Personeel wil harde MEOB acties 'Leuk dat veel van die oude liedjes nog bestaan' fik ben een doener, een initiator' 'Wie het advies krijgt weg te gaan, is natuurlijk niet blij' Leiden Regio Oegstgeestse Montessorischool naar Pabo of Hofbrouckerlaan )rie jaar cel voor overval op Leidse videotheek 595 ONDERDAG 2 OKTOBER 1997 CHEF HANS JACOBS. 071-5356414. PLV -CHEF RUDOLF KLEUN, 071-5356436 en no Smitsloo wil wel wethouder worden •EGSTGEEST JUDY NIHOF l Kakenman Menno Smitsloo Lliet zichzelf wel wethouder ■Korden in Oegstgeest. Zijn Wartij. de WD, heeft hem ge vraagd na te denken over het S'ethouderschap na de ver- iezingen van komend voor- lar. En Smitsloo is 'best be- ;id het te overwegen'. Al is et met een slag om de arm. [e kunt het wel ambiëren, Siaar er is nog een heel oortraject. Wat zegt de le- envergadering? Hoe kom je it de verkiezingen? En hoe aan de college-onderhande ngen?" i En dan is er nog een factor: fc le portefeuille. Smitsloo joeft niet zo nodig wethou- Ier van welzijn te worden, baarvan heeft hij niet genoeg tennis. ..Ruimtelijke orde- ling, financiën, cultuur, eco nomische zaken, regionale lamenwerking - die zaken iggen veel meer op mijn ter- •ein." Aan het wethouderschap jitten volgens Smitsloo 'heel jositieve kanten". ..Ik ben sen doener, een initiator. Ik len gewend zelf zaken op te Menno Smitsloo is in voor het wethouderschap in Oegstgeest. af. „Als je zo hoog op de lijst staat (Smitsloo staat voorals nog derde, red.), moet je ten minste bereid zijn om in de raad te gaan zitten, vind ik." Dat hij geen raadservaring heeft, ziet Smitsloo niet als be zwaar tegen het wethouder schap. „Ik heb zeker twintig jaar ervaring met de politiek. Verder heb ik als bestuurslid voor de WD hand- en span diensten verricht. Alleen was dat op de achtergrond." Als wethouder zou hij Oegst geest graag 'goed willen profi leren'. „Ik vind niet dat we Oegstgeest aan Leiden moeten plakken. Dat is helemaal niet nodig. Er zijn voldoende rand gemeenten waar we ook naar kunnen knipogen. Welke? We zouden bijvoorbeeld met War mond kunnen praten over sa menwerking. Maar dit zeg ik op persoonlijke titel, niet vanuit WD-beleid." Smitsloo ziet in de politiek een nieuwe uitdaging. Hij heeft er nu ook tijd voor. „Ik ben al een paar jaar niet alleen meer zakelijk in de weer. De bedrijfs- zetten. Of het nu om verenigin gen gaat of bedrijven." Maar foto dick hocewoning makelaardij heb ik al afgesto- ook een minder prominente rol ten en een fabriek van mij ben als raadslid slaat Smitsloo niet ik aan het overdragen." Bonclen stellen ultimatum Het personeel van het Oegstgeester Marine Electronisch en Optisch Bedrijf (MEOB) wil ver gaan om te voorko men dat het alsnog wordt opgescheept met een 'volstrekt onvoldoende' reis- en onkostenvergoeding. Gisteren hebben de bonden CFO en AbvaKabo een overeenkomst bereikt over verder en vooral harder verzet tegen de ver huisplannen en de bijbehorende compensatie van het ministerie van defensie. „Eerder hebben we al softe ac ties gehouden. Dat gaan we nu natuurlijk niet meer doen", waarschuwt AbvaKabo-voorman X. van de Scheur. op grof geschut bijzonder groot. „Ze zijn bereid van alles te doen. Ik moet er zelfs meer op gaan letten dat niets uit de hand gaat lopen." Volgens de vak bondsman heeft de teleurstel ling over de halsstarrige hou ding van de werkgever geleid tot agressie onder een deel van de CFO-achterban. Werknemers van MEOB zijn teleurgesteld over de reis- en onkostenregelingen die het mi nisterie van defensie heeft op gesteld ter compensatie van de OEGSTGEEST