Voonzorg koopt tuize Foreschate 5.- i, Trimbach Karton sluit vestiging Voorschoten 'oningbouwvereniging zet rkoop in Nassauwijk door Hulp voor 'ziekelijke' Leiderdorpse weekmarkt sidschendam verwelkomt 'meid met pit' Informatiepunt Poelgeest moet al in november open °A/ *«>4% i 1 Leiden Regio Anonieme hulp voor molen Vakantie prijsje ^sintratuin -k 10 OKTOBER 1997 S JACOBS, 07 1 -5356-11-1. PIV -CHEF RUOOLF KLEUN. 07 1 -5_i5ivt te smStgeestse vakbondsman geridderd aar),fesii De voorzitter van de vakbond CFO, de Oegstgeeste- Poell, is gisteren na ruim dertig jaar dienstverband af- aid bij de vakbond. Tijdens een CFO-vergadering in estrajit werd de 60-jarige vakbondsman benoemd tot ridder in e van Oranje-Nassau. De burgemeester van Oegstgeest, jenstra, speldde hem de onderscheiding op. orp viert 30-jarig bestaan orp» Manege Liethorp in Leiderdorp bestaat dertig jaar. jttevieren worden vandaag en morgen allerlei festivitei- wouden. Zo geeft oud-lid Paul de Vries vanavond een wes- o°eijefmonstratie. Morgen trekken van tien tot elf uur koetsen jers door Leiderdorp en die dag staan verder diverse de- pieintaties en een modeshow op het programma. Voor 29 medewerkers wordt gezocht naar een ander baan voorschoten marcel smeets Trimbach Holland Karton uit Bergen op Zoom sluit haar vestiging in Voor schoten. Volgens de directie past de Voorschotense locatie niet langer in de bedrijfsstrategie van moederbedrijf KNP-BT. Voor de 29 medewerkers gaat het bedrijf op zoek naar een andere baan. De poorten sluiten definitief over een jaar: op 1 oktober 1998. In de Voorschotense vestiging van Trimbach worden kartonverpakkingen gemaakt en gedistribueerd voor de tuinbouw in het Westland. „Die sector heeft steeds meer behoefte aan een fijnmaziger distributiesysteem", aldus P. Eigenhuis, hoofd personeelszaken van Trimbach. KNP-BT past zich aan die trend aan door meer kleine distri butiecentra op te richten in het tuin bouwgebied. „Voorschoten is wat dat betreft strategisch gezien geen goede locatie meer." Trimbach hevelt de resterende kar- tonnageproductie in Voorschoten over naar de vestiging in Bergen op Zoom. Een deel van het personeel zal meever huizen. Voor de overigen voorziet Ei genhuis een baan bij de nieuwe eige naar van het Voorschotense pand. „We verplichten kopers een deel van het personeel over te nemen. Er heeft zich al iemand aangediend die daartoe be reid is." Wie die nieuwe eigenaar wordt en hoeveel werknemers hij over neemt, wil Eigenhuis nog niet kwijt. Binnen twee weken adviseert de on dernemingsraad van Trimbach over de sluitingsplannen, zo verwacht het hoofd personeelszaken. Het personeel werd woensdag ingelicht over de plan nen van KNP-BT. „Er is op dit moment nog geen sociaal plan, maar wij garan deren werkgelegenheid", aldus Eigen huis. „Het personeel reageerde gela ten. Er is al vaker sprake geweest van sluiting. Het zat er een beetje aan te komen en als ik de sfeer juist inschat, denk ik dat de OR positief adviseert." "vunwoningen verhuurd aan 'alle 55-plussers' ;gbouwvereniging Woonzorg Nederland neemt het [44lihotense verzorgingstehuis Foreschate over. De jmvat zowel het gebouw van de zorginstelling aan &,uboslaan als dertig bijbehorende aanleunwonin- 2! ''oonzorg wil die woningen in de sociale huursector jrengen. Volgens Woonzorg-woordvoerder B. Gee- irariide zaak binnenkort helemaal rond: „Alle intenties Uitgesproken en de juridische overdracht vindt op 1 januari 1998." aal' 10tenmarcel smeets Met de