renk van der Kleij reg bij Quick Boys :heurwater: 'Ik heb Noordwijk niet in de steek gelaten' langemaat krijgt gezelschap van Van Dam Peter Gerards moet administratie inleveren Sport Ferdinand zegt af voor thriller Sparta wil drie minuten overspelen 5 SE ENSDAG 8 OKTOBER 1997 chef willem spierdijk. 071 5356464. plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 DUIVENTIL noordwuk certjan van geen ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN Patrick Scheurwater heeft voetbalvereni ging Noordwijk niet verlaten om te gaan zaalvoetballen bij het Haarlemse Hindstorc*. De voormalig rechtsbuiten van Noordwijk zegt dat een conflict met trainer Ruud Brö- ring ten grondslag ligt aan zijn besluit te stoppen. Scheurwater nam zijn besluit afge lopen donderdag na de laatste training voor de wedstrijd tegen Groote Lindt. Een dag la ter speelde hij al in de zaal voor Hindstore. „Het is een misverstand dat ik Noordwijk in de steek laat", zegt Scheurwater. „Het was voor beide partijen beter dat ik stopte. Ik kon niet meer verder werken met Brö- ring." Directe aanleiding was een akkefietje dat zich voordeed op de laatste training. Scheurwater: „Ik had eerder eens gezegd dat we op de donderdagen scherper moes ten trainen, met het oog op de wedstrijden zaterdag. Ik vond dat Bröring te vaak het spel stillegde om situaties uit te leggen aan sommige spelers en dat de rest er dan maar bijstond. Afgelopen donderdag kreeg ik een paar schoppen, zonder dat hij er voor floot. Als ik zelf een overtreding maakte, floot hij wel. Ik zei er wat van en toen begon hij te vertellen dat er iemand had gezegd dat we scherper moesten trainen. Dan is hij me ge woon voor lui aan het zetten. De maat was voor mij vol, want er is meer gebeurd in het verleden en dat heb ik opgekropt. Het spel- plezier werd er steeds minder door. Ik ben na de training met het bestuur gaan praten en een dag later kwam Bröring bij me langs voor een gesprek. Het was niet echt een ge sprek om me te behouden. Hij ging er al vanuit dat ik zou stoppen, terwijl ik die be slissing nog niet definitief had genomen. Dat maakte de keuze makkelijk." Scheurwater hekelt de handelwijze van zijn voormalig trainer. Bröring zei zaterdag na de wedstrijd tegen de verzamelde pers dat Scheurwater een echte vent had moeten zijn en zelf van de spelers afscheid had moeten nemen. Vrijdagavond was er echter buiten medeweten van Scheurwater de pers ingelicht, dat hij niet meer voor Noordwijk zou spelen. „De bedoeling was dat ik het zelf aan de spelers zou vertellen. Ik wist niets van dat persbericht. Ze hebben vrij dagavond, terwijl ik in Haarlem was, mijn vrouw gebeld of het goed was dat het in de krant kwam. Maar wacht dan op mij. Ik schaamde me ervoor dat de spelers het uit de krant moesten vernemen. Het enige wat ik denk, is hoe Bröring zich zo kan verlagen. Ik kan me voorstellen dat hij teleurgesteld is, maar ik vind het tegenvallen hoe hij rea geert. Hier blijkt uit dat het nooit echt goed heeft gezeten tussen ons. Ik vind het niet netjes wat hij allemaal heeft gezegd. Vrij dagmiddag vroeg hij me nog of ik wel de A- junioren bleef trainen. 'Natuurlijk', zei ik. En de volgende dag gaat hij naar de hoofd trainer om hem te zeggen dat ik geen voor beeld voor die jongens ben. Dat snap ik niet." Scheurwater benadrukt dat hij niet voor het grote geld bij Hindstore is gezwicht. „Dat is onzin. Iedereen die mij kent, weet dat ik niet voor de centen speel. Bij Hind store hebben ze tegen mij gezegd, dat ik al tijd mocht terugkomen. Nu ik toch zou stoppen ben ik gelijk weer gaan zaalvoet ballen. Het is jammer voor Noordwijk en voor mij. Mensen zeggen me dat ik boven al die verkeerde verhalen, die nu over me wor den verteld, moet staan. Maar