Hockeydames delen punten Veglo en Shuttlewoude ga samen ongeslagen aan kop Sport Alecto en Forescate staan weer met beide benen op de grond Vivax geeft AZC goec partij in bekerwedstri MAANDAG 29 SEPTEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PL V -CHEF ROB ONDERWATER, Eerste overwinning voor LOHC HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De hockeyers van LOHC heb ben gistermiddag voor het eerst dit seizoen de volle winst behaald. Het uitduel met Zwart Wit eindigde in een 6-2 zege. Voor de mannen van Alecto en Forescate viel er minder te lachen, want die lie pen de eerste nederlagen op tegen respectievelijk Cartou che en Push. Laag tempo In Breda zegevierde LOHC met 6-2 over Zwart Wit. De Oegstgeestenaars stonden met de rust nog met 1-0 achter, maar waren in het tweede part een klasse beter. Ondanks een laag tempo trof LOHC maar liefst zesmaal doel, dankzij Ro bin Zwart (3x), Roelant Groen (2x) en Eelco van Es. In Voorburg leed Alecto te gen Cartouche de eerste ne derlaag van het seizoen: 2-1. De Leiderdorpers hadden in het eerste deel veel moeite om in hun spel te komen en kwa men veelal tekort in de per soonlijke duels. Martijn Was senaar bracht Alecto deson danks vlak na de pauze aan de leiding, maar Cartouche trok toch aan het langste eind uit twee strafcorners: 2-1 Bezoeker Forescate verloor met 3-1 van Push. De Breda- naars schoten de 1-0 al in de eerste minuut achter doelman Ferdinand van Loon, maar kort na de rust bracht Gertjan Egberink Forescate terug in de wedstrijd. Nadat Push even la ter met een verzilverde strafbal op 2-1 was gekomen, zetten de Voorschotenaren nog even al les op alles, waardoor Push de ruimte kreeg voor 3-1 Counter Roomburg behaalde de volle winst tegen Alliance, dat voor het merendeel in de aanval was. De Leidenaars daarente gen speelden meer op de counter en openden de score door Rutger van Schaik uit een strafcorner. De 2-0 met de rust schreef Van Schaik eveneens op zijn naam. Joost Peer booms voerde de score halver wege het tweede deel op tot 3- 0, waarna Alliance de eer nog redde: 3-1. Op eigen terrein ging Leidse Studenten met 4-2 ten onder tegen Kraaien. De eerste helft ging redelijk gelijk op en Kraaien trof in die periode als enige doel. Na de doelwisse- ling trok David Duparc de stand gelijk en zette Ivo Bloys de studenten zelfs op een voorsprong uit een strafcor ner. Uil zo'n zelfde situatie maakte Kraaien gelijk en hij schoot in de laatste vijf minu ten nog tweemaal raak: 4-2. Op De Bijlen won Alphen met 4-3 van Myra. De ploeg kwam via Thymen Gunther, Pim Boonekamp en Elroy van Nunen al binnen twintig mi nuten met 3-0 voor. Myra trok de stand daarop gelijk, maar Alphen had toch het laatste woord met een goal van Gunther vijf minuten voor tijd: 4-3. De uitbeurt van Noordwijk tegen Strawberries eindigde in een 4-3 zege voor de kustbe woners. Strawberries pakte al in de eerste minuut de leiding uit een strafcorner, maar Dirk Jan Oomens maakte niet veel later gelijk. Vervolgens schoot de thuisploeg zich naar een 3- 1 voorsprong, waarna Steven de Bruine uit een korte corner de 3-2-stand bij rust bepaalde. Na de thee had Noordwijk een groot veldoverwicht, de kust- ploeg kwam via De Bruine op gelijke hoogte, maar een bank- straf voor Noordwijk-doelman Casper Claassen luidde de winnende treffer in voor Strawberries: 4-3. Monsteroverwinning Het vierdeklasseduel tussen Catwijck en Hisalis eindigde in een 9-1-monsteroverwin ning voor de op eigen veld spelende Katwijkers. De Lisse- naren boden vooral in het eer ste deel goed weerstand en creëerden zelfs wat kansen. De ruststand bleef dan ook