Bergkamp is niet te stuiten VS en Zweden in finale Davis Cup Op Smulders wacht het grote nie Sport MAANDAG 22 SEPTEMBER 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 07l-| Metz speelt gelijk maar blijft koploper parus Metz heeft de leiding behouden in de Franse competitie. Het speelde zondagavond op Corsica gelijk (0-0) tegen de num mer drie, Bastia. Paris SG stelde zaterdag in de uitwedstrijd te gen Le Havre teleur door met 1 -1 gelijk te spelen. De poeg bleef zodoende tweede op één punt achterstand. Landskampioen AS Monaco klom naar de zevende plaats door een 0-2 zege in Montpellier. Lyon boekte tegen Auxerre'zijn derde uitzege: 2-1. Marseille klom dankzij de overwinning van 2-0 op Chateauroux naar de vierde plaats. Lyon deel die positie op de ranglijst met met Guingamp en Bordeaux dat zonder de geblesseerde Menzo en Musampa 0-0 speelde tegen Strasbourg. Cannes, van speler- trainer Koot, staat nog steeds laatste. Na drie thuisnederlagen slaagde het elftal van Vanenburg en Echteld er niet in het vierde duel voor eigen publiek te winnen. Voor slechts 1000 toeschou wers eindigde het treffen tegen Rennes in 1-1. Benfica al vijf punten achter lissabon Het wil met Benfica in de Portugese competitie maar niet vlotten. Zaterdag leed de club van Taument de tweede ne derlaag in vier duels. Rio Ave, vorig jaar ternauwernood ont snapt aan degradatie, bleef in eigen stadion heer en meester: 3- 1. Benfica heeft tot nu toe slechts vier punten verzameld. De achterstand op de top bedraagt al vijf punten. FC Porto en Guimaraes hebben de maximale oogst (negen uit drie), Rio Ave is derde met negen uit vier. Het bestuur van Benfica pompte af gelopen zomer bijna dertig miljoen gulden In het spelersbestand om een einde te kunnen maken aan de overheersing van FC Porto, dat de laatste drie jaar kampioen werd. Van Hooydonk match winnaar Nottingham» Pierre van Hooydonk werd zaterdag matchwinner voor Nottingham Forest. De international nam in de 38ste mi nuut de enige treffer voor zijn rekening in de wedstrijd tegen Portsmouth, 1-0. Door de overwinning nam Nottingham de lei ding in Division One in Engeland. Het was de achtste treffer voor Van Hooydonk in dit seizoen. Van de twaalf doelpunten in de competitie maakte hij er vijf. De overige drie produceerde hij in bekerwedstrijden. Hoofdrol voor Larsson bij Celtic Glasgow Henryk Larsson had zaterdag een belangrijk aandeel in de derde overwinning van Celtic in de Schotse competitie. De oud-Feyenoorder scoorde beide doelpunten in de thuiswedstrijd tegen Aberdeen (2-0). Het leverde hem een staande ovatie op van de 49.000 fans op de tribune. Stadion Espanyol opgeblazen Barcelona Met een harde knal en een enorme stofwolk is zater dag een dynamisch einde gekomen aan een stukje Spaanse voetbalgeschiedenis. Met ongeveer negentig kilo springstof is het 74 jaar oude stadion van RCD Espanyol opgeblazen. De la dingen deden het bouwwerk geheel volgens plan in drie secon den ineenstorten. Wat resteerde was 20.000 kuub puin. Espanyol heeft, tot verdriet van de trouwe supporters, de grond waarop het Sarria-complex stond verkocht om de schulden te saneren. De opbrengst van het gewilde terrein, waar 450 koopwoningen verrijzen, was ongeveer 140 miljoen gulden. De 'tweede' club van Barcelona verhuist voor zijn thuiswedstrijden naar het olympisch stadion op de berg Montjuich. Lilleström verliest in competitie