het doet wel pijn." Niet voorbeeldig Ruud Bröring weerlegt de lezing van Scheurwater. „Ik weet dat hij al weken wordt benaderd door Hindstore. Hij ver draait de feiten en verzint gewoon dingen. Een probleem zoals hetgene dat zich voor deed op de training is om uit de wereld te helpen met de elftalbegeleider of het be stuur. Ik vind het geen reden om de ploeg te laten zakken en gelijk te gaan zaalvoetbal len. Patrick gedroeg zich niet voorbeeldig op de training. Ik pakte hem aan en hij be gon te balen. Hij was doodziek van die op merking. De volgende dag in het gesprek met hem heeft hij nog zijn excuses aange boden voor zijn gedrag. Toen hij wilde gaan zaalvoetballen heb ik hem gezegd dat hij dat niet moest doen en minimaal nog een week moest wachten, omdat hij wist wat de consequenties waren. Ging hij wel, dan was het verhaal uit. Een uur later belde ik hem en was hij al op weg. Dan heeft hij voor zichzelf de beslissing al genomen. Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail:leidschdagblad<pl435>hdc.nl- w angedrag op training >1 ik van der Kleij hoeft nooit meer terug eren bij Quick Boys. Maandagavond ^is een trainingspartijtje kreeg de 33- p Zoetermeerder een woordenwisse-- met trainer Cees Tempelaar van de tdagclub. Van der Kleij deelde daarop klap uit aan de oefenmeester. Tempe- ituurde de voetballer direct weg van lining. Het bestuur, in casu voorzit- iuyt, heeft Van der Kleij inmiddels ge- rob onderwater Javond was Cees Tempelaar nog altijd aan- jjen over het gebeurde. „Ik gaf Van der Kleij nwijzing. Daarop begon hij mij uit te ma- bor rotte vis. Ik zei tegen 'm: ga jij maar weg. Da kwam hij op me aflopen en haalde hij uit. n m'n hoofd nog wegdraaien, waardoor hij ^lf raakte." s npelaar heeft in zijn trainersloopbaan nog zoiets meegemaakt. „Ik heb bij ADO ge- met boefjes, maar wat Van der Kleij heeft is te gek voor woorden. Ik wil hier verder [woord aan vuil makep, zo'n laag niveau het. Het is onvolwassen en asociaal ge drag, buiten alle proporties." Van der Kleij beweert dat het alleen bij een woordenwisseling is gebleven, maar duidelijk is wel dat hij zich heeft misdragen. „Die woorden wisseling zat er al een tijdje aan te komen", zegt de dit seizoen van Kozakken Boys teruggekeerde routinier. „Van meet af voelde ik dat Tempelaar niets van mij moest hebben. Afgelopen zaterdag voelde ik mij diep belededigd door de trainer. Hij liet Marco fQeijn zaterdag na een helft invallen, terwijl die goser drie weken is weggeweest. Op de trainingen had ik me leplazerus gelopen. Tien minuten voor tijd mocht ik dan eindelijk invallen bij 0-2 en toen was er weinig eer meer te beha len." „En zo gèbeurden er wel meer dingen. Die krop je allemaal op en op een gegeven moment komt dat er allemaal uit. Oorzaak van alle ellende is dat de trainer geen respect voor mij heeft en ik niet voor hem. Ik ben 33 en heb heel wat meege maakt, maai- hij behandelde mij als een klein kind. Ik voelde me overbodig en hij liet ook blij ken dat hij het nooit in mij heeft zien zitten. Al met al is het jammer voor Quick Boys. Met de club heeft dit allemaal niets te maken." De reactie van Cees Tempelaar op de kritiek van Van der Kleij is kort en bondig: „Als ik er één al die tijd de hand boven het hoofd heb gehou den, dan is het Frenk van der Kleij." londen Engels interna tional Les Ferdinand heeft afgezegd voor de WK- 'thriller' tegen Ita lië, zaterdag in Rome. De aanvaller van Totten- ham Hotspur heeft te veel last van een verrek te buikspier. Bondscoach Glenn Hoddle roept geen vervanger voor hem op. Het naderende duel, waarbij Engeland aan een gelijkspel ge noeg heeft om zich te plaatsen voor het WK in Frankrijk, heeft beide landen in de greep. De Engelse oud-minister David Mellor