Ter Leede overvleugelt Buitenveldert: 6- LOHC countert langs Alecto Rijnland stevent op periodetitel af Saturnus gaat prima van start in handbalcompetitie Sport Vrouwen Voorhout pakken eerste winst DIOK rommelt zij voorbij Hilversum MAANDAG 6 OKTOBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 07i Dekhengst Golden Sund grijpt titel wassenaar De 8-jarige Golden Sund heeft met Ruud Pools op de baan van Duindigt in Wassenaar met overmacht het kam pioenschap van Nederland voor dravers gewonnen. De hengst, die vanwege zijn internationale bloedlijnen het koersen combi neert met dekdiensten, won gisteren in een kilometertijd van 1 16,8 minuten over 2600 meter. Herbie W. en de Belg Filou du Boscail werden op eerbiedige afstand van de winnaar respectie velijk tweede en derde. leiden aap siera Met FC Rijnland gaat het goed. Na de winst op FC Zoetermeer (7-4) kan de vijfdeklasser nog steeds bo gen op een 100 pro: cent score. Teylingen kwam te gen Celeri- tas niet ver der dan 2- 2. VCL boekte op Meerburg een nipte overwinning (1-0). Bemardus haalde flink uit tegen Juventas. Op de Rijndijk werd het 5-2. Stompwijk ging tegen VNA onderuit. De mannen van Sjaak Boekkooi wonnen met 3- De eerste helft was alweer goud waard voor FC Rijnland. Net als vorige week speelde de ploeg de tegenstander in de eerste 45 mi nuten van de mat. Tegen FC Zoetermeer was de stand bij rust 5-1 doqr treffers van Marcel Schouten (2), AndréZonneveld, Bert Jan de Ridder en Marcel Gübler. De tweede helft speel den de Leidenaars chaotisch en zij werden ver in de verdediging teruggedrongen. Deze situatie leverde de Zoetermeerse club twee doelpunten op. Toch bleef de koploper overeind. Anrico de Hoed en Ronald Mink zorgden ervoor dat de voorsprong intact bleef. Inval-coach Ad van Kaam was echter niet tevreden over het spel van zijn pupillen. Bij Zoetermeer mocht een speler voortijdig douchen. Bij winst op Teylingen volgende week heeft Rijnland de eerste periodetitel op zak. VCL had aan één treffer ge noeg om tegen Meerburg te winnen. Vooral de eerste helft legden de blauwhemden een prima pot voetbal op de mat. Het resulteerde niet in doelpun- Alecto verslaat Klein Zwitserland hockey1 «stefan faas medewerker De hockeysters van Voorhout hebben gistermiddag voor het eerst de volle winst behaald. De dit seizoen voor het eerst in de bovenbond uitkomende ploeg won thuis met 2-1 van Bodegra ven. Overgangsklasser Alecto won thuis met 2-1 van Klein Zwitser land. De Leiderdorpse vrouwen zetten hun Haagse opponent van meet af aan stevig onder druk, maar moesten vrij lang wachten op de openingstreffer van Martje Zwegers uit een cor ner. Anouk Reijnierse bediende in het tweede deel Noortje Zwe gers voor de tweede Leider- dorpse treffer, waarna Klein Zwitserland niet meer verder kwam dan 2-1. Ondanks een groot veldover- wicht kwam Forescate op eigen veld niet verder dan een 1-1 ge lijkspel tegen Hudito. De Voor- schotense vrouwen toonden zich met name in het eerste kwartier een klasse beter, maar scoorden niet. De Delftse gasten daarentegen hadden aan een spaarzame corner genoeg voor de 0-1 voorsprong bij rust. De Voorschotense spitsen waren na de rust nog steeds niet wakker en het was slechts Annemiek Stevens die raak schoot uit de overmaat aan kansen: 1 -1 Het duel van LOHC met Soest eindigde in een 1-0 overwin ning voor de uit spelende Oegstgeester vrouwen. De for matie van Erik Koning was de