Sport Interne strijd nekt Feyenoord -warte Schapen fortekaas sneller dan >oit op bebloede voeten AANDAG 29 SEPTEMBER 1997 furieuze premie verzorger Excelsior otterdam Bij de meeste wedstrijden in het betaalde voetbal ordt twee minuten voor het eindsignaal de Man of the Match jmgeroepen. Vaak zit de dienstdoende jury er naast en gaan de loemen en de envelop met inhoud naar de verkeerde speler. Bij Excelsior wordt de jury gevormd uit leden van de supportersver- piging. Tot hun grote verdriet moesten ze zaterdagavond con- jtateren dat Excelsior er tegen Heracles niets van bakte. Dus ver jon de jury een bijzondere oplossing. 'De prijs van man of the natch gaat vanavond naar Mario Meyer, de verzorger van Excel- riep de microfonist. Het publiek (700 man) lachte smake- Ijk. Drie keer had de man het veld in gemoeten voor een routi- leklus.Ik vind het absoluut geen humor, ik vind het drama- sch. Belachelijk is het", aldus de boze trainer Adrie Koster. )avids en Bogarde blijven bij Milan AC Milan heeft bij monde van vice-voorzitter Adriano Êalliani de transfergeruchten ontkend omtrent Edgar Davids e i Bogarde. ,,We hebben geen intentie om één v e op korte termijn te verkopen", stelde hij. „Zij hebben zelf t transfer gevraagd." Galliani reageerde z lagmiddag op een artikel in de doorgaans betrouwbare krant e della Sera. Volgens dat verhaal zou Milan op korte ter mijn afscheid willen nemen van het Nederlandse duo. Zowel bavids als Bogarde heeft geen basisplaats bij de Italiaanse top- flub. uyendijk na crash weer uit ziekenhuis Arie Luyendijk is gisteravond ontslagen uit het zieken huis. De coureur was daarin uit voorzorg opgenomen na zijn [rash in de Indy Car 500 mijl race in Fontana, Californië. Luyen- lijk stuurde in de 41e ronde zijn wagen met een snelheid van lieer dan 300 kilometer per uur tegen de betonnen muur. Hij werd daartoe gedwongen door de Duitse coureur Mark Meyer, lie verloor de controle over zijn wagen en spinde op het circuit. Luyendijk caramboleerde via Meyer op de muur. De coureur uit jcottsdale, Arizona werd bewusteloos uit het wrak gehaald maar [wam nog op het circuit weer bij kennis. Ernstige verwondingen jverden bij een eerste onderzoek niet geconstateerd maar op ad- jies van de circuit-arts werd Luyendijk naar het Lorna Linda Icademisch Ziekenhuis overgebracht. Daar werd hij na een [rondiger onderzoek ontslagen. bier, meer bier. Ik ben in rlijn en wil alleen nog maar drinken." Jan Kortekaas is de marathon van Berlijn r het dolle heen. Nooit liep timmerman uit Roelo- endsveen sneller over een af- an 42.195 meter dan gis- in de sfeervolle Duitse ofdstad: 2 uur 21 minuten en seconden. „Ik sta hier in een efooncel met mijn voeten in bloed, maar voor de rest alles goed." Kortekaas, doorgaans de chterheid zelve, finishte na n uitgekiende race als 35ste in sterkbezette marathon, •chts één landgenoot, Dick n den Broek, moest hij laten orgaan. De gewezen steeple- aser Herman Hofstee daaren- ;en finishte achter Kortekaas, met zijn nieuwe persoonlij toptijd dit jaar de negeqde iderlandse marathonloper is. i kilometervreter van Leiden Atletiek, pupil van Bram Wasse naar, kwam halverwege door in 1 uur 10 minuten. „Ik had nau welijks verval*. Wel vond ik het tweede-gedeelte, met een heu veltje erin, een stuk zwaarder. Maar de herrie, sfeer en gewel dige organisatie vergoedden al les." Kortekaas was overigens niet de enige atleet die snel klaar was met zijn marathon. De Kenyaan Elijah Lagat won in 2.07.41, de beste tijd van 1997. De Portugees Domingos Castro had op 20 april in Rotterdam de klassieke afstand tien seconden minder snel gelopen. Lagat (31) kwam tijdens de 24ste marathon in Berlijn niet aan het parcoursrecord. Dat staat sinds 1995 op naam van