Sport Monsterzege van geschokt Feyenoord jax speelt zich straatvoetballend langs armetierig MVV Heerenveen behoudt ongeslagen status AZ pakt eerste periodetitel Romario terug in Spanje ONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997 75.000 Gulden voor helm Schumacher londen Een helm van Formule I-coureur Michael Schumacher heeft op een veiling bij Sotheby's in Londen 75.000 gulden opge bracht. Wie het 'hebbeding' heeft gekocht, is niet bekendge maakt. De Duitse voormalig wereldkampioen droeg de helm bij zijn zege in de Grand Prix van Monza in 1996. Na de race kwam de helm in handen van een verzamelaar, die hem aanbood op de veiling, waar vierhonderd artikelen uit de geschiedenis van de Formule I werden verkocht. Voor een helm van oud-wereldkam pioen Alain Prost was minder belangstelling. Het voorwerp ging echter nog altijd voor zo'n 40.000 gulden het veilinghuis uit. Dodelijk ongeluk bij bouw WK-stadion 'arus Tijdens de werkzaamheden aan de bouw van het Stade de France, het hoofdstadion voor de WK-eindronde van volgend jaar in Parijs, is gisteren een arbeider om het leven gekomen. Door nog onopgehelderde oorzaak was hij van het dak gevallen. De politie kondigde een nader onderzoek naar de omstandighe den van het ongeval aan. Loting EK 2000 in Gent cent De loting voor de kwalificatiewedstrijden voor het EK 2000 in Nederland en België is op 18 januari 1998 in Gent. De twee gastlanden hoeven zich niet te kwalificeren voor het toer nooi in 2000, dat 10 juni begint en 2 juli eindigt. In januari van dat jaar staat de loting van het toernooi op het programma in Namen in België. De eerste EK-wedstrijd wordt gespeeld in het Koning Boudewijn-stadion in Brussel. De finale is in De Kuip of de Amsterdam ArenA. Een jaar voor het EK heeft nog een - vriendschappelijk toernooi in Nederland en België plaats. (rrinko Keen niet naar Top-12 erkel en rodenrusTafeltennisser Trinko Keen is de grote afwe- ige bij de nationale Top-12. Keen heeft competitieverplichtin- ;en bij zijn Duitse club Jülich. Danny Heister en Gerdie Keen erdedigen hun titel. Het toernooi is van 3 tot en met 5 oktober Berkel en Rodenrijs. Voor het eerst in de geschiedenis van de rationale Top-12 duurt het evenement drie dagen in plaats van wee. Op zondag zijn er alleen halve finales en finales. Op vrijdag ïn zaterdag zijn er wedstrijden op zes tafels. Verleden jaar won Gerdie Keen zonder te spelen de finale omdat Mirjam Hooman werd gediskwalificeerd. Hooman weigerde de finale te spelen net een pauze van twintig minuten na haar uitgelopen halve fi- ïale tegen Melisa Muller. Danny Heister versloeg verleden jaar n de eindstrijd de nu afwezige Trinko Keen. betaald voetbal 4-0 Scheidsrechter: Van Meerk Toeschouwers. 7000. Gele kaart: 10. Jans sen (NEC), 83 Tomacic (Roda JC) FC Volendam - De Graafschap 0-5 (0-3). 10. Redeker 0-1, 21. Van der Haar 0-2, 40. Vise aal 0-3, 01. Van der Haar 0 4, 03. Viscaal 0-0 Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Nijhölt (Volendam), Rzasa (Graafschap) Feyenoord - Vitesse 5-1 (1-0). 35. Sanchez 1-0, 54. Picun 2-0, 69. Van' BronckhorM 3-0. 70. Van der Hoeven 3 1, 72. Connolly 4 1, 79. Korneiev 5-1Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 25.000. Willem II - RKC 3-2 (0-1). 3. Rommedahl 0-1, 58. Konterman 1-1, 61. Kolkka 2 I, 72. Konterman 3-1, 77. Lammers 3-2. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers: H400 Heerenveen - FC Twente 2-1 (0-0). 1 Van Nistelrooy 10, 64. Mitrita 2-0, 75. Vennegoor ol Hesselink. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 13.600. Gele kaart: Steinmann (Twente), Ajax MVV7 0(4-0). 7 Arv Arveladze 2-0, 32 Laudrup 3-0, 44 Arve ladze 4-0, 59. Dam 5-0, 62 Laudrup 6-0, 70 Babangida 7 0. Scheidsrechter: Reyp, wart. Toeschouwers: 46.000. EERSTE DIVISIE ADO Den Haag - .Cambuur 1-0 (1-0). 