Hiddink last geplande adempauze in mm® Sport Vitesse denkt aan stappen tegen Jorge Over graaf en foto en bal en korf Ben's Beauty's zijn niet meer te horen op Radio West Biertje teamgenoot valt slecht De reservebank van krv kleurt na afloop geel -f lENSDAG 8 OKTOBER 1997 chef willem spierdijk, 071-5356464 plv -chef rob onderwater. o"71 -aïaivló? Eenvoudige zege Krajicek jVENEU; Richard Krajicek heeft zijn eerste partij na de US Open ^ddoorstaan. In de eerste ronde van het tennistoernooi van ^enen won hij gemakkelijk met 6-2 6-4 van de Belg Filip De- jVulf. Na zijn nederlaag in New York in de kwartfinale tegen de Brit Rusedski nam Krajicek drie weken vakantie. De Nederlander ;taat op de ATP-ranglijst momenteel op de 17e plaats, foto rtr Boudewijn Zenden haakt geblesseerd af bij Oranje Verbruggen bij UCI herkozen !an sebastian Hein Verbruggen blijft tot 2001 voorzitter van de nternationale wielrenunie (UCI). Tijdens het congres in San Se- iastian, waar vandaag het WK wielrennen begint, werd hij voor jen periode van vier jaar herkozen. Verbruggen, die ook lid is ran het IOC gaat zijn laatste ambtstermijn in. Becker 'teamchef Duitsland mjnchen Boris Becker gaat Niki Pilic opvolgen als 'teamchef ran het Duitse Davis Cup-team. Dat is gisteren voor de Duitse jennisbond meegedeeld. De 58-jarige Pilic was tien jaar in die ^ïnctie werkzaam. Pilic was tevens captain. Die functie is voort- ïan toebedeeld aan Carl-Uwe Steeb. Pilic blijft aan het team ver- ionden als adviseur. Onder leiding van de voormalige Joegoslaaf |on Duitsland de Davis Cup in 1998, 1989 en 1993. Zijn positie tvvam ter discussie te staan toen de ploeg vorig jaar in de Rvartfinale van Frankrijk verloor. Feyenoord-wijk in Rotterdam iqtterdamDertien straten in de Rotterdamse wijk De Veranda rorden vernoemd naar oud-Feyenoorders. Het zijn Puck van |eel, Jan Linssen, Adri van Male, Bertus Bul, Bas Paauwe, Jan fetterson, Adriaan Konings, Kees Pijl, Cor Kieboom, Richard Dombi, Johan Weber, Bert Heesakker en Ernst Happel. Drie an- lere straten op De Veranda krijgen de naam van andere ver haarde Rotterdamse sporthelden: de boksers Bep van Klaveren, (Tieo Huizenaar en de schaatser Siem Heiden. Pornoster sponsort vrouwenploeg '.ome De Italiaanse pornoster Jessica Rizzo gaat haar sponso- jactitviteiten uitbreiden. Ze wordt de sponsor van de vrouwen- joetballers van Montecatini. Rizzo is al geldschieter van een nannelijk rugbyteam in Rome. Samen met Boudewijn Zenden, die niet meer terug hoeft te komen met zijn te riskante spierblessure, ging de rest van de selectie van het Nederlands elftal gisteravond naar huis. Lekker twee nachtjes in het eigen bed, of in het geval van de 'buitenlandse' internationals, even terug naar het ouderlijk huis. er donderdag alweer bij, die had een beetje last van een ge kneusde voet. Ronald tobt met een spier tussen zijn ribben. Dat is lastig, maar ik reken erop dat hij aan het eind van de week toch met de groep kan meetrai- nen." Op de training in Wassenaar, waar 's middags - in de stro mende regen en met een Zuid westenwind - op het veld van Blauw Zwart een groep van vijf tien man plus assistent Ronald Koeman een partijtje speelde, kreeg Guus Hiddink de voorbije dagen de bevestiging van wat hij zelf de voorbije weken al had geconstateerd. Dennis Berg kamp, Clarence Seedorf en Gio vanni van Bronckhorst zijn de toppers in vorm. Hiddink was zelf in het week einde nog getuige van Berg- kamps waanzinnige voetbalstijl in het shirt van Arsenal. Zater dag vloog hij direct na de wed strijd alweer terug en op zon dagavond ging hij