Sporting Trigon doet goede zaken vliegt langs Flyers Gebrek aan schutters breekt BS Leiden op in Veghel Scylla verliest nipt Sport Benauwde zeges OASE en Saturnus op het veld Vrouwen RVV en mannen Orion sneuvelen in beker MAANDAG 29 SEPTEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 Saturnus nu al zeker van lijfsbehoud leiden Nog vóór het begin van de handbalcompetitie is Satur nus verzekerd van lijfsbehoud. De Leidse eerstedivisionist ont ving zaterdag het bericht dat EMZ uit Eindhoven zich heeft te ruggetrokken uit de competitie. Van de resterende elf teams de gradeert er geen één. Saturnus, dat EMZ volgens het oorspron kelijke competitieschema op zondag 12 oktober zou ontvangen, komt nu pas in november voor het eerst in actie voor eigen pu bliek. De competitie begint volgend weekeinde. Goedt wint 400 meter vrije slag leiden Sebastiaan Goedt van de Zijl/LGB heeft tijdens de Speedozwemwedstrijden in Leiden uitstekend gepresteerd. De Leidse zwemmer legde de 400 meter vrije slag af in 5.35.4. Hij werd daarmee eerste. Clubgenoot Michael van der Linde bezette op deze afstand de tweede plaats (5.50.2). Teye Kleykamp be haalde in de C-competitie de eerste plaats op de 200 wisselslag. Hij tikte aan in 2.42.1. Op de 50 meter vrije slag werd hij derde in 30.4. Glen Molenaar werd in zijn leeftijdscategorie eerste op de 200 wissel (3.11.1). Aukje van Belkum presteerde ook naar beho ren. Zij werd eerste op de 100 meter schoolslag in 1.36.2. De 100 meter vrije slag ging in 110.7. handbal frank bonte medewerker Zowel de mannen van Saturnus als de vrouwen van OASE heb ben in de regionale tweede klas se van de veldhandbalcompeti- tie een benauwde zege behaald. Saturnus won in Leiden van ASC '95, 20-19 (rust 11-8) en OASE bleef in Oud Ade met 10- 9 (rust 5-5) overeind tegen Sa turnus '72. Saturnus moest tegen de Rot terdammers meteen voluit gaan en Ad van Fessem had in het doel een flink aantal reddingen nodig om de scoringsdrift van de gasten te beteugelen. Het be gin was niettemin voor ASC'95 dat terecht een 1-3 voorsprong nam. Deed Van Fessem zijn werk goed, in de aanval hield Dirk Mok Saturnus in de race met vier treffers op rij. De eerste voorsprong van Saturnus (6-5) kon ASC '95 niet ongedaan ma ken, al bleven de Rotterdam mers wel aandringen. Na de hervatting was er een gelijkop- gaande strijd die Saturnus deed wankelen maar niet omvallen. Het werd in de laatste minuten wel koorddansen voor André van Es en de zijnen toen Dirk Klok na tweemaal geel definitief de kant mocht opzoeken. Maar ASC '95 profiteerde niet van de numerieke meerderheid. Van 20-18 werd het nog wel 20-19, maar daar bleef het bij. Straf- worpspecialist Van Es kon het zich nog permitteren een straf- worp te missen. OASE miste tegen het Ridder- kerkse Saturnus '72 Diana van Rooden en Keetie Volwater en dat scheelt bij de ploeg uit Oud Ade in aanvallend opzicht. Nu moest het vooral komen van Helma van der Geest en Angeli- que Schonk. De productie bleef steken op tien treffers, maar de OASE-defensie functioneerde met de steeds sterker acterende doelverdedigster Sigrid van Klink weer naar behoren. De 3- 2-1-opstelling sloot als een bus en de wisseling van de stoor- speelster van de vooruitgescho ven positie naar de dekking achter de uitstappers, bezorgde de Ridderkerkse aanvalsters herhaaldelijk balverlies. OASE bleef na de hervatting aan de leiding. De winnende treffer van Schonk, een in de opsprong aangenomen en ingeschoten pass van Van der Geest, ver diende de schoonheidsprijs en was een bekroning van haar sterke spel. Alle korfbalploegen uit de Leidse regio hebben na vier speelronden tenminste een punt op hun conto staan. Tempo en Velocitas pakten hun eerste punten, maar Fiks en Madjoe verloren hun ongeslagen status. Loes