Omleiding GroenLinks bezorgd over Coupépolder 'Leyhof moet geen sluis worden naar provinciale weg' )p Maat streeft laar maatwerk Leiden Regio m Tussen Burgerveen en Leiden. Pompoenenbuurt Boerenervendagen' trekken veel bekijks Alkemade treedt op tegen permanent verblijf op camping and in Hazerswoude woonhuis in de as Ter Aars korps wint opnieuw Bandag 6 oktober 1997 hansjaco8s. 0 Mogen we u even afleiden voor echt belangrijk nieuws. Tussen Burgerveen en Leiden wordt namelijk het wegdek geasfalteerd. U wordt omgeleid via de A44, N44 en de A12. Dit kost ongeveer 12 minuten. Tevens zijn de toeritten Roelofarendsveen en Hoogmade volledig afgesloten tussen 6 en 26 oktober en wordt u omgeleid via de N445 en de N 446. Maar laat u niet misleiden, want het verkeer richting Amsterdam kan nog wel gewoon over de A4. Dit was het nieuws, tot volgende week. De Q3 is volop in beweging. eugdige vandaal aangehouden ijtifRDORP Een 18-jarige Leiderdorper is zondagochtend vroeg >-V„ïgehouden wegens vernieling. Hij fietste op de Touwbaan en Jpte autospiegels van daar geparkeerde auto's af. Op de Splin- """aaan werd de vandaal aangehouden. Wateroverlast in Roelofarendsveen ofarendsveen Rond vier uur gistermorgen ontdekte een w aan het Zuideinde in Roelofarendsveen dat op de straat haar woning een breuk in de waterleiding was ontstaan, [t water stroomde rijkelijk en het waterleidingbedrijf moest er te pas komen om de leiding te repareren. Diverse huizen iben enige tijd zonder water gezeten. iitomobiliste gewond De bewonersvereniging Leyhof is bang dat de Buitenhoflaan, de Torenwacht en Schildwacht in de nieuwe wijk een door gangsroute worden naar de provinciale weg N445 voor be woners van de naastgelegen wijk Buitenhof. De Leyhof, die steeds meer vorm krijgt, wordt volgend jaar via een rotonde verbonden met de N445, die loopt tussen Leiden en Alkema de. ,,We dringen aan op ver- keersremmende maatregelen", zegt woordvoerder E. Sneller. Anders wordt het volgens hem wel erg aantrekkelijk voor be woners van de Buitenhof - die nu via de Engelendaal moeten rijden om op de provinciale weg te komen - om via de Leyhof te rijden. De ontsluiting van Leyhof is momenteel een van de belang rijkste aandachtspunten van de bewonersvereniging Leyhof, die deze maand een jaar be staat. De vereniging, die 160 le den telt, houdt zich bezig met uiteenlopende zaken. Zo vol gen aparte bouwcommissies kritisch de aanleg van elk nieuw stukje Leyhof. De kwali teit van de woningen is tot dus ver geen groot punt van zorg, aldus Sneller. ,,De problemen zijn minimaal. Scheefhangende stopcontacten, tot dat soort za ken blijven de klachten over het algemeen beperkt. De bewonersvereniging komt overigens niet in actie bij elke individuele klacht. Wel als blijkt dat een bepaald probleem zich wel erg vaak voordoet. Alle be woners, zowel huurders als ko pers, kunnen lid worden van de bewonersvereniging Leyhof. Sneller zou graag zien dat meer zich aansluiten. „Je staat sterker als je een grote or ganisatie achter je hebt. Bij voorbeeld wanneer je bepaalde voorzieningen voor elkaar wilt krijgen." Ook het organiseren van wijkfeesten is het pakkie-aan van de vereniging. Onlangs vond het eerste feest plaats bij de oplevering van de eerste huizen van de Torenwacht, het 'kasteel' van Leyhof. Dat evene ment was volgens Sneller een doorslaand succes en heeft de bewoners nader tot elkaar ge bracht. Al zit het volgens Snel ler al vanaf het begin met de sfeer in Leyhof wel goed. Dat komt volgens hem door de manier waarop het hart van Leyhof