Nieuw stadion prikkelt oude garde DIOK Sampras al zeker van twee miljoen Kiprich meldt zich bij FC Den Bosch 28 september a.s. U V s entree Youri Mulder it personeelsgebrek' 'J|lub Brugge )g steeds igeslagen Sport Zülle bezorgt maatje Jalabert tweede ritzege 14M0 uur Zwarte Schapen Bax op kop dankzij stunt McDonald's ERDAG 27 SEPTEMBER 1997 !>0 Den Haag verhaalt boete op fans maag» ADO Den Haag probeert een boete van 5000 gulden Trhalen op de twee supporters die deze geldstraf op hun ge en hebben. De club uit het Zuiderpark heeft daartoe een ad- kat in de arm genomen. ADO stelt voortaan bij eventuele 4de de daders aansprakelijk. De tuchtcommissie van de VB sprak de Haagse eerste-divisieclub er financieel op aan pij het nacompetitieduel op 11 juni tegen RKC twee fans if de Aad Mansveld-tribune over de gracht het veld opkwa- i. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt de wedstrijd tot |e keer toe te onderbreken. iet begint in Tilburg tegen Sjirov ekkinjiRcgif jonge schakers, onder wie Leiderdorper Jeroen Piket fan Wely, nemen het in het tweede Fontys-toernooi op tegen jmeester' Gary Kasparov. In het stadhuis van Tilburg opende w0"remeester Johan Stekelenburg gisteren het schaakevene- jit. De gemiddelde leeftijd van de twaalf deelnemers is 23 en "jtoernooi heeft categorie-17 van de FIDE meegekregen. De ïessantste partij van de eerste ronde is Van Wely-Kasparov. P JTilburger speelt voor eigen publiek tegen de sterkste schaker J^jde wereld. De eerste prijs is 25.000 gulden. Loting eerste jde: Van Wely - Kasparov (Rus), Shaked (VSt) - Kramnik (Rus), bv (Spa) - Piket, Svidler (Rus) - Leko (Hon), Adams (Eng) - isjoek (Oek), Lautier (Fra) - Polgar (Hon). rd|euwe sponsor Alecto [rdorp» De Leiderdorpse hockeyclub Alecto heeft een nieu- hoofdsponsor. De vereniging wordt de komende twee sei nen financieel gesteund door ISEO Marketing Research. De /yirage van ISEO zal onder meer bestaan uit sponsoring van de rttenues van het eerste vrouwen - en mannenteam. De offi- presentatie van de hoofdsponsor vond gisteravond plaats zo et clubhuis van Alecto in sportpark De Bloemerd. m i „dtidse atletes verzwakt Europa in ar n» Leiden Atletiek mist kopvrouw Erika van de Bilt bij de strijd om de Europa Cup op de weg. De titelstrijd 15 kilome- oor clubteams op zondag 26 oktober in het Italiaanse For- I valt precies in de rustmaand van de 25-jarige Leidse atlete, kan terugzien op een sterk baanseizoen. De vrouwenselectie trainer Nobert Groenewegen bestaat uit Miranda Boonstra, jiique Bruins, Joke Kleijweg en Leny van der Plas. Drie van de vijf deelneemsters per ploeg tellen mee voor het klas- lent. Leiden Atletiek dankt de uitzending aan de Nederlandse Ekiden, een marathon (42.195 meter) in estafettevorm. ^rket mist halve marathon Katwijk 'uk Jo Ferket staat vandaag niet aan de start van de halve fathon van Katwijk. De meervoudige winnaar van de lood- e 21,1 kilometer lange weg-, duin- en strandloop kampt een hardnekkige achillespeesblessure. Bij ontstentenis van ralkenburgse veteraan is zijn clubgenoot Jaap van Duyven- :den van Leiden Atletiek de favoriet uit de regio. De Leide- bereidt zich voor op de marathon van Amsterdam op 2 no- ïber. In Katwijk vertrekken de deelnemers aan de halve