17 Bouv.abon 1-0 Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: .'722 Gele kaart: Berg huis, De Roo, De Vries (Cambuur) AZ - Telstar 3-2 (2-1). 20. Van Galen 1 O. 42. Kui|er 1 1. 43 Hüiberts 2 1. 50 Van Es 2-2. 63. Huiberts 3-2 Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers: 6187 Gele kaart: Polfliet (Telstar) FC Den Bosch RBC 1-1 (1-0). 39. Van Helmond 1-0, 73 Cas 1-1 Scheidsrech ter: I uyten. Toeschouwers: 2600. Gele kaart: Lurling, Hobbelen, Van Helmond (11 Den Bosch). Rigbers (RBC) Dordrecht 90 Emmen 1-2 (0-1). 23 Plat voet O 1. 49 Nurmola U 9 7 Hoog-n dorp 1-2 Scheidsrechter: Oskam Toe schouwers: 1 100 Gele kaart: Arts, Grurri- mei, Stroeve (Emmen) Eindhoven - Haarlem 3-1 (0-1). 42 Van rJc Brink 0-149. Vroomans 1 150. Van Gils 2-1, 71 Da Costa Santos 3-1. Scheids rechter Inia. Toeschouwers: 2025 Gele kaart: Da Costa Santos, Laponder (Eindho ven), Oosterhuis, Naciri (Haarlem). Helmond Sport Veendam 0-0 (OOK Scheidsrechter: Gerritsen. Toeschouwers; 1400. Gele kaart: Vergoossen (HelmoQd Sport), De Kruijff (Veendam). Top Oss- Heracles 2-1 (1-1). 19 lr-n llnj» 0-1, 21De Graef 1 174. Yuri Cornelisse 2-1 Scheidsrechter: Helmstri|d. Toe schouwers: 1526 Gele kaart: Arend'., Stock (Top), 10ms (Heracles). WV - Go Ahead Eagles 3-1 (2-0). 3 I iet- den 1-0. 14 Graef 2-0. 74 Pieren 3-0, 85. Marbus 3 I Scheidsrechter: Van Dijk, Toeschouwers: 1712 Gele kaart Bradri», Verkuyl (Go Ahead Eagles) AZ 7 6 1 0 19 24 FC Zwolle 7 4 3 0 15 15- K Emmen 7 4 2 1 14 14 (r Eindhoven 7 4 1 2 13 14- 7 Den Bosch 7 3 2 2 11 12 10 Heracles 7 3 2 2 11 11-19 TOP 7 3 2 2 11 11 10 ADODenHaag 6 3 1 2 10 11 9 Cambuur L. 7 3 1 3 10 15 12 ■GA Eagles 7 3 1 3 10 «12 Haarlem 7 3 0 4 9 12 14 VW 7 1 4 2 7 9-14 Helmond Sp 6 1 3 2 6 6 10 Veendam 7 1 3 3 6 8 11 RBC 7' 1 2 4 5 6 14 Dordr.'90 7 1 2 4 5 6-15 Excelsior 7 1 1 5 4 8-15 Telstar 7 115 4 10-18 Cruz en Vos na halfuur vervangen beten van nieuwe aankoop Kanu jeuken bij aanzien zevenklapper De euforie duurt voor de een langer dan voor de ander. Heerenveen en Twente waren zes wedstrijden ongesla gen. Beide clubs stonden met hetzelfde luntenaantal hoog op de ranglijst. De 'ukkers echter keerden door een gena- leklap van de Friezen terug in de reali- eit. De ploeg van Foppe de Haan blijft na de zege van 2-1 op Twente in het spoor van Ajax en kan zondag misschien een slag slaan. Dan spelen de num mers één en twee tegen elkaar op het Friese gras. Op papier was de wedstrijd tussen Heerenveen en Twente in het Abe Len stra-stadion een (sub)topper. In de praktijk konden beide teams in de eer ste helft het predikaat tobber dragen. Kansen werden er niet gecreëerd om dat er te voorzichtig werd gespeeld. De fouten daarentegen waren niet in aan tal te registreren. In het tweede bedrijf kregen de ruim 13.000 toeschouwers veel meer spekta kel te zien. Dat kwam door het aanval lende spel van de thuisploeg. Toen Van Nistelrooy in de 57ste minuut voor 1-0 zorgde was de ban gebroken. Heeren veen kwam in de 64ste minuut nog vas ter in het zadel. Verdediger Mitrita liet doelman Boschker na een mooie aan val kansloos: 2-0. Ruim tien minuten later maakte Twente nog even een vuist door een doelpunt van Vennegoor of Hesselink. Willem H - RKC Jonas Kolkka is de nieuwe publiekslie veling in Tilburg. Met een assist en een doelpunt was hij grotendeels verant woordelijk voor de 3-2 thuiszege van Willem II op buurman RKC Waalwijk. Met de tweede zege op rij klimt de Til- burgse ploeg langzaam uit het dal. Lange tijd zag het er overigens niet naar een overwinning voor het team van Co Adriaanse uit. RKC maakte een beter ingespeelde indruk. Bovendien stonden de bezoekers al na drie minu ten op voorsprong. Van der Leegte, overgekomen van PSV, zette Romme dahl alleen voor Mampaey. De Deen faalde niet. De Waalwijkers verzuimden echter