Simonis: grote kloof tussen RK-kerkleer en gelovigen Vrouwensynode wil heropening debat vrouw en amb !t€HIE?EN Kerk Samenleving Willem-Alexander krij: Wilhelmina's bijbel MAANDAG 29 SEPTEMBER 1997 Twaalf jaar cel voor oplichter kerken new york» Een Amerikaan die kerkelijke en andere organisaties voor 200 miljoen gulden heeft opgelicht, is tot twaalf jaar gevan genisstraf veroordeeld. John G. Bennett jr. beloofde een hoog profijt op korte-termijnleningen. In de grootste fraudezaak op kerkelijk erf kon hij van 1989 tot 1995 zijn gang gaan. Veel kerke lijke en caritatieve instellingen staken er geld in. Vooral in de evangelische wereld rook men het grote geld. Campus Crusade for Christ, World Vision, Prison Fellowship van Charles Colson, Fuller Seminary en Wheaton College van de Billy Grahamorga- nisatie tuinden erin. Zij bevonden zich in goed gezelschap: de Harvard- en Princeton-universiteiten, het Philadelphia Or chestra en het Amerikaanse Rode Kruis. NOOHTWYK Cf ZEE De Kapel in Noordwijk bestaat 350 jaar. Met een aantal activiteiten wordt stilgestaan bij dit jubileum. tekening pr Rondom Bach in de Kapel noordwijk» Het 350-jarig bestaan van de Kapel in Noordwijk wordt op dinsdag 7 oktober gevierd met een optreden van het vocaal ensembel Ricercare uit Den Haag. Er worden vooral stuk ken van Bach uitgevoerd. Het concert begint om 20.15 uur en de Kapel is te vinden aan de Hoofdstraat van Noordwijk aan Zee. De toegang is gratis. Het is de bedoeling om het historische on derkomen in de toekomst veel vaker voor culturele bijeenkom sten te gebruiken. Franse RK Kerk belijdt schuld parus De Rooms-Katholieke Kerk in Frankrijk zal morgen offi cieel schuld belijden voor het zwijgen van de bisschoppen over de jodenvervolging in de Tweede Wereldoorlog. Dit geschiedt tijdens een plechtigheid in het kamp te Drancy, een voorstad van Parijs, waar vandaan de joden werden gedeporteerd. Begin oktober 1940 vaardigde het collaborerende Vichy-regime anti- joodse wetten uit die de jodenvervolging mogelijk maakten. De toenmalige bisschoppen wisten daarvan op hun vergadering van eind augustus, maar ze vonden dat 'de staat het recht had de jo den een bijzondere status te geven'. Joden waren 'weliswaar geen gewone buitenlanders, maar wel niet-geassimileerde bur gers'. Slot Yredesweek in teken Sudan eindhoven De slotviering van de Vredesweek stond dit jaar in het teken van de burgeroorlog in Sudan. Honderd van de zes honderd Sudanese vluchtelingen in ons land woonden de dienst bij, terwijl bisschop Erkolano Lodu Tobe van het diocees Yei over de verschrikkingen van de oorlog vertelde. De mensen ra ken uitgeput door de oorlog, zei Lodu. Psychologisch en fysiek kunnen ze het niet meer aan. J. Willemse van Kerken in Aktie wees erop dat de helft van de zeshonderd Sudanese vluchtelin gen in ons land nog op erkenning wacht. Ondanks de terreur in het land zullen velen worden afgewezen, zo voorspelde hij. redactie dick v driebergen» anp De derde oecumenische vrouwenbeweging heeft afgelopen zaterdag paus Johannes Paulus 11 opge roepen het debat over de vrouw en het ambt te heropenen. Drie jaar geleden had de paus in een apostolische brief gesteld dat daarover in de Rooms- Katholieke Kerk het laatste woord was gesproken. De paus had de uitsluiting van vrouwen voor de priesterwijding als definitief voor waar te hou den geloofsgoed aangemerkt. De RK Kerk beroept zich daarbij niet op de leer van de levende Chris