had giste ren een drie kwartier du rend gesprek met de Ita liaanse ambassadeur Paolo Galli. Daarbij kreeg hij de verzekering dat de 7000 supporters die zaterdag in Rome zijn als 'mensen' zullen worden behandeld. Voor dat gesprek had Mellor namelijk de overtuiging dat de Italiaanse politie de Engelse 'lieverdjes' als beesten tegemoet zou treden. International Paul Ince neemt alle commotie lichthartig op en liet zich vereeuwigen met een Romeinse helm. FOTO AP Alphenaar Hans van Beek is chef d'equi- pe van de Neder landse wielerselectie's tijdens het WK in het Spaanse San Se bastian. De Leidse junior Vin cent van der Kooij rijdt vrijdag de wegwedstrijd. Een dag later komt amateur Miquel van Kes- sel (Ter Aar) in actie Op zater dag 11 oktober houdt A.V. Rijnsoever (Katwijk) de eerste van een viertal duinlopen. De start is om 10.30 uur bij 'Zee en Duin' aan de Sportlaan De Leidse roeier Ronald Florijn en zijn maatje Nico Rienks stappen nog eenmaal in de Holland Acht. Het 'gouden tweetal' neemt deel aan wedstrijden in Japan Alex Redel (Lugdunum) gaat werken bij de Leidse poli tie. Volgens Henk Langemaat (aanvoerder van het Nederlands Politie-voetbalelftal) kan hij binnenkort een uitnodiging voor 'Oranje' verwachten Het Nederlands flagfootballteam heeft in Wageningen een knap pe vierde plaats behaald bij het Europees kampioenschap. Voor dit team kwamen de Leidenaars Joep van Rijn en Paul Verhoe ven uit Aan de Brinta Beach Classic op zondag 26 oktober op het strand tussen Schevenin- gen, Katwijk en Noordwijk ne men onder anderen Frank Van- denbroucke, Andrea Tafi, Maar ten den Bakker, Danny Nelis- sen, Erik Breukink, Bart Brentjens, Michael Boogerd en Lennie Kristensen deel Water poloclub AZC gaat op 31 okto ber opnieuw de Europa Cup uitdaging aan. In Denemarken wordt gespeeld tegen gastheer Odense, Marseille en Dinamo. Supporters kunnen voor onge veer 700 gulden het weekend mee naar Denemarken. Infor matie: Gijs van 't Wout, telefoon 0172-474805 Penningmeester Rob Schouten van de LPSV is na 27 jaar onverwachts afgetreden. Er waren al enige tijd wat strub belingen tussen Schouten en het bestuur van LPSV Hans Ladan heeft afgezien van zijn voornemen om het wedstrijdse cretariaat van voetbalvereniging Lugdunum op zich te nemen Wielrenner Aart Vierhouten (Swift) werd tweede in de GP Berlare in België. Angela van Smoorenburg (iTingeraar) ver trekt bij de wielerploeg Hartol en gaat over naar Tempo Soest. Voor die ploeg komt ook de Al- phense Ingrid Kelderhuis uit Jan Siemcrink heeft vorige maand in Best zijn golfvaardig- heidsbewijs gehaald Voetbal vereniging w Alphen is gisteren begonnen met een nederlaag- toernooi. Argon was gisteren de eerste tegenstander. Óp 21 ok tober is UVS aan de beurt. In november komt Rijnsburgse Boys op bezoek bij de vierde klasser Het pas opgerichte platvorm van Nederlandse ma rathons is uitgebreid tot acht wedstrijden. De Stichting Zuid- Oost Drenthe is het nieuwe lid. Eerder bundelden Leiden, En schede, Amsterdam, Schoorl, Etten-Leur, Utrecht en Apel doorn hun krachten. Rotterdam heeft zich nog niet aangesloten Liet bestuur van de Vereniging de Friesche Elf Steden heeft de afgelopen periode bijna 5000 aanmeldingen moeten afzeg gen. Met een bestand van ruim 14.000 leden kan er voorlopig niemand bij De competitie wedstrijd KRV - Devjo begint zaterdag om half drie Zondag begint wielervereniging Swift met de cycle cross-competitie 1997-1998. Ook mountain-bik ers zijn welkom Rinus Arnol- dus heeft met onmiddellijke in gang zijn functie als wedstrijd secretaris van korbalclub KZ Leiden neergelegd. Arnoldus kon zich niet verenigen met het bestuursbeleid Biohorma heet de nieuwe ploeg bij het mara- thonschaatsen. In het team ko men geen regionale rijders voor. Morgen worden in Amsterdam alle marathonploegen aan de pers voorgesteld Polynorm is de nieuwe sponsor van de Ne derlandse Rugby Bond Frans de Jong en Jerry van Leeuwen zijn kandidaat voor het bestuur van voetbalvereniging UVS. Ge rard Tegelaar stelt zich niet meer herkiesbaar in het bestuur van de blauwwitten SPORT OP TV WOENSDAG 16.30-20.00 EURO: Tennis vanuit Wenc 16.37-17.29 Ned 2: WK Wielrennen var San Sebastian. 