Babangida voelt zich vrij als een vogel rortuna legt rode oper voor Vitesse PSV mag avondje prijsschieten: 0-6 r! L )ok AZ is te kloppen Betaald Voetbal mm ""Rlind speelt niet tegen Maribor msterdam Danny Blind is niet geselecteerd voor de return van jax in het UEFA-Cuptoemooi, morgen tegen NK Maribor. De anvoerder kampt met een liesblessure. Michael Laudrup (achil- ipees) en Dani (griep) waren zaterdag tegen Heerenveen afwe- g, maar zijn voldoende hersteld om mee te gaan op trainings- amp naar Callantsoog. preekkoren leggen wedstrijd lam rrechtTwee weken na Helmond Sport - ADO Den Haag was et opnieuw zover. Net als collega Luyten toen, legde scheids- ichter Van Egmond gisteren het duel FC Utrecht - Willem II (2- tien minuten stil wegens kwetsende spreekkoren. Aanleiding oor de spreekkoren was de tweede gelijkmaker van Willem II, it een strafschop van Arts. Toen Van Egmond tussentijds af- lies, kwamen Utrecht-fans direct het veld op. Spelers van de ïuisclub kregen hen terug in het vak. Tustfull grote afwezige tegen Braga irto» Orlando Trustfull is morgenavond de grote afwezige bij itesse in de return wedstrijd tegen Sporting Braga uit de eerste EFA Cup-ronde. Trustfull moest gistermiddag vlak na aan- omst op het vliegveld in Porto vernemen dat zijn broer onver- lacht is overleden. De Amsterdammer keerde hevig overstuur irect terug naar Nederland. ,,De groep is enorm aangeslagen", >rklaarde voorzitter Karei Aalbers. )e Wolf wacht op bericht uit Israël )tterdam John de Wolf, toeschouwer bij Sparta-Roda JC, acht met smart op een bericht uit Israël. De Schiedammer is in in juridisch gevecht verwikkeld met zijn laatste club Hapoel isti shkelon. Het kort geding zou de afgelopen week al voorkomen. gevEr zijn wat feestdagen in Israël deze tijd", wist De Wolf, ,,ik wo enk dat daar de vertraging ligt. Ik hoop wel dat het snel gebeurt i lant ik wil weer spelen." De Wolf traint intussen mee bij NEC idiiaar is niet van plan voor de Nijmeegse club te gaan spelen. EC's trainer Calderwood is een goede relatie van De Wolf. ,e(iDO Den Haag verhaalt boete op fans *ren haag» ADO Den Haag gaat proberen een boete van 5000 Lilden te verhalen op de twee supporters die deze geldstraf op un geweten hebben. De club heeft daartoe een advocaat in de rm genomen. ADO zal voortaan bij eventuele schade de daders msprakelijk stellen. De KNVB sprak de Haagse eerste-divisie- ub er financieel op aan dat bij het nacompetitieduel op 11 juni :gen RKC twee fans vanaf de Aad Mansveld-tribune over de acht het veld opkwamen. De scheidsrechter zag zich genood- lakt de wedstrijd tot twee keer toe te onderbreken. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 Zevende goal van Nigeriaan beslissend in topper tegen Heerenveen mag in de eerste divisie dan misschien een klasse apart zijn, on- SLt irwinnelijk is de ploeg van trainer Willem van Hanegem zeker Dat bewees het bescheiden team van Dordrecht 90 zaterdag- ind. De Alkmaarse formatie ging aan de Krommedijk met 1-0 uMeruit, drie dagen na het winnen van de eerste periodetitel. Der- Ka n maakte in de 56ste minuut het doelpunt. C Zwolle profiteerde van de eerste nederlaag van AZ. De ploeg ,t trainer Jan Everse won krap op eigen veld met 1-0 van Eindho- >ta i- Sinkgraven scoorde op slag van rust. Zwolle naderde AZ tot op i punt. De achterstand van Emmen op de koploper is nog maar ie punten. De nummer drie versloeg voor eigen publiek WV !t 2-0. Alberda bracht beide treffers voor Emmen op