overname van Huize Foreschate is een bedrag ge moeid van bijna 6,5 miljoen gulden. Die geld wordt gedeel telijk opgebracht door de ver koop van Woonzorg-woningen in de Voorschotense Nassauw- ijk. Het is de bedoeling van de woningbouwvereniging om de aanleunwoningen te gaan ver huren. Woonzorg wil de huizen toegankelijk maken voor 'in rnamebesprekingen da- -n aïn een jaar geleden. Eind (ar al bereikten de twee 1170juidelingspartners een ikomst. „Woonzorg Ne- I wordt eigenaar van de jen. De zorgtaak blijft bij ïate", aldus Geerink in flichting. Eenzelfde con- ;hen' bestaat ook met de ver- jstehuizen Hofland in 0 'n' poten en Zuydtwijck in principe' alle Voorschotenaren. „Die gebouwen hebben Daarbij hanteert de woning pok al in beheer", aldus bouwvereniging het criterium van 55 jaar of ouder. De huren van de huizen zullen zo'n 700 gulden per maand bedragen. „Die zal niet al te veel stijgen, als het aan ons ligt", verklaart Geerink. Het gebouw van Foreschate behoudt de huidige bestem ming. „Het is de bedoeling dat de zorg wordt gecontinueerd. We brengen alleen een schei ding aan tussen de gebouwen en de zorg. De bedoeling is dat we samen optrekken", aldus Geerink. Woonzorg Nederland mag als woningbouwvereniging zelf geen zorgfunctie vervullen. Foreschate geldt als zorgcen trum voor 'beter gesitueerde burgers'. Volgens Geerink is de afgenomen belangstelling van die groep mede reden voor de overdracht van de gebouwen van Foreschate aan de woning bouwvereniging. De directie van het verzor gingstehuis was niet bereikbaar voor commentaar. S gra)jloten marcel smeets wijbouwvereniging Woonzorg Nederland zet sn /annen door om 62 woningen in de V001- Hat'jse Nassauwijk aan de huidige huurders te )r' pn. Het Voorschotense college van B en W 'el 'egen het advies van de gemeenteraad in, iene licht gegeven voor de verkoop. „Uit $te peiling blijken nu al zo'n dertig huur- langstelling te hebben voor de koop", al- jïeerink van Woonzorg Nederland, hzorg wil af van haar bezit in de Nassauw- jlat de woningen in de ogen van de wo- i enhwvereniging 'onrendabel' zijn. De huren deB| eengezinshuizen-met-tuin bedragen nu ,den, maar steken schril af tegen de huidi- rktprijzen. Bovendien moeten de huizen !tk»en onderhoudsbeurt krijgen. Huurders woningen niet kopen, kunnen rekenen op bering van onderhoudswerk door de wo- juwvereniging, die daarvoor wel een forse riscthoging in het vooruitzicht stelt, kaajpbrengst van de verkoop van de huizen jtoonzorg nodig voor het opknappen van i°25j|n in Vlietwijk en de aankoop van de ge- p van zorgcentrum Foreschate. De ver lijs van de huizen in de Nassauwijk is vast- wassenaar De Zuidwljkse molen in Wasse naar is gerestaureerd. Een anonieme geld schieter uit het dorp kon de aftakeling van de molen tussen de Leidse wijk Stevenshof en Wassenaar niet langer aanzien en betaalde daarom voor de opknapbeurt. Twee verrotte wieken zijn hersteld en de romp van de laatste watermolen van Wassenaar s weer waterdicht gemaakt. Het kleine, stenen gebouw is sinds 1972 ei gendom van de Rijnlandse Molenstichting. De molen brandde in hetzelfde jaar af. Vol gens stichting-voorzitter L. Dijkman werd de Zuidwijkse molen wel gelijk herbouwd, maar was het gebouw de afgelopen jaren steeds harder aan restauratie toe. Dankzij de onver wachte, anonieme gift werd die opknapbeurt alsnog mogelijk. Toch is Dijkman nog niet helemaal tevreden. Hij betreurt het dat Wassenaar tot nu toe heeft geweigerd geld beschikbaar te stellen om het scheprad van de molen, die molenaar Klören nog af en toe gebruikt om de Zuid wijkse polder te bemalen, te verdiepen. Voor die ingreep zoekt de stichting nog steeds geld. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Belangenvereniging A4 rekent op steun van Tweede Kamer leiderdorp» judy nihof Als de Tweede Kamer voor el kaar krijgt dat de verbrede A4 in het gebied Midden-Delf land gunstig komt te lopen voor flora en fauna, ligt het voor de hand dat zij zich 'met nog meer overtuiging' sterk maakt voor een optimale op lossing voor de rijksweg in Leiderdorp. Dat schrijft de Leiderdorpse belangenvereni- ging A4 in een brief aan de le den van de Tweede Kamer. „In Leiderdorp gaat het - elke dag opnieuw - om woonwij ken met mensen en niet om een recreatiegebied met die- Alle hoop van de vereniging is gevestigd op de leden van de Tweede Kamer. Zij kunnen nog geld op tafel krijgen voor een lange, verdiepte en zoveel mogelijk overkapte ligging van de A4 door de bebouwde kom van Leiderdorp. De veel goedkopere 'korte bak' die minister Jorritsma wil, is een non-oplossing, schrijft secretaris J. Duiser. Wordt de weg 'kort' verdiept, dan komt hij na de Hoofd straat alweer naar boven, in dicht bewoond gebied. „Deze oplossing is slecht voor het woon- en sociale kli maat van bijna 2000 mensen, is nadelig voor de leefbaar heid en heeft schadelijke ef fecten op de geestelijke en li chamelijke gezondheid van omwonenden," aldus de ver eniging. gesteld op negentig procent van de getaxeerde marktwaarde. Deze landelijke richüijn is inge steld om speculatie met 'onrendabele' huurwo ningen te voorkomen. Woonzorg is bij deze verkoop gehouden aan een adviesaanvraag bij de gemeenteraad, omdat er bij de verkoop een 'aanmerkelijk belang' in het geding is. Tijdens de commissievergadering van 4 september bleken alle partijen, met uitzondering van de WD, 'onaangenaam verrast' door het voorstel van Woonzorg. De raadsleden betreur den de verkoop omdat er momenteel tweedui zend 'starters' op een goedkope huurwoning in Voorschoten wachten. De PvdA noemde het voorstel 'onsmakelijk' en vreest, net als CDA en D66, een afname van het aantal beschikbare huurwoningen in de sociale sector. De WD was daarentegen niet verrast door het voorstel omdat het 'in de lijn ligt van het rijksbeleid'. Het negatieve advies van de gemeenteraad is voor Woonzorg echter niet bindend. Feitelijk kan alleen staatssecretaris D. Tommei de verkoop verbieden. Daartoe moet de gemeente een gemo- tivêerd verzoek indienen. B en W hebben het ad vies van de gemeenteraad niet overgenomen. Zij menen dat de woningen 'uiteindelijk niet tot de goedkoopste huursector behoren. VVD, BBL en D66 steunen voorstel om tarieven te verlagen leiderdorp» judy nihof De markt op de Laan van Ou derzorg, waar de kramen aan de lopende band verdwijnen, moet nog een jaar de kans krijgen om 'een gezellige markt' te worden. Dat wil een meerderheid van de Leiderdorpse politiek bereiken door de tarieven voor de koop lieden tijdelijk te verlagen. Deze zijn erg hoog vergeleken met andere gemeenten. „Verlaag je de tarieven, dan trekt de markt weer wat aan. Nu is het zo dat kooplieden ver dwijnen zodra er een plekje in Voorschoten of elders in de re gio vrijkomt", zei wethouder C. Huigen gisteravond tijdens een commissievergadering. Haar voorstel voor tijdelijke tariefsverlaging sloeg volgens CDA-raadslid A. Roest echter nergens op. „Daarmee bereik je niets. Het ontbreekt de kooplie den gewoon aan