van Duyn probeert voor Fluks de bal onder controle te krijgen, terwijl Janneke de Mooy namens Madjoe toekijkt. foto mark lamers korfbal michel van gent medewerker Sporting Trigon staat na de 17- 13 zege bij Deto alleen op de tweede plaats. Alfred Lambooy (4), Chantal van Duyn en Ar- noud Lambooy (2) zorgden voor een 3-8 voorsprong, maar na 5-10 kwamen er toch proble men. De aanval raakte namelijk uit het ritme door de vele over tredingen van de tegenstander (8-10). Chantal van Duyn brak het verzet met twee treffers in krap twee minuten (8-12). De enige smet op de zege was dat Sander de Haas geel ontving voor commentaar op de arbitra ge. Hij werd prompt vervangen door Perry Venema. Het duurde even voordat TOP greep kreeg op ADO, dat met 3- 5 kortstondig een ruimere voor sprong had. De aanval ging be ter combineren, zeker in de tweede helft. Petra van Niekerk, Michiel Kok (2), Lisette van der Willik, Steven Baart en Jeroen van der Wolf gaven in twintig minuten de doorbraak van 11 - 10 naar 18-10 gestalte. Stanley Lardé droeg als enige basisspe ler geen goal bij aan de 20-13 zege, maar hij hield wel de hoofdaanvaller van ADO op de nul. Gebrek aan concentratie bracht Pernix bij Excelsior in het eerste kwartier op een 5-0 achterstand. De equipe van Pe ter Kuipers gaf haar tegenstan der veel balbezit door tal van plaatsfouten te maken. Zij her stelde zich nadien wel (8-5 rust), maar de achterstand bleef toch minimaal twee doelpun ten. Lian Tieleman was terug van weggeweest en Raymond Boerman en Jan Roest vervin gen de geblesseerde Casper de Rooij en Bert Vanhaelen. De in vallers leverden alle drie een hattrick af in het 15-13 verlies. Tempo toonde zich bij Vrien- denschaar(H) weer eens slag vaardig en zelfverzekerd. De geelhemden dicteerden en lie pen van 4-4 door naar 4-7 en 6- 9 (rust). Margriet Lemkes, Ro nald Drieduite, Edwin Visser (2) en Marcel Hanegraaff dwongen met 7-16 in het eerste kwartier van de tweede helft de beslis sing af. Visser is aangewezen om Ben Nikkels (gescheurde enkelband) te vervangen. Crescendo herstelde zich met 15-12 winst op Roda goed van het verlies tegen De Danaïden. Wijnand Alberts, Gert-Jan Hen- sing (2), Bettina Buikstra en Re- né van der Vooren zorgden voor 0-6. De groen-witten hielden hun hoofd koel, ook al slonk de voorsprong tot 8-10. Buikstra, Hensing en Van der Vooren ver brijzelden alle hoop van hun te genstanders met 8-13. Monique Kooien speelt voortaan voor Saskia Baak, die lager is gaan korfballen. De Danaïden verzuimde te gen DKC bij vlagen zorgvuldig aan te vallen, terwijl dit vanwe ge het lengtetekort bij de heren wel nodig was. Karen Noort, Sandra Kalthoff, Arne Heijman en debutant Björn ter Bruggen (ex-Oosterwartier) poetsten nog wel 0-3 uit met 4-3 (rust). De bezoekers buitten op 7-7 hun lengte optimaal uit met 7-10. Dit gat bleek ook met invallers Ingrid Slingerland en Eric Kromhout onoverbrugbaar: 8- 10. Alleen in de beginfase kon Fiks zijn stempel op de topper tegen VEO drukken. Inge An- holts, Marleen Boomgaard, Matthijs de Visser en Theo Vreeken hielden tussen 1-0 en 4-3 hun club aan de leiding, maar na het uitvallen van Vreeken (griep) was het pleit snel beslecht -7). Zijn vak scoorde nog maai iwee keer via Carola van Tol (7-11 en 9-17), eindstand 10-18. KZ Leiden hield tegen \ctie (11-9) de mond dicht en con centreerde zich geheel op het korfbal. Ronald van Leeuwen, Mark Zierikzee (2) en Sandra Verhorik zorgden na ruim een kwartier voor 5-2, waarna een inzinking volgde (7-8). Bij 8-8 toonde Arwin Akse zich twee keer trefzeker en een ver af standsschot van Jan Willem van der Kaay betekende 11 -8. Na het bekertoernooi moest Madjoe ook in de competitie zijn meerdere erkennen in Fluks. Coach Cor Gravekamp was daar niet blij mee. Zijn