zijn naam. De zomer was voor Tijjani Babangida lang en wreed, maar dit seizoen spoelt de Nigeriaan alle twijfels en zorgen uit zijn kleine li chaam. Zaterdagavond in het Abe Lenstra-stadion scoorde de rappe rechts buiten zijn zevende doel punt, in evenzoveel wed strijden. Zijn treffer was overtuigend en beslissend - de wedstrijd eindigde in 0-1 - in de eerste competi tiewedstrijd van het sei zoen waar Ajax met ge duchte tegenstand werd geconfronteerd. heerenveen simon zwartkruis gpd-verslaggever De tranen brandden in zijn ogen bij zijn vertrek, maar de overgang van Louis van Gaal naar Barcelona heeft Tijjani Ba bangida goed gedaan. Van Gaal had een zwak voor de Nigeri- aanse international, wilde hem drie jaar geleden al van Roda JC naar Ajax overhevelen. Toen Babangida vorig jaar uiteinde lijk was vastgelegd, bekommer de Van Gaal zich uitgebreid om zijn oogappel. Gaf hem extra aandacht en vertrouwen, schoolde hem op tactisch ge bied en probeerde de impulsie ve drang naar het doel uit zijn spel te halen. Want onder Van Gaal waren de buitenspelers er niet om te scoren, maar vooral om het voorbereidende werk te verrichten. Vier keer scoorde Babangida dat eerste seizoen, een veelvoud daarvan aan kansen hielp hij om zeep. Een dag na de wed strijd zag hij zichzelf dan thuis terug op de video - zoals hij dat altijd doet - en dan sloop de twijfel bij hem naar binnen. ,,Dan dacht ik: Baba, wat is er toch met je aan de hand? Ik had de snelheid, de bewegingen, het rotsvaste vertrouwen van de trainer. En toch liep het niet zoals ik wilde. Ik heb altijd en overal gescoord en vorig sei zoen lukte me dat voor het eerst niet. Al wist ik voor mezelf dat het vooral kwam omdat het hele Tieme Klompe van Heerenveen (rechts) duwt ajacied Shota Arveladze. team niet goed draaide." den, waar hij zijn oude stiel Met de komst van Morten 01- weer heeft opgepakt: scoren, sen is er veel veranderd voor veel scoren. „Het geldt denk ik Babangida. Er zit na de wed- niet alleen voor mij", zegt de af strijd geen kalk meer aan zijn gelopen donderdag 24 jaar ge- voetbalschoenen, de vleugel- worden aanvaller. „Het hele spelers zijn tegenwoordig vrij team speelt vrijer. Daar hebben om de zijlijn los te laten. Veel we nu ook de spelers voor. En vaker dan vorig seizoen laat Ba- we kunnen allemaal zien dat je bangida zich door zijn intuïtie ook op deze manier resultaat naar het vijandelijke doel lei- kunt boeken." Tegen Heerenveen moest Ajax daartoe voor de eerste maal dit seizoen tot op de bo dem van eigen kunnen. Foppe de Haan bewijst andermaal dat hij het trainersvak goed verstaat en heeft in korte tijd en met be perkte middelen een serieuze subtopper geboetseerd. Zijn smaakmakers Tomasson (New castle), Korneev (Feyenoord), Sier en Tobiassen (beiden Ajax) vertrokken, maar desondanks begon Heerenveen als nummer twee van de ranglijst aan de topper van zaterdagavond. Zon der schroom, met open vizier. Pas in de laatse tien minuten van de aardige wedstrijd slaag den de Friezen er echter in Ajax, op de tribune gadegeslagen door Feyenoord-trainer Arie Haan, onder druk te zetten. Tot die tijd was het initiatief aan Ajax, met name aan Jari hitma nen en Ronald de Boer. Van de linkerflank had Heerenveen weinig te duchten. Peter Hoek stra raakte continu verstrikt in zijn eigen schijnbewegingen en Tom Sier bewees tegen zijn ou de club nog duidelijk aan het hogere tempo bij Ajax te moe ten wennen. Verwonderlijk was het dus niet, dat het grootste