ma- on vanmorgen om 11.00 uur. valificatie EK 2000 in negen groepen inki» De kwalificatieduels voor het EK 2000 in Nederland en pë worden in negen groepen afgewerkt. In vijf groepen van •n vier van zes spelen 49 landen om nog 14 vrije plaatsen. >eide gastlanden vullen de resterende twee op. De loting Üt 18 januari 1998 in Gent plaats. De groepswinnaars en de e nummer twee kwalificeren zich automatisch. De andere 8 imers twee uit de groepen spelen volgens het knock-outsys- n voor vier startbewijzen. Het organisatiecomité maakte dit ren tijdens het UEFA-congres in Helsinki bekend. rijf en een halve maand ureleed heeft Youri Mulder la vond zijn rentree ge it bij Schalke 04. Hij kwam I uitwedstrijd tegen Bayern then (1-1) in de 80ste mi- J in het veld voor René Ey- Imp. Mulder werd op 6 Êjin Heidelberg geopereerd de linkerknie. In de wed- tegen Karlsruher SC lirde hij door een dood- 3 van Reich een kruisband, ilders heroptreden was uit geboren. Coach Huub "y'|ns deed puur door perso- ajgebrek gedwongen een be- Gerets is met Club Brug- og altijd zonder punten- es. De voormalige speler PSV verhuisde dit sei- als trainer van lands lip ipioen Lierse SK naar met de opdracht b de titel ook weer eens te orgen. Gerets zet zijn suc- .enreeks gewoon voort, isteravond zag hij zijn pj iwe ploeg tegen zijn ou- onder Jos Daerden ook ongeslagen, in Lierse 4-2 winnen. Bij rust was nog 2-2. Cleassens scoor- tweemaal voor Brugge, met achttien punten uit duels, twee meer dan tmel. fier bovenaan staat, ts Anic viel uit met een oken sleutelbeen, e trainersstoel bij An- ■pHecht wordt steeds war- II De geplaagde Brusselse l"1*), voortdurend onder I r door alle omkoopge- iten en -schandalen, ver ft kansloos met 3-0 bij rleroi. De doelpunten men op naam van Brn- de Congolees Gueye en gno. Anderlecht, dat met 6 is afgezakt naar de elf plaats op de ranglijst, elde de tweede helft gro- leels met tien man. Peir- is werd na zijn tweede kaart uit het veld ge- CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 Het openingsfeest rondom het nieuwe nationale rugby- stadion in Amsterdam heeft DIOK geen windeieren ge legd. De veelbesproken competitiewedstrijd tegen de Haagsche Rugby Club (HRC), die ter gelegenheid van de officiële festiviteiten in de hoofdstad werd gespeeld, wonnen de Leidenaars gisteren overtuigend met 24-11. AMSTERDAM PIETER VAN DER VLIET Het Nederlandse rugby is thuis, want met de realisatie van een eigen rugbycentrum, waar ook het bondsbureau is onderge bracht. is een einde gekomen aan het zwerversbestaan. Alle wedstrijden van de vertegen woordigende teams worden voortaan in Amsterdam afge werkt. Toch was Leiden lange tijd kandidaat voor de vestiging van het nationale rugby cen trum. Onder aanvoering van de toenmalige DIOK-voorzitter Cees Ashmann werd aan de rugbybond een bidbook aange boden. DIOK dacht een goede kans te maken met de weten schap dat de gemeente er voor honderd procent achterstond. Het mocht niet zo zijn, want uiteindelijk staat stadion De Eendracht, want dat is de offi ciële naam, in Amsterdam. Ashmann, gisteravond als gast op de Amsterdamse tribu ne, kijkt zonder rancune terug. „Ik zal je eerlijk zeggen: toen ik hier aan kwam rijden kreeg ik kippenvel. Dit is voor de rugby- sport