Ajax stuit op Udinese Hemmes kiest sterkste dubbel Sport jrtaan Mourad met rokko tegen Brazilië Scheidsrechter berooft Sparta van overwinning Patrick Scheurwater kiest voor zaalvoetbal Brunelsunergy nog voorlaatste Gary Kasparov blijft winnen \TURDAY AG 4 OKTOBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 kamp alweer de beste I ft Dennis Bergkamp is gisteravond opnieuw gehuldigd als m de maand in de Premier League. De Nederlandse jr van Arsenal was in augustus ook al de beste. Het is in felse voetbal nog niet eerder voorgekomen dat iemand u achtereen de Carling-trofee kreeg overhandigd. Zelfs erltona. de afgelopen jaren als uitblinker bij Manchester feelvuldig geroemd, kreeg dat niet voor elkaar. Onlangs BBC-kijkers drie doelpunten van Bergkamp bovenaan ^5-tien van mooiste goals van de maand. c in Portugese selectie ar» De Ajacied Dani is opgeroepen voor de WK-kwalifica- tnjd van Portugal tegen Noord-Ierland, volgende week IS|. Bondscoach Artur Jorge maakte gisteren de namen peters bekend. Portugal maakt nog kans op kwalificatie 'tfwK, volgende zomer in Frankrijk. Duitsland en Oekraï- Jeconcurenten. Dani is één van de negen opgeroepen Tlie niet in eigen land actief zijn. De andere legionairs ,ito en Figo (Barcelona), Dimas (Juventus), Nelson (As- 5, Helder (Deportivo La Coruna), Sousa (Dortmund), jCelta Vigo) en Pauleta (Salamanca). n voor het eerst buiten top 100 Voor het eerst is AC Milan op de jongste editie van DO van clubs, samengesteld door de internationale fede- voetbalhistorici en statistici niet terug te vinden. De |e club, waar Davids, Bogarde en Kluivert spelen, staat 2de plaats. Bovenaan staat onbedreigd Juventus. De Iderlandse vereniging is Ajax, op de 17de plaats. De ^sprong maakte 1860 München, van 225 naar 97. onalds wint in Vianen ^pe zaalvoetballers van McDonald hebben zich in de van de eerste divisie gehandhaafd. De Leidenaars gisteravond in Vianen met 5-4 van Formido. Bij rust (cDonalds met 4-3 door doelpunten van Hans van Mar- Herman van Marwijk en Sjaak de Boer. Nico Laken- grootte in de tweede helft de marge tot 3-5. Daarna werd [ver teruggedrongen, maar verder dan de 4-5 kwam For- {t. Bax verloor met 6-1 van Hovocubo. In Hoorn scoorde (art Bax voor de Voorhouters. V; tak Moskou en Sion op herhaling a FC Sion moet de uitwedstrijd in de UEFA-cup tegen 'Tloskou op 15 oktober overspelen. Dat heeft de UEFA Daarmee wijst de bond het protest van Sion toe. De betwistten het resultaat, omdat een van de doelen in tniet de reglementaire hoogte van 2,44 meter had. Uit n van UEFA-officials dinsdag voor de wedstrijd bleek loei inderdaad te laag was: 2 meter 27. Sion werd dins- id in Rusland uitgeschakeld na een 2-2 gelijkspel. Spar- het eerste duel in Zwitserland met 0-1 gewonnen. der Weerden uitgeschakeld (L: Chris van der Weerden is vijf weken uitgeschakeld, ïdiger liep donderdag tijdens de training een scheurtje ^strings op. Hij kwam verkeerd terecht tijdens,een tfening. De kwetsuur werd gisteren in het ziekenhuis Van der Weerden had de komende weken in Europees nfcoch niet kunnen spelen. Hij kreeg woensdag de rode i bet duel met Barcelona in de Champions League. rt. :io Santos uitgeleend im« Marcio Santos keert tijdelijk terug naar Brazilië, juurt de 28-jarige verdediger tot 1 januari 1998 aan Sao b Braziliaan reist dit weekeinde af naar de stad waar hij Iren is. Santos werd vorig seizoen tijdelijk uitgeleend pco Mineiro. Na zijn terugkeer kwam de Braziliaan bijna Ir in actie. Ook de nieuwe coach Morten Olsen stelde Jiet op. In het tweede van Ajax had hij evenmin het ver- ivan de trainer Jan Wouters. Ser Velde nieuwe leider