lillestromWaar FC Twente dinsdag in de strijd om de UEFA- beker tegen Lilleström faalde (0-1), slaagde gisteren Kongsvin- ger. Het versloeg in de Noorse competitie de thuisploeg met 3-1. Lilleström staat op de negende plaats. FC Twente speelt op 30 oktober de tweede wedstrijd in de eerste ronde van de UEFA-be- ker. Maribor, de tegenstander van Ajax, won in de Sloveense competitie, met 3-1 van Set Vevce, de nummer laatst van de ranglijst. Maribor klom naar de zesde plaats. Braga, opponent van Vitesse, versloeg Vitoria Guimaraes met 3-2. Maradona wil blijven voetballen buenos aires» Diego Maradona heeft besloten voorlopig te blij ven voetballen. Als hij mag tenminste, want er hangt hem een schorsing boven het hoofd wegens cocaïnegebruik. Eind vorige week kondigde de 36-jarige Argentijn aan dat hij zondag waar schijnlijk zijn laatste wedstrijd voor zijn club Boca Juniors zou spelen. Na afloop van de wedstrijd tegen San Lorenzo zei hij echter: „Ik heb met mijn vader gesproken. Hij wil dat ik doorga. Daarom zal ik niet meer zeggen dat ik ermee stop." Frankrijk degradeert na verlies tegen België den haag rtr/anp Het werd 'De strijd van de con tinenten' genoemd en 'De bot sing van de Davis Cup-reuzen'. Verenigde Staten, 31 keer win naar, versus Australië, 26 keer winnaar. De halve eindstrijd in de Davis Cup 1997, de finale die een ronde te vroeg kwam. Het werd de one man show' van Pete Sampras. De nummer één van de we reld was oppermachtig op het hardcourt van het William Fitz- Gerald Stadium in Washington. Hij stond Mark Philippoussis (6- 1 6-2 7-5) en Pat Rafter (6-7 6-1 6-1 6-4) geen breekpunt toe, verloor gisteren van Rafter de tiebreak na een 4-1 voorsprong met 6-8, maar compenseerde die onverklaarbare inzinking binnen zes kwartier. Sampras had zaterdag zelfs de Woodies, het beste dubbel van de wereld, aan een touwtje maar verloor die strijd omdat zijn partner Todd Martin vanaf de derde set grossierde in af zwaaiers. Het werd Martin, die donderdag tijdens de loting flauwviel door een maagvirus, even zwart voor de ogen door de hoge vochtigheid en warmte. Woodbridge en Woodforde maakten gebruik van dat bui tenkansje (3-6 7-6 6-2 6-4) en halveerden de vrijdag opgelo pen achterstand tot 2-1 Na die overwinning veronder stelde John Newcombe, de coach van de Australiërs, nog kansen te hebben. Hij had im mers de beschikking over Pat Rafter, de winnaar van de US Open. Smiling Pat had welis waar de openingspartij van Mi chael Chang (6-4 1-6 6-3 6-4) verloren, maar zijn vechtlust zou Sampras wel eens kunnen intimideren. Rafter, de nummer drie op de wereldranglijst, was zelfs in de eerste set niet de gelijke van Sampras. De 26-jarige speler uit Tampa heerste op de eigen op slag maar verzuimde toe te slaan op de breekpunten. In de vier sets gaf hij op de eigen ser vice slechts twintig punten af. Vanaf de tweede set speelde hij op een wolk. Binnen dertig mi nuten greep hij de tweede en derde set met 6-1 en had aan één break in de vierde voldoen de voor de overwinning. In de 59ste finale van de Amerikaanse ploeg staat Sam pras en Co op 28, 29 en 30 no vember tegenover Zweden. In de Zweedse ploeg speelde Jonas Björkman in Norrköping een vergelijkbare rol als Sampras bij 'Team USA'. Hij scoorde drie uit drie tegen Italië, dat met 4-1 werd verslagen. Hij won in de enkelspelen van Camporese en Furlan en was in het dubbel met Kulti het duo