We hebben een unieke prestatie geleverd' Ben Sonnemans onderuit door beginnersfouten loegleider Overdevest krijgt zijn zin Sport asshoppers tevreden idanks forse nederlaag )AG 1QOKTOBER 1997 A SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 enks en Florijn naar Vlietland ^»crnoTEN» Nico Rienks en Roanld Florijn dingen mee naar Qau] Veenemans-Prijs. De voormalige toproeiers staan in het deinde van 15 en 16 november in Vlietland aan de start voor ilithoudingsdriekamp die roeivereniging Riijnland uit Voor aten dit jaar organiseert. Op het programma staan 10 kilo- fietsen of 4 kilometer schaatsen (in de Haagse Uithof), 3 jneter roeien en 5 kilometer hardlopen. lenig: 'Elke dag doping' jn. Het slikken van pillen was een dagelijkse sleur voor fmers uit de voormalige DDR. Dat zegt oud-wereldrecord- dster Karen Koenig gisteren in de Berlijnse Tageszeitung. werden ons gegeven als vitaminepillen en ik geloofde dat |at het zo normaal klonk", aldus de thans 28-jarige zwem- „Slikken was net zo vanzelfsprekend als tanden poetsen. El- ag slikte ik een serie." Koenig was lid van de estafetteploeg p 1984 het wereldrecord op de 4x100 vrije slag verbeterde. euw roer voor Whitbread-boot IgENi De bemanning van de Brunei/Sunergy, de Nederland- èelnemer aan de zeilrace om de wereld, vervangt zondag het van de boot. Afgelopen weekeinde liep het schip van schip- flans Bouscholte averij op, bij een botsing met een walvis, reserveroer wordt per vliegtuig vanuit Nederland naar Recife --razilië gestuurd, waar de Brunei/Sunergy komend weekein- s^iveert. De gehele stop van de boot neemt slechts zo'n zes in beslag. De Brunei/Sunergy ligt momenteel op de tiende jatste plaats. Jetiek moet wijken voor autosport pest» De Hongaarse minister van Sport Istvan Harcsar een verzoek ingediend het EK atletiek in Boedapest een lagen later te laten beginnen. Half augustus volgend jaar in Hongarije twee belangrijke evenementen op de kalen- ip 16 augustus de Grote Prijs Formule 1 en van 17 tot en !3 augustus het EK aüetiek. Atletiek, de 'moeder van alle [en', staat voorlopig op uitstel. Harcsar vreest huisvestings- jlemen als beide evenementen bijna samenvallen. Om die in heeft hij de Europese Aüetiek Federatie gevraagd het EK nflaar dagen op te schuiven. wis: 40 miljoen voor gevecht yoRKHij hoeft alleen nog maar toe te happen. De Britse ier Lennox Lewis, wereldkampioen van de WBC in het _argewicht, krijgt veertig miljoen gulden als hij instemt met titelgevecht tegen de Amerikaan Ray Mercer. De uitdager jt het gigantische bedrag uitgeloofd. In mei vorig jaar verloor eer op punten van Lewis. De uitdager is zelfs bereid voor nste boksen, als Lewis bereid is bij een nederlaag 20 miljoen djhenken aan een goed doel. Lewis verdedigde afgelopen jceinde met succes zijn titel tegen de Pool Andrew Golota. Na econden in de eerste ronde ging Golota knock-out. llendam huurt verdediger Ajax dam» FC Volendam heeft Milan Berk Beelencamp voor de |anhet seizoen gehuurd van Ajax. De 20-jarige verdediger cte deel uit van de A-selectie van de Amsterdamse club. Hij Itwee keer meegedaan in het eerste elftal: Om de voetballer r speeltijd te geven heeft Ajax hem uitgeleend aan Volen- udrup onzeker voor WK-interland hagen Het is onzeker of Michael Laudrup zaterdag kan eden in de WK-kwalificatiewedstrijd van Denemarken te- jjriekenland. De speler van Ajax heeft sinds twee dagen last ten ontsteking aan een achillespees. Laudrups landgenoot J) Laursen haakte woensdag al