Chris van der Velde is de nieuwe leider in het Mas- oernooi op de Efteling. Dat had de inwoner van Voor eerste plaats te danken aan zijn voortreffelijke tweede 66 slagen, een verbetering van^ijn baanrecord in rel. Bovendien werd Alexander Renders, klassements- er na de eerste dag, vrijdag op de vijfde hole gediskwa- regens een onreglementaire handeling bij het putten, ediger Van der Velde, die op de Efteling tot dusver nooit rkwam, bracht zijn totaal op 136. Hij heeft zes slagen igop Joost Steenkamer. „Er zijn pas 36 holes gespeeld (tekent die achterstand nog niets", zei de naaste ach- eveld in finale wereldbeker lymond van Barneveld is doorgedrongen tot de finale treldbeker dart in Perth. De Hagenaar versloeg in de dstrijd de Welshman Marshal James met 4-1In de fi de Haagse postbode vandaag de Australiër Peter Hink- Zuid-Hollander wint is hij de tweede Nederlander die Ibeker wint. Roland Scholten won de cup eerder. Het team heeft ook nog kans de finale te bereiken, maar dan jst de Engelse ploeg verslagen te worden. Winst brengt de eindstrijd tegen de winnaar van de halve finale tus- jnd en Wales. trs winnen landenprijs in Bremen jDe Nederlandse springruiters hebben gisteren revanche p op Duitsland voor de nederlaag tijdens de EK voor li Mannheim. Het kwartet Hendrix, Geerink, Tops en von tijdens het CSI van Bremen de landenwedstrijd strafpunten. De winnaars van het zilver tijdens de EK iuropees kampioen Duitsland en Zwitserland, met elk 8 en, achter zich. hijn in ledenraad Ajax Ed. van Thijn is donderdag tijdens de Algemene Le ttering van Ajax tot lid van de ledenraad gekozen. Naast A urgemeester van Amsterdam koos de vergadering ook Oevelen, De Groot en Van Zoest. 'ft er volgende week lational bij. Mourad (22) debuteert in de ■electie van Marokko, erdag een vriend- te interland afwerkt i Brazilië. De rechts- Sparta, pas sinds dit isisspeler, meldt zich chtend bij de selec- !en grote verrassing," in het Marokkaanse fen Gouwenaar. „Ik kom eigenlijk net kijken in het betaalde voetbal. Bij Sparta heb ik pas acht wedstrijden ge speeld. Ik ben blij dat trainer Hans van der Zee mij vanuit het niets een kans heeft gegeven. Ik denk dat ze in Marokko naar beelden van Eurosport kijken. Als ze dan ontdekken dat er er gens een Marokkaan speelt, stu ren ze er een scout op af. Maar ik had niets gehoord, totdat op eens de uitnodiging kwam. Het is waanzinnig. Ik zie wel wat me te wachten staat. Ik hoop dat ik aan spelen toekom, al is het maar een kwartiertje." maastricht anp opende echter in de 62ste mi nuut de score. Uit een hoek schop van Groenendijk liep Ma- rilia de bal het doel in: 0-1. MW liet zich niet ontmoedigen, bleef aandringen, maar stuitte con stant op Jansen. Den Dunnen had even later meer geluk: 0-2. In tegenstelling tot de eerste helft bood het tweede deel meer amusement en spektakel. Dat resulteerde in 73ste minuut in de aansluitingstreffer van Vol- mer. De Nooijer en Groenendijk waren ook nog dicht bij een Spartaanse treffer. Maar er kwam een Limburgse op het scorebord. Dank zij een blunder van Helmstrijd. MW: Van Duijnhoven; Plum (82. Ahannach), De long, Janssen en Luy- pers; Landzaal, Volmer, Joordens en Heubach (46. Perez); Nygaard en Bou- ma (65. Taiwo). Sparta: Jansen; Jaliens (87. Simons), Nieuwenburg, Marilia en Van der Meer; Jalink, Van der Laan, Groenen dijk en Den Dunnen (78. Noorlander); Dennis de Nooijer en Renfurm. Scheidsrechter Helmstrijd heeft Sparta gisteravond beroofd van de zege. De fluitist gaf in De Geusselt vijf minuten voor het einde MW ten onrechte een strafschop nadat Marilia de Deen Nygaard onderuit zou hebben gehaald. De Braziliaan had de MWer echter met geen vinger aangeraakt. Op het moment van de black out hadden de Rotterdammers voorsprong van 2-1. Volmer be nutte het buitenkansje (2-2) en in de chaos trok de verder goed leidende Helmstrijd ook nog geel voor de pratende Dennis de Nooijer en woedende doel man Jansen. De thuisclub kreeg in de eer ste drie kwartier de meest rëele mogelijkheden. Na de hervat ting kregen de Maastrichtena ren ook weer de beste kansen via Bouma en Joordens. Sparta Patrick Scheurwater. ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN noordwuk loman leefmans Patrick Scheurwater stopt met onmiddellijke ingang met voetballen voor Noord wijk. De rechterspits van de zaterdag hoofdklasser gaat weer zaal voetballen bij eredivisionist Hindstore uit Haarlem. Eind vorig seizoen had Scheurwater juist besloten om zich op veld- voetbal te concentreren en met zaalvoetbal te stoppen. Trainer Ruud Bröring betreurt Scheurwaters beslissing. „Zaalvoetbal op vrijdagavond combineren met het eerste van Noordwijk is uitgesloten. Dat hebben we een jaar met hem aangekeken en dat ging niet. Als hij na een uitwedstrijd in pakweg Groningen licht ge blesseerd of gewoon vermoeid terugkomt, moet ik de volgen de dag mijn hele speelplan omgooien. Noordwijk is een tolerante vereniging maar daar moesten duidelijke afspraken over komen en die hebben we, dacht ik, ook met Patrick ge maakt." Over de beweegredenen van Scheurwater om zo plotsklaps de zaal boven de open lucht te verkiezen, kan Bröring slechts raden. Dat Hindstore nog eens extra 'met de buidel heeft ge rammeld', is volgens de oefen- meester vrijwel zeker het ge val. Maar of hij het niet meer naar zijn zin heeft aan de Duinwetering of dat Scheur water vindt dat hij in de zaal beter tegen overtredingen wordt beschermd dan op het veld, daar moet Bröring het antwoord schuldig op blijven. „Hij is een publiekstrekker en in vorm is hij van grote waarde voor het team, dus ik kan niet anders spreken dan van een teleurstelling." Patrick Scheurwater was niet bereikbaar voor commen taar. Hij was aan het zaalvoet ballen. Miriam Oremans, Brenda Schultz, Mary Pierce en Sandrine Testud (v.l.n.r.) tijdens de loting voor de Federation Cup in het stadhuis van Den Bosch. FOTO ANP den bosch rene van hattum cpd-verslaggever De loting van Davis en Fed- Cup-wedstrijden gaat altijd ge paard met veel poespas, maar met weinig daden. Michele, het jongste meisje van de ledenlijst van de Nederlandse tennis- bond, hoefde gisteren in Den Bosch maar één naam te graai en en klaar was het hele week endprogramma. Ze trok Schultz-McCarthy. Dus begint kopvrouwe Brenda Schultz de finale om de Fed Cup. Tegen Sandrine Testud, nummer twee van de Fransen, vanmiddag om één uur. Daarna speelt Miriam Oremans tegen Mary Pierce en morgen beginnen Pierce en Schultz. Een verrassing die koppeling, welnee. De Nederlandse bonds coach Fred Hemmes had ruim van tevoren al laten doorsche meren dat de 'meiden' die de Verenigde Staten en Tsjechië opzij hadden gezet ook de finale zouden spelen. Dus Schultz en Oremans, alias de beuker en de vechtjas. Hemmes vond het wel lekker dat Pierce er bij was, jokte hij. „Want je wil toch van de sterk ste ploeg winnen", jokte hij nogmaals. Dat was natuurlijk grote onzin, getuige ook zijn verdere uitspraak en handelen. Hij verving op het laatste mo ment enkelspelreserve Kristie Boogert door Caroline Vis, dub- belspecialiste. „Omdat we wil len winnen. En met dit sterke dubbel leggen we de Fransen nog meer druk op om in de en kelspelen de punten te moeten pakken. Kristie was erg teleur gesteld, maar het gaat nu om het