is gebouwd, met zijn kasteelachtige Torenwacht en diens binnenplaats. „Die op stelling leidt tot grote geza menlijkheid." De Groen Links-fractie in Alphen aan den Rijn maakt zich zorgen over de Coupépolder. Vorige week is uitge lekt dat de dikte en de kwaliteit van de afdeklaag op een aantal plaatsen niet deugt. Raadslid H. van der Zanden van de fractie heeft nu schriftelijke vragen gesteld aan burgemeester en wethouders. Hij verwacht vooral dat het college zich 'heel actief opstelt' en bij de provincie Zuid- Holland aandringt op maatregelen. alphen aan den run» robbert minkhorst Begin van dit jaar werden bo- demproeven in de voormalige gifbelt genomen. Zuid-Holland wilde weten of het vermoeden dat de deklaag niet overal in or de was, klopte. De resultaten van die proeven bevestigen dat vermoeden. Zo zijn in de afdek laag (die moet tegengaan dat giftige stoffen uit de belt aan de oppervlakte komen) verschil lende zware metalen en tolueen ontdekt. Ook bleek lang niet overal de dikte van 'de opgebrachte grond te voldoen aan de voorgeschre ven een meter. Op enkele plaat sen is de laag amper een halve meter diep. Verder hebben de bodemonderzoekers gemerkt dat er gassen in de belt vrijko men. Onduidelijk is of die ook hun weg naar boven zoeken. Ander luchtonderzoek moet dat nog aantonen. De fractie van Groen Links is vooral geschrokken van de aan wezigheid van tolueen. „In de deklaag is de zeer kankerver wekkende stof tolueen aange troffen. Is het college met ons van mening dat dit zeer zorge lijk is", zo vraagt de fractie. „En als er gemakkelijk aan toonbare hoeveelheden in de grond zitten, kun je je ook heel goed voorstellen dat er gassen ontsnappen", aldus Van der Zanden in een nadere toelich ting. Hij roept burgemeester en wethouders dan ook op om 'met spoed aan te dringen' op het vervolgonderzoek naar to lueen- en andere dampen'. Be halve dat, wil Groen Links dat het college ook werk maakt van de ophoging van de deklaag tot de voorgeschreven een meter. De partij vraagt zich verder af of omwonenenden al zijn ge waarschuwd. Ooit bleek uit een eerder bodemonderzoek dat zo lang mensen niet langer dan acht uur in de omgeving van de belt vertoefden, zij geen gevaar liepen. „Personeel en mensen die er wonen zijn er wel langer", aldus van der Zanden. „En als je voortdurend in die dampen ver keert, lijkt me dat erg slecht." Huisarts Lardenoije krijgt zilveren speld Jacobswoude leimuiden Huisarts J.G. Lardenoije heeft afgelopen zaterdag van burgemeester W. van Beek de zilveren speld gekregen van de gemeente Ja cobswoude. Van Beek reikte de speld uit omdat Lardenoije een kwart eeuw huisarts is in de dorpen Bilderdam, Rijnsaterwoude en Leimuiden. Dokter Lardenoije is een van de weinige huisartsen die zich nog met verloskunde bezighoudt. Verloskunde is een speciali teit van hem. Lardenoije is ook betrokken bij de opleiding van huis artsen van de universiteit van Leiden. 1 den run» Een20-jarige automobiliste uit Nieuwkoop jaterdagmiddag op de kruising van de Nieuwkoopseweg en de JUtkanaalweg in Alphen gewond geraakt bij een botsing met h andere auto. De Nieuwkoopse verleende volgens de politie in voorrang. Met nekletsel is zij overgebracht naar het Elisa- ;.j>hziekenhuis in Leiderdorp. j Alphense scholen voor tiaal onderwijs zijn officieel ingegaan in een orthope- Dgisch instituut onder de jn Op Maat. Wethouder F. k van onderwijs heeft de iwe naam van de instelling jlaag bekendgemaakt. Het j om de scholen St. Willi- rdus en De Zonnebloem r moeilijk lerende kinderen jde lom-school