ferlies stemt eiderdorp ptimistisch iks staat nog op onderd procent l Sport msv wint bij Juventus Scylla is wederom superieur Crescendo en De Danaïden spelen na 37 jaar bizar duel Remise Saturnus in Rotterdam NDAG 22 SEPTEMBER 1997 vi rouwen van BV Leiderdorp hebben een positief ge- overgehouden aan de start van de basketbalcompe- De ploeg van coach Luc Vergoossen ging weliswaar gen huis met 53-59 ten onder tegen titelkandidaat Helder, maar de wetenschap dat er nog nooit zo ig verschil was tussen beide teams, gaf de Leider- sen veel zelfvertrouwen. 8al« joris zandbergen issen verklaarde na af- dan ook dat de uitslag had gegeven voor de toe van zijn zeer onervaren Meindert van Veen, zijn aan de kant van Den zag het echter anders. Helderse oefenmeester pelde voor het volgende j; neen grote nederlaag voor dorp. „Normaal gespro- e| rhieten wij niet zo slecht. ;n dden we maar 59 punten, nde keer maken we er jjj hien wel 80." Den Helder I slechts 30 procent van eld. Internationals Sonia j( nakers en Maret Lutter- ln doorgaans uitstekende w ers, profiteerden nauwe- an de ruimte die Leider hen bood om aan te leg- lierdoor kon de enthou- maar rommelig spelende lub voortdurend in het van de tegenstander blij- Aanvankelijk leek de pres- *J?diging van de bezoekers voor Leiderdorp, maar Juele acties van Renske er Voort en Jinga Gos- brachten de achterstand michel van gent le [ie speeldagen bezit Fiks in ige club in de Leidse regio iki En score van honderd pro- Sporting Trigon leed zijn nederlaag tegen Vada'25. /ai o en Velocitas incasseer- on un derde 'nul' tegen ON- en De Dijkvogels. het wedstrijdbeeld had ^defcng Trigon tegen Vada'25 meer verdiend dan een nederlaag. Chantal van jal Brenda Venema (2), Tim Er Horst, Alfred en Arnoud ooy bouwden een 7-4 prong op, maar dit was ge- rs :t grootste verschil tussen iel ide toppers. De bezoekers en na 25 minuten op gë- tu) hoogte (7-7), waarna de :hi verder gelijk opging (10- i). Halverwege de tweede bezorgde Tim van der na 14-14 zijn ploeg een voorsprong met 16-14. tussenstand bracht de aanval voor de paal die toe flink had gescoord. )ix lest echter alweer na twee en en terug naar de verdedi- trql6-16). In de resterende minuten maakten de >ki laars in hun ijver net te- g< lutjes, waarvan hun te- Js inders optimaal profïteer- 6-18). vrifüx had uit de 22-13 ne- tegen TOP op het Re- kv mooi genoeg geleerd om competitieduel beter te ren. „Wij moesten hen mogelijk uit het ritme en verhinderen, dat zij lie kelijk speerpunten in de konden vinden. Dat is plukt door de dames ach- de heren voor te laten ig iigen", onthulde coach kv Kuipers het strijdplan. >o( loeg leek desondanks tus- 10de en 26ste minuut af V en, doordat zij zich in de tofne vaak liet aftroeven. Baart (3), Stanley Lardé ftra van Niekerk, Michiel ■n Jeroen van der Wolf elfen na 3-2 in deze fase de 3-7 en 6-10. De Sas- imers misten echter op 7- strafworp. Sjoerd van der en Bert Vanhaelen had- 2-lmet zo'n worp minder e (9-10 rust). de paalverwisseling leek Isnog met 9-12 afstand te i. maar dat lukte niet tot ie van trainer Harold Jel- Wij kunnen nog steeds 'ingaan met een voor- De aanval werd te sta- dan word je ook kwets- de rebound. En Pemix 'K e zijn kansen gewoon b? i" Vooral Sjoerd van der ei 'mtpopte zich als een wa- iggeest voor de acht van t Hij scoorde na rust vier dj Baronder 15-14 en 16-14. laatste vier minuten kon- I önley Lardé en Michiel &ch