resultaat en niet om de sen timenten." Maar voor het beste resultaat zou het natuurlijk veel lekkerder zijn geweest als Pier ce, de nummer acht van de we reld, niét had meegedaan. Dat had Hemmes natuurlijk ook ge dacht, maar dat zei hij niet. Maar Pierce is fit, gretig en dus was het een logische keus van de Franse coach Noah. De Franse ploeg kwam een half uur te laat voor de loting („onze chauffeur was de weg kwijt"), maar verdere verrassin gen had Noah niet. Dé verras sing was de wissel Vis voor Boogert. De dubbelspecialiste was eerst wel opgeroepen, tien dagen geleden toen het officiële viertal moest worden opgege ven aan de ITF, weer bedankt, en er donderdagavond toch weer bijgehaald. „Omdat we uiteindelijk toch hebben geko zen voor het sterkst mogelijke dubbel", verklaarde Hemmes. Vis was overigens wel mee blij ven trainen, al hoorde ze er offi cieel niet meer bij. „Miriam en ik zijn een goed dubbel, maar Caroline en ik zijn beter", zei Neerlands beste dubbelspeelster Manon Bolle- graf. „Ik ben een pure dubbel speelster, zo eentje die de pun ten voor z'n partner opzet. Die moet dan wel agressief zijn aan het net. Dat is Caroline meer dan Miriam." Op de ranglijst van dubbelspeelsters staat de tamelijk onbekende 27-jarige Vlaardingse op de elfde plaats. Vis won dit jaar met de Indone sische Basuki twee toernooien. Bollegraf is de op zes na beste dubbelspeelster ter wereld. Omdat Schultz en Oremans topfit zijn nam Hemmes de gok om zonder echte enkelspel-re serve te beginnen. Bollegral „Stel dat het 2-2 wordt op zon dag en je kunt dan niet je sterk ste dubbel neerzetten dan ver wijt je dat jezelf altijd." En heel stilletjes, maar ook dat zei niemand hardop, gaat iedereen er vanuit dat het mor gen op 2-2 en een dus allesbe- slissende dubbel uitdraait. Daarin zullen Vis en Bollegraf nooit bezwijken onder zenuwen of druk. Beiden hebben een paar weken Amerikaans team- tennis achter de rug. Daarbij is alles toegestaan dat bij andere tenniswedstrijden is verboden. Het zijn wedstrijden tussen ste- denteams. Speelsters met zo veel mogelijk lawaai afleiden bij de opslag hoort er juist bij. De speaker fietst en schreeuwt tij dens de slagenwisselingen ge woon door. Bij 40-40 mag de serveerder kiezen of hij van links of van rechts serveert. En de coach mag op ieder moment een speelster vervangen door een ander. Bovendien zitten er niet zelden 10.000 doldwazen op de tribunes. „Misschien is dat zelfs wel het mooiste tennis dat er is", aldus Bollegraf. Van de Ermelose mogen de ruim 8000 man die vandaag en morgen naar de Brabanthallen komen best bij ieder punt op de banken gaan staan. En mag spreekstalmeester Van der Vooin zich voor één keer best eens chauvinistisch laten gaan dit weekeinde. „Zoals die Ame rikaanse speakers dat doen, lek ker opruien. Dit is maar eens in de dertig jaar man, misschien maak je het nooit meer mee." rotterdam gpd Bijna twee weken na de start van de Whitbread-vloot bij het Zuid-Engelse Southampton, zijn de meeste boten de Kaap Verdische Eilanden gepasseerd. In het deelnemersveld van tien ligt de Nederlandse inbreng, de BrunelSunergy, al vele dagen op de voorlaatste plaats. Het zal heel moeilijk worden om nog voor de finish van de eerste etappe, over zo'n twintig dagen in Kaapstad, een fors aantal plaatsen in te lopen. Het ver schil met de nummer acht (Swedish Match) is immers al méér dan honderdvijftig zee mijlen. „Doorzeilen," meldt schipper Hans Bouscholte, „ook al zijn we aan de verliezende hand. Er zit niets anders op. Het is frus trerend dat de verschillen met de andere boten groter worden. Toch zijn we nog in achtervol ging op