Iphen snel ïrlost van otte kiezen' Rijnwoudse politiek sterk verdeeld over HSL-bouwput in Groenendijk Rijn Veenstreek i^nnen voor nieuw 'dorpshuis' Woubrugge vrijwel rond Gestrand litspalen' langs ïgen in Rijnwoude iene Harthoogwaardige binnentuinRandstad SieMatic Bezit van raketwerper breekt Alphenaar op Jongen mishandeld in Alphen Cheque van 50 gulden bij gratis oogmeting! Diefstal van dure shovel iPAG 8 OKTOBER 1997 21 CHEF HANS JACOBS. 071.5356414. PLV -CHEF RUDOLF KLEIJN. 071-5356436 -jn 'iet Jac°bswoudse college ligt, bouwt d 8%eniging Woubrugge (WW) volgend 'an fnieuw 'dorpshuis'. De club wil het ge- In ^et alleen gebruiken als voetbalkantine, bok de toneelvereniging, de biljartclub en toelaten. Burgemeester en ijkers omarmden het plan al toen de voet balvereniging er mee kwam en zijn nu ook en thousiast over de financiële opzet. Het nieuwe 'multifunctionele gebouw' moet bij sporthal Oudendijk komen, waar ook de velden van WW liggen. Het pand krijgt twee verdiepin gen. Behalve onderdak aan verschillende andere verenigingen, wil WW er ook een snackbar in on derbrengen. Thans ontbeert het dorp zo'n voor ziening. Burgemeester en wethouders zien vooral moge lijkheden in de plannen van de voetbalclub om dat dan verenigingsgebouw De Wijk kan worden opgedoekt. Dat pand moet eigenlijk worden op geknapt en de gemeente is straks uiteindelijk minder geld kwijt aan het nieuwe dorpshuis dan aan de renovatie van De Wijk. Die kost ongeveer 200.000 gulden; de bijdrage van Jacobswoude in het WW-pand ligt 60.000 gulden lager. Boven dien kan met het sluiten van De Wijk een nieuwe bestemming voor de grond worden bedacht. De bouw van seniorenwoningen ligt voor de hand. Het nieuwe 'dorpshuis' gaat tussen de een en twee miljoen gulden kosten. WW wil het pand in beheer geven aan een stichting. Het Jacobswoud- se college vindt dat een goed idee. Maandag 13 oktober discussieert de commissie algemeen be stuur en financiën over het voorstel. ?nti*. 170; '(^wing fabrieksterreinen in zicht ichot in het bebouwen van de fabrieksterreinen NAF en De Industrie aan de Prins Hendrikstraat en aan den Rijn. Het Katwijkse bedrijf Van Rhijn leeft zich gemeld voor het laatste gedeelte en wil at het terrein is gesaneerd, in totaal 42 woningen x Gisteravond ging de commissie plan- en be- rming unaniem akkoord met een principe-over- ast tussen gemeente en bouwer. lN DEN RUN* ar vervuilde terreinen 1 jaren braak. In 1977 Dtorenfabriek De Indu- poorten, in 1984 ging de jidse Asfaltfabriek fail- jhen sprak de vurige j om op de grond hui- >uwen. Vorig jaar klopte jn bij de gemeente aan igs bereikte het bouw en akkoord met B en W. hijn gaf gehoor aan de rde om zijn plannen te assen in een steden- ndig plan voor beide irieksterreinen. Voor de in de NAF zoekt de ge- nog een bouwer. In het ied komen in totaal on- ichtig huizen, atwijkse onderneming Alphen ongeveer 450.000 gulden voor de inrich ting van het gebied. Behalve 18 eengezinswoningen, verrijzen er 24 appartementen, die elk een eigen parkeerplaats krijgen. In totaal komen er 71 parkeer plekken. De gemeente plaatst ook twee ondergrondse afval bakken. i Over de sanering van het ge bied is niets bekend. Van Rhijn Bouw moet nog een sanerings plan opstellen waaraan de pro vincie Zuid-Holland goedkeu ring moet geven. Het schoon maken van de grond zou vol gens de planning in maart van het volgende jaar