Nargiso- /Camporese de baas. Björk- mans inbreng was noodzakelijk omdat Thomas Enqvist vrijdag verrassend de vijfsetter verloor van Renzo Furlan. In de promotie/degradatie duels viel de nederlaag van Frankrijk, in Gent, op tegen Bel gië (3-2). De Franse titelverde diger degradeerde voor de eer ste keer in tien jaar naar groep I van de Euro/Afro zone. Duits land handhaafde zich met 5-0 tegen Mexico. India versloeg Chili met 3-2. Brazilië dompel- BE Lokeren - Gent 3-2. Lommei - Rc 3-1, St.Truiden - Lierse 0-5. Wes Antwerp 5-2, Brugge - RWDM Aalst - Standard 1-1. Ekeren -Chj 5-0, Harelbeke - Beveren 1-1 aan kop: Lommei 6-16, Brugge RC Genk 6-15. Lierse 6-10. Eke 10. Lokeren 6-9. Charleroi 6-8, beke 6-7 DUITS Bielefeld - Leverkusen 2-1, Boch Wolfsburg 2-1, Rostock - Hertlïa 4-0, Köln - 1860 München 1-3,S ke'04 - HSV 2-2, Bremen - Dort 2-1, Stuttgart - M'gladbach 3-0 aan kop: Kaiserslautern 7-19, B M 6-13, Rostock 7-13, Duisba 13, Stuttgart 7-11, Schalke'04 1860 Münch 8-10, Dortmund 7-i ENGEl Aston Villa - Derby 2-1, Bolton n.United 0-0, Everton - Barnslei Leeds - Leicester 0-1, Sheff Wed ventry 0-0, Southampton - Liverp 1, Tottenham - Blackburn O-O, Ham - Newcastle 0-1, Wimble Crystal P 0-1, Chelsea - Arsenal Stand Man United 7-17, Arse 15. Blackburn 7-14, Leicester Chelsea 6-12, West Ham 7-10. castle 4-9, Liverpool 6-9, Aston v 9. Crystal P 7-9, Coventry 7-9, T ham 7-8, Everton 6-7. Leeds 7-7 by C. 5-6. Bolton W 6-6, Barnsle Wimbledon 6-5, Sheff Wed Southampt. 7-4. FRAHI Auxerre - Lyon 1-2, Cannes - Rem 1, Guingamp - Nantes 1-0, LeH Paris SG 1-1, Lens - Toulouse Marseille - Chatauroux 2-0, Stras - Bordeaux 0-0, Bastia - Mets Montpellier - Monaco 0-2. Stam kop: Metz 8-20, Paris SG 8-19,1 8-15, Marseille 8-14, Guingamp Bordeaux 8-14, Monaco 8-13, Li 12. Atalanta - Sampdoria 0-1, Ban-' na 0-0, Empoli - Lazio 1-0, Inter rentina 3-2, Juventus - Brescia Piacenza - Parma 1-3, Roma - Lec 1. Vicenza - Napoli 1-1, Udir Milan 2-1 Stand: Inter 3-9, Jm 3-7, Parma 3-7. Roma 3-7. Samj 3-7, Fiorentina 3-6, Udinese 3-6 lanta 3-4. Lazio 3-4, Vicenza 34 poli 3-4, Empoli 3-3, Milan 3-2 cenza 3-1, Bologna 3-1, Ban 3-1 scia 3-1, Lecce 3-0. POR1 Academica - Salgueiros 2-1, C maiorense - Varzim 1-1, Rio Ave- fica 3-1Farense - Chaves 1-0, Ai ra - Belenenses 1-1, Braga - Gum 3-2, Setubal - Maritimo 1-1. Star kop: Porto 3-9, Rio Ave 4-9, Gum 4-9, Farense 4-8, Braga 4-8, Ma 4-8, Academica 4-7, Setubal 4-5 sch0tl Celtic - Aberdeen 2-0, Hearts - ft U. 2-1, Motherwell - Hibernian Johnstone - Rangers 0-2, Dunfer - Kilmarnock 1-1. Stand aan kop arts 6-12, Hibernian 6-11, Rang 10. Celtic 5-9, Dunfermline 68 therwell 5-7. Kilmarnock 4-5. Jol ne 6-5 WK KWALIFH Aziatische Zone, tweede ronde. I A: Koeweit-Qatar 2-0, Iran-Sacd bie 1-1. Stand: 1. Iran. Saudi) 2-4. 3. Koeweit 2-3, 4. China, Oi Groep b: Kazachstan-Oezbekista (0-0). Verenigde Arabische Emi Japan 0-0 Stand: 1. Zuid-Korea 2. Japan, VAE 2-4, 4. Oezbekista' zachstan3-l na een fout van Bogardi slap terugspeelde op zijn doelman. Door de nedi heeft AC Milan twee punli drie wedstrijden. 