'Wereldraad niet herkenbaar ah - m B Kerk Hardop fietst voor vernieuwing naar Rome Paus vraagt financiële steun voor Alzheimer-patiënten Bijbeljaar moet buitenkerkelijken en jeugd prikkelen Kerk Samenleving Baby's zijn welkom MAANDAG 22 SEPTEMBER 1997 UTRECHT ANP Het Jaar met de bijbel, dat in september 1998 begint, moet vooral jongeren en buitenker kelijken zicht geven op de 'kracht van dat merkwaardige boek' dat mensen inspireert, maar soms ook irriteert. Dat zei voorzitter C. Boerma van de stichting Jaar met de bijbel afgelopen zaterdag op de jaar vergadering van het Neder lands Bijbelgenootschap (NBG) in Utrecht. Juist nu de eeuwwisseling voor de deur staat, is het vol gens Boerma belangrijk dat de bijbel opengaat voor mensen die er gewoonlijk „veel minder boodschap aar! hebben". De kracht van de bijbel moet zichtbaar en actueel worden voor mensen die van de kerk zijn vervreemd, maar ook zoe ken naar een zin en een God. „Met die God, die uit dit oude boek te voorschijn komt, kun nen we elkaar helpen deze prachtige en verschrikkelijke eeuw achter ons te laten en zonder te veel angst het nieu we millenium tegemoet te gaan." Onder het motto 'De bijbel, wat een boek' zullen bijna alle kerken deelnemen aan het Jaar met de bijbel. Vijftien ker ken hebben zich daartoe vere nigd in de Raad voor contact en overleg betreffende de bij bel (RCOB), die is aangevuld met onder meer de protes tantse en katholieke bijbelor ganisaties en Youth for Christ. Drie thema's krijgen geduren de het jaar speciale aandacht: conflict en vrede, chaos en richting, gisteren en morgen. De organisatie hoopt dat tij dens het project ook buiten de kerken (muziek, kunst, media, reiswereld) meer aandacht voor de bijbel zal bestaan. Youth for Christ bijvoorbeeld brengt een cd uit met bijbel teksten op rapmuziek. Er is een fietsroute langs kerken en kloosters en mogelijk komen de Nederlandse Spoorwegen met een speciale attractiekaart naar bijbelevenementen, aldus Boerma, Doema aanvaardt godsdienstwet MOSKOU AFP REDACTIE DICK V DEN BOSCH ANP Drie leden van het comité Kerk Hardop, organisator van een handtekeningenactie voor ver nieuwing in de Rooms-Katho lieke Kerk, zijn gisteren vanuit Den Bosch op de fiets naar Ro me vertrokken. Op 11 oktober nemen zij daar deel aan een in ternationale manifestatie die gericht is tegen de pauselijke opvattingen over het priester schap, het celibaat en seksuali teit. Een speciale viering, inclusief een 'sacrale pelgrimsdans' rondom een brandende kaars, in de San Salvatorparochie ging aan het vertrek van de fietsers vooraf. „Gezegend ben je, als je beseft dat niet het celibaat, maar radicale toewijding jou tot priester maakt", zei medevoor- gangster Corrie Wolters tijdens het tafelgebed. Ze droeg een zo geheten Lila Stola over haar kle ren, uit protest tegen het feit dat kerkelijke wetten een belemme ring kunnen zijn voor vrouwen en mannen die voor het pries terambt beschikbaar zijn. Samen met de andere sympa thisanten van Kerk Hardop maakt Wolters zich sterk voor inspraak bij bisschopsbenoe mingen, toegang van vrouwen tot het priesterschap, vrije keu ze van priesters inzake het celi baat, een positieve waardering van seksualiteit en een bemoe digende in plaats van een be dreigende boodschap. Wereld wijd heeft de organisatie We Are Church miljoenen handteke ningen verzameld van gelovigen die deze vijf idealen onder schrijven. In Nederland zijn zo n 16.000 handtekeningen verzameld. Dat hadden er duizenden meer kunnen zijn, maar veel mensen tekenden