SPORT 3remans valt ran haar wolk h )uick Boys is log geen top Moed van Willem II wordt niet beloond Mare Overmars terug bij Oranje Voetbalvereniging Noordwijk in de ban van 'de Zaak S. ,NDAG 6 OKTOBER 1997 ■AND/ ude mirakel blijft uit in Brabanthallen derde mirakel bleef uit voor de Nederlandse vrou- Itennisploeg. Twee wondertjes loodsten de ploeg in finale van de Fed Cup tegen Frankrijk. In Den Bosch kte gisteren op de golven van het enthousiasme even derde. joscHanphaar speelwijze, over haar tac tiek, over haar slagen (6-0 3-6 3- 1, twee mooie uurtjes onge- Na de meeslepende over ling van Brenda Schultz op v Pierce (4-6 6-3 6-4) en it van de eerste set (6-0) van am Oremans op Sandrine lid droomde alles wat oran- ras over het derde tennis- der na de miraculeuze ze- op de USA en Tsjechië, jltz had de zaterdag opgelo- (achterstand van 0-2 gehal- d en Oremans had de nooit r verwachte gelijkmaker op [racket. fe 8500 oranjefans voelden hriller perfect aan. De Bra- {hallen werden een kolken- porttempel. De namen van jpeelsters werden honder- jkeren gescandeerd, alle ge- aiormen met decibellen schreden. i toen verloor Oremans eerste opslagbeurt in de jde set. Er trok een huive- jdoor de hal. Het kind van lant speelde niet langer op wolk. Het kwam terug op je en begon te piekeren over 6). ,,Het gebeurde onwillekeu rig", gaf ze aan. „Die 6-0 was te gemakkelijk gegaan. Ik wist zelf niet wat ik ervan moest den ken." Testud stond in die set stijf van de stress. „Ik was niet klaar", keek de Fran^aise terug. „Ik had eigenlijk niet verwacht dat Schultz van Pierce zou win nen. Ik rekende op een zege van Pierce en dan was het afgelo pen." Ook Yannick Noah ging daar min of meer van uit. Zaterdag avond vierde hij met zijn ploeg na het officiële diner al een klein feestje. In café-restaurant Orangerie pakte hij de micro foon en zong hij enkele num mers van zijn laatste CD Urban Tribe. Oremans hield op die avond de Nederlandse ploeg op de been na de bijna catastrofale nederlagen van Schultz tegen Testud (4-6 6-4 3-6) en Ore mans tegen Pierce (4->6 1-6). „Ik was ervan overtuigd dat we die 0-2 konden ombuigen in 3-2. are elona in de markt voor Bogarde kAN» Barcelona heeft zich bij AC Milan gemeld voor Winston larde en Edgar Davids. De club van Louis van Gaal infor- ferde bij de Italianen naar de mogelijkheid het duo over te ne- |n. Milan is bereid Bogarde voor acht miljoen gulden te verko- Voor Davids is een overgang minder bespreekbaar. Milan hem graag houden. Als Bogarde vertrekt, heeft Milan miljoe- verdiend aan de speler. Hij kwam transfervrij van Ajax. an Kessel wint Franse klassieker irs» Miquel van Kessel heeft gisteren Parijs-Tours voor neo- hteurs gewonnen. De 22-jarige Giant-coureur uit Ter Aar d met de nationale selectie de koers ter voorbereiding op de feldtitelstrijd, volgende week in San Sebastian (Spa). Van Kes- pntsnapte in de Franse najaarsklassieker over 186 kilometer de laatste klim, tien kilometer voor de finish, en kwam alleen I in Tours. Van Kessel hoopt na dit seizoen op een profcon- ctbijTVM. Als Brenda zondag van Pierce won, had ik iets moois in ge dachten tegen Testud en zou het dubbel het karwei afma ken." Het strijdplan had iets van een sprookje, maar kreeg le vensvatbaarheid na de sensatio nele zege van Schultz op Pierce. „Tegen Testud was ik er zater dag niet bij", aldus Schultz. „Ik was te geëmotioneerd door het Wilhelmus, moest aan mijn moeder denken (twee jaar gele den overleden), hep bijna te janken en had kippenvel. Ik kon nauwelijks mijn racket vasthou den." Tegen Pierce hanteerde ze haar racket als een mattenklop per. De Fran^aise werd er gek van. In de derde set gaf ze tot 4- 4 twee punten op haar eigen opslag weg. Op 40-0 was ze een