Amsterdamse gevaar van de rechterkant kwam. In de eerste helft al, dook Babangida twee maal vrij op voor het Heeren veen-doel, maar beide malen besliste de uitstekend keepende Hans Vonk het duel in zijn voordeel. Ook Shota Arveladze mocht niet klagen over doelrijpe kan sen, maar de Georgiër wilde het tegen Heerenveen allemaal iets te mooi doen. „Typerend voor zijn speelse manier van voetbal len", vond Morten Olsen. „Dat is zijn sterke punt, maar kan ook zijn zwakte betekenen. Bij Arveladze ligt dat heel dicht bij elkaar." De ondubbelzinnige manier waarop Babangida tot scoren komt, kwam Ajax zater dag beter van pas. Hij sneed een klein kwartier na rust op een pass van Litmanen scherp naar binnen, op het vlammende schot vlak onder de lat moest zelfs Vonk het antwoord schul dig blijven. Zijn doelpuntenserie is voor Babangida om meer dan één re den van grote waarde. In juni overleed zijn vader in Nigeria aan een hersenbloeding, sinds dien rust de verantwoordelijk heid voor een gezin van tien kinderen op zijn schouders, als oudste zoon. Vervolgens moest Babangida zijn geplande huwe lijk afblazen, omdat zijn in Ni geria benodigde geboortecertifi caat onvindaar bleek. „Vooral de dood van mijn vader was verschrikkelijk. Het ergste wat me had kunnen overkomen. Door mezelf te blijven probeer ik dat te verwerken. Het woord stress ken ik niet, ik probeer te blijven lachen. Dan is het des te fijner dat ik zo veel doelpunten maak nu. Dat helpt me de pijn te vergeten." Heerenveen: Vonk; Straal, Hansma. Klompe en Mitrita; Ebiede. Constan- linovici en De Visser; F.I Khattabi (73. Gusatu), Van Nistclrooy en Samardzic. Ajax: Van der Sar; Tobiasen, Oliseh, Frank de Boer en Sier; Ronald de Boer (86. Rudy), Litmanen (81. Melehiot) en Witschge; Babangida, Arveladze en Hoekstra. EREDIVISIE FC Volendam-PSV 0-6 (0-4). 11. Cocu 0- 128. Zenden 0-2, 37. Cocu 0-3, 39. Zen den 0-4, 60. Nilis 0-5, 82. Nilis 0-6. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 3700. Gele kaart: Van der Weerden (PSV) FC Groningen-Feyenoord 2-0 (2-0). 31. Rorije 1-0, 40. Rorije 2-0. Scheidsrechter: kaart: Huizingh, Peeper (FC Groningen), Boateng (Feyenoord). Heerenveen-Ajax 0-1 (0-0). 57. Babangida 0-1 Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschou wers: 13.800. Gele kaart: Mitrita, Gusatu (Heerenveen). MW-NEC 2-0 (1-0). 22. Bouma 1-0, 90. Taiwo 2-0. Scheidsrechter: Koopman Toe schouwers: 5000. Gele kaart: Janssen, Tai wo (MW). Pothuizen (NEC). Fortuna Sittard-Vitesse 1-7 (1-5). 13. Van den Brom 0-1, 15. Machlas 0- 2, 18. Bur ke 1-2, 19. Curovic 1-3, 28. Perovic 1-4, 30. Machlas 1-5, 47. Curovic 1-6, 90. Machlas 1-7. Scheidsrechter: Reygwart Toeschouwers: 4200. De Graafschap-RKC 1-0 (1-0). 27. Viscaal 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 7600 Gele kaart: Van Arum en Cela Ranilla (RKC). FC Twente-NAC 1-1 (0-1). 1.' Mih. ic 0 I, 81. Van Halst 1-1 (strafschop). Scheids rechter: luinge. Toeschouwers: 7750. Ro de kaart: 81. Van de Looi (NAC) wegens neerleggen van Sumiala. Gele kaart: Roelofsen (NAC). FC Utrecht-Willem II 2-2 (2-1). 25. Decheiver 1-0, 34. Arts 1-1 (strafschop), 35. Robbemond 2-1, 64. Arts 2-2 (straf schop). Scheidsrechter: Van Egmond Toe schouwers: 11.000 Rode kaart: 49. Der- veld (Willem 11/ 2 x geel). Gele kaart: Van der Net (FC Utrecht), Loeffen, Kolkka (Wil lem II). Sparta-Roda JC 3-1 (2-1). 