niet uit angst voor sancties van hogerhand, aldus Wolters. „Het lijkt wel of ieder een in de kerk bang is voor ie dereen. Maar als je bang bent, geef je de ander de kans baas over je te spelen." De drie fietsers, die de hand tekeningen naar Rome brengen, krijgen op 11 oktober gezel schap van ruim dertig mede standers van Kerk Hardop. Een van de fietsers, Wim de Bekker, heeft er graag zeventien dagen en 1900 kilometer voor over om zijn idealen kenbaar te maken. „Voor die ene keer dat ik leef, laat ik me de kerk niet afne men", zei hij voorvertrek. Wolters erkende dat paus Jo hannes Paulus II ondanks het massale protest niet snel van mening zal veranderen. „Maar we houden constante druk op de ketel. We blijven het gezag confronteren, want zoals het nu gaat, gaat het niet." De leer staat in parochies op gesj nen voet met de praktijk priesters, die verplicht celih moeten leven, hebben hein ke relaties en er zijn euchaii vieringen waarin niet de p ter, maar een niet-gewijde tor voorgaat, aldus Wolters. schop Van Luyn van Rotter noemde de inbreng van Hardop in juni 'eenzijdig en genuanceerd". De beweging eerder vernietigend en polai rend werken dan dat zij draagt aan de dialoog binne kerk. De Russische Doema heeft met grote meerderheid een omstreden wet over de godsdiensten aanvaard. In juli had president Jeltsin ge weigerd de wet, waar de Rooms-Katholieke Kerk en andere kerken tegen hebben geprotesteerd, te ondertekenen. In de Doema waren 358 afgevaardigden voor het wetsvoorstel, zes tegen, en onthielden vier zich van stemming. Aan de stemming ging dit keer geen debat vooraf omdat er slechts kleine veranderin gen zijn aangebracht in de tekst waar president Jeltsin in juli zijn veto tegen uitsprak. Blei volgt bezinningsproces met argwaan Dr. K. Blei: „Een zekere argwaan." FOTO ARCHIEF GENEVE«ANP De herstructurering van de We reldraad van Kerken gaat vol gens dr. K. Blei ten koste van de herkenbaarheid. Wat de raad doet, wordt naar buiten minder zichtbaar. Blei zei dit in een vraaggesprek op de laatste dag van de bestuursvergadering van de Wereldraad in Genève. De voormalig secretaris-generaal van de Nederlandse Hervormde Kerk behoort sinds 1989 tot het 150 leden tellend centraal comi té. In de nieuwe taakomschrij ving is het besef verdisconteerd dat de oecumenische beweging breder is dan de Wereldraad. Voortaan kan de raad ook in het bredere oecumenische veld opereren. 'Met een zekere arg waan' heeft Blei dit bezinnings proces gevolgd. Wat stelt die bredere beweging voor en wat haal je dan in huis, zo vraagt hij zich af. Het gevaar dreigt dat het oor spronkelijke doel van de We reldraad, de kerken op te roe pen tot zichtbare eenheid, op de tweede plaats komt. Het feit dat in eerste instantie in de nieuwe formulering van de con stitutie slechts sprake was van eenheid in plaats van zichtbare eenheid, verraadt volgens Blei toch iets. Dat de organisatorische her structurering (één in plaats van vier afdelingen) logischerwijs uit het bezinningsproces voort vloeit, is voor hem de vraag. Die nieuwe opzet komt meer voort uit de behoefte van de secreta ris-generaal om de zaak beter in de hand te krijgen. De hoogste CASTELGANDOLFO/UTRECHT. KNA/ANP Paus Johannes Paulus II heeft gisteren een oproep gedaan om Alzheimer-patiënten financieel te ondersteunen. De patiënten van deze ongeneeslijke en do delijke ziekte, en hun verzor gers, kunnen rekenen op het ge bed en de solidariteit van de kerkleider, zei hij vanuit zijn zo merverblijf in het Italiaanse