be perkt tot 2-0, maar na de her vatting kwam Catwijck op gang. De Katwijkse productie werd verzorgd door Wouter de Mol (4x), Martijn Houwaard (2x), Ronald Sieval en Ernst Jan Hogewoning, terwijl Eldert Michels de enige Lissese tref fer voor zijn rekening nam. Voorhout stond thuis al met de rust met 3-0 achter tegen Evergreen, maar hield de score in het tweede deel binnen de perken: 4-0. foto taco van der eb Deze inzet van Roomburg zal geen doelpunt opleveren in het duel tegen Strawberries. De Leidsen speelden met 2-2 gelijk. De vrouwen van hockeyvereniging Roomburg hebben gistermiddag hun eerste puntverlies geleden in het thuis duel met Strawberries: 2-2. De vierde speeldag bij de re gionale vrouwenploegen werd sowieso gekenmerkt door puntendelingen, want ook Alecto, Forescate, LOHC en Hisalis speelden gelijk. HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER Het thuisduel van Alecto met HIC eindigde in een 0-0 gelijk spel. De Leiderdorpse vrouwen waren bij vlagen beter, creëer den ook de beste kansen, maar verzuimden om daar van te profiteren. Han Kolleman was desondanks tevreden met de puntendeling en was vooral op getogen over het feit dat het jonge Alecto fysiek niets tekort kwam tegen HIC, iets wat in voorgaande wedstrijden nog wel eens het geval was. In Maassluis eindigde het treffen tussen Forescate en Voorne in een 4-4 gelijkspel. De Voorschotense ploeg liet Voor ne in de eerste vijfentwintig mi nuten alle hoeken van het veld zien en kwam in die periode via Annemieke Stevens (sc) en Lor raine van Hoek (2x) op een 3-0 voorsprong. De thuisploeg liet zich daardoor echter niet uit het veld slaan en schoot twee straf corners in voor een 2-3 stand met de rust. Dominique Linge- man schreef vroeg na de hervat ting de vierde Voorschotense goal op haar naam, waarna de ploeg van Ewald Vorderman nog uitstekende mogelijkheden kreeg op 2-5. Die bleven even wel onbenut, terwijl Voorne zich terugknokte tot 4-4. Bezoeker LOHC was tech nisch de meerdere van Maars- sen, maar vond geen remedie om de hechte defensie van de thuisploeg te slechten: 0-0. Wel waren de Oegstgeester vrouwen bijzonder bedreven in het ver sieren van strafcorners, maar die waren niet aan hen besteed. Beide ploegen kregen overigens een strafbal, waarbij Anne-Ka- thy Exalto die van LOHC miste. Aan de Van Vollenhovenkade liep Roomburg de eerste schrammen op tegen Strawber ries: 2-2. Martine Fluitsma opende voor Roomburg al vroeg de score, maar de vreugde was van korte duur. Vier minuten la ter schoot Strawberries zich langszij uit een veldsituatie en vlak voor de thee kwam de agressiever spelende Velsense opponent zelfs op 1-2. Iris Jon ker bezorgde de ploeg van Bep Botman uiteindelijk nog een punt na een scrimmage halver wege het tweede deel. Op het Gorlaeussportcomplex zegevierde Leidse Studenten met 3-1 over Ommoord. Wille- mijn Paree bracht de studentes uit een overmaat aan kansen met 1-0 voor bij rust, waarna Michelle de Boer de 2-0 op haar naam schreef. Ommoord her stelde vervolgens de marge tot 2-1, waarna Quirien den Hol lander Leidse Studenten met 3- 1 veilig de haven liet binnenva ren. Heerhugowaard stuurde Noordwijk met een 4-0 neder laag terug naar huis. De kustbe- woonsters speelden continu op de verdediging, maar stonden desondanks met de rust al met 3-0 achter. In en tegen Reeuwijk vvon Al phen met 5-0. Tegen de ver houdingen in opende Renate Goedemans voor Alphen de score en Barbara Smiet voegde daar na de pauze nog een doel punt aan toe. Vanaf dat mo ment beperkte Reeuwijk zich tot de counter en schoot Alphen zich via Struben, Katrien de Blois en Elke Kroft naar