46. De Haas), Zwaan, De Ridder. FC Lisse: Mokveld; Polman, Van der Zwet, Vriesde, Böke (83. Strijks); Ras, Sandel, Groeneweg; Van Bemmel, Smakman, Linger. :ht«rob onderwater 'LSp gt trekjes van de ware koploper. Slecht toch winnen. De zege op het nog punt- ote Lindt (1-3) betekende nummer zes in ooflijke, ongeslagen reeks. De Alphena- L dus nog steeds op een wolk. Geloof het )g één punt en ARC heeft een periodeti- mand neemt ons die 18 punten af', zegt l*irCeesBoot. ar Alphen uitgeweken Leidenaar hakte zoen een opmerkelijke knoop door. Het laar eens afgelopen zijn met het aan- dure trainers en vetbetaalde spelers, roei investeringen geen momerft waarmaak- schoof tweede trainer Willem Bercken- voren en liet voetballers naar De Ze- komen, die opofferingsgezindheid hoog aandel hebben staan. De gedachte dat in eerste instantie moest handhaven, was logisch en gestoeld op feiten. In voetbal is echter alles mogelijk. De eerstvol gende thuiswedstrijd over twee weken is de kra ker tegen Noordwijk. Cees Boot zal de bestuursle den met de volgende woorden ontvangen: „Wel kom bij de koploper". Boot is altijd wel in voor een geintje. Hij beseft dat deze situatie niet kan blijven voortduren, maar zolang ARC nog de ranglijst aanvoert, geniet men in Alphen met vol le teugen. En blijft Boot realistisch: ,,Er zijn 30 punten nodig om je veilig te spelen. Goed, nog 12 punten, dan blijven we erin. Zo is het en niet an ders". ARC speelde zaterdag de eerste helft drama tisch. Geen enkel moment kwam het .krachtsver schil tot uiting. Sterker, was Groote Lindt de ploeg die het spel maakte. Op dat moment bleek dat ARC geen team heeft om het spel te dicteren. De Racing hanteert het liefst de counter, waarbij de zeer snelle Fabian Gelderblom een belangrijke rol speelt. Maar ook de goede elementen lieten de Alphe- naren onaangeroerd. Dat Groote Lindt drie mi nuten voor rust via een harde knal van Erwin de Ruiter op 1-0 kwam, was dik verdiend. ARC mocht op dat moment niet klagen met die stand. Doelman Admiraal voorkwam met een aantal snelle reacties erger voor de futloze, zonder enige inspiratie spelende koploper. Het is een ongeschreven wet dat de koploper het geluk mee heeft. Voordat arbiter Arnoldus voor rust wilde fluiten, schoof Mare Meijering uit een scrimmage stiekem de 1-1 binnen. De gelijk maker was voor trainer Willem Berckenkamp geen reden om een donderspeech achterwege te laten. Van alles kregen de Alphense voetballers tijdens het theeintermezzo naar hun hoofd. Er was geen inzet, geen inspiratie. De woorden van Berckenkamp legden ARC geen windeieren. Binnen een half uur trokken de roodzwarten de zaken recht. Ruud Bos tekende met een droog puntertje voor de 1-2, waarna Mare Meijering na een mooie aanval met Fabian Gelderblom de 1-3 liet afroepen. Tussen de tref fers liet ARC de mooiste kansen liggen. Groote Lindt fungeerde in die tijdspanne als boksbal. ARC bepaalde het tempo en liet bij vlagen zien dat het best wel een aardig elftal heeft. Tenminste, wanneer concentratie en inzet aan wezig zijn. In het laatste kwartier liet ARC hautain de teugels vieren. Op de bank ergerde Bercken kamp zich groen en geel aan de instelling van zijn spelers, die de mooiste kansen weggaven. De stuntelende Zwijndrechtse aanvallers hielden de koploper echter stevig in het zadel. chef willem m'ltrl 'i ik 11/ i -i fs,,.