Alphians: 'Great balls of fire' Flair opent de competitie met een ruime zege Vrouwen De Spartaan keren terug in eerste divisil Vrouwen Roomburg blijven winnen Sport Routineloos DIOK verliest van AAC Forescate overtuig met forse zege: l-\ MAANDAG 22 SEPTEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5J RUGBY PI ETER VAN DER VUET MEDEWERKER In de rugbycompetitie zijn de verrassingen niet van de lucht. Landskampioen DIOK verloor in Amsterdam met 17-10 van AAC, terwijl runner-up Haag- sche Rugby Club (HRQ het Brabantse Oysterwijk met 87-0 alle hoeken van het veld liet zien. Bassets uit Sassenheim verloor de derde wedstrijd op rij. Dit keer werd in Roosen daal van de plaatselijke Com mando Combinatie met 56-22 verloren. In Amsterdam ging DIOK voortvarend van start. Met goed gegroepeerd spel werd AAC in gelijke munt uitbetaald met twee try's. Niets leek de Leidenaars in de weg te liggen voor een goede wedstrijd. Maar een gebrek aan initiatief begon de Leidse formatie op te breken. Nog voor rust kwamen de Amsterdammers met een penaltykick en een geconver teerde try langszij, 10-10. In het tweede bedrijf was het gedaan met de aanvallen de impulsen. DIOK kon tegen de Amsterdammers geen vuist meer maken door een opeen stapelingvan fouten. „We missen ervaring in de voorwaartsen en de driekwar ten", verzuchtte captain Tho mas Suring na afloop. „Door allerlei oorzaken hebben we nog niet één keer in een goede en sterke formatie kunnen spelen. We missen mensen als Yves Kummer in de front-five die het initiatief nemen en het spel in de voorwaartsen opzet ten. Tijdens de trainingen lukt dat wel. Dan is er veel inzet en wil iedereen er ook voor gaan. Hard werken is dan beslist geen vies woord, maar het komt er tot op dit moment nog niet uit. Het is natuui te hopen dat de omslag ga komt waardoor we het oi niveau weer halen. Het langrijkste is dat we de pl offs halen. Daarna zullen wel zien hoe ver we kome Een try met conversie was v doende voor AAC om de wi in eigen huis te houden. DIOK speelde in Amsterdj zonder Kummer, Rob Broers, Arjan van der Eist Sander Hadinegoro. Volgi DIOK-er Frank Beers komtl wel goed in Leiden. „Natu lijk speelt de onervarenh van sommige spelers mee het resultaat, maar deze j< gens krijgen de kans om groeien. Als we in de wedst den minder fouten maken als team blijven spelen, kom de resultaten vanzelf." Bassets kwamen met li handen terug uit Roosenda waar RCC te sterk bleek. 0 danks een grote nederlaag,! 22 was Bassets' driekwarti trainer Marco van der Heil niet ontevreden. „Het v misschien wel een rommel wedstrijd, maar we hebben ieder geval 22 punten scoord. In de tweede h hebben tactische omzettinj goed gewerkt en dat is i mooie ervaring en eebn lie puntje voor de toekon Roosendaal is een goi ploeg, met veel fysieke taai en ervaring. Heel wat cli zullen moeite hebben om gen RCC te scoren. DIOK he toch ook van ze verloren. hebben in de ere-klasse ni te verliezen, want wees nui lijk, we zijn via de achterdi binnen gekomen. Bassets dervindt iedere week het v schil in tempo en niveau t sen de eerste- en ere-klai We moeten nog zo veel lerei BADMINTON PETER KLEIN MEDEWERKER De Leidse topteams in de lan delijke badmintoncompetitie hebben de eerste speelronde goed doorstaan. In de tweede divisie boekte het Alphense Flair een nipte 5-3 overwinning bij Slotermeer 2. Lisse haalde in de derde divisie in Nieuwegein met 7-1 uit tegen 't Gein 2. Weer een divisie lager bleven zowel Veglo als Shutüewoude met 6-2 winst bij respectievelijk TYBB en DKC 6 aan de goede kant van de score. Het vorig sei zoen gepromoveerde Wasse naar redde het echter niet tegen Florida (3-5). Apollo uit Roelo- farendsveen was in de vijfde di visie met 6-2 de meerdere van gastheer Huizen 5. De vaste waarden in het vlag genschip van Flair, Bianca Dijk stra en Bas van Zeist, zorgden met in twee sets gewonnen en kelspelen en een overwinning in de gezamenlijke mixed voor drie punten bij Slotermeer 2. Nieuwkomer Peter van den Berg voegde daar