meeste tijd in de aanval en combineerde zich halverwege de eerste helft via Karien Fikkert naar een 1-0 voorsprong. In de tweede helft verloor LOHC even het samenspel, kreeg het daar door benauwd, maar had na tien minuten het heft weer in handen. In Naaldwijk had Muriël van Iperen een groot aandeel in de zege van Roomburg op West- land: 2-3. Van Iperen neutrali seerde vlak voor de rust een 2-0 achterstand en had na de her vatting wederom het vizier op scherp. Vanuit een een bijna onmogelijke hoek schoot ze de op kop staande formatie van Bep Botman naar de volle De voetbalsters van Ter Leede stijgen naar de vijfde plaats op de ranglijst van de hoofdklasse na de 6-2 winst op Buitenveldert. Ondanks een onrustig .begin contro leerden de vrouwen de wedstrijd. leiden anneke amir ten. Dat ene doelpunt kwam pas in de tweede helft. Jan He vel zag zijn vrije trap droog in de hoek ploffen (1-0). VNA pakte de eerste punten ten koste van Stompwijk '92 (2- 3) Het moest wel een achter stand van 2-0 (bij rust) wegwer ken. Nadat VNA met drie spit sen ging spelen waren het ach tereenvolgens Goof Oomen, John Baartwijk en René Hons- beek die de doelpunten voor de eerste overwinning lieten note ren. Bij de Stompwijkers von den Jeroen van Emmerik en Leon 'de grote' Janson het doel. Celeritas-Teylingen eindigde in 2-2. Pas nadat de Sassenhei- mers tegen een 2-0 achterstand aankeken werden zij wakker. Met een man meer konden Paul Haver en Richard Warmerdam de doelpunten aantekenen. Trainer Willem van Harskamp raakt niet in paniek: „Je weet dat je fysiek wat tekort komt in deze klasse en daarom voel ik mij ook niet favoriet voor de ti tel." De overwinning op Juventas (5-2) kostte Bernardus bloed, zweet en tranen. Bijna de hele eerste helft was er voor de Lei derdorpse arbiter Henk Distel- velt geen vuiltje aan de lucht. Bas van Zon en Bemie de Boer zetten de Hazerswoudse club op een 2-0 voorsprong. Vlak voor rust kreeg een Juventas- speler echter tweemaal geel en dus rood. Het was het startsein voor een hectische tweede helft. Nog twee spelers van Juventas werden voor harde overtredin gen op rood getracteerd. Ook Jeroen van Mil (Bemardus) kreeg wegens hard spel het rode kartonnetje te zien. Tussendoor mochten Bas van Zon, en Sij- men de Boer (2) scoren. De ar biter deelde ook nog diverse ge le kaarten uit aan de Haagse ploeg en Bemardus-trainer Frans Sjardijn vroeg zich terecht af: „Waar zijn we mee bezig?" VROUWEN VOETBAL Sarina Wieg- opende na een half uur de sco re na aange ven van Patricia Keeldar en Keeldar maakte vrij snel daarna 2-0. Buitenveldert kwam net voor de thee tot 2-1 terug na een fout van keepster Jora Wolfgram. Trainer Brian Ro- quas zette zijn speelsters in de rust weer op scherp en dat re sulteerde in meer goals. Keeldar, Wiegman en Angela Verdoes brachten hun elftal op 5-1 voorsprong. De Amster damse ploeg scoorde uit een dood moment nog 5-2, maar in ternational Wiegman schoot opnieuw raak: 6-2. Isabella Schilling scoorde vroeg in de wedstrijd 1-0 voor De Sleutels tegen KFC. Daarna paste De Sleutels zich aan aan het slechte spel van de tegen stander. Hoewel KFC niet ge vaarlijk werd, kwam de Leidse ploeg zelf ondanks kansen ook niet meer tot scoren. In de tweede klasse blijven de reserves van Ter Leede de onge slagen lijstaanvoerder na de 5-0 winst op Terneuzense Boys. Terneuzen had weinig in te brengen. Spits Mariska Tukker hielp haar team aan een 2-0 