tus, maar op een dode traditie, aldus de verkla ring die de synode met drie tegenstemmen aan nam. Voorzitter Hedwig Wasser van de progressieve Acht Mei Beweging binnen de RK Kerk zei na de stemming de verklaring van harte te ondersteu nen. Ook de Federatie VPW Nederland, de be roepsvereniging van rk pastores, sloot zich bij de ze oproep aan. Bijna 70 procent van de priesters en pastorale werkers in Nederland is voor toela ting van de vrouw tot de priesterwijding. De synode bet verder een nieuwe vorm van co alitie zien tussen zwarte en witte vrouwen. Op de vorige synode, vijf jaar geleden, zeiden zwarte vrouwen dat hun problemen door de witte vrou wen niet serieus werden genomen. Nu lieten zwarte, witte en migrantenvrouwen in een verklaring weten dat ze opnieuw met el kaar in dialoog waren gegaan. Daarbij waren ze weliswaar opnieuw de pijn van racisme, onbegrip en schuldgevoel tegengekomen, maar er werden, vanuit de kracht van hun diversiteit, ook nieuwe stappen gezet. Verder was er aandacht voor geweld tegen vrouwen, zowel in het huwelijk, op straat als in oorlogen. Onderzocht zal worden of er een rno- mument kan worden opgericht voor vrouwen die slachtoffer van (zinloos) geweld zijn. Bloemetje De synode sprak zich verder ervoor uit geen on derscheid te maken tussen betaalde en onbetaal de arbeid. Dit houdt een erkenning in van de eco nomische betekenis van huishoudelijke arbeid, zorgarbeid en vrijwilligsterswerk. In dit verband was er ook aandacht voor de positie van jonge wouwen, die onder meer te maken hebben met flexibele arbeidsverhoudingen. Overigens waren jonge wouwen opvallend af wezig op de synode waar van dinsdag tot zater dag ongeveer 200 wouwen bijeen waren. De jongste twee (een zwarte wouw van 20 en een witte van 26) kregen een bloemetje, de oudste deelneemster (91) ging ook met een boeket naar huis. Deze synode heeft zich, in tegenstelling tot de vorige synodes, niet alleen bezig gehouden met het inventariseren van de problemen ('klagen'), maar ook met het opstellen van strategieën voor de toekomst. „We realiseren ons dat we een stap verder wil len", aldus Nynke Gerritsma, bestuurslid van de Stichting Oecumenische Vrouwensynode. Vrou wen moeten vanuit hun perspectief meedoen aan maatschappelijke debatten. „We moeten bondge nootschappen zoeken en ons afvragen welke the ma's we naar voren willen brengen. Dat heeft consequenties voor de manier waarop de oecu menische wouwenbeweging zich organiseert." hoeven anp Er is volgens kardinaal Simonis een grote kloof tussen de leer van de Rooms-Katholieke Kerk en wat veel kerkleden geloven. „Ik ben bang dat veel gelovigen zich niet bewust zijn wie Jezus is, dat Hij de Zoon Gods is en ook wees ik dat zij de heilige heilswetten niet kennen." Simonis zei dit afgelopen za terdag in Hoeven tijdens een wagenuurtje, waarbij leden van het Landelijk Pastoraal Overleg de bisschoppen wagen kunnen stellen. Bisschop Bomers van Haarlem moest daar de waag beantwoorden wat de bisschop pen kunnen doen voor mensen die binnen de Kerk zijn vastge lopen, zoals hertrouwde ge- scheidenen, ongehuwd samen wonenden en uitgetreden pries ters. Hoewel de Kerk een liefdesge meenschap is, mogen her trouwde gescheidenen niet deelnemen aan de communie, zei Bomers. Ter communie gaan is Jezus aanvaarden als leidsman en leraar. Eerst moe ten deze mensen hun leven or denen overeenkomstig het evangelie en vervolgens moeten zij zich via de biecht met de Kerk en