MARCEL SMEETS Beide bonden gaan nu onder zoeken welke vormen van actie voeren 'het beste passen bij de huidige situatie'. Komende dinsdag gaan ze weer rond de tafel en komt er een 'keihard ul timatum'. „Ik denk dat 1 no vember daarvoor een normale termijn is", zegt Van de Scheur. Volgens M. Oskam, die on derhandelt namens de vakbond CFO, is de bereidheid onder de werknemers om over te stappen bedrijfsverhuizing van het de fensie-onderdeel naar Den Hel der. Voor het personeel dat meeverhuist, heeft het ministe rie een onkostenvergoeding van zestienduizend gulden bruto in petto. Voor de werknemers die in de Leidse regio willen blijven wonen, wil Defensie voor een periode van drie jaar de onkos ten vergoeden. Waarschijnlijk krijgen de pendelaars wel de beschikking over een eigen bus, maar Defensie wil de reistijd niet klokken voor het salaris. „Wij hebben vorige week met onze leden gesproken. Die zei den dat het plan dat is vastge steld door Defensie, onvoldoen de is en niet kan worden geac cepteerd", zegt Oskam. „We hebben nu de opdracht gekre gen om met de AbvaKabo te be praten welke mogelijkheden er zijn om het plan meer accepta bel te maken." Daarvoor sluit ook Oskam niets uit. „Het is duidelijk dat we naar andere vormen moeten zoeken. Politiek wil niet kiezen tussen ippels en peren OEGSTGEEST MAARTEN KEULEMANS )e fracties van CDA, WD en )66 voelen zich voor het lok gezet door de Oegst- eestse wethouder van ver eer G. van Eisen. De wet- ouder wil de politiek laten iezen tussen ofwel een root 30-kilometergebied in et hart van Oegstgeest, of- vel een verkeerscamera die p zes kruispunten in Oegst- eest rood licht-overtredin- en registreert. „En dat is oeien met paarden en ap- elen met peren vergelij- verwiji E. van den losch (CDA) de wethouder. De Oegstgeestse raad vindt langer dat de gemeente en roodlichtcamera moet open om verkeersovertre- ers aan te pakken. Van El- en wil het geld dat beschik - aar is echter liever uitgeven an zaken als verkeersdrem- els en wegversmallingen. )ie gaan langer mee en leve- en meer verkeersveiligheid ip. redeneert hij. Van Eisen heeft de raad lan ook een opmerkelijk anbod gedaan: in ruil voor én verkeerscamera kan de childersbuurt langzaam- erkeergebied worden. Op ie manier zou de hele noor- elijke helft van Oegstgeest O-kilometerzone worden. )aarnaast zou er nog geld (verblijven om de omgeving an de scholen in de Bloe ien- en Schildersbuurt ver- eersveilig te maken. Het aanbod van Van Eisen iel de collegepartijen D66, VD en CDA gisteravond chter toch wat al te rauw op iet dak. ,,U doet nu wel alsof it een heel democratische euze is", zei Van den Bosch. Maar eigenlijk is er hele- laal geen sprake van een chte keus." WD'er Kotterman sprak van 'het likken of stikken-effect'. )ver één ding was men het ens: Van Eisen moet meer iformatie geven over de oor- en nadelen van ver- .eerscamera's, meer alterna- ieven bieden en het effect verkeersdrempels en wegversmallingen op het erkeer hebben beter in kaart xengen. Leefbaar Oegstgeest, tot oor kort verklaard voorstan- er van de roodlichtcamera, ivijfelt. „Ik heb diverse ex- terts geraadpleegd," zei Lisman. „En mij is .steeds erteld dat verkeerscamera's en heel betrekkelijke wer inghebben." Voor Lange Voort-bewoner I. de Groot is het duidelijk waar de politiek voor moet iezen. „In de buurt waar ik woon heb je niets aan came- Ik zou ervoor willen •leiten dat u structurele naatregelen neemt," liet hij le raadsleden weten. Wannondse opa 's en oma 's vieren Dag van de Ouderen op school WARMOND DORITH LIGTVOET „Eén, twee, kopje thee. Drie, vier, glaasje bier". Vol overgave draaien opa's en oma's een enorm springtouw rond op het speelplein bij de Warmondse basisschool De Alleman. En na tuurlijk moet daar ouderwets bij worden gezongen. Tachtig War mondse ouderen bezochten gis teren de drie plaatselijke basis scholen. Op déze manier werd in het dorp de 'Dag van de Ou deren' gevierd. „Dit jaar staat de vraag cen traal hoe jongeren tegen oude ren aankijken. We wilden het contact over en weer stimule ren. Daarom hebben we scho len benaderd om mee te dQen", vertelt A. Kuckartz van de Stich ting Welzijn Ouderen Sassen- heim-Warmond. Het schoolprogramma is na tuurlijk een beetje aan het be zoek aangepast. Dus rustige oe feningen tijdens de gymnastiek les. een vouwlesje en vooral: veel liedjes. Oude en nieuwe wel te verstaan, want de opa's en oma's willen graag weten welke 'songs' hun kleinkinderen tegenwoordig op school leren. De kleuters in de klas van juf Angélique zijn in het begin wat bedeesd als ze zoveel zilvergrij ze kuivëh het lokaal zien bin nenkomen. Maar na een paar spelletjes is dat over. Je kan zelfs nog wat van ze leren, blijkt als twee oma's spontaan het twee de couplet van 'Onder moedèrs paraplu' aanheffen. De ukkies luisteren verrast. „Ik heb zelf 22 kleinkinde ren", zegt oma Van der Hulst la ter. „Dat verklaart waarom ik wat zingen betreft in vorm blijf." Het is voor haar niet de eerste keer dat ze een moderne school bezoekt. Ook in Sassen- heim en Noordwijk heeft ze tij dens een 'Oma-dag' het klaslo kaal van binnen bekeken. „In die dorpen heb ik ook kleinkin deren en ik kan er natuurlijk niet één overlaan." Hoewel het moderne onder wijs voor haar dus geen gehei men meer kent, heeft ze geno ten van de muziekles. Hetzelfde geldt voor het echtpaar Haver kort. „Ik zing allerlei liedjes tij dens de zwemlessen die ik geef. Ik vind het leuk dat veel van die oude liedjes nog steeds be staan", zegt opa Haverkort. Het team van De Alleman vindt het prachtig om de oude ren een ochtendje te ontvan gen. „Sommige grootouders hebben hier kleinkinderen op school zitten. De ouderen voor wie dat niet geldt, komen in ie der geval uit het dorp dus men kent de school. Het is voor hen leuk om te zien wat er hier bin nen gebeurt", zegt Niels Boom sluiter, hoofd van dé school. Eén ding is in de loop der tij den wel veranderd, zo blijkt als één van de oudste kinderen in de klas vloekt. „Vroeger ging je daarvoor de hoek in of de gang op", zegt een oma direct. „Zo iets durfde je niet hardop te zeggen." Maar het is nu 1997. Het kind komt er met een standje vanaf. Oma in de klas tijdens de Dag van de Ouderen in Warmond. Voor jong en oud bleek dat heel leerzaam. foto dick hocewoning Glijpartij door olie op de weg Een plas olie op de A44 bij Oegstgeest heeft gisterochtend een glijpartij veroorzaakt. Een 35-jarige automobilist uit Vel- serbroek raakte op de spie gelglad geworden weg in een slip en kwam dwars op de oprit tot stilstand. Een auto bestuurd door een 51-jarige Noordwijkse botste tegen de auto van de Vel- zenaar en kwam vervolgens te gen de vangrail tot stilstand. Beide auto's raakten flink be schadigd. De brandweer heeft het wegdek schoongespoten. De herkomst van de olie is on bekend. Ondergrondse vuilcontainers in Oegstgeest OEGSTGEEST MAARTEN KEULEMANS Oegstgeest krijgt na Den Haag. Rijnsburg en Leiden wellicht ook ondergrondse vuilcontai ners. Dat zei wethouder G. van Eisen gisteren tijdens een com missievergadering. Onder grondse glas-, papier- en GFT- bakken stonden al op het pro gramma voor de Lange