twee punten aan toe door zijn single en zijn mannendubbel met Cees-Jan van Vliet tot een goed einde te brengen. Debutante Anita Ver- straete kon de vereiste concen tratie onvoldoende opbrengen en was in haar drie partijen, single, dubbel met Dijkstra en mixed met Van Vliet, kansloos. Voor de Alphense club verliep de eerste speelronde voorspoe dig. De reserves speelden gelijk tegen Slotermeer 4. Het twee di visies lager spelende derde en vieide team scoorden drie uit vier. Team 3 deelde in Huizen de punten met het vierde team van de gelijknamige club. Flair 4 was met 7-1 oppermachtig te gen Blauw Wit 2. Vorig seizoen miste Lisse het kampioenschap pas in de slot wedstrijd. Dit jaar is de formatie uit de Bollenstreek opnieuw ti telkandidaat. De eerste horde, bij 't Gein 2, werd eenvoudig genomen. Christien van Santen en Sandra Kroon bleven in hun drie partijen, single, dubbel en mixed met respectievelijk Bert de Geus en Edwin Dierckxsens, ongeslagen. De laatstgenoemde scoorde eveneens honderd pro cent door ook zijn enkelspel te winnen. Pieter van Maasdam debuteerde op dit niveau met singlewinst in drie sets en een verloren dubbel met De Geus. De reserves wonnen in Amstel veen met 5-3 tegen ASVU. Veglo, dat dit jaar zes spelers in de basis heeft, miste liefst drie van hen. Marek Vis, nor maal op twee, verving kopman Henk Westerbeek verdienstelijk en dubbelaar Randy Thepass kon in de tweede single ook winnend uit de voeten. Moni que Borsboom redde het op de plek van de op huwelijksreis zijnde Sandra van der Hart net niet, maar invaller Irene Bik maakte de afwezigheid van Ka rin Guyt weer goed. Het man nendubbel en de beide mixen brachten de volgende drie pun ten tegen TYBB binnen. Het tweede team won met 5-3 van Swindregt. Na de vier enkelspe len van Mark Beun, invaller Björn Hofkes, Bianca van Delft en Annelies Smit, en het dubbel van Beun met Paul Kooiman was de tussenstand al 5-0. Bij Shuttlewoude wonnen René Kruithof (15-0 derde ga me), Danny Plug (tegen routi nier Bemd Dessauvagie) en Ilse Spierings de enkelspelen. Het dubbel van Kruithof met Jaco Lemmerzaal werd na een 1-9 achterstand in de derde game met 18-17 16-17 en 15-13 als nog gewonnen. Spierings bleef met invalster Danny van Noort (uit de derde klas district!) in het vrouwendubbel en met Plug in de mixed zonder nederlaag. Emmy Driessen en Marian Voortman behaalden bij Apollo met winst in de singles, in het samenspel en de mixen met Bert van Eijk en Ad van de Brand een honderd procent score. Van Eijk zorgde in de één tegen één voor het zesde punt. De reserves deelden de punten met Veglo 3. Rugbyer LSRG breekt enkel Rugbyer Denoes Gorissen heeft dit weekeinde zijn enkel gebro ken tijdens een gewonnen wedstrijd van het Leidsch Studenten Rugby Gezelschap. In de tweede helft uit tegen Tovaal (43-26) uit Goes speelden de Leidse studenten-rugbyers al met veertien man omdat twee andere spelers geblesseerd waren uitgevallen. „Ik probeerde een ruk op te zetten, maar toen bleek dat er al een tegenstander boven me hing. Die wilde recht naar beneden en ik had nog voorwaartse snelheid. Mijn voet stond iets verkeerd. Eerst leek het alsof ik gewoon door mijn enkel ging. Achteraf bleek het enkelbot afgebroken." De vaste waarde is minimaal tot december uitgeschakeld. Winst op Ballernp Vandals uit Denemarken in finale LOHC niet langer puntloos ATLETIEK WILMAR KORTLEEVER MEDEWERKER Zelfs na twee voorrondes en twee fina- ledagen viel het de vrouwenploeg van De Spartaan uit Lisse gisteren erg makkelijk om te promoveren naar de landelijke eerste divisie. In Groote broek lieten maar liefst zes van de twaalf ploegen verstek gaan in de pro motiefinale van de eerste klasse atle- tiekcompetitie. Ook mét de afwezige teams zouden de Lissese atleten echter wel zijn ge promoveerd. Met het behaalde totaal van 12232 punten stond De Spartaan na dertien onderdelen stevig op de tweede van de drie promotieplaatsen. „We waren geen moment in proble men", vond bestuurslid Vincent van Stijn, bij