|m i Zege Ter Leede goed voor het zelfvertrouwen sassenheim chris hartman medewerker Ter Leede verdubbelde zaterdag niet alleen zijn puntentotaal, het vond door de 1-0 overwin ning op ASWH ook aansluiting met de middenmoot van de ranglijst. Dit zeer tot genoegen van trainer Lagendijk: ,,Deze overwinning hadden we hard nodig. Dit is goed voor het zelf vertrouwen". De voorgaande drie wedstrij den verloor Ter Leede met een doelpunt verschil. Een gang van zaken die de spelers niet onbe roerd liet. Lagendijk: ,,We speel den wel leuk tegen FC Lisse, Quick Boys en Hoek, maar dat telt niet. Het gaat om de pun ten. Daarom is de winst op AS WH vooral in mentaal opzicht belangrijk." Tegen ASWH bewees Ter Leede opnieuw dat het een aan winst voor de hoofdklasse is. De debutant uit Sassenheim ramt de bal nimmer blind naar vo ren, maar tracht altijd via ver zorgd voetbal in de buurt van het vijandelijke doel te komen. In eerste instantie lukte dat niet best omdat risico's werden ver meden. Balbezit was heilig, re den waarom terugspeelballen op verdedigers en doelman vaak werden verkozen boven een risicovolle pass op één van de drie aanvallers. Pas halver wege de eerste helft geraakte Ter Leede op stoom. De Meza creëerde de eerste kans door een pass van Bouwe Bos te onderscheppen, maar faalde vervolgens tot twee keer toe in de afwerking. Zijn voor beeld werd gevolgd door Peter Scheltus, Luc van der Hoeven en Toine l'Ami. De eerste pro duceerde een slap schot en Van der Hoeven kopte te zacht in. De trap van L'Ami had wel vaart, maar verdween via de paal naast het doel, ASWH ver scheen in de eerste 45 minuten éénmaal in scoringspositie. De massieve Ron van der Neut, die goed in bedwang werd gehou den door Paul Dijkman, schoot na een hoekschop van rechts in. Zijn inzet werd van de doellijn gewerkt. Meteen na rust nam Ter Leede de leiding door een rake kopbal van Dijkman. Een hoek schop van Scheltus ging aan het doelpunt vooraf. Tien minuten later leken de Sassenheimers, die het moesten doen zonder de geschorste Floor van Duyn, uit te lopen naar 2-0. Arbiter Roeland kende de thuisclub een strafschop toe omdat Scheltus na een slimme vrije trap van L'Ami gevloerd werd door Vincent Goossens. Frank Bloemheuvel plaatste zich achter de bal, die via de handen van doelman Willem Jan Barendregt en het houtwerk over het doel ging. Ter Leede kreeg daarna nog kansen, maar de verlossende 2-0 bleef uit. ARC: Admiraal; Van Orssagen, Langemaat, Balkhoven, Koster; lansen, Westenberg, Ard Blok; Gelderblom, Bos (Braam), Meijering. nick verwoerd Pk teert, wil niet eens aan de hoofdklasse denken. „Laat dat kruis maar aan ons voorbijgaan. Daar zijn we absoluut niet aan toe." Als KRV echter aan het einde van de rit staat, waar het nu staat, moeten Van Kesteren en de zijnen wel aan de hoogste klasse denken. Of ze