voorsprong en toen Terneuzen na een blessure met tien man verder moest, kon Ter Leede helemaal vrijuit voetballen. Lin da Beuling, opnieuw Tukker en Corrie van Ginhoven maakten de vijf vol. Ook Quick Boys deed goede zaken. In Hoornaar werd dik ge wonnen van Stedoco 2; 6-0. Bij een 3-0 voorsprong kregen de Katwijksen het even benauwd. Stedoco 2 miste een penalty en even later belandde een schot op de Katwijkse lat. Na rust zet ten de voetbalsters van trainer Arend van der Oever goed door. Karin Kromhout en Margriet Ouwehand (5x) scoorden. UVS blijft in de tweede klasse zondag aan de leiding na een 3- 1 zege op DWO. „De eerste helft speelden we erg goed en maak ten we drie goals, maar na rust was het zeer slecht. We mogen blij zijn dat we met 3-1 wegkwa men", aldus trainer Aad Otgaar. Jenny van der Mark, Tineke Kerseboom en Cindy Vrisekoop (een streep van dertig meter af stand) scoorden. Sleutels 2 verloor met 2-1 van KFC'71 2. Ondanks een grote inzet, kwam de Leidse ploeg voetballend tekort. Marieke Vreeburg zorgde voor de goal. Alkman ia incasseerde bij het Haagse GDA een 6-0 nederlaag. Nieuwkomer Rijnsburgse Boys kreeg met 13-3 klop van HBSS in de derde klasse zater dag. Het elftal van trainer Frank Meeuwenoort miste de vaste keepster. Elise van Egmond en Eline de Mooy scoorden twee van de drie doelpunten. Aan voerster Suzanne Guyt kreeg per abuis rood wegens com mentaar op de leiding van haar teamgenote. Oegstgeest gaf een 3-1 voorsprong tegen MW'27 tien minuten voor tijd nog uit handen; 3-3. Wil van der Voort, Jolijn Klück en Welmoed de Lang troffen doel. In de derde klasse A zondag won UDO met 4-2 van SJC 2. Voor UDO schoten Sabine Knetsch en Ilse van Vliet (2x) raak, voor SJC 2 Natascha Koekebakker. Beide 4 scoorden een keer in eigt Iduna zette BEC met 4-J Patricia Wijfje (2x), R£ Blanken en Mieke van dl rondden af. Kickers'69i ondanks de vele kansen <j ten met Scheveningen? Dorien de Jong maakte H ge doelpunt. Docos trokj tegen Bernardus aan hi ste eind. Debbie Eradus beide Leidse goals, Jo? Boer redde de eer. In di klasse B won SJC gem$ met 8-1 van Ammera goals van Sylvia Wij nam rel Borst (2x), Ilonka a (3x), Marilène Dotterhofj eigen doelpunt. Blaum speelde 4-4 gelijk tegei| taan '20. Stacey van B; Lisette Zonneveld, Elise Cindy Ruygrok doelpunt Ook Foreholte succesvol met winst op Hermes handbal frank bonte medewerker Saturnus en Foreholte zijn goed van start gegaan in de zaal handbalcompetitie. De Leidse eerstedivisionist won gisteren in Delft met 27-22 (rust 14-9) van het in eigen huis doorgaans sterk handballende EDH. De vrouwen van Foreholte, die eveneens uitkomen in de eerste divisie, bleven in een spannen de slotfase in Voorhout over eind tegen het Haagse Hermes: 17-16 (rust 11-10). Saturnus kwam tegen de Delftenaren pas in de slotfase van de wedstrijd in de proble men (10-19), toen eerst Nico Mooren het veld moest ruimen met een rode kaart en Henk Uy- thof zijn slechte voorebeeld volgde. Maar voordat EDH illu sies kon koesteren bij de stand 20-23, sloeg André van Leeuwen toe. De felle, linkshandige hoek- speler is het handbal op hoger niveau dan de afdelings eerste klasse waar hij een jaar bij Rijn streek en twee jaar achtereen voor HVV '70 acteerde, niet ver leerd. Hij scoorde tweemaal achtereen uit de rechterhoek en eenmaal vanuit het midden: 20- 27. Dat brak EDH definitief. Topscorer bij Saturnus was als vanouds Paul Timmermans