Castelgandolfo. Het hoofd van de Rooms-Ka- tholieke Kerk deed zijn oproep in het kader van de vierde We reld Alzheimerdag. Onder het motto 'Alzheimer, een race te gen de klok' ondertekenden be kende mensen in 46 landen een openbare verklaring waarin zij steun vragen voor dementeren den en hun families. In de Geertekerk in Utrecht las bisschop Muskens van Bre da de open brief voor alvorens hij zijn handtekening plaatste. Oud-premier Lubbers, de mi nisters Pronk, Van Aartsen en Wijers, kardinaal Simonis, An- dré van Duin en Rintje Ritsma hadden de brief al ondertekend. Volgens de Alzheimerstich- ting telt de wereld in het jaar 2000 bijna achttien miljoen mensen die aan dementie lij den. In Nederland zijn dat er dan naar schatting 300.000. De verzorging van Alzheimer-pa tiënten kost jaarlijks zo'n drie miljard gulden. Dat zou rond de eeuwwisseling zijn opgelopen tot twaalf miljard gulden. De Al- zheimerstichting, die patiënten en hun verzorgers probeert te helpen, ondersteunt ook het wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken van de ziekte en mogelijke behandelwijzen. Het Internationaal Bloembol len Centrum presenteerde zon dag de Aloïs-narcis, die is ver noemd naar Alois Alzheimer, de neuropatholoog wiens naam verbonden is aan de meest voorkomende oorzaak van de mentie. In de bloem, die op de Keukenhof is te zien, zit de stof Galanthamine die mogelijk als medicijn kan dienen bij de be functionaris krijgt meer zeggen schap. De zevenjaarlijkse vergade ring van vertegenwoordigers van de 330 lidkerken, moet macht afstaan aan het centraal comité, dat jaarlijks vergadert. Op zijn beurt raakt dit orgaan bevoegdheden kwijt aan het uitvoerend comité, dat vaker vergadert. Het centraal comité kan geen besluiten meer nemen over het dagelijks werk, de programma's. Het wordt meer de plaats waar de lidkerken elkaar ontmoeten. Secretaris-generaal dr. Konrad Raiser noemde dit aspect een van de belangrijkste gevolgen van de herstructurering. De We reldraad zal niet langer een or ganisatie tegenover de kerken zijn, maar in de eerste plaats een gemeenschap van kerken. Overigens zal de Wereld: zijn profetische rol, als stem onderdrukten, niet opgeven verzekerde hij. Dat dit on deel tot twee keer toe in nieuwe taakomschrijving vergeten, was volgens hem gevolg van een misverstand de vraag of dat niet symbol is voor de toekomstige 1 van de Wereldraad, zei kortaf: „No." De raad hoeft niet meer op le oecumenische terreinen tief te zijn, maar zal meer de kerken bemoedigen en sten bij hun activiteiten. Deze perktere taak hangt ook sai met de dalende inkomsten gevolg daarvan is sinds het gin van de jaren negentig i dan eenderde van de ruim honderd arbeidsplaatsen schrapt. strijding van de ziekte. De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) liet in een verklaring weten dat verzor gers van dementerenden veel behoefte hebben aan onder steuning van kerken. Maar de verzorgers missen tot nog toe vaak de acceptatie, erkenning van de ziekte en daadwerkelijke steun van kerken, zo heeft het PCOB vastgesteld. Zieltjeswinnerij veroordeeld De Wereldraad van Kerken heeft zieltjeswinnerij scherp ver deeld. In Oost-Europa en de Derde-Wereldlanden concurra missionaire organisaties met elkaar om leden van de ene kerk bewegen zich bij een andere kerk aan te sluiten. Vooral de Ri sisch-Orthodoxe Kerk heeft de laatste jaren geklaagd over Rooms-Katholieke Kerk, die opleefde na het verbod in de So\j Unie onder het communisme. De klaagzang ging vooral o over de activiteiten van