SSport Feyenoord opgelucht ■KfcSI 09 Een prachtig steekspel voor twee heren k i m Tvi 'Cruz uit goede hout gesneden' Titelverdediger heeft geen moeite met Sparta Praag Manchester krijgt Juventus wel klein DONDERDAG 2 OKTOBER 1997 Legioen helpt ploeg over dode punt De eerste poen, bijna 1,4 miljoen gulden, is binnen. De eerste kostbare punten dank zij de 2-0 zege op Kosice ook en mede daardoor sloeg Feyenoord gisteravond in de Kuip een dubbelslag. Het avontuur in de Champions League was niet in één klap voorbij en voor de leiding van de Rotterdamse club kwam heel snel de bevestiging dat de confrontatie met de spelersgroep, met alle publici teit eromheen, de moeite waard was geweest. i «l - ROTTERDAM MARCEL V Het fundament onder het Feye noord van Arie Haan zou slecht zijn als het elftal na de perikelen van de afgelopen week daad werkelijk ineengestort was. Maar toch had het eerste thuis duel in de Champions League door alle herrie een speciaal tintje gekregen. De coach voel de het. de spelers voelden het én de supporters begrepen het. In tijden van nood leert men I zijn vrienden kennen. In tijden van nood, zo weten de spelers na gisteravond, is het legioen de i grootste vriend die men heeft. Het was ook zo ongeveer het eerste onderwerp dat Arie Haan na afloop aansneed. De hartver warmende reacties van het pu bliek waren voor hem en zijn spelers de bevestiging dat er voldoende steun is voor zijn ploeg en voor de mensen die het op dit moment in de Kuip het allermoeilijkst hebben. Het tweede optreden van Feyenoord op Europees niveau kende in elk geval aanzienlijk meer hoogtepunten dan de dra matische vertoningen in Turijn en Groningen. lerzy Dudek i groeide als doelman uit tot de beste speler van het veld. De Poolse doelman redde Feye noord in de openingsfase waar in de interne problemen van de laatste weken nog een vervolg leken te krijgen in het tweede Champions League-duel. Du- dek, die zich de eerste maanden nog geen betrouwbare vervan ger van Ed de Goey had kunnen tonen, trok zijn gezicht achteraf in een brede glimlach. ,.lk ben een gelukkig man." jubelde hij. „Dit was mijn beste wedstrijd voor Feyenoord tot nu toe. Goed voor mijn zelfvertrou- Niet alleen voor dat van Du- dek trouwens. Héél Feyenoord putte er moed uit. Door de zege werden de interne problemen naar de achtergrond geschoven. „De grote winst is dat we weer voor elkaar door het vuur zijn gegaan," vond uitblinker Gio vanni van Bronckhorst. „Dat was de laatste weken niet altijd het geval. Het is d$n ook goed dat we met z'n allen om de tafel hebben gezeten. Dat is soms beter dan trainen. Nu hebben we ons van een betere zijde la ten zien. Alleen in de eerste mi nuten hadden we het even moeilijk. Kosice speelde toch anders dan we hadden ver wacht." Zoals vaak dit seizoen stak Van Bronckhorst met kop en - 'WÈSLt Julio Cruz reageert attent nadat de bal via de lat v schouders boven zijn collega's uit. Het was, gelet op zijn wer velende optreden van de laatste weken en gelet op de geweldige ontwikkeling die de linkermid denvelder doormaakt, geen ver rassing dat hij na 25 minuten de wedstrijd openbrak. Van Bronckhorst zocht het avon tuur, durfde zijn directe tegen standers met 'power' te passe ren en kon halverwege het