beginnen. Na de zomer kan Van Rhijn dan bouwen. Niemand had gister avond problemen met de over eenkomst. Wethouder H.J*. Ha- bermehl liet weten erg blij te zijn omdat Alphen straks verlost is 'van een rij zeer rotte kiezen'. ROELOFARENDSVEENLopen gaat nog net. Fietsen lukt sinds enkele weken echt niet meer meer op de Langeweg in Roelofarendsveen. Het stuk vanaf het gemeentehuis tot enkele honderden meters verderop is één grote zandvlakte. De weg krijgt een hele nieuwe asfaltlaag. Nadat dit deel klaar is, wordt de andere kant van de weg onder handen genomen. Het middenstuk komt als laatste aan de beurt. Verder krijgt de Langeweg twee verkeerssluizen. Een woordvoerder van de gemeente Alkemade hoopt dat de weg voor kerstmis wordt opgeleverd. De werkzaamheden hebben echter al een week vertraging opgelopen. De wegenbouwers stuitten onverwacht op een olietank en een waterleiding. De tank wordt verwijderd en de leiding wordt vervangen en verlegd. Overigens wordt momenteel ook de Galgekade onder handen genomen. Dit weggetje langs het Braassemermeer heeft een nieuwe asfaltlaag gekregen en hier en daar worden verbredingen in het wegdek aangebracht. foto mark lamers 'OUDE «MARUN KRAMP de Gemene- en de 'eenseweg in Hazers- komen volgend jaar Iscamera's te staan." 'it de politie het aantal ts met mobiele radar iuur op. De politie wil 'ieid terugdringen om- t aantal ongevallen met op de twee wegen elk rs toeneemt. Drie onge- hadden het afgelopen in dodelijke afloop. Uit joek is gebleken dat on- 80 procent van de auto- gten harder rijdt dan de ne 80 kilometer per ieveel 'flitspalen' langs de wegen komen te staan, is nog niet bekend. De politie heeft zes 1 mogelijke plekken aangewezen maar de provin cie, eigenares van de weg, moet nog besluiten waar de palen precies komen te staan. Vanaf 1 januari gaat de politie vaker langs de wegen posten. De camera's worden later in het jaar geïnstalleerd en blij ven twee jaar staan. Ook willen de politie en pro vincie een voorlichtingscam pagne beginnen om de snel heid terug te dringen. Hier voor willen zij bilboards langs de Gemeneweg en de Hoog- eveenseweg plaatsen. Bewoners bieden petitie aan RIJNWOUDE MARUN KRAMP De Rijnwoudse politiek is ver deeld over een mogelijke bouw put voor de HSL in Groenen dijk. CDA en WD zijn voor een startschacht op het toekomstige bedrijventerrein als het gebied daarmee ook een op- en afrit krijgt naar Rijksweg 11. PvdA en SGP/RPF stemden tegen. D66 sprak zich gisteren tijdens de commissievergadering ruimte lijke ordening niet uit. Deze fractie wil eerst nog overleggen. Het wijkcomité Groenendijk overhandigde tijdens de verga dering een petitie aan wethou der G. Hoogendoorn. Tweehon derd bewoners gaven daarin te kennen tegen een bouwput naast hun wijk te zijn. H. Verte gaal voerde het woord namens de Groenendijkers. Hij verweet de Rijnwoudse politiek dat zij de bewoners van het buurt schap 'op een vreselijke manier in de steek laat'. PvdA-fractievoorzitter C. de- Best vond de manier van han delen van burgemeester en wet houders ook niet netjes. ,,Zo'n aansluiting op Rijksweg 11 kun je niet over de hoofden van de bewoners realiseren, door het gebied aan te bieden voor een HSL-bouwput." Hij is van me ning dat de startschacht voor de boorwerkzaamheden aan de noordzijde van de tunnel moet komen. Dat is bij Hoogmade ten noorden van De Does. De startschacht van de