evangelische groepen en sekten uit! Westen. uit de Leidsch Dagblad ANNO 1897 Woensdag 22 September ROELOF-ARENDSVEEN Gistermorgen in de vroegte sloeg bij het draaien het rijtuig van den heer Marinkelle ter hoogte van W. Kalker door het breken van de zwing om. Het ongeluk, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, moet toege schreven worden aan een gebrek aan het.schamel" van het rijtuig, hetwelk juist tevoren bij den wagenmaker in reparatie was geweest. Doordat de schroefbouten van het „schijf" te hoog uitstaken, moest het rijtuig bij het draaien vast loopen en onvermijdelijk omkantelen. De zoon van den eigenaar, een be kwaam en bedaard voerman, is er gelukkig zonder letsel afge komen. Het paard had zich intusschen reeds uit de voeten ge maakt en de pas verlaten ruif in den stal weer opgezocht. ADVERTENTIE Peek Cloppenburg, Leiden (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Groningen, Haarlem, Arnhem, Leeuwarden, Breda). Een ieder noodigen wij beleefd uit zich van de Rijke Keuze Schotsche en Engelsche Stoffen voor Kleeding naar Maat, in onze Magazijnen aanwezig, te komen overtuigen en eene proef te nemen, ten einde zich van de élé gante Coupe der door ons te leveren Kleedingstukken te verge wissen. GRONINGEN De heer G.A. Boomgaard, te Groningen, de oudste inwoner van ons land, viert zijn 109den verjaardag. ANN01972 vrijdag 22 september LEIDEN Een brok jeugdsentiment gaat herleven: er komt in Leiden weer een halte Posthof. Het Leidse koffiehuis aan de Rijnsburgerweg zal bereikbaar blijven. Op het daar geprojec teerde kruispunt, schuin tegenover de huidige standplaats en hemelsbreed misschien zestig meter daarvan verwijderd mo gen de koffieschenkers in de zeer nabije toekomst domicilie gaan kiezen. Daar mogen vader en zoon Wijsman zelfs een gro ter paviljoen (met terras) gaan bouwen vlak bij de geplande bushalte. LEIDEN De jongensploeg van het Gymnasium zal het ko mende weekeinde tijdens de jaarlijkse roeiontmoeting van ver scheidene Leidse middelbare scholieren de Leidsch Dagblad plaquette moeten verdedigen. Aan de wedstrijden, die op het Galgewater worden gehouden, nemen uitsluitend niet-roeiers deel. Jongens, die enkele weken de gelegenheid hebben gekre gen om deze sport onder de knie te krijgen. Het aantal deelne mers is opvallend groot. Gestimuleerd door het Olympisch roei en in München, komen maarliefst 17 equipes aan de start (een nieuw record), waarvan er tien om de LD-plaquette zullen strijden. De zeven meisjesvieren roeien om de Hiemstrabeker. Een voorspelling geven is een riskante zaak, omdat beginnende ploegen altijd erg onberekenbaar zijn. Techniek bezit de jon gensploeg van het Gymnasium stellig het meest. Het zal der halve van hun koelbloedigheid afhangen of de Gymnasiasten de Leidsch Dagblad-plaquette andermaal mee naar de Fruin- laarv zullen nemen. URGERLUKE STAND LEIDEN - Geboren: Sterre dv. J. Hoog- enboom en G. Bosveld Yoran Wouter Benjamin zv. C. Kuljt en C.K. van Duijn Lisa Marie dv. T.C J. van der Kroft en A. de Vreugd Danique dv. G. Tempel aar en J.P. de Mare Ashwin zv. W Schouten en C. van Went Dinish San- jayzv. R. Dhalganjansingen I. Badloe* LisaCatharinadv H J Wetselaar Ger- rit Jan zv. G. van der Plas en M. van Duijn Jeroen Jacob zv. J HBos en A E. Diender KèSn zv. T. Karacan en F. Karacan Bram zv. P.H. de Winter en B.M Pluijms* Lisa Tabitha dv. N.J Al- berg. Rudolf Willem zv W R.L M van Dam en D M. Maci^g Helena Wilhel- mina dv. W.A. de Jongen BE. Kloos* Nazim Abdel Gafar Elhaj zv. Abdel Gafar