zappend langs de buitenlandse kanalen om zijn andere internationals aan het werk te zien. Hiddink: ,,Ik zag in Londen dat Dennis inderdaad in een ge weldige vorm steekt. Goed, de tegenstand was niet geweldig van Barnsley, maar de manier waarop Dennis de wedstrijd openbrak was toch heel indruk wekkend. Tegelijk zag ik dat Mare Overmars op de weg terug marcel van der kraan/gpd Guus Hiddink had het al lang zo gepland. De spelers van het Ne derlands elftal een week bij el kaar houden, leek hem een beetje teveel van het goede. In het statige hotel Huis tér Duin van Noordwijk zou de verveling wel eens kunnen toeslaan, in de aanloop naar een interland die niet meer van het grootste be lang is. De voorbije dagen stonden vooral in het teken van herstel. Nederland verkeert in de geluk kige omstandigheid dat het gros van de internationals bij de crè me de la crème van Europa speelt. „Ze leveren forse inspan ningen in zware competities,'" doelde Hiddink op mannen als Bergkamp, Overmars (Arsenal), Seedorf (Real), Winter (Inter) en De Goey (Chelsea). Voor de meesten van hen is het bij interlands de eerste da gen vooral een kwestie van uit rusten en weer op krachten ko men. De 'kneusjes', zoals Over mars en Ronald de Boer, kregen op maandag en dinsdag de kans hun blessures te laten behande len. Voor PSV'er Boudewijn Zenden had dat geen zin. De jonge aanvaller maakte zo wei/ nig progressie, dat Hiddink na overleg met de medische staf besloot om de rest van de week geen beroep meer op hem te doen. Hiddink keek daarbij vooral naar het belang van de speler. „Het zou voor hem niet goed zijn als we de boel zouden for ceren. Dan heb je kans dat hij vier of vijf maanden niet meer kan voetballen. Daar wordt nie mand wijzer van." In Overmars en Ronald de Boer heeft hij meer vertrouwen. „Overmars is Het valt niet mee om als bondscoach alle buitenlandse toppers elke week te volgen, maar Hiddink heeft een aardig netwerk in Europa opgebouwd. „Afgelopen weekeinde zag ik dus zelf Bergkamp aan het werk, de volgende avond kon ik ook Inter nog op televisie bekij ken en in Spanje heb ik genoeg Dennis Bergkamp en Philip Cocu tijdens een partijtje dat in de stromende regen op het terrein van Blauw Zwart in Wassenaar werd afgewerkt. foto gpd lijntjes om aan de juiste infor matie te komen." In Nederland heeft hij tussen de bedrijven door kunnen vast stellen dat Van Bronckhorst een stormachtige ontwikkeling doormaakt. Het zou wel eens de aanleiding kunnen zijn om de linksbenige middenvelder za terdag in de basis op te stellen tegen Turkije, op de plaats van Philip Cocu die op zijn beurt weer kan doorschuiven naar de positie van Wim Jonk. Bij de spelvormen die Nederland gis teren oefende, stonden de Feye- noorder en de PSV'er al zo ge posteerd. Meespelen van Hakan onzeker 1 let is onzeker of Hakan Sukur, de sterspeler van Turkije, tegen Nederland inzetbaar is. De aan valler ontbrak gisteren tijdens het oefenduel tegen Alemannia Aachen. Hakan heeft een zware griep en kampt met een enkel blessure. Bondscoach Denizli acht de kans dat de aanvaller zaterdag meedoet niet groot. Turkije speelde overigens gelijk: 2-2. Voor 4000 toeschouwers, voor het grootste deel Turken, zette Abdullah de gasten in de 25ste minuut op 0-1 zette. Na rust wisselde Denizli zeven spe lers. Korm maakte in de 46ste minuut gelijk, waarna twee mi nuten later de Nederlander Er- win Vandenbroeck (ex-Roda en cx-MW) met een lob 2-1 scoor de. Negen minuten voor tijd maakte Oguz. die eerder een strafschop miste, alsnog de ge lijkmaker. apeldoorn gpd Vitesse onderzoekt of stappen