met acht treffers waarvan drie straf- worpen. De combinatie met André van Leeuwen liep ge smeerd. Toch was trainer-coach Wim van Leeuwen niet onver deeld tevreden. De winst was verdiend, maar had hoger moe ten uitvallen, meende Van Leeuwen. De rode kaarten voor Mooren en Uythof weet hij aan de te korte gewenningsperiode van spelers, maar ook aan die van de arbiters aan de nieuwe spelregels. De hoeken werden door trainer-coach Van Leeu wen, met het oog op die nieuwe regels op grond waarvan over tredingen op de hoekspelers met strafworpen moeten wor den bestraft, met opzet meer vrij gelaten. Dat kwam goed uit, want in het Saturnus-doel komt Rob Otten doorgaans goed uit. Plezierige bijkomstigheid in de score voor Saturnus was dat de 42-jarige debutant op dit ni veau, Dick Gijsman, zijn steen tje bijdroeg met twee treffers. Foreholte miste tegen Her mes schotkracht uit de opbouw. Nu moesten acht treffers (waar van drie strafworpen) komen van Elly Spreeuw. Naast Spreeuw onderscheidden zich in aanvallend opzicht Peggy van Drongelen en Anja van der Lans, beiden met drie treffers. Maar als er ook een wedstrijd van de bank kan worden ge wonnen dan was dat zeker in dit treffen het geval. Trainer- coach Rinus Rondberg gaf al halverwege de eerste helft Jac queline van der Graaf opdracht de lange linkeropbouwspeelster van Hermes een persoonlijke bewaking te geven en die kwam gaandeweg steeds minder aan bod. Gebeurde dat onverhoopt toch, dan stond keepster Ingrid van Houten, op haar best in de spannende slotfase van de wed strijd, Haagse treffers in de weg. In de veldhandbalcompetitie kon Saturnus zijn koppositie in de regionale eerste klasse in Wateringen niet handhaven te gen Velo: 26-24 (rust 14-10). OASE bleef in Schiedam wel aan de goede kant van de score tegen Ventura: 13-10 (rust 6-5). winst. Derdeklasser Catwijck kreeg uit met 4-1 klop van lijstaan voerder Rijswijk. De Katwijkse vrouwen hielden lange tijd gelij ke tred, maar stonden deson danks met 2-0 achter bij rust. Na de hervatting liep de thuis ploeg uit naar 4-0, waarna San dra van Dijk de eer redde na een diepte-pass van Margot Pasmans. Leidse Studenten kwam met een 3-1 zege terug uit Vlaardin- gen, waar het Pollux ontmoette. De studentes (die in Jan Derk van Burk eindelijk een coach hebben gevonden), openden via Quirinne den Hollander de sco re, maar nog geen twee minu ten later kwam Pollux op gelijke hoogte. Na de rust bracht Den Hollander haar ploeg opnieuw aan de leiding en schreef ook nog een derde doelpunt op haar naam: 1-3. Bezoeker Noordwijk verloor met 5-0 van Haarlem. In de eer ste helft hield de Noordwijkse verdediging met 2-0 nog rede lijk stand, maar mede dankzij twee strafballen trof de thuis ploeg na de rust nog driemaal doel. Op eigen terrein had Alphen geen kind aan Almere, waarop het een 6-1 overwinning be haalde. Nicole Jansen opende na zeventien minuten de score, waarna Kim de Wolf op voorge ven van Joëlle Bakker de voor sprong tot 2-0 vergrootte. Jan sen stelde de ruststand vervol gens op 3-0. Een verdedigings- fout kort na de rust benutte Al mere voor de tegentreffer. De Wolf, Barbara Smiet en Katrien de Blois maakten dat echter ruimschoots goed met nog drie Alphense doelpunten. Nieuwkomer Voorhout be haalde voor het eerst de volle winst en wel tegen Bodegraven: 2-1. Met aanvallend spel kwa men de Voorhoutsen in de eer ste helft al op een 2-0 voor sprong door Esther Schrama