18.43 18.51 Ned 2: Sport|ournaal. 19.00-19.40 BRT 1: Sport. 20.30-21.55 Ned 2: Studio Sport. 20.35-20.40 RAI UNO: Sport 21.00-22.00 NBC: Golt vanuit Berli|n. 21.00-22.00 EURO: Boksen. 22.00-23.00 EURO: Darts 22.16-22.33 Ned 3: Sportjournaal. 22.50-23.30 BBC 2 The Rugby Club. 23.15-23.30 RTL 4: Sport. 23 35-00.05 RTL 5: Sport. 00.00-01.00 EURO: Golt vanaf Sicilu? 01.00-01.30 EURO Wielrennen: WK vai San Sebastian DONDERDAG 07 43-07 48 Ned 1 Sportjournaal 08.15-08.20 Ned 1: Sportjournaal 08.30-09.30 EURO: Goll vanal Siciliö 08,45-08.50 Ned 1Sportjournaal. 09.30-10.30 EURO: Paardensport van Athene. 10,30-12.00 EURO: Motorsport: GPv« 12.00 12 30 EURO: Tennis: ATP-over, 12.30-12.35 Ned 3: Sportjournaal 13.00-13.30 EURO: Mountainbiking v Montereau. 13.30-16.30 EURO: Wielrennen WK v San Sebastian. 13.30 16.35 Ned 2: Wielrennen WK v San Sebastian. 15.10-16.30 BBC 1: Golf World Matei vanaf Wentworth 15.30-17 00 Did 2: WK Wielrennen va San Sebastian 16.30-21.30 EURO: Tennis vanuit We 17 00 17 21 Ned 2: Goud. Zilveren B< 17.00-18 30 BBC 2 Goll: World Mate WCS wint rechtzaak i Langemaat, de verdediger [RC, heeft aan de kop van flassement Voetballer van. iaar gezelschap gekregen ?atrick van Dam. De spits -Noordwijk, hij kreeg een -voor zijn goede spel tegen te Lindt, en de Leidse ver ier hebben beiden een ge elde van 6.80. Jelle Korbee jalter de Kievit bezetten sa- de derde plaats. j Leede verloor zaterdag in ïtste minuut van Hoek. De ederlaag was echter niet de td van doelman Jan Blan- Jor. In de Motorhuis-strijd |e Voetballer van het jaar het spel van de Sassen- se goalie beoordeeld met rbert van Lochem van purgse Boys, ook een ver- |er, kreeg hetzelfde cijfer. Lochem hield de nul en Ie ook voor aanvallende lsen in de strijd bij ASWH. ilfde overkwam Martin van van Noordwijk. Hij kreeg p jury ook een 8. 'aanvallers werden afgelo- weekeinde karig beoor- Alleen Patrick van Dam leeg een goede beoorde- fldenvelder Jelle Korbee JVS zag zijn goede spel te- Holland (hij zorgde voor j treffers) onderstreept pn met een 8. Noordwijk - Groote Lindt 2-0 NOORDWIJK Van Kins Reinders Pel Wim de Jong Van Houten 76. Jeffrey de Jong De Ridder Pitti 77. Van Harskamp Van Dam 75. Bloem Van de Gronde Achilles Veen-Katwijk 0-*2 KATWIJK Van Duyn Pronk Robbers Van der Meer Kwestro Oudshoorn 46. Van Zeist Keane 83. De Haas t Van der Plas DeRidder Quick Boys-Scheveningen 0-2 QUICK BOYS Kromhout Faerber Van Duyn Van der Plas Van Hooy 46. Van Beelen Smits Van Dijk 70. Van der Kleij Slootweg 46. Kleijn Rbii Lisse - Kozakken Bovs 1 -1 FC LISSE Kujach Polman Böke Vriesde Sandell Strijks Ras 71. Van derZwet Groeneweg Van Bemmel Dubbeldeman Hoek-Ter Leede 3-2 TER LEEDE Blankespoor De Jong Dijkman Bloemheuvel Wajer 80. Geijsman Stolk Van der Hoeven Van Duyn Scheltus Borst De Meza 78. Benfrekrane ASWH-Rijnsburgse Boys 0-0 RIJNSBURGSE BOYS Hegie Roest Roodakkers De Kort Van Lochem Aalbersberg Hermes Klaassen Bennekers 71. Campfens De Louw zutphen anp Peter Gerards moet zijn boek houding binnen vijf dagen bij een registeraccountant inleve ren. Elke dag treuzelen kost de oud-doelman een dwangsom van 2500 gulden, tot een maxi mum van 250.000 gulden. President Van Oostveen van de rechtbank in Zutphen deed gisteren uitspraak in het kort geding dat de WCS, de oud werkgever van