door te drukken. Willem II vocht zich langzaam terug in de wedstrijd. Tussen de 58ste en 72ste minuut waren de Tilburgers drie keer trefzeker. Bij de eerste goal was Kolkka de aangever, Konterman knikte de bal binnen. De razendsnelle Fin tekende nummer twee zelf aan. Konterman completeerde het trio. Pas daarna ging RKC voetballen. Verder dan een treffer door Lammers kwam de ploeg van Peter Boeve echter niet. Roda JC - NEC Roda JC lijkt de juiste weg in de compe titie weer gevonden te hebben. Met een nederlaag van 4-0 stuurde de bekerwin naar NEC naar Nijmegen terug. Roda domineerde de hele wedstrijd en cre- eerde de meeste kansen. Bij rust stond het 2-0 door doelpunten van Ooyer en Lawal. In de 63ste minuut verving coach lol de falende Torma voor Peet- ers. De Belgische international zette zijn invalbeurt kracht bij door twee doelpunten. Roda had met hogere fcij- fers kunnen winnen als Lawal en Van Houdt niet hadden gefaald bij de af werking. Volendam - De Graafschap De Graafschap zette Volendam voor ei gen publiek als schietschijf neer maar liet het bij slechts vijf doelpunten. Het lek kwam na tien minuten al boven door een kopbal van Redeker. Elf minu ten later was er al een beslissing met een afstandsschot van Van der Haar, waar doelman Hilbers zich op verkeek. Viscaal maakte op slag van rust de tweede helft tot een formaliteit. Volen dam had ook geen verweer meer. Door Van der Haar en Viscaal werd het 0-5. Volendam kon zich opmaken voor cri sisberaad. Want zondag komt PSV. NAC - FC Groningen Het publiek en de spelers van de thuis club misten Archil Arveladze. In minder dan een paar weken tijd is NAC afhan kelijk geworden van de smaakmaker. Zonder de attractieve spits, die met Ge orgië een wedstrijd tegen Moldavië moest afwerken, is de Bredase ploeg behoorlijk gehandicapt. Groningen ver kreeg, ondanks of dankzij het 'mannelijke' spel, een overwicht, met Bombarda als gevaarlijkste speler. De Argentijn kreeg enkele kansen maar had geen geluk bij de afronding. Als schouwspel was de wedstrijd ver bene den peil en het bleef 0-0. Het kostte enige moeite, maar het lukte toch. AZ pakte giste ren via een moeizame 3-2-zege op Telstar de eerste periodetitel. De ploeg van Willem van Hane- gem had opvallend veel moeite met de Velzenaren, die slechts vier punten hadden. Dat ze aan het totaal niets konden toevoegen was vooraf waarschijnlijk ingecalculeerd, maar kort na rust kregen de be zoekers hoop. Ronny van Es scoorde in de 50ste minuut 2-2. Bij een gelijkspel hadden FC Zwolle en - theoretisch - Em men nog kans na de eerste pe riode bovenaan te staan. Max I luiberts bezorgde het thuispubliek echter het feest waar het vooraf op gerekend had. FC Zwolle staat daardoor op vi*r punten, te veel om in de achtste wedstrijd in te halen. Emmen, dat woensdag uit met 1 -2 van Dordrecht 90 won, staat derde, op vijf punten van de Alkmaarders. Romario is gisteren net op tijd teruggekeerd in Spanje. Valencia's nieuwe trainer, de Italiaan Claudio Rainieri, had de Braziliaanse spits maandag een ultimatum van 48 uur gesteld. De Braziliaan had maandagavond terug moeten zijn, maar weigerde dat. Zijn zoontje Lucas zou ziek zijn. Romario zei hij aankomst in Spanje dat hij komend weekeinde voor Valencia hoopt te spelen in de confrontatie met Real Madrid. ,,Nu ben ik voor 90 procent fit", aldus de 31-jarige aanvaller. De club kan hem goed gebruiken. In de eerste drie competitiewedstrij den wist Valencia nog geen punten te behalen. Voor de absolute top in Europa bleek Feyenoord nog te kort te komen. In de vaderlandse top heeft het elftal van Arie Haan wel genoeg klasse in huis om de gevechten met de rijkere clubs, zoals Vitesse, in zijn voordeel te be slissen. De Rotterdammers wezen de Arnhemse miljoe nenploeg van Leo Beenhakker ver terug: 5-1 rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Behalve de grote uitslag moet ook de daadkracht van Arie Haan gisteravond diepe indruk op het Rotterdamse legioen hebben gemaakt. De trainer zorgde voor een schok in de Kuip door al na een half uur zijn voorhoede bestaande uit het duo Vos-Cruz, naar de kant te halen en in te wisselen voor Igor Komejev en David Connolly. Een trainer die wint heeft altijd gelijk, maar over de vraag of Haan in dit geval het recht had om zulke drastische maatrege len te nemen hoefde niet gedis cussieerd te worden. Feyenoord ging tegen Vitesse verder waar het in Turijn was opgehouden. Zonder bezieling, zonder scherpte en zonder macht. Haan keek het een half uurtje aan en besloot toen de moedigste beslissing van het nog prille seizoen te nemen. Cruz wekte vooral de laatste weken de nodige ergernis op bij spelers, supporters en de tech nische staf door zijn te arrogan te houding en negatieve reacties in het veld op de momenten dat hij eens een verkeerde bal kreeg toegespeeld. Dat Cruz met zijn lengte, atletisch vermogen en zijn techniek kan uitgroeien tot een uitstekende spits, staat vast. Maar op momenten dat het bij Feyenoord nog niet draait, zal ook een man als Cruz zijn mou wen moeten opstropen en laten Patricio Graff (rechts) in duel met Leo Koswal. zien dat hij dezelfde werklust kan opbrengen als spelers als Van Bronckhorst, Van Gobbel en Fraser. Met Kornejev en Connolly in de ploeg onderging Feyenoord gisteravond een ware me tamorfose. De kleine Rus en de al even gedrongen Ier zorgden voor het spektakel waarop het publiek na de afgang in de Champions League hoopte. Luttele seconden voordat het duo zijn opwachting maakte, kwam de thuisclub weliswaar via Pablo Sanchez nog op een voorsprong, maar dat kon Haan niet meer van zijn plan afbren gen om de twee aanvallers te wisselen. In de tweede helft nam Feye noord sportief revanche voor het collectieve falen op Euro pees niveau. Kornejev was be trokken bij vier treffers, scoorde er zelf eentje en zag hoe ook zijn maatje Connolly zijn eerste doelpunt voor Feyenoord maakte. Van Bronckhorst en Pi cun maakten het kwintet aan Rotterdamse kant vol. Van de tegentreffer (Jochem van der Hoeven bracht 3-1 op zijn naam) waren Fraser en de zij nen nauwelijks onder de in druk. Vitesse bood bij vlagen aardig tegenstand, maar in het tweede bedrijf dicteerde Feye noord de strijd volledig. „Dat kwam", verklaarde Haan later, „omdat we toen met twee bewegelijke spitsen opereerden. In de eerste helft waren Vos en Cruz niet bereikbaar. Als ze de bal wel kregen, raakten ze die meteen kwijt. Daardoor kwa men we steeds in de proble men. Ik hoopte steeds dat het beter zou gaan, maar er zat geen progressie in hun spel. Achteraf heb ik nog laat gewis seld." Haan zegt geen conflict met Cruz te hebben en is daar ook helemaal niet op uit. Het werd alleen tijd, zo is zijn redenering, foto ANP dat de Argentijn een keer duide lijk werd gemaakt waar de gren zen liggen bij Feyenoord. „Spe lers als Cruz moeten leren te ac cepteren. Met een wissel als dc ze hoop ik hem wakker te ma ken. Laat hij eerst eens goed gaan trainen, want over zijn ar beid op het trainingsveld ben ik ook niet tevreden." Feyenoord: l)udek; Van Gobbel, l-'riiser (81 Boateng). Picun en Graff; Bosvelt. Sant hez Van Gaste! en Van Brom k horst; Cruz (35. Connolly) en Vos (35. Kornejev). Vitesse: Westerveld; Coossen (62. Bos). Van den Brom en Di Marchi (50. t liirn vie); Van der Moeven, Trustful!. Kreek en Sturing (55. Willems); Koswal, Ma lilas en Fortes. tsterdam simon zwartkruis d-verslaggever et had iets weg van een zo- eravondwedstrijd in de pro- ncie, tegen pakweg Robur et ïlocitas. Het gunstige speel- ihema van Ajax voerde gister fond MW naar de Arena, waar n slachtbank voor de arme mburgers stond opgesteld, jax solde, dolde