De Gulden el. De fusie is sinds dit soljaar een feit. t nieuwe onderwijsinstel- telt ongeveer 85 perso- ileden. die onderwijs geven bijna 400 leerlingen in de jjd van 4 tot 20 jaar. De drie l'e* jlen behouden hun huidige ntactljes. De allerjongsten en de joudere kinderen krijgen les schoolgebouwen aan de Dunantweg. De jeugd twaalf jaar volgt onderwijs ïn pand in de Jongkindt Co- L itraat. de vorming van het or- lagogisch instituut wil het bestuur 'maatwerk' le- ,We stemmen onze ken- ich bn deskundigheid beter op elkaar af', aldus Verbraak. De school rept van maatwerk omdat leerlingen on derwijs en begeleiding krijgen die aansluit bij hun behoeften. Daarmee loopt de Alphense in stelling vooruit op het landelijk beleid. In de nota Het Rugzakje van het ministerie wordt voor gesteld ouders van kinderen met leer- en/of opvoedingspro blemen een bepaald bedrag te geven. Met deze 'rugzak' kun nen zij hun kind op (bijna) ie dere school aanmelden. Op Maat sluit daar bij aan door ook de begeleiding van leerlingen en leerkrachten in het basison derwijs te verzorgen. Verder neemt de nieuwe school het voortouw in de vor ming van een expertisecentrum. Ook daar dringt het ministerie op aan. In deze expertisecentra moet alle kennis die nodig is voor het lesgeven aan de bege leiding van kinderen aanwezig zijn. Op Maat gaat nauw sa- menwerkèn met de schoolbege leidingsdienst om te bepalen welke problemen een kind heeft en welke school en welke bege leiding het best bij dat kind past. zoeterwoudeDick en Thilly van Leeuwen zijn de pompoenenkoning en koningin van de Zuidbuurtseweg. Met hun pompoen van 62 kilo won nen zij gisteren de eerste prijs (een beker) in de wedstrijd die de straat in Zoeterwoude dit jaar voor de tweede keer organiseerde. Dick en Thilly hadden zelf de zaden geplant en nadat die tot plantjes waren uitgegroeid, aan de buren gegeven. De zon heeft de rest van het werk gedaan wat resulteerde in veel grotere pompoenen dan vorig jaar. Toen woog de zwaarste pompoen 47 kilo. FOTO HENK BOUWMAN hik Angenent plant bomen in Wassenaar willem sprenkeler I Boerenervendagen die het ten weekeinde onder Wassenaar werden ge iden zijn een groot succes Lorden. Honderden mensen jchten een bezoek aan de ditionele boerderij van de kiilie Rodenburg waar de chting Landschapsbeheer lid-Holland verschillende ac- jteiten had georganiseerd, iel van de Boerenervenda- is om de mensen te laten hoe Landschapsbeheer b helpen bij het in oorspron- lijke staat terugbrengen van (ditionele erven. Karakteris- kenmerken van oude fcrenerven worden in stand houden of opnieuw aange- „Met de moderne be- ■fifsvoering van veel boerde- gaan deze traditionele Jimerken helaas vaak verlo- 1aldus M. Schildwacht van hdschapsbeheer Zuid-Hol- zaterdag was voorname- f bedoeld voor agrariërs en h aantal genodigden. Tijdens e dag werd voorlichting ge- n de boeren uit de jgeving. Ze kregen informa- ^jover de aanleg, het onder- 1 het gebruik van tradi- hele boerenerven. Speciale Henk Angenent (rechts) plant twee bomen op een boerenerf in Wassenaar. gast was Elfstedentocht-win naar en tevens spruitjeskweker Henk Angenent. Hij verzorgde de officiële opening door het planten van twee bomen. Zondag was de boerderij dingen over de boerderij en opengesteld voor het grote pu- keuringen van fruit. Ook kon bliek. Er was van alles georga- men zich een paar echte boe- niseerd voor de bezoekers. Er renklompen laten aanmeten of waren demonstraties, rondlei- een potje bijenhoning kopen. roelofarendsveen marieta kroft Gemeente Alkemade neemt