eer ste bedrijf alleen nog met grove middelen worden afgestopt. Andras Telek, de libero van de Slowaken, schopte Van Bronck horst tegen de vlakte op het moment dat hij het zestienme ter-gebied binnendrong. De chaotisch leidende Franse arbi ter Alain Sars, die Feyenoord voor de pauze weinig gunde, was overtuigd van de boze op zet en liet Jean-Paul van Gastel vanaf elf meter aanleggen. Feyenoords penalty- en vrije i het veld is teruggekaatst en scoort zijn eerste treffer voor Feyenoord in de Champions League. Uit een vrije trap van de Bra bander kon Julio Cruz, die de bal zag terugspringen van de lat, tien minuten later nummer twee binnen koppen. Met een beetje geluk zou de score in de slotfase tot grote hoogte zijn op gelopen. Maar beide doelpalen, een handvol Slowaakse benen en de vuisten van doelman La- dislav Molnar vormden in de tweede helft te grote obstakels bij schoten van Van Bronck horst, Kees van Wonderen en George Boateng. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel (61. Boateng), Picun, Fraser en Graff; Bos- velt (88. Connolly), Van Gastel, Van Bronckhorst en Komejev; Cruz en San chez (80. Van Wonderen). FC Kosice: Molnar; Kozak. Telek, Spi- lar en Dzurik; Sovic (85. Ljubarskij), Zvara. Kral (66. Faktor) en lanocko; Se- menik (71. Rusnak) en Kozlej. Arie Haan ontspannen na 2-0 zege Trainer Arie Haan gaf eerlijk toe dat het spel van Feyenoord tegen FC Kosice (2-0) niet fan tastisch was. „Maar ik heb bij ons ten minste weer bereid heid gezien. Om goed te spe len, om voor elkaar te werken. Dat was prettig om te consta- Haan maakte na afloop een ontspannen indruk. „Of ik op gelucht ben? Ach, wat heet. Ik weet hoe het werkt in de voet ballerij. Na alle verhalen in de media over de perikelen in de ploeg was de druk groot. Bo vendien moesten we winnen om in de Champions League in de race te blijven. Al met al mag ik daarom met dit resul taat niet ontevreden zijn. Haan erkende dat zijn ploeg in de beginfase aan een achter stand was ontsnapt. „Die kans voor Kozlej was een moeilijk moment. De redding van Du dek was heel goed. In de slotfa se voorkwam hij op identieke manier opnieuw een doelpunt. Iedereen mag zeggen en den-' ken wat hij wil over Dudek. Maar ik vind het gewoon een goede keeper. Dat heeft hij nu wel bewezen, dacht ik." Haan was ook over de Ar gentijnse spits Cruz redelijk te spreken. „Hij heeft misschien niet al te best gespeeld. Maar met zijn inzet heeft hij laten zien, dat hij toch uit het goede hout is gesneden. Zijn gele kaart vond ik een beetje over dreven. Gelukkig heeft het pu bliek hem goed opgevangen. De fans waren over het alge meen heel positief. Ze hebben de ploeg op sommige momen ten over het dode punt heen geholpen." Advocaat en Van Gaal drukken stempel op boeiend gevecht RUSWUK ANP BARCELONA MARC HOEBEN Op één moment, ergens diep in de tweede helft, stonden ze aan de zijlijn slechts enkele meters van elkaar verwijderd. Verhit door de ambiance van het ge noeglijk trillende theater Camp Nou, bij een voetbalwedstrijd met de beleving van een stie rengevecht en op een avond vol kreten van verrukking 'en wan hoop. In dat ene, korte ogenblik kwamen alle elementen van de .meeslepende strijd tussen Bar celona en PSV (2-2) samen. Louis van