klap van de 5-4 af me sloeg vanuit het niel gokte alles-of-niets ei alles", lachte ze. De daverende backhandre turn waarmee ze de doorbraak verwezenlijkte, was vermoede lijk de agressiefste uit haar loop baan. Op het tweede match- punt, na vier aces en twee breekpunten tegen, sloeg ze toe. 6-4. De toeschouwers gingen volledig uit hun bol. De zilver vloot was binnen. „Ik had met een hartslag van Yannick Noah had het als coach van het Franse Fed Cupteam gisteren niet altijd even gemakkelijk. Uiteinde lijk was er echter alle reden om te juichen. Sandrine Testud stelde de zege voor Frankrijk veilig door Miriam Oremans te verslaan. foto's anp/ gpl ar Schultz :s toe. „Ik het werd 200 naar die laatste games van Brenda zitten kijken", aldus Oremans. „Ik stond stijf van de spanning." Daar viel op de baan in de eerste set tegen Testud niets van terug te merken. „Na de warming-up voelde ik me re laxed, ontspannen. De druk kwam pas later. Vanaf de twee de set eigenlijk" Met het verlies van haar eer ste opslagbeurt in de tweede set knapte er iets bij Oremans. Het zelfvertrouwen verdween, de faalangst sloop in haar spel. Ze werd bang voor eigen publiek, op 10 kilometer van het ouder lijk huis, te verhezen en gaf Te stud kans terug te keren in de wedstrijd. De Franq:aise die dit jaar van 40 naar 14 op de wereldranglijst steeg, groeide in het klamme- handenduel. „Ze begon beter te serveren en haar backhand viel steeds meer binnen de lijnen", zag Oremans. In de derde set raakte ze op 2-1 haar opslag kwijt, maar op 1-3 verwierf ze twee breekpunten. „Vooral het missen van de eerste, een volley in open veld, betekende een domper", bekende ze. „Zo'n bal sla je 999 van de 1000 keer met de ogen dicht raak. Die ram je het veld uit." Dat deed ze in de Brabanthallen ook Alleen viel de eerste stuit buiten de fijnen. „Dat zijn mis sers die een tennisser lang kun nen achtervolgen." Het was ook de misser die het derde mirakel in rook i Als ver\'anger van Wim Jonk Mare Overmars van Arsenal is teruggekeerd in de selectie van het Nederlands elftal. Hij ver vangt Wim Jonk, die ontbreekt wegens een schorsing. Het is de enige wijziging die bondscoach Hiddink voor de ontmoeting van zaterdag in de ArenA tegen Turkije heeft doorgevoerd ver geleken met de vorige wedstrijd, in september tegen België. Op 2 april speelde Overmars voor de laatste keer als interna tional. Uit bij Turkije kwam hij tien minuten voor tijd in het veld. Oranje verloor, met 1-0. Daarna ging de oud-speler van Ajax nog wel mee op de vriend schappelijke trip naar Zuid-Afri- ka, maar in Johannesburg haak te hij na de eerste training ge blesseerd af. Arsenal is een belangrijk leve rancier van Oranje geworden. Behalve Overmars levert de koploper in de Premier League nog een aanvaller: Dennis Berg kamp. Hij scoorde tot nu toe al tien keer in de competitie. Coach Wenger riep hem dit weekeinde uit tot de beste spe ler van de wereld. „Op dit mo ment is niemand beter. Althans, ik zou niet weten wie." Wenger had een geruststel lende mededeling voor Hid dink. Volgens de Fransman kan Bergkamp zijn huidige vorm moeiteloos tot en met het WK in Frankrijk vasthouden. „Ster ker nog, ik denk dat hij nog twee, drie jaar zo blijft. Dennis is honderd procent fit, gezond, heeft de juiste instellingen en een fantastische techniek. Hij is een speler die een elftal kam pioen kan maken." Afgezien van de noodge dwongen vervanging van Jonk veranderde Hiddink niets voor Nederlands laatste kwalificatie wedstrijd, waarin plaatsing voor de wereldtitelstrijd in Frankrijk formeel moet worden beves tigd. Bogarde werd opnieuw op geroepen, hoewel hij bij Milan weinig speelt. Gisteren zat de verdediger in het gewonnen du el met Empoli negentig minu ten