in Nederland een histo risch moment, want eindelijk heeft rugby een thuis. Het is een prachtig stadion geworden, waarin iedere rugbyer zich di rect thuis voelt. Wat niemand ons kan afnemen is dat DIOK de openingswedstrijd speelt. Dat gaat de geschiedenisboeken De Leidenaars waren naar Amsterdam afgereisd om iets recht te zetten. Slechts één van de drie wedstrijden hadden zij gewonnen en dat' was het laatste decennium niet meer voorgekomen, terwijl HRC afge lopen weekend nog verwoes tend met 87-0 uithaalde. Hoe dan ook. de Leidenaars hadden geen extra motivatie nodig, want wedstrijden tussen DIOK en HRC zijn altijd bijzonder. Dat bleek wel toen DIOK in de opening de confrontatie met de Haagse voorwaartsen opzocht en sterker bleek. DIOK had met Yves Kummer, Frank Beers, Marcel van Loon, Arjan van der Eist, Thomas Suring en uitblin ker Robert Broers eindelijk weer het kampioenschapspack bij el kaar. HRC wist zich daarmee geen raad en werd snel getrakteerd op twee try's. Suring en Broers waren binnen tien minuten het eindstation van goed opgezette voorwaartsenaanvallen. Dit keer was ook Ewoud Chaudron suc cesvol met zijn conversies, waardoor DIOK op 14-0 kwam. Het zat HRC niet mee, want halverwege de eerste helft ver loor het de internationals Maar ten Huisman en Steijn Daniel met blessures. Terwijl Rick Lips onoplettendheid van DIOK- winger Nils Dirkse afstrafte, til de aan de andere kant van het veld de rappe Steve Smith de stand op aangeven van Suring naar 19-5 (rust). Ook in het tweede bedrijf bleef DIOK superieur. Het dwong HRC in de verdediging, maar slordig Leids spel leverde de hofstadbewoner balbezit op dat Paul Huijbregtse omzette in 19-8. DIOK speelde creatief met inbreng van het duo Suring en Broers, die zelfs als scrumhalf tijd over had om over het hele veld naar lieve lust te tackelen. De initiatieven van Kummer zorgden telkens weer voor ver rassingen en hielden druk op de Haagse defensie. Toch boog weer Huijbregtse met een kick de stand om in 19-11, maar de kracht van de Leidse voorwaart sen werd tot slot voor de vierde keer beloond. Speler/coach Ian Krysztofiak drukte de laatste punten op het bord en bezegel de daarmee de winst met de eindstand van 24-11volgens de nieuwe telling goed voor vijf punten. Bondsvoorzitter Eddy Bicker, die ooit bij het Leidse LSRG met rugby begon, was na afloop zichtbaar tevreden. „Een mooi ere wedstrijd hadden we voor de opening van dit stadion niet kunnen hebben. Het publiek heeft volgens mij genoten van goed rugby, waarbij ik veel res pect heb voor de oude garde van DIOK. Ze hebben het toch weer geflikt. Vroeger verloor ik met LSRG altijd van HRC, maar dit keer voel ik me als oud-Lei- denaar een beetje winnaar." muenchen .sid/anp Pete Sampras heeft de laatste vier bereikt op de Grand Slam Cup in München. Hij versloeg gisteren in de kwartfinales de Zweed Bjorkman in twee sets: 7-6 (6) 6-4. Door de overwin ning werd hij na twee partijen zeker van twee miljoen gulden. De 26-jarige Amerikaan ont vangt voor zijn Grand Slam-ze- ges in de Australian Open en Wimbledon een premie van ruim een half miljoen per over winning. Zijn prijzengeld in het lucratiefste tennistoernooi van de wereld liep door zijn zege op naar 425.000 dollar. Het duel