Pleidooi voor 'bewust en open kerk-zijn' Actie brievenbus dure waarschuwing: kies Go Kerk Samenleving Evangelise^ diaconaat rekent af r erfenis tdeLeidsch Dagblad Baby's zijn welkom MAANDAG 6 OKTOBER 1997 redactie dick van der plas. 0! 'Haast met gezamenlijk avondmaal* erfurt De toenadering tussen protestanten en rooms-katholie ken in Duitsland komt in gevaar als ze niet binnen tien jaar sa men avondmaal of eucharistie kunnen vieren. Dat is de opvat ting van de lutherse bisschop van Hamburg. Maria Jepsen. De eerste vrouwelijke bisschop van de Evangelische Kerk in Duits land (EKD) deed haar uitspraak afgelopen weekeinde in de mar ge van een bijeenkomst van het Centrale Comité van Duitse Ka tholieken (ZDK). Als de EKD en de RK-Kerk niet binnen tien jaar tot een 'avondmaalsgemeenschap' komen, verliezen de gelovi gen hun vertrouwen in de kerkelijke organen en komt de oecu mene op het spel te staan, waarschuwde ze. ..Bij het kerkvolk rommelt het." Zorgen over Russische godsdienstwet czestochowa» De Europese rooms-katholieke bisschoppen heb ben hun bezorgdheid geuit over de nieuwe Russische gods dienstwet. Ze deden dat tijdens de gisteren afgesloten assemblee van de Raad van Europese Bisschoppenconferenties (CCEEl in het Poolse Czestochowa. De godsdienstwet die president Jeltsin onlangs ondertekende, erkent het christendom, het jodendom, de islam en het boeddhisme als officiële godsdiensten. Critici menen dat de enigszins aangepaste wet de Russisch-Orthodoxe Kerk voortrekt en andere kerken en groeperingen discrimineert. De CCEE herinnert in een verklaring aan het feit dat de Rooms- Katholieke Kerk al eeuwen in Rusland aanwezig is. ■EUfl De mannen beloofden dat zij zich als echtgenoot en vader beter zul len gedragen en dat zij meer voor hun christen-zijn zullen uitkomen. FOTO REUTER Promise Keepers bijeen in Washington Washington Honderdduizenden aanhangers van de evangeli sche mannenbeweging Promise Keepers verzamelden zich afge lopen zaterdag op de Mall in Washington voor gebed, boetedoe ning en bekering. Het was een van de grootste religieuze evene menten uit de Amerikaanse geschiedenis. Al uren voor het begin van de zes uur durende bijeenkomst stroomden de mannen naar de Mali. Zij beloofden dat zij zich als echtgenoot en vader beter zullen gedragen en dat zij meer voor hun christen-zijn zul len uitkomen. Promise Keepers is een beweging van uitsluitend mannen die in deze tijd van normvervaging seksuele losbandig heid en uiteengevallen gezinnen willen terugkeren tot traditio nele waarden als plichtsbesef, trouw en verantwoordelijkheid. Zij werd in 1990 gesticht door de voormalige football-coach Bill McCartney. Vorig jaar trokken de bijeenkomsten van de Promise Keepers 1,2 miljoen mannen, maar dit jaar is de belangstelling voor de mannenbeweging aanzienlijk geringer. Diaconaat bindt evangelische beweging en Samen op Weg-kerken Dat bleek afgelopen zaterdag tijdens de beurs Kerk in Uitvoe ring van de Evangelische Allian tie (EA). Die presenteerde daar een werkmap die gemeenten tot diaconale activiteiten moet inspireren. De evangelische be weging wil af van het imago dat ze alleen geïnteresseerd is in verkondiging van het evangelie en hulp aan mensen in nood hoogstens als opstapje tot beke ring ziet. ..Er is een periode geweest waarin het beeld bestond dat wij er voor het woord waren en de oecumenische kerken voor 'de daad", aldus EA-voorzitter ds. T. van Leer. Die tijd is vol gens hem voorbij, nu in de evangelische