af. De verdediger, die uitkomt Engelse competitie, heeft een blessure aan de lies. Bonds- i Bo Johansson heeft Mikkel Beck van Middelsbrough als nger opgeroepen. "BAL» JORIS ZANDBERGEN basketbalsters van ioppers hebben hun lere erkend in titelkandi- >en Helder. In Katwijk het gisteravond 41-75. :1 de nederlaag fors was, er toch tevredenheid bij ijkse ploeg. Na de oor- ig (103-47) die Grasshop- i Den Helder had gekre- lad het team van coach Hoekstra nu het idee de yjrse ploeg partij te kunnen •ral in de eerste fase van Bdstrijd kon de thuisploeg Jampen bij de titelkandi- Een Katwijkse zoneverde- jk hield Den Helder lang [pcoren af. Grasshoppers Veerde echter niet van de lpoosheid' van de tegen- l|br, zodat na vijf minuten Serge Dietz stait met Vivax zonder watervrees in de hoofdklasse Als Vivax morgen tegen Nereus debuteert in de hoofdklasse waterpolo, gaat voor Serge Dietz een droom in vervulling. ,,Hier hebben we naar uitgeke ken en het is gelukt." De Warmonder gaat zonder watervrees op het hoogste niveau aan de slag. „Ik kan de kracht van de hoofd klasse goed schatten. We degraderen niet." WARMOND GERTJAN VAN GEEN Serge Dietz was van origine zwemmer. In een grijs verleden deed hij ook nog wel wat aan tafeltennis en voetbal. Voor de lol wil hij nog wel eens aan een triatlon meedoen, maar meestal ligt hij toch in het water. „Bij de Rijnkikkers in Rijnsburg heb ik mijn diploma's gehaald. Omdat ik ook wedstrijdzwemmer was, ben ik overgestapt naar Vivax. Daar lagen meer mogelijkhe den. Toen ik elf jaar was, werd ik door Frits Welling uit het wa ter gehaald. Of ik niet wilde gaan poloën. Dat ben ik blijven doen. En ik vind dat als je iets doet, je het goed moet doen." De 26-jarige Dietz is een ras- Vivaxer - hij veranderde nooit van club - en een exponent van het 'dorpscluppie' uit Oegst- geest. Nooit uitblinkend, zoals Vivax geen poloërs heeft die er met kop en schouders bovenuit steken. „Ik zat in de jeugd altijd wel in het kringteam, maar was net niet goed genoeg voor het Nederlands team. In mijn jeugdtijd speelde Vivax tweede klasse, dus hoofdklassers als AZC, De Zijl/LGB, LZ 1886 en een paar eersteklassers zaten boven ons. Daardoor kwam ik niet in beeld. Bij Vivax telt altijd alleen het collectief. We werken hard voor elkaar." Dietz maakte het hele traject van Vivax richting hoofdklasse mee. Eenmaal eerste-teamspe- Serge Dietz: „De gemeente Oegstgeest heeft blijkbaar weinig met ons op. Zwembad Poelmeer is een ramp. Als we trainen, staan we binnen de kortste keren naar adem te happen." foto loekzuyderduin Ier degradeerde hij mee naar de derde klasse, voordat de succes story begon. In 1990 promo veerde de Oegstgeestenaren weer naar de tweede klasse, het jaar erop naar de eerste en na vier matige seizoenen en twee sterke in de eerste klasse, is de hoofdklasse nu een feit. „Zon der spelers van buitenaf hadden we het nooit gered. Maar we blijven een klein cluppie, dat een unieke prestatie heeft gele verd. Er is nu een perfecte mix van jong en oud. Er zijn goede jeugdspelers, spelers van mijn leeftijd en de routiniers als Mark van Belkum - hij is uitzonderlijk goed - en Chris Grunewald die van HZ/Zian overkwam." Hoewel Dietz nooit van club veranderde om het hogerop te zoeken, geeft hij toe dat de tijd voor hem rijp was om nu op het hoogste niveau te acteren. „In het verleden hebben spelers van LZ wel aan me gevraagd of ik bij hen wilde komen spelen, maar er was nooit officiële belangstel ling. Ik had natuurlijk