1S Juventus besloot een i n week, waarin het Feyei r met 5-1 versloeg, met ee |g zege op Brescia. De ploi r Turijn deelt de tweede p op twee punten achten u met Parma, AS Roma en S r doria. Parma versloeg Piai y met 3-1, terwijl Roma mi r zelfde cijfers Lecce opzij Sampdoria won met 2-0 y Atalanta Bergamo. Pete Sampras viert met veel vlagvertoon de overwinning in de halve fi nale van de Davis Cup. foto reuter de in Florianopolis, de woon stad van de onverslaanbare Kuerten, Nieuw-Zeeland onder (5-0). Rusland dankte de overwin ning aan Roemenië (3-2) aan Volkov. Niet aan Kafelnikov die zaterdag verantwoordelijk was voor de nederlaag van het dub bel en gisteren van Pavel ver loor. Volkov versloeg in de slot- partij Moldovan, die de plaats innam van de afwezige kopman Voinea. Zwitserland had geen kind aan Zuid-Korea. Het besliste het duel zaterdag (3-0) en gaf giste ren de tweede garnituur een kans (3-2). Slowakije promo veerde door de winst in Mon treal op Canada. Zwimbabwe verraste Oostenrijk in Harare. De broertjes Black verloren bei den van Thomas Muster, maar wisten wel raad met het dubbel en in de enkelspelen met Schal ier en Mandl. De (blanke) Afri kaanse ploeg werd het zestien de lid van de wereldgroep in de Davis Cup. Op 8 oktober is de loting voor de eerste ronde van 1998. Arsenal-spits scoort twee keer in derby tegen Chelsea 'Fast Eddy' beëindigt carrière na verloren wereldtitelgevecht Dennis Bergkamp is in de vorm van zijn leven. De spits van Arsenal en Oranje was gisteren in de Londense derby tegen Chelsea niet te stuiten. Mede dankzij twee puntga ve treffers van de voormalige Ajacied won Arsenal met 3- 2 op Stamford Bridge. Voor de ploeg van Ruud Gullit scoorden Poyet en Zola. rechter moest in alle gevallen de wedstrijd korte tijd staken. Op last van agenten en suppoosten keerden de boze fans uiteinde lijk weer terug naar de tribunes. Lommei nam zaterdag de eerste plaats over van Racing Genk. In een onderling duel won de nieuwe koploper voor eigen publiek met 3-1. Genk, dat nog zonder puntverlies was, speelde het laatste deel van de tweede helft met tien man. Del broek kreeg rood. Club Brugge won met ruime cijfers van RWDM: 4-0. Brugge heeft uit vijf wedstrijden nog de maximale score. Standard Luik wacht nog altijd op de eerste ze ge. De ploeg van trainer Aad de Mos bleef bij Eendracht Aalst steken op 1-1. Pieter Huistra scoorde tweemaal voor lands kampioen Lierse SK in de 5-0 overwinning op Sint Truiden. Bergkamp was een ware plaag voor de defensie van Chelsea, dat de eerste nederlaag van het seizoen incasseerde. De thuis ploeg kwam handen en voeten tekort om de aanvalsleider af te stoppen. Leboeuf ging halver wege de tweede helft te ver. Met een zware tackle vloerde hij Bergkamp en die overtreding le verde hem zijn tweede gele kaart op. Met tien man ging Chelsea in de slotfase onderuit. Ed de Goey en Mare Over- mars, de twee andere Nederlan ders op het veld, speelden in de schaduw van hun landgenoot. De doelman van Chelsea viel weinig te verwijten. Zowel bij het eerste als bij het tweede doelpunt van Bergkamp, die zijn totaal op zeven bracht, was De Goey kansloos. Ook de win nende treffer van verdediger Winterbum, een diagonale knal van twintig meter in de 89ste Duitsland Na zeven speeldagen in de Bun- BUITENL ANDSVO ETBAL minuut, was onhoudbaar. Over- mars speelde aan de linkerkant niet onverdienstelijk. Hij toonde een paar goede voorzetten en een aantal gevaarlijke schoten. Manchester United en Black burn Rovers lieten zaterdag punten liggen. Beide topclubs speelden 0-0: Manchester bij Bolton, Blackburn bij Totten- ham Hotspur. Leicester City profiteerde. Het won voor de eerste keer in ze ventien jaar bij Leeds, 1-0. Daardoor