HSL- tunnel wordt gegraven en niet geheid. Alleen voor de beton nen bodem van de bouwput moet wel worden geheid omdat die stevig in de grond verankerd moet zijn. In totaal zullen deze heiwerkzaamheden één a twee maanden in beslag nemen. Vol gens de planning van het pro jectbureau HSL liggen in het weekeinde de werkzaamheden stil. De schacht waarin de boor machines beginnen met het bo ren van de tunnel krijgt een doorsnede van ruim 60 meter. De kosten van zo'n bouwput bedragen 40 tot 50 miljoen. Een boormachine kost 30 miljoen. In totaal moeten de boormachi nes zo'n 1,3 miljoen kuub zand omhoog werken. eenten in het Groene Hart zijn over- positief over het plan van het rijk tomende 13 jaar miljoenen guldens t te trekken voor natuur en recreatie Iroene Hart. Dat bleek gistermiddag een bijeenkomst voor ambtenaren tuurders van de Groene Hart-ge- n. k was er ook. Zo maakt wethouder {endoorn uit Rijnwoude zich zorgen tijdsdruk voor gemeenten om met Ven te komen. Wie in aanmerking len voor het extra geld, moet zich k voor 1 november aanmelden. Tot die tijd kan in elk geval Rijnwoude niet met een karrenvracht aan plannen komen, ver zekerde Hoogendoorn. Maar daarmee was er nog geen man overboord, suste rijksambtenaar J. Har're- veld. Wat het ministerie dit jaar niet uit geeft, komt volgend jaar wel, luidde zijn boodschap. „Maar dan neemt de minister de vrijheid om het zelf te besteden, zodat bijvoorbeeld in 1999 meer geld naar landin richting gaat." Burgemeester N. Barendregt van Liemeer en tevens portefeuillehouder toerisme van het overlegorgaan van de Rijnstreek klaagde dat de gemeenten zelf niet van de geldstroom zouden meeprofite ren. „Alles wat in het gebied wordt geïnves teerd, genereert geld. Maar er zit geen enkel voordeel in voor ons." De toeristenbelasting levert nauwelijks wat op, stelde hij, omdat er in de Rijnstreek vooral dagjesmensen ko men wandelen of fietsen. Wethouder HJ. Habermehl was vooral lovend over de miljoenenpot van het rijk. „Ideeën waren vroeger al gauw te duur. Plosteling komt uit Den Haag het puzzelstukje waar wij al jaren naar zochten. Het Groene Hart heeft een potentieel van een miljoenenpubliek. De Randstad is een gebied dat een kwalitatief hoogwaardige binnentuin verdient." De be stuurder kondigde aan in elk geval voor de aanleg van fiets- en wandelpaden naar het Zaanse Rietveld, dat voor een deel natuur- qn recreatiegebied wordt, bij het ministerie aan te kloppen. In de woonmaand oktober bent u extra welkom in onze showroom. I We vieren de introductie van het nieuwe SieMatic Keukenideeènboek I Dikker, completer, mooier, informatiever en kleurrijker. Haal 'm nu in I onze showroom. Gratis. SIEMATIC KEUKENCENTER LEIDERDORP Meubelplein 9, onder dak bij Mijnders meubelen, Leiderdorp, tel.: 071 - 541 26 15 GOEDHART BOUWHUIS Hoorn 126a, (to. Avifauna), Alphen a/d Rijn, tel.: 0172 - 42 21 00 Verdachte al bijna tien jaar lang kind aan huis bij justitie DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN We schrijven vorig jaar okto ber. De politie heeft een 23-ja- rige Alphenaar aangehouden op verdenking van een hele se rie overvallen. Terwijl de ver dachte in voorarrest zit, gaan politie en justitie op zoek naar bewijsmateriaal. Zo wordt be sloten een huiszoeking te doen in het ouderlijk huis van de verdachte. Onder het bed van de zus vinden de verbaasde agenten een lege raketwerper. Hoewel de