Swedish Match en America's Challenge, de boten die het dichtst bij ons in de buurt liggen. Die willen we nog inhalen vóór Kaapstad." Hij en zijn crew worden in middels geholpen door de wind. De BrunelSunergy heeft de pas saatwinden gekregen, waarop zo vurig werd gehoopt. Een aantal dagen kampte de gehele Whitbread-vloot deze week met windstiltes en onvoorspelbare winden, zodat er op de oceaan vele 'parkeerplaatsen' ontston den. De Engelse zeilhoop Silk Cut meldde deze week zelfs een gemiddelde snelheid van 2,2 mijl gedurende zes uur. De volgende uitdaging zijn de Doldrums, het water tussen de Zuid-Amerikaanse en Afrikaan se continenten. Daar zijn de omstandigheden onvoorspel baar. Te vergelijken met een wasmachine: een boot vaart erin en weet nooit hóe en op welke positie zij eruit komt. Marcel van Triest kan daarover meepraten. De Rotterdammer, die als navigator is ingehuurd door het Noorse syndicaat In novation Kvaemer, vindt nog altijd dat hij de vorige Whit- bread ('93/'94) dóér heeft verlo ren. Van Triest navigeerde toen de Intrum Justitia en de achter stand die deze in de Doldrums opliep, was in die Whitbread (waarin nog alles in tijd en niet in punten werd uitgedrukt) niet meer te overbruggen. Grasshoppers kansloos De basketbalsters van Grasshoppers hebben gister avond kansloos verloren van Sneekhout/Lions. De Kat- wijkse ploeg incasseerde een 83-39 nederlaag, na een 33- 13 ruststand. De formatie van coach Martin Hoekstra begon ei genlijk aan een kansloze mis sie na donderdagavond ook al een zware competitiewed strijd te hebben afgewerkt. Barbara Nieuwenhuys maak te tien punten. Hoekstra was tevreden over het spel van junior Talia Versteeg, die voor negen punten zorgde. Nederlandse clubs loten 'gunstig' Nee, echt hardop werd het niet gezegd, maar toch was bij velen de opluchting groot. 'Gunstig tot zeer gunstig'; dat was de reactie op de loting bij Ajax, Roda JC en FC Twen te. Slechts bij Ajax klonk enige terughoudendheid door in de stem van trainer Morten Olsen, toen hij geconfron teerd werd met het Italiaanse Udinese. Maar bij UEFA Cupgenoot FC Twente, dat Aarhus uit Denemarken loot te en bij bekerwinnaar Roda JC in de tweede ronde ge koppeld aan Primorje uit Slovenië, zag men een vervolg in het EC-toernooi duidelijk zitten. den haag /geneve gpd Er gaat geen jaar voorbij of Ajax stuit in de Europa Cup op een tegenstander uit Italië. De afge lopen vijf seizoenen troffen de Amsterdammers Genoa, Torino, Parma, AC Milan en Juventus op hun weg. Gisteren, bij de lo ting voor de tweede ronde van de UEFA-Cup, werd het Udine se. „Een jonge, enthousiaste ploeg met een sterke drang naar voren", wist trainer Morten Ol sen gisteren al te vertellen over de huidige nummer elf van de Serie A. Udinese houdt er inderdaad een on-Italiaanse aanvallende speelwijze op na. De bekendste namen in de driemansvoorhoe de zijn die van Oliver Bierhoff en Marcio Amoroso dos Santos. Duitser Bierhoff vestigde zijn naam door in de EK-finale van 1996 tegen Tsjechië de enige twee doelpunten voor zijn reke ning te nemen. Amoroso wordt in Brazilië gezien als het groot ste talent na Ronaldo. Door de hevige concurrentie in de spits (Ronaldo, Romario, Anderson, Rivaldo) is hij echter nog geen vaste keus in de Braziliaanse se lectie. Andere opvallende spe lers bij Udinese zijn Deens in ternational Thomas Helveg en de van Anderlecht overgeko men Belgische middenvelder Johan Walem. Voorts maakt ex- Ajacied Eli Louhenapessy deel uit van de selectie. Maar net als bij Ajax, waar hij hoofdzakelijk in het tweede elftal speelde, komt Louhenapessy bij Udinese nog niet aan de bak. Hoofdscout