Je ziet meteen waarom de Konmar zo voordelig i* Weer grote brand in palletcentrale APK 60,- all-in Hofstad Escort Serv. makelaar Randstad Bessenjenever en peptalk voor 'de moderne vrouw 'Redder'van havenpool eist meer garanties Vallend verkeersbord doodt autobestuurder Jeugdhulp grote steden kampt met groot tekort 2.4 ROHMar MAANDAG 6 OKTOBER 1997 975 575 Divers personeel gevraagd Gevr. jongens en meisjes v.a. 18 jr Voor alle voorkomende werkzaamheden in de VISIN- DUSTRIE. 40 uurp.w HOOG LOON. Tel.: 071-4027535. Woonruimte gevraagd HELP: net werk. stel zkt dringend woonr. Max. 1300.- pm Tevens 1 pers 800,- p.m. 071-5134370. Woningruil Uw PIANO-TRANSPORT verzorgd door Brandt-Lei- den. betekent schade en ergernis vermijden. Verhui- cingen/Brandt-Leiden. Tel.: 071-5120389 Verhuizen In binnen- en buitenland ERKEND Verhuisbedrijf Jan van Duuren B V. Ook voor uw pianotransporten. 071 - 5225999. Onroerend goed gevraagd TE KOOP GEVRAAGD: verhuurde appartementen, flats, (eengezins-)wonin- gen, winkels en bedrijfs ruimten. Eventuele afwik keling binnen 24 uur. Aanbiedingen aan: Metterwoon Vastgoed B V. Tel: 070-3544300, fax: 070-3525124. Auto's en motoren APK-STATION v. Zeist. Keuren zónder afspraak. Géén herkeuringskosten. Joghtlaan 4. Valkenburg. Tel.: 071-4014299. Autosloperij de Graaf B.V. Iln- en verkoop van alle merken (loop en sloop) personen en bestel wagens. weghalen van autowrakken. Grote voorraad nieuwe en gebruikte onderdelen. Tel. 071-5314141Ommedijkseweg 24, Leiden Antieken kunst éénmaalandermaal Voor ons veilinghuis vragen wij inbreng van kunst- antiek en grootmoederstijd. Inbreng dagelijks van 10.00 - 17.00 uur, zaterdags van 11.00 - 15.00 uur, vrijblijvend taxatie en eventueel gratis gehaald. Veilinghuis „Oude Gracht" Oudegracht 26 - 1811 CL ALKMAAR Tel 072-5154206 b.g.g. 06-53 429.360. privé 023-5270519 - fax 072-5116011 Register Veilinghouder R.G. Schiff. Huwelijken kennismaking Zoekt u een gezellige partner? Schakel 'De contactlijn' in van Radio West. Dat kan vanaf 13 okt. elke doordeweekse avond van 19-20 uur op tel.: 070 - 3 90 54 54, fax: 070 - 3 07 86 26 of per post: Radio West-contactlijn, Postbus 1220. 2280 CE Rijswijk. Radio West brengt mensen bij elkaar...op 88.4 FM! Diverse clubs en 06-nummers Hot dreams escort/privé Nieuwe meisjes aanw. v.a./ 50,- Ma. t/m zat. geopend v.a. 11.00 uur. Leuke dames altijd welkom. Tel.071-5148847. Een Escort bestellen? 24 u. p.d. Lamenta's privé 071-4022919. Lekkere Sex Keihard van achter 1 gpm 0906-20.321.10 Sex achterlangs Lisa geeft zich over 1 gpm 0906-20.32.555 RIJNDIJK 59. Hazerswou- de. Ruime keuze, betaal baar. vrij entree, ma.-vrij. 11-24 uur, 071-3412579. Tevens escort service. Bel Dames Thuis! 06-98.50 24 u/pd (1gpm). Zie ook kabeltekst Nieuw TV pag. 319. 1 gpm. Met 2 jongens ach ter de bosjes doet ze haar jurkje uit. 'Trek m'n slipje naar beneden en haal m'n borsten uit m'n BH" 0906-9630. tors, vrouwen ECHT 090-60CL500 (60 cpm). 60 cpm! Quick sex da Nu bellen direkt afspreken. Bel: 0906-17.00. HERFSTKRIEBELS? Geheel privé! 0906-96.80 24 u/pd. 1 gpm. Postcode GAY dating: gay's uit jouw postcode-gebied! 0906-81.00 (50 cpm!) 1 Gpm ,,Mag ik er echt aankomen buurvrouw?" Ja lekkere KNUL, haal ze maar uit m'n BH. 0906-70.70.700. 