omzet. Déér- door functioneert die markt niet." De CDA'er kreeg bijval van GroenLinks-raadslid I. Log- tenberg en PvdA'er J. Hermans, die constateerden dat Leider dorp gewoon te klein is voor de twee markten, die er sinds okto ber vorig jaar zijn. Hermans sprak van een 'mislukt mark- tenbeleid'. PvdA, CDA en GroenLinks hebben zich van meet af aan verzet tegen het idee om de donderdagmarkt van de Hoofd straat weg te halen en te ver plaatsen naar de Laan van Ou derzorg, en op vrijdag op de Hoofdstraat een 'mini-markt' te houden. Sinds de start van de twee markten is al een groot aantal kramen verdwenen, zo wel aan de Laan van Ouderzorg als aan de Hoofdstraat. „Het is heel triest dat twee ziekelijke markten het resultaat zijn van jarenlange gesprek ken", vond Logtenberg (Groen Links). Zij doelde op de discus sie in Leiderdorp over het al dan niet verplaatsen van de markt, die ongeveer twintig jaar heeft geduurd. Nu beide markten niet aan de verwachtingen voldoen, stelde Hermans voor om terug te gaan naar één markt, en wel in de Hoofdstraat. Een marktkoop man volgde hoofdschuddend de discussie vanaf de zijlijn. Te rug naar één grote markt in de Hoofdstraat was volgens hem geen oplossing. „Die markt was destijds totaal niet rendabel. We willen op de Laan van Ouder zorg blijven, maar de tarieven zijn te hoog. Blijft dit zo, dan heb je volgend jaar nog maar een halve markt over", waar schuwde de koopman. BBL, WD en D66 bleken be reid om het principe dat de markttarieven kostendekkend moeten zijn, los te laten om de markt aan de Laan van Ouder zorg er weer bovenop te helpen. Wethouder Huigen gaf toe dat ook zij meer had verwacht van de markten, maar ze benadruk te de positieve kanten. Volgens haar draait de mini-markt op de Hoofdstraat, waar ongeveer zes kramen zijn overgebleven, nu wél goed. Ook stelde ze vast dat de omwonenden van de Laan van Ouderzorg, die fel protes teerden tegen de komst van de markt, het inmiddels prettig vinden dat de markt er is. jdb Jmendaal-Lindhout geïnstalleerd als nieuwe burgemeester 82 A. indam dimitri walbeek n. ju wegspoot in een rode r.Ntdacht ik: dat is een meid 1. Die gaat voor ons vech- 3Elpt die woorden verwel- nel Gemeentebelangen- 1 P'ö H. Klazenga gisteren W. !le«èndaal-Lindhout, de burgemeester van pendam. Net als Klazen- etexe bijna elke fractievoor- leBfn het welkomstwoord et feit dat de nieuwe bur ner een burgermoeder is. Dpsjent een vrouw, maar wij hoji u gekozen op uw kwali- Dttcf ze' een" De an<^er |lde haar komst: „Einde- potija tientallen jaren, een 1 als burgemeester. Voor bet een feestdag." Collega ptman van Den Haag her- te efaan dat Bloemendaal Je eerste vrouwelijke bur- ^4er van D66 was. pendaal was zelf al ge daan vrouwelijke burge rs. Zij moest daarente- ïg wennen aar) de nieuwe tfng- „Ik kijk uit naar het n Culemborg, eh... Leids- ptu. Vergeeft u mij deze 1 jer. Ik moet nog wennen, hoop snel Leidschendam- e worden", herstelde ze toll jrnendaal zei gisteren in 'maidenspeechvo'or pden en genodigden, dat ct voor mondige burgers' in haar vaandel zal staan. ^Vereist een aangepaste ftg van raadsleden en Loco-burgemeester wethouder L. van Ewijk feliciteert de nieuwe burgemeester van Leidschfendam W. Bloe- mendaal-Lindhout na haar installatie. ambtenaren. We moeten onze ze per januari volgend jaar een medewerkers optimaal opleiden huurwoning betrekt in Leids- om de steeds mondigere burger tegemoet te komen." Bloemendaal reist nu nog el ke dag op en neer vanuit Culemborg, maar