Ajax spoelt kater weg tegen NEC Katwijk maatje te groot voor Noordwijk larco Kleyn niet meer elkom bij Quick Boys uiper kandidaat om loekstra te vervangen Van Gaal duurste trainer Groenendijk disciplinair gestraft (ANDAG 22 SEPTEMBER 1997 erlusconi wil Italiaanser Milan aan» Silvio Berlusconi, voorzitter van AC Milan, wil meer Ita- jnse spelers bij zijn club. Het basiselftal van AC Milan telt er islechts vier: doelman Taibi, Maldini, Costacurta en Albertini. ilgens Berlusconi moet de vereniging nu de lagere divisies in ilië afstruinen, op zoek naar talenten a la Birindelli van Juven- Juve kocht de verdediger van derde-divisieclub Empoli afge- pen zomer. Tot nu toe speelt Birindelli uitstekend. Hij maakte een competitiedoelpunt en een treffer tegen Feyenoord, in de lampions League. Trainer Fabio Capello is het echter niet eens et zijn voorzitter. ,,Een Italiaans AC Milan? Ondenkbaar. We jen in een open Europese markt", aldus de trainer die onder eer Edgar Davids, Patrick Kluivert en Winston Bogarde als et-Italianen in zijn selectie heeft. [ecord rode kaarten na zes speeldagen wijk» De scheidsrechters in het betaalde voetbal zijn de eer- weken van de competitie streng. Na zes speelronden deelden arbiters al 34 rode kaarten uit, gelijkelijk verdeeld over de ere- de eerste divisie. Vorig seizoen waren de leidsmannen aan- irkelijk minder streng, want toen hadden ze na zes speelron- n vijftien rode kaarten getrokken. Vijf voor de ere- en tien voor •eerste-divisiespelers. [omario terug naar Valencia -ncia Romario keert vanavond terug naar Valencia. De Bra- iaanse international is bijna hersteld van een spierscheuring ehij opliep in de oefenwedstrijd van Valencia tegen Flamengo. •aanvaller liet zijn blessure in Brazilië behandelen door fysio- frapeut Petrone, die in dienst is bij de Braziliaanse nationale j. Na overleg met trainer Ranieri, die bij Valencia de ontsla- nValdano opvolgde, keert Romario morgen terug in de aanse havenstad. Zijn terugkeer is eerder dan verwacht en mdt verband met een routine-operatie die zijn zoontje van- ag in Valencia zal ondergaan. wk certjan van geen co Kleyn keert niet meer te- bij Quick Boys. De aanval- die twee weken geleden een stage bij het Engelse enage Borough aanvaardde, it meer welkom en was af- ipen zaterdag dan ook niet ivezig bij Quick Boys-ASWH Trainer Cees Tempelaar Kleyn weten niet gediend te de gang van zaken. Ze- niet nadat Arie van der Padt Guido Smits vlak voor het oen hun licht opstaken bij fclubs. Smits keerde wel te- op Nieuw-Zuid, maar Van idt bleef hangen bij Beer- heb donderdag een ge- ik gehad met Kleyn", aldus ipelaar. „Ik wilde van hem trheid dat hij tijdens het sei- niet nog een keer weggaat, rand dat ik dat niet van hem .'erlangen. Eigenlijk wil ik er woorden meer aan vuil en, maar het is waardeloos, en vanaf januari hier bezig dan denk je aan het begin het seizoen alles rond te hebben afspraken foto archief gemaakt en dan hoop je op ie mand te kunnen rekenen. Als het nou aan het eind van het seizoen gebeurd en een speler heeft zelf afgedwongen dat er een betaalde club geïnteres seerd is dan zeg ik: 'gefelici teerd'. Door van Kleyn te eisen dat hij niet meer zou vertrek ken, is er nu duidelijkheid voor iedereen. Ik heb een flinke speech gehouden over het club belang. Het besef dat je jezelf moet wegcijferen voor het beste resultaat was blijkbaar onvol doende", zegt Tempelaar. De 23-jarige Kleyn, zaterdag aandachtig toeschouwer bij Noordwijk-Katwijk, vindt de eis van Tempelaar vreemd. „Ik denk dat het grootste deel van de jongens hetzelfde zou doen als ik. Het is onmogelijk om van mij te eisen dat ik niet met voet bal mijn brood mag verdienen. Ik kan dan wel gaan liegen, om dat de kans klein is dat dit weer