Regilio Tuur van de ring naar The Shop Elegantie en evenwichtigheid bij Edgar Vos Mode Eenentwintig jaar Vos MAANDAG 6 OKTOBER 1997 REDACTIE CONNY VAN GELDER 0299 Regilio Tuur voor zijn vorige maand geopende modewinkel in Rotterdam. „Geloof mij nou: de nieuwe modetrends zie je het eerst in New York, dan in Londen en dan pas hier." foto cpd ELLEN SCHOLTENS 'Regilio - The Shop'. Een nadere in troductie is nauwelijks nodig bij de opening van zijn eerste modewinkel. Op het moment dat de wereldkam pioen vedergewicht definitief uit de ring stapte, werkte de pr voor zijn ei gen modelijn reeds op volle toeren. Om zijn 'American Dream' in vervul ling te laten gaan, kon hij dit keer ge woon in Rotterdam blijven. Met de opening van zijn eerste modewinkel in hartje stad is deze droom van Re gilio Tuur sinds vorige maand werke lijkheid. Hoewel hij rustig wil beginnen, ligt het scenario voor de toekomstige we reldkampioen in de mode al klaar. Eerst wil Tuur Nederland veroveren en dan pas de wijde wereld in: „Het is natuurlijk hartstikke leuk als een keten als Barney's in New York inte resse heeft, maar het probleem is dat je dan meteen een collectie moet le veren aan vijfhonderd winkels." Het voormalige bankgebouw in het centrum van Rotterdam is inmiddels tailor-made voor Tuurs modehuis. De huiskleuren zijn wit en grijs, op de vloer ligt zwart epoxy en in plaats van kledingrekken wordt gebruik ge maakt van uitsparingen in de wand. Twee glazen platen van zes meter hoogte en een waterval verbinden de begane grond met de entresol; vanuit de kleedkamers kun je, als je daar althans prijs op stelt, linea recta de catwalk op. De ontmoeting vindt echter plaats in de lobby van het Hilton. In een wa terval van woorden vertelt de ex-bok ser over zijn nieuwe carrière, terwijl het hotel op dit vroege uur tot leven komt en bussen vol Japanners in checken. Tuur ziet en hoort alles, knipoogt naar bekenden en steekt voor de zoveelste keer zijn succesver haal af. De eerste vraag is natuurlijk waarom Tuur zijn eerste winkel niet opent aan de Amsterdamse P.C. Hooft- straat waar alle topmerken op mode gebied zijn gevestigd. Tuur, zoals al tijd gekleed in een pak van eigen ontwerp: „Omdat mijn hart in Rot terdam ligt, maar ook omdat het hier allemaal gebeurt. De opmars van de stad is begonnen met de architectuur en daarna volgden vrijwel automa tisch het uitgaansleven en de mode. Dat ik gelijk heb, blijkt uit de komst van Kenar en andere vooraanstaande modezaken naar de Karei Door manstraat. Kenar is het helemaal in New York; op Times Square hebben zij de toonaangevende billboards - en nu zijn ze hier!" Waar Tuur inspiratie opdoet, hoef je niet te vragen. Hij woont nog steeds zes maanden per jaar in New York en zijn vaste rondje maakt hij langs Ma dison Avenue en Fifth Avenue. Hij valt op de minimalistische winkel van Calvin Klein, al zegt hij ook te zijn beïnvloed door modewinkels in Milaan, Parijs, Brussel en Londen. „Er wordt in Europa een beetje neer gekeken op de Amerikaanse mode. Geloof mij nou: de nieuwe mode trends zie je het eerst in New York, dan in Londen en dan pas hier." Zijn eigen mode laat zich het best omschrijven als 'Regilio: the suits, the ties, the belts, the shoes, The Shop', zoals zijn goed geoliede cam pagne is gedoopt. Anders gezegd: Tuur verkoopt alles, behalve onder goed. Misschien omdat ex-voetballer Frank Rijkaard zich op dat terrein heeft begeven? „Nee hoor, ik kom gewoon wat later met mijn onderbroeken," zegt Tuur, terwijl hij een zwarte band - met daarop in vette letters REGILIO - bo ven zijn krijtstreepbroek uittrekt: „Toevallig heb ik net een model uit de monstercollectie aan." Tuurs kleding is niet alleen te koop in de Rotterdamse binnenstad, maar ook bij vijftig andere verkooppunten. De kostuums van Regilio Black Label die tussen de vijf- en achthonderd gulden bij Peek Cloppenburg han gen, zijn bestemd voor het midden segment. Regilio Red Label, met 1200 gulden als duurste pak, worden al leen verkocht in het topsegment. Al 21 jaar bestaat de confectielijn van Edgar Vos. Sterke punten van deze collectie zijn de couture-accenten en het maatbereik: van 