dat willen of niet. Zover is het evenwel nog lang niet. Tegen DEVJO, de nummer voorlaatst van de ranglijst, kon KRV de hoge status slechts ge deeltelijk waarmaken. Alleen in de eerste helft schotelde de Hel- der-brigade het publiek een aardig potje voetbal voor. In die rondgang kwamen de Katwijkse treffers dan ook op het score bord. In beide doelpunten had centrumspits André de Best een aandeel. Halverwege de eerste helft troefde hij zijn directe te genstander Jochem Verbaan af en stuurde vervolgens de actie ve Hans Rovers weg, wiens voorzet op het hoofd van de voor rust sterke Leon Vonk be landde: 1-0. In de slotminuut van het eer ste deel was De Best opnieuw baas 'in een duel met Verbaan en ditmaal zond hij de snelle Marcel Harteveld de diepte in. De rechterspits leek de bal aan keeper Johan de Vries te verspe len, maar omdat De Vries nogal ongelukkig zijn hok uitkwam, kon Harteveld toch scoren: 2-0. Met die ruststand mocht DEV JO, zonder de geschorste spel maker Jan Lijst, niet klagen. De Voorburgers kwamen er vpor de pauze nauwelijks aan te pas en keken lijdzaam toe hoe KRV, vooral via de snelle Harteveld, heel wat kansen wist te creëren. Omdat Hartevelds eindpasses niet erg secuur waren, bleef de Quick Boys legt Kozakken Boys op de pijnbank werkendam peter van der hulst schade voor de formatie van coach Edwin Purvis beperkt. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Purvis: „Voor rust waren we veel te slap. Dat heb ik in de kleedkamer ook duide lijk 7 verteld. Daarna was de scherpte er wel en hebben we het KRV nog knap moeilijk we ten te melken." De Voorburgers wisten al vlot de spanning in de wedstrijd te rug te brengen. Edwin de Gier verzilverde met het hoofd een voorzet van de behendige Mar co Wijnands: 2-1. Onder impuls van de nu regelmatig op het middenveld inschuivende libe ro Geoffrey Tetro zette DEVJO de Katwijkers, die De Best met hoofdpijn in de kleedkamer moesten achterlaten, vast op de eigen helft. Helder: „Het is vreemd, maar elke wedstrijd hebben we het vlak na rust even moeilijk. Toen er in dié fase ook nog eens gescoord werd, sloop er bij ons angst in de ploeg." Gelukkig voor Helder leidde laco Heeringa de defensie be kwaam. DEVJO kreeg weinig kansen. Alleen in de slotfase had KRV, dat zelf countermoge lijkheden onbenut liet, het even benauwd. Bij rommelige situa ties voor het doel van Marco Ruwaard werd spits Marcel Brandwijk gevaarlijk. Ruwaard was echter steeds ter plekke. Misschien wil hij nog hogerop. KRV - DEVJO 2-1 (2-0). 21. Vonk 10. 45. Harteveld 2-0, 53. De Gier 2-1. Scheidsrechter; De Graaf. Toeschou wers: 250. KRV: Ruwaard; Van de Oever, Heerin ga, Guyt, Herrlinger; Vonk, Van Beeien (75. Hoek), Van Duyn; Harteveld, De Best (46. Van Delft), Rovers (89. Schol - Cees Tempelaar genoot na afloop van een turbu lente week even met volle teugen. Het liefst wil de oefenmeester van Quick Boys het incident dat zich vorige week maandag op de training voor deed - spits Frenk van der Kley verkocht Tempel aar na een woordenwisseling een muilpeer - zo snel mogelijk vergeten. Een ruime overwinning (1-4), op het overigens zeer zwakke Kozakken Boys, komt dim altijd goed van pas. Hoezeer sommige spelers zaterdag bereid waren voor Tempelaar door het vuur te gaan, bleek na af loop. „Trainer, deze zege is voor jou", voegden enkelen hem toe. „Deze overwinning kon niet op een mooier moment komen", besefte ook Tem pelaar. Opluchting, zo wilde de oefenmeester doen ge loven, die wat hem betreft niet zozeer verband hield met het akkefietje op de training, maar veel meer sloeg op het vertoonde spel van Quick Boys. „We hebben eindelijk eens van de eerste tot de laatste minuut de wedstrijd onder controle ge had." Dat één onachtzaamheid in de Katwijkse defensie voor Kozakken Boys meteen succes be tekende - John Verbaan verzilverde dé enige ech te kans van de thuisploeg door een voorzet van Patrick Vuurens van dichtbij hard tegen de tou wen te koppen - kon Quick Boys dan ook nauwe lijks verontrusten. Het ronduit zwalkende Kozakken Boys vormde zaterdag een uitstekende sparringspartner om het zelfvertrouwen wat op te vijzelen. De thuis ploeg werd door trainer Danny Molendijk met een tactisch concept opgezadeld dat wel tot mis lukken was gedoemd. Vele blessures in zijn ploeg noopten hem een beroep te doep op de nog niet geheel herstelde André Hordijk. De voormalige spelverdeler van SHO, die nog nauwelijks een fat soenlijke training bij zijn nieuwe club afwerkte, moest als laatste man leiding geven aan de defen sie. Voor hoop in bange dagen Hordijk een on mogelijk taak. Flet meest illustratieve voorbeeld van alle wanorde was Ronald Visser. Belast met de bewaking van Guido Smits kreeg hij alle hoe ken van het veld te zien. En op de momenten dat zijn medespelers moesten overnemen, gaven ze niet thuis. Al na vier minuten kreeg de van ADO Den Haag overgekomen schaduwspits zo veel ruimte dat hij rustig de bal aan de linkerkant van het b onderwater, 071-5356463 HOOFDKLASSE A Ter Leede-ASWH 1-0 (0-0). 46. Paul Di|k- man 1-0. Scheidsrechter: Roeland. Toe schouwers. 800. Gele kaarten: Vincent Goossens, Paul Koster (ASWH). Byzondei heden: Frank Bloemheuvel (Ter Leede) miste een strafschop Scheveningen-Hoek 3-2 (1-1). 14. Ad Gladdines 0-1,31. John Blok 1-158. Ype Haytema 2-1, 74. Ron de Jager 3-1 (straf schop), 90. Ad Gladdines 3-2 (strafschop). Scheidsrechter: Beser. Toeschouwers. 2000. Gele kaarten: Erwin Dek, Hubert van de Hemel, Angelo Nijskens, Kurt Pacque (Hoek). Rode kaart: Sander Klapwijk (84. 2x geel - Scheveningen). Kozakken Boys-Quick Boys 1-4 (0-2). 5 Guido Smits 0-1. 18. Guido Smits 0-2, 61 Hicham Rbii 0-3, 74. John Verbaan 1-3, 77. Marco Kleyn 1-4 (strafschop) Scheidsrechter Van der Starre. Toeschou wers: 800. Gele kaarten: Dennis van der Leij, Patrick Leytens (Kozakken Boys), Raymond Flaton (Quick Boys). Rode kaart. Gerard den Haan (72. 2x geel - Kozakken Boys). Katwijk-FC Lisse 1-1 (0-0). 55. Hans Zwaan 1-0 (strafschop), 63. Jerrel Linger 1-1. Scheidsrechter: Beldman. Toeschou wers: 2300. Gele kaart Edmund Vriesde (FC Lisse). Rode kaart: Seger Oudshoorn (73. Katwijk). Byzonderheden Marco de Ridder speelde zijn 200e officiële wed strijd in de kleuren van v.v Katwi|k. Groote Lindt-ARC 1-3 (1-1). 