met Christus verzoe nen. Simonis zei daarop de woor den van Bomers helemaal te onderstrepen. Niet de Kerk is streng, maar Jezus zelf is dit. Het christendom stelt hoge ei sen. Het is de smalle weg. „Daar schrik zelf ook wel eens van", aldus Simonis. In het kader van het komende vijfjaarlijkse bezoek van de bis schoppen aan Rome werd hen gewaagd wat ze daar naar vo ren zouden brengen. Bomers wil dan met de paus praten over de grote verdeeldheid in de Kerk, die een enorme handicap is voor de verkondiging van het evangelie in Nederland. Simonis wil de paus wagen voorbeelden te geven van goed geslaagde vormen van evangeli satie. Van Luyn, bisschop van Rotterdam, wil aandacht wagen voor meer samenwerking tus sen de bisdommen op het ge bied van katechese, pastoraat en ambtsopleiding. In de Nederlandse RK Kerk breekt het inzicht door dat ker kelijke gemeenschap inhoudt de verschillen te accepteren. Kerk-zijn is niet 'meer van het zelfde', in de trant van 'jij moet zijds met pijnpunten - daar lig- blijven, aldus dr. H. Witte, die net zo denken als ik'. Het LPO gen er nog stapels van - om te de tweedaagse bijeenkomst sa- kan de Kerk helpen om ener- gaan en anderzijds bij elkaar te menvatte. den haag anp Kroonprins Willem-Alexander heeft van de Hervormde Ge meente Den Haag een bijbel van zijn grootmoeder Wilhel- mina 'teruggekregen'. Dit ge beurde naar aanleiding van zijn belijdenis van het geloof die hij op 23 maart in de her vormde Kloosterkerk in Den Haag heeft afgelegd. De overhandiging vond kortgeleden plaats in paleis Noordeinde, zo meldt Kerk in Den Haag, de Samen op Weg- uitgave van de Hervormde Ge meenten en Gereformeerde Kerken in Den Haag en Loos duinen. Voorzitter J. Hoff van de hervormde kerkvoogdij wenst daarbij de prins geluk met zijn belijdenis. „Daarmee heeft u uw toekomstige taak bewust geplaatst in het licht van het evangelie." De bijbel, die 27 bij 19 centi meter meet, is gevat donkerrode lederen bai een zilveren beslag v< Kempen. Het exemplaz jarenlang in een kluis i zonder dat de kerkvooj wist. Het is niet bekend bijbel daar terecht is gel - Kort nadat de kroonpi- voorjaar belijdenis werd de bijbel tijdens ventarisatie van kun werpen teruggevonden. Wilhelmina had de b 1896 gekregen. De aanl aan de zestienjarige was een initiatief van eniging Bijbel, Oranje derland. Deze verenigi jaar ervoor opgericht, zich ten doel 'de rechte te bevorderen der lei Gods in de wording wikkeling der Nederlan< tie, bijzonder onder stuur van het Huis van Penningmeester licht Bijbel Centrui nijkerk anp De penningmeester van het Je ruzalem Bijbel Centrum te Nij- kerk heeft de afgelopen jaren 'vele tienduizenden guldens' verduisterd. Dit heeft het be stuur 'met grote verslagenheid' bekendgemaakt. Het geld, be stemd voor het AMI Jeruzalem Bijbel Centrum in Jeruzalem, was bestemd voor het ren van boeken en het q ren van cursussen. De penningmeester is dellijk uit zijn functie o Het JBC-bestuur heeft bij de politie gedaan, geld er is verdwenen e met het verduisterde g beurd, is nog onbekend Leidsch Dagblad ANNO 1897 Woensdag 29 September RIJPWETERING Gistermorgen zou een minnend paar te Rijpweteringzich naar het raadhuis te Roelof-Arendsveen be geven, ten einde aldaar burgerlijk in den echt verbonden te worden. Den volgenden dag zou het huwelijk kerkelijk te Rijp- wetering voltrokken en de bruiloft aldaar gevierd worden. Kort vóór de afreize wilde de broeder van den bruidegom nog even per