8 Torma 0-1, 18. Dennis de Nooi|er 1-1, 31. Groenen dijk 2-1, 76. Renfurm 3-1. Scheidsrech ter: Temmink Toeschouwers: 6000 Gele kaart: Groenendiik, Jalink (Sparta), Van Haaren, Martens (Roda JC). Topscorers: 1Machlas (Vitesse) 9, 2. Den nis de Nüüijer (Sparta) 8, 3. Babangida (Ajax) en Arveladze (Ajax) 7, 5. Cocu (PSV) 6, 6 Arts (Willem II), De Bilde (PSV), Pero vie (Vitesse) 5, 9. Litmanen (A|ax), Laud rup (Ajax), Viscaal (De Graafschap), El Khattabi (Heerenveen), Petrov (Twente), Decheiver (Utrecht), Magno (Groningen) 4. Programma. Vrijdag 3 oktober: MVV-Spar- ta. Zaterdag 4 oktober; PSV-Heerenveen, NEC-Volendarri Zondag 5 oktober: Feye noord-NAC, FC Twente-FC Groningen, De Graafschap-FC Utrecht, Willem 11-Ajax, Vi tesse-RKC PSV Heerenveen FC Twente Feyenoord Vitesse Groningen 8 8 0 FC Utrecht Fortuna S. Volendam 0 24 36- 3 0 18 25- 9 8 5 2 1 17 12- 5 8 4 3 1 15 12- 7 7 4 2 1 14 14 5 8 4 2 2 14 21- 15 8 3 3 2 12 13- 10 8 4 0 4 12 13- 12 8 3 2 3 11 18- 14 8 3 2 3 11 10- 6 7 2 3 2 9 7-8 2 0 6 6 5 5 13 24 6-23 5-25 5-23 EERSTE DIVISIE Go Ahead Eagles-FC Den Bosch 2-0 (0-0). 79. Boerebach 1-0, 84. Obiekulu 2-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers: 4500. Rode kaart: 42. Strieker (Den Bosch/2xgeel). Gele kaart: Michels (GA Eagles), Hobbelen, Schaap (Den Bosch). Veendam-TOP Oss 1-2 (0-2). 10. De Graef 0-1, 14. De Wijs 0-2, 74. Heuvel 1-2. Scheidsrechter: Slot Toeschouwers. 3673. Gele kaart: Zuurman, Dantuma (Veendam), Taihuttu (TOP Oss). Excelsior-Heracles 1-4 (0-2). 14 Smeets 0-1, 44. Jörns 0-2, 56. Nijhuis 0-3, 64. Verberne 0 4, 76. De Haan 14 Scheids rechter: Karremans Toeschouwers: 800. Gele kaart: Verberne (Heracles). Haarlem-Telstar 1-3 (0-2). 8 Gerver 0-1, I V.lli l-.ll M AM. Jl.ih II Hl, Dn eyke 1-3. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 2662. Gele kaart: Naciri (Haarlem), Gerver, Polfliet, Kruyer (Tel star). Dordrecht'90-AZ 1-0 (0-0). 56. Derksen 1 0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers; 1762. Gele kaart: Van Galen, Ricksen (AZ). Emmen-VW 2-0 (1-0). 11 Alberda 1-0, 62. Alberda 2-0. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers: 6459 Cambuur-Helmond Sport 4-0 (3-0). 5a. Berghuis 1-0, 42. Van der Laan 2-0 (slraf schop), 45. De Vries 3-0, 54, Abma 4-0 Scheidsrechter: Vink Toeschouwers: 4500. Rode kaart: 42. Boer (Helmond Sport), Gele kaart: Streppel (Helmond Sport). RBC-ADO Den Haag 0-3 (0-0). 54. Heesen 0-1 (strafschop), 63. De Jong 0-2 (straf schop), 79. Iliohan 0-3. Scheidsrechter: De Graaf Toeschouwers: 1500. Gele kaart. Swinkels, Cas (RBC), Faerber (AD0 Den Haag). FC Zwolle-Eindhoven 1-0 (1-0). 45. Sink graven 1-0 Scheidsrechter: Schaap. Toe schouwers: 3150. Gele kaart: Thijssens (Eindhoven) Bijzonderheid: Boekweg (FC Zwolle) mist in 8e minuut strafschop. Topscorers: 1 Bruin (FC Zwolle) 10, 2 Van der Laan (Cambuur) 9, 3 Langerak (AZ) 7, 4. Van der Weert (AZ), Van Oostrum (Emmen), Van de Brink (Haarlem) 6, 7. De Jong (ADO Den Haag), Huiberts (AZ) 5, 9 Waterink (FC Den Bosch), Henar (Telstar), Vroomans (Eindhoven), Zuurman (Veen dam), De Wi|S (TOP Oss) 4, Programma. Vrijdag 3 oktober: Helmond Sport-FC Zwolle, Eindhoven-Emmen Za terdag 4 oktober: Veendam-ADO Den Haag, VW-FC Den Bosch, Dordrecht'90- RBC, Telstar-GA Eagles, Excelsior-AZ, TOP Oss-Haarlem, Cambuur-Heracles Dinsdag 7 oktober: Haarlem-Helmond Sport, Hera cles-Veendam. AZ FC Zwolle Emmen Heracles TOP DenHaag Cambuur L. Eindhoven GA Eagles Den Bosch Haarlem Dordr. '90 Telstar VW 6 1 7 13 3 6 1 19 24- 7 0 18 16- 8 1 17 16- 6 2 14 15-10 2 14 13-11 2 13 14- 9 3 13 19-12 3 