1 Gpm. Ze logeert bij haar nicht. „Kom meid doe je BROEKJE uit, m'n vriend wil die van jou ook wel 'ns zien". 0906-40.40.200. Leiden Dating (75 cpm) Merenwijk 090-650.445.93 Stevensh. 090-650.445.94 De Mors 090-650.445.95 Centrum 090-650.445.96 Zuid-West 090-650.445.97 Vrouwen 30+ uit Leiden geven je hun telefoonnummer! 0906-14.44 (60 cpm). Lessen/clubs/ opleidingen Verkeersschool „Tempo" 44,50 per les, div.auto's, tel. 071-5122046. 1e les 4,95 Motorrijlessen 49,00 Ook vrachtwagen en auto bus. Nu ook in Alphen e.o. Beëdigd taxateur o.g.? 1 en 2 jarige opleiding (incl. opl. beëdiging) Den Haag: ma. 6 okt. Haarlem wo. 8 okt. M O.O.G. sinds 1973. Bel: 0570 - 593222 Fax: 0570 - 593073. Sinterklaas T.k. zwarte Pietenpakken, nieuw en compl. met hand schoenen, pruik en mallot. Zeer laag geprijsd. Heel erg mooi 071-5412523. AMSTERDAM GPD Een dikke kont camoufleren door achteruit de kamer te verlaten? Stop pen daarmee! En bang zijn voor wat anderen van je vinden? Ook niet meer doen! De Beurs van Berlage stond giste ren bol van de peptalk voor de mo derne vrouw in A Woman's World. De beurs en workshops waren door bessenjeneverfabrikant Coebergh niet georganiseerd om vrouwen aan de drank te helpen, maar om inspira tie op te doen. Voor uiterlijk, huis, carrière en vooral jezelf. „Iedereen is de moeite waard". Hordes zwarte laarzen staan te wachten op de monumentale trap pen. De meesten tevergeefs. Want er is weinig plaats bij de intieme work shop van voormalig fotomodel en vriendin van tennisser Richard Kraji- cek, Daphne Deckers. „Er wordt hier weinig geworkt hoor", zegt ze. „Ik heb meer het gevoel dat 'oma' ver telt." Tussen de schemerlampen en op kussens met panterprints luisteren jongedames ademloos naar de verha len van Daphne over haar modellen- carrière en het leven daarna. „Ik wil niet leven in de lengte, maar in de breedte. Maar dat is moeilijk in Ne derland. Want als ex-model en de vriendin-van behoor je niet te gaan acteren, presenteren of schrijven." Daphne strijdt tegen die hokjes geest en tegen nog veel meer. Het be lang van uiterlijk bijvoorbeeld. „Hoe dieper je decolleté, hoe kleiner je her seninhoud. Dat idee heerst nog steeds." Maar omgekeerd blijkt het ook te werken, roept een meisje van af haar kussen. „Ik heb van boven niet zo veel en dus denken mensen dat ik heel slim ben." Gaat het bij Daphne en later Karin Bloemen vooral om gezellig bijpraten met een bekende Nederlander, bij andere workshops over ondernemen en visagie moet wel degelijk worden opgelet. En ook weer lang worden ge wacht. Morella Hessels (27) uit Am sterdam baalt daarvan. Ze is project leider bij Libertel, maar wil een eigen zaak beginnen en hoopt ideeën op te doen. „Door al dat wachten kan ik geen andere workshops volgen". Bo vendien verwacht ze weinig nieuws te horen. „Ik ben bij de workshop How to dress for Succes geweest. Daar werd gezegd dat je als je kans op een baan wilt maken, nooit in een broek moet gaan solliciteren. Omdat mannen conservatief zijn en liever een rokje zien. Belachelijk. Daar kun je anno 1997 toch niet meer mee aankomen? De vrouwen met pit die hier zijn, trappen daar niet in." Toch kunnen sommigen nog wel wat pit