Ton Pronk bekijkt morgen de wedstrijd tegen Sampdoria, over twee weken stuurt Ajax een afge naar Udinese-Empoli. RodaJC Trainer Martin Jol weet nu al wat voor vlees hij in de kuip heeft met het Sloveense Primor je. Toevallig bekeek de Roda JC- trainer twee weken geleden een videoband van de wedstrijd Branik Maribor-Primorje Ajdovscina. Zijn interesse ging uit naar de spits en topscorer van Primorje, een zekere Rudonja. „Een aardig voetbal lertje, maar wat ik van het ni veau in zijn algemeen vond zal ik maar niet zeggen. In elk geval dacht ik toen nog: 'God, dat zou een aardig clubje zijn om tegen te spelen." FC Twente Hans Meyer, coach van FC Twente, had een voorkeur voor Anderlecht en Aston Villa. Ploe gen met internationale uitstra ling en een rijke traditie. Aarhus biedt in de tweede ronde van de strijd om de UEFA Cup sportief gezien voor FC Twente wel het meeste perspectief. „Maar als ze Nantes uitscha kelen, betekent dat wel dat het een sterke ploeg is", reageerde de Duitse trainer. Aarhus speelde in de eerste ronde tegen Nantes op eigen veld gelijk (2-2) en won in Frankrijk het duel verrassend met 1-0. „Karaktervoetbal, atletische sterke spelers, meer voetballend vermogen dan bijvoorbeeld Lil- leström", analyseerde Meyer de tegenstander. Aarhus speelt zondag tegen Lyngby, op de zelfde dag dat FC Twente tegen FC Groningen aantreedt. Assis tent-trainer Fred Rutten be zoekt waarschijnlijk de Denen. Complete loting in de rubriek 'Score- open f-lijn was er voor de Span jaard geen houden aan. Hij kon slechts lijdzaam toezien hoe zijn opponent de ene na de an dere fiachtzet produceerde. Op de 35ste zet gaf Sjirov zich ge- tilburg anp Aan de zegereeks van Gary Kasparov is ook in de zesde ron de van het Fontys-schaaktoer- nooi geen einde gekomen. Gis teren versloeg hij de 18-jarige Peter Leko. De Rus liep een half puntje uit op Vladimir Kramnik, die te gen Judit Polgar niet verder kwam dan remise. De jonge Rus kreeg op de tweede plaats ge zelschap van zijn landgenoot en vriend Peter Svidler, die in een prachtige partij Alexej Sjirov te rugwees. Kasparov kreeg met wit groot voordeel. Een uit nood geboren stukoffer hielp Leko weinig. Hij kreeg weliswaar drie pionnen voor het stuk, maar zijn stelling was veel te passief. Na 31 zetten moest Leko zich dan ook ge wonnen geven. Svidler, drievoudig Russisch kampioen, stal in de zesde ron de tegen Sjirov de show. Met zwart kreeg hij al kort na de Paulssen-variant van het Sicili- aans duidelijk voordeel. Met het actieve zwarte loperpaar en een wonnen. De gelukkigste van de zesde ronde was Judit Polgar. Ze heeft meer 'angstgegners' maar Kramnik is ongetwijfeld de grootste. Bijna twintig keer ver loor ze al van de Rus, rapidpar- tijen meegerekend. Er stonden slechts een paar remises tegen over. Ditmaal had ze het in een positionele stelling wederom moeilijk maar op wilskracht kwam Polgar heel ver en hield ze met een pion minder stand. De Nederlanders beperkten zich de laatste twee ronden tot het spelen van remises. Piket bereikte met wit niets tegen de sterk spelende Alexander On- itsjoek en berustte na 23 zetten in een puntendeling. Van Wely probeerde Laurier te verrassen, maar de Parijzenaar toonde aan dat het Siciliaans weinig verras singen voor hem kent. Na 32 zetten werd de vrede getekend. nijn :eds toet ïuis zijn eid. ïeer ond ias- 1) af am- nde ber) had ïoet ren, toe- eest het rs te Eb- WK dus iig. hts- ïzelf ver- ?eds zijn. alle- Dat ;ele- ders :sul- r. Ik dra- de if ik ïl-15 1-18. 21-9 6-2-1. (VSt) (Slw) ta) 6- Black a). 8. bread WK thurst Mo-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23