Voort en de nieuwbouwwijk Poelgeest. Maar ook op andere plekken 'zullen we de mogelijkheden nader moeten bekijken', aldus Van Eisen. De huidige 'milieucorners' van Oegstgeest zorgen voor klachten. Zo klaagt een groepje bewoners van de ouderenflat Trompenburg aan de Trom- plaan al geruime tijd over de herrie die de glasbak maakt als mensen er 's avonds laat en 's nachts flessen in gooien. Een si tuatie, waar wat aan moet wor den gedaan, vinden onder an dere WD, D66 en CDA. „Ik denk dat iedereen het er over eens is dat het huidige sys teem niet optimaal is", zei Van Eisen. „Ik zou er niet onwelwil lend tegenover staan als de ge meenteraad een 'metrosysteem' wil." Ondegrondse bakken schelen niet alleen in de stank en geluidsoverlast: ze nemen ook minder ruimte in op straat. Nadeel is wel dat de onder grondse containers duur zijn. Volgens de wethouder zou de omschakeling op het onder grondse systeem het beste over anderhalf jaar kunnen plaats vinden. Dan lopen namelijk de huurcontracten voor de huidige afvalbakken af. Elleboogbreuk na aanrijding De passagier van een 17-jarige bromfietser uit Katwijk heeft gisteren in het voorbijgaan een fietster gehaakt op de President Kennedylaan in Oegstgeest. De 40-jarige vrouw kwam ten val, brak haar elleboog en kneusde haar pols. Zij is naar het AZL overgebracht. Tegen de brom fietser is porces-verbaal opge maakt. Scheidend interim-directeur SKL laconiek over onvrede LEIDERDORP JUDY NIHOF Hij heeft bij de stichting Kinderopvang Leider dorp (SKL) niet alleen vrienden gemaakt, maar ook vijanden. Maai' dat neemt Sjef Palmen, inte rim-directeur van de SKL, voor lief. „Medewer kers die je laat inzien dat ze niet passen in hun functie, die het advies krijgen om weg te gaan, zijn natuurlijk niet blij." De interim-directeur droeg gisteravond in het hoofdgebouw van de stichting aan de Lijnbaan op feestelijke wijze zijn taken over aan zijn opvolger, Ilse Droogleever. Droogleever (36) moet - samen met een nieuw managementsteam - de SKL-nieuwe-stijl verder vorm geven. De organisatie moet professioneler worden en zich meer richten op de vraag van ou ders naar kinderopvang. De eisen aan de mede werkers zijn opgeschroefd. Palmen reageerde laconiek op de onvrede die leeft onder sommige leidsters. Vijf van hen heb ben te horen hebben gekregen dat ze beter kun nen vertrekken. Volgens een medewerkster - die anoniem wil blijven - zijn zij 'schandalig behan deld'. „Die mensen zijn min of meer gedwongen om te vertrekken. Van enig overleg was geen sprake." Maar volgens Palmen is er 'niets onoor baars' gebeurd. „Het is allemaal correct gegaan. Anders had de FNV wel bij me op de stoep ge staan." De stemming was er gisteravond niet minder vrolijk om. In de vele speeches klonk vooral ver trouwen door in de toekomst van de SKL, dat een ernstige crisis achter de rug heeft en nu een om mekeer moet maken. De nieuwe directeur Droogleever sprak de wens uit dat niemand zou 'blijven hangen in het verleden'. „Ik hoop dat we het vertrouwen dat zoek is geraakt, kunnen her stellen." Droogleever weet wat haar bij de SKL te wach ten staat. Ze heeft al eerder een leidinggevende functie gehad vlak na invoering van een reorgani satie. „Laat de mensen maar praten, vertellen over wat het voor hen betekent. Zowel medewer kers als ouders. Daar gaat mijn aandacht naar uit." Volgens interim-voorzitter J. Hekkelman is de SKL 'dankzij Sjef Palmen weer levensvatbaar'. Hij toonde zich hoogstverbaasd over de onvrede die leeft onder bepaalde leidsters. „Die geluiden heb ben het bestuur niet bereikt. Niemand