de over stap kunnen maken, maar ik ben blij dat ik dat niet gedaan heb. Aan de andere kant: als we niet gepromoveerd waren en we zouden dit jaar voor een plek in de middenmoot van de eerste klasse spelen, was ik wegge gaan. Ik zou toch wel benieuwd zijn of ik het aankon." Zo ver heeft het nooit hoeven komen. Het sprookje van Vivax gaat verder. Dietz, in het dage lijks leven mess-medewerker op de legerkazerne in Utrecht: „We hebben een goede voorberei ding gehad. Helaas kon ik niet mee naar Denemarken omdat ik moest werken, maar op het trainingsweekeinde in Zeist hebben we goed gepresteerd. We zijn in vergelijking met vorig jaar drie weken eerder begon nen met trainen. Vijf keer in de week duurwerk en nu drie keer per week in ons eigen bad en in De Vliet." Vivax, altijd gesteund door een grote aanhang, werkt zijn thuiswedstrijden af in zwembad De Zijl. Zwembad Poelmeer vol doet niet aan de juiste afmetin gen. Het betekent dat de Oegst geestenaren altijd een 'uitwed strijd' spelen. „De gemeente heeft blijkbaar weinig met ons op. Poelmeer is een ramp. Als we trainen, staan we binnen de kortste keren naar adem te hap pen door het slechte ventilatie systeem. Het is net een sauna, maar in plaats van de hitte slaat het chloor op je luchtwegen. De Zijl is wel een fijn bad, maar we hebben de afgelopen tweeën half jaar thuis alles gewonnen en dat voordeel valt weg." Dietz, wiens 22-jarige broertje Ivo eveneens in de hoofdmacht van Vivax acteert, is naar eigen zeggen waterpologek. „Ik houd altijd alles bij van andere clubs, in kranten of op televisie. Ik ga ook regelmatig wedstrijden kij ken. Het is toch een kleine kliek. Je kent de spelers van hoog tot laag." Daarom ook weet hij wat hem als midvoor te wachten staat in de hoofdklasse. „Ik ben dan wel geen specifieke mid voor, maar ik krijg gelouterde tegenstanders. Ik moet profite ren van het feit dat ze mij niet kennen. Niet gaan vechten, maar secuur de zwakke plekken in de verdediging zoeken. De mindere goden zien te vinden in de defensie." Handhaving moet mogelijk zijn, volgens Dietz. „We moeten geen grote bek hebben, maar juist uit de underdog-positie komen. We moeten kritisch blij ven, want het kan altijd beter. Ik heb respect voor tegenstanders, maar ik kijk niet tegen ze op. De clubs in het rechterrijtje kunnen van elkaar winnen. Soms heb ik het gevoel dat de buitenwacht denkt: 'o ja, daar heb je Vivax. Die spelen ook in de hoofdklas se'. We moeten het respect dan maar afdwingen, door ons goed te profileren." Teleurstellend WK-debuut Dennis van der Geest slechts een 4-2 tussenstand ge noteerd kon worden. Balverlies tegen de Helderse press bezorg de de thuisclub vervolgens een 6-18 achterstand. Na wat wis sels aan Katwijkse kant werd de bal wel goed rondgepasst en was bij 15-22 de spanning weer terug. Den Helder profiteerde echter van een inzinking van de thuisploeg, en kon via een 17-3 tussensprint de 18-39 russtand op het bord zetten. In de tweede helft was er nau welijks verschil tussen beide teams, alleen was de thuisclub niet alert genoeg bij de missers van Den Helder. Zo bouwden de bezoeksters een groot re- boundoverwicht op. Suzanne van Kooten zorgde met een aantal scores dat Grasshoppers in de buurt van de tegenstander kon blijven. Scores Grasshoppers: Van Kooten 15, Nieuwenhuijs 12. Ben Sonnemans vloert opponent Shakimov. PARUS MARC HOEBEN GPD-VERSLAGGEVER Het Nederlandse judo ontwaak te gisteren uit de roes, waarin enkele dragende krachten sinds de