en spotte met W en liet de score stokken bij 0. Duidelijker had het gapen- t gat tussen kop en staart in de edivisie niet kunnen worden (gedrukt. MW, ach ja, MW. Leuke club et een kleurrijke voorzitter, irig jaar achtte Benoit Wesly, heet de man, promotie naar eredivisie even waarschijnlijk s het feit dat hij Sophia Loren sast hem in bed zou aantref- iFilmdiva Loren is in huize y nimmer aangetroffen, het ïioenschap van de eerste ie vormde de onverwachte schrale troost. Want erg zijn ze in Maastricht tot er niet met het verblijf in lands hoogste voetbaldivi- Vfgelopen week beklaagde y zich nog over de negatie- ijze waarop de media zijn benaderde. En dat, terwijl er voor vertrek naar Am- am met precies nul punten ?s wedstrijden en een doel- i van min dertien zo floris- ^oorstond. t elftal dat Morten Olsen de regelrechte degradatie- idaat liet aantreden, bevat- t weinig verrassingen. Of het loet het debuut in de basis van Tom Sier zijn geweest, maar dat had te maken met de schorsing van vaste keus Frank de Boer. Verder was alleen de aanwezig heid van Shota Arveladze op merkelijk. Terwijl zijn bij NAC spelende tweelingbroer Archil met Georgië tegen Moldavië moest opdraven, was de Ajax- spits daarvan vrijgesteld. Mor ten Olsen en de zijnen plukten daar de vruchten van gister avond. Zeven minuten werd het ge duld van het Ajax-publiek op de proef gesteld, totdat Arveladze voor de eerste maal het magere Maastrichter verzet brak. Een uitgekookt steekballetje van Mi chael Laudrup ging daaraan vooraf. Een kwartiertje later stelde Tijjani Babangida Arve ladze in de gelegenheid te sco ren. Nadat de Georgiër even la ter Laudrup in staat stelde zijn derde competitietreffer te sco ren, maakte Arveladze vlak voor rust zijn trio treffers vol. Op de eretribune vergaapte Christopher Kanu zich aan de onthutsende krachtsverschillen in de Nederlandse competitie. Afgelopen week werkte het 17- jarige broertje van ex-Ajacied Nwankwo in het geniep al een training af bij het tweede elftal van Ajax, gisteren werd zijn on middellijke overgang van Inter Milaan naar Amsterdam beze geld. Twee jaar geleden kon hij in de B-junioren van Ajax al een seizoen voorzichtig wennen aan het systeem, vanaf vandaag gaat hij de moordende strijd voor een plek op het middenveld aan. Als de kleine Kanu zijn contract uitdient, heeft hij daar tot juni 2002 de tijd voor. Ook tijdens de tweede helft moeten de voeten van de Nige- riaanse jeugdinternational ge jeukt hebben. Olsen zette met eerst Dani en later Hoekstra zijn voornaamste 'gallery-players' in, waarna de Amsterdamse overmacht even lachwekkende als pijnlijke vormen aannam. Bijna werden in de Arena de contouren van een pleintje zichtbaar, waarop de Ajacieden zich als in hun jeugdjaren kon den uitleven. Doelpunten van achtereenvolgens Dani, Laud rup en Babangida waren het lo gische gevolg. Het gemak waarmee Ajax MW slachtofferde lag mis schien in de lijn der verwachtin gen, voor de tijdens de melige wedstrijd gezongen liederen gold dat zeker niet. Verwijzend naar eerder deze week gearres teerde hooligans zong de dit seizoen herenigde F-side dat ze hasj, coke en pillen wilden, dat de Hakkelaar een echte Ajacied was en dat ze van Diego Mara- dona hielden. Ook zongen ze dat Ajax met kerstmis al kam pioen zou zijn. Dat lijkt wat voorbarig. Maar dat MW rond die tijd welhaast zeker is van degradatie lijdt geen twijfel. Ajax: Van der San Tobiasen. Oliseh, Blind en Sier; Ronald de Boer (60. Gor- ré), Litmanen (46. Dani) en Wit^chge; Babangida (71. Hoekstra). Arveladze en Laudrup. MW: Van Duijnhoven; Pluin, De long. Janssen en Luypers; Landzaat. Joor- dens. Volmer en Heubach; Perez (46. Bouma) en Nygaard (80. Lacroix). Shota Arveladze juicht na zijn tweede doelpunt. foto hans v

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23