verkleinde Leicester de achterstand op koploper Manchester tot drie punten en kwam het op gelijke hoogte met Blackburn. Hekkensluiter Southampton hield Liverpool op 1 -1Voor Ne wcastle was 'good-old' Barnes goud waard. De veteraan teken de voor de 0-1 bij West Ham. De Italiaan Lombardo werd tien minuten voor het einde match winner voor Crystal Palace te gen Wimbledon. België Fans van drie Belgische clubs hebben in het weekeinde de no dige commotie op de voetbal velden veroorzaakt. Uit onvrede over de slechte prestaties van hun favorieten klommen aan hangers van Anderlecht (1-2 te gen Excelsior Moeskroen), Sint Truiden (0-5 tegen Lierse) en FC Antwerp (2-5 tegen Wester- lo) over de hekken. De scheids- desliga bedraagt de achterstand van Champions League-win naar Borussia Dortmund op koploper FC Kaiserslautern tien punten. Bayer Leverkusen, de tweede Duitse ploeg in de Champions League, staat zelfs twaalf punten achter. Beide clubs verloren zaterdag met 2-1 Dortmund bij Werder Bremen, Leverkusen bij Arminia Biele feld. De enige die in het spoor van de net gepromoveerde ploeg uit Kaiserslautern blijft, is Bayern München. De landskampioen won voor het zesde opeenvol gende jaar in Keulen van de FC Köln, 3-1. Het spel was niet groots, de drie punten compen seerden veel. Ook het verlies van Matthaus door een blessu re. Door de zege bleef de ach terstand op FC Kaiserslautern drie punten. Schalke maakte in Gelsenkir- chen een matte indruk tegen de Hamburger SV (2-2). Trainer Stevens verving in de loop van de wedstrijd zijn landgenoten Marco van Hoogdalem en René Eijkelkamp. Thon viel uit met een blessure. Door het gelijke spel groeide het verschil met de koploper tot zes punten en zak te de club naar de zesde plaats. VfB Stuttgart maakte gisteren na de 3-0 zege bij Borussia Mönchengladbach een sprong op de ranglijst. De formatie van Frank Verlaat steeg van de acht- De dreun viel samen met de klokslag. Exact om midder nacht, in de nacht van zaterdag op zondag, kwam er een abrupt einde aan de florissante carrière van bokser Eddy Smulders. Op dat moment raakte Lou del Val- le de kin van de Brabander zó nauwgezet dat de Britse scheidsrechter John Coyle be sloot het gevecht definitief te staken. Technisch knock-out in de achtste ronde. Het was een wij ze, arbitrale ingreep; er zijn ge noeg doden gevallen. 'Fast Ed dy' kon zich na drie eerdere knock-downs en een aantal rare glijpartijen nauwelijks meer ver weren. Diep in zijn 34-jarige hart moet hij blij zijn geweest dat het voorbij was. Zijn dodelijke rechterhand leek vanaf de eerste gong ver lamd, maar het grootste knel punt zat in de voeten. De ande re manier van instappen en het gaandeweg glad worden van het canvas, veroorzaakten vreemde capriolen. Tot en met een koprol. Alleen in de derde ronde ma nifesteerde Smulders zich een beetje. Hij kwam voor het eerst door met zijn rechtse directe en haalde de wenkbrauw van Del Valle open. Het haalde niets uit. De Amerikaan groeide elke ron de, haalde zijn slachtoffer in de zevende ronde met links op nieuw neer en aaide hem in de achtste ultiem over het gevoeli ge deel van het kaakbeen. Punt uit. Schouderophalend in de rode hoek nam Smulders in een soort schemertoestand waar hoe zijn vijf jaar jongere tegen stander trainen met tuiten huil- ii v Een techr !e knock-ou 6 de achtsti«- de in heti reldtitelgiM vecht teg N John Coy K tekende