13 14- 8 3 13 10- 12 3 11 12- 12 5 9 13-17 4 8 7-15 5 7 13- 19 9- 16 6- 14 9- 13 6-17 >da JC helpt Sparta aan drie mooie dagen tuna Sittard legde zaterdag- ind de rode loper uit voor Vi- 1e. De Limburgers verleen- i de Arnhemmers alle mede- tóng om zonder al te buiten- irige inspanning een mon- :score te bereiken: 7-1. Het de grootste thuisnederlaag voor de thuisclub. )rie dagen voor de tweede ifrontatie met Braga had het al van Henk ten Cate zich n gewilligere tegenstander de Fortunezen kunnen 'nsen. Verdedigen kwam in woordenboek van het team Bert van Marwijk niet voor. Gelderse ploeg profiteerde van de lachwekkende mis- jlppen van de achterste linie, doelman Van Zwam tot ihoop dreven. ortuna werkte bereidwillig e, zoals bij de openingstref- van Van den Brom. De mid- ïvelder kreeg de vrije door- ig, alle tijd aan te leggen: 0-1. was in de dertiende it. Twee minuten later kopte ahlas zijn zevende seizoens- fer achter Van Zwam. De lirmrzet was van Fortes. Even gl- de hoop voor de Limburgers ae: lat Burke 1-2 had gescoord, was ijdele hoop. Curovic aide zestig tellen later met els gemak weg van Dirkx: 1- ^erovic en weer Marchal be dden de ruststand op 1-5. )e tweede drie kwartier was ïwelijks twee minuten oud of Zwam was weer kansloos een inzet van Curovic. De ;rs ekse clubtopscorer Machlas ide op slag van tijd geen me iogen en maakte 1-7. Zijn 'ende treffer van de huidige ^Jtbalj aar gang. ,urta - FC Utrecht ad{ catrta heeft drie mooie dagen alofjeefd. Op de winst met 4-2 te- Jrji FC Utrecht volgde gisteren iraa1 overwinning met 3-1 op -lerfia JC. De bekerhouder hielp n zegevierende ploeg met een gllojidjevol blunders aan een on- igtaachte plaats in de bovenste 0V|ft van de ranglijst. loda JC startte uitstekend, door een prachtig doel- it van Torma de leiding en leek op weg naar een forse zege, maar Ooijer en Vrede misten opgelegde kansen op 0-2. Knul lig balverlies van Senden gaf Renfurm de ruimte de achterlijn te halen en De Nooijer te bedie nen, 1-1. Sparta rook de moge lijkheden, stroopte de mouwen op en drukte door. Na een half uur speelde Vrede de bal zo maar in de voeten van Groe nendijk, die vrij kon inschieten voor 2-1. Roda JC miste de energie om terug te slaan. De Limburgse potentiële subtopper viel wel aan, kreeg ook een overwicht maar dat was meer door de te rugtrekkende bewegingen van Sparta. Renfurm counterde naar 3-1 en dat was verdiend. FC Twente - NAC FC Twente zat negentig minu ten muurvast en bedankte arbi ter Luinge voor zijn hulp bij de late gelijkmaker. De spelers van NAC en trainer Herbert Neu mann schoten na afloop vuur, voelden zich bestolen en vroe gen zich in het openbaar vooral af wat de leidsman eigenlijk op een voetbalveld te zoeken heeft. De 1-1 was een terechte af spiegeling van het matige duel, maar de gelijkmaker uit een omstreden strafschop van Van •Halst haalde bij NAC veel emo tie naar boven. De'al na twaalf minuten via Milicic afgedwon gen voorsprong via een snelle uitbraak kwam tot tien minuten voor het eind nauwelijks in ge vaar. Na tachtig minuten vuur de mannetjesputter Van Halst een hoge vuurpijl af richting het doel van Karelse. De bal plofte tussen verdediger Van de Looi en invaller Sumiala van Twente- kant. De Fin liet zich prachtig vallen en de trammelant kon beginnen. Luinge maakte eerst de beweging met de armen om door te spelen, blies vervolgens, leek Sumiala voor zijn overdre ven buiteling met geel te be straffen, maar legde plotseling de bal