Gaal keek niet naar rechts. Dick Advocaat keek niet naar links. Maar ze hadden in die fractie van een seconde alles willen geven om de gedachten van de ander te kunnen lezen, als twee schakers in de tijd noodfase loerend op de beslis sende zet. De wereld keek in de tweede groepswedstrijd van de Cham pions League over de schouders van twee representanten van I het Nederlandse trainersgilde 'mee en zag dat het goed was. Barcelona en PSV speelden gis teravond een ronduif amusant iduel, met individuele hoog standjes (bijvoorbeeld Rivaldo), persoonlijk drama (Van der Weerden) en zowaar enkele menselijke trekjes bij de heren IVan Gaal en Advocaat. De twee coaches maakten een paar in- I schattingsfouten. En misschien juist wel daardoor werd de voet balliefhebber op zijn wenken bediend. Advocaat dacht het avontuur aan te kunnen gaan met Chris van der Weerden op de erkende tuimelaar Figo. Maar al binnen 135 minuten zag de onbezonnen PSV'er, in de competitie nauwe lijks spelend, twee keer geel - en dus rood - van de Duitse scheidsrechter Helmut Krug. Volkomen onnodig, door dom me overtredingen ter hoogte van de middellijn. Advocaat: „Terwijl ik van tevoren nog zo had aangegeven dat Figo altijd loert op dat soort overtredin gen." De PSV-trainer had de kans in te grijpen na de eerste kaart voor Van der Weerden. Hij veer de geïrriteerd op van de bank. 'Maar ging toch weer zitten. „Het elftal, en dus ook Van der Enrique de 2-1 scoorde en zo een dekkingsfout van Cocu af strafte - en twee nadelen. Beide Eindhovense doelpunten vielen de invaller aan te rekenen. Van Gaal: „Met elf tegen tien heb je mensen met een goede pass no dig. Daarom heb ik Guardiola erin gezet. We moesten nu een maal risico's nemen." Van Gaal had de poort in het centrum van de verdediging open gezet. Camp Nou zag een steekspel tussen twee heren vol trekken. Een verschil van hon derden miljoenen guldens op de begroting, het was opeens niet meer relevant. Met één speler minder maakte PSV twee keer (Cocu en Möller) een ach terstand ongedaan. Van Gaal dacht de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar Advocaat deed de beste zet van de avond. Wim Jonk moest na een tik naar de kant, Peter Möl ler mocht in zijn plaats opdra ven. De Deen, eigenlijk hard op weg de miskoop van het jaar te worden, deed op aangeven van een andere invaller, Nilis, wat niemand voor mogelijk hield: hij draaide om zijn as, via de voet van Sergi zeilde de bal over Barcelona-doelman Ruud Hesp. PSV rolde vier minuten voor het einde jubelend over hem heen. Zelf bleef Möller, de kri tiek op zijn persoon kennende, een nuchter man: „Het was een prachtige goal en misschien ook belangrijk voor mijzelf. De con currentie is bij PSV groot. Maar ik heb voor vier jaar getekend, je kunt er van uitgaan dat ik nog genoeg kansen krijg me te be wijzen." Misschien was Advocaat, met een blik op de klok, al bij het in brengen van Möller ten einde raad. Misschien ook niet. Want het kan nauwelijks toeval zijn dat hij in zijn loopbaan slechts één keer van Van Gaal heeft verloren en de laatste zes keer ongeslagen bleef. Maar de ploeg kreeg alle lof. „Het is grote klas se wat de jongens hebben laten zien. Barcelona had angst voor ons. En ik heb alles gezien wat voetbal