beweging de dis cussie over de samenhang tus sen evangelieverkondiging en hulpverlening 'tot rust geko men' is. Eerder dit jaar sprak de Wodd Evangelical Fellowship in Vancouver uit dat evangelisatie en diaconaat volstrekt gelijk waardig zijn. Volgens dr. B. Plaisier, secre taris-generaal van de Neder landse Hervormde Kerk, moe ten de SoW-kerken en de evan gelische beweging van weder- De groeiende aandacht voor diaconaat bij de evangelische beweging kan een stimulans zijn voor plaatselijke samenwerking met de Samen op Weg kerken, die een veel langere traditie hebben van hulp aan mensen in nood. zijdse 'stereotiepe beelden' af komen. De groeiende aandacht voor diaconaat bij de EA biedt in zijn ogen kansen voor sa menwerking op plaatselijk vlak. Dan moeten gemeenten wel ophouden met onderlinge ziel- tjeswinnerij, waarschuwde hij. Evangelische gemeenten win nen hun nieuwe aanhang vaak onder leden van gevestigde ker ken. Plaisier hield een pleidooi voor 'bewust en open kerkzijn' in contact met de samenleving. „Veel gemeenten zijn in de praktijk nog heel gesloten. Maar nu we een minderheid zijn ge worden. kunnen we het ons niet meer veroorloven om onopval lend of oninteressant te zijn." Niet binnenkerkelijke zaken maar de missionaire opdracht moet volgens in kerkelijke be leidsplannen voorop staan. „De kerk moet een totaalpak ket van woord en daad aanbie den". aldus Plaisier. Dat bete kent volgens hem ook dat de kerk haar stem verheft tegen onrecht in de samenleving, zoals via het tentenkamp voor onverwijderbare asielzoekers bij Dwingeloo, dat met steun van de Raad van Kerken is ingericht. „Dat is geen pr-actie om verlo ren gegaan terrein terug te win nen. maar komt rechtstreeks voort uit ons geloof. Van Leer zei 'trots' te zijn op de actie van de Raad van Ker ken. „Dit gebeurt ook namens ons." Ook Stichting GAVE, een evangelische vluchtelingenorga nisatie, staat achter de actie. „Kerkasiel kan nodig zijn als aan vluchtelingen geen recht wordt gedaan", aldus een woordvoerder. Ook sommige evangelische gemeenten verle nen volgens hem kerkasiel. driebergen anp Plaisier: „Veel gemeenten zijn in de praktijk nog heel gesloten." FOTO GPD Een nieuw diaconaal van de Evangelische (EA) moet voorgoed afi met de 'ongemakkelijke van de fundamental evangelische beweging Verenigde Staten. Die leen maar oog voor de diging van de blijde boo terwijl woord en daa hand in hand moet gaan Dat zei EA-directeur van Heusden in Driebeiho de presentatie van het) Kerk in Uitvoering, dat a lische christenen gaat tol* voor praktische hulpvej Hij erkende dat diacon^- nen evangelische groep kerkgenootschappen ni gang moet komen. Er ze gens hem nog altijd ey,. sche christenen die denr" zij 'een stukje van de ber1 prijsgeven' als ze met hiP° den goed doen voor andi Die angst is een erfer evangelisch-fundament£rrl sche groepen in de Vej^ Staten, de bakermat evangelische beweging. re actie op het modernism— ken zij zich in de jaren uit de intellectuele werelj Ook maakten ze volgej Heusden een 'valse tej ling' tussen woord waardoor ze de pra hulpverlening afzworen. hoogbloklanp gpd Ontkerkelijkend Nederland is zen- dingsgebied geworden. Het beste be wijs daarvoor is de Actie Brievenbus '97. Op alle ruim zes miljoen adressen in Nederland ploft tussen 7 en 10 okto ber een boekje over God, de bijbel en levensvragen op de mat. Een 2,5 mil joen gulden kostende waarschuwing. Wie zich niet bekeert, wacht na de dood en Gods oordeel de hel, zo staat