in München had een pikant tintje. Eind november staan de twee weer tegenover in de finale van de Davis Cup in Göteborg. „Dat speelde zeker mee", stelde Sampras na zijn overwinning. De partij werd be slist door twee dubbele fouten van Bjorkman. De Zweed sloeg er een in de tiebreak op 6-7 en een op breekpunt op 1-1 in de tweede set. Sampras is voor de zesde keer in München. Hij won de Grand Slam Cup bij zijn debuut in 1990. In de halve einstrijd staat hij tegenover Greg Rusedski. De verliezend finalist van de US Open vuurde 23 aces af tegen Jevgeni Kafelnikov. De Rus won de eerste set in de tiebreak (7-5) maar leverde de tweede en der de in: 3-6 1-6. In Leipzig voegden Anke Hu- ber, Jana Novotna en Amanda Coetzer zich bij Martina Hingis in de halve finales. Huber, win nares in 1995 en 1996, verraste met de overwinning op Iva Ma- joli, derde geplaatst, in drie sets: 4-6 7-6 6-4. In de halve eindstrijd staat ze tegenover Novotna. De Italiaan Nardello neemt de schade op na een valpartij nicosia anp i de twintigste etappe van de Ronde van Spanje. roep op dé lang uitgeschakelde spits. Over de tien minuten die hij meedeed was Mulder tevre den. „Alleen loop- en kracht training dat ben ik zo langza merhand zat. In het voortraject heb ik nog niet eens een hele wedstrijd in het tweede ge speeld. Dat moet nog gebeu ren." Mulder zei te verwachten dat hij het Europa Cup-duel tegen Ilajduk Split opnieuw op de bank zit. „Het duurt nog een aantal weken voordat ik terug ben. Het Nederlands elftal? Dat is een volgende stap. Als ik bij Schalke goed speel, dan volgt mijn selectie daarvoor vanzelf." José Maria Jimenez was in de 20ste etappe van de Ronde van Spanje op weg naar zijn tweede opeenvolgende ritzege. Vijf kilo meter voor de finish in zijn ge boorteplaats Avila had hij met de Zwitser Pascal Richard nog 53 seconden voorsprong. In die laatste kilometers trok Alex Zül le gisteren zijn ploeggenoot Laurent Jalabert in een langge rekte sprint naar de twee koplo pers. Slalommend tussen de volgwagens op de steil oplopen de, nat geregende klinkertjes in de schaduw van de eeuwenou de stadswallen achterhaalde hij de twee op duizend meter voor de streep. In de sprint maakte Jalabert het werk af. Hij neutraliseerde de laatste uitval van Laurent Brochard en sloeg in de laatste meters de aanval van de Rus Ivanov uit de TVM-ploeg en Zwitser Dufaux af. Het was voor Jalabert. aanvoerder op de UCI- wereldranglijst, zijn tweede rit zege in de Vuelta. Eerder won hij de zesde etappe. Jimenez, Spaans kampioen, en Richard, olympisch kam pioen, hadden op 25 kilometer voor het einde nog een voor sprong van 2 minuten en 20 se conden op de groep Zülle. Na de laatste klim in de Ronde, een berg van de tweede categorie, bedroeg de voorsprong nog 1.50. Maar de klad zat er al in. Er werd meer gepraat dan ge trapt. Dat gaf Zülle de gelegenheid tot zijn verrassende manoeuvre. Twee dagen voor het einde kan de eindzege de Zwitser nauwe lijks nog ontgaan. Vandaag staat de tijdrit over 43,7 kilometer op het programma. Daarin staat de Spanjaard Escartin voor de on mogelijke taak bijna drie minu ten goed te maken op Zülle. Olano De Spanjaard Olano neemt niet deel aan het WK op de weg op 12 oktober in San Sebastiaan. De kopman van