nog 16-16 maken. I BASKETBAL mfofwfrk van 20-30 terug naar 31-34 bij rust. In de tweede helft liep Den Helder, dat in tegenstelling tot de thuisclub een goed georgani seerde aanval speelde, uit naar een maximale voorsprong van 47-59. Een hard werkend Lei derdorp kwam via Birthe van der Voort nog tot 53-59, maar de laatste minuut werd door Den Helder rustig uitgespeeld waardoor verder inhalen onmo gelijk werd. Scores BV Leiderdorp: R. van der Voort 17, B. van der Voort 11, Gosschalk 10. De vrouwen van BV Lisse moes ten in eigen huis ruim hun meerdere herkennen in de re serves van Den Helder: 65-89. Na een goede start moest de thuisploeg snel zijn voorsprong inleveren, vooral omdat de press van Den Helder voor veel balverlies zorgde. Na rust (39- 50) kwam Lisse verder in pro blemen doror de foutenlast van center Marleen Droogh. Lisse- coach Hans van Vegten moest toegeven dat de beste ploeg ge wonnen had. „Zij straften elke fout van ons genadeloos af. We hebben echt niet zo slecht ge speeld, maar ze zijn nu nog een chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef rob onderwater. 071-5356463 pieter van der vliet eerste helft af met 21 -33. Na de rust gingen de Noord- wijkers door met goed spel en dat noopte Juventus tot het ne men van maatregelen. Een zo ne-verdediging moest uitkomst bieden om met name de veelal inside scorende Steenvoorden aan banden te leggen. Het lukte de thuisploeg slechts rijf minu ten, van 28-45 naar 37-45, om terug in de wedstrijd te komen, want toen MSV de ruimte weer had gevonden kwam ook de productie weer op gang. Even kreeg de wedstrijd een grimmig karakter toen Jeroen Koot door een noodactie hard tegen de basket werd gekwakt. Na de be handeling van zijn hoofdwond zette MSV de wedstrijd op een voudige wijze naar de hand. De overwinning van de Noordwij- kers kwam geen moment meer in gevaar. De teller bleef bij 51- 61 staan. Scores MSV: Steenvoorden 20, Koek 17. medewerker Voor MSV Noordwijk is de bas ketbalcompetitie goed begon nen. In de Margiethal in Schie dam wonnen de Noord wijkers hun openingsduel van Juventus met 51-61. Voorde formatie van Joris Zandbergen was het nog even zoeken naar de juiste ba lans, want na drie minuten stond een achterstand van 9-0 op het scorebord. Eenmaal tot de orde geroepen hervond MSV zich. Onder aanvoering van de pas 16-jarige Djoenie Steen voorden vonden de Noordwij- kers de weg naar de basket en kwamen bij 15-16 langszij. Ver dedigend stak de ploeg van Zandbergen goed in elkaar en aanvallend ging Bart Koek zich als vanouds met het afronden bemoeien. Samen met Steen voorden vormde hij een pro ductief tweetal dat bijna niet te stuiten was en rondde hij de Sandra Wagemaker (rechts) van BV Leiderdorp vecht met Ellis van der Kooy van Den Helder om balbezit. Mariska van Zegveld (midden) kijkt toe. FOTO MARK LAMERS maatje te groot voor ons. Toch hebben we soms aardig ge speeld. Het verschil is wel enigszins geflatteerd. Scores BV Lisse: Van de Heuvel 16, E. Droogh 15. De mannen van BS Leiden ken den een uitstekende seizoens start. In Leiden werd Deurne met 76-54 verslagen. Vooraf vreesde Leiden-coach Ton Kal lenberg dat zijn ploeg het moei lijk zou krijgen tegen het met vier Amerikanen aantredende Deurne. Om vooral oudgedien de LJ Pipkin bij Deurne niet in het spel te laten komen gaf Kal lenberg zijn spelers de opdracht om druk te geven op de spelver delers van de bezoekers, om zo de