onomwonden te lezen in 'Levensbe langrijke vragen' van John Blanchard. De harde boodschap wordt volgende week huis-aan-huis bezorgd. „Maar dat is maar een onderdeel", zegt initia tiefnemerjan Bor uit Hoogbloldand. *„De hele boodschap is dat God van elk mens houdt en de hemel voor ieder een is." Bor ziet aankomen dat in volgende ge neraties steeds minder Nederlanders bekend zullen zijn met wie God is en wat er in de bijbel staat. Vandaar de Actie Brievenbus. In buitenlandse zen- dingsgebieden wordt al langere tijd ge werkt met het beknopte verklarende boekje van de Engelsman Blanchard. „Ik ontdekte dat de Zakbijbelbond er een Nederlandse vertaling van had. Met de evangelist Warmold Houwing kreeg ik het idee er een grote actie mee te houden. Het is wel flink gewijzigd. Er zijn fouten uit de tekst gehaald, fo to's waren te oud en de opmaak is ver frist." Bor is directeur van stichting De On dergrondse Kerk, die sinds 1989 behal ve aan zending ook aan materiële hulp doet. De naam doet al vermoeden dat de wortels van de stichting liggen in het brengen van het evangelie waar dat van overheidswege niet welkom is. Aan de wieg ervan stond 31 jaar gele den de Roemeense predikant Richard Wurmbrand, die veertien jaar vast zat vanwege zijn geloofsovertuiging. „Ik hoorde hem een spreekbeurt hou den en was geraakt", vertelt Jan Bor, sinds 29 jaar betrokken bij de stichting. Hij werkte destijds als vertegenwoordi ger voor een diervoederbedrijf. Al snel begon hij voor zichzelf met internatio nale handel in produkten uit Israël, te vens een dekmantel voor smokkel van bijbelse en andere christelijke lectuur. Ondanks de grote omvang ervan is Ac tie Brievenbus in betrekkelijk korte tijd opgezet. Het belangrijkst is volgens de 53-jarige Bor een breed draagvlak. Dat is volgens hem gegarandeerd door een omvangrijk comité van aanbeveling. Daarin zitten vertegenwoordigers van de grote Nederlandse Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken, maar ook van de Gereformeerde Gemeen ten, Christelijke Gereformeerde Kerk, Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt, de Vergadering van Gelovigen en 'vrije' evangelisten. Onder de namen op de in een oplage van 450.000 verspreide promotiefolder zijn die van de popu laire Drachtster baptistenpredikant Orlando Bottenbleij en EO-televisie- maker Feike ter Velde. De Ondergrondse Kerk heeft ei met grote acties. Zo zijn ooit in en Rusland respectievelijk 2 nu" 1,5 miljoen kinderbijbels onderl mensen gebracht. Actie Brievenbus is een dure a< hoewel de begroting van 3 milji den in positieve zin niet gehaalJ wordt. „We komen ergens tusst miljoen en 2,5 miljoen gulden ui verwacht Bor. „We praten hier v over zeventien trailers vol boekj totaal is dat 340 ton papier. Het u5 imponerend om dat bij elkaar tt" De actie wordt volledig bekosti{ i; giften. „We hebben het bedrag 100.000 gulden na bij elkaar, m; les is al gedrukt in het vertrouw* het goed komt." ANNO 1897 Woensdag 6 October LEIDEN Leidens Ontzet. Het hoofdnummer der feestviering kan voor dit jaar genoemd worden de uitvoering in de Pieters kerk van de aan Leiden opgedragen cantate Leidens strijd en zegepraal". De verwachting die wij koesterden is vervuld, zelfs nog overtroffen. Geapplaudiseerd werd er natuurlijk niet, in verband met het in het programma daartoe gedaan verzoek met het oog op de plaats waar men zich bevond; maar ware het ge daan, het zou stormachtig geweest zijn. Voor en na de uitvoe ring werd het zich in de kerk