zo mooi maakt." Titelverdediger Borussia Dort mund had geen moeite met Sparta Praag. De Duitse ploeg won met 4-1. Herrlich kopte na 20 minuten raak. Chapuisat maakte in de tweede helft met een schuiver 2-0. Heinrich en nogmaals Chapuisat brachten de stand op 4-0, Siegl was ver antwoordelijk voor de Tsjechi sche tegentreffer. In de andere wedstrijd in groep A had Parma tegenstan der Galatasaray al in de eerste helft op de knieën met doelpun ten Van Sensini en Crespo (2-0). Real Madrid (groep D) be haalde de tweede overwinning en bezorgde FC Porto de twee- Boudewijn Zenden klimt op de rug van Sergi. Ruud Hesp heeft de bal al gekeerd. Weerden, begon juist op dat moment beter te draaien." Collega Van Gaal beïnvloedde ondertussen met het inwisselen van verdediger Nadal voor de amper fitte Guardiola sterk het beeld van de tweede helft. Het bracht Barcelona één voordeel - Guardiola gaf de pass 1 PSV: Waterreus. Van der Weerden, Stam, Faber en Numan; Petrovic, lonk (82 Möller) en Cocu; Iwan (40. Vam- pela). De Bilde en Zenden (69. NUis). LONDEN HANS GELEUNSE CORRESPONDENT De Engelse bondscoach Glenn Hoddle snorde gisteravond van tevredenheid na de ver diende 3-2 overwinning van Manchester United op Juven tus. Engeland treedt volgende week aan tegen Italië en dus was de zegevan United 'een psychologisch heel belangrijke overwinning'. Hoddle: „Dit toont aan dat we ons met het besten kunnen meten." Daar was gisteravond echter wel een ondermaatse prestatie van Juventus voor nodig. De Italianen speelden met mis plaatste superioriteit na een supersnel (in de 24ste secon de) verkregen voorsprong. Spits Del Piero scoorde nadat de United-verdediging ten on rechte van buitenspel uitging. United miste op het mid denveld de breker en inspira tor Roy Keane, die vermoede lijk een zware knieblessure heeft opgelopen. Nicky Butt kwam voor hem in het veld, maar moest al snel met een blessure afhaken. Met vervanger Paul Scholes had coach Ferguson echter een goudvink bij de hand. Scholes bracht United halver wege de tweede helft op voor sprong, een gelukkig doelpunt Champions League 1-1 ST. 2-0, 69, I (Dui) - Spar i 1-0, 59. Cha- 75. Cha- 46 500! (1-0). 20 -0, 69. Heinrich 3-0 i-0. 76. Siegl 4-1. Sch» (Dortmund), Obajdin (Tur) 2-0 (2-0). 1 Scheids- Toeschou- Sensini 1-0. 39. Ci 15.922 Gele ka= o 2-0 Scheid (Zwi). Toes Okan (Gal 2 2 0 0 6 5-1 2 1 1 0 4 2-0 2 0 111 1-4 2 0 0 2 0 0-3 S Kosice (Slw) 2-0 (2- 1-0 (strafschop), 35. Sars (Fra Bor Dortmund Sparta Praag Galatasaray Groep B. Feyenoord (Ned) - 0). 26 Van Gaste Cruz 2-0. Scheids, ouwers: 35 0C Feyenoord: Dudek, FC Kosice: Molnar; Kozak. Telek. Spilaren Dzurik, Sovic (85. Ljubarskij). Zvara, Kral (66 Faktor) en Janocko; Sernenik (71. Rusnak) en Kozlej Manchester United (Eng) - Juventus (Ita) o (Spa). Toeschouwers: 5 Chester United^Schmeic 1.425. Rode s,2x geel) el; Gary Ne- FOTO GPD/CEES KUYPER 2 2 0 0 6 6-2 2 10 13 7-4 2 0 0 2 0 0-5 jona (Spa) - PSV (Ned) 2-2 (0-0). 