li lc abrupte el 1 van de Icx ie baan van EddySmi ders. !e de en zich vervolgens snotte rend kwam verontschuldigen: 'Sorry, ik kan het ook niet hel pen'. De met schapenvacht ge voerde kampioensgordel van de World Boxing Association siert nu de lendenen van de 'fighter' uit The Bronx. Op Eddy Smul ders wacht het grote niets. Hij mag blij zijn als hij aan het debacle in Aken paar ton overhoudt. Het gevecht om de wereldtitel in het halfzwaar was het laatste duel van zijn loop baan. Vorige week kondigde hij aan dat hij bij een nederlaag zou stoppen met boksen. En of schoon de zware jongens van de Duitse stal Universum hem zaterdagavond na afloop in de kleedkamer al op andere ge dachten probeerden te brengen, ziet het er naar uit dat hij bij zijn besluit blijft. „Opbouwen voor een partij, ik kan het niet meer opbrengen." Murw vooral van het vechten tegen 'figuren en langdradige zaken' buiten de ring. Fast Eddy, de snelle knock- outer, is de dupe geworden van een reeks hoofdzaken waar hij als ringwerker niet tegenop ge wassen was. Ruzie met manager Henk Ruhling over het wurg contract dat hem van zijn vrij heid berooft, het gesodemieter over oen wereldtitelgevecht, de dreigende gevangenisstraf na het hardhandig op de vlucht ja gen van een inbreker begi y jaar en het zich in een fa tenrol laten manoeuvreren de directe omgeving en d< dia zijn hem noodlottig g I; den. Hij is in de omgan n aardige, vriendelijke jo ri maar voor de bokswere weinig gehaaid. Een sportman verdwiji even plotseling achter ded sen als hij acht jaar geledi y het toneel verscheen. Zo vanuit het kickboksen gerc om in de voetsporen te u p van zijn grote voorgangers u, Koopmans en Alex Blanc y, Vierendertig overwinni t plus die alweer lang veil flater tegen Fabrice Tiozzo. Ronaldo scoorde tegen Fiorentina zijn tweede doelpunt in de Italiaanse Serie A. foto reuter ste naar de vijfde plaats. Hansa Rostock staat derde door de 4-0 op Hertha BSC. Bij de Berlijnse club maakte Bryan Roy een zwakke indruk. Hij werd in de rust vervangen. Dick van Burik voldeed als libero maar kon de productieve bui van Hansa niet beteugelen. Leverkusen verloor voor de vierde keer in dit seizoen, het werd 2-1 bij Arminia Bielefeld. Kovac (Leverkusen) en Stern- kopf (Arminia) kregen rood. Borussia Dortmund stond bij Werder Bremen na 25 minuten met 2-0 achter door Todt en Herzog. Rieken halveerde voor de rust de achterstand, maar de Europese kampioen miste na de pauze kracht en ideeën om de nederlaag te voorkomen. Italië Internazionale trok de duurste voetballer ter wereld aan in de hoop eindelijk weer eens mee te kunnen doen in de strijd om de landstitel. Met Ronaldo in de gelederen bleef de club uit Mi laan gisteren ook in zijn derde wedstrijd zonder puntverlies. De eerste topper van het sei zoen tussen de koplopers Inter en Fiorentina eindigde voor 76.000 toeschouwers in 3-2. Ro naldo maakte in de 44ste mi nuut het eerste doelpunt, zijn tweede in de Serie A. De ploeg van Aron Winter, die inviel, staat nu alleen aan de leiding. In Udine scoorde Patrick Kluivert na vier minuten voor AC Milan. De Duitser Bierhoff maakte 20 minuten later gelijk. In de rust verving trainer Capel- lo de Senegalees Ba door Winst on Bogarde. In de 64ste minuut kwam Edgar Davids in het veld voor Maldini. Vijf minuten voor het einde maakte Bierhoff 2-1

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16