42. Erwin de Ruiter 1-0, 45. Mare Meyering 1-1, 5b. Ruud Bos 1-2, 75. Mare Meyering 1-3. Scheidsrechter: Arnoldus. Toeschouwers: 500. Gele kaart: Liam Walsh (Groote Lindt). Rijnsburgse Boys-Noordwijk 0-1 (0-1) 35. Patrick van de Gronde 0-1 Scheidsrechter: Akkermans. Toeschouwers: 1500. Gele kaarten: Laurent Aalbersberg, Alphons de Kort, Stefan Roodakkers (Rijnsburgse Boys). Rode kaart: Marko Klaassen (65. Rqnsburgse Boys) Excelsior M-Achilles Veen uitgesteld. ARC Katwijk Noordwijk Scheveningen Hoek Quick Boys FC Lisse Rijnsb Boys Ter Leede Excelsior M Kozak Boys Achil Veen ASWH Groote Lindt 1 4 1 1 4 1 2 0 4 1 2 2 1 2 3 1 1 3 0 2 4 0 0 6 11- 2 13- 6 12- 7 10- 8 14-10 i 10- 8 9- 9 5- 5 9-11 i 12-12 9.-12 7- 9 3-10 l 5-20 PROGRAMMA: Excelsior M-Achilles Veen TOPSCORERS: 1 )Ad Gladdines (Hoek)7 doelpunten 2) John Verbaan (Kozakken Boys) 6 doelpunten 3) Jerrel Linger (FC Lisse)5 doelpunten 4) Patrick van Dam (Noordwijk), Marcus Keane (Katwijk), Guido Smits (Quick Boys), Robert Visser (Excelsior M), Hans Zwaan (Katwijk)4 doel punten 9) John Blok (Scheveningen),Rem Blok (ARC), Barry Dubbeldeman (FC Sterrenburg (Achilles V) 3 doelpunten HOOFDKLASSE B WOG-Spakenburg 1-3, Marken-Strijen 2 1, SHO-GVW 3-1, DOVO-Barendrecht 2-2, Capelle-Spijkenisse 2-1, Huizen-Volendam 3-3, Zwart Wit'28-Bennekom 2-1 Spakenburg 6-13 Marken 6- 9 SHO 6-11 D0V0 6- 8 6-11 Capelle 6-7 6-10 Spijkenisse 6- 5 6-10 Volendam 6- 5 6-10 Strijen VVOfT GVVV Zwart Wit Barendrecht 6- 9 Bennekom HOOFDKLASSE C nemuiden 0-2, IJsselmeervogels-Harkema- se Boys 5-0, Urk-SDC Putten 2-1 IJss'vogels 6-16 Drach Boys 6- Urk 6-15 Sparta N 6 C HarkemBoys 6-11 HZVV 6 WHC 6-11 SDC Putten 6 5 Genemuiden 6-10 ElburgerSC 6- 4 Be Quick'28 6-10 ACV 6- 3 Flevo Boys 6- 7 DOS Kampen 6- EERSTE KLASSEB VV0R-RWH 3-3, Kennemerland-De Beurs bengels afg, KRV-DEVJ0 2-1, Heerjans- dam-DOTO 2-2, Rozenburg-DSVP 1-0, Ex celsior Pernis-Zwaluwen Vlaardingen 1 -1 Heerjansdam 6-12 DSVP 6- 8 KRV 6-12 VV0R 6- 7 RVVH 6-11 Kennem'land 5- 6 Beursb 5-10 Zwaluwen VI 6- 6 Rozenburg 6-10 DEVJO 6- 3 D0T0 6- 9 Excelsior P 6- 1 Ter Leede: Blankespoor; De long, Dijk man, Bloemheuvel, Wajer; L'Ami, Stolk, Van der Hoeven (90. Kramer); Scheltus, Borst, De Meza (70. Brands). TWEEDE KLASSEC HVO-Xerxes 2-0, KMD-Voorschoten'97 1 0, 's-Gravenzande SV-RCL 3-1, Honselers dijk-Lyra 1-2, Delta Sport-Vitesse Delft 4 1Monster-Soccer Boys 6-1 GravenzSV 6-18 Honsel'dijk 6- 7 Delta Sport 6-15 Monster 6- 7 HVO 6-13 V'schoten'97 6 5 Xerxes 6-10 Vitesse D 5- 4 KMD 5-8 Soccer Boys 6- 4 Lyra 6- 8 RCL 6- 0 veld kon oppikken. Met enkele schitterende be wegingen omspeelde hij André Hordijk en Den nis van der Ley om vervolgens keeper Edwin van Zwieteren in de korte hoek te verschalken. Een klein kwartier later gooide dezelfde Smits de wedstrijd in het slot. Jaap van Duyn bediende de geheel vrijgelaten Quick Boys-speler met een prachtig passje. Keeper Edwin van Zwieteren maakte bij het uitkomen de fout door meer op Smits te letten dan op de bal. Zonder het leer ook maar aan te raken