bevindende orgel met oud-vader- landsche liederen bespeeld door den heer J. Eggers, organist der Hooglansche kerk. De muziek der Haagsche Jagers gaf op de Koornbeurs een uit voering, die tal van luisterenden lokte. Het avondfeest, door schoon, frisch weder begunstigd, verliep als andere jaren. Ook nu weer waren er concerten in „Zomer- j zorg", ..Zomerlust" en op het Schuttersveld en werd er druk gebruikt gemaakt van den dansvloer rond de muziektent op dat veld; ook nu weer was er kermis op het gereserveerde en op het publieke gedeelte. Het land was zeer kleiachtig, voor menigeen onbegaanbaar. Het vuurwerk dat te halfelf ontstoken werd i kwam minder goed dan wenschelijk ware geweest tot zijn recht, een gevolg van de richting van den wind, die een zwaren ver- stikkenden rook naar de toeschouwers dreef en een floers voor de kleurige^vuurschakeeringen deed hangen. Alles nog eens in den herinnering terugroepende, komt men echter tot de slot som, dat ook deze feestviering weer velen genoegen heeft ver- schaft. Er werd verscheidenheid van genot gesmaakt en dat is voorzeker niet gering te achten. Het Stedelijk Museum, de Lakenhal, werd op 3 en 4 October van 12-4 uren door 3083 personen bezichtigd. ANNO 1972 vrijdag 6 oktober ALPHEN AAN DEN RIJN Een laag modder van ongeveer een j meter omsingelde gisteren het huis van de familie Tijsterman in Alphen aan den Rijn toen omstreeks het middaguur een dijk. j van het opgespoten terrein langs de Westkanaalweg doorbrak. Dat opgespoten terrein is een deel van het toekomstige recrea- I tiegebied "De Bijlen". De familie Tijsterman was op het mo ment van de doorbraak niet thuis. Men heeft riog pogingen in het werk gesteld om de meubels uit de woning te halen, maar dit bleek onbegonnen werk, omdat de blubbermassa al tot meer dan een meter was gestegen. De familie Tijsterman heeft nmiddels onderdak verkregen in een flat in de Diamantstraat. Andere huizen in de omgeving, zoals een boerderij met omlig gend land, bleven "droog". De breuk is ontstaan door een grote druk op dit gedeelte van de dijk. Hoe groot de schade is kon gisteravond nog niet worden gezegd. De hele omgeving van het bestemmingsplan werd overspoeld met blubber. De werkzaam heden om alles weer schoon te maken zullen zeker enige tijd in beslag nemen. O f- LEIDEN Geboren Louise dv. P. Geijteman en E. van Duijn Onno Martijn zv. H.A. van der Vlugt en B.J.H.M. van Kimmenae- de Martijn Peter zv. R.J. Tege laar en J.M. Wendt Ahmed zv. A. Mahria en F. Barghaoul Amal dv. S. Ben Chagra Thor zv. T.G.L. Ruigrok en L. Langeler Andreas zv. A.W. Koolhaas en N.C. de Regt Bastiaan Gerrit Marijn zv. A. van Ommen en N.l. Douma Michèle dv. F.G. Verberg en M.D. Solanes Mascarell Ke vin Roy zv. P.A.J. Driessen en Y. Naumann Joey Mitchell dv. P.A.J. Driessen en Y. Naumann Eshna Arishta dv. S.A. Giasi en C. Tikai Casper Cornells zv. C.J.P. Bloemendaal en J.C. Verhulst Marit Johanna Adriana dv. G.M. van Marsbergen Pieter Bastiaan zv P Vis en S.V. van der Weijden Joep zv. F.M. Brouwer en E.N. van Bokhorst Carl Delphis zv. M. Zee Hidde Theodoor zv. T.A. van den Bergen M.J.M. van der Werff Lotte Catharina dv. C. Leuering Tiddo zv. H.M. Springer Koen zv. J.W. Hillebrand en P.M.M. van Dorp Stan Lucas Theodoor zv. B.J.W. van Rooijen en I.M.D.E. Swart Mailili Regina Jamura dv. A.A. Sasabone en H.J. Muller Micky Suzanne Maria dv. R. Ven- ne en P.J. van Schooten Loïs dv. F.A.A. Nelissen en C.E.J. van Schie Manuela dv. M. Hille brand en E.G.M. van Steen