De Amazing Mazdagen Randstad Rotterdamse jeugdhulp krijgt een extraatje Plan voor nieuwe topattractie' Den Haa^a Veel minder grond voor Big Spotters Hill nodig Lagere straffen voor drugssmokkelaars CDA wil maatregelen tegen drugsgebruik basisonderwijs WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 Zoetermeerder heeft dubbele pech zoetermeer» Een 32-jarige man uit Zoetermeer heeft pech aan zijn auto duur moeten betalen. De hulp van de politie Haag landen kostte hem dinsdagavond 1087 gulden. Er stonden na melijk nog wat boetes open die de pechtvogel meteen kon beta len. De man stond met panne aan de Afrikaweg ter hoogte van de af slag A12. De meldkamer stuurde er een politieauto naar toe. Uit controle van de autopapieren bleek dat de Zoetermeerder nog een aardige rekening had lopen. Hij nam zijn verlies sportief op. Techniekboek voor kinderen tot 8 jaar den haag ABC...Techniek is de naam van een nieuw techniek- boek voor kinderen tussen de vier en acht jaar. In het boek staat bij elke letter van het alfabet een tekening en een versje over een technisch voorwerp dat in het dagelijks leven van jonge kinde ren voorkomt. Zo staat bij de letter C een cd-speler getekend en beschreven. Staatssecretaris Netelenbos van Onderwijs kreeg het techniekboek voor kinderen vandaag aangeboden. Voorzit ter Ginjaar-Maas van de Stuurgroep Techniek Primair Onderwijs wees erop dat er voor jonge kinderen wel boeken over zieken huisbezoeken en dieren op.de boerderij zijn. „maar er is niets over techniek". rotterdam anp die door het Rijk worden be taald. De investering van Rot terdam betreft jongeren die nog niet zijn ontspoord, maar wel in de problemen dreigen te ko men, zo lichtte wethouder H. Simons toe. Daarmee is het te kort in de opvangtehuizen dus nog niet opgelost. In totaal investeert Rotterdam 25 miljoen gulden extra, onder andere in een onregelmatig heidstoeslag voor Melkert 1-ba nen, herintreders, onderwijs en personeelslasten in de kunst sector. De jeugdhulp in Rotterdam krijgt een extra steun van 2,5 miljoen gulden. Dat blijkt uit de begrotingsvoorstellen die het college van burgemeester en wethouders in de Maasstad gis teren heeft gepresenteerd. Vorige week bleek uit een ge zamenlijk rapport van Amster dam, Rotterdam en Den Haag dat de drie steden elk met een tekort in de jeugdhulp kampen van 10 miljoen gulden. Hierbij gaat het echter om problemati sche jongeren in opvanghuizen den haag anp Dutch History. Dat is de werk titel van een project waarin on der meer warenhuis Marks Spencer en de gemeente Den Haag samenwerken om een toeristische trekpleister in de Haagse binnenstad te krijgen, zo bevestigde een gemeentelij ke woordvoerder gisteren. In Dutch History wordt de bezoe ker op een Disney-achtige ma nier door de vaderlandse ge schiedenis geleid. Hoe dat pre cies zou moeten is nog niet duidelijk, maar in de planvoor bereiding is onder meer de term vliegend tapijt genoemd als potentieel vervoermiddel. Een locatie is ook al bekend. Volgens Marks Spencer bie den de etages boven de huidige winkel in Den Haag (Grote Marktstraat) voldoende ruimte. De warenhuisketen erkent dat er plannen zijn om die etages te gebruiken (een speciale lift is al gebouwd), maar wil nog niet ingaan op de exacte inhoud van die plannen. De gemeente mikt op november om het ge zamenlijk initiatief officieel naar buiten te brengen. Marks Spencer denkt aan volgend jaar. Den Haag wil aan het hele gebied rond de betreffende winkel een meer toeristische bestemming geven. Naast- en tegenovergelegen panden ko men ook voor toerisme in aan merking, stelt de gemeente. Ze vindt dat toerisme in de Hof stad moet worden bevorderd, zo bleek uit een gisteren gepre senteerd plan om de stadseco- nomie nieuw leven in te bla zen. In dat 'Masterplan Stadseco- nomie" staat letterlijk dat 'een verdere groei van het toerisme in Den Haag wordt belem merd'. Als één van de voorbeel den noemt het stadsbestuur 'het achterblijven van de ver nieuwingen, de kwaliteitsver beteringen van het GE, vergeleken met toeristil bieden elders in Nedeian daarbuiten'. De stad g^re om op het gebied van tinj ook zelf de boer op. In lpt terplan wil Den Haag zo'n 800 miljoen guldey^ teren in extra bedrijfst^er5 en kantoorruimte. Daai de armlastige residentie 