Mohammed Said Elhaj en Soead Ahmad Idriss» Marit Rachel dv. J.H.A.M Kamp en J.P.M. van den Boom Matthijs zv. R. van den Berg en A.G. Holswilder Sophie Anna Marijedv B. Frederiksen M.W. Parlevliet» Amydv. K. Noten boom en B M. Bakker Stan zv. E.J T van Rijnberk en P. van den Hoonaard Bodv. P.R.A. Heemrood en S.G.H. Snij- er Julie Alexandra dv. S. Hoogstraate en A.l. Anastasyadis Renée dv. C.T.N. Groen en M.Y. Swart Paik zv. J.J.G. van Schagen en C.M.C. Luiten Marco zv. A. van der Marei en T. van den Bosch Myrthe dv. M. de Bruijn en S. Klaas- sen Farxiya dv. A. Musse en F. Hashi Muhumad Maud Isabel dv. R.J. van Beek en H.J. van Haastrecht Connor zv. T.W, Fraser en J. Platts Esra dv. J. Oudshoorn en P.E. Stelma Sanne Wa- nita dv. C.J.G. Verhagen en L. Dorsman Naomi dv. M. van den Assem en J.P. Hamer Katja Mariska dv. L J. Wowro en H. Ankone Abdelhadi zv. F. Khales Gijsbertha Geertruida dv. J.G. Wolzak en W.D. van der Bijl Tamara Patricia Cornelia dv. J.R.H. Swaak en B.J.M Bakker Wilbert zv. G.J. van Veldhuizen en W. van Duijn Ahmed Mohamed Abd El Hamed Aly Hassan zv. M.A.E.H.A. Selim en Soheir Rashad Ibrahim Atia Natasja dv. R N. Gordijn en W.C.M Sierat Shannah Cheyenne dv. N. van Schaijk Merel Maxime dv. H. Dragt en C.L.M. Wiebenga Daan Bonne zv. E.W. Hiep en E Pruijs Paulina Agada dv. P Duijndam en A. de Jong Maike dv. G. Volbeda en E de Heiden Jeroen Rein out zv H J.P. Nouwensen E.C.M. Lin demans» Cathy Johanna dv. W.A M Heemskerk en A.J. van den Berg Ast- rid dv. N.J. van den Burgen M. Wolbrink Casper Ruben zv. E.P. Geurds en D. Meirink Jeffrey zv. L.R van Rijssel en K.H.B. van der Voort lm Frederike dv. R.J. Schambach en J. EisingBrandon zv. G. Pijpersen F van Nobelen Bryan Rajvir zv. R. Sewdien en S.D. Gayadien Natasja Laura dv J. de Geus en E l'E- cluse Krijn zv. J.H M. Butter en M J Sterre, dochter van Gritte Bosveld en Jacco Hoogenboom. Sterre is geboren op 14 september en woont in Voorhout. Hilt Djordy Jeffrey zv. M. Tiller en D. Verschoor* Kaoutardv. M. Graafi en S. ASrab Lucas Johannes Gerardus zv. J.L. Versluijsen M.M.M. Straathof Shanice Chayennedv. R.C. Meeuwissen en I.H.Vos. Gehuwd R.A.J. Schoonens en M.J.C. van de Velde F. Tinkelenbergen S.A. Noordam D. van der Horst en M.M, Kromhout A.D. van Duijn en S. Lange- zaal J. van Tongeren en M.V. van Of- wegen R. Teegelaar en A. van Gent J. Schreuder en J. Hillebrand M.G.A. Driessen en M.A.S. Korpershoek J. Brandt en H B.M. van der Geest E.P Klerks en A.J. Kuijt R.J. Nigten en A.M. van Klink E.A. van Dam en J.B. Luiting* M.F.A. Enghardten N.M Luk- kien C.G. Rietmulder en G.C. Anes R Vermeulen en E.C. Weenink I.A.N Vermeulen en A. Teebaal G.M. van de Bospoorten F E Levrat Overleden J A. Hollander, geb. 13 aug 1949, ev. H. Jansen D.R. van Heeswijk, geb 26 maart 1991, zoon G. Redel, geb. 22 april 1909. man A. Zandvliet, geb. 29 sept 1919, man P. Timmers. geb. 13 juni 1911. geh gew. met A. van der Meij A. Teijn. geb. 26 dec 1907. geh. gew met H.A. Koet A.F, Pieren, geb. 20 juni 1925, man P J. van Staden, geb. 21 mei 1913, man A. Laven, geb 30 juni 1925. Foto's van uw pasgeboren baby zijn welkom bij het Leidsch Dagblad. U kunt ons binnen, twee weken na de geboorte bericht sturen, vergezeld van een fotootje en met vermelding van naam, namen van de ouders en de woonplaats. Insturen naar Leidsch Dagblad, o.v.v. baby's, postbus 54,2300 AB Leiden. man J. Schreuder, geb. 8 juli 1950, man J.J. Regeer, geb. 19 okt 1910, man J.J.I.G. Heemskerk, geb. 13 febr 1943, man E.R.F. Herst, geb 4 febr 1960, man