ploeg kon ondanks tekortko mingen nog lang bijblijven. Hanne Veldman (3) en Klaas Star (2) zorgden zelfs voor 1-0, 2-1 en 5-4, maar daarna moest Marco Ravensbergen al een achterstand wegwerken (7-8 en 8-8). Fluks nam het heft in handen door agressiever en alerter te spelen. Petra Both was de uit blinkster van de streekderby met liefst zeven doelpunten. De aanvoerster forceerde na rust (8-9) op 10-12 ook de doorbraak naar 10-14. „Het was een per fecte wedstrijd van ons, heel be keken en scherp gespeeld", deelde coach Marcel van der Helm complimenten uit. Alexandra Braun maakte aan al le onzekerheid een einde door 13-16 te maken, maar het laatste woord was voor Both: 14-17. De beginaanval van Velocitas miste liefst vijf strafworpen in het duel tegen DSO(K), dat in 16-16 eindigde. Coach Janko Breedveld zette na rust (8-12) Iris Jansen en André Wallinga in, en met succes. De eerste maEikte twee goals en de tweede speelde de hoofdaanvaller van de bezoekers letterlijk uit de wedstrijd. Arjan Kwestro, goed voor vijf treffers, Erik Spek (2) en Arjan Bakker redden het eer ste punt. -®- j tafeltennis pieter van der vliet af te snoenen. Friso Reitsn basketbal joris zandbergen «medewerker De eerste uitwedstrijd van het seizoen leverde voor de mannen van BS Leiden een enorme te leurstelling op. In Veghel was Attacus met 71-58 te sterk voor de ploeg van coach Ton Kallenberg. Alleen in de openingsfase was Leiden de beste ploeg. Onder leiding van Michel Martinez werd een 27-18 voorsprong genomen. Toen hij een dubbele bewaking toegewezen kreeg, stokte de Leidse productie, ook al, omdat de ploeg na het vertrek van Patrick Schuit en een blessure van Mark Knijnenburg geen tweede schutter in de ge lederen had. De thuisclub profiteerde en liep in een keer door naar een 30-27 voorsprong. Na rust (34-33) begon Leiden goed, vooral door zes pun ten op rij van guard Clyde Simson. In de tien mi nuten die daarop volgden scoorden de bezoekers echter geen enkele maal van het veld. Slechts en kele vrije worpen hielden Leiden in het spoor van Attacus. Toen center Albert Stuijfzand ook nog met foutenlast naar de kant moest was het Leidse verzet gebroken en kreeg de thuisploeg vleugels. Stuijfzand keerde nog terug, maar Leiden moest de zege toch aan Attacus laten. Scores BS Leiden: Stuijfzand 16, Martinez 16, Hofstede 12, Simson 10. De basketbalsters van Grasshoppers lieten in ei- Jgen huis een grote kans op de eerste zege liggen. Hoofddorp was met 68-66 de gelukkigste. Bijna de hele wedstrijd had de Katwijkse for- het betere van het spel. Hoofddorp trad aan zonder centers Annet Keur (schorsing) en Meredith Pocorni (enkelblessure), zodat met na me Barbara Nieuwenhuijs voor Grasshoppers vr ij spel had onder de borden. Dat de thuisploeg niet Ij'Jal voor rust (35-33) verder uitliep had zijn oor zaak in het vele balverlies, iets waar ook Hoofd dorp zich in ruime mate schuldig aan maakte. Na Jtwaalf minuten mocht voor Grasshoppers de Spaanse Nat Argullos haar debuut in de Neder- v landse competitie maken. Hoewel ze begon met aantal ongelukkige acties, was te zien dat zij aanwinst voor de Katwijksen zou kunnen Omdat er in Nederland echter nog geen pas send werk voor haar is, keerde ze daags na de wedstrijd terug naar Spanje; Het is onzeker of zij in de toekomst weer voor Grasshoppers uitkomt;. In de tweede helft leek het Hoofddorpse verzet snel gebroken. Binnen anderhalve minuut verza melden de bezoekers al vijf persoonlijke fouten. Bij 44-38 verzuimde de thuisploeg echter door te drukken. Veelvuldig balverlies van guard Janneke de Best zorgde dat Hoofddorp weer langszij kwam, ook omdat de onstopbare Nieuwenhuijs niet vaak genoeg werd aangespeeld. Grasshop pers ging de slotfase in met een 66-63 voor sprong. Eerst miste