zijn landgenoot Sammy Lelei, 2.07.02. Lelei werd ditmaal der de, achter Lagat en een derde Kenyaan, Eric Kimaiyo. Bij de vrouwen verbeterde de Ierse Catherina McKieman in haar eerste marathon het parcours record tot 2.23.44. De Groningse matchwinnaar Toine Rorije wordt belaagd door Feyenoorder George Boateng. foto gpd groningen. marcelv Na de afstraffing tegen Juventus en de dramatische eer ste helft tegen Vitesse, die Arie Haan dwong harde maat regelen te nemen, zou je verwachten dat de Feyenoor- ders hun lesje hadden geleerd. Maar in het Groningse Oosterpark kwam gistermiddag aan het licht dat er bij de Rotterdammers nog steeds een hoop mis is en dat Feye noord het zich nog lang niet kan permitteren om te leu nen op zijn zogenaamde klasse. De eerste nederlaag van het seizoen was het verdiende loon: 2-0. Pablo Sanchez samen een strijd uitvochten op het middenveld, waarbij de tegenstander niet eens partij was. Beide heren willen in het elftal een spelbe- palende rol bekleden en gaan daarbij zover dat ze elkaar liever overslaan dan dat ze samenwer ken. Het gaat te ver om te stel len dat Sanchez en Komejev el kaar het licht niet in de ogen gunnen, maar dat het duo niet samen in het hart van het mid denveld kan functioneren, is een ding dat na het debacle in Groningen zeker is. De kleine Rus meende zich te moeten opwerpen als regisseur en organisator bij Feyenoord. Hij ging de ballen ophalen op zijn eigen helft en wilde uit stand met dieptepasses gaan gpd-verslaggever Feyenoord kon in Groningen een voorbeeld nemen aan de thuisclub, die de Stadionclub aftroefde op agressie, werklust en saamhorigheid. Op papier heeft het elftal van Haan meer kwaliteit in huis dan midden moters van het kaliber FC Gro ningen, dat al in geen jaren meer Europees heeft gespeeld. Feyenoord vertegenwoordigt Nederland woensdag weer in de Champions League, maar van het verschil in status was in het hoge Noorden in elk geval wei nig te zien. Het was stuitend om te con- dat Igor Komejev en Het was onbegrijpelijk wat er binnen het elftal gebeurde. Kor- nejev nam niet alleen het werk van Van Gastel over, maar was er ook schuldig aan dat Feye noord in de aanval een aan speelpunt minder had. Tech nisch gezien is hij een van de vaardigste voetballers in de Ne derlandse competitie. Maar hij heeft (nog) niet het vermogen om bij Feyenoord de lijnen uit te zetten. Twee keer stond hij dit seizoen in de basis, twee keer drong hij Jean-Paul van Gastel in een anonieme rol en twee keer ging het bij Feye noord verschrikkelijk mis. Haan moest het later erken nen. „Er was een totale disso nant in het elftal. Ik wil het niet allemaal in de schoenen van Komejev schuiven. Dat zou te ver gaan. Ik had er een heleboel kunnen wisselen. Maar het gaat inderdaad mis in de twee wed strijden die hij meedoet." De balans in het elftal was zoek. Er stond nog maar één echte spits in het veld. Wat dat betreft zal de coach wellicht ook zelf zijn conclusies trekken. Vo rig seizoen bouwde hij aan een ploeg, waarin de taken duidelijk waren afgebakend. Jean-Paul van Gastel was de meest verde digende middenvelder, die voor de openingen en de dieptepas ses zorgde. In die rol groeide hij uit tot een van de allerbeste spelers. In dezelfde as, verder naar voren, werd Pablo 'Vitami- na' Sanchez topscorer bij Feye noord. Met Komejev tussen het duo in, draaide het in het Ooster park voor geen meter. Het ge volg van de verbeten strijd om de rol van meest invloedrijke Feyenoorder was dat de spelers elkaar niet meer zagen s het dat het doel kwamen. Sanchez speelde zich halverwege het eerste be drijf vrij, kon de bal kwijt aan Komejev maar schoot zelf op doel. De bal ging over, Komejev was woest en Sanchez maakte op zijn beurt weer