Koen Jonathan zv. A. Zandbergen en J.M. van Egmond Wouter zv. M.J.A. Steenvoorden en J. Dui- vesteijn Leentje Alida dv. N. Dijkdrent en N.H. Heemskerk Wilhelmina dv. N. Dijkdrent en N.H. Heemskerk Kathleen Tine dv. K. IVerputten Pieter Jan zv. M.W. Zohlandt en A.A. van Staal duinen Joris Anton zv. A.J.G. Duivenvoorden en P.C.M. van Dam Furkan zv. N. önal en F. önal Ires Catherina Wilhelmine dv. M. Flanderhijn en A.M.H. Janssens Elena dv. C. Kirag en I. Kalkhoven Robin Dimitrovzv. D.G. Stoianoven C.A.M. van Vel- zen Laura Roos Margaretha dv. J. Leeuwen en S. Boekelo Stijn zv. W.J.H. van Stigt en I.W. Mid delkoop Max zv. W.J.H. van Stigt en I.W. Middelkoop* Naomi Joëlle dv. L.P. van der Plas en A. Dijkhuizen Josephine Elise dv. E.W. Hoekstra en C.M. Diepen horst Brett Margareta Maria dv. J G.J. Warmerdam en M.A.M. Heemskerk Myrle Rebecca dv. R.M. van der Meer en A.M de Winter Dominique Alexander zv. R. van Cuilenborgen C.A.H.M. van Genderen Mi chelle Antoinette dv. M.J. Schreuderen I.K.I. Faber Bas Johannes zv. R.H.J. Janssen en A.M.M. Rademakers Sander Henricuszv. R.H.J. Janssen en A.M.M. Rademakers Sam, geboren op 20 september, dochter van Cynthia Faas en Wouters. Foto's van uw pasgeboren baby zijn welkom bij het Leidsch Dagblad. U kunt ons binnen twee weken na de geboorte bericht sturen, vergezeld van een fotootje en met vermelding van naam, namen van de ouders en de woonplaats. Insturen naar Leidsch Dagblad, o.v.v. baby's, postbus 54,2300 AB Leiden. Marthe Jacoline dv. R.S. Gebel en M.L. van Dam Bastiaan zv. R. Meijer en W.P.T. de Bruijn Max Lolke zv. L.J. Wagenaar en B. W Wagenaar Amghad zv. 0. El Antary en Eman Abdelhamid Eiusa El Barbary Ardy zv. H. van derGugten en M.J.E. Kralt* Pirn zv. A J. van der Deijl en A.A. de Lincel Samet zv. H. Ari- kan en F. Arikan Bunyamin Ahmet zv. H. Cincil en A. Cincil Femke Jolan dv. A.J.F. Hoogeveen en B.J. Lus- sing Milou Frederique dv. F.G. Hengeveld en B.H.M. ter Horst Kerwin zv. C. Sneijders en M. Baalbergen llonka dv. C. Sneij ders en M. Baalbergen Domini que Anna Maria dv. C.J.A. van der Leek en A.F.M.A. van Beek Em ma Josefina dv. V.G.F.M. Soudant en K.M. Huittinen. Overleden A.J.M. Janssen, geb. 31 mei 1942, man A.S. van Klaveren, geb. 6 aug 1913, geh. gew. met H. Teegelaar W.J.A. van Treuren, geb. 2 maart 1924, man G.T. Neuteboom, geb. 10 jan 1907, man J.P.B. Markus, geb. 17 maart 1932, man A. Verheij, geb. 5 jan 1914, man A.C.H.N M, de Bekker, geb. 27 sept 1912, man F.X. Kiel. geb. 2 mei 1950, man M.C. Raap horst. geb. 5 juli 1916, geh.gew. met J. Kettenis*Th. L.M. van den Berg, geb. 26 mei 1955, man J.G.P. van Schie, geb. 14 dec 1934, man H. Stouten, geb. 3 dec 1922, man D. Sol, geb. 4 aug 1914, ev. S. Roos H.A.M. Akerboom, geb. 29 dec. 1918, man P.C. Suijkerbuijk, geb. 3 mei 1912, geh. gew. met L. van Wijk D. Ros, geb. 26 dec 1932, vrouw A.H. Huisman, geb. 6 aug 1936, man E. van der Valk, geb. 13 jan 1930, vrouw J.F. van Ruiswijk, geb. 25 april 1920, geh. gew. met L. de Wit W.J. Eikeienboom, geb. 31 maart 1918, ev. L.C. van der Kwaak M. van Duijn, geb. 1 jan 1911, man. Gehuwd W.F. Scheepsma en B.T. Hogenelst A. Vogelenzang en I.S. Philippo R. van den Bos en I. Buitendijk D.H.J. Blom en L.J. Mulder C.I. van Montfoort en J.J.M. Kroes A.S.H. Kroon en A.D. Apeldoorn R.J. Batenburg en C. van der Vet J.C.F. Schaf fels en W.E. Schonis G.G.H. Vol man en J.E.A. Verwer E.P. van Rijn en P.H. Driessen J.M. De- vaney en H.W. Tuk H.A. Koet en M. van der Lucht D. van de