fiets bij een familielid aanwippen, doch had, hoewel een zeer goede rijder zijnde, bij het uitwijken voor een kinderwagen het ongeluk, zeer onzacht tegen een lantaarnpaal terecht te ko men. Hij viel en geraakte nog daarbij te water, doch wist zich niettegenstaande een hevige pijn in den arm op den wal te wer ken. Spoedig werd de hulp van dr. Rooswinkel ingeroepen. De ze constateerde een breuk van het schouderblad en bracht den arm in een flink verband. Het zal minstens wel zes weken du ren eer de arm weer gebruikt kan worden. Toch heeft de patiënt vergunning om kalm aan de feestelijkheden deel te nemen. Hoewel dit ongeval dus betrekkelijk goed afliep, is het toch een kink in den kabel van de bruiloftsvreugde. LISSE Een internationale harddraverij o.d.m. korte baan zal te Lisse worden gehouden op Woensdag 6 Oct. a.s. om prijzen van 175 en 75, uitgeschreven door de Lisser harddraverij- vereeniging. ANNO 1972 vrijdag 29 september TV De NCRV-televisie heeft een musical-achtige bewerking gemaakt van 'Het meisje met de blauwe hoed' van Johan Fabri- cius, dat vanaf vanavond in zeven delen zal worden uitgezon den. In deze serie debuteert André van Duyn als acteur. Jenny Arean is het meisje met de blauwe hoed, dat zich de amoureu ze toenaderingen van Daantje (Huib Rooymans) met vermaak laat welgevallen. KOUDEKERK De Zwem- en Polo Club 'Koudekerk' viert de ze week zijn eerste lustrum. Zo'n vijfjarig bestaan kun je na tuurlijk niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Dat gebeurt in Koudekerk dan ook niet. Overal in het dorp hangen gele aan plakbiljetten met daarop uitvoerig het feestprogramma van morgen dat begint met een cross over 3 en 6 km en eindigt met een feestavond. NIEUWVEEN Zuidhollands commissaris der Koningin, mr. Maarten Vrolijk, ontving gistermiddag het eerste exemplaar van de mimlangspeelplaat gemaakt door de ruim negentig ,,man en vrouw" tellende Josti-Band. Hoogtepunt van de ,,plaat-lance- ringsmiddag" was het ..life" optreden van de Josti-Band, die een groot aantal stukken, die men ook via de plaat kan beluis teren, ten gehore bracht. Van de negentig leden zijn er ruim ze ventig afkomstig van de Johannes-Stichting en twintig van Hui ze Ursela en De Hoeve. Zes jaar geleden begon het musiceren met zes bewoners, die wel iets voor het bespelen van een in strument voelden. Wie had toen gedacht, dat het nog eens zo'n groot orkest zou worden? LEIDEN Geboren Victor Da niël zv. P.A.A.G.N. van Sant voord en C.N. Zeitlin Lucas Felix Victor zv. J.V. Groenendijk en V.A. Ham Kevin zv. D. Imanse en D.A. van Duijn Jelle Arent Cornel is zv. J.P. Passchier en M.J. Parlevliet Mira Mathil- de dv. M.A.C. Linssen en D.J. Kampman Ben Pieter zv. H.P.M. Ruijgrok en T.A.M. Oude Alink Dani zv. M. Onvlee en P.E. Langezaal Jaukje dv. R. Azier en C. ML. Wisse Lana dv. J.H. van der Plas en W.J.J.M. Bekker Dian dv. J.H. van der Plas en W.J.J.M. Bekker Clasi- na Teuna Monique dv. A. Plug en M.C.F.P. Vossen Muhamed zv. B. Nouri Salih en B. Ahmad You- nis Judith Geeske dv. G.J. Lam- mers en S. van der Meer Nico- laas Jan Govert zv. N.J.L. van Veen en J.B. Faasse Damian zv. J. van der Meij en N. Ellert Lynn Maria Angela dv. P. de Jong en J.M. Hoppe Qidem dv. M. Güler en A. Güler Bastiaan Pe ter zv. P.A. Houwaart en Y.L. Tolk Robin Marcus Cornelis zv. P.H.M. van der Ham en A.M.C. van der Meer Shelley dv. J.W. Hulsebosch en D.W. Kuiters Ian Adrianus Cornelius zv. R.N- .C.M. de Jongen