vondst alweer een jaar oud is, was het verboden wapenbezit gisteren voor de meervoudige kamer van de Haagse rechtbank het belang rijkste verwijt aan de Alphe naar. Officier van justitie M. Horstman vond het voorhan den hebben van een raketwer per al genoeg voor een half jaar cel. Opgeteld bij nog twee an dere vergrijpen, kwam Hort- man uit op een eis van tien maanden. Het onderzoek naar de over vallen leverde eind' vorig jaar niet veel op, waardoor de Al phenaar bij gebrek aan bewijs weer op vrije voeten kwam. Vervolgens stal hij in mei in Al- phen een auto en pleegde hij eind juni een inbraak bij een cafetaria in Zevenhoven. De dag na de diefstal van de auto werd hij aangehouden door de politie en na de inbraak in Ze venhoven ging de Alphenaar gewoon maar weer de cel in. Sinds die tijd zit hij in voorar rest. De inmiddels 24-jarige Al phenaar is al bijna tien jaar lang kind aan huis bij justitie. Een paar jaar geleden slaagde hij er zelfs in om binnen een jaar tijd bij verschillende recht banken in Nederland drie keer te worden veroordeeld tot dienstverlening. Normaal geeft justitie mensen maar één keer de kans om op deze manier onder' een celstraf uit te ko men. Bij de reclassering had de verdachte aangegeven dat hij nu eindelijk eens op het rechte pad wil belanden. En de reclas sering wil hem daar wel bij hel pen. Deze instantie wil hem helpen bij het zoeken naar woonruimte en werk en wil hem een half jaar intentief be geleiden. Van de rechtbank wordt gewaagd om de Alphe naar een flinke voorwaardelijke straf op te leggen als stok ach ter de deur. Horstman had daar gisteren nog maar weinig zin in. De ver dachte heeft immers wel vaker aangegeven dat hij zijn leven wil beteren. „Waarom zou ik moeten geloven dat het nu wel menens is", vroeg de officier zich hardop af. Zij hield het op gewoon tien maanden zitten. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. ROELOFARENDSVEEN De Stichting Ouderenbelangen houdt zater dag en zondag in De Alkeburcht de jaarlijkse tentoonstelling en verkoop van werken die door de handwerk- en hobbyclubs zijn ge maakt. Daarnaast zijn er meer activiteiten. Zo is er de reizende ten toonstelling 'een leven lang actief met onder andere de tijdmachi ne. Dit is een apparaat waarbij bezoekers kunnen zien hoe ze er over twintig jaar uitzien. Ook is er een tentoonstelling van oude fo to's over kindsheidsoptochten van 'Oud Alkemade'. De Alkeburcht is zaterdag en zondag geopend tussen twee uur en half vijf. ROELOFARENDSVEEN Ouders, familie en kennissen van kinderen die peuterspeelzaal De Mammoef bezoeken, kunnen morgen- en vrijdagochtend De Mammoef bezoeken. Om half elf is er koffie. Daarna zingen de kinderen samen met de gasten en is er een pop penkast. Om half twaalf is de familieinstuif weer ten einde. De Mammoef ligt aan het Pastoor Onelplein 7 in Roelofarendsveen. RIDDERVELD In de herfstvakantie (van maandag 13 tot en met vrij dag 17 oktober) houdt De Thermen survivalmiddagen in het zwembad. Tussen 13.00 en 17.00 uur worden er diverse demonstra ties van speciale reddingsacties gegeven. Ook staat er in het bin nenbad een klimwand opgesteld waar kinderen onder deskundige begeleiding tegen op kunnen klauteren. Naast de activiteiten bin nen. is er ook buiten bij De Thermen ook te beleven. Daar zal de hele week een springkussen staan. HAZERSWOUDE-RUNDUK De Werkgroep Hulp Noord Ierland (Hu