gebruiken. Angela Groothui zen en Leoni Jansen leggen bij de bij eenkomsten over presenteren haar fijn de angsten en onzekerheden bloot van het publiek. Want wie durft het podium te betreden en te zeggen wat zijn zwakste kanten zijn? „Ik zat daar echt met kloppend hart", be kent Anneke Binnendijk (26). „Je wilt wel het toneel op, maar je doet het niet." Toch is dat wel ergens goed voor, vindt vriendin Francien Post (27). ,,Je wordt aan het denken gezet. Angela en Leoni maken iets los, waardoor je misschien dingen gaat doen die je eerst niet durfde." Beiden moeten even bijkomen van alle inspiratie. „We gaan ons laten opmaken. Even tutten voor de afwisseling." Creatief schrijven, keuzes maken, catering, interieurstyling en mode in (jenever)bessenkleuren; A Woman's World is vooral bedoeld om opper vlakkig aan zaken te 'ruiken' die je anders niet zo snel tegenkomt, zegt Marijke van den Berge van Coebergh Nederland. Maar uiteindelijk is het natuurlijk de bedoeling dat de bes senjenever (weer) een plaats verovert in de vrouwenwereld. Mannen zijn dan ook schaars in de Beurs van Berlage. Al vindt Bekkie Bredschneyder (49) dat er nog veel te veel rondlopen. „Ze horen hier niet thuis. Sommige opmerkingen zijn heel gênant voor mannen." Het andere geslacht heeft het zeker bij Groothuizen en Jansen bij tijd en wijle zwaar te verduren. Met meiden- onder-elkaar komen ze tot de conclu sie dat het achterhaald is je nog uit te sloven voor de man. Dus Leoni haalt geen halsbrekende toeren meer uit om bevallig door de slaapkamer te paraderen en Angela schaamt zich niet meer voor haar dikke kont. „Dat zouden jullie ook moeten doen. Iedereen is de moeite waard, ook om naar te kijken. Ik pas me niet meer aan, daar ben ik allergisch voor." AMSTERDAM «ANP De mogelijke redder van de fail liete Amsterdamse havenpool, de ondernemer M. Touwen, wil meer garanties krijgen van de bedrijven in de Amsterdamse haven. Dat heeft de Vervoers- bond FNV gisteren te horen ge kregen in een kennismakings gesprek met Touwen en diens adviseur F. Kooien. Bestuurder T. Koningh van de Vervoersbond was teleurgesteld. Vrijdag nog sloten de bonden en de havenwerkgevers een convenant waarin staat dat een nieuwe havenpool 90 procent van het uitzendwerk in de ha ven gaat verrichten. De gedood verfde overnemer van de pool wil volgens Koningh ook finan ciële garanties hebben. De havenpool, officieel Ar beidspool geheten, verkeert al ruim een maand in faillisse ment. Het is een soort uitzend bureau voor havenwerk waar 315 mensen werkten. De orga nisatie ging failliet omdat de werknemers, in tegenstelling tot de gang van zaken bij een ge woon uitzendbureau, in vaste dienst waren. Doordat er in de haven steeds meer machinaal wordt overgeslagen, moest de havenpool steeds vaker mensen betalen voor wie geen werk was. AANHOUDING - De politie in Amsterdam heeft een 45-jarige inwoner van de hoofdstad aan gehouden, omdat hij vrijdag avond in een café aan het Krugerplein een 37-jarige Am sterdammer zou hebben be schoten. Deze overleed korte tijd later. Volgens de politie kenden de twee mannen elkaar. Een brandweerman vecht tegen de vlammen van het enorme vuur in de Palletcentrale aan de Óverschiese Kleiweg. Voor