Gerards, had aangespannen. Hij stelde de ei sende partij volledig in het ge lijk. De spelersvakbond wil de ad ministratie van oud-werknemer Gerards snel inzien, zoals eer der ook afgesproken was. „Ge rards beloofde toen zijn mede werking, maar dat bleek een leugen", aldus WCS-baas Theo van Seggelen twee weken terug op zitting. De WCS ontsloeg Gerards in januari op staandé voet. Hij zou zich persoonlijk hebben verrijkt aan transfers. Het ontslag werd later veranderd in 'einde dienst verband' omdat Gerards beloof de mee te werken aan een on derzoek. De Harderwijkse spelersma kelaar moet 'illegale' inkomsten uit nevenwerkzaamheden over maken naar een goed doel, dat door de WCS wordt aangewe zen. „En dat zou wel eens in de buurt van een miljoen gulden kunnen komen," aldus Van Seggelen, die verheugd reageer de op de uitspraak. „We krijgen nu te zien, wat we willen zien. De accountants kunnen vanaf het begin alles gaan onderzoe ken. Bijna tien jaar boekhou ding." Gerards leed nog een gevoeli ge nederlaag. De voormalige doelman wilde een soort ge heimhoudingsplicht' van de twee registeraccountants die zijn administratie gaan bekij ken. De WCS pleitte voor bron vermelding, wilde de namen van de zakenpartners van Ge rards te horen krijgen en werd in het gelijk gesteld. „Voor de WCS was dat het belangrijkste punt," wist ook mr. J.G. Fieten, die Gerards ver dedigde. „Wij vonden het niet van belang voor het onderzoek, het zal alleen maar meer schade aanrichten. Gerards had eigen lijk geen zin om de namen die hij noemt een dag later in de kranten terug te lezen." Van Seggelen vindt duidelijk heid echter het belangrijkste. „Het wordt tijd dat we weten welke clubs, welke bedragen hebben betaald. De WCS is de afgelopen tijd ernstig geschaad. Nu moeten we schoon schip maken." Fieten zal snel contact zoeken met mr. P. de Vos, advocaat van de WCS. „Er staan nog wat on duidelijkheden in het vonnis. Misschien komen we er samen uit. Verder moeten we de boel nog maar eens goed doorne men om te kijken of het zinvol is om in hoger beroep te gaan." Jan Blankespoor. Holland-UVS 1-2 UVS Dc Heiden Akerboom Kijk in de Vegte Pikaar Van Heijningen Jansen b Honsbeek Korbee b Van Daalen b De Kievif b Zoetemelk FOTO ARCHIEF ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Langemaat (ARC) Van Dam Noordwijk 3. De Kievit (UVS) Korbee (UVS) 5. Balkhoven (ARC) Bloemheuvel Ter Leede) Keane (Katwijk) Linger (Lisse) Van der Meer (Katwijk) Van Lochem (Rijnsburg) hendrik-ido-ambacht gpd Sparta heeft bij de KNVB be zwaar aangetekend tegen de ten onrechte toegekende penalty aan MW. Dat kostte de Rotter- -dammers vrijdag in Maastricht de overwinning. Vanaf de stip bracht Joost Volmer vlak voor tijd de stand in evenwicht (2-2). De televisiebeelden bevestig den de beoordelingsfout van scheidsrechter Helmstrijd. „Op het moment zelf was ik er voor 100 procent zeker van dat het een strafschop was," verklaarde hij. Maar na het zien van de beelden gaf de fluitist toe dat hij zich had vergist. MW'er Mare Nygaard gleed uit in de nabij heid van Marilia. Hoewel zij el kaar niet aanraakten, zag Helm- strijd er een strafschop in. Mede op grond van zijn 'schuldbekentenis' vraagt Spar ta het toekennen van de straf schop ongedaan te maken en de laatste drie minuten over te spelen. Sparta dringt er verder op aan de bekeuringen voor Dennis de Nooijer en Roland Jansen te annuleren. Zij werden op de bon geslingerd, omdat ze heftig protesteerden tegen de verkeerde beslissing van Helm- strijd. „Aangezien ons een oor is aangenaaid, hopen wij dat - zoals in Duitsland bij een wed strijd is gebeurd - die laatste mi nuten worden overgespeeld," legt trainer Hans van der Zee

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25