SLEUTE 'Nu is vader thuis, gelukkig. Ja, klapt u maar' U KUNT NIET ZONDER APK 60,- all-in T0PCAT Privé en Escort Hofstad Escort Serv. makelaar Randstad Spierbundels strijden om kampioenschap Anderhalf miljoen voor herinrichting Den Haag Duikers halen 30 ton troep op Geluid westelijk Rijnmond wordt in kaart gebracht Fietser en brommers botsen Studenten betalen zeker tien mille aan oplichter Dakota-monument geplaatst MAANDAG 22 SEPTEMBER 1997 TELEFONISCH «FAX 071-5143545 071-5320833 Maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. I BIJ EEN VAN ONZE KANTOREN LEIDSCH DAGBLAD: Rooseveltstraat 82 Kanaalstraat 26. Lisse I SCHRIFTELIJK Dagbladuitgeverij Damlate b.v. ta.v. afd. Sleutels Pbstbus 507 2003 RA Haarlem I SLUITINGSTIJDEN Dag voor plaatsing 14.00 uur, vrijdag 13.00 uur voor de zaterdagkrant I PRIJS Tekst op 1 kolom De e Elke regel n- Tekst op 2 kolom De eerste v Elke regel meer J 9.02 Ook is het mogelijk tekst te zetten over 1 of 2 kolom met keuze uit grotere lettertypen 14 punts, hoogte twee regels; 20 punts, hoogte 3 regels) en/of te centreren. I BETALINGSCONDITIES Voor de rubrieken WOONRUIMTE GEVRAAGD. WONINGRUIL en DIV. CLUBS/06-NUMMERS is vooruitbetaling vereist. Voor brieven onder nummer wordt 8.00 porto/administratiekosten berekend, (exd. BTW). Bewijsnr. 6,50 (exl. BTW). I REAGEREN OP EEN ADVERTENTIE ONDER NUMMER Zend uw brief aan: Afd Sleutels, Postbus 507. 2003 PA Haarlem. Vergeet voor al niet in de linkerbovenhoek van de envelop het nummer uit de advertentie te vermelden. Auto's en motoren Autosloperij de Graaf B.V. In- en verkoop van alle merken (loop en sloop) personen en bestel wagens. weghalen van autowrakken Grote voorraad nieuwe en gebruikte onderdelen. Tel. 071-5314141 Ommedijkseweg 24, Leiden APK-STATION v Zeist Keuren zónder afspraak. Géén herkeuringskosten Joghtlaan 4. Valkenburg Tel 071-4014299 Verhuizen In binnen- en buitenland ERKEND Verhuisbedrijf Jan van Duuren B V. Ook voor uw pianotransporten 071 - 5225999. Onroerend goed gevraagd TE KOOP GEVRAAGD verhuurde appartementen, flats. (eengezins-)wonin- gen, winkels en bedrijfs ruimten Eventuele afwik keling binnen 24 uur. Aanbiedingen aan Metterwoon Vastgoed B V Tel 070-3544300. fax: 070-3525124 Te koop aangeboden Z g a n ZIEKENHUISBED in grenen uitvoering. Electrisch verstelbaar op alle mogelijke manieren Incl speciaal matras Prijs 600,- Zeer geschikt voc thuisverpleging. Tel. 071-5218962 of 5320091. Diverse clubs en 06-nummers Voor een geslaagde escort of privé Gaat u toch naar de Hooigracht 2, Leiden. Nederl meisjes v a. 20 jaar staan elke avond voor u klaar Meisjes met DD cup en FF cup Geopend v/a 20.00 tot 01 00 uur weekend v/a 20 00 tot 04 00 uur Tel. 071-5140350 Wilt u lekker verwend worden? 24 u Lamenta's Escort en privé Tel.: 071-4022919. RIJNDIJK 59, Hazerswou- de. Ruime keuze, betaal baar. vrij entree, ma -vrij. 11-24 uur, 071-3412579 Tevens escort service Bel Dames Thuis! In heel Nederland GEHEEL PRIVÉ Zie ook kabeltxt. pag. 319 06-98.50 24 u/pd (1 gpm). SEXDATINGBOX Meiden uit heel Europa aanwezig. 00 592 58.66.24 (4,- p/m) 1 gpm Met 2 jongens ach ter de bosjes doet ze haar jurkje uit. "Trek m'n slipje naar beneden en haal m'n borsten uit m'n BH" 0906-9630 Geen bandjes of opera tors, vrouwen ECHT live aan de lijn' 090-600 500 (60 cpm). 60 cpm! Quick sex date. Nu bellen direkt afspreken Bel: 0906-17 00. 60 cpm! Sexdating vrouwen (20-59) zoeken een hete sexafspraak! 0906-80 80. Live sex! Zonder wacht tijden! Direkt een vrouw 090-60.100 (60 cpm) Hard Extreem ZOMERKRIEBELS? geheel privé 0906-96.88 24 u/pd ca 1 gpm Leiden Dating (75 cpm): Merenwijk 090-650 445 93 Stevenshof 090-65044594 De Mors 090-650 445 95 Centrum 090-650 445 96 Zuid-West 090-650 445 97 Postcode GAY dating gay's uit jouw postcode-gebied! 0906-81.00 (50 cpm!) Privè-Escort 06-52536758 Leuke dames aanwezig. Van 11 t/m 22 uur. Spoed assistentes gevraagd Vrouwen 30+ uit Leiden geven je hun telefoonnummer! 0906-14 44 (60 cpm) 1 Gpm ..Mag ik er echt aankomen buurvrouw?" Ja lekkere KNUL, haal ze maar uit m'n BH 0906-70 70 700 1 Gpm Ze logeert bij haar nicht ,.Kom meid doe je BROEKJE uit, m'n vriend wil die van jou ook wel 'ns zien" 0906-40 40.200. Lokaal tarief! Leiden dating: vrouwen willen se: 079-36 333.05. GAY lokaal tarief! Leiden gaydating: zoeken mannen 079-36.333.30 Lessen/ clubs/ opleidingen Verkeersschool „Tempo" 1e les 4,95 Motorrijlessen 49.00 Ook vrachtwagen en auto bus Nu ook in Alphen e o Beëdigd taxateur o g 1 en 2 jarige opleiding (incl. opl. beëdiging) Den Haag: ma 6 okt Haarlem wo 8 okt M.O.O.G. sinds 1973. Bel: 0570 - 593222 Fax: 0570 - 593073 Zuid-Amerikaanse vrouw wil conversatie lessen SPAANS geven Info: 071-5419349 na 18 uur Johan Maasbach heeft de eeuwige reis gemaakt den haag leo van der velde Het zendingscentrum van Jo han Maasbach wordt ver bouwd tot Plaza, inclusief tele visiestudio. Zoon David, opvol ger van de donderdag op 78-ja- rige leeftijd overleden oprich ter, maakte dit gisteren tijdens de openbare dienst bekend. Religie op Amerikaanse leest geschoeid. De feestelijk geklede familie Maasbach toont zondagoch tend in het Capitol op de hoek van de