aanvoer naar de lange man nen af te sluiten. Dat lukte uit stekend, zodat de Leidenaars voortdurend op een ruime voorsprong bleven. Via 31-18 werd het 41-26 bij rust. Ook in de tweede helft denderde Lei den, onder aanvoering van de uitstekende Michel Martinez, lang over zijn tegenstander heen. Slechts over de laatste ze ven minuten, vanaf de stand 60- 36, was Kallenberg niet tevre den: „We hadden nog veel rui mer kunnen winnen, maar op het laatst werden we noncha lant." Een tegenvaller voor Lei den is het vertrek van schutter Patrick Schuit. Hij gaat naar eredirisionist Zwolle. Kallen berg: „Voor de breedte van het team is het jammer, maar op zijn positie heb ik ook Michel Martinez en Mark Knijnenburg. We hebben wel een vervanger op het oog, maar die zal waar schijnlijk niet op die positie gaan spelen." Scores BS Leiden: Martinez 28, Schuit 13. De meisjes junioren van BV Lei derdorp hadden in eigen huis weinig moeite met het Amster damse BV Lely, 86-35. Vooral voor rust (41-8) waren de Lei- derdorpsen oppermachtig. Scores BV Leiderdorp: Van Bakkum 19, Snel 12, Van den Burg 10, Goudberg 10. De junioren van Grasshoppers gaven in Hoofddorp een ruime voorsprong uit handen. Waar voor rust (17-31) veel lukte, klapte in de tweede helft de ploeg van coach Rick Driessen in elkaar en moesten de onerva ren Katwijksen met 46-43 de ze ge aan Hoofddorp laten. Scores Grasshoppers: G. Ver steeg 18. Schaarenburg zwemt twee limieten ren in de gelederen, op de ze vende plaats. De 14-jarige Louis Schaarenburg viel op door twee limieten te halen voor het NK- junioren in januari 1998. Hij deed dat op de 200 meter rug slag (2.20.8) en de 200 meter wisselslag (2.25.6). LZ heeft in zwembad De Zijl re delijk gezwommen in de eerste wedstrijd van het NK voor twee de-klasseclubs. Op de landelijke ranglijst eindigden de Leide naars, met opvallend veel junio- De Robben wint Zilveren Sleutel HZC de Robben is winnaar geworden van het jaarlijkse 'Zilveren Sleuteltoernooi'. De waterpoloërs van het organiserende LZ 1886 werden vierde. In de vorige editie streek het Amersfoortse AZPC met de eer. In het 'Leidse onderonsje' tegen Vivax behaalde de Leidse club een 10-3 zege. De Oegstgeestenaren werden laatste. De vrouwen van LZ 1886 pakten gistermiddag de Galghewaterbokaal. De vrouwen van coach Gerard van der Kolk bleven tegen onder meer Ravijn 2 en Alliance ongeslagen. Doordat beide clubs in de slot minuut een vrije doorloop mis ten, bleef deze stand gehand haafd. Tijdens de laatste minuut moest Tempo nog een doelpunt van ONDO(G) incasseren, zodat er met 10-11 werd verloren. De ze ontknoping paste wel in het 'rampenscenario' van de Alphe- naren van dit duel. Zij raakten in het eerste kwartier Ben Nik- kels kwijt met een enkelblessure en Marcel 'Haagsman met een rode kaart wegens natrappen. In de tussentijd ontving coach Bob Bergshoeff geel voor com mentaar op de leiding. Margriet Lemkes (twee strafworpen), Jo ke Boot, Sandra Buiskool en in valler Edwin Visser wisten des ondanks na 3-4 voor 7-4 en 8-5 te zorgen. De verdediging toon de zich echter naar het einde toe kwetsbaar onder de toene mende druk, met fatale gevol gen. Fiks zette rondom de rust met scherpe aanvallen Aldus op ruime achterstand. De lijstaan voerder van 2F liep dankzij Matthijs de Visser (3) en Maikel Martens (2) van 5-6 uit naar 5- 11, maar verzuimde de volgen de kansen af te ronden, met 11- 13 als gevolg. Inge