Alan Campfens leert nu van tegenslagen Katwijk en FC Lisse treden op volle oorlogssterkte aan UIT DE DEKKING Klassement topscorers Wedstrijd van de Wee" Kulker als trainer bi| Quick Boys aan de si Saturnus bekert vertM Sport beslissings wedstrijd te gen Leiden, terwijl we die in het seizoen twee keer dik verslagen hadden. De oorzaak was, dat we dachten dat de buit al binnen was. We waren een echt vriendenteam, zowel binnen het veld als daar buiten. Op de vrijdagavond voor de wedstrijd hadden we een bakkie te veel op, denk ik. Sterke punt: Loopvermogen, overzicht en ik pik regelmatig een doelpuntje mee. Zwakke punt: Snelheid op de eerste vijf meter en de rust be waren, maar daar ben ik hard op aan het trainen. We komen rust tekort in het team. Beste/slechtste trainer: De drie trainers die ik heb gehad in de senioren hebben allemaal hun goed en minder goed pun ten. Kees maakte een team van ons, onder Jos promoveerden we en Bert werkt meer aan de techniek en de kwaliteit. Mooiste shirt: Dat van Juven- tus. Zwart/Wit toont. Van Bar celona, AC Milan zijn de shirts ook mooi, maar gaat het meer om de uitstraling. Man: Mijn vader en mijn broer. Het zijn mensen waarop ik te rug kan vallen in moeilijke tij den. Vrouw: Ingrid. Vervelendste tegenstander: In dividueel niet echt. Ik heb een hekel aan teams die de lange bal hanteren, zoals wij vroeger. Dan sta je alleen maar om hoog te kij ken op het middenveld. Hobby's: Ik zaalvoetbal eens in de twee weken, maar eigenlijk vind ik alle sporten leuk. Van vissen tot fietsen tot zwem men. Krant/tijdschrift: De sportka- temen van alle kranten op maandag en verder de Aktueel, Panorama en Nieuwe Revu. Lelijk: Gekleurde voetbal schoenen. Dan vraagje om schoppen. Niet dat ik zelf zo'n schopper ben, maar meestal ga je ervan uit, dat iemand met gekleurde schoenen ook aardig kan voetballen. Een extra reden om hem in het begin stevig aan te pakken. Mooi: Zoals het Nederlands elf tal voetbalt. Met rust achterin en op het middenveld en dan kan je wachten op de goal die gaat vallen. Tegen België bij voorbeeld speelden ze perfect en dat was schitterend om naar te kijken. Hekel aan: Onbetrouwbare mensen. Ik ben zelf te goed van vertrouwen. Kampioen eredivisie: Ajax, zonder twijfel. Politiek: Met een eigen bedrijf moet je toch kijken hoe je het best uit de bus komt. De WD is het minst slecht. Geloof: Rooms-katholiek. Ik ga VRIJDAG 10 OKTOBER 1997 Naam: Charles Hogenboom. Roepnaam: Charley. Geboren: 27 september 1971. Broers/zussen: Een oudere broer Ron en oudere zus Irma. Beroep: Bloemenkweker. Ik werk nu nog bij mijn vader in het bedrijf, maar volgend jaar neem ik het van hem over. Partner: Ik heb al zes jaar een vriendin, Ingrid. We zijn op zoek naar een huis, maar dat lukt nog niet erg. Trouwen is weer een volgende stap. Kinderen: Nee. Lengte/gewicht: 1.87 meter, 75 kilogram. Clubs: Alkmania, Alkmania, Alkmania. Positie: Mid-mid. Eigenlijk heb ik altijd daar gespeeld. Behalve in de E-tjes, toen was ik laatste man. Links/rechtsbenig: Rechts. Trainers: Jos Kozijn, Kees van Rijn, Bert Kort. Hoogtepunt: Twee promoties. Twee jaar geleden van de LVB naar de vierde klasse en het jaar daarop naar de derde klas se. We hadden een leuk team, met veel gezelligheid en een goede mix tussen jong en oud. De oudjes zijn gestopt, dus hebben we nu tijd nodig om weer tot prestaties te komen. Dieptepunt: Het jaar in de Al toen we alles wonnen wat maar kon. We stonden bovenaan in de eerste klasse en konden pro moveren naar een klasse met de topclubs als UVS, Lugdunum, Roodenburg en Katwijk. Maar we verloren