gebeurt dit seizoen, maar dat wil ik niet." Kleyn keerde eerder terug dan verwacht uit Enge land. Hij zag al aankomen dat hij geen contract kreeg, ook al willen ze hem tijdens de winter stop weer testen. „Ik had me weer volledig op Quick Boys ge richt en wilde donderdag gaan trainen, toen ik hiermee werd geconfronteerd. Quick Boys heeft een verkeerd beeld van mij. Ze denken dat ik de hele tijd met mijn makelaar aan het bellen ben om weg te'komen, maar dat is niet waar. Kleyn beraadt zich er met zijn makelaar nog over wat te doen. „Desnoods vraag ik overschrij ving aan naar een zondagclub. Voorlopig ga ik weer trainen bij mijn oude club Condordia in Hillegom. Ik vind het jammer dat mijn eerlijkheid naar Quick Boys toe niet gewaardeerd wordt. Ze snijden zo zichzelf in de vingers, want zo breed zitten ze niet in hun spitsen." vraag van de Nederlandse Irenunie kwam gisteravond in een uur of negen. Of Hen- Kuiper geen trek had om de rlopig voor zes weken op i-actief gezette Piet Hoekstra en met het WK, begin vol de maand in San Sebastian, vervangen als bondscoach de Nederlandse vrouwen, oud-prof was overdonderd, int ik had er geen moment - gedacht." f hij vanmiddag in een ge smet directeur Peter Nieu- ihuis zijn ja-woord zal ge- kon hij gisteravond beves- i, noch ontkennen. De kans hij echter nee zegt, lijkt o. „Het gaat om het belang de rensters. Die moeten nu de brand geholpen worden KNWU besloot gisteren itregelen te nemen na de adbrief van vijf wielrensters de nationale selectie vorige k. Bondscoach Hoekstra hen onder andere voor jjolen hebben uitgemaakt, jou bovendien ongemoti- I zijn en regelmatig onder ed achter het stuur van de londen Dennis Bergkamp, op de foto gefeliciteerd doorzijn ploeg genoten met zijn doelpunt tegen Chelsea, zorgde in de maand au gustus voor een unicum. Voor het eerst in de veer tigjarige geschie denis van het po pulaire tv pro gramma Match of the Day bezette één speler, de plaatsen één, twee en drie in het zogeheten Goal of the Month klasse ment. De kijkers verkozen het doelpunt van Bergkamp tegen Leicester City tot nummer één. Een dag na de be kendmaking van Bergkamps uni cum verzekerde hij zich met twee doelpunten tegen Chelsea alvast van een nomina tie voor de maand september, foto Ajax heeft de draad, waaraan het competitiezeges aaneen rijgt, weer opgepakt. Vijf dagen na de malaise van Mari- bor spoelden de Amsterdammers in stadion De Goffert hun kater weg middels een 1-4 zege op NEC. Groots was het allemaal niet, spannend slechts een half uur. Totdat Jari Litmanen met twee schone en doeltreffende acties een volgende opdoffer voor Ajax voorkwam. verklaarde Olsen die keuze. „Hij zit in een moeilijke fase. Wij wil len hem de tijd geven om daar uit te komen." Dat tijd in de ruime selectie van Olsen schaars is, bleek te gen NEC eens te meer. Op het middenveld bij voorbeeld, waar de grieperige Witschge niet werd vervangen door Dani, maar door de Poolse routinier Rudy. Zo snel kan het gaan. „Omdat we met Dani te aanval lend zouden spelen en er geen balans zou zijn", zei Olsen. En ook in de spits bleek dat goede vorm geboden is. Shota Arve- ladze toonde eerder deze com petitie aan soepel tot scoren te komen, maar moest op een mindere dag als gisteren al na drie kwartier stuivertje wisselen met Michael Laudrup. numegen simon zwartkruis gpd-verslaggever Harde noten zijn er amper ge kraakt, de afgelopen dagen in de Amsterdam Arena. Trainer Morten Olsen beperkte zich tot een uitgebreide nabespreking van Maribor-Ajax, waarbij de nadruk lag op de tactische fou ten die er vorige week in Slove nië waren gemaakt. Die waren groot in getal en daar moest Ajax lering uit trekken, zei aan voerder Danny Blind meteen na het gênante gelijkspel van afge