kunnen worden ondernomen tegen Braga-verdediger Jorge. Deze maakte in het Europacup duel tussen beide clubs, vorige week woensdag, een zware overtreding tegen Vitesse-speler Carlos Fortes. Vitesse wil lorge aansprakelijk stellen voor de ge volgen. Voorzitter Aalbers: „Door die aanslag van Jorge is het de vraag of hij ooit nog kan voetballen. Daarom zijn we nu aan het onderzoeken bij de UEFA en de burgerrechter of we hem aansprakelijk kunnen stel len. Ik vind dat ik dat als voor zitter aan mijn speler verplicht ben." JL> Bijdragen: Tim Brouwer de Koning, Gertjan van Geen, Rob Onderwater, Willem Spierdijk elp! We worden aangeval len of liever op de hak ge ien in het clubblad van Jrfbalvereniging De Danaï- t, de 'Hermes'. Dat wil zeg- i; onze fotografen komen er it goed vanaf. Op Hermes- lactie loopt een grapjesman id, die onder het kopje 'er bal en korf en nog wat' tdzaken op de korrel :mt. Dat lijkt verdacht veel onze veelgeprezen rubriek 'zebollen'. Sander van n is de scribent in het der zesjesdraaiers en hij rdt aangekondigd als 'de rt op het gebied van iro- >ge humor. Wij wa- er niet van op de hoogte, droogkomieken bestaan :orfballand. We citeren: jsentieel voor onze sport zijn en korf. De bij de ver- geplaatste foto's ontbe- vaak een korf. Als het jor de niet-insider de indruk at wekken dat naast het ook het gebruik n de korf is afgeschaft zitten wat mij betreft op de ver- erde weg. Ik hoop dat we ïïnenkort weer verwend wor- n met goed red.)) inateri- tre taal, wat ons betreft, die n kleine uitleg of verklaring Üig heeft. Natuurlijk is een essentieel voor de Neer- familiesport nummer 1 't probleem is alleen dat de zo verdraaide hoog en korfballers op het ni- van De Danaïden niet zo og springen. Willen onze uitstekend opgeleide sportfo- tografen beide op de gevoelige plaat vasüeggen, dan worden de poppetjes erg klein of staat de korf eindeloos ver weg. Daarbij: of de mand zo essen tieel voor een korfbalfoto is trekken wij in twijfel. Immers, er speelt zich heel wat af (hoe wel?) tussen de twee korven.' Net zoals bij voetbal tussen de doelen, bij tennis aan beide kanten van het net en bij rug by tussen de aan weerszijden getrokken try-lijnen of de sta tig opgestelde posts. Duels le veren vaak mooie foto's op, waarbij de gelaatsuitdrukking boekdelen spreekt. Veelal is bij een foto duidelijk, om welke sport het gaat, zo niet dan volgt een extra uitleg in het onder- of bijschrift. Om korfbal hoeven wij ons overi gens nooit druk te maken. In de meeste gevallen staat er zowel een man als een vrouw op de foto en dat is toch wel een zeer essentieel verschil tussen korfbal en andere spor ten. Maar goed. Bij deze de ingre diënten en het recept voor de perfecte korfbalfoto: Men ne me een ruim twee meter lange man. Men voege op zijn schouder een getalenteerde korfbalster toe en meniiange de korf iets lager. Een goede vijf minuten trainen (niet aan de kook brengen) en het re sultaat is daar. Zo goed? foto mark lamers Ben's Beauty's is niet meer. Als u heeft moeten schaterlachen om de grappen en grollen van Ben van der Burg op Radio West, dan heb ben wij een vervelende medede ling. De presentator van het pro gramma Radio Weat Sport is ont slagen. De officiële lezing van chef-sport Rob Langeveld luidt: „Radio West heeft ingespeeld op de toenemende kritiek van de luiste- Wij van Suizebollen stonden dus niet alleen. Voor de goede orde: dat Van Der Burg een penalty heeft ge kregen ervaren wij geenszins als een overwinning. Wel vonden we dat Van der Burg de sport niet seri eus nam op de radio. Ben van dei- Burg is