de Banesto- ploeg stapte in de zevende etappe van de Ronde van Span je af. Hij heeft last van een mys terieuze virus-infectie. Na een test zag de Bask gisteren af van deelname aan het WK. Wel houdt hij zijn deelname aan het WK tijdrijden in beraad. Joszef Kiprich keert terug naar Nederland. De ex-spits van Feyenoord traint volgende week mee met FC Den Bosch. Daar moet de Hongaar zijn fitheid bewijzen. Slaagt de test, dan te kent hij bij de eerstedivisieclub een contract tot het einde van het seizoen, met een optie op nog een jaar. Kiprich komt bij Apoel Nicosia op Cyprus niet aan spelen toe. FC Den Bosch is al een tijdje op zoek naar een extra aanval ler. Sandor Popovics, die veel contact heeft met ziin landge noot Kiprich, tipte de Braban ders. Popovics, in dienst bij ADO Den Haag, erkende dat de Hagenaars de spits niet konden betalen. Voor Den Bosch bleek dat geen probleem. De hoofdsponsor was bereid finan cieel te helpen. Voor de speler hoeft geen afkoopsom te wor den betaald, ondanks het feit dat zijn contract pas aan het einde van het seizoen afloopt. De 'Tovenaar van Tatabanya' komt maandag of dinsdag naar Nederland. Kiprich had gister avond nog een gesprek met de directeur van Apoel over achter stallig salaris. „liet ging om veel geld. We hebben ruim twee uur gepraat, maar zijn er nu uit. Ik kom er zo snel mogelijk aan", aldus de Hongaar. De aanvaller heeft zin in een terugkeer naar Nederland. „Ook mijn gezin heeft heimwee naar Holland." Kiprich maakt zich weinig zorgen over zijn licha melijke conditie. „Ik heb alleen geen wedstrijdritme. Het liefst blijf ik nog één of twee jaar voetballen. Als het kan, wil ik daarna de trainerscursus in Ne derland volgen. Ik denk dat ik dan in Holland blijf wonen." Sportpark Kikkerpolder Jfi Het Motorhuis opel- Van Gaal pikt kritiek van Stoitsjkov niet barcelona sid Louis van Gaal heeft Hristo Stoitsjkov voorlopig uit de Barcelona-selectie gezet. De trainer reageerde hiermee op de ongezouten kritiek die de wispelturige Bulgaarse aan valler onlangs op Van Gaal had geuit. 'Hij hoeft mij niet te leren hoe ik tegen een bal moet trappen' en 'van Cruijff heb ik veel meer geleerd' waren uitspraken die in Nou Camp niet in de smaak vielen. Bar celona legde de speler bo vendien nog een boete van één miljoen peseta's, zo'n 15.000 gulden, op. SCOREBORD 19 - 23 - 25 - 29 - 37 38 - 44 - 46 - 49 50-59-64-70-72-75-77 (onder voorbehoud) leiden/ voorhout De zaalvoetballers van McDonald's hebben hun Voorhoutse collega's van Bax een goede dienst, bewezen. De Leidenaars versloegen gisteren in de eigen Drie Octoberhal verrassend koploper Kras Ster uit Alkmaar met 3-1. Bax, dat in de eigen Gaasbak zijn ongeslagen status behield met een benauwde zege op 't Gat van Nederland, gaat nu met 9 punten uit drie wedstrijden aan de leiding in de eerste divisie. McDonald's en Kras Ster heb ben drie punten minder. McDonald's trok zich zichtbaar op aan de ster ke tegenstander. Nico Lakenberg bepaalde de ruststand op 1-0. In de tweede helft bezorgden Herman van Marwijk en Gert-Jan de Graaff de Leidenaars een ruime marge (3-0). Het slotoffen- sief van Kras Ster leverde slechts één doelpunt op, omdat doelman Wil Henzing van McDonald's in topvorm verkeerde. Zo voortvarend