op de bank. Eén twijfelgevalletje is er. Boudewijn Zenden verrekte za terdag in PSVs wedstrijd tegen Heerenveen een spiertje in het bovenbeen. Vandaag ondergaat hij een test. De verwachting is dat de linkerspits voldoende fit is om zaterdag tegen de Turken in actie te komen. De selectie komt reeds van daag in Noordwijk bijeen. Op het strand vindt de eerste trai ning plaats. Dinsdagmiddag gaat ieder weer zijn eigen weg. Twee dagen later verzamelen de internationals zich opnieuw om de voorbereiding voort te zet- Reiziger (Barcelona). Stam (PSV). N'u- man (PSV), Bogarde (Milan). Van Bronckhorst (Feyenoord). Van Gastel (Feyenoord), Cocu (PSV), Winter (In- Hooijdonk (Nottingham). Zenden (PSV), Overmars (Arsenal). Kluiven (Milan). noordwuk gertjan v Het plotselinge vertrek van Patrick Scheurwater bij de voetbalvereniging Noordwijk heeft heel wat gevoelens losgemaakt bij trainer Ruud Bröring en de spelersgroep. Zaterdagochtend voor het duel tegen Groote Lindt (2-0) waren de meeste spelers zelfs niet eens op de hoogte van het afhaken van de rechtsbuiten. Scheurwater koos deze week voor een zaalvoet balcarrière bij Hindstore in Haarlem en kan deze niet combineren met veldvoetbal bij Noordwijk. Ook vorig jaar speelde de 25-jarige Noordwijker al in de zaal, destijds met toestemming van Brö ring. Omdat zijn veldspel er onder leed, kwam Bröring met Scheurwater overeen dat een combi natie niet meer mogelijk was. Na vier westrijden koos Scheurwater echter toch weer voor het zaal voetbal. Bröring sprak van een sterfgeval in de familie en van 'de Zaak S', maar benadrukte dat hij nooit heeft gesuggereerd dat Hindstore met de buidel heeft gerammeld om Scheurwater over te halen toch weer te gaan zaalvoetballen. „Ik weet niet of hem veel geld is geboden. Noordwijk is een grote familie. Als creatieve aanvaller ga ik hem missen, als verdediger iets minder, maar als mens niet meer. Dat klinkt hard maar het moet maar eens gezegd. Ik neem het hem hoogst kwalijk. Ik heb Scheurwater als jeugdtrainer gehad, dus ik ben leveningen heeft eenvoudige middag best geëmotioneerd. Ik heb hem liefde en aan dacht gegeven, hij loopt hier stage voor zijn trai nersdiploma. Dat gooit hij allemaal weg. Laatst nog gaf hij een prachtig, ontroerend interview in het Leidsch Dagblad en nu laat hij mensen ge woon zakken. Ik heb met hem gesproken, of hem misschien iets dwars zat. Ik weet zeker dat alle af spraken zijn nagekomen met hem, dat heb ik dubbel gecheckt. Ik heb hem ook gezegd dat hij gewoon moest komen voetballen en het zelf na de wedstrijd aan zijn medespelers moest vertel len. Waardig afscheid nemen heet dat, als een echte vent", aldus Bröring. Rechtsback Martin van Kins gebruikt een drie letterwoord als de zaak ter sprake komt. „Het is gewoon K... Hij was een belangrijke speler voor ons. Ik weet niet of het definitief is. Kijk maar naar Marco Kleijn bij Quick Boys. Die speelt nu ook weer." Linkerspits Patrick van de Gronde haalt zijn schouders op: „Mij kan het niet zo veel schelen." Scheurwater zelf liet zich zaterdag niet zien op het sportpark aan de Duinwetering. „Ik kan en wil er nog weinig over zeggen", meldt hij telefo nisch. „Ik kan begrijpen dat ik de Zwarte Piet krijg toegespeeld, maar zo zit het niet. Ik wil niet natrappen en dus ga ik eerst even alles op en rij tje zetten. Nu ben ik pissig en ga ik geen dingen roepen waar ik later spijt van krijg. Maar mijn stoppen heeft een oorzaak", aldus Scheurwater. Ajax verzuimt kansen te benutten rob onderwater meningen heeft Quick Boys nsformeerd tot een kleur- niddenmoter in de hoofd- A Voorafgaande aan de raker had de ploeg van Cees Tempelaar zater- ïog ambities om 'aanslui- vinden met de top', maar e 0-2 nederlaag weten de ijkers wel