Hoofddorp een driepunter, maar de Katwijkse fast-break leverde ook niets op. De volgende driepuntspoging trof wel doel zodat de thuisploeg nog een kans over had om het duel te beslissen. Balverlies van Nieuwenhuijs bracht Hoofddorp echter weer in balbezit. Grasshoppers slaagde er via een press nog bijna in om de bal te heroveren, maar op het nippertje vond Hoofddorp veteraan Ria Berkhout, die met een simpele lay-up Katwijk in rouw dompelde. Scores Grasshoppers: Nieuwenhuijs 20, Hartlief 15, De Ruijter 14. De vrouwen van BV Lisse speelden tegen de re serves van Hoofddorp een slechte wedstrijd. „Het was dramatisch", liet de ontgoochelde Lisse- coach Hans van Vegten na de 46-40 nederlaag weten. „Werkelijk alles ging vanavond mis." Voor Van Vegten vertoont de start van de competitie veel overeenkomst met die van de voorbije jaar gang. „Wat de speelsters op de training laten zien, vind ik in de wedstrijd niet terug", was de conclusie van de getergde coach. „Van de ervaren speelsters binnen de ploeg (Marleen Droogh en Joke van de Heuvel red.) mag ik verwachten dat zij de ploeg op sleeptouw te nemen." De 'routine' binnen de ploeg maakte het verwachtingspa troon van Van Vegten echter geen moment waar. Zelfs een groot lengtevoordeel werd door de be zoekers niet uitgebuit. Het beslissende gat sloeg Hoofddorp direct na de rust (20-20), toen dankzij een 12-0 tussensprint een ruime voorsprong werd genomen en Lisse zich geklopt wist. Scores BV Lisse: Marleen Droogh 15. De meisjes junioren van BV Leiderdorp leden in Oosterhout een 57-46 nederlaag. Thuisclub East wood Tigers profiteerde van het slechte Leider- dorpse spel in de eerste helft. De junioren van Grasshoppers wonnen in Kat wijk met 66-49 van Blauw Wit. Vooral in de eerste helft (30-12) was de thuisploeg beter dan de be zoeksters uit Roosendaal. Scores Grasshopppers: G. Versteeg 20, Buijs 19, T. Versteeg 15. basketbal pieter van der vliet medewerker In de promotiedivisie won MSV eenvoudig van Flyers uit Gilze. De Brabanders, met oud-Den Bosch-center Tanno Pieters in de gelederen, waren niet opge wassen tegen het hoge tempo van de Noordwijkers: 83-62. Een fel jagend MSV bezorgde Flyers de nodige hoofdbrekens. De ploeg uit Gilze speelde zon der sterke spelverdelers en had de grootste moeite in balbezit te blijven. Plaaggeest moest de boomlange Pieters worden, maar onder de borden kreeg hij al snel twee fouten. De thuisploeg kreeg veel ruimte om de aanvallen op te zetten, maar een nerveuze s.tart maakte de wedstrijd rommelig. Toen de nervositeit eenmaal verdwenen was en Pieters zijn derde fout kreeg, werd het gas er pas goed opgezet. MSV speel de als een hecht collectief en een goede pressie-verdediging leverde telkens weer balbezit op. Flyers had de grootste moei te om bij te blijven. Pieters kreeg vlak voor rust zijn vierde fout en Jeroen Koot schoot in de buzzer de stand op 38-28. Ook in de tweede helft bleef de druk op de ketel. MSV was niet meer te stoppen en liep op eenvoudige wijze door naar 50- 34. Pieters hield het in de verde diging voor gezien en van een echte wedstrijd was toen geen sprake meer. Bij 71-45 namen de Noordwijkers, tot ontstelte nis van coach Joris Zandbergen, een beetje gas terug om te ein digen met 83-62. „Dat was nergens voor nodig. We hadden gewoon door moe ten gaan en Flyers op grotere achterstand moeten zetten. Nu lieten we ze terug komen to 20 punten, jammer." Scores MSV: Koek 21, Koot 15, Van Leeuwen 14, Bader 14, Steenvoorde 11. tafeltennis pieter van der vliet medewerker De tafeltennissers van Scylla moesten op bezoek bij hel sterke Perfection uit Tilburg en verloren nipt met 4-3. Aanvan kelijk gingen de Leidenaars voortvarend van start. Kop man Peter Paul de Vrind won beide enkelpartijen, maar Ge rard