op de stip en gaf Van de Looi rood. De Graafschap - RKC De druiven waren zaterdag avond zuur voor RKC-trainer Boeve. Hij hekelde het optreden van scheidsrechter Bossen, die wedstrijd tegen Volendam. De Bilde reist wel met de ploeg naar Barcelona. In welke gemoedstoestand, dat laat zich niet moeilijk raden. Hij heeft de begrafenis van zijn grootvader zo goed en kwaad als het ging geregeld, maar het valt te ver wachten dat zijn hoofd niet naar voetbal staat. Advocaat zal zijn inzetbaarheid op de dag van het duel met Barcelona, op woensdag, beoordelen. „Gilles moet maar zelf zeggen of hij kan meespelen." De Deen Peter Möller heette gisteravond de vervanger van De Bilde. Hij was betrokken bij de helft van de Eindhovense doelpunten en op basis daarvan zou je kunnen zeggen dat hij het niet eens zo slecht deed. Maar wat nog veel meer in het oog sprong was de houterigheid en beperkte wendbaarheid van de Deense stormram. Hij moet de naar het Duitse Schalke ver trokken René Eijkelkamp doen vergeten, maar zal daarin ver moedelijk nooit slagen. Door het totale gebrek aan weerbaarheid van de thuisploeg viel het allemaal niet zo op. PSV mocht zich naar hartelust uitle ven, zag voor de rust Phillip Co cu en Boudewijn Zenden ieder twee keer scoren en gebruikte Volendam voornamelijk als een gewillige speelbal. Advocaat zag dat het goed zat en liet zijn ploeg in de tweede helft gas te rugnemen, wat nog altijd een trefzekere uithaal en een won derschone lob van Nilis ople verde. Het huisorkest van de Volen- dammers zette van ellende ruim voor het einde de af- scheidsmars maar in. Bij de vierde, grote nederlaag op rij stak het onvervalste cynisme in het vissersdorp weer eens de kop op. Man van de wedstrijd heette doelman Arnold Nij- kamp, die na anderhalf jaar blessureleed een weinig ge denkwaardige rentree beleefde en juist verkozen was boven zijn ongelukkige voorganger Rob Hilbers. FC Volendam: Nijkarnp; Persijn, Bin ken, Marbusen Nijholt; Valk, Matthaei (38. Ix-edang), Steur (46. Hans Bond) en ('lugboer; Schulp (46. Tumani) en Molenaar, PSV: Waterreus; Van der Weerden, Fa- ber, Stam en Numan; Petrovic (80. Stinga), Cocu, Jonk en Zenden (61. Iwan); Möller en Bruggink (46. Nilis). Canal+ had het zo gewild en daarom werd de wedstrijd op zondagavond gespeeld. Voor een groot deel van het Volen- damse thuispubliek werd het een erg kort voetbalavondje. Al in de eerste helft van het duel met PSV (0-6) verlieten mensen hoofdschuddend het stadionne tje aan De Dijk. De warme ka chel thuis was blijkbaar een be tere plek om te vertoeven. PSV dankte Volendam harte lijk voor het potje prijsschieten. De landskampioen mocht de zinnen aan de vooravond van het Champions League-duel bij Barcelona verzetten en zag zelfs topschutter Luc Nilis in het tweede deel opbloeien. De Belg, lang tobbend met de naweeën van een enkelblessure, kwam na de rust voor Arnold Bruggink in het veld en maakte zowaar twee doelpunten. Nilis geldt als de spreekwoor delijke strohalm waaraan PSV zich straks in het kolkende Camp Nou moet vastklampen. Maar hoe ver zijn herstel is ge vorderd, durfde trainer Dick Ad vocaat ook gisteren niet te zeg gen. Door een droeve gebeurtenis in de familie van landgenoot Gilles de Bilde is de eventuele rol van Nilis extra cruciaal ge worden. De spits hoorde zater dag van het overlijden van zijn grootvader, een man met wie De Bilde zich meer dan een 'normale' opa verbonden voelt. Deze nam in feite de ouderlijke taken op zich