beter. Een top- voor Quick Boys opig niet weggelegd. aliteit is er wel degelijk landen. De oefenmeester erkte aan de vooravond dit seizoen zijn selectie, de spelers die Quick Boys en dragen, geven niet Dat laatste valt Marco (nog) niet kwalijk te ne- De Hillegommer keerde :n periode van geharrewar of niet naar een Engelse waarna Tempelaar van i eiste dat hij bij Quick zou blijven. Dat pikte i weer niet) afgelopen terug in de selectie. Kleijn )uick Boys moeten weer aan elkaar wennen, ido Smits werd aangetrok- >m vanuit het middenveld impulsen te zorgen. Maar rnsterdammer, vorig sei- nog acterend bij de profs lDODen Haag, heeft zich liet ontpopt tot de grote anger. Zoals wel meer jewinterde Quick-Boys- rs nog steeds zoekende aar de grote vorm. Tempelaar zaterdag nog tegenviel was de ge- wedstrijdmentaliteit, jk dat nu eens met ngen. Die jongens gin- het gaatje, bij ons speel den ze tegen zichzelf." De rol van Scheveningen is dit seizoen nog lang niet uitge speeld, De ploeg van Cock Jol startte de competitie slecht, maar inmiddels heeft de voor malige landskampioen de zaak weer op de rails. Het is allemaal wat minder sprankelend, maar met mannen als Ron de Jager en de zaterdag voortreffelijk spelende John Blok heeft Sche veningen nog genoeg in huis om een vooraanstaande rol te spelen. Toegegeven. Quick Boys maakte het de bezoekers ook wel erg gemakkelijk. Aanvoer der Blok mocht van Ronald van Dijk kwistig met mooie passjes strooien. De thuisploeg zelf speelde voor de rust best wel aardig in de met 2500 toeschou wers gevulde duinpan. Hicham Rbii demonstreerde dezelfde goede vorm als de laatste we ken, maar effectief was het spel van Quick Boys niet. Rbii was twee keer gevaarlijk. Verder kwam de thuisploeg niet. Scheveningen was dankzij de inbreng van De Jager en Blok dicht bij een treffer. In de twee de helft legden beiden de basis van de openingstreffer van Ju- rion Girigoria, die wel heel erg vrij stond en tijd genoeg had om de bal in de vrije hoek langs Kromhout te mikken: 0-1. Quick Boys kreeg daarna twee dikke kansen op de gelijkmaker. Bij beide gevallen was Hicham Rbii betrokken. Bij de eerste mogelijkheid werd de aanvaller door zijn tegenstander Klapwijk uit balans gebracht en had arbi ter Van de Ketterij een penalty kunnen geven. Bij de tweede in zet was Rbii onbezonnen. Vrij voor Kraayenbrink knalde de Al- Hicham Rbii wurmt zich langs de Scheveningen-spelers Ype Haytema (links) en Robin Knoester. phenaar hoog over. Nadat Hans Tellier na ruim een uur alle ruimte had gekre gen om de 0-2 te verzorgen, was het gedaan met Quick Boys. De koppies gingen omlaag en met de minuut ging de kwaliteit van het gebodene achteruit. De thuisploeg werd een stevige oorwassing bespaard omdat de frank en vrij spelende Scheve- ningers de mooiste kansen mis ten. Ook invaller Frenk van der Kleij kon het gedesillusioneerde foto kees van hoogdalem Quick Boys geen impulsen ge- Quick Boys: Kromhout; Faerber. Van Crooy; Slootweg (46. tilburg simon zwartkruis gpd-verslaggever Co Adriaanse is Amsterdammer en nog steeds Ajacied, bena drukte hij gisteren, maar dat zal de pijn van de 0-1 nederlaag niet hebben verlicht. Niet eer der deze competitie was een ploeg dichter bij een puntende- ling met Ajax dan Willem II. Adriaanse liet zijn elftal gedurfd en in Ajax-stijl voetballen, maar zag zijn moed niet beloond. De enerverende wedstrijd in Tilburg riep herinneringen op aan het uitduel tegen Heeren veen, een week geleden. In Friesland kvvam Ajax in de slot fase in de problemen en was daar zelf debet aan. Ook giste ren verzuimden de Amsterdam mers vroegtijdig afstand te ne men, waardoor Willem II aan zelfvërtrouwen won en de druk geleidelijk opvoerde. „Daarvan heb ik een zuur gevoel