36 tot en met 50. Nederland telt zo'n veertien boutiques. Ge noeg, vind Edgar Vos, die het toch wel een beetje exclusief wil houden. Vandaar dat nu de blik richting België en Duitsland gaat. Deze maand opent de eerste buitenlandse vestiging. Het Belgische Hasselt (Maastrichterstraat 31-33) heeft de primeur. We moeten een beetje 'zuinig' worden op onze couturiers, want na het overlijden van Frank Govers en Max Heymans en het uit het wereldje stappen van Rob Kroner is de kring wel erg klein geworden. Eigenlijk al leen Mart Visser heeft zich een plaatsje tussen de gevestigde 'jongens' veroverd. Monique Collignon, die al jaren vecht voor erkenning, heeft nu ook de stap naar Amsterdam gemaakt maar het blijft voor de jongere generatie moeilijk. Temeer om dat achter onze couturehuizen geen grote bedrijven staan zoals in Frankrijk. Daar wordt na de dood van een ontwerper een nieuwe man of vrouw aange trokken om het befaamde huis te leiden. Onze haute couture is afhankelijk van puur persoon lijk inzet. De show van Edgar Vos in het Amsterdamse Hilton Hotel was dan ook afgeladen. Niet alleen prominente klanten zoals Lies- beth List, Hank Heijn en Erica Terpstra, mensen uit het mode vak maar ook tv-ploegen waren royaal vertegenwoordigd. En Edgar Vos, altijd de prefecte gastheer, het het allemaal stra lend over zich heenkomen. De lof die hem direct na de show door diverse 'goede vrien dinnen' werd toegezwaaid was dan ook voor honderd procent verdiend. Heel elegant en even wichtig is de omschrijving die bij zijn nieuwe wintercollectie past. Zijn openingzet was prachtig. Rechte pantalons met daarop enkellange, getailleerde jassen en colberts met kleuren als zwart, nègre, prune en oker. De jassen waren voorzien van grote splitten (die soms met een rits op de juiste diepte konden wor den afgesteld) waardoor het ge- F U z Z E L A U T O G R A M E S L A B L E E M L E P P A D R. A A S K N 1 L S O E T R U U B M W E N O H R V U X D P N S E A O N E N u A N E R E D C R N 1 E T E A T 1 E S K K H R D A K H S S 1 V S K ij T R 1 E R N C A S E O L N L N A E L U E F P K L O E 1 E D A L D R D 1 D K w M D A W P L E R O N N T F A N E- T U T H T E S A N O S 1 U P s H E A N E Z A T T U O K c A L B N L F K S R F E O R G R E T S A L R E K 1 U D E E Z P E 1 D aandenken huwelijk rhone aardappelmeel kantklossen samen afdoen kroos schraalhans autogram laster sculptuur balsem merrie slinks blackout miniatuur spinsel buurt naderhand stofwolk diepzeeduiker ovatie trier ekster pasen wandeldreef groef pedel zandkever OPGAVE WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Enkele let ters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar bene den gelezen de oplossing van de- OPLOSSING CITAAT Plooi, sleep, dwaas, knoet, sport, kraag, spoed, clown, braam, pe gel, schat, spalk, schot, schip. Het citaat is van Jean de Bois- son: 'De waarheid is alleen langs een dwaalweg te vinden'. Met zwart fluweel afgebiesd zwart-wit tweed jasje op een 12-baans rok, geappliceerd met zwart fluweel en geborduurd met kraaltjes en pailletten. Tweed jasje met het effect van een verhoogde taille door de bolero. Bo venstuk van wollen crêpe, op dito rokje, foto studio fritsschroeders heel iets zwierigs kreeg. Daar naast mantelpakjes met aan sluitende jasjes en het effect van een verhoogde taille door con trasterende materialen of een losse bolero. Hoewel veel van zijn mantelpakjes waren voor zien van strakke rokken, bracht Vos ook een serie heel bijzonde re pakjes met een stolpplooien rok. Tussen de plooien zette hij prachtig kant. Veel tweedstoffen borduurde hij met pailletten en kraaltjes wat een heel bijzonder effect gaf. In de collectie van Edgar Vos komt altijd weer zijn affiniteit met het Verre Oosten om de hoek kijken. Zoals bijvoorbeeld in het pak met nauwaansluiten- de Chinese jurk en strakke pan talon of de lakrode avondjurk met schuin weggesneden bo venstuk, rijk geborduurd maar toch heel ingetogen. Daarbij liet hij zijn mannequin ook 'oosters' kappen, zodat het effect nog werd versterkt. Ook in de stof keuze proefje soms het oosten. Maar bij het maken van al dat moois blijft Edgar Vos met bei de