De Spartaan verantwoordelijk voor het technische beleid. „We be gonnen als tweede, kwamen nog iets dichterbij maar HAC uit Helmond liep op de laatste twee onderdelen nog ver van ons weg." Meest waardevolle atlete in de Lisser ploeg was opnieuw Nicole van Grie ken, die alweer de zware dubbelin- spanning leverde van de 800 en de 400 meter. Op het eerste nummer, haar specialiteit, tekende ze in 2.17,01 voor één van de twee overwinningen in de Lisser ploeg. De andere ging naar hinkstapspringer Nancy Been (10,62). „Eigenlijk was er niemand echt heel goed", blijft Van Stijn eerlijk. .Alleen de estafette was uitzonder lijk omdat we Nicole en Nancy voor het eerst konden opstellen. Daardoor kwam er een tijd uit (51,98) die we ze ker zes, zeven jaar niet meer gelopen hebben." Met 4,35 meter ver, 1,40 meter hoog en twee kogelstootsters ruim onder de tien meter staan daar echter ook vol doende zwakke onderdelen tegeno j. Of het huidige niveau voldoend n voor lijfsbehoud in de eerste divis a daarom zeer de vraag. Wel denkt e Spartaan de extra onderdelen die tf. hogere niveau met zich brengt, tel ar nen bezetten. Van Stijn: „Ik ven* -g niet veel instroom vanuit de junk» i dus we zullen het moeten ahvacb ia Ik vind dat je het in ieder geval a la moet proberen. Voor hetzelfde ta valt het mee." HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De hockeyers van LOHC zijn na gistermiddag niet langer punt loos in de eerste klasse A. Het team van Diederik Klop behaal de gistermiddag het eerste punt in het thuisduel met Cartouche: 2-2. Op Adegeest overtuigde Fo rescate met een 7-2 zege op Were Di. De Voorschotenaren speelden een flitsend eerste deel en kwamen in die periode op een 4-0 voorsprong door Bart van der Salm, Derk Jaap Engelen (2x) en Gertjan Egbe- rink (sc). Na de thee voegde En gelen daar nog twee treffers aan toe, waarna de ploeg van Robert Montanus de teugels wat liet vieren. Were Di scoorde daar door tweemaal tegen, waarna Egberink uit een korte comer de eindstand op 7-2 bepaalde. Op De Bloemerd leed Alecto het eerste puntverlies tegen Push: 2-2. De eerste helft was voor Alecto, maar Push pakte uit een korte corner al snel een voorsprong. Martijn Wassenaar maakte daarna uit de rebound gelijk, waarna Alex Hagen de Leiderdorpers verdiend aan de leiding bracht. Het tweede deel ging meer gelijk op, waarbij Push in de slotfase naar een ge lijkspel counterde. Puntendeling Thuisploeg LOHC deelde de punten met Cartouche: 2-2. De Oegstgeester hockeyers pakten na vijf minuten een voorsprong door Robin Zwart, maar gingen door een dekkingsfout met een 1-1 stand de rust in. In het tweede deel speelde LOHC met meer tempo, kwam daardoor beter uit de verdediging, maar kwam desondanks met 2-1 ach ter. Roeland Groen maakte ver volgens weer gelijk, waarna Thijs Fleuren en Johan Biekart de winnende goal op hun stick hadden. Beiden misten echter. Aan de Van Vollenhovenkade was Roomburg qua veldspel een stuk sterker dan Rood Wit, maar de Leidse ploeg was niet opgewassen tegen de geoliede Aerdenhoutse strafcorner: 2-3. Rogier Vanhorick bracht de Lei denaars aanvankelijk nog de leiding, maar al voor de kwam Rood Wit terug in wedstrijd uit een strafhoek Begin tweede helft schoot) horick.de Leidenaars opni naar een voorsprong, wai Rood Wit nog twee strafcon benutte voor de volle winst: Het uitduel van Leidse! denten met Myra eindigdi een 6-3 nederlaag. De Le doelpunten kwamen op n: van Jan Willem Briët, Tja! ten Cate en Jan Willem meijer. Ondanks matig spel won phen met 4-0 van Reigers Rijnstreekploeg stond met pauze voor door goals van tijn Teljeur (sc) en Frits Aug stein. Na de hervatting scho invaller Robert Arpeau Jeroen van Leeuwen naar eet t 0 eindstand. i Thuisploeg Noordwijk i e met 3-1 van Haaskamp, dat I opportunistische spelwijze I e teerde met lange klappen i n voren. De Noordwijkers on schepten die echter efficiën e kwamen door een veldtn 1 van Herman Plantenga met a aan de leiding. Haaski a maakte voor de rust nog gf maar twee