de niet veel naar de kerk, maar wel met Kerstmis en Pasen. Voetbaljjp,tv:,J£o vaak als maar kan. 1 Henk Spaan of Harry Ver- meegen: Harry Vermeegen, maar samen waren ze beter. Uitgaan: Wordt steeds minder dan vroeger, toen ik vaak naar Noordwijk ging. Nu blijf ik na het zaalvoetballen nog wel eens hangen, maar ik zit vaak op de bank thuis. Mooiste plekje in de regio: Het strand. Bij mijn vriendin thuis hebben ze een golden retriever. Met dat beest naar het strand is een van de lekkerste dingen in het leven. Rituelen voor de wedstrijd: Niet bijzonder. Ik heb er wel eens opgelet dat ik mijn ene schoen eerder aandeed dan de ander, omdat het me opviel. Maar ik weet niet eens meer welke kant dat was. Volgens mij doe ik thuis ook altijd eerst de ene en dan de andere aan. Ik ga wel vaak naar de wc voor een wedstrijd. DOSR - Alkmania: 0-3. Ik ken die jongens allemaal persoon lijk. In het veld is het hard te gen hard, maar wel fair. Het zal er om hangen wie het eerste scoort. Dat wordt bepalend. Met mooi weer loopt het hele dorp uit en staan er 1500 man langs de kant. Maar wat mij be treft mag het regenen. Dat vind ik veel lekkerder voetballen. tekst gertjan van geen foto henk bouwman CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF 8©8 ONDERWATER,cj Leidsch Dagblad i Doelpuntenmaker van de week: T Egon Onderwater (LFC-za) 3 0 Paul Haver (Teylingen) 1 k 2) Martin Krayenoord (MVKV) 2 u a 3) Pieter van Schie (Lugdunum-za) 2 d 4) Jeffrey den Butter (Kagia) 1 Ir 5) Jelle Korbee (UVS) 2 t: 6) Kees van Tongeren (Lugdunum) 2 7) Peter Wubben (Alphense Boys) 1 e 8) Dennis Stuifzand (Docos) 0 IC 9) Carlo van Nierop (SJZ) 0 10) Sander van der Hoorn (Altior) 2 H n leiden Hoewel Paul Haver deze week juist is bijgehaald in het1 scorers-klassement, hoeft hij de hoofdprijs over de maand sepr- met niemand te delen. De productieve spits van Teylingen ki melijk pas in oktober gezelschap van Martin Krayenoord van die het afgelopen weekeinde één keer meer scoorde dan zijn rent. Vandaar dat Haver (rechts) staat te glunderen met zijn nieuwe voetbalschoenen. foto dick hoi kre*. ani| jncf SVOW - Abbenes Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen vopr het diP zuidelijke Haarlemmermeer tussen SVOW en Abbenes in d klasse van het zaterdagvoetbal. Deskundige bij dit treffern Kort, de Leiderdorpse trainer van Alkmania. Hij geeft zi deelt de spelers een rapportcijfer uit en kiest de Man of thi1 die met een paar voetbalschoenen wordt beloond. SVOW R nes begint om 14.30 uur aan de Huigsloterdijk in Weteringb katwijk wilmar kortleever medewerker Han Kulker wordt conditietrai ner van de jeugdselecties bij voetbalvereniging Quick Boys. De p roeftrainingen die de voor malige topatleet de afgelopen weken gaf, welen op Nieuw Zuid in goede aarde. Gister avond kwam Kulker met de hoofdklasser overeen om dit jaar de A-, B- en C-junioren se lecties te blijven begeleiden met een frequentie van eenmaal per week. ,,Ik denk dat ik ze wel wat kan bijbrengen", zegt de 38-jarige Leidenaar. ,,A1 is voetbal een andere sport dan atletiek, dus moet ik de training gia aanpassen. Je probeert iL ste dingen uit de atlei ning op te nemen." Kk enthousiast over de niejl van de voetballers: „Zei ongelofelijk gedreven, vi B-jeugd speelt ook nil niets in de landelijke cl tie." fe Kulker is al een jaar li* ner bij hockeyclub Am^ en treedt met zijn met Quick Boys nog nc| lijker in de voetsporen! trainer Bram Wassenaaf senaar traint de selectf Feyenoord en AZ en vvj heen ook actief bij de f clubs Bloemendaal en Hr Na moeizame winst op Quintus 2 g De Handballers