benen op de grond staan. Avondjurken zijn prachtig, maar veel Nederlandse vrou wen hebben nu eenmaal meer aan een leuke, een tikje feeste lijke outfit. En dan komen de 7 la tunieken, aansluitend of wat ruimvallende, gedragen op een strak rokje en met kraaltjes en pailetten geborduurde pakken natuurlijk prachtig van pas. HEINZ TOMPOES Heer Bommel en de grauwe razer Heer Ollie liet zich niet van zijn voor nemen afbrengen. Hij stond op en liep met vaste tred naar de deur. „Ga maar rustig slapen, jonge vriend", sprak hij grimmig. „Ik weet wat mijn plicht is!" „Doe het niet, heer Ollie", zei Tom Poes. „Er komen alleen maar moeilijkheden van. De enige manier is, om de kraai..."' „Ach wat!" riep heer Ollie uit. „Dat is allemaal mislukt! Ik weet nu iets be ters; ik heb intussen een list bedacht! Zo sprekende verliet hij huis en haard om zich door de kille nacht naar de kliniek te begeven. „De jonge vriend denkt, dat hij de enige is die denken kan", prevelde hij onder het voortgaan. „Maar ik heb een goed idee gekregen. Hoe houden ze Razertje zoet in die in richting, dacht ik? Heel eenvoudig! Door licht natuurlijk! Licht en zoete praatjes, dat is de behandeling van Zielknijper!" Hij wierp een hatende blik op de kli niek, die door de verlichte vensters goed zichtbaar was in de nacht. Het was duidelijk, dat heer Ollies denk beeld juist was. De geleerde had alle lampen ontstoken om een vlucht te beletten; en boog zich liefdevol over de jammerende patiënt. „Ja, ja, men moet aan licht wennen", sprak hij op aangename toon. „Alles moet helder zijn; dat verdrijft troebe le gedachten. Alles wordt steeds rei ner en witter om ons heen. Wit is mooi. Wit is prettig. O, wat is het licht mooi!" H T W E DOOR JAN VISSER In een sfeer van dalende barometers en vallende blaadjes mocht we vandaag nog even van nazomers weer genieten. Vanaf morgei het doek en breekt een hoogstwaarschijnlijk langere periode van standvastig herfstweer aan. Gangmaker van de 'operatie aftakeli een depressie bij Schotland. Dit systeem genereert een westelijk stroming waarmee randstoringen tot het Noordzeegebied weteni te dringen. Deze veroorzaken periodiek veel regen en wind. Voorlopig wordt het echter nog geen 'koukleumweer'. De temper zakt namelijk naar 16 graden en deze waarde komt overeen met in deze tijd van het jaar gebruikelijk is. De eerste storing die onz geving bereikt kan overigens vanavond en de komende nacht ali Ie buien te weeg brengen. Onweer is daarbij niet uitgesloten. Morgen volgt de passage van een koufront met regen of buien. L het front ontwikkelt zich een storing die de zuidelijke wind doet nemen tot vrij krachtig boven land en mogelijk hard aan de kust temperaturen zijn nog tamelijk mild. Na een warme nacht metg lagere minima dan een graad of 13, wordt het dinsdag overdag o streeks 18 graden. Meer regen staat op het programma voor woensdag. Onder mvla van frontale storingen zou er best wel eens een millimeter of twii kunnen vallen. Tevens waait het krachtig tot hard uit het zuidwe Tijdens het afgelopen weekeinde heeft de zon zich nauwelijks la zien. Op zaterdag vielen er tijdens de middag enkele gaten in he kendek en dat was voldoende om de temperatuur te laten oplopt zo'n 17 graden. Valkenburg kwam nog uit op 18,2 graad. Zaterd avond werden de opklaringen breder maar in de vochtige lucht o stond mist. Later in de nacht en zondagochtend ging de mist ovi een grijze wolkendeken die overdag niet meer verdween. Uit het kendek viel zelfs een beetje motregen. E U KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met maandag. Noorwegen: Tamelijk wisselvallig met wolken en regen, maar met name in het noorden ook opklaringen. Middag- temperatuur ongeveer 5 graden bij de Noordkaap en plaatselijk 15 in het zuiden. Zweden: Wolkenvelden, ook een enkele opklaring en op de meeste plaatsen droog. Morgen van het zuiden uit regen. Middagtempera- tuur van een graad of 5 in het noorden tot lokaal 17 ten zuiden van Stockholm. Denemarken: Vandaag geregeld zon en meest droog. Morgen be wolkt en' van tijd tot tijd regen. Middagtempera- tuur tussen de 15 en 20 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Overwegend