strafcornergoals n Robin Dobson bezorgden 6 thuisploeg alsnog de volle wi ni 3-1. g Vierdeklasser Hisalis bi n als sterkste naar voren in l thuisduel met Bodegraven: De Lissenaren stonden al I nen een halve minuut met t achter, maar Eldert Mie ik maakte niet veel later gi I Mathieu Schouten zette te ploeg van Teun Michels vet gens op een 3-1 voorsprong li; de rust. Na de hervatting kv i Bodegraven wat feller voot lo dag en maakte een kwal voor tijd 3-2, waarna Bart VI ei kamp de marge herstelde to in 2. Een slotoffensief leverde i degraven niet meer op ft slechts één doelpunt: 4-3. n In Ridderkerk overtuigde! e wijck met een 10-1 zege op o Waele. Wouter de Mol was in vijf goals de meest product s speler. Voorhout verloor met 12- tn en tegen Bleiswijk. Alphians is in Uithoorn Eu ropees kampioen softbal geworden. In een serie van drie wedstrijden waren de Alphenaren met 2-1 te sterk voor Ballernp Vandals uit Denemarken. Alphians heroverde met dit resultaat de Europese titel, die het vorig jaar aan Londen Me teors moest afstaan. UITHOORN PIETER VAN DER VUET SOFTBALMEDEWERKER Beide armen van Alphians-pit- cher Tuti Rumai gingen na het gooien van de laatste bal de lucht in en hij sloot zijn catcher Sendly Reina in de armen. De derde nul in de eerste helft van de zevende inning betekende het einde van de wedstrijd en de Europese titel. Alphians be reikte de eindstrijd door het zwakke Spaanse Santa Isabella in de halve finale te verslaan. De andere favoriet voor de finale, titelverdediger Meteors, verslik te zich in de halve eindstrijd met 1-0 in Vandals. Het gevaar, maar tevens de zwakte van Vandals is sterpit cher Thomas Bonde. Zonder de 25-jarige student, die ooit voor het Utrechtse Domstad Dodgers uitkwam, is de Deense formatie een middelmatige ploeg. Dat bleek wel toen Alphians in de vooiTonde Vandals met 17-0 klop gaf en de tweede pitcher de aanval leidde. Met Bonde op de één is HET andere koek. Dat wist ook Alphians-coach Stan ley Boutisma. „We hadden lie ver tegen Meteors gespeeld, want die spelen anders en voor ons iets eenvoudiger." De eerste finalewedstrijd De softballers van Alphians vierden in het eigen clubhuis feest na de herovering van de Europa Cup softbal. werd ook een echt pitcherduel. Rumai en Bonde, twee absolute toppers, gaven geen krimp. Tot dat het Alphiansveld een fout maakte en twee punten tegen kreeg. Luigi Anasagasti haalde met zijn home-run de nul van het bord, maar zag zijn ploeg met 2-1 verliezen. „We wisten dat dit kon ge beuren", relativeerde Boutisma na afloop. „Maar aan de andere kant wisten we ook dat Bonde dit geen drie wedstrijden vol hield. Mijn spelers waren niet ontdaan, maar juist extra gemo tiveerd om de resterende twee wedstrijden te winnen." FOTO HENK BOUWMAN Wedstrijd twee werd van cru ciaal belang. Voor Alphians be gon Tony Moyo als werper en stond Rumai op het eerste honk. Zoals verwacht kwam de tegenstand van Bonde, die de ene na de andere strike-out pro duceerde. Toch kwam Arthur Marie in de zesde inning als eerste over de thuisplaat na een fout in de Deense defensie, maar het bleek te vroeg om te juichen. In de volgende slag beurt werd Christian Kolstrup binnen geslagen en moest een verlenging de beslissing bren gen. Terwijl de 'Great balls of fi re' van Jerry Lee Lewis door de speakers galmde maakte Al phians zich op voor de gelijk makende slagbeurt in de acht ste inning. Met Lloyd Todman op de honken was het Rumai die de bal links over het hek sloeg en een derde en beslissen de wedstrijd afdwong. Na een 3-0 achterstand in de opening werd werper Moyo ver vangen door Rumai om orde op zaken te stellen. Dat pakte goed uit, want na een snelle 3-3 con troleerde Rumai de wedstrijd. Het probleem bij Vandals werd pijnlijk blootgelegd toen Al phians pitches van de moege streden Bonde begon te raken. Beetje bij beetje liepen de Alp henaren uit en waren niet meer te stoppen. Bonde wist het niet meer en keek een paar keer om hoog in de hoop hulp uit hogere sferen te ontvangen. Het