Anholts en Theo Vreeken brachten redding door in krap een minuut te sco ren (11-15), zodat een late straf- worp niet veel kwaad meer kon: 12-15. Amper een minuut was ver streken, of KZ Leiden stond bij DOS(W) 2-0 achter. De Leide naars hielden hun hoofd koel en speelden goed in funcüe voor elkaar. Arwin Akse, Martin Verhorik (3), Annelies van der Blom, Mark Zierikzee (2) en Brenda van Leeuwen vertaalden dit in een 3-11 ruststand. Na dien gingen de aanvallers kritiek op elkaar leveren bij mislukte acties, waardoor de voorsprong nauwelijks groter werd: 7-16. De beginaanval van Fluks zat tegen ZKC'31 niet in de wed strijd. Alexandra Braun en Loes van Duyn maakten nog wel 2-3 en 3-3, maar de derde en laatste goal van dit vak liet vervolgens lang op zich wachten. Intussen waren dë bezoekers naar 6-11 uitgelopen. Het andere vak leunde zwaar op de zuiverheid van Petra Both, die liefst zes keer doel trof. Toch kon ook zij niet voorkomen dat er met 9-12 werd verloren. Velocitas was zozeer beducht voor de fysieke kracht van De Dijkvogels dat er niet kort op de tegenstander werd verdedigd. Deze timide opstelling was er debet aan dat er een achter stand van vier punten ontstond (5-1 en 7-3). Selma Hulst, Arjan Bakker, Arjan Kwestro en Erik Spek haalden nog op tot 10-7 (rust). In de tweede helft werd nog meer ruimte weggegeven, hetgeen leidde tot een afgete kende 21-12 nederlaag. Bakker was met vier treffers topscorer. r de bal in het duel tussen Crescendo en De Danaïden. FOTO LOEK ZUYDERDUIN tafeltennis ron hoogendam medewerker Met de regelmaat van de klok geven de play-offkandidaten de zwakkere broeders in de hoog ste klasse van de vaderlandse tafeltenniscompetitie een oor wassing. Zo kende Scylla aan de Brahmslaan met een 7-0 triomf geen enkel pardon met Van Sloun, dat gisteren ook nog eens van FVT met 6-1 een draai om de oren kreeg. Hetzelfde FVT pakte zaterdag eveneens flink uit tegen Cosmos: 5-2. Pe cos Oegstgeest leed tegen Inte ger Groep zijn derde achtereen volgende nederlaag, zij het met miniem verschil: 4-3. Scylla trad tegen Van Sloun aan in de sterkste formatie; Ge rard Bakker junior, Peter Paul de Vrind en Martin van Rijn. Het Leidse trio had dan ook geen kind aan de zwakste ploeg uit de ereklasse. Na pakweg drie uur kon de Limburgse ploeg uit Buchten zijn 'koffers' weer pak ken om vervolgens in de ruim twee uur durende terugreis eens flink na te denken over de gebo den tegenstand. Over slechts een wedstrijd mag de potentiële degradatiekandidaat tevreden zijn. Het betrof de partij Van Rijn versus Heister. Maar ook dit duel besliste de Leidenaar 'glashelder' in zijn voordeel: 21- 18 in de derde game. In de ove rige zes partijen was Scylla op permachtig. „Het ging vrij ge makkelijk", zei Gerard Bakker na afloop van de veegpartij. „Maar de echte partijen komen er nog aan en dan kunnen we echt aan de bak", doelde hij op de komende duels met Perfec tion, Cosmos, GKB en FVT. In die duels hangt het echter van de samenstelling af of Scylla gaat voor plek een, twee, of drie. Plaats één lijkt in de huidige op stelling zo goed als zeker, met de nog steeds in de wachtkamer zittende vierde man Bader L'fatmi erbij zal het evenwel re kenwerk worden voor de Leidse herfstkampioen in spe. Rekenen wordt het ook voor Pecos, maar dan onderin. In de belangrijke wedstrijd thuis tegen Integer Groep liep het dan wel soepeler dan in de voorgaande zeperds tegen Scylla en