een 5-0 zege. Op eigen veld hield Catwijck tegen Pollux de schade tot aan de rust beperkt tot 0-1, maar dolf uiteindelijk met 0-4 het on derspit. Het eerste deel speelde zich nog voornamelijk af op het middenveld, maar na de rust waren de conditioneel sterkere gasten continu in de aanval. Liesbeth van Duyn en Sandra van Dijk creëerden voor Cat wijck nog wel wat sporadische kansen, maar die bleven onbe nut. Thuisploeg Hisalis walste met 7-1 heen over Bodegraven. Su zanne Rosmann, Monique Vas tenhout (5x) en Saskia Biemond namen de Lissese treffers voor hun rekening. In Ridderkerk behaalde Voor hout tegen De Waele het eerste punt. De verdedigende instel ling van de Voorhoutse vrou wen en het uitstekende kee perswerk van Querine Scheffer resulteerden in een doelpunt loos gelijkspel. WATERPOLO DIRK KLOOS MEDEWERKER Bij de opening van het waterpo- loseizoen stond de eerste ronde van de nationale bekerstrijd op het programma. AZC kreeg meer tegenstand van Vivax dan verwacht. De 6-12 zege was wel voldoende om de volgende ron de te bereiken. LZ 1886 hield Polar Bears lang bij maar trok uiteindelijk met 9-12 aan het kortste eind. De Zijl/LGB werd door een 11-6 nederlaag tegen Het Ravijn uitgeschakeld. AZC had vooral in de beginfa se moeite met het fysieke spel van Vivax. De nieuwbakken hoofdklasser trok zich niets aan van de reputatie van de Alphe- naren en nam in de eerste pe riode brutaalweg de leiding (2- 1). Door in balbezit de aanval len zo lang mogelijk te laten du ren probeerde Vivax AZC uit zijn spel te halen. AZC stelde in het vervolg van de wedstrijd wel orde op zaken, maar Vivax werd zeker niet weggespeeld. AZC- coach Jacob Spijker vond zijn ploeg niet scherp genoeg. „Een aantal internationals is pas deze week met de training begon nen. We komen nog ritme te kort, maar Vivax viel me zeker niet tegen." In de tweede periode trok AZC de stand naar 3-5,. daarna kwam de zege niet meer in ge vaar. Via 4-9 werd het 6-12. Vivax-coach Ron van der Harst was niet ontevreden. „Ge orge van Rijn heeft nog een trai ningsachterstand en deed niet mee. De voorbereiding verloopt tot dusver goed. 6-12 tegen AZC is een redelijke uitslag." Topscorers AZC: Bob Brebde en Niels Zuidweg ieder 3. Top scorer Vivax: Serge Dietz 3. LZ 1886 had lang uitzicht op een vernissende uitslag. Het veel sterker ingeschatte Polar Bears keek lang tegen een ach terstand aan. Met 5-3, 6-4 en 8- 6 was LZ lang de bovenliggende partij. Een uitsturing met ver vanging van Ben Olde Olthof (aanmerkingen op de leiding) en de derde persoonlij van Jan Langerhorst bra Leidenaars op. Polar Be; fiteerde onmiddellijk personele problemen aa se kant. De ploeg kwam schrik wij en won me longe Leidse spelers als Singeling en Tjerk Crame overigens een goede achter. Topscorers LZ 18 nald Heemrood 2 en Zuidweg 2. De Zijl/LGB heeft Het goed partij gegeven. De naars komen dit jaar ui eerste klasse. Lang was klasseverschil geen spr; bert Spijker die waarsi voor het laatst in een wedstrijd tegen een hoc ser in het water lag, had in. Met vier treffers was plaag voor de Nijverdalse diging. Tot 7-5 na drie p was de tweede ronde ha Vooral het niet benutten man-meersituatie brak d bewoners op. Na 8-5 en het pleit beslecht. De ein werd bepaald op 11 -6. In de beker 2 won met 7-5 van De Vuursch der de gebroeders Sieva wel weer met Kjelt Boon in de gelederen, was co< chel van der Zeeuw te over dit resultaat. „Ik zie een extra oefenwedstri speelden niet slecht, vo man meer liep goee Schaap stopte bovendii twee strafworpen." Top Katwijk: Hans Schaap 3 Haasnoot 2. Alkemade was drie veel te sterk voor Dede was genoeg voor