12-gemeente) zelf 170; opbrengen, voor de ove miljoen klopt Den Haap het Rijk. Het masterplan hel looptijd van 10 tot 15|l moet uiteindelijk 15.0öB opleveren. Problemen rond aanleg lijken uit de wereld Acht Amazing Aanbiedingen. Op is Op. hoofddorp oscar vermeer vervolg voorpagina De stichting Floriade gaat uit van een smallere en steilere 'Big Spotters Hill' (de uitzichtheuvel op de Floriade). Zo wordt de oppervlakte niet 250 bij 250 me ter. maar slechts 200 bij 200 meter. Ook zal de laatste vijftien meter van de heuvel steiler wor den uitgevoerd. Door de aan passingen is minder dan de helft van de berekende hoeveel heid grond nodig. De problemen rond de aanleg van de heuvel lijken daarmee uit de wereld. Die problemen ontstonden doordat de uitzicht heuvel veel duurder dreigde te worden dan de door Schiphol beoogde vijf miljoen gulden. Oplossingen om de berg aan te leggen met afval of vervuilde grond konden geen genade vin den in de ogen van organisator de Stichting Floriade en de ge meente Haarlemmermeer. Ook de optie om de heuvel slechts 25 meter hoog te maken en er vervolgens een uitkijktoren op te zetten, kon de betrokken par tijen niet bekoren. De benodigde grond voor de kleinere heuvel wordt nu deels betrokken uit werkzaamheden op het Floriadeterrein zelf, waar een fiks aantal waterpartijen wordt aangelegd. Daarnaast komt grond beschikbaar uit de tweede IJtocht die moet worden gegraven. Bij de aanleg wordt verder grond gebruikt uit het nabijgelegen recreatiegebied De Groene Weelde, dat deel uit maakt van het toekomstige gro te groengebied in het westen van Haarlemmermeer. De di recte nabijheid van de grond betekent minder transportover- last voor omwonenden. Nog onduidelijk is hoe de heuvel er precies uit gaat zien. ,,Het basisontwerp is een heuvel van veertig meter hoog. Daarna moet je gaan kijken wat voor aardige dingen je ermee kunt doen", zegt woordvoerder P. van Nes van de Floriade. In overleg met exploitanten en an dere initiatiefnemers zijn vol gens hem ideeën mogelijk als het bouwen van een toren van zo'n vijf meter hoog, zodat de heuvel aan hoogte wint. Ook wordt gedacht aan de vestiging van een restaurant op de heu vel. De aanleg van de 'Big Spot ters Hill' kan beginnen zodra de vrijstelling van B en W van Haarlemmermeer binnen is. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben al een verklaring van geen bezwaar af gegeven. De eerste werkzaam heden bestaan uit het aanleg gen van de drainage. Daarna wordt de eerste grond gestort, afkomstig van het Floriadeter rein zelf. Aan het eind van dit jaar zal het begin van de heuvel een hoogte hebben van drie tot 3,5 meter. rotterdam anp De rechtbank in Rotterdam heeft elf verdachten van de smokkel van 1000 kilo cocaïne in twee containers met diepge vroren garnalen in oktober 1995 beduidend lager gestraft dan of ficier van justitie mr. A. Zwane- veld eerder had geëist. Vooral het afluisteren door de politie van telefoongesprekken tussen vier verdachten en hun advo caat leidde ertoe dat de recht bank een groot deel van de door het Openbaar Ministerie aange dragen bewijslast afwees. De rechtbank achtte het afluisteren niet toelaatbaar toen de advo caat nog niet formeel als ver dachte was aangemerkt. De aan alle verdachten ten lasten geleg de deelname aan een criminele organisatie werd niet bewezen geacht. De 46-jarige hoofdverdachte uit Krimpen aan den IJssel is in deze zogenoemde Iglo-zaak na een eis van 14 jaar cel veroor deeld tot 8 jaar gevangenisstraf. In de vervolging van zijn ver meende rechterhand, de 38-ja- rige Schoonhovense advocaat, werd het OM niet ontvankelijk verklaard. Eerder was tegen de raadsman 6 jaar cel en een ver bod tot verdere uitoefening van zijn beroep geëist. De twee Rot terdamse verdachten en een Surinamer hoorden een straf aan van 3 jaar cel, na eisen van respectievelijk 8, 7 en 4 jaar. Een 30-jarige man uit Capelle aan den IJssel werd veroordeeld tot 30 maanden cel, waarvan 10 voorwaardelijk en een 39-jarige uit Krimpen aan den IJssel kreeg 22 maanden cel, waarvan 7 voorwaardelijk. Tegen hen had het OM eerder 4 en 3 jaar geëist. Vrijgesproken werden een 49- jarige Amsterdammer en diens echtgenote, alsmedeeen man uit Capelle aan den IJssel. tegen hen was respectievelijk 3, 4 en 6 jaar