lelijke geba ren naar de Rus. Haan zag het vanaf de kant allemaal gebeuren en greep in de rust in. Komejev mocht, net als tegen Juventus, in de kleed kamer achterblijven. De Rus hoeft niet te wanhopen, want als invalkracht lijkt hij nog de meeste waarde voor Feyenoord te hebben en zal hij nog vol doende speeltijd krijgen. Sloften „Maar waar het mij om ging", foeterde Haan na afloop, „was dat er geen discipline was. Feyenoord moet leren dat er eerst gezamenlijk moet worden geknokt en dat er vechtlust moet worden getoond. De spe lers moeten eens gaan beseffen dat ze voor elkaar het vuur uit de sloffen moeten lopen." Behalve Komejev mocht ook Ulrich van Gobbel in de rust gaan douchen. 'Uli' had Feye noord in de eerste helft samen met Henk Vos aan een voor sprong kunnen helpen. Want ondanks alle problemen kregen de Rotterdammers in het eerste kwartier drie dotten van kansen. De allermooiste was de voorzet die Van Gobbel gaf op de voor het lege doel vrijstaande Henk Vos. De trekbal was echter veel harder dan Vos had verwacht, waardoor de bal tot grote hilari teit van het Groningse publiek voorlangs ging. Waar de Feyenoorders laco niek met de kansen omspron gen, sloeg het tot op de tanden gewapende FC Groningen ge nadeloos toe. Twee uitvallen van Toine Rorije waren vol doende voor evenzoveel tref fers. Binnen acht minuten was het gebeurd. In de tweede helft zette Feyenoord, met David Connolly als echte spits, de ach tervolging in. Binnen tien minu ten kreeg de Ier al een prachtige kans, maar zijn inzet werd door Patrick Lodewijks gekeerd. Nog eens tien minuten later was de inhaalrace van Feye noord al weer kansloos. Henk Vos kreeg zijn tweede gele kaart en dus stond Feyenoord voor de vierde keer dit seizoen met tien man in het veld. FC Groningen: Lodewijks; Wattimury, Koeman, Veenhof en Schoenmakers CtS. Rodriques); Hugo (70. Matthijs), Atteveld, I luizingh en Peeper; Rorije (HO. Koen) en Bombarda. ■dek; Van Gobbel (46. Boateng), I r. lolly) den gertjan v rvolg van voorpagina 'aar de spelers zich in het veld proegen als makke lam me- Is, zat het enige zwarte schaap ngs de kant. Trainer John(ny) lp kreeg na het uiten van on- elvoeglijke taal aan het adres p scheidsrechter De Bekker l rode kaart voorgehouden en n spelers waren zo van slag It er van enig verweer nauwe- ks sprake was. UVS maakte te rn een volledig Zwarte Scha- In twee doelpunten en voegde lar tegen negen Almeerders - p Bekker toonde ook aan twee Idspelers rood - nog eens ee aan toe: 4-0. Het hoofdklasseduel gaf meer lurwerk buiten dan binnen de pen, maar toen de kruitdam- In eenmaal waren opgetrok- )n en de balans was opge pakt, stond daar toch een urige overwinning van UVS l het scorebord. Met een letje geluk was het aantal tref- rs zelfs verdubbeld. Maar ook heeft UVS nu thuis negen er gescoord en nog geen te- ntreffer geïncasseerd, aan bande tegenstanders hoeven ht niet met knikkende knieën lar de Kikkerpolder te komen, p vorm is zeker nog niet oots. Met een beetje pech en een herper vizier van Zwarte [hapen Ernst Nielen en Johan Werken in de bouw? Bel Brouwer: 0345-638300 Baltus hadden de Almeerders zelfs binnen twintig minuten op 0-2 kunnen staan. Beiden scho ten echter, met een bijna doel voor ogen, naast. Het het gevolg van de slappe instel ling, waarmee UVS de wedstrijd inging. Ook trainer Wim van Zwam had zich erover ver baasd. „Voor de zoveelste keer startten we zwak", aldus Van Zwam. „Niemand durfde om een bal te vragen. Zo kom je niet aan voetbal toe. Ik viel om van verbazing. Het was veel te rommelig." Voor Van Zwam kwam de eerste onderbreking vijf minu ten voor rust dan ook goed uit. UVS was inmiddels al aan de leiding gekomen door Jelle Kor- bee. Een vrije trap van Marco Akerboom