succesvolle EK van mei in het Belgische Oostende hadden geleefd. Het hardst tuimelde Ben Sonnemans op de ope ningsdag van de WK van zijn voetstuk. Zijn aftocht na de tweede ronde was het logische gevolg van een reeks beginners fouten op én rond de mat. Een Europees kampioen onwaardig. De meest opvallende blunder kon niet eens op het conto van *halfzwaargewicht Sonnemans worden geschreven. In de direc te nabijheid van het strijdperk voltrok zich een gênante ge beurtenis. Bij de partij tegen Sergej Shakimov uit Kazachstan werd bondstrainer Louis Wij- denbosch na anderhalve mi nuut van de coachstoel getrok ken door Sonnemans' persoon lijke begeleider Cor van der Geest. Deze was te laat tot de ontdekking gekomen dat zijn pupil op de mat stond, wat pa niekerig arriveerde hij voor de resterende drieënhalve minuut. „Louis zou het programma van de klasse van Ben bijhouden", zei Van der Geest, die zich op zijn beurt bekommerde om zijn zoon, zwaargewicht Dennis. Wijdenboschj ,hielfj het maar op de gebrekkige communicatie en het verwarrende schema van de WK. De 25-jarige judoka deed in Parijs zijn uiterste best het be lang van de coaching te bagatel liseren. „Natuurlijk hoort het niet dat Cor te laat komt. Je moet zulke situaties ook probe ren te voorkomen. Maar ik hield mij er tijdens de partij niet mee bezig." Het klonk nogal tegen strijdig, na alle geluiden van de laatste jaren. Bovendien rees, ook al door het verloop van de wedstrijd tegen Shakimov, de vraag of Sonnemans niet eerder wat extra steun vanaf de kant had kunnen gebruiken. Hij ver loor door een serie oplopende straffen, uitmondend in een wazari, en steeds herhaalde zich hetzelfde, tactische spel. „Ik wist geen raad met zijn pakking en zag ook geen oplossing. Ik heb op een schlemielige manier verloren. Dat vind ik nog wel het ergste." Van der Geest kon in de reste rende tijd schreeuwen wat hij wilde, maar Sonnemans vocht al tegen een achterstand en durfde het risico van een ander strijdplan niet meer aan. Hij, hoopvol begonnen met een overwinning (ippon) in de eer ste ronde op vice-olympisch kampioen Min Soo Kim uit Ko rea, vond het een ergerlijke ge dachte. „Zo zie je maar weer dat je op nul moet beginnen. Hier ben ik niet de Europees kam pioen. Hier ben ik gewoon Ben Sonnemans." In de klasse tot 95 kilo, met de Poolse olympische kampioen Nastula als te verwachten win naar, eindigden maar liefst zes Europeanen bij de eerste acht. De beste judoka van Oostende zat er dus niet bij. En zo ging nog een recent verworven repu tatie van een Nederlandse judo ka aan gruzelementen. Zwaar gewicht Dennis van der Geest, tweede bij de EK, werd in de tweede ronde 'gekraakt' door de ruim 30 kilo zwaardere Chinese beul Song Pan. „Stom, ik had natuurlijk nooit in die houd greep terecht mogen komen." In zeker één huiskamer te Nijmegen, bij collega Danny Ebbers, zal de vroege uitschake ling van Van der Geest voor een glimlach op de lippen hebben gezorgd. De Bloemendaler mag zondag in de overall-klasse nog proberen iets van zijn WK-toer- nooi te maken, mede door tus senkomst van de burgerrechter. Een en ander ging ten koste van Ebbers, die door de judobond oorspronkelijk voor de wedstrij den van gisteren was aangewe zen. „Ebbers zal nu wel wat te zeggen hebben", vermoedde Van der Geest. „Sommige men sen wilden graag dat ik hier op mijn bek zou gaan. Maar het kan me niet schelen wat men sen zeggen of denken. Ik vond dat ik in mijn recht stond." Van der Geest beleefde giste ren zijn WK-debuut. Mede daarom tilde hij niet al te zwaar aan zijn vroege uitschakeling. Het gaat hem dit evenement vooral om het opdoen van erva ring op mondiaal niveau. Der gelijke gedachten mocht hij vo rige week ook gedurende vijf minuten in de rechtszaal venti leren. Iets langer, zo'n zeven minuten, stond hij gisteren op de mat. Cynisch: „Dus hel is de moeite waard geweest."