maatregelen tegen permanente bewoning op camping De Braassem in Roelofarendsveen. Burgemeester en wethouders hebben eigenaar E. Lusink een brief geschreven met het ver zoek daar een einde aan te ma ken. „Nu gaat het nog om een vriendelijk verzoek", zegt hoofd bestuurszaken J. Oerlemans. „Over enkele weken gaan we controleren. Als er dan nog niets is gebeurd, beraden we ons op andere maatregelen." Oerlemans denkt aan uitzetting of een dwangsom. Volgens de gemeenteambte naar zijn vier caravans perma nent bewoond. De gemeente is daar achter gekomen nadat de mensen zich in het bevolkings register lieten inschrijven op het adres van de camping aan de Galgekade. De bewoners kun- |Omleiding) nen tegen de dreiging van be stuursdwang in beroep gaan. Eigenaar Lusink geeft de per manente bewoning onmiddel lijk toe. „Ik weet dat mensen na 1 oktober van plan zijn in hun caravan te blijven. Bij het kopen van een kavel heb ik ze gezegd dat ze alleen tussen 1 april en 1 oktober en verder de weekein den, schoolvakanties en feest dagen in hun vakantiewoning mogen blijven. Het staat boven dien in het koopcontract en de notaris heeft het ook nog voor gelezen bij de overdracht." Niettemin zegt hij het ze nog maals te vertellen. De Veense campinghouder zegt begrip te hebben voor het optreden van de gemeente. „Permanente bewoning mag niet, dat is landelijk geregeld." Volgens Lusink gaat het hier ook om een landelijk probleem. „Het speelt overal. Vooral op de Veluwe." e-Dorp is zaterdagmiddag idig uitgebrand. Ook de bo- Jerdieping van de buren T vlam. De schade bedraagt de brandweer enkele fien. De brand is zeer waar- Ijnlijk veroorzaakt door kort- fing in de stereoapparatuur. brand werd rond kwart één 's middags door de be iers zelf ontdekt. Zij zagen k onder een deur op de be enverdieping vandaan ko on 1. Het vuur greep zo snel om I heen, dat de bewoners veiligheid moesten Jgen. Drie bluswagens en I materiaalwagen van de er psen van Koudekerk, Bos- P en Leimuiden werden in- p om het vuur te bedwin- I Iets voor half drie hadden Be brand onder controle. Het nablussen heeft daarna nog eni ge tijd in beslag genomen. Of het afgebrande huis wordt op geknapt of dat er nieuwbouw op de plek nodig is, is nog niet duidelijk. Woningbouwvereni ging Volksbelang, de eigenares, laat dat afhangen van het on derzoek van de verzekerings maatschappij. Voor de bewo ners van het pand wordt van daag vervangende woonruimte gezocht. Drie blusvoertuigen wagens en een materiaalwagen moesten af gelopen zaterdagmiddag aan te pas komen om de brand in een woning in Hazerswoude-Dorp te bedwingen. De schade bedraagt volgens de brandweer zeker enke le tonnen. FOTO MARK LAMERS benthuizen marun kramp Het brandweerkorps van Ter Aar is afgelopen zaterdag op nieuw eerste geworden in de jaarlijkse kringwedstrijd. De winnaars kregen hiermee de wisselbeker in handen. Het korps kan de beker naast de twee oude wisseltrofees plaatsen. Die kwamen de af gelopen 25 jaar permanent in het bezit van het korps omdat ze drie keer achtereen wisten te winnen. Afgelopen zaterdag wonnen de zeven Ter Aarse brandweermannen door in 45 minuten speeltijd 1374 punten te scoren. Een goede tweede in Benthuizen werd het korps van Leimui den. Als derde eindigde het korps van Woubrugge. De brandweerkorpsen konden hun punten scoren in een gecompliceerd ongeval. Zij moesten ingrijpen bij een auto botsing, iemand bevrij den van een berg platen en een vat met gevaarlijke stof fen in veiligheid stellen. i

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 11