als McDonald's van start ging, zo belabberd begon Bax. Pas na de rust (0-2) wer den de Voorhouters wakker. Mohammed Bougri- ne zorgde met een hattrick voor 3-2. Hans van Leeuwen zette Bax, dat zonder Hennie Koet speelde, op 4-2. Vijf minuten voor tijd kwamen de gasten uit Volendam nog terug tot 4-3, maar verder lieten de Voorhouters het niet komen. Montgomerie foto af Europese golfers starten goed valderrama rtr Vlot verliep het allemaal niet op de openingsdag van de Ryder Cup, maar de omstandigheden (weer, wind en grote individuele druk) konden het evenwicht tussen de beste golfers van Eu ropa en de Verenigde Staten niet al meteen dramatisch ver storen. Wie eerst tegenviel, her stelde zich later. Bij het sluiten van de markt stond het 3-3, met twee afgebroken partijen, waar van één in duidelijk Europees voordeel. Colin Montgomerie en Bern- hard Langer versloegen namens titelverdediger Europa bij het tweede onderdeel van het toer nooi op de baan van Valderra- ma in Spanje de Amerikanen Tiger Woods en Mark O'Meara met vijf holes verschil. BUITENLANDS VOETBAL BELGIE: Charleroi - Anderlecht 3-0. Lierse - Brugge 2-4 Brugge 6-18 Charleroi 7-11 Lommei 6-16 Ekeren 6-10 RC Genk 6-15 Lierse 7-10 duitsland: Bayern M. - Schalke'04 1-1, Duisburg - Bielefeld 2-1 Kaisersl. 7-19 Rostock 7-13 Bayern M. 8-17 Schalke'04 8-12 Duisburg 8-16 Stuttgart 7-11 frankrijk: Chat.roux - Le Havre 2 -1, Metz - Auxerre 3 - 0, Monaco - Strasbourg 3-2, Nantes - Cannes 1-2, Paris SG - Mont- pellier 1-1, Rennes- Bastia 2-0, Toulouse - Gumgamp 3-0 Meiz 9-23 Monaco 9-16 Pans SG 9-20 Lens 9-15 Bordeaux 9-17 Bastia 9-15 portugal: Boavista - Braga 0-0, Guima- prusvragen Woods/O'Meara met 3 holes en nog 2 te Foursomes Montgomerie/Langer verslaan Woods/O'Meara 5 en 3. Olazabal/Rocca verliezen van Hoch/Janzen 1 hole, Parne- vik/Garrido - Lehman/Mickelson all square, gestaakt na 12 holes, Faldo/Westwood - Leonard/Maggert 2 up. gestaakt na 16 BASKETBAL holes PAARDENSPORT Aarhus. CSI-W/CDI-W. Internationaal springconcours op tijd: 1 Huis in t Veld iceberg 0-52,36, 2. Lampard (GBr) Equity 0-52,60, 3. Stri boldt (Den) Big Bastard 0-54,03 Breda. CAIO (vierspannen), stand na dres suur: 1. Chardon 34.60, 2 Bassett (GBr) 43.70, 3. Rebulard (Fra) 44,20, 4 Tomas Eriksson (Zwe) 45,10, 5 Schri|vers (Bel) 46,10; 7. Aarts 47,40, 9. Johan Verhoe ven 48,30, 13. Monhemius 56,60, 1 7. De Ruyter 58,10. Landenklassement: 1. Ne derland (Aarts, Chardon, De Ruyter) 82,00, 2. Zweden 91,80, 3. Groot-Brittan- më 101,00 Zagreb. CSIO Landenwedstrijd: 1. Ierland 0 strafpunten (Hughes/Flo Jo, Flynn/Carrig Dubh, Hanley- /Geometric, Ledingham/Kilbaha), 2. Italië 13,25(5+8,25), 3 Oostenr.|k 20(4+16) Achselschwang CCI (military), stand na dressuur: 1. King (GBr) King Solomon 39,6, 2 Nicholson (NZe) 40,8, 3. Thompson (Ier) Walton Mo lecula 43,2; 36 Eddy Stibbe Bahlua 66.0, 44. Stibbe/Splendid Style 70,2 RUGBY TURKIJE: Trabzon - Gaziantep 1-0 Trabzon 8 - 19 Bursa 7 14 Fenerbahce 7-18 Karabük 7 13 Besiktas 7 - 17 Galatasar 7-11 EREKLASSE: DIOK - HRC 24 11 BOWLEN Tampere. Europa Cup individueel, stand na 15 games: 1 Virtanen (Fin) 3570 pins, 2. Beverdam 3373, 3. Hood (Eng) 3263. Vrouwen: 1. Kukkula (Fin) 3165, 2. Saldjian (Fra) 3134, 3. Ellis (ZAf) 3119; 