van Saturnus hebben gisteravond een 28-26 overwinning geboekt op Quin tus 2 uit Kwintsheul. Door dit resultaat is de Leidse ploeg een ronde verder gekomen in het nationale bekertoernooi. De overwinning van Saturnus - met een verdienstelijke inval ler keeper Casper Ademfjj plaats van de geblesf® Rob Otten, kwam niet fP kelijk tot stand tegen klassen lager acterende!' landers. Bij rust leidde Qr1 2 nog met 14-12. In dei15 helft maakte de Leidend1c achterstand goed. TopP bij Saturnus werd Paujr mermans met zeven tre§e Katwijk en FC Lisse bestrijden elkaar morgen op volle oorlogssterkte. In beide kampen zijn geen geblesseerden of schorsingen te melden. Katwijk trainer Bob Kootwijk weet dat een gemotiveerd FC Lisse naar De Krom komt De regerend kam pioen van de hoofdklasse A is er uiteraard alles aan gelegen om het tij te keren. Kootwijk kon niet helemaal tevreden zijn over het spel van de oranjehemden de afgelopen we ken. „Het is een afgezaagd verhaal. De voorberei ding en bet vele aantal wedstrijden om de Amstcl Cup hebben hun tol geëist en hun weerslag ge had op de groep. De scherpe kantjes zijn er een beetje vanaf', meldt de Hagenaar. Kootwijks re medie is rustiger trainen. „We hebben de details in de wedstrijden de laatste tijd verwaarloosd. Door hard werken hebben we punten gepakt, voetballend was het wat minder." Kootwijk heeft de problemen tot het minimum kunnen beperken. Katwijk telt geen blessures of geschorsten, hoewel Peter van Duyn morgen nog niet speelt. Hij werkt eerst nog een wedstrijd in het tweede elftal af. „Hij is nog niet fit voor het eerste, maar wel blessurevrij." Ook de met een kwetsuur sukkelende Hans Zwaan is nog niet topfit. Afgelopen zaterdag tegen Achilles Veen (2-0 winst) bemerkte Kootwijk al herstel in zijn ploeg. „Fk zag hij vlagen goede dingen. Het gaat lang zaam, maar zo lang we met deze kwaliteit de punten pakken, zitten we aan de goede kant van het verhaal." FC Lisse kijkt voorlopig even niet naar de rang lijst. Aanvoerder Leon van der Zwet laat weten dat Katwijk een mooie tegenstander is om 'het te gen te doen'. „We zijn de kampioen, dus zijn we verplicht om iets te laten zien", aldus van der Zwet. De aanvoerder is na een korte blessurepe riode weer fit, net als de rest van de selectie. De fusieclub draait nog niet naar behoren, gezien het grote puntenverlies van de afgelopen weken. Van der Zwet: „Vorm is iets ongrijpbaars. Je weet nooit wanneer die er weer is." Afgelopen dinsdag won een mix van het eerste en tweede van FC Lisse overtuigend met 10-0 van EDO. „De scherpte is er wel", aldus Van der Zwet. „Waar het de afgelopen weken aan gelegen heeft, weet ik niet. Je zag dat een aantal spelers onder hun normale niveau presteerde. Katwijk is niet de gemakkelijkste tegenstander om de draad weer op te pakken. Het zijn altijd mooie en open wed strijden. Goed voor het publiek, maar in eerste instantie wil je natuurlijk winnen." Ruud Bröring raakte vorige week zaterdag ge blesseerd. Bij een sprong over een hekje heeft hij een gekneusd hielbeen opgelopen. Gelukkig voor de Noordwijk-trainer was hij de enige die moest worden toegevoegd aan de blessurelijst waarop verder de namen van Niels Karremans en Lenn- art van der Zalm prijken. Optimistisch is Bröring niet voor confrontatie met Rijnsburgse Boys. „Wij hebben het in Rijns burg altijd lastig. Vorig jaar verspeelden we daar de titel. Voor rust verzuimden we om drie, vier goals te maken. Vlak voor tijd gaven we een 1 -0 voorsprong uit handen." De rechtsbuitenplaats - vrij gekomen na het af haken van Patrick Scheurwater - lijkt