de derde keer in korte tijd ging in Rotterdam een pallethandel in rook op. foto anp ROTTERDAM ANP Pallethandel de Palletcentrale aan de Óver schiese Kleiweg in de Rotterdamse wijk Overschie is gisteravond grotendeels uitge brand. Het enorme vuur met vlammen van tientallen meters hoog was over tientallen kilometers te zien. Na ongeveer anderhalf uur was de brandweer het vuur meester. De brandweer gaf groot alarm, omdat in de directe omgeving woonhuizen staan. De brandweer kon in het begin bovendien het materieel maar moeizaam ter plekke krij gen, omdat de toevoerwegen smal zijn en volgeparkeerd met auto's waren. De politie moest enkele bewoners van huizen aan de voorkant van het bedrijf la ten evacueren en ook woningen aan de zij kant van het bedrijf werden tijdelijk ont ruimd. De hitte was zo extreem dat de brandweer de vlammenzee zeer voorzichtig moest naderen. Het is al de derde keer in korte tijd dat de brandweer te maken krijgt met een vuurzee in een palletfabriek. De twee eerdere bran den dit jaar, op 21 augustus en 24 septem ber, waren aan de noordgrens van Rotter dam en Schiedam. Op 24 september legde laaiend vuur de palletfabriek B&B aan de Industrieweg in Rotterdam-noord nage noeg in de as. Dat vuur bedreigde naburige bedrijven op het industrieterrein Spaanse Polder en ook een woonwagenkamp. Een brandweerman raakte licht gewond. Op 21 augustus was palletfabriek Bremer Co een kilometer verderop aan de Schie- damse Fokkerweg aan de beurt. Toen bega ven de hoogspanningsleidingen het die over het bedrijfsterrein heen liepen. Het treinverkeer langs Schiedam werd toen stil gelegd en ook het verkeer op de A15 werd in beide richtingen tijdelijk stilgelegd. Ook en kele jaren daarvoor brandde Bremer co al een keer tot de grond toe af. Jongen meldt zich na mishandeling DEN HAAG «ANP Een 15-jarige Hagenaar heeft zich dit weekeinde bij de politie gemeld voor een misdrijf dat hij op de avond van 30 juli pleegde. Hij wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. De jongen was die avond op bezoek bij een 60-jarige Hage naar. Nadat hij daar wat ge dronken had, stak hij de man zonder aanwijsbare reden met een mes in de hals en gooide vervolgens amoniak in het ge zicht van zijn slachtoffer. De man moest zwaar gewond naar het ziekenhuis. Nog dit jaar parkeren met chipknip in Rotterdam ROTTERDAM GPD In Rotterdam wordt het nog dit jaar mogelijk in parkeer automaten te betalen met de chipknip en chipper van de banken en PTT Telecom. De ruim 400 parkeerautomaten worden aangepast, maar blij ven 'voorlopig' ook geschikt voor muntgeld. Op termijn is alleen elek tronisch betalen nog moge lijk. Dat biedt volgens het Rotterdamse Parkeerbedrijf vele voordelen. Het wordt minder aantrekkelijk de ap paraten te slopen, omdat er geen contant geld meer inzit. De automobilist wordt ver lost van de zorg voldoende kwartjes en guldens op zak te hebben. „Ons ideaal is geen geld meer op straat", aldus een woordvoerder. Chipper en chipknip zullen naar verwachting binnen en kele jaren door miljoenen worden gebruikt als betaal middel. DEN HAAG ANP Een noodlottige samenloop van omstandigheden is zater dagavond een 36-jarige Hage naar fataal geworden. Voorzover de politie begre