er voor de sport en de sport niét voor Ben van der Burg. Toch? Wat wilde Radio West nu precies met het inzetten Van der Burg be reiken? Rob Langeveld: Van der Burg heeft een humoristi sche kijk op bepaalde zaken. Het leek ons een goed idee om Item op de radio in te zetten. Maar de humor van Ben van der Burg werd niet zo goed begrepen. Langeveld: „Tsja, wat is leuk en wat is niet leuk. M'n vrouw vindt Toon Her mans leuk en ik niet. En toch zijn we gelukkig getrouwd. Hoe moet het nu verder met Radio West Sport? Langeveld: „Öp zaterdag neemt Theo Mutsaers het over en ik op zondag. Aanhangers van de oude formule (om 13.00 uur beginnen en veel wedstrijden live) komen bedrogen uit. 'West' Koudt vast aan een wed strijd en het programma begint op zaterdag en op zondag om 16.00 uur. De enige verandering is, is dat er live mag worden ingebroken in de Estafette, het programma dat voorafgaat aan Radio West Sport. Dat is al heel wat, want voorheen moest de verslaggever tandenknar send wachten voordat hij de ether inmocht. Rijnsburger Wim van Zuilen keert daarom niet terug op de radio. „Laat ik eerst zeggen dat ik niet ben weggegaan vanwege Ben van der Burg. al vond ik zijn manier van presenteren niks. Maar Radio West wil een andere aanpak en die aan pak is de mijne niet. Ze willen de sportliefhebber vasthouden, maar ook diens moeder en schoonmoe der. Dat gaat niet. Ik ben niet de enige die er zo over denk. Ik word op straat regelmatig aangesproken waarom ik niet meer op de Radio hen. Vroeger maakten we een goed informatief programma, maar die tijd is voorbij. De luistercijfers zijn teruggelopen, maar dat komt ook door concurrentie van Sky en Radio Noordzee. Van Zuilen wil nog even benadruk ken dat hij geen anonieme brief (op officieel papier) heeft gestuurd naar deze redactie. Vorige week publiceerden we een gedeelte van die briefin deze rubriek. Daarin werd duidelijk dat niemand bij 'West' blij was met Ben van der Burg. Behalve de leiding, en die was niet gediend van kritiek meldt de anonieme schrijver. Vorige week was hoofdredacteur Jack Kroes wegens ziekte niet in staat om te reageren. Chef-sport Rob Langeveld gaal niet in op de mogelijkheid om te reage ren: „Ik kan natuurlijk gaan speculeren wie het geweest zou kunnen zijn. Maar als iemand het gebouw van Radio West binnenloopt, kan-iezo maar papier van Radio West pak ken. ledereen kan het geweest zijn. Ach, Ben van der Burg is weg en de kwestie is dus uit de wereld. De aanleiding om dieper op deze kwes tie in te gaan, is weggevallen. komt wel eens voor dat een trai verzorger of speler die op de zit, een gele kaart krijgt. ,iedereen op de bank een gele krijgt, gebeurt zelden. En dat die pas na afloop in de bestuurs worden uitgedeeld, is hoogst lerkelijk. ?ens het Katwijkse KRV, dat afgelo- weekeinde de uitwedstrijd bij in de eerste klasse met 3-2 is dat wat er afgelopen zaterdag eurde in de bestuurskamer in Per- Scheidsrechter Brouwer was ook nogal kwistig met kaarten, ezingvan KRV-bestuurslid Henny afloop Van de wedstrijd vraagt de scheidsrechter aan mij: 'hoe heet jullie begeleider, want die heb ik geel gege- 'Dat ben ik', luidde het antwoord van de KRV'er. Nee, jij was het niet, dat wist scheids rechter Brouwer zeker. Maar wie was het dan -' Toen dat niet duidelijk werd, koos de arbiter voor de volgende oplossing: de hele bank krijgt geel. Maar even met scheidsrechter Brou wer bellen, hoe dit precies is gegaan. „Ik geef hier geen commentaar op. Maar een hele bank van een gele kaait voorzien, dat is toch hoogst opmerke lijk? „Dat is n iet gebeurd, en verder