* De stilte rond het Nederland se vrouwenjudo»na het afscheid van verschillende coryfeeën geeft te denken. In het laatste decennium viel er met de zusjes Jessica en Jenny Gal, zwaarge wichten Angelique Seriese en Monique van der Lee en Clau dia Zwiers altijd wel wat te vie ren. Maar eens te meer bleek op de openingsdag van de WK in Parijs, dat de periode met grote prestaties is afgesloten. Het bes te kwam gisteren nog Karin Kienhuis in de klasse tot 72 kilo uit de verf. Maar de zevende plaats was nu ook weer niet een resultaat om trots op te zijn. fathonploegen weer uitgebreid en natuurijsklassiekers ingekort SCOREBORD PRIJSVRAGEN (VSt) 65. 1. Cicot, 2. Ninomiya, 3. Sun en Maksy- Lucky 10 van donderdag 9 oktober: 3 - 5 - 10 - 11 - 22 - 24 - 37 - 41 - 42 - 46 - 48 - 57-61 -66- 70- 71 - 72- 75-76-80. (Onder voorbehoud) Hilariteit van het marathonschaatsen ajderland staat of valt met strenge win- ^ibliek, media en sponsors lopen niet iel warm voor 100 rondjes op een ijsbaan. Anders is dat als de vorst de en vaarten van een donkergrijze laag voorzien en er zelfs een Elfstedentocht rden verreden. De interesse in de in van de lange adem blijkt dan op- weer groot. Het is dan ook niet vreemd p KNSB na de laatste winter vele nieu- jders mocht begroeten - het aantal li- phouders steeg met 10 procent tot /000 - en ook sponsors vielen gemak- wt dan normaal door de marathon- |en te strikken. Voor een zaal vol me- ijttegenwoordigers presenteerden zich jmiddag in een gerenommeerd hotel jBisterdam-zuidoost de elf grootste jl van het peloton. Vorig jaar waren dat acht. Ploegen die met ingang van dit jln weer vier rijders mogen tellen, if is heel wat gesteggel geweest over het Jniarathonploegen drie, vier of vijf rij wegen tellen. Vier jaar geleden hebben dat de ploegen gefaseerd terug 4ten van vijf schaatsers naar drie", al dus de voorzitter van de sectie marathon Hans Brandt. Een regeling die door ploeg leiders werd omzeild door - tot woede som mige rijders - een extra team in te schrij ven. „Kortom, er was een hoop gedonder. De ploegen met- drie rijders waren in de loop van een slopend seizoen wel eens uit- gepierd en verschenen dan niet meer aan de start. We hebben daarom besloten de ploegen weer te vergroten van drie naar vier rijders." Het is niet de enige concessie die de schaatsbond aan het marathonpeloton heeft gedaan. Naast de introductie van een driedaagse op kunstijs, wordt het aantal 200-kilometerwedstrijden op natuurijs te ruggebracht. Brandt: „Rijders willen nu eenmaal alles rijden, maar een 200 kilome ter lukt niet altijd. De natuurklassiekers gaan daarom over maximaal 100 kilometer. De Noorderrondrit vormt de enige uitzon dering. Willen we die klassieker van 150 ki lometer inkorten dan zouden we bussen moeten inzetten. In een seizoen wordt één tocht over 200 kilometer gehouden en het liefst natuurlijk de Elfstedentocht." Daar naast staat de langste afstand wel in het buitenland (Weissensee) op het program ma. Bij de eerstvolgende Elfstedentocht komt er voor de vrouwen een apajrte wed strijd. Naast de nationale wedstrijden op