lopen dinsdag. De man die het langst kan nadenken over zijn belabberde optreden tegen Ma- ribor, is Gerald Sibon. De cen trumspits was gisteren in Nijmegen buiten de selectie ge laten. „Om hem rust te geven", Marco de Ridder springt in een duel met doelman Claus van Noordwijk omhoog. Claus laat de bal glippen. Een moment later schiet Marcus Keane de bal in het verlaten doel. Scheids rechter Elburg keurde de goal af wegens hinderen op de keeper. Onterecht, zoals blijkt op de foto's. foto kees van hoogdalem ploegleidersauto kruipen. De Fries had gisteren een gesprek met de KNWU en bestempelde daarin de beschuldigingen als 'zwaar overtrokken.' Volgens voorzitter Atsmaris het echter beter dat Hoekstra zich de ko mende zes weken even terug trekt en zich bezint. Het zou voor de voormalig Olympisch- en wereldkampioen de eerste kennismaking met het vr'ouwenfietsen worden. „Dat klopt. Maar ik zit wel zo goed in de sport dat ik me hiermee wel zou redden. Het is een andere materie, natuurlijk. Maar ik kan goed met mensen omgaan en dus ook wel met vrouwen." Na een loopbaan als profwiel renner en ploegleider bij Stuttg art en Motorola, was Kuiper dit jaar alleen maar in het wielren nen actief als begeleider van gasten bij de Rabobankploeg in onder andere de Tour de France en de proffonde van Nederland. Ondertussen zette hij met twee compagnons een sportmarke tingbureau op. 'Daar hebben we het momenteel heel erg druk, dus ik moet ook bekijken of we de zaken daar in kunnen passen.' noordwijk rob onderwater Katwijk is nog altijd een maatje te groot voor Noordwijk. Voor de tweede keer deze voetbaljaargang (de eerste wed strijd was voor de Amstel Cup, 1-3) wa ren de oranjehemden de ploeg van Ruud Bröring de baas: 1-2. Dat deed pijn aan de Duinwetering, want men is daar van oordeel dat het dit seizoen maar eens moet gebeuren. Noordwijk heeft een prachtige, voet ballende ploeg. Maar met prachtig voet bal alleen win je het kampioenschap niet. Trainer Ruud Bröring weet daar al les van, want in zijn actieve periode deelde achter hem op het middenveld Frans van der Veen de noodzakelijke ke gels uit. Mede daardoor grossierde Noordwijk destijds in titels. Bröring wil geen vervuiling op het veld en dat is een lofwaardig streven. Maar zolang de trainer schoonheid predikt, wordt het behalen van de hoofdprijs een moeilijke zaak. In de top komt er meer kijken dan voetbal alleen. Neem Katwijk. Die ploeg heeft alles wat een kampi- oensploeg nodig heeft: talent, taktisch vermogen, snelheid en fysieke kracht. En als het nodig is, wordt er aan de nood rem getrokken. Katwijk gaf zaterdag voetballes. En Noordwijk stond erbij en keek ernaar. Het ontzag van de drievoudig afdelings kampioen was groot. „Veel te groot", stelde Ruud Bröring naderhand vast. „Katwijk is voor deze jongens een angst- gegner. Dat zag je aan hun manier van voetballen. Het spelletje dat we de laatste weken spelen, kwam er niet uit." Dat lag aan de spelers van Noordwijk, maar nog veel meer aan de tegenstan der. Bij vlagen demonstreerde Katwijk kampioensvorm. Trainer Kootwijk tem perde naderhand als eerste de feest vreugde en refereerde aan momenten dat het niet goed ging met de ploeg. Dat was waar, maar ook de trainer moet ge zien hebben dat zijn club momenteel boven de rest uitsteekt. Katwijk is vastberaden en straalt bo vendien spelplezier uit. Hans Zwaan: „Het is leuker dan vorig seizoen. Toen hadden we een smalle basis en nu zie je dat nieuwe spelers moeiteloos het ni veau aankunnen." Zoals Marcus Keane, de man die vorig seizoen anoniem in de derde klasse bij de Koninklijke FTW meehobbelde. Keane was zaterdag de absolute uitblinker. Hij scoorde niet al leen beide treffers, maar hij speelde zijn directe opponent Arnold Reinders