J. Neuteboom. geb. 28 okt 1902, geh. gew. met M S. van Polanen M. de Best, geb 29 dec 1914, ev. C.M. den Duik N.J. Snijders, geb. 12 juli 1932. ev. S. van der Meij C.L.K. Grubé, geb. 1 aug 1911, man H.S Littelink, geb. 11 aug 1922, vrouw H J.P. van der Zon. geb. 21 okt 1938, man M. van Breda. geb. 17 mei 1913, ev. P Pronk H. Arkeveld. geb. 20 okt 1919, man N. Rozier, geb. 26 mei 1916, man E Karacan, geb. 5 febr 1952, man N. Bergman, geb. 5 juli 1932, man. VOORSCHOTEN - Geboren: Rosanne Li- selot dv. H.T M. Peters en A. Smitshuij- se Jennifer dv. D. Voogt en S. van Rooijen Peter Constantinos zv. G. Lampriamdis en A. Flikweert Hananja dv. D.P.J.M. Koster en C.A. Pekaar An na Laura dv. G. Bagnai en M C. Pozo SénchezSabine Verena dv. M.E. Dero- gee en W.M.J. Volders Mats zv. N.J.M. van Haastrechten J.M M. den Hollander Jordy Sander zv. H.L.M. Koemans en M. Mulder. Gehuwd «R FM. Meershoek en M.P.C Morssink* M.J.M. Turk en I.M. Zeldent- huis P.A.G. van Dam en J. de la Rie Overleden E.G.M. Peters ev. Van Ga len. oud 87 jaar M. Uittenbogaard wv De Kool, oud 90 jaar. LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 7 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen7 Bel voor nabezorging: Ma t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071 -5128 030 DIRECTIE B. M Essenberg, J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, r. van Brussel (adjunct) REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M Jacobs, chef red. Groot Leiden A.J.B M. Brandenburg, chef eindred. regio F Blok, chef eindredactie algemeen W F. Wegman, chef red. Duin en Bollenstreek W Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco TELEFAX Advertenties. 071-53! Familieberichten: 023-53I 023-53! Redactie: 071-532 Hoofdredactie. 071-531 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 uu 071-55 RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 w 071- S« ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand acceptgiro per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afschr van het abonnementsgeld, ontvang» korting per betaling. VERZENDING PER POST per kwartaal ("NU LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEN Voor mensen die moeilijk lezen, slechts ogen hebben of blind zijn (of een ante. leeshandicap hebben), is een samenvatte het regionale nieuws uit het Leidsch Dagtl geluidscassette beschikbaar Voor intorntf 0486-486486 (Centrum voor Gesproken Lectuur, Grave) N H U I Z E ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis)t dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178) dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 u Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30 -11 15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit. 10 30-11 00 uur, 15.00 -15.30 uur en 19.00-19.30 u overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkund Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uuren 19.00-19.45 u RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545) dagelijks 14.00-15 00 uuren 18.30-19.30 uur, klasse I enII daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14 30-15 30 uur en 18.30-19.30 uur (voorvaders tot 21 OOuuÓ- Kinderafdeling 14 30-19 00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC) 14 00-14 3 Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel 0172-463131) dagelijks 14 00-15.00 uur daarnaast ook 11 15-12 00 uur Geen spoedeisende hulp meer mogelijk 1 18 30-1 118 30-19 30 uur. klasse I enll

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 8