en Bettina van Lamoen. Bleiswijk bleek op eigen veld een maatje te groot voor Hisalis 6-0. De Lissese vrouwen hiel den tot de rust nog redelijk ge lijke tred, maar werden in het tweede deel onder de voet gelo pen. Doelman Rob Otten bewijst zijn waarde voor Saturnus. Bassets houdt bittere nasmaak over j' rugby pieter v Alecto-speler Karsten Diekmann stapt af op Tom Bruggink om hem te feliciteren met de 3-2 overwinning van LOHC. Tussen hen in LOHC-goalie Alexander Robert. foto mark lamers hockey stefan faas medewerker De mannen van hockeyclub LOHC hebben gistermiddag met 3-2 aan het langste eind ge trokken in het eersteklasseduel met Alecto. De andere regioder by, die tussen derdeklassers Noordwijk en Leidse Studenten, viel met 2-1 uit in het voordeel van de Leidenaars. Op De Bloemerd pakte LOHC de volle winst in het eersteklas seduel met Alecto: 2-3. Thijs Rottier slaagde er nog wel in om de Leiderdorpers na een kwar tier op voorsprong te zetten, maar LOHC counterde nog geen twee minuten later naar 1 - 1 door Robin Zwart. In het eer ste kwartier na de rust schoten de Oegstgeestenaren nog twee maal raak uit counters, waarbij Roeland Groen en Thijs Fleuren de schutters waren. In het ver volg speelde LOHC wat aanval lender, waardoor Alecto meer ruimte kreeg en nog een tweede keer doelpuntte via Karsten Diekmann. Op Adegeest won Forescate met de kleinst mogelijke marge van Cartouche: 4-3. De Voor schotenaren speelden een voor treffelijk eerste deel, maar kwa men snel met 1-0 achter. Olivier Kist en Guido Klomp bezorgden Forescate toch nog de voor sprong met de rust: 2-1. Na de doelwisseling pakte Cartouche opnieuw de leiding (2-3) en was het aan Gerij an Egberink te danken dat Forescate de twee punten in eigen huis hield. Aan de Van Vollenhovenkade ging Roomburg met 6-1 ten on der tegen Hilversum. De Leide naars kwamen aanvankelijk nog aan de leiding na een schitte rende solo-actie van Lukas van Schaik. Bezoeker Noordwijk won met 2-1 van Leidse Studenten, dat eigenlijk alleen in het eerste kwartier het spel maakte. In die periode kwamen de studenten dan ook aan de leiding door Ro- derik Zwart, maar Steven de Bruine bracht Noordwijk nog voor de rust op gelijke hoogte. Onder leiding van de op het middenveld hard werkende Bob Sincke kwam Noordwijk na de pauze gevaarlijker voor de dag. Leidse Studenten profiteerde echter van een bankstraf voor Noordwijker Bernard Jan Hols- boer met de winnende treffer. In Zaandam dolf Alphen met 5-1 het onderspit tegen Kraaien. Mark Duffhues redde op voor geven van Pim Boonekamp de eer bij een 2-0 achterstand. Op eigen veld won Hisalis met 4-3 van het technisch zwakke De Waele. De Lissena- ren kwamen vrij vroeg met 1-0 achter, maar Ben Blokhuizen maakte op voorgeven van Eldert Michels gelijk. Vervolgens kwam De Waele wederom aan de leiding, maar zorgde Michels voor de 2-2 stand met de rust. Na de hervatting kwamen de Lissenaren voor de derde maal op achterstand. Ben Blokhuizen en Michels zorgden echter als nog voor de zege: 4-3. Thuisploeg Catwijck liet weer eens zien dat het de vierde klas se is ontgroeid door met 6-2 te winnen van Reeuwijk, dat ge deeld tweede stond. Reeuwijk pakte snel een voorsprong, waarna Catwijck maar liefst vijf maal raak schoot via Ronald Sieval (2x), Martijn Houwaard, Wouter de Mol en Dem Graaff. Nadat De Mol de stand in de tweede helft op 6-1 had gezet, scoorde Reeuwijk nogmaals te gen. Thuisploeg