na de scheiding van De Bildes ouders en door de ernstige ziekte die z'n vader in een verpleegtehuis deed be landen. Grootvader stimuleerde Gilles iets van zijn leven in de achterstandswijk van Brussel, Zellik, te maken en vooral zijn onmiskenbare voetbalkwalitei ten ten volle te benutten. Het drama was dus voor De Bilde op zaterdag compleet, ook al gezien de bizarre vertraging waarmee de slechte tijding hem bereikte. Twee dagen lang, van af donderdag, lag grootvader De Bilde dood thuis. De zwaar ge handicapte grootmoeder was niet zelfstandig bij machte de telefoon te grijpen. Na het ho ren van het nieuws meldde Gil les de Bilde zich gelijk af voor de Noordwijker Cees Marbus (FC Volendam) springt in de rug van Jaap Stam. in zijn ogen verzuimde RKC in de 85ste minuut een strafschop te geven. Invaller Lammers kop te de bal namelijk tegen de arm van Redeker. De Waalwijkse frustraties waren niet geheel onbegrijpelijk, want RKC was het meest in balbezit. De beste kansen waren echter voor De Graafschap. Viscaal benutte een strafschop, nadat Hill in de 27ste minuut Van der Haar on deruit had gehaald. De Graaf schap wist de voorsprong niet uit te bouwen. MW-NEC Na zeven nederlagen kon MW zaterdagavond de eerste winst in de eredivisie begroeten. Het kind van de rekening werd NEC dat met het 2-0 verlies alweer de vijfde nederlaag op rij no teerde. De overwinning was niet helemaal terecht want NEC heerste het grootste deel van de wedstrijd. Het zwakke punt bij de Nijmegenaren werd in Limburg echter weer eens schrijnend duidelijk: scoren. De ploeg van trainer Jimmy Calderwood startte offensief en gaf MW de eerste kwartier nauwelijks de kans over de middellijn te ko men. Bij een tegenaanval in de 21ste minuut kon Bouma van afstand uithalen en MW op 1-0 zetten. Het laatste kwartier voor tijd probeerde NEC met hoge ballen van achteruit de gelijk maker te forceren. Bij de soms chaotische taferelen in het Lim burgse strafschopgebied, ont brak echter net het beslissende tikje. Invaller Taiwo die drie mi nuten voor tijd in het veld kwam, zorgde voor opluchting bij de MW-aanhang. Tien se conden voor tijd tikte hij na een voorzet van Landzaat van dicht bij in: 2-0. FC Utrecht - Willem II Op verzoek van de supporters vereniging van FC Utrecht kwam de harde kern pas na het begin van de wedstrijd het sta dion in. Uit protest tegen het matige spel en de slechte resul taten van de laatste wedstrijden. Met als leus 'we willen bloed, zweet en tranen' kwamen ze binnen. De thuisclub leek het FOTO HANS VAN WEEL advies over te nemen. De belo ning kwam in de 25ste minuut, toen Decheiver raak schoot. Toch kwamen de Tilburgers op gelijke hoogte, via de eerste strafschop van Arts, nadat As- mus Kolkka had gevloerd. In tegenstelling tot voorgaan de duels liet Utrecht zich nu eens niet terugdringen. De ploeg bleef aanvallen, met di rect resultaat. Middenvelder Robbemond werd niets in de weg gelegd, zodat hij kon uitha len voor Utrechts tweede goal. In de tweede helft had Willem II nauwelijks iets in te brengen, tot scheidsrechter Van Egmond de bezoekers voor de tweede maal een strafschop toewees, na een handsbal van Van der Net. Arts benutte ook deze bui tenkans, waarna de frustraties bij het Utrechtse publiek naar boven kwamen. Na de hervat ting kwam Utrecht met een sterk slotoffensief. De thuis ploeg kreeg verscheidene goede mogelijkheden, maar de win nende goal bleef uit.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19