zeg ik er niks over." Maar vindt u het niet belangrijk dat de juiste lezing openbaar wordt? „Ik weet waar dit verhaal vandaan komt, en ik kan die mensen daarop aanspreken." Dat voorspelt weinig goeds voor KRV voor de volgende keer dat Brouwer komt fluiten. Maar wat is er nu werkelijk in Pernis voorgevallen? Voorzitter G. van Meijeren van DOTO geeft uitsluitsel. „Het was al metal erg vervelend. Na afloop in de bestuurskamer wilden cle mensen van KRV de naam niet door geven van de man die op de bank had zitten schelden. Ik had het idee dat men bij KRV donders goed wist, wie dat was. Uiteindelijk heeft de scheids rechter hem herkend op een elftalfoto van KRV." De ÓOTO-voorzitter spreekt van een pijnlijke situatie in zijn bestuurska mer. „KRV bleef ook na afloop mokken over de arbitrage. Ik vind dat je - wat je ook van de prestatie van een scheidsrechter denkt - de klasse moet kunnen opbren gen om hem te bedanken voorde lei- ding." Ook in de bestuurskamer is de weg voor KRV naar de hoofdklasse nog lang. Dammen staat bekend als een edele denksport. Maar wie het Leidsch Dagblad van afgelopen maandag doorspit, denkt bij het damverslag eerder aan een 'tank- sport'. Want woordvoerder Jan Jungerius van KDC uit Katwijk na gelt zijn teamgenoot Jan Passchier na de wedstrijd tegen Samen Sterk publiekelijk aan de schandpaal, omdat hij met een alcoholische versnapering achter het dambord plaatsnam en tot overmaat van ramp zijn partij verloor. Jungerius vindt het drinkgedrag van zijn clubgenoot nog tot daar aan toe, maar acht het ontoelaat baar dat Passchier met zijn biertje de teamafspraken schendt. Wij drinken rlu eenmaal geen al cohol tijdens wedstrijden. Als Pas schier zo nodig met een biertje ach ter het bord wil kruipen, moet hij in ons tweede of derde team gaan dammen." Maar daarvoor voelt Passchier zich nu juist te goed. In goeden doen behoort hij tot de sterkste dam mers van 1GDC. Dat moet ook Jungerius. die de strijd om de clubtitel verloor van Passchier, toegeven. Passchier is een goede dammer, maar helaas een nog betere drinker. Ik ben ook voorzitter van KDC en vind een dammer die tijdens wed strijden drinkt geen goed voorbeeld voor cle jeugdige spelers van ons team. Aan het begin van dit seizoen heb ik het hem persoonlijk nog ge zegd, maar dat heeft weinig uitge haald. Vandaar dat ik er geen pro bleem mee heb dat het nu in de krant staat. Mischien komt de boodschap dan wel over. Bij de Suizebollen-redactie in elk geval wel. Het probleem van Jun gerius is inmiddels bekend, nu dat van Passchier nog. Maar het telefoonnummer van zijn clubgenoot is wat te veel gevraagd van de voorzitter. „Nee, belt u Passchier maar niet. De communicatie loopt bij onze ver eniging via de voorzitter. Gelukkig houdt niet iedereen in het Katwijkse er zulke bevoogden de opvattingen op na. Het tele foonnummer van Passchier is geen probleem. Alleen neemt de van on tijdig drankgebruik beschuldigde dammer niet op om zijn relaas te doen. Hij zou natuurlijk een pilsje kun nen zijn gaan pakken in een Kal - wijks cafe. Maar dat vinden wij een al te goedkope oplossing. Waar schijnlijk broedt Passchier, al dan niet met een biertje binnen hand bereik, op een nieuwe variant, waarmee hij Jungerius alle velden van het dambord kan laten zien. Want dat KDC Passchier nog niet definitief heeft afgeschreven, moest ook Jungerius toegeven. Westellen hem cle volgende keer niet op, tenzij we niet voldoende spelers kunnen optrommelen. De Suizebollen-redactie neemt er nog eentje op de goede afloop

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23