Voorhout was niet opgewassen tegen de sco ringsdrift van Bodegraven: 1-11. Dick Nijland schreef de tegen treffer op zijn naam. medewerker DIOK heeft in Hilversum laten zien nog steeds over stalen ze nuwen te beschikken. Ondanks een provocerende tegenstander en een referee die een dikke on voldoende scoorde hielden de Leidenaars het hoofd koel. In een wedstrijd tegen de plaatse lijke rugbyclub rommelde DIOK zich uiteindelijk naar een 34-3 overwinning. Het meest eenvoudige dat een sportploeg kan doen na af loop van een wedstrijd is de schuld leggen bij de leidsman. Maar referee Jan Schrama bleek vo'o'r de rugbywedstrijd tussen Hilversum en DIOK al de gebe ten hond. De voormalige rugby er van de Sassenheimse Bassets is een van de weinige spelers, die na zijn sportieve loopbaan wedstrijden is gaan fluiten. Maar op de een of andere ma nier hebben veel ereklasse clubs iets tegen de Sassenhei- mer. Dat bleek ook in Hilver sum. Elke beslissing werd door de spelers op een goudschaaltje gelegd en naarmate de wed strijd vorderde, vervaagde de acceptatiegrens. De wedstrijd eindigde in een ordinaire scheldpartij tegen Schrama. DIOK ging op sportpark Be- renstein nerveus van start. Hil versum was gretig en duidelijk op jacht naar een snelle score. Sporadisch kwam DIOK uit de verdediging en de Leidenaars moesten toezien hoe de gasthe ren met een penaltykick open den. De kracht van DIOK kwam na twintig minuten ook deze keer weer uit de voorwaartsen. Als collectief veroverden de Leide naars terrein en zij lieten de thuisclub zweten. Eenmaal bij de trylijn van de tegenpartij bleek DIOK niet te stuiten. Spe ler/coach Ian Krysztofiak dook met de bal over de lijn om voor de Leidenaars te openen. Dit bleek een vroeg keerpunt in de wedstrijd, want tien minu ten later herhaalden de Leide naars de krachtsinspanning en weer was het Krisztofiak die scoorde. Dit ontlokte Hilver- sum-coach Mare Visser de op- it merking dat zijn teaiaf moest tackelen. „Speel w alerter", riep hij zijn spek „We tackelen als watjef. succes had de voormalijl national niet met zijnW ingreep, want vijf minutf was het Rick Cacares dief" snelle spelhervatting del diging van Hilversum he ken gaf. Ewoud Chaudrl verteerde de ruststand of] In het tweede bedrijn] nen de gastheren met es* overwicht en zij speeldS twintig minuten op de hl de tegenstander. Het pi| was echter het halen van lijn. Sven Hanson kon j aan de noodrem trekktf Hilversum bijna het dF reikte. Toen de missie f thuisclub bleef mir Leidse aanval met hoge? werd afgestopt. Toenr Smith bijna onthoofd wf strafte Schrama dit metG naltytry. De SasseiF kwam toen al ogen en C kort en noteerde de enr andere speler in zijnh Misschien had hij hard! ten zijn door spelers vir naar de kleedkamer ter De wedstrijd ontaarde nL rommeltje waaruit Dl®, voordeel wist te halen, l fiak en Hanson druktenL terwijl Chaudron de eiiE op 3-36 schopte. L Zenuwen 10 In Den Haag hield Basfj bittere nasmaak over F ontmoeting met de L Rugby Club. Veel Bassetg stonden stijf van de zeniT speelden de eerste helft! der hun kunnen. Toen bf HRC helemaal niet zo stf stond de ploeg van Pei dermeer al met 21-0 achj opeenstapeling van klei jes bij de Bassets zorgdel voorsprong van de thi In de tweede helft her de Sassenheimers zich ven de Hagenaars goe( Bassets kwam echter noj tekort om maar enigszi buurt te komen. Eindst

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22