kunstijs om het KNSB-klassement, worden de komende winter vier 100 kilometer toch ten om de Euro Cup verreden, in Baselga, Plansee, Kuopio en Omsk. Baselga vormt in dat rijtje nog het enige vraagteken. Lissenaar Frans Overdevest is als coach van de Klerk's Ploeg tevreden met de aan passingen. Hij was de eerste die de inper king van de ploegen omzeilde door een ex tra team in te schrijven. „Ik ben ermee be gonnen en reed altijd met vier schaatsers." Dat de klassiekers hun charme kwijtraken door de maximale afstand van 100 kilome ter gelooft hij niet. .Alleen de Rottemeren- tocht is hiervan de dupe. Daarnaast heb je nog de lange wedstrijden in Finland, op de Weissensee." Overdevest ziet alleen maar voordelen. „Wij willen graag in twee dagen twee klassiekers van 100 kilometer en dan een dag rust. Je hebt nu eenmaal dat herstel nodig", aldus Overdevest. De Lissenaar, die tijdens de presentatie opmerkte dat je 'een paar jaar terug het hele peloton kon opko pen', is blij met de grote belangstelling uit het bedrijfsleven. Hij verwacht wel dat door de extra ploegen het aantal massasprints toeneemt. Morgen start voor de marathon rijders het seizoen in Assen. Mannen, eredivisie: Aalsmeer - E en 0 27- 22 Mannen, bekertoernooi: Quintus 2 Saturnus 26-28 (14-12) Vrouwen, eredivi sie: OSC - AAC 1899 24-21. VOETBAL Straffen betaald voetbal: Drie wedstrijden: Karabulut (Willem II). Spanje, beker, tweede ronde (eerste wed strijd): Badajoz - Mérida 0-0. Belem. Vrienschappelijke interland. Brazilië - Marokko 2-0. 80. Denilson 1-0, 89. Denilson 2-0 (strafschop). Toeschou wers: 45.000. BADMINTON Den Bosch, Open NK: mannen, tweede ronde: Hansen (Den) - Van Soerland 12-11 opgave, Kean Kok (Mal) - Bruil (3) 5-15 15-12 18-14, Eriksson (Zwe) - Weistra 15- 2 15-8. Vrouwen, tweede ronde: Meulen- dijks (1) - Eriksson (Zwe) 11-5 3-11 11-8. Major League American League, finale: Baltimore Orioles - Cleveland Indians 4-5 (stand best-of-se- JUDO BASKETBAL Mannen eredivisie: Amsterdam - Zwolle 106-92. Vrouwen, final four, poule B: Grasshoppers - Den Helder 41-75. GOLF Wentworth, WK matchplay, eerste ronde (36 holes): Woosnam (Wal) wint met 4 en 3 van Parnevik (Zwe/8), Singh (Fii/7) wint met 4 en 3 van Watanabe (Jap), Faxon (VSt/6) wint met 2 en 1 van Clarke (GBr), Nobilo (NZe) wint op 38e hole van Mickel- son (VSt/5). Bordeaux, toernooi voor tweetallen (four- ball), stand na eerste ronde: 1. Sunesori- /Linhart (Spa), Remesy/Jacquelin (Fra), Garrido/Carrasco (Spa), Guepy/Besanceney (Fra), Luna/Rivero (Spa) 64 Williamsburg. Michelob Championship. Stand na de eerste ronde: 1 Waldorf (VSt) 63 slagen, 2. Bryant (VSt) 64, 3. Kraft Parijs, WK, eerste dag, mannen, - 95 kg, eerste ronde: Sonnemans wint van Kim Min Soo (ZKo) ippon. Tweede ronde: Sha kimov (Kaz) w.v. Sonnemans waza-an. Hal ve finales: Nastula (Pol) w v: Guerschner (Dui) ippon, Miguel (Bra) w.v. Nakamura (Jap) beslissing. Finale: Nastula (Pol) w.v. Miguel (Bra) beslissing. Eindstand: 1. Na stula, 2. Miguel, 3. Lemaireen Ivan. 95 kg: Van der Geest w.v. van Labus (Joe) ippon Tweede ronde: Pan Song (Chn) w.v. Van der Geest waza-ari. Halve finales: Douillet (Fra) w.v. Tataroglu (Tur) waza-ari, Shinohara (Jap) w.v Miran (Irn) waza-ari. Finale: Douillet w.v. Shinohara (Jap) ippon Eindstand: 1. Douillet, 2. Shinohara, 3. Pan Song en Tmenov. Vrouwen, - 72 kg, eerste ronde: Kienhuis w.v. Kohli (Ina) ippon Tweede ronde: Kien huis w.v. Lubczynska (Pol) waza-ari. Derde ronde: Scapin (Ita) - Kienhuis ippon Her kansing, eerste ronde: Kienhuis w.v. Bye- lyayeva (Oek) beslissing. Tweede ronde: Silva (Bra) w.v. Kienhuis ippon, Halve fina les: Luna (Cub) w.v. Scapin ippon, Anno (Jap) w.v. Essombe (Fra) ippon. Finale: An no w.v. Luna yuko. Eindstand: 1 Anno, 2. Luna, 3. Silva en Werbrouck, 7. Kienhuis. 