hobbelde de bal langs Van Zwieteren, waarna een simpel tikje voldoende was. Niet alleen voor Smits, maar ook voor laap van Duyn en Hans van der Plas werd het een lekkere voetbalmiddag. Ze konden naar hartelust de combinatie zoeken doordat ze een enorme vrij heid genoten. Offensieve acties van Van der Plas leidden tot een schot in het zijnet, en een combi natie met Marco Kleijn, waarbij Van der Plas, en in de rebound Hicham Rbii, op de keeper stuit ten. Op dat moment had Rbii de stand al op 0-3 gebracht doordat er bij Kozakken Boys bij spel hervattingen van enige organisatie geen sprake was. Na een goed uur spelen had Smits bij een corner de koppers van Quick Boys daarom.voor het uitkiezen. Het werd dan uiteindelijk Rbii, maar Van Duyn en Pieter Slootweg stonden even zeer vrij. De enige fout in de defensie van Quick Boys - Gerard den Haan zat al met twee keer geel in de kleedkamer toen Verbaan tegenscoorde - kon te gen dit Kozakken Boys al weer snel worden recht gezet. Kleijn mocht vanaf elf meter aanleggen, nadat Raymond Flaton door André Verlee was neergelegd. Voor Tempelaar het sein om Erwin Crooy en jonge spelers als Hendrik van Beelen en Patrick Heemskerk speeltijd te gunnen. „De vorm zat er ai aan te komen, maar ik ben blij dat hel nu gebeurt", reageerde Tempelaar na afloop opgelucht. Aanvoerder Hans van der Plas kon zich de gevoelens van de trainer wel inden ken. „Het is natuurlijk ook lekker voor de trainer. Die heeft toch een rotweek achter de rug." Wat er met Van der Kley gaat gebeuren is nog niet be kend. Het bestuur van Quick Boys beslist op 20 oktober over het lot van de voorlopig geschorste speler. Quick Boys: Kromhout, Schaap, Van Duyn 180. Crooy), r-aerber, Van der Plas, Slootweg (82. Van Beelen), Van Hooy, Flaton, Smits, Kleijn en Rbii (86. Heemskerk). DERDE KLASSE A Sleutels-TAW 5-4, Lugdunum-Valken'68 M. SI V iii'C.'.ti',J M;m 117', n, Hazerswoudse Boys-Leiden 0-0, Alphia DS0 4-2 6 14 DSO 6- 7 6-12 Alphia 6-7 Oegstgeest Lugdunum Hazersw B SEV 6-11 UVS 6- 9 Sleutels 6- 9 Leiden 6- 9 TAW VIERDE KLASSE A Schipluiden-Koudekerk 1-1, Nootdorp- Woubrugge 2-3, Duinoord-MVKV 0-0, LFC- SV'35 EO, SVOW-Abbenes 5-1, Blauw Zwart-LSW'70 1-2 Duinoord 6-14 Nootdorp 6- 7 MVKV 6-13 BlauwZwart 6 7 LFC 6-12 SV'35 6 6 Woubrugge 6 12 LSW'70 5 4 Koudekerk 6- 9 Schipluiden 6- 3 SV0W 5- 7 Abbenes 6- 2 VIJFDE KLASSE A VCL-De Jagers 2-1, KSD-Marine 2-3, Roodenburg-Foreholte 4-3, GWS-SJC 1-7, Docos-DWO 3-2, Zoetermeer is vrij Roodenburg 5-12 Foreholte 4- 5 SJC 5-11 Zoetermeer 4 5 Marine 5-10 Jagers 5- 5 DWO 5- 9 GWS VCL Docos 6- 9 KSD 5- 7 6- 0, Zweedse coach neemt ontslag stockholm sid Tommy Svensson, bondscoach van Zweden, heeft zaterdag zijn ontslag genomen. De nummer drie van het WK in 1994 wist zich niet te plaatsen voor de eindronde van het WK, volgend jaar in Frankrijk. De Zweden wonnen zaterdag in groep 4 weliswaar met 1-0 van Estland, maar eindigden als derde achter Oostenrijk en Schotland. Aan staande maandag maakt de Zweedse voetbalbond de opvol ger van Svensson bekend.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19