E.J. Straathof Cornelis Pieter Wiggert zv. W.L. Houwaard en J. van der Bent Samiera dv. B. van den Nieuwen- dijk Elisabeth Zoë dv. G.D. Sie- gal en S.S.G.E. van Boom Lau ra dv. D.J. Klinkenbergen H.M. van Roon Hendrikus Jacob zv. D.A. van Beek en J.P.M. Korte- kaas Rik zv. N. Prange en J.H.A. van Dijk Floortje Charlot te dv. G.A. Timmeren G.J.M. Broekhuis Michèlle Shiromani Aartidevi dv. K.R. Ramrooch- singh en 0. Bansie Martijn Dennis zv. A. de Jong en A. Mul ders Berend Sebastiaan zv. A.J. de Jong en J.M.A. de Haas Nik- ki Rachel dv. T. Spinhoven en M.M.P. Verdonck Britt dv. J.W. Meeuwenoord en M. Leget Ke vin zv. M.J.G. ElfermgAnke Manuela Josefina Maria dv. G.A.M. Koppersen J.W. Esser* Angela Marinus Franciscus Maria dv. A.J.M. Dollevoeten J.C.C.M. van den Bosch Seón zv. R. van Dijk en A.P. Mannion Eva Julie dv. H.W. van den Doel en M.C. den Hertog Marcelle dv. R.P. Aardewerk en P. Braakhekke Niels Peter zv. R. van Houwelin- gen en M.F. Kielman Ruben zv. E.C. Wassenaar en M.J.A.T. Kar- las Sophie-Anne Isabella dv. P.J. Smith en M.K. Schutte Rick zv. J.D. de Rooij en J.W. van der Kleij Alexandra Stephanie Ruben Wassenaar, geboren op 18 september, zoon van Ceja Karlas en Erik Wassenaar in Lisse. dv. S. Bouma en O.A. van Weel Ferdinanda Jannica Karlijn dv. J.E. Delmee en A.C. Aardema Mike zv. J. van Es en A.M.A. van Eijgen Wouter Eduard zv. E.B. van Lil en A.G.M. de Jong Chantal Anna Maria dv. G.P.M. de Haas en J.M.J. ter Voert Lois dv P.W.J. Duivenvoorden en A.P. Haket Ryan Calvin zv. B.L. Bouwman en J.L.L.D. Zwaan Collin zv. M.J.P. Beij en P.A. van den Nouland Britt Constance dv. R. van Hulst en J.M.A. van der Lans Amber dv. M. Vuijk en E.C.F. Dijkstra Willemijn Ariën- ne dv. C.W.J. Schouten en C.J.A. Zeeuw Annick Sophie dv. R.A. de Moor en C.M. Staal Lorenzo zv. E. Nieuwenburg en J.M. van den Hoogen Dimitry Casper zv. V.M. Thumann en A.C. Krijger Janne Maria dv. R. Prins en W.M.E. Oudenniel Jonathan Kevin Stanley zv. S.L. Harden- berg en M.D. Overduin Tim zv. R.R.H. Hennekesen M.K. Roos- jen «Tom Arjan zv. M.J. Slooff en J. Kool Fay dv. M.J. Voskuil en D. Rustenhoven Nemencio Carvellozv. S.U. Agustien Geert Jacobus zv. H. Koren en N.C. Adema Mohamed zv. E.H. Mokhtafa en H. Farhane Frieda Marleen dv. H.M. Roesten C.A.M. Smit Björn zv. R. den Os en I.A. Romeijn Yvanke dv. R.G.M. Humen en L. van Mame ren Romy Marije Cornelia dv N. van den Oever en M.G. de Best Demi Anna Maria dv. J.P. Mesman en M.R. Hoogduin Joshua Edward zv. G.J. Reuve- kampen H.R. Tindall. Gehuwd B. Lazaar en C. Ver meer E.D. Robbers en A. Berve- ling D.P. Blok en S.M.E. Luyten M.J.P. Hendriks en K. van der Blom P.S.G. den Hollander en M.E. Gijsman S. de Vet en S.J.H. van der Hart M. Haitsma en M.P. Pankras L. Daenen en N.M. van Dam R.J. Heijjeren A. Ju L. de Voogd en P.D. van Velden J. Keijzer en M. Franse M.A. Heruer en I. Zandvliet R.R. van Ispelen en E.E. Grijp- stra E.A.H. Rouwhorst en N. Nakajima M.C. Vmcentie en E. Politiek M.S. Zuidam en D.M. Koetsier R.H. Terpstra en J. 