Perfection, maar de 4-3 nederlaag in eigen huis mag bepaald geen sterk resul taat genoemd worden. Niette min schroefde Ted van den Berg zijn zelfvertrouwen op met uitstekende zeges op de sterke Verhaegh en Scott. Echter, zon der regelmatige steun van maatjes Ron Schipaanboord en Friso Reitsma (wel winst op Scott) lijkt het ook voor Van den Berg dweilen met de kraan open. Met nog vier wedstrijden (twee sterke en twee 'zwakke' opponenten) voor het einde van de reguliere competitie is er evenwel nog alle hoop voor de Oegstgeester ploeg. De eerstedirisie-reserves van Oegstgeest begonnen in de eer ste ronde 'sterk' met een 6-4 verlies tegen titelkandidaat Odion. In het tweede duel bij Kluis in Geleen liep het echter met een 9-1 verlies faliekant mis met de goede (lijfsbehoud)be- doelingen. Alleen Marco van der Meijden kon tegen de links handige Rijshout tegensparte len door te winnen. Tegen nop- Pecos-kopman Ted van den Berg hield zijn ploeg met twee zeges tegen Integer in de race voor lijfs behoud. FOTO ARCHIEF penspelers Leon Houben en Andy Snijders was het niveau te hoog gegrepen. En dus ook voor maatje Roald van der Landen en helemaal voor invaller Ron Hoogendam (Pecos 8). De mannen van Rijnsoever deden het in de tweede divisie ook niet bepaald goed. Erger nog, de Katwijkers verloren met duidelijke cijfers (8-2) van Hot- ak in Hoogerheide. Met zes punten uit twee duels moeten kopman Marco Cecchi, die een maal succes boekte in het enkel en in de dubbel, en zijn teamge noten Holten en Slijkoord zich zorgen gaan maken. Volgende week wacht TTCN'72 thuis en tegen deze Nederweertse ploeg zal er geoogst moeten worden. Avantl (derde divisie, groep 3) herstelde zich goed na de 7-3 nederlaag tegen Renata. In Ha- zerswoude werd Red Stars 2 met 6-4 geklopt. Ronald Peters (3x) en Patrick van Meverden deden goede zaken, Jasper van der Heiden niet. Docos trakteerde het ruim opgekomen publiek niet alleen op goed tafeltennis, maar te kende eveneens voor zijn twee de achtereenvolgende 9-1 mon steroverwinning. Het Zaanse ZTTC was aan de Hoge Mors- weg het slachtoffer van de l-eid- se dadendrang. Waar Fred van Oostenrijk en René Hijne supe rieur waren, vergiste Ed van den Berg zich alleen in Kwint. De enige concurrent voor Docos komt slechts van de kant van het Goudse Ilac, de volgende te genstander. Play Fair moest te gen Twenty one-up een 7-3 ne derlaag incasseren. Björn van der Voort (2x) en Alain Lelieveld kwamen tot winst. De vrouwen van Docos moes ten in Pecos met 8-2 hun meer dere erkennen. Oegstgeest her stelde zich zo knap van het ver lies tegen Argus (9-1). De Leid- sen bleven andermaal aan de matige kant van de score. Voor Oegstgeest wonnen Marti Paar- dekoper en Mirjam van 't Loo driemaal en Paula Daalhof, die Ju Ling Wu en Simone van Duin voorliet, eenmaal. leiden michel van gent korfbalmedewerker Crescendo en De Danaïden hadden elkaar sinds het seizoen 1959-1960 niet meer ontmoet op het veld. Zij maakten van hun hernieuwde kennismaking een memorabele wedstrijd door een bizar scoreverloop: het werd via 6-0 en 7-8 (rust) ten slotte 13-17. De aanval van Crescendo was in de opening tegen De Danaï den spatzuiver, want Saskia Baak, René van der Vooren (2), Carmen Zitman en Gert-Jan Hensing zorgden in krap acht minuten voor 6-0. Deze blik- semstart kreeg geen vervolg, want de volgende goal van Wijnand Alberts volgde pas op het half uur. Dat was voor coach