uit de wedstrijd. Keane was overal op het veld een aanspeelpunt en was niet te beroerd om vuil werk op te knappen. Een gou den kracht. Noordwijk startte flitsend en had via twee riante mogelijkheden van Patrick van de Gronde op voorsprong moeten staan. Maar scoren gaat de roodwitten nu eenmaal moeilijk af. Hoe het wel moest, liet Katwijk na twintig minuten zien, al verleende de tegenstander alle medewerking. Van der Meer zette voor op Kwestro, die met het hoofd Zwaan bereikte. Die kopte door op Keane, die met een mooie knik Claus passeerde. De bal werd dus alleen door hoofden be roerd en was van een zeldzame schoon heid: 0-1. Zes minuten minuten later dook Keane weer op voor het doel. Claus pareerde maar was in de rebound kans loos: 0-2. Katwijk heerste als een vorst op de met 2500 toeschouwers omzoomde Duinwetering. Noordwijk kwam er niet aan te pas en moest na de rust een der de doelpunt van Keane incasseren. Scheidsrechter Elburg had echter een al leen door hemzelf geconstateerde duw- fout op Claus gezien. Met die beslissing leidde Elburg, ex- profscheidsrechter, zijn one-man show in. Een kwartier voor tijd legde de leids man de bal voor Noordwijk op de stip na een schwalbe van Van Dam. Geel voor Van Dam en een vrije trap voor Katwijk was beter op zijn plaats geweest. Scheurwater benutte de penalty. Bob Kootwijk was naderhand woe dend op de scheidsrechter, maar ook op Bröring: „Hier zeggen ze dat ze geen matennaaiers zijn en dat ze schoon voetbal spelen. Wat Van Dam deed was matennaaien en niks anders. Hij ging zomaar liggen." Elburg had zijn fout kunnen gladstrij ken door aan de andere kant voor een valpartij van Hans Zwaan te fluiten. De scheidsrechter liet doorspelen en onder streepte daarmee zijn slechte wedstrijd. Hij voelde het spel niet aan, zorgde met zijn pietluttige leiding dat de derby nooit ontbrandde en was bovendien inconse quent. Ondanks de medewerking van Elburg vond Bröring naderhand dat de arbiter te weinig blessuretijd had bijgetrokken. „We waren op jacht naar de 2-2. We wa ren aan het aanvallen en dan verdien je altijd meer." De teleurstelling was blijkbaar groot bij de oefenmeester van Noordwijk. De realiteit was dat er één ploeg verdiende te winnen en dat was Katwijk-, Noordwijk: Claus: Van Kins. Van der Zalm. Smit, Pel: De long. Reinders (85. Van Harskamp). De Ridder (75. Smits); Scheurwater. Van Dam, Van de Gronde Katwijk. Van Duvn; Pronk. Van Zeist. Van der Meer, Kwestro; Ouashoom, Keane. Van der Plas; Raven (85. Van der Kooy), /.waan, De Ridder (De Haas) barcelona sid eindhoven gpd ke beslissing, gaf Van der Zee toe. De Amster FC Barcelona heeft de duurste trainerstaf van de wereld. De club betaalt dit seizoen ruim 20 miljoen gulden aan de trainers. Louis van Gaal is de beste betaalde van het stel. Hij verdient volgens de Spaanse kranten bijna 6 miljoen gulden. Bobby Robson. sinds de komst van Van Gaal hoofd scouting, heeft een jaarsala ris van 5 miljoen gulden. De vroegere assistent van de Brit, de Portugees Mourinho, staat voor 1,3 miljoen op de loonlijst. damse oefenmeester: „We hadden hem vandaag Hij had Alphons Groenendijk, toch een belangrij- goed kunnen gebruiken." Temeer omdat de Rot- ke kracht, voor de wedstrijd in Eindhoven tegen terdammers ook al niet over Gérard de Nooijer PSV (4-2) disciplinair gestraft. Waarom? „Dat konden beschikken. De verdediger ondergaat houden we intern", klonk het raadselachtig uit de vandaag een kijkoperatie aan de gescheurde me- mond van Sparta-trainer Hans van der Zee. niscus. „Ik heb Groenendijk in het belang van de Groenendijk zou op vrijdag, daags voor de groep gestraft", zei Van der Zee. Alphons Groe- wedstrijd, van de training zijn gestuurd en moest nendijk was gisteravond niet voor