voorlopig bestemd voor Rocky Pitti. Bröring: „Hij heeft het vorige week goed gedaan. Maar er zijn meer jon gens die voor een plaats in het eerste knokken. Johan Hulsebosch scoort in het tweede aan de lo pende band en ook Fred Bloem is op de weg te rug." Henk Wisman, de trainer van Rijnsburgse Boys. wijst Noordwijk als favoriet aan. „Die club claimt terecht titelkandidaat te zijn, terwijl wij dit jaar een 'stabiele middenmoter' willen zijn." Wisman lijkt zijn ploeg op de rails te hebben. „Verdedi gend zit het aardig in elkaar, maar we komen voorlopig 'scorend vermogen' tekort. We hebben veel kansen nodig, daar ligt een probleem." Rijnsburgse Boys Geschorst: Steven Faber. Geblesseerd: Menno Vaartjes. Martin den Haan, Gert van Beelen, Paul van Meizen. Noordwijk: Geschorst: geen. Geblesseerd: Karremans, Van der Zalm. In de zaterdaghoofdklasse A vindt morgen in Zwijndrecht de strijd tussen David en Goliath plaats. Groote Lindt lijkt op papier een makkie voor lijstaanvoerder ARC, maar trainer Willem Berckenkamp gaat op voorhand niet uit van een makkie. „Tegen zulke tegenstanders heeft een koploper alles te verliezen. Daarom zijn ploegen als Groote Lindt lastig." Berckenkamp vindt het wel een schande als ARC zou verliezen. „De grootste tegenstander is ARC zelf. Spelen we niet geconcentreerd, dan krijg je het moeilijk." ARC Geschorst: geen. Geblesseerd: Johan Boer, Sander Dijkman, Rene van Meggelen en Remco Blok en Wim Westen- berg. Quick Boys Geschorst: geen. Geblesseerd: Ronald van Dijk UVS Geschorst: geen Geblesseerd: Gerry Jansen, Jack Honsbeek, Ste ven van Daalen en Marco Akerboom (allen onze ker) Dick van der Heiden en Edgar van Tol. Ter Leede Geschorst: Floor van Duyn Geblesseerd: geen 'Ze moeten mij niet in de maling nemen Alan Campfens is er de man niet naar om zich de kaas van het brood te laten eten. De Leidenaar, dit jaar voet ballend b^ Rijnsburgse Boys, heeft zijn trots. „Ik wil niet In de maling genomen worden", zegt hij. Door een me- ningverschil met hoofd opleidingen Chris Dekker bij Feyenoord zette hij vorig seizoen een punt achter zijn prof-carrière bij de Rotterdamse club, waar hij tot het tweede elftal was gevorderd. AMATEURVOETBAL VOORAF In Rijnsburgse Boys ziet hij de ideale opstap om in de toe komst weer bij een profclub aan de slag te komen. „Het is van een hoop factoren afhankelijk, maar aan mijn voetbalkwalitei ten twijfel ik niet. Ik heb bij Ajax, Feyenoord en in het Ne derlands elftal gespeeld. Dat kunnen er maar weinig zeg gen." Alan Campfens liet Feye noord vorig jaar weten, dat hij bedankte voor een verdere voortzetting van zijn loopbaan bij de Rotterdammers. Vlak voor de voorbereiding startte, belde assistent-trainer Geert Meyer hem evenwel met het verzoek om in elk geval nog één jaar te blijven. De op dat mo ment geblesseerde Campfens nam het aanbod in beraad. „Er was alleen één probleem. Ik zou op vakantie gaan naar Amerika, maar ik kon Dekker niet berei ken. Ik had van de fysiothera peut schema's meegekregen om aan mijn herstel te werken. Mijn enkelbanden waren ge scheurd en ik kon de voorberei ding toch niet meemaken. De dag voordat ik vertrok belde hij me op, dat ik niet wegmocht. Dat zou me duur komen te staan. Toen wist ik het wel. De samenwerking met Dekker was niet zoals die zou moeten zijn. Ik zie het dan ook niet als mijn schuld dat ik niet meer bij Feye noord speel." Campfens liet in een eerder stadium al Ajax, dat hem als dertienjarige bij UVS scoutte, in de steek. Ook al na onenigheid. Nota bene nadat hij een topsei- zoen had gedraaid in de BI en aan de lopende band