de 14- In de tweede periode li< made Dedein onnodig komen (6-5). Op tijd ploeg weer bij de les. Voi betere conditie gaf de di Topscorers Alkemade: Bakker 3 en Bram Nugtei Bij de wouwen was /LGB na een 2-5 achti toch nog te sterk voor A de. De Leidse wouwen met 7-5. Griep verstoort ritme Dekker Squ; De door een griepaanval gehavende ploeg van Dekker Sqi Warmond heeft gisteren de eerste wedstrijd in de competiti ren. Uit tegen Meersquash in Hoofddorp won alleen inval Creyghton zijn wedstrijd. Jaap de Zwart en Luyke Tjebbes gi de tweede divisie kansloos onderuit, evenals de tweede Sjoerd de Boer. Estec 1 won in dezelfde poule de Noordwijll t by tegen Casino (3-1). Eerder verloren in de eerste ronde o< vrouwen van Dekker, uit met 0-5 tegen Dickysquash. He schotense Steijn Sport deed in de eerste divisie betere zaker 1 winst tegen Alphen. Noeste arbeid Bassets wordt niet beloond SASSENHEIM PIETER VAN DER VLIET De Sassenheimse rugbyclub Bassets is er niet in geslaagd om punten te pakken in de con frontatie met lijstaanvoerder Castricum. In een rommelige wedstrijd, waarbij de Noord- Hollanders niet konden impo neren, bleef de teller staan op 7- 28. Bassets blijft door dit resul taat puntloos. Door de overwinning van DIOK afgelopen vrijdagavond op HRC kreeg Castricum de sta tus van koploper in de schoot geworpen. De ploeg van coach Ben Scheerman heeft dit sei zoen een metamorfose onder gaan en zal in tegenstelling tot afgelopen jaren niet langer hoe ven vechten tegen degradatie. De komst van twee Nieuw-Zee- landers geeft Castricum nieuwe impulsen, alleen was daar in de wedstrijd in Sassenheim niet veel van te merken. Bassets, dit jaar weer eens in de ere-klasse, moet het hebben van heel hard werken en de in zet van pure liefhebbers. Ge brek aan ervaring wordt gecom penseerd met gedrevenheid. De Sassenheimers bleken in staat om de dadendrang van Castricum in de kiem te smo ren. Met name in de voorwaart - sen waren beide clubs aan el kaar gewaagd, alleen was de snelheid van handelen bij de gasten een versnelling hoger. Dat was tevens de zwakte van Castricum: bij het verdelen van het spel richting de driekwarten werd opvallend veel balverlies geleden. Bassets tackelde vroeg, op het randje van off-side, en gaf Cas tricum niet de gelegenheid met snelheid in de lijn te scoren. Rob van der Heiden en Wilco Meeuwissen kwamen ogen en handen tekort om alle aanval lende acties van Castricum te stoppen, terwijl ook routinier Ruud Vos als fullback een paar keer aan de noodrem moest trekken. Castricum moest het hebben van de dode spelmomenten. Twee keer was André Marcker succesvol en zorgde voor 0-6. Bassets-fullback Ruud Vos zet tegenstander Remco Ris (Castricum) opzij. De Sassenheimer zou in de tweede helft met een hoofdwond uitvallen. foto hielco kuipers Vlak voor rust was het weer Marcker die met een penalty kick en een geconverteerde try van Robert Kofman 0-16 liet aantekenen. In de tweede rondgang ging Bassets door met het ontregelen van de aanvallen van de tegen stander. De Sassenheimers kwamen zelf nauwelijks toe aan fatsoenlijk spel. Toch kreeg Jar- rod Telford de ruimte voor een try en hij bracht de stand op 0- 21. Het enige wat Bassets terug kon doen was hard blijven wer ken. Speler/coach Perry Noor- dermeer haalde halverwege de nul van het scorebord met een try en conversie, maar het laatste woord was aan Castri cum. Telford kreeg zijn tweede try en Andre Marcker bepaalde de eindstand op 7-28. Noordermeer was na afloop niet ontevreden over het ver loop van de wedstrijd. „We heb ben vanmiddag weer een hoop geleerd en daar gaat het om. Verdedigend hebben we