pen heeft was de man op de Rijswijkseweg in zijn woon plaats uit de auto gestapt, ver moedelijk om te wagen waar om een auto voor hem niet doorreed. Een achteropko mende auto, bestuurd door een 23-jarige Haagse, probeer de een botsing met de auto van het slachtoffer te voorko men maar verloor de macht over het stuur. Zij reed de stoep op, ramde een personenauto en kwam vervolgens tot stilstand tegen een verkeersbord. Dat bord klapte dubbel en raakte het slachtoffer. Deze liep zwaar hoofdletsel op en overleed la ter in het ziekenhuis. 'Onverantwoord lange wachtlijsten van hulpbehoevende jongeren DEN HAAG. ANP De jeugdhulp in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag kampt met een tekort van 55 miljoen gulden. Om de achterstand in de hulpverlening weg te werken is een bedrag nodig van 30 mil joen. Daarnaast vergt de reorga nisatie van de jeugdzorg een ex tra bedrag van 25 miljoen. Dat blijkt uit het gezamenlijke rapport Verdelen op maat van de jeugdhulp in de drie grote steden. De hulpverleningsin stanties waarschuwen dat er onverantwoord lange wachtlijs ten van hulpbehoevende jonge ren zijn ontstaan. In Amster dam is het tekort aan capaciteit opgelopen tot 200 plaatsen. Rotterdam signaleerde twee jaar geleden al een tekort van 259 plaatsen. De regio Den Haag kampt vooral met een tekort in de ambulante zorg. Kinderen in de genoemde steden hebben volgens het rap port aantoonbaar meer proble men dan hun leeftijdgenoten el ders in het land. liet gaat vaak om een combinatie van school problemen, beginnende crimi naliteit, verslaving en zwerfge- drag. Volgens de organisaties is het nauwelijks nog mogelijk jongeren buiten de regio onder te brengen. Voor het op peil brengen van de capaciteit is voor elk van de drie steden een bedrag van 10 miljoen gulden nodig, stelt het rapport. De vernieuwing van de hulpverlening brengt ook extra kosten mee. Per regio moeten er binnenkort Bureaus Jeugd zorg operationeel zijn, die ga rant moeten staan voor een klantvriendelijke toegang tot de hulpverlening voor jongeren, hun ouders en verwijzers. Om die verniewingsoperatie naar behoren te kunnen voltooien heeft de jeugdzorg een extra be drag van 25 miljoen gulden no- Nieuw! Day's Bakken Braden vloeibaar. Van ons huismerk MasterSign. Flacon 400 gram van 2.29 ha Bonduelle Bonduelle groenten Kies uit 10 verschillende soorten. V2 Blik van 1.79/1.69 voor 1.39 ifBetuive puitoni Gouda's Glorie mayonaise Romige mayonaise. Betuwe extra jam Vol met fruit. Kies uit 10 verschillende smaken. 5.- 1 9 1 9 Buitoni Fresco Koelverse Italiaanse gevulde pasta's. Kies uit 4 verschillende smaken. Bak 250 gram van 4.99 m Menken van Grieken Nieuw! Menken van Grieken Telekids bananenvla of frambozenyoghurt In het koelvak. Literpak van 2.99/2.79 39 Melkhuisje goed belegen kaas Ook lekker uit het vuistje. In het koelvak. Per kilo voor'5'" 10 95 Nieuw! Aviko Iglo Wokschotelmenu Kies uit Thais, Javaans of Vietnamees. In de diepvries. Zak 700 gram aardappelschotel Hongaarse of mexicaanse. In de diepvries. Zak 450 gram van 2.99 i 6.99 v DF.N HAAG: Waldorpstra Burchtplein. RIJSWIJK: veg. UTREC HT: Wlnke lan. KATWIJK: Wijk t HeenZcilm

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 26