had ge scoord. „Er werden mij koeien met gouden horens beloofd door de trainer. Ik zou binnen vier jaar in het eerste staan. Co Adriaanse (hoofd opleidingen destijds red.) vertelde me weer dat het niet zo snel zou gaan. Ik kreeg het gevoel dat ik in de maling werd genomen. En dat wil ik niet. Ik wil normaal be handeld worden." Campfens liep deze zomer nog stage bij ADO Den Haag en kreeg soortgelijke aanbiedingen van clubs uit Belgie en Duits land. Hoewel de proefperiode bij Den Haag prima verliep, had hij de pech dat de club uit de hofstad net Edgar van der Roer had aangetrokken, een ervaren eerste-divisiespeler. De andere twee uitnodigingen legde hij naast zich neer. Rijnsburgse Boys kwam niet veel later met een prima aan bieding. Campfens, gediplo meerd stukadoor, zou werk krij gen bij een sponsor, aJ is het ook mogelijk dat hij binnenkort in een sportzaak als verkoper aan de slag gaat. Bovendien kwam hij in het bloemendorp zijn oude maatjes Laurent Aal- bersberg, Raymond Bennekers en Wesley Slingerland tegen. „Het leven gaat verder. Als ik bij Rijnsburg presteer, komt er van zelf een profclub. Ze weten dat ik hier speel." Hoewel de trainingsintensiteit een stuk minder is („Van tien naar drie keer in de week is wel wennen"), heeft hij niet het ge voel dat hij stilstaat in zijn ont wikkeling. „Het verschil met Feyenoord 2 is er wel, maar is niet zo groot. Het is per slot van rekening toch amateurtop. Ik heb het niveau in elk geval nooit onderschat. Campfens startte het seizoen perfect met een schitterende goal tegen Quick Boys. Daarna kwam de klad erin, met het ge volg dat hij op dit moment niet in de basis staat. Martin de Louw stond de laatste twee wedstrijden in de spits. „Ik moet natuurlijk goals maken, maar ook meer meeverdedigen. In het begin had ik daar moeite mee, maar nu niet meer. Het probleem voor mij is dat Rijns burg niet met vleugelspitsen speelt, die mij bedienen. Bij Ajax was alles op mij gericht. Ik maakte 35 goals in 16 wedstrij den. Bij Feyenoord ging het iets minder, maar schopte ik ze er ook in. Als spits word je er soms de dupe van als medespelers je niet zien staan. Als ik merk dat een actie van mij op niets uit draait en er staat iemand vrij voor het doel, dan geef ik de bal. Als je dat niet doet, kun je niet voetballen, denk ik." Hoewel het bij Rijnsburg mo menteel wat minder gaat, ziet hij de toekomst met vertrouwen tegemoet. „Ik moet afwachten. Ik kan rechtsbuiten spelen of achter de spitsen. Het lekkerst voel ik me als we met drie spit sen spelen met mij in de punt. Maar de trainer bepaalt hoe we moeten voetballen en niet ik. Ik moet op de training laten zien dat ik in het veld moet staan. Ik Alan Campfens, in het shirt van Rijnsburgse Boys: „Het verschil met Feyenoord 2 is niet zo groot." archieffo to kees van hoocdalem ben geen type dat verhaal gaat halen bij de trainer. Al vraag ik me van binnen wel eens af hoe het nou zit bij mij." Een profbestaan heeft Camp fens nog niet uit zijn hoofd ge zet. Mocht het niet lukken en hij kijkt over tien jaar terug op zijn carriere, dan prijst hij zich nog gelukkig. „Het is fijn dat ik zo'n leven heb gehad. Er zijn maar weinig jongens die kun nen vertellen dat ze bij Ajax, Feyenoord en het Nederlands elftal hebben gespeeld. Het is mij altijd voor de wind gegaan. Maar van tegenslagen leer je ook." Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1997/98 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim van Duivenbode. InlP dagelijks tussen 10.00 e uur, tel. 071-5356461 -

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22