commentaar dus in het Philips-stadion toekijken. Een moeilij- bereikbaar. Tijdens die eerste helft leek het er even op dat NEC het Ajax lastig zou gaan maken. Twee minuten na de vroege ope ningstreffer van Sunday Oliseh trok de Nijmeegse middenmo ter de stand alweer gelijk, via een kopbal van Emiel van Eijke- ren. De derde tegentreffer van Ajax in zes wedstrijden, de der de ook die uit een dood spel moment tot stand kwam. Uit een hoekschop ditmaal. Een half uur lang mocht NEC ver volgens hoop koesteren op mi nimaal het eerste thuis behaal de puntje van dit seizoen. Tot dat lari Litmanen zijn balgevoel en gogme binnen vijf minuten tweemaal etaleerde. De Fin, dit seizoen voor de zoveelste keer herboren, gooide de wedstrijd vlak voor rust met twee weerga loze doelpunten in het slot. Omdat Frank de Boer na de rust een strafschop miste en Ajax een viertal grote kansen onbenut liet, behield de derde thuisnederlaag van NEC een draaglijk aanzien. Alleen Mi chael Laudrup kwam nog tot scoren, na fraai voorbereidend werk van Frank de Boer, en dat was geen toeval. De Deen toon de de tweede helft zijn veelzij digheid in de punt van de aan val en deed dat dermate goed, dat bankzitter Benni niet verder kwam dan een half uurtje zin loos warmlopen. Als een serieu ze kandidaat voor de spitsposi- tie ziet Laudrup zichzelf echter niet. „Als het zo uitkomt, zoals vandaag", zei de 33-jarige aan valler na afloop. „Eigenlijk heb ik niet echt een voorkeur voor een bepaalde positie, ik denk dat ik op de meeste plekken wel aardig uit de voeten kan. Het hangt gewoon van de wedstrijd en de tegenstander af waar ik speel." NEC: Roorda; Verhoeven. Maes, Pothuizen en Sobiech; Schuil/, Koning en Janssen; Poutilo (83. Mikhalcvistj), Bociek en Van Rijkeren (77. Irüden) Ajax: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oli seb (87. Sier) en Frank tie Boer; Ronald de Boer. Litmanen (83. Dani) en Rudy; Babangida, Arveladze (80. Hoekstra) en Laudrti|> Beschuldiging doping Ullrich is 'absurd' CHATEAU D'OEX DPA De verdenking dat Jan Ullrich en Bjarne Riis dope zouden hebben gebruikt, is absurd. Dat zei Hein Verbruggen, de Neder landse voorzitter van de UCI (internationale wielrenunie), zondag tijdens het WK Moun- tainbiken in Chateau d'Oex. Olympisch kampioen Pascal Richard had vorige week in een interview met het Zwitserse boulevardblad Bliek gesugge reerd dat de Deense en Duitse Tourwinnaar (1996 en '97) tij dens een onaangekondigde controle vorig jaar in Lanzarote op doping waren betrapt. Ze zouden echter niet zijn bestraft voor het gebruik van anabolica. Onzin, oordeelde Verbruggen, de reglementen zijn zo streng dat het niet mogelijk is daarmee te sjoemelen. Volgens het artikel in de Zwitserse krant hadden de olympische comité's van Dene marken en Duitsland de posi tieve gevallen verdonke remaand. Telekom, de werkge ver van Riis en Ullrich, over weegt een klacht in te dienen tegen Bliek en Richard. De Zwitserse wielrenner be roept zich echter op een artikel in L'Equipe van 1 september. Het gezaghebbende Franse sportblad schreef toen dat in fe bruari en maart 1996 twee ren ners die in de Tour van 1996 en '97 een dominante rol hadden gespeeld, gepakt waren. Maar dat geen maatregelen waren ge nomen. Namen noemde L'Equipe niet. Richard distantieert zich nu van het artikel in Bliek. „Ik heb geen namen genoemd", zei hij in de Ronde van Spanje. „Ik heb alleen verwezen naar het artikel in L'Equipe. Bliek heeft mij de namen in de mond gelegd." De 33-jarige Zwitser over weegt nu ook een klacht in te dienen tegen het blad, dat zich echter verweert dat de insinua ties van Richard aan geen enke le twijfel onderhevig zijn. „Het gaat om Ullrich en Riis."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15