is bij mij geweest om erover te praten. Natuurlijk zullen er best een paar individuele gevallen zijn die niet te vreden zijn. Maar mij is juist opgevallen dat er veel meer elan is. Er hangt een andere geest." De Brassica is een sierkool die, naarmate de temperatuur daalt, dieper van kleur wordt. In diverse kleuren. Per stuk 2.25 3 stuks voor N HAAG/LEIDEN WIM VAN WANROOY rechtbank in Den Haag heeft gisteren n 23-jarige Katwijker tot drie celstraf ver- rdeeld voor het plegen van gewapende ervallen in Leiden en Katwijk. Zijn 18-ja- ;e vriendin, die bij die overvallen een pas- ve rol speelde, moet voor 18 maanden hter de tralies. Bovendien wordt zij onder toezicht van de reclassering gesteld. Het tweetal, dat verslaafd is aan hard drugs, pleegde in maart van dit jaar een overval op een videotheek aan de Diamant laan in Leiden. De buit bedroeg 375 gulden. Twee dagen daarna werd een tankstation aan de IVassenaarseweg in Katwijk beroofd. Daar werd 1165 gulden uit de kas gegraaid. Het geld hadden de Katwijkers nodig om drugs te kopen en ook om de huur te beta len. Terwijl hij gewapend met pistool en ge tooid met een bivakmuts de overvallen uit voerde, stond zij met een tas met kleren in een belendende flat te wachten tot hij te rugkeerde. Bij de overval op het tankstation ging het mis. De Katwijker werd achter volgd en door de politie in de kraag gegre pen. Deze aanbieding is geldig van 1 t/m 7 oklober 1997 EUROPfljUlfL^ MOERKERK, KATWIJK RANONKELSTRAAT 92 071-4016905 OEGSTGEEST MAARTEN KEULEMANS De Oegstgeestse Montesso rischool verhuist ofwel naar een nieuw te bouwen pand aan de Hofbrouckerlaan, ofwel naar het oude gebouw van de Pabo aan de Hazenboslaan. Daar zijn gemeente en schooldirectie het in grote lijnen over eens. Nog voor de jaarwisseling wordt de knoop doorgehakt. De oude Montessorischool moet wijken voor de uitbreiding van het winkelcentrum aan de Lange Voort. Rouwig is de di rectie daar niet om: de school kampt met ruimtegebrek. De gemeente stelde een lijst op met 26 mogelijke nieuwe plaatsen voor de school en daarvan zijn er inmiddels nog twee over. Gemeente en Montesso rischool zijn het er nog niet over eens wat de beste plaats is. De directie van de Montesso rischool mikt op de Hofbrouc kerlaan: de gemeente voelt meer voor een verhuizing naar het Pabo-gebouw. De gemeen teraad heeft irftmers afgespro ken dat hergebruik van een be staand schoolgebouw de voor keur verdient. En nu de Pabo is gefuseerd en erover denkt om te vertrekken, zou het gebouw op de hoek van de Kennedylaan een goede mogelijkheid bieden. Toch zou ook nieuwbouw aan de Hofbrouckerlaan 'wellicht bespreekbaar kunnen zijn', zegt wethouder G. van Eisen. Het idee waar Van Eisen mee speelt, is opmerkelijk: de school zou moeten verrijzen op de huidige rijbaan voor auto's, tussen de Laan van .Alkemade en de in gang van sportpark De Krogt. Het asfalt zou geheel verdwij nen: langs de school zou een fiets- en een voetpad moeten komen. „Je zou dan een vrij langge rekt schoolgebouw, of een com plex van losse bouwsels krij gen". zegt de wethouder. „Het zou wel eens een school in het groen kunnen worden. En het idee dat je asfalt inleven voor groen spreekt mij wel aan. Maar, alleen als het met de Pa bo niet lukt." Directeur A. Sor- mani van de Montessorischool twijfelt of de Pabo wel haalbaar is. „We vragen on^ af of het ge bouw geschikt is te maken voor Montessori-onderwijs. Dat moet worden uitgezocht. Wij hebben altijd gezegd dat we 'gaan' voor nieuwbouw." t

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21