Wijngaard en S. Demirbas B.R. de Waal en B.H. de Jager A. Pechtold en F.E. Idema D.R. Dannenburgen S.P. Bijl E.J. La- terveer en M.N.M. van Eek T. Engelsma en A.M. van Pelt H.J. de Jongen E.J.K. Frankhuijzen J. Keijzer en A.S. Huizing M. Exnar en J.C. van der Nat R.P. van Beek en P.J.T. de Leeuw. VoorschotenGeboren Guusje Maria, dv L.T. Zandbergen en E.M. Boef Aukje Femke dv. F.W. Bomhof en A.S. van der Weele Overleden Lagerberg w.v. Van der Krogt, oud 67 jaar. Gehuwd *C.W.M. Hooijmansen S.M.J. Schouten VJ. Janssen en S.M. Poppelier. Frans LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 Postadres. Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128 030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE i G. Majoor, r. van Brussel (adjunct) REDACTIE J Rijsdam. chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M Jacobs, chef red. Groot Leiden A.J.B.M Brandenburg, chef eindred. regio F Blok, chef eindredactie algemeen W F Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco Redactie: 071 Hoofdredactie 0711 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot j 071 ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging, verstrekken tot het automatisch a van het abonnementsgeld, ontvaq korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal (Nil LEIDSCH DAGBLAD OP CASSEU Voor mensen die moeilijk lezen, sk ogen hebben of blind zijn (ofeem leeshandicap hebben), is een samen* het regionale nieuws uit het Leidsch I geluidscassette beschikbaar Voor mfi 0486-486486 (Centrum voor Gespro Lectuur, Grave) K N H U ONGEVALEENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08 00-17 00 u. (uitgezonderd feekaé Academisch Ziekenhuis zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensJJei 13.00t/m vrijdag 13.00 u Lj Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord geen ongevallendienst L z BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178) dagelijks 14.30-15 15 u. en 19 00-19 45 u Verloskunde en Gynaecologie naast de gewone bezoektijden, voor partnerf bovendien van 10.30-11 15 en van 19.45-21 00 u Special Care Unit 10 30-11 00 u 15 00-15 30 en 19 00-19 30 u en na o Kinderafdeling: 10.30-12 .00 en 14 00-19.00 u..(ouders de gehele dag), n< RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454^45) dagelijks 14 00-15.00 u en 18.30-19 30 u., klasse I e daarnaast ook 11 15-12 00 u Verloskunde en Gynaecologie 14.30-15.3£)u en 18 30-19 30 u. (voorparti 21 OOu). Kinderafdeling 14.30-19.00 u. (voor ouders de gehele dag) Afdeling Hartbewaking (CCU) en intensive care (IC): 14.00-14 30 en 18 30j RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131) bezoek is bijna de gehele dag welkom, behalve tussen f 14.00 u. Geopend van maandag 7 .00 tot vrijdag 19 00 u. LU„l.^a,c a,uC,M,6t„ If' transplantatie en Neonatologie op aanvraag c q in overleg met de verpleging overige afdelingen 14 15-15 00 en 18 30-19.30 u met uitzondering van Bijl Endocrinologie en Stofwisselingsziekten 14 00-17 OOen 19 00-21.00u. Infectieziekten en Interne Geneeskunde 15.00-19 30 u Kinderneurologie/Neurochirurgie 15.30-16.30en 18 30-19.30u. ('savot voor kinderen onder 12 jaar) Klinische Oncologie: 10 30-12 30 en 14 15-20 OOu Maag-, darm-en leverziekten 14 15-16 OOen 18 30-19.30 u Neurologie 14.30-15 15 en 19 00-20 OOu Nierziekten/Niertransplantatie 14 00-17.00en 19 00-21.00 u Verloskunde: 14 15-15 OOen 18 15-19.00 u. (voor partners en eigen kinde overleg.)

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 8