vlak buiten het straf schopgebied werd door keeper Urban Alberts losgelaten, waar na de goaltjesdief de bal voor het intikken had/Helemaal soe pel verliep het daarna nog niet, maar Van Zwam benutte de ex tra tijd die hij kreeg om zijn spelers scherp te maken. Steven van Daalen had blijkbaar goed geluisterd, want nog geen mi nuut na de hervatting schoot hij met zijn sterke linkerbeen de bal na een kluts in de korte hoek: 2-0. Na het wegzenden van Rep kreeg UVS van de beduusde De Bekker alles mee. De leidsman keurde zelfs nog een Almeers doelpunt af en zond Ray Sem- moh en Milles Reingoud weg. De blauwwitten kregen zo een zee van ruimte, die bijna opti maal benut werd. Carl Roest, de beste UVS'er gisteren, ging sterk door aan de rechterkant en be diende Korbee op maat: 3-0. Walter de Kievit kreeg loon naar werken door vijf minuten later de vierde in de touwen te knal len. Het was tevens de mooiste treffer van de middag. Een voorzet van Mario van Heinin gen belandde bij de tweede paal en De Kievit nam het leer in één keer op zijn pantoffel. Van Zwam hield wijselijk zijn mond over het optreden van de scheidsrechter, maar moet ook gezien hebben dat zijn ploeg geenszins benadeeld was. „Ik heb al moeite genoeg om mijn eigen ploeg aan het voetballen te krijgen. Pas bij 3-0 gingen ze loopacties maken en durfden ze wat. Maar dan kan ik er zelf ook wel gaan staan. Misschien komt het vertrouwen vanzelf nu we ook punten hebben. Vorig jaar speelden we goed, maar had den we twee punten uit zes duels. Nu hebben we er na vier wedstrijden al zes." UVS - Zwarte Schapen 4-0 (2-0). 23. iMfl HDV RSfflrL Pete Sampras was al rijk. Hij verdiende alleen op de tennisbaan al bijna 60 miljoen gulden Maar voor vier miljoen in vier partijtjes in vier dagen stak hij toch wel even met de Concorde Open, speelde tegen Korda een halve finale die uitgroeide tot de thriller van het toernooi. Korda verspeelde in de vierde set drie matchpunten en wiste er in de vijfde drie uit voordat de Queens lander toesloeg, 7-5 3-6 6-7 7-6 9-7. „Aan het net leek hij op een zwarte panter", oordeelde de Tsjech na zijn nederlaag. „Hij stond geweldig te keepen, had fantastische reflexen. Sampras overleefde tegen Rusedski 37 aces, 3- 6 7-6 7-6 6-2. Het verschil lag in de tiebreaks. „In de tiebreaks ging hij nog een tandje beter spelen", aldus Rusedski, verliezend finalist op de US Open. „Pcte is niet bij toeval de beste speler deo Sampras werd gisteren na 1990 voor de twee de keer winnaar van de Grand Slam Cup. Hij versloeg Pat Rafter in een eenzijdige finale van 98 minuten in drie sets, 6-2 6-4 7-5. Met zijn overwinning bracht de 26-jarige Amerikaan zijn verdiensten in München in zes Grand Slam Cups op 14,8 miljoen gulden, iets minder dan een kwart van j het totale prij zengeld in zijn 10-jarige loop- baan. „Ik speelde j sterk", zei hij na zijn overtuigen de zege op Raf ter in de op een na kortste finale sinds de oprich- i ting van de Cup zeven jaar gele den. „Ik ver moed dat Pat nog vermoeid was na zijn vijf setter tegen Korda." Maar de Australiër zocht niet naar excuses. „Het probleem was niet dat ik moe was, het pro bleem lag bij Pete. Hij was gewoon te goed." Rafter, de 24- jarige winnaar Pete Sampras kon een klein glimlachje niet onderdrukken na zijn van de US winst op Pat Rafter in de finale van de Grand Slam Cup. foto reld. Hij kan zijn niveau omhoog trekken op de momen ten dat dat noodzakelijk Tegen Rafter speelde Sam pras constant op een hoog peil. „Pete was gewoon te goed", herhaalde de Australiër, „zoals hij al vaker te goed voor mij was." De eerste ont moeting in Indianapolis 1993 maai verloor in München voor de ze vende op eenvolgende

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17