ni) houdt zondag 12 september een Iers Folkfestival in 't Anker in de Rijndijk. Het festival dat tot stand is gekomen in nauwe samen werking met Stichting De Folkclub Noordwijkcrhout begint om 13.00 uur met een optreden van Rapalje. Deze folkformatie uit Gro ningen zal acte de presence geven in Iers-Schotse kledij. Tweede band is Bob Fox Three en na deze groep uit Noordoost Engeland, treden Jed Grimes and Stewart Hardy aan. Als het enthousiasme aanwezig is, wordt het geheel afgesloten met een sessie. De op brengst van het festival komt ten goede aan de ontvangst van Noord-Ierse kinderen in juli 1999. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De EHBO-verenigingvan Koudekerk begint op 29 oktober met een basiscursus eerste hulp. In zeventien lessen wordt de cursisten de theorie en de praktijk van EHBO bijge bracht. Met voldoende inzet, zo belooft de vereniging, is het offi cieel erkende diploma voor iedereen haalbaar. LANGERAAR De Stichting Aktieve Gezondheidszorg Plassengebied (Stag) geeft in samenwerking met de Alzheimer Vereniging twee voorlichtingsavonden over dementie. Op donderdag 9 oktober ver zorgt N. Dronkert, maatschappelijk werker, een lezing over omgang met dementie. Beide avonden beginnen om 20.00 uur in Hpize Aarhoeve in Langeraar. AARDAM Een expositie van pentekeningen van loop Luijnenburg uit Alphen aan den Rijn en Marianne Korevaar uit Ter Aar is deze hele maand te zien in bibliotheek De Aarlezer, Beukenpad 1 in Ter Aar. Op de pentekeningen staan vooral karakteristieke liliizen en gebouwen. De bibliotheek is op maandag-, woensdag- en vrijdag middag open tussen twee en vijf uur en op dinsdag- en vrijdag avonden tussen half zeven en half negen en op zaterdagochtend tussen tien en twaalf uur. ZOETERWOUDE De Stichting Aktieve Gezondheidszorg Rijnstreek houdt dinsdag 28 oktober een voorlichtingsavond over 'slechtho ren' en 'doofheid'. De bijeenkomst wordt gehouden in Don Bosco aan de Zuidbuurtseweg en begint om 20.00 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 14-jarige Hagenaar is giste ren in de Raadshuisstraat in Al phen aan den Rijn door een tweetal mishandeld. Tijdens de treinrit vanaf Den Haag was hij al voortdurend getreiterd. Ver volgens kneep een van de twee op de Raadhuisstraat de keel dicht van het slachtoffer. Ook sloeg hij hem met het hoofd te gen de muur van een woning. Het slachtoffer wist zich te ont worstelen en ging er vandoor. De tweede knaap kwam hem echter achterna en sloeg hem nog eens in het gezicht. De komende jaren worden miljoenen gereserveerd voor natuur en re creatie in het Groene Hart. foto archief Kom nu naar de Groeneveld Oogzorgdagen, nog t/m zaterdag 25 oktober. En laat gratis uw ogen opmeten. Dan krijgt u een cheque van 50 gulden die u kunt verzilveren bij aan koop van een complete bril of contactlenzen (eerste paar). Groeneveld Opticiens /Met dot beeJje acmdackf. ALPHEN AJD RIJN, Van Mandersloostraat 33. LEIDEN, Winkelcentrum Kopermolen nr. 21. LISSE, Kanaalstraat 63a/Hoek Blokhui SASSENHEIM, Hoofdstraat 234. ROELOFARENDSVEEN Van een bouwterrein aan de Lasso in Roelofarendsveen is gister nacht een shovel gestolen. Deze laadschop vertegenwoordigt een waarde van 150.000 gulden. Vanaf het erf naast een woning aan de Populierenstraat werd een personenauto ontvreemd. Van de da ders ontbreekt elk spoor.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21