Robin Sommeling ook een raadsel: „Wij begonnen perfect, maar daarna werd het te ge haast. Als je zo veel kansen mist, krijg je natuurlijk geheid problemen." In de tussentijd kwam De Da naïden via Vivian Keijsers, Paul Hüsken, Heiko Locher (2), San dra Kalthoff en Arne Heijman helemaal terug (6-7 en 7-8 rust). Hun coach Aart van der Werf had deze ommekeer met ge noegen aangezien: „Wij begon nen natuurlijk uitermate slecht, want er was helemaal geen con centratie. Wij maken fouten en zij schieten zes keer en zes keer raak. Ik dacht: dit is een verlo ren zaak. Maar we kwamen goed terug en bij 6-6 wist ik dat wij zouden winnen. Niettemin bleef de score nog geruime tijd gelijk opgaan in de tweede helft. Bettina Buikstra zette Crescendo nog op 10-9, maar daarna liep De Danaïden door naar 10-13 op de wijze die handbal frank bonte coach Van der Werf voor ogen medewerker heeft: lang rondspelen in de aanval en zorgen voor een goe de afvang. Met het inzetten van Edwin van der Kraan op 11-13 kreeg Crescendo nog meer afvang. Dit hielp weinig doordat het schot slecht was en strafworpen uit bleven, dit laatste tot grote frus tratie van Sommeling. Hij wierp zelfs zijn kruk in het veld, die hij vanwege zijn meniscus-operatie eerder deze week had gekregen. Uit lange aanvallen brachten Heiko Locher en Hjalmar Heij man de stand op 11-15, wat de beslissing was in de enerveren de stadsderby met de 'histori sche'ommekeer: 13-17. In de regionale tweede klasse van de veldhand- balcompetitie kwamen alleen de mannen van Sa turnus in actie. Dat gebeurde in Rotterdam tegen Snelwiek. Voor de Leidenaars een beetje de wed strijd van de waarheid. In de vorige editie konden de Leidenaars zich net handhaven. Nu leidt Sa turnus in de competitie samen met DES '72. Snelwiek maakte vorige week korte metten met Ancora, 20-40, en wordt geacht tot de sterkere formaties te horen op dit niveau Bij Saturnus ontbraken aanvoerder Andre van Es en Peter In- nemee. Beiden hebben een reputatie als schut ters uit de tweede lijn. Reden dus voor Saturnus om met enigszins gemengde gevoelens Rotter- damwaarts te gaan. Maar eenmaal in actie bleek dat Saturnus ook met absenties van genoemd ka liber tot goed weerwerk kan komen. Het was in ieder geval zo, dat niet Snelwiek voor eigen pu bliek de lakens uitdeelde in de eerste helft, maar Saturnus dat de rust inging met een alleszins ver diende 9-12 voorsprong. Bij Saturnus gaven Dirk Klok, Fedor Brugman en Jip Olieroock de Snel- wiek-defensie herhaaldelijk het nakijken en zij rondden hun acties ook doeltreffend af. De toch geroutineerde Snelwiek-aanval stuitte bij de afronding op een sterk keepende Casper Adema. In de tweede helft schakelde Snelwiek meer over op een 2-4 aanval met twee cirkelspelers en daar had de Saturnus-defensie meer problemen mee dan met de 3-3 formatie. Arnold Nieuwenhuys hield Saturnus aanvallend in de race met treffers uit de hoek en uit de hoek inkomend naar de cir kel. Snelwiek kon de achterstand wel wegpoetsen maar kwam niet verder dan een puntendeling. Als Casper Adema zijn goede werk in het doel ook nog had geaccentueerd met goede breakout-pas ses zou hij niet alleen de man van de wedstrijd zijn geweest maar zou hij ook de winst hoogst waarschijnlijk bij Saturnus terecht hebben doen komen. Nu gingen twee kansrijke breakouts in de slotfase verloren. Het bleef zodoende 20-20.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23