geëist. Het OM was volgens de rechtbank niet ontvankelijk in de vervolging van een op Cu rasao wonende accountant met de Canadese nationaliteit, om dat hij in Nederland geen straf bare handelingen had verricht. Alle verdachten waren tijdens het laatste deel van het slepen de proces al op vrije voeten. De hoofdverdachte is echter afgelo pen vrijdag op de vlucht gear resteerd door de Franse politie. Hij had zich niet aan de restric tie gehouden het land niet te verlaten. Nederland heeft om zijn uitlevering gevraagd. den haag anp De CDA-fractie in de Tweede Kamer wil van het kabinet we ten wat het gaat doen aan het voorkomen van drugsgebruik door scholieren in het basison derwijs. Daarbij gaat het met name om maatregelen op het terrein van preventie en voor lichting. CDA-Kamerlid Van de Camp \Toeg gisteren om een notitie hierover van de minis ters Borst (Volksgezondheid) en Sorgdrager (Justitie). De WD- fractie sloot zich bij het verzoek aan. Beide fracties willen de kwestie met de bewindslieden nader bespreken tijdens een in een later stadium te voeren al gemeen debat over het drugs beleid. Van de Camp reageerde op een onderzoek van de ge meente Amsterdam naar het drugsgebruik op lagere scholen. Van de vijfhonderd ondervraag de leerlingen van de twee hoog ste klassen, met een leeftijd van 10 tot 12 jaar, gaf 2 procent aan al eens verdovende middelen te hebben gebruikt. Hoewel niet onderzocht, bestaat de indruk dat het vrijwel altijd gaat om het roken van stickies. AUTOTREND Valkenburgseweg 56a, Katwijk. Tel. 071- 4072346, AUTOBEDRIJF VAN DEN DOOL B.V. Heereweg 26, Lisse. Tel. 0252 - 420650, AUTO HOME LEIDERDORP B.V. Weversbaan 27, Leiderdorp. Tel. 071 - 5899349, BAAK AUTOCENTER B.V. Koperweg 2, Alphen aan den Rijn. Tel. 0172 - 435401, AUTOBEDRIJF ADEGEEST (Subdealer) Operapad 1, Voorschoten. Tel 071 - 5616464 DE 3-DEURS MAZDA 121 1.3 GLX WAVE DE 3-DEURS MAZDA 121 1.3 LX BREEZE Amazing Aanbieding 2. speciale uitvoering in pepper red of toürmallard green, voor zien van centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, start8l0kkering, elektrisch 8edien8are ramen en metallic lak t.w.v. f 1.190,-. prijs f 25.990. ÜW VOOrdeel f 1.1 90,- Amazing Aanbieding 1. een auto voorzien van uitlaatsierstuk, lichtmetalen velgen en bumpers in carr0sseriekleur t.w.v. f 1.500,, kleuren: radiant red en bright blue. prijs f 23 490. Uw voordeel f 1.500,- DE MAZDA 323 SEDAN 1.5 LX INDIGO. DE MAZDA 323 COUPÉ XTREME Amazing Aanbieding 4. een auto voorzien van elektrische raambediening voor. centrale deurvergrendeling met afstandsbediening. startblokkering en metallic lak indigo blue t.w.v. f 2.095. prijs f 33 995. Uw voordeel f 2.095,- Amazing Aanbieding 3. deze sportieve auto is verkrijgbaar in vele kleuren met een extreme prijsverlaging van f 2.000.-. prijs 1.5 lx f 31 995, 1.5 glx f 33 995. 1 8 glx f 36 695.- Uw voordeel f 2.000,- DE MAZDA MX-3 XTREME. DE MAZDA 323 F 1.5 GX INDIGO. Amazing Aanbieding 6. tweezits sportcoupe in een limited edition verkrijgbaar met een voordeel tot f 1 1 550.- kleuren: blaze red, silver stone en noble green prijs mx-3 1.6 xtreme f 39 995, mx-3 1.8 v6 xtreme f 44.995*- ÜW VOOrdeel f 11.1 50,- Amazing Aanbieding 5. deze auto is voorzien van mistlampen, lederen stuurwiel plus pookknop en metallic lak indigo blue t.w.v maar liefst f 1 900, prijs f 36 595. Uw voordeel f 1.900,- DE NIEUWE MAZDA 626. DE MAZDA 323 P l .3 LX STREAM Amazing Aanbieding 7. de nieuwe 626 heeft een zo groot en flexibel mogelijke binnenruimte, een aangename leefomgeving en een elegant design. prijs vanaf f38 295,, maak bij de mazda-dealer een testrit Try Route 626. Amazing Aanbieding 8. een auto voorzien van een uitlaatsierstuk, sportieve dakspoiler en metallic lak t.wv. f l.645,-. prijs f 29.595 ÜW VOOrdeel f 1.645,- Bij de Mazda-dealer Amazing Mazdagen. en complete airco t.w.v. 323 F GX Indigo en 323 aanbiedingen in de show- Alle aanbiedingen gelden kunt u duizenden guldens Bovendien krijgt u tijdens f3.500,-voor f990,- op Coupe Xtreme. Kom snel room van de Mazda-dealer. zolang de voorraad strekt. voordeel oogsten tijdens de de Amazing Mazdagen de 323 Sedan LX Indigo, kijken naar al die amazing Amazing Mazda. mazoa 'h i£g-:\ doorroesten - er

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20