bewolkt en van tijd tot tijd regen en veel wind. Middagtemperatuur ongeveer 17 graden, morgen enkele gra den lager. België en Luxemburg: Vandaag eerst nog vrij zonnig en warm met een middagtemperatuur van onge veer 22 graden. Later op de vandaag en morgen een omslag naar nat waet met een middagtemperatuur van 18 graden. Ook kans op onweer. Noord- en Midden-Frankrijk: Van het westen uit wolken en van tijd tot tijd regen of onweer. Vandaag in het oosten eerst nog veel zon en warm met een middagtemperatuur van 24 graden. Verder 's middags rond 19 graden. Portugal: Geregeld zon, maar ook enkele pittige regen- of onweersbuien. In de loop van morgen droger. Middagtemperatuur on geveer 24 graden. Madeira: Wolkenvelden, af en toe zon en een en kele bui. In de loop van morgen droog. Middagtemperatuur ongeveer 23 gra- Spanje: Zonnige perioden en ook een paar stevi ge regen- of onweersbuien. Middagtem peratuur rond 25 graden, langs de Golf van Biskaje frisser. Canarische Eilanden: Perioden met zon, maar eerst ook een enkele bui. Middagtemperatuur onge veer 28 graden. Marokko: Westkust: redelijk wat zon, afgewisseld door enkele buien, mogelijk met on weer. Middagtemperatuur tussen 25 en 29 graden Tunesië: Flink wat zon en eerst droog, later op morgen toenemende kans op een pittige bui. Middagtemperatuur aan zee tussen 25 en 30 graden. Zuid-Frankrijk: Eerst veel zon en droog. Vandaag in het westen wolken en toenemende kans op een pittige regen- of onweersbui. Mor gen trekken de buien naar het oosten. In het zuidoosten en aan de Cöte d'Azur vallen mogelijk zware (onweers)buien. Middagtemperatuur ongeveer 25 gra den, in het westen minder warm. Mallorca en Ibiza: Af en toe zon en een enkele regen- of onweersbui Middagtemperatuur onge veer 25 graden. Italië: Wolken, ook geregeld zon en vooral mor gen een enkele stevige regen- of on weersbui. Middagtemperatuur meest tussen 25 en 30 graden, Corsica en Sardinië: Van tijd tot tijd zon en een enkele bui, mogelijk met onweer. Middagtempera tuur ongeveer 28 graden. Malta: Naast zon ook kans op een lokale regen- of onweersbui. Middagtemperatuur on geveer 27 graden. Griekenland en Kreta: Droog en flinke zonnige perioden. Mid dagtemperatuur tussen de 20 en 25 Turkije en Cyprus: Flink wat zon en droog. Middagtempera tuur van 22 graden rond de Dardanellen tot 27 op Cyprus. Duitsland: Vandaag flink wat zon en droog. Morgen van het westen uit wolken en buien, mo gelijk met onweer. Middagtemperatuur tussen de 20 en 25 graden. Beide da- TelAviv gen waait er een stevige zuidenwind. Zwitserland: Toronto onbew. Eerst zonnige perioden, in de loop van Tunis lichtbew. vandaag meer wolken en kans op een Vancouver regenbui bui Morgen tamelijk nat en winderig. In de krant van zaterdag stond bij puzzel nr. 40 een foi opgave van de twee te vormen woorden. Hierbij de juiste gave. Welke twee woorden worden gevormd door de ters in de volgende vakjes: 21 16 6 43 10 2 39 15 59 18 60 11 50 en 23 29 5 25 41 22 17 57 42. Middagtemperatuur rond 22 morgen frisser. Oostenrijk: Zonnige perioden en in de dalen mist. Maxima tussen de 20 e den. In Tirol en Vorarlberg toeni kans op een regen- of onweersbui Polen: Van het zuiden uit steeds n perioden en droog. Wel kans o Maxima oplopend op morgen te veer 19 graden. Tsjechië en Slowakije: Geregeld zon en droog. Warm morgen een middagtemperatuur geveer 22 graden. Hongarije: Zonnige perioden en droog. Wa een middagtemperatuur - 23 graden. DINSDAG 7 OKTOBER 1997 Zon- en maanstanden Zon op 07.52 Zon onder Maan op 13.28 Maanondf Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 07.37 19.56 07.10. Laag 03.36 15,57 03.17- Weerrapporten 05 oktober 201 Amsterdam De Bilt Deelen Athene Barcelona Boedapest Bordeau» Dublin Helsinki licht bew Innsbruck onbew. Istanbul onbew. Klagenlurt onbew. Kopenhagen licht bew. Las Palmas zwaar bew Lissabon half bew. Locarno onbew Londen licht bew. half bew regenbui onbew. Zürich onbew. Bangkok regen Buenos Aires licht bew. Johannesburg half bew Los Angeles zwaar bew. New Orleans half bew New York onbew

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 12