13. Koopmans 2914. GOLF Valderrama. Ryder Cup. Stand na eerste dag: Europa Verenigde Staten 3-3 (plus 2 afgebroken partijen). Fourballs: Olazébal/Rocca verslaan Love- /Mickelsen met 1 hole, Faldo/Westwood verliezen van Couples/Faxon 1 hole, Parne- vik/Johansson winnen van Lehman/Furyk 1 hole. Montgomerie/Langer verliezen van TAFELTENNIS Zhuhai. Open Chinese kampioenschappen. Eerste ronde: Heister Karakasevic (Joe) 19-21 21-1921-16 18-21 21-11. Keen - Mondello(lta) 21-13 21-18 20-22 27-25. Tweede ronde: Heister - Karlsson (Zwe) 21 - 16 15-21 8-21 21 17 21 16. Keen - Yan Shen (Chn) 21-19 21-10 21-11 Heister in l/8e finales tegen Primorac (Kro), Keen tegen Taek Soo(ZKo) Dubbel, l/8e finales Chul Seung/Sang Joon (Zko) Heister/Keen 21-14 21-14 TENNIS München. Grand Slam Cup, 12 miljoen gulden. Kwartfinales' Sampras (VSt/1- Bjorkmann (Zwe/8) 7-6 6-4, Rusedski (Eng) - Kafel nikov (Rus) 6-7 6-3 6-1 Boekarest, 950.000 gulden Kwartfinales: Göllrer (Dui/7) Carlos Costa (Spa) 6-2 7-6, Gaudenzi (Ita) - Lapentti (Ecu) 6-2 6-4, Clavet (Spa) - Javier San chez (Spa) 4-6 6-2 6-3, Fromberg (Aus) Portas (Spa/4) 6 4 6-3 Toulouse, 800.000 gulden. Kwartfinales: Radulescu (Dui) Haas (Dui) 6-1 6-4, Spadea (VSt) - Gimelstob (VSt) 6- 3 7-6, Philippoussis (Aus/3) - Clément (Fra) 7-5 3-6 7-6, Kiefer (Dui) - Raoux (Fra/2) 6-2 6-7 7 5 Leipzig, 900.000 gulden Kwartfinales: Huber (Dui/5) Majoli (Kro/3) 4-6 7-6 6 4, Novotna (Tsj/2) - Klei nova (Ts|) 6-4 6 2. Coetzer (ZAf/4) - Grzy- bowksa (Pol) 6 1 7-6 Soerabaya, 215.000 gulden. Kwartfinales: Van Roost (Bel/1) Randria tefy (Mad) 6 0 6-2, McQuillan (Aus/7) Pratt (Aus) 3-6 6-2 6-2, Nemeckova (Tsj) - Inoue (Jap) 6-2 6-3, Vento (Ven) Pitkowski (Fra/6) 6-3 6-2 WIELRENNEN Ronde van Spanje Twintigste etappe Los Angeles san Rafael- Avila: 1. Jalabert (Fra) 199,4 km in 5.17.08, 2. Ivanov (Rus), 3. Dufaux (Zwi), 4 Zama (Ita). 5. Jimenez (Spa) 0.02, 6. Zülle (Zwi), 7. Escartin (Spa), 8. Richard (Zwi), 9 Brochard (Fra), lO.Heras (Spa) 0.07, 24. Moerenhout, 56. Van Heeswi|k 5 43, 67 Voskamp 9.58, 80. Nelissen 22.56, 82. Vierhouten, 96 Van Bon, 121 Jonker Klassement: 1 Zülle 56 54.28, 2. Escartin 2.46, 3 Dufaux 3.33. 4 Zama 5.05, 5 Heras 5 29, 6. Clavero (Spa) 6 37, 7 Serrano (Spa) 7 04, 8. Jalabert 9.12, 9 Faresm (Ita) 10.56, 10 Ledanois (Fra) 11.27. 65 Moerenhout 1 46 10, 72. Jonker 1 58.52. 80 Van Bon 2.14 41, 83 Van Heeswijk 2 18 07, 89 Vierhouten 2 35.50. 95 Nehssen 2.42.33. 96 Vos kamp 2 43.24 GP Wilhelm Teil. Derde etappe Glanus-Pfaffnau: 1 Aldag (Dui) 177 km in 4 28.45, 2 Zberg (Zwi). 3 Aebersold (7wi), 4 Camenzind (Zwi). 5 Armin Meier (Zwi), 23. Van Kessel (Ter Aar), 55. Vries 0.55, 95. Dubbeldam 29 41 Klassement: 1 Aebersold 9.37 13. 2. Camenzind 0.15, 3. Armin Meier 0.20, 4 Zberg 1.52, 5. Roland Meier (Zwi) 1.53, 6 Figueras (Ita) 2.04, 7. Bölts (Dui) 2.05, 8. Malberti (Ita), 9. Laddomada (Ita), 10 Huser (Zwi) 2.10, 26. Van Kessel 12 49, 40. Vries 13 44,95 Dubbeldam 63 2/ Ronde van Hessen Vierde etappe Giessen-Gross-Gerau: 1, Pa radis (Zw.) 181 km in 4.06.26, 2 Henn (Dui) 0.06, 3. Hundertmarck (Dui), 4. Gottschling (Dui) Klassement- 1. Henn 17.25.37, 2 Gottschling 0.21, 3. Hun dertmarck 0.50,8. Van Steen 2.16

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27