zei gisteren bij haar officiële installatie dat FOTO LOEK ZUYDERDUIN 18 oktober kunnen alle inwo ners van Leidschendam van één chendam. „Dan ben ik gelukkig tot vier uur 's middags zelf ken- van die dagelijkse files af." Ze nis met de burgemeester ma- kreeg van de gemeente het eer- ken. Vervolgens gaat zij naar het ste cadeau voor het nieuwe Dorpshuis in Stompwijk om huis: Een deurmat met daarop kennis te maken met de inwo- de tekst 'Welkom'. Op zaterdag ners van dat dorp. Bloemendaal stelt zich bescheiden op leidschendam» De nieuwe burgemeester van Leidschendam, W. Bloemen- daal-Lindhout, krijgt dezelf de portefeuilles als haar voorganger W. de Vreeze. Dat betekent dat zij zich gaat bezighouden met: beleids coördinatie, intergemeente lijke bestuursaangelegenhe den, openbare orde, politie en brandweer, representatie, kabinetszaken, voorlichting, personeelszaken en automa tisering, burgerzaken en ont wikkelingssamenwerking. Als burgemeester van Culembtftg mocht Bloemen daal onder meer sport, cul tuur en recreatie tot haar ta ken rekenen. Volgens de nieuwe burgemeester was dat een portefeuille die haar na aan het hart lag. „Maar het was tegelijkertijd een po litiek getinte portefeuille. En ik ben geen gekozen verte genwoordiger dus ik kan me best voorstellen dat ik hier een minder politiek gevoelig pakket krijg. Ik vind boven dien dat je je als nieuwkomer bescheiden moet opstellen." oecstgeest/leiden maarten keulemans Het informatiecentrum dat Oegstgeest in gedachten heeft voor toekomstige bewoners van de wijk Poelgeest wordt nog de ze maand gebouwd. De ge meente wil dat het centrum al op 1 november de deuren opent voor het publiek. Wel wordt het gebouwtje, dat op de punt van de Oegstgeestse Ijsbaan moet komen, iets opgeschoven rich ting bouwbrug. Aan de water kant komt een anderhalf meter hoge wal van aarde. De aanpas singen dienen om aan bezwa ren van omwonenden tegemoet te komen. De bewoners van de woonbo ten aan de Haarlemmertrek vaart en de eigenaar van de na bijgelegen molen hebben be zwaar aangetekend tegen de komst van het informatiecen trum, omdat het bouwsel het uitzicht zou verpesten. Boven dien zijn de bewoners van de woonschepen bang voor hinder van koplampen. Het informa tiecentrum voor aspirant-ko pers is namelijk ook op sommi ge avonden open. Hoewel bootbewoner J. van der Sluijs blij is dat het 'in ieder geval zin heeft gehad' om be zwaar aan te tekenen, is hij nog steeds niet gelukkig met de komst van het informatiecen trum. „Het is en blijft een aan tasting van onze woonomge ving. En daarnaast blijf ik het raar vinden dat ze er een par keerplaats bij willen aanleggen. Ik denk dat je dan niet de juiste mensen aantrekt." Poelgeest moet immers een auto-arme wijk worden. Van der Sluijs en zijn buren ergeren zich bovendien aan het zwerfvuil dat rondslingert op de stukjes grond die de gemeente destijds van woonbootbewo ners heeft gekocht. „Ik ben te leurgesteld dat de ligplaatsen er zo verwaarloosd bij liggen. Eens in de zoveel tijd komt er eens iemand langs om wat vuilnis op te halen, maar het blijft een vuilnisbelt met een hek erom heen." r# A*e Speciaal voor in de herfstvakantie biedt Intratuin u de mogelijkheid om uw' borders te verhogen met tuingrond. Inhoud zak 30 liter. Nu 4 zakken tuinaarde voor '30, *0, Per zak 1,95. AFHAALPRIJS VOORSCHOTEN tA/r, *->/ leidseweg 518, Tel. 071-5322203 ""HET GROENE WARENHUIS en vrijdag tot 21.00 u

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17