in mijn maag overgehouden", zei Ajax- trainer Morten Olsen nader hand. „Het publiek heeft net als in Heerenveen genoten. Maar ik niet." Er was in het Amsterdamse kamp nog iemand die een nare nasmaak overhield aan de dag van gisteren. Ruim een kwartier zat hij na afloop op zijn tas in het halletje naast de kleedka mer, het hoofd gebogen en de handen afwisselend onder zijn kin en voor zijn ogen. Richard Witschge zat stuk en had weinig behoefte aan een diepgaand ge sprek. „Ik heb koppijn, laat me maar even", waren zijn laatste woorden voordat hij de spelers bus inschoot. De pijn zal zich niet hebben beperkt tot zijn hoofd. Stilletjes hoopte Witschge de afgelopen dagen op een uitverkiezing in de selectie van Oranje. De con currentie op zijn finkshalfpositie is moordend, maar de schorsing van Wim Jonk voor de laatste WK-kwafificatie-interland tegen Turkije had hem hoop gegeven. „Maar ik heb weinig krediet bij de bondscoach", had hij afgelo pen donderdag na de training nog gezegd. De bevestiging volgde gisteren, toen Hiddink zijn selectie eindelijk openbaar de. Tijdens het EK in Engeland was Witschge nog basisspeler, sindsdien is de Amsterdammer - mede door een slepende voet blessure - nooit meer geselec teerd door Hiddink. Tegen Willem II speelde Wit schge, de enige niet-intematio- nal in de basisopstelling, zijn slechtste wedstrijd van cfit sei zoen. Zoals ook Ajax als geheel een povere indruk maakte. Co Adriaanse bleef tegen zijn oude werkgever zijn principes trouw en stuurde zijn ploeg met de ge vaarlijkst denkbare opdracht het veld in. Ajax diende onder druk gezet te worden en een sleutelrol was daarin weggelegd voor libero Bert Konterman, die vrolijk voor zijn verdediging speelde. De eerste helft maakte duide lijk welke risico's zijn verbon den aan het voetballen tegen Ajax zonder slot op de deur. Via razendsnel uitgevoerde aanval len brachten de Amsterdam mers Babangida en Arveladze vrij voor doelman Jimmy van Fessem, maar de afwerking was onzorgvuldig. Michael Laudrup was degene die, na twaalf mi nuten al, de naar later bleek winnende treffer produceerde. Het voorwerk was van Arvelad ze, hij stuitte op de goed kee pende Van Fessem. De rebound was voor de Deen, zijn vijfde doelpunt dit seizoen. Na de pauze ontwikkelde zich een spektakelstuk, waarin beide ploegen hun doelpuntenhonger trachtten te stillen. Twaalf bui tenlandse spelers van zeven verschillende nationaliteiten voerden het oer-Hollandse 4-3- 3 systeem uit, met alle voor het publiek prettige gevolgen. Door nonchalant verdedigen kwam Ajax in het tweede bedrijf zelfs flink in de problemen, maar Loeffen, Kolkka en vooral Hee- ring faalden oog in oog met Van der Sar. Ajax stelde daar een buitenspeldoelpunt, een net- geen-penalty van Arveladze en gemiste kansen van Babangida tegenover. Hoewel de dreiging van de gelijkmaker het laatste half uur continu in de lucht hing, wilde Ronald de Boer niets weten van opmerkingen over de moeilijk ste tegenstander van dit sei zoen. „Welnee, ze hebben de hele eerste helft geen kans ge had", zei de met een ribblessure spelende middenvelder. „We hebben het onszelf moeilijk ge maakt, dat was van grotere in vloed dan de kracht van Willem II. Door communicatieproble men achterin met Rudy en Ofi- seh vingen we ze niet goed op. En net als Heerenveen spron gen we te slordig om met de kansen." Willem II: Van Fessem; Prommayon. Hyypia en Koskinen; Loeffen. Konter man. Galasek, Kolkka en Arts; Ceesay (67. Heering) en Wijnhard (67. Sanou).' Ajax: Van der San Tobiasen, Oliseh. Rudy en Frank de Boen Ronald de Boer (67. Gorré). Litmanen en Witsch ge; Babangida (82. McCarthy). Arvelad ze en Laudrup (78. Hoekstra).

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15