mocht niet baten, want Ron Steward, Jacky Jacoba en Carlos Adamus tekenden voor een 7-3 eind stand. Rumai was na afloop vol lof over zijn collega Bonde. „Ik heb veel respect voor die jongen, want de ploeg draait om hem. Hij speelt altijd onder druk want als hij z'n dag niet heeft is het mis. Maar zo als vandaag is hij op z'n best en maakt hij het ons moeilijk. Maar desondanks heb ben we gewonnen en heb ik nu vreselijke dorst." Een LOHC'er probeert voor zijn man uitte komen in het eersteklasse- duel met Car touche. FOTO MARKLAMERS HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De vrouwen van hockeyclub Roomburg blijven aan de winnende hand. De volgelin gen van Bep Botman zegevierden gister middag met 1-0 over Groen Geel en voeren daarmee de ranglijst aan in de tweede klas se B. Ze worden daarbij op de voet gevolgd door het ook nog ongeslagen Zoetermeer, dat een duel minder speelde. De reis naar Eindhoven leverde Alecto een 1-0 zege op in het overgangsklasseduel met EMHC. De Leiderdorpse vrouwen za ten aanvankelijk flink in de verdrukking, maar naarmate het duel vorderde kreeg de ploeg van Han Kolleman meer grip op de wedstrijd. Via een strafbal van Eugénie Westerduin ging het er laat in het tweede deel met de volle winst vandoor: 0-1 Het thuisduel van Forescate met Forward eindigde in een 2-2 gelijkspel. De Voorscho- tense ploeg had in het eerste part vemit de beste kansen, maar faalde in de afwerking. Na de rust behield Forescate zijn overwicht, maar de ploeg keek na een kwartier tegen een 1-0 achterstand na een Tilburgse straf corner. Romee Zwaan bracht de equipe van Ewald Vorderman daarna terug in de wed strijd en zijzette even later zelfs de 2-1 op het bord. Forward liet zich echter niet uit het veld slaan, want één minuut voor tijd maakte het alsnog gelijk: 2-2. Op eigen terrein won LOHC met 2-1 van Shinty, dat in de beginfase de touwtjes in handen had. Naarmate het duel echter vor derde namen de Oegstgeester vrouwen het initiatief over, wat voor de rust al resulteer de in 1-0 door Anne-Kathy Exalto uit een strafcorner. In de tweede helft behield LO HC het betere van het spel en vergrootte de marge tot 2-0 via Kyoko Tollenaar. Voor Shinty was dat reden om nog even alles op alles te zetten, maar de gasten kwamen niet verder dan slechts één tegentreffer. Tweedeklasser Roomburg begon voort varend in het uitduel met Groen Geel en creëerde in de beginfase al drie grote kan sen over rechts. Die bleven echter onbenut, terwijl de Rotterdamse vrouwen na een kwartier uit een sporadische kans 0-1 maakten. Iris Jonker liet dat niet op zich zit ten en bracht Roomburg nog voor de pauze terug uit een scrimmage. Martine Fluitsma werd vervolgens kort na de doelwisseling matchwinnaar: 1-2. In Rotterdam leed Catwijck een 2-1 ne derlaag tegen Ommoord, dat met de rust al met 1-0 voor stond. Vlak na de hervatting maakte Ommoord nog een tweede doel punt, waarna Liesbeth van Duyn de tegen treffer op haar naam schreef: 2-1 Bezoeker Leidse Studenten dolf met 3-1 het onderspit bij Pijnacker. De studentes stonden met de rust al met 3-0 achter en redden halverwege het tweede part de eer via Wibbien Siebers. In Hilversum verloor Noordwijk met 3-0 van Xenios. Halverwege het tweede deel kreeg Angela Pasma nog wel de kans om de eer voor Noordwijk te redden, maar ze schoot op aangeven van Eva Broomans net naast. Alphen liep thuis tegen de eerste neder laag van het seizoen op in de ontmoeting met Gouda: 0-3. De Rijnstreekvrouwen mis ten de overtuiging en stonden met de rust al met 2-0 achter. Op eigen veld hield Voorhout de schade tot 1-0 beperkt tegen het nog ongeslagen Montfoort. Bettina van Lamoen en Moni que Gulickx hadden in de tweede helft de gelijkmaker op hun stick, maar faalden in de afronding. In en tegen Waddinxveen leed Hisalis een 4-2 nederlaag. Beide ploegen creëerden behoorlijk wat kansen, waaruit aan Lissese zijde Suzanne Rosman en Monique Vasten hout doel troffen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22