't Hart L. van der Steen en G.M.M. Knijnenburg* T.P. van Pelt en A. Holm B.H. Lassche en L.M. Luijkx M.L. van der Meer en P.H.M. Eikhuizen J.H.G. Heshusiusen A.M. Buis* G.N. Jilleba en A. Prins. Overleden Th. Lamers, geb. 20 dec 1914, man E. Breedeveld, geb. 17 apr 1972, man A.A. Olivier, geb. 10 mei 1917. man H. Schaly, geb. 6 jan 1911, ev. J.M. Soeters J.A. van Valderen, geb. 31 okt 1927, man J.J. Freese, geb. 2 sept 1909, geh. gew. met A. Schoehuijs M. Groenveld, geb 4 dec 1924, ev. J. Spaargaren J. Hoek, geb. 7 okt 1909, man J. van der Na- O L O F O LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging Ma t/m/vr 18 00-19 30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128030 DIRECTIE B. M. Essenberg, J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, r. van Brussel (adjunct) REDACTIE J Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M. Jacobs, chef red. Groot Leiden A.J B M Brandenburg, chefeindred regio F Blok, chef eindredactie algemeen W F. Wegman, chef red Duin en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco Redactie: 0 Hoofdredactie: 0 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 to ABONNEMENTEN bijvooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) k. Abonnees die ons een machtigin11 verstrekken tot het automatisch IC van het abonnementsgeld, ontv: ;j korting per betaling. VERZENDING PER POS; per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSE" 1 Voor mensen die moeilijk lezen, i i( ogen hebben of blind zijn (of een leeshandicap hebben), is e« het regionale nieuws uit het Leidsch 1 geluidscassette beschikbaar Voorin e 0486-486486 (Centrum voor GesprfV Lectuur, Grave) «MÉÉTF gel, geb. 3 juli 1942, geh. gew. met J. de Lange H. van der Kaaij, geb. 29 jan 1924, man H.A. Siddré, geb. 19 jan 1916, geh. gew. met L.J.C. Maris C.S. Smit, geb. 31 juli 1908, geh. gew. met L.W. Beijerbacht T. Burger, geb. 15 jan 1930, ev. H.I.G. van Niel H. Verhoorn, geb. 27 jan 1910, ev. A.T. de Boer N. Huisman, geb. 11 jan 1938, man M. van Kuilenburg, geb. 6 mei 1927, man Ph. Starre, geb. 31 maart 1917, man A.M. van der Niet, geb. 27 maart 1921, vrouw *T. Houthui zen, geb. 9 nov 1916, geh. gew. met D.G. van den Hoorn C.J. Turk, geb. 4 dec 1931, man. VOORSCHOTEN Geboren Emma Juliette Freerkje dv. R. Schalker en K. van der Ploeg Donna Maria Elizabeth dv. P.C.C. Steijn en L.M.E. Heisen Naomi dv. M. van den Assem en J.P. Hamer Fadoua dv. A. Aoulad- Amar en H. Matoug Cornelis Christianuszv. F.L.P. de Koning en M.E. Böhm Jacky dv. E.J.M. van der Ploeg en M. van Klave ren. Gehuwd B.P.T. Veltman en A.M.C. Albers* A.W.H. Jordense en P.M. Michalski W.J. van Winsen en M. Vonk W.M. den Hollanderen A.H. Holswilder* J.G. de Groot en Y. Gleijm. Overleden J. Kleijweg, oud 58 jaar H. Hoeksema, oud 79 jaar. Z I E K E N H U I 2 ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur DiaconessenI dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 L Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, bovendien van 10 30-11 15 uur en van 19.45-21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15 00 -15.30 uur en 1900-19.30 overleg met de dienstdoende verpleegkundige Kinderafdeling: 10.30-19 00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleeg Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545dagelijks 14.00-15.00 uur en 18 30-19 30 uur, klasse daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling 14 30-15 30 uur en 18 30-19.30 uur (voorvaders tot 21 ofv Kinderafdeling: 14 30-19 00 uur (voor ouders de gehele dag) Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC). 14 00-14.30 Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131) dagelijks 14 00-15 00 uur en 18 30-19 30 uur. klasse j daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 u 19 30 uur ur. 19.00-20 00 uurtë li 1 00 uur (uitsluitend v

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 8