Bakker junior won er slechts één van de twee. De spannende dubbel van Bakker en De Vrind, die in de derde game pas werd beslist, werd ook verloren. Bader Lfatmi, die tot nu toe drie wedstrijd vanaf de bank had moeten toezien hoe teamgenoot Martin van Rijn de kolen uit het vuur haalde, moest nu zelf aan de bak. De pas 15-jarige Leide- naar had geen geluk in zijn wedstrijden tegen twee sterke Tilburgers en ging roemloos ten onder. „We hebben er bewust voor gekozen om Bader te laten spelen", vertelde De Vrind na afloop. „We hadden drie wed strijden gewonnen met Martin en nu was het de beurt aan Bader. Hij leert het spelletje pas goed als hij ook de druk van de wedstrijden ervaart. We hebben ons best gedaan, maar meer zat er niet in." In Veldhoven kreeg Pecos te maken met een goed spelend Cosmos. De ploeg verloor met 6-1. Voor de Oegstgeestenaren betekende het een weerzien met Jurgen Pastors, die vorig seizoen nog voor Pecos uit kwam. Alleen Ted van de Berg wist tegen tweede man Mar- tijn van der Leur een wedstrijd af te snoepen. Friso Reitsma en Ron Schipaanboord waren minder gelukkig in hun partij en. Spannend was het nog even bij de stand 2-1 voor aan vang van de dubbel, maar Pe cos verloor de derde game met 21-19. Avanti keerde na een 9-1 nederlaag zonder punten uit Ede terug van de ontmoeting met ITN. De Hazerswoudena- ren bleken totaal uit vorm en liepen zonder inspiratie achter de tafel. Jasper van der Heiden en Patrick van Meverden kwa men niet tot winst, alleen Ro nald Peters wist een partij te winnen, maar toen had de ploeg uit Hazerswoude al een onoverbrugbare achterstand van 8-0. Docos had, ook in de derde divisie, in de wedstrijd tegen Ilac de meeste moeite met het Goudse publiek. De routine van de Leidenaars dwong Ilac al snel op de knieën en dat zette kwaad bloed bij de toe schouwers. De Ix'idse spelers gingen ondanks alle beschim pingen gewoon door met uit halen. Games waarin de te genstander niet meer dan tien punten behaalde, bevestigden de sterkte van Docos. Alleen René Hijne verloor bij de stand van 8-0 zijn hoofd en de partij van Muizenberg. Eind stand 9-1. Play Fair speelde in Middel burg tegen 't Zand een verlo ren wedstrijd. Het klassever- schil tussen de Zeelanders en de ploeg uit Leimuiden was veel te groot. De ploeg van Fred Mollers ging kansloos met 10-0 onderuit. Djoenie Steenvoorde van MSV wordt bij een actie naar de basket onreglementair afgestopt door een speler van Flyers. MSV won met 83-62. foto taco van der eb volleybal chris hartman medewerker Het is de vrouwen van RW en de mannen van Orion niet ge lukt de tweede ronde van het nationale bekertoernooi te be reiken. In beide gevallen bleek een in de tweede divisie uitko mend volleybalteam te sterk. De vrouwen van RW moes ten hun meerdere erkennen in Morres/Hulst. In Rijnsburg werd het 0-3 (13-15, 0-15, 8-15). In de eerste set verweerde RW zich knap. De ploeg speelde vrijuit en scoorde in de aanval fraaie punten. Daarvan was in de tweede set niets meer over. Pas in de derde reeks kon RVV zich enigszins herstellen. Bij een 2-14 achterstand maakte het team zes punten op rij. Bij RW ontbrak Esther van der Niet vanwege een vakantie. Jea- nette Verheij van het tweede team nam haar plaats in. De mannen van Orion, win naar van de districtsbeker, kre gen bezoek van Ekspalvo 2. De Hazerswoudenaren verloren eveneens met 0-3 (12-15, 7-15, 11-15). Ekspalvo was wat bal vaardiger dan Orion, dat ook in blokkerend opzicht tekort schoot. De drie-meteraanval van Ekpalvo was bovendien goed voor diverse punten. Daarbij kwam nog dat Orion niet in zijn kansen geloofde. Het klasseverschil was op papier zo groot dat Orion zich vooraf ver zoend had met een eervolle ne derlaag.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25