61. (rug (Dui) Toeschouwi Celades en Sergi, Ciric t/3. Hizzi) in Figo. r Weerden, Stam Faber en Numan; Petrovic. Jonk (82 Mol Ier) en Cocu. Iwan (40. Vampeta). De Bildi 100.000. Gele kaart: As- prilla (Newcastle United). Dinamo Kiev: Shovkovski; Loezjny (41 Be- zjenar), Golovko, Vasjtsjoek en Dmitroelm; Kossovski, Goesin, Kjatskevitsj (74. Radts- jenko) en Belkevitsj (68. Mikhailenko); ton, Peacock. Lee (45 Ket- a (23. Tom 2 1 1 0 4 5-3 2 1 1 0 4 5-4 2 0 111 4-5 2 0 111 3-5 de nederlaag, 2-0. Hierro scoor de in de eerste helft, Raul na de rust. Olympiakos Piraeus werd in het Noorse Trondheim over klast door Rosenborg, 5-1 Pieter Huistra bezorgde Lierse SK het eerste punt. De linker spits maakte in de 88ste minuut de gelijkmaker tegen Sporting Lissabon (1-1). De Portugezen waren eerder aan de leiding ge komen door Leandro. Bayem München is in groep E nog zonder puntverlies. De Duitse kampioen won met 3-1 bij IFK Göteborg. Jancker en Hamann zorgden voor 2-0 bij de rust. Vlak voor tijd bracht Lu- cic de spanning nog even terug, in blessuretijd zorgde de Brazi liaan Eiber voor 3-1. 5 (Gri) 5-1 (3-0). 13. Bra n (Noo) - Olympiakos l. Strand 3-0, 56. Rush- d (Spa) 0-2 (0- Porto). Roberto Carlos. 2 2 0 0 6 6-1 2 10 13 6-5 2 10 13 2-5 Besiktas (Tur) - Paris Saint Germain (Fra) 3-1 (2-0). 4 Oktay 1-0, 41. Oktay 2-0. 66. Simone 2-1, 84. Ertugrul 3-1. Scheidsrechter: Benkö (Oos). Toeschou- Scheidsrechter: 1-2, 90. Eiber 1-3. omdat de slecht leidende Spaanse scheidsrechter hin derlijk buitenspel van ploeg maat Sheringham (die 1-1 maakte) over het hoofd zag. In de allerlaatste minuut be kroonde uitblinkende linker spits Giggs een rush langs twee verdedigers met een knalhard schot in de linkerbo venhoek. Zidane maakte er even later uit een vrije trap nog 3-2 van. Juventus verloor in de twee de helft ook middenvelder "De- schamps die tegen zijn tweede gele kaart opliep. Ferguson zei na afloop grappend dat United nu toonaangevend is omdat het de 'absolute nummer één' verslagen had. Zijn grote Concurrent Kenny Dalglish klopte zich in Kiev iets minder nadrukkelijk op de borst. De coach van Newcasde United zag Dynamo Kiev in de eerste helft een 2-0-voor- sprong nemen. Bovendien viel sterspits Asprilla met een bles sure uit. Het geluk zou New casde echter toch toelachen. De Kiev-keeper liet eerst een slap schot van verdediger John Beresford door zijn handen en benen glippen. In de slotfase verraste een schot van Beres ford degoalie opnieuw, dit keer omdat het van richting werd veranderd. n2 2 0 0 6 5-1 2 10 13 4-3 2 10 13 3-3 e SK (Bel) - Sporting Lissabon Martins (Sporting Lissabon) AS Monaco (Fra) - Bayer Leverkusen (Dui) 4-0 (1-0). 30. Henry 1-0, 73. Ikpeba 2-0, 84. Henry 3-0, 90. Ikpeba 4-0 Scheids rechter Elleray (Eng). Toeschouwers: lins (Monaco) sSrtmgL UEFA overweegt grotere groepen DÜSSELDORF De UEFA overweegt om de ojd- zet van de Champions League opnieuw té veranderen. In plaats van zes groepen van vier clubs zouden er vier groepen van zes ploegen moeten komen. In dat geval spelen deelnemen de teams tien groepswedstrij den. Een oplossing voor de vier extra speeldagen zou liggen in hervorming van de kwart- en halve finales. Die bestaan dan beide uit een enkele wedstrijd, waarbij het thuisvoordeel gaat naar de ploeg die in de groep het hoogst geëindigd is. Dan moet de UEFA nog twee speel dagen zien te vinden in de over volle internationale kalender. Wanneer de bond een oordeel velt over het plan is onbekend.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27