72 kg: Lysyanska (Joe) w.v. Sneevliet yu ko. Halve finales: Ninomiya (Jap) w.v. Sun (Chn), Cicot (Fra) w.v. Beltran (Cub). Fina le: Cicot w.v. Ninomiya ippon. Eindstand: Stuttgart, CSI, dressuur, St. Georg: 1. Van Grunsven Idool 1431 punten, 2. Rehbein (Dui) Flambo 1399, 3. Werth (Dui) Wotti- celli 1388, 4. Capellmann (Dui) Farben- froh 1381, 5. Petersen (Den) Cavan 1358. Jachtspringen: 1. Simon (Oos) E.T. 68,16, 2. Diedrichsmeier (Dui) Rainy Day 69,64, 3. De Neto Miranda (Bra) Aspen 70,04, 5. Ludger Beerbaum (Dui) Ratina Z 72,14, 5. Hendrix Finesse 73,00. Boekelo, military, stand na eerste groep dressuur: 1. Boon (GBr) Marsh' Warbler 44,20, 2. Pantsu (Fin) Cyna 44,80, 3. Donckers (Bel) Due des Guillons 46,40, 4 Tait (NZe) Chesterfield 49,00, 5. Funnell (GBr) Designer Tramp 51,60; 20. Stibbe Century Fox 62,40. SCHAKEN butt (Aus) 6-4 7-6. Wenen, mannen, 1,6 miljoen gulden, twee de ronde: Henman (Eng) Apell (Zwe) 6-3 PAARDENSPORT 6-3, Kucera (Slw) - Haas (Dui) 6-1 6-3, Martin (VSt) - Muster (Oos/6) 6-4 3-6 6-4, Ivanisevic (Kro/3) - Woodruff (VSt) 6-4 7 6, Rusedski (GBr/4) - Norman (Zwe) 6-4 6- 2. Dubbelspel: Goellner/Prinosil (Dui) - Wi bier/Vizner Ned/Tsj) 6-3 7-6. Tilburg, Fontys-toernooi, elfde ronde: Lau- tier (Fra) - Kasparov (Rus) 0,5-0,5, Polgar (Hon) - Adams (Eng) 0,5-0,5, Onitsjoek (Oek) - Svidler (Rus) 0-1, Leko (Hon) - S|i- rov (Spa) 0,5-0,5, Piket - Shaked (VSt) 0,50,5, Kramnik (Rus) - Van Wely 1-0. Eindstand: 1 Kasparov, Krarnmk, Svidler 8, 4. Adams, Leko 7, 6. Polgar 6, 7. Sjirov 5, 8. Lautier, Van Wely 4,5, 10. Onitsjoek 4,11. Piket 2,5,12. Shaked 1,5. TENNIS Filderstadt, vrouwen, 900.000 gulden, eerste ronde: Maleeva (Bul) Sidot (Fra) 6 7 6-4 6-3 Tweede ronde: Spirlea (Roe) Habsudova (Slo) 6-2 6-0, Sawamatsu (Jap) - Mary-Joe Fernandez (VSt) 6-2 0-6 6-3, Coetzer (ZAf/5) - Koernikova (Rus) 3-6 6-3 6-4, Maleeva - Grande (Ita) 6-2 6-3. Singapore, mannen, 1,2 miljoen gulden, tweede ronde Johansson (Zwe/5) - Ondrus- ka (ZAf) 6-4 6-4, Stark (VSt) - Novak (Tsj) 6-3 3-6 6-3, Gustafsson (Zwe) - Sinner (Dui) 7-6 4-6 6-3, Courier (VSt/3) - Teb- WIELRENNEN San Sebastian, WK, tijdrit, mannen, elite: 1. Jalabert (Fra) 42 km in 52.01 (49,083 km/u), 2. Gontsjar (Oek) 0.03, 3. Board man (GBr) 0.20, 4. Rominger (Zwi) 0.24, 5. Peschel (Dui)' 0.45, 6. Mauri (Spa) 0.46, 7. Breukmk 1.27, 8. Hall (Aus) 1 46, 9. Jaskula (Pol) 2.05, 10. Domin guez(Spa) 2.14, 23. Knaven 4.03. Zwevezele, profkoers: 1. Vandaele (Bel) 160 km in 3 uur 48, 2. Voskamp, 3. Feys (Bel), 4. Talen, 5. Hans de Clercq (Bel), 6 Braikia (Den), 7, Van der Poel, 12. Corne- lisse SPORT OP TV VRIJDAG 16 59-17.29 Ned 2: Goud, Zilver en Brons. 18 43-18.51 Ned 2. Sportjournaal. 18.45-19.10RTL+: Sport 19 35-20.00 RTL 5: Voetbal in het Land. 20 26-21.01 Ned 3; Sportpaleis De Jong. 22.16-22.33 Ned 3: Sportjournaal 23.00-23.30 Ned 2. Studio NOS. 23,00-23.35 Veronica: Jong Oranje-Jong Tl kije. 23.00-00.00 EURO: Judo. WK vanuit Pan,-. Bercy 23.10-23.40 SBS 6: Toto Divisie. 23.15-23.30 RTL 4: Sport. 23.35-00.05 RTL 5 Sport. 00.15-0115 BRT 2: WK wielrennen 00.30-01.10 BBC 1: Golf: World Matchplay vanuit Surrey

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23