de handen uit de mouwen gesto ken en met redelijk succes. Eer lijk gezegd had ik een veel moeilijkere wedstrijd verwacht. Castricum viel me uiteindelijk toch tegen, gezien de stand op de ranglijst." BADMINTON PETER KLEIN MEDEWERKER De Leidse topteams in de lan delijke badmintoncompetitie bleven in de tweede speelronde alle ongeslagen. Het Alphense Flair deelt na de 7-1 thuiswinst op SIO 2 in de tweede divisie de koppositie met het sterke DKC en Direct Invest 3. In de derde divisie moet Lisse, dat met 5-3 van Slotermeer 4 won, alleen Badso nog naast zich dulden. Het Leidse Veglo en Shuttle woude gaan gelijk aan kop in de vierde divisie. Ook Apollo uit Roelofarendsveen is gedeeld koploper. In oplopende graad van moeilijkheid won Flair de vier enkelspelen van Bas van Zeist, Peter van den Berg, Bianca Dijkstra en Anita Verstraete. Het dubbel van Van den Berg met Cees-Jan van Vliet, die liefst vier rackets kapot sloeg, was goed voor het vijfde punt. Via het vrouwendubbel redde SIO 2 de eer, want de beide mixen waren weer voor Flair. Bij de reserves, uitkomend in de derde divisie, kende Anneloes Stuyfzand met een ongeslagen status na drie partijen een prima optreden. De single van Wouter de Lijster en zeges in alle dubbels zorg den bij BCR'91 4 voor een 6-2 eindzege. Lisse ging via Edwin Dierckx- sens, Pieter van Maasdam, Christien van Santen en Sandra Kroon (met liefst tweemaal 11- 0) in de singles voorspoedig uit de startblokken. De nieuwe combinatie van Bert de Geus met Van Maasdam liep nog niet, terwijl de beide mixen door een combinatie van on derschatting en onverwachte tegenstand eveneens verloren gingen. Het vrouwendubbel van Van Santen en Kroon stelde te gen Slotermeer 4 de zege veilig. In het tweede team (vijfde divi sie) bleven Rogier Moorman, Wouter van der Wal, Paul van der Hulst en Nancy van Dijk ongeslagen. Debby Emmanuels leed de enige (single-)neder- laag. Eindstand tegen het zwak ke De Treffers 7-1. In de vierde divisie zijn Veglo en Shuttlewoude nog de enige twee teams zonder puntverlies. De Leidenaars, zonder de ge blesseerde kopman Henk Wes terbeek en de vakantie vierende Karin Guyt, versloegen de Smashing Fellows met 5-3. Het 17-jarige jeugdtalent Marek Vis was in zijn single, dubbel met Randy Thepass en mixed met Sandra van der Hart steeds in twee games van een aparte klasse. Thepass haalde door winst in zijn enkelspel en de mixed met Monique Borsboom (15-0 in de derde game) even eens een 100 procent score. Het tweede team speelde in de vijf de divisie gelijk bij Rockanje. Team 3 was met 6-2 de meerde re van Martinus. Bij Shuttlewoude in Zoeter- woude werden de vijf winst punten bij elkaar geslagen door René Kruithof, Rob Burgerjon, die voor Jaco Lemmerzaal in viel, Ilse Spierings, het mannen- dubbel van Burgerjon met Dan ny Plug en de mixed van Inge Lemmerzaal met Kruit een andere afdeling van de divisie bleef Wasser een langdurig treffen me wijck 7 met 5-3 aan dt kant van de score. Net Veglo wonnen de manne van Egmond en Frai Leeuwen, beiden hun d tijen. Na de vier enkelspelen stand tussen Apollo en wijck 8 nog gelijk. Bert en Emmy Driessen w Rolf Driessen en Marian man gingen ten onder, vier dubbels stond de 6- winning op het sco Team 2 met Stefan Ruud Bakker, Arno Heijden, Carol van Oyen van der Meer op de pla Thea Turk, daverde n over Rackmindo heen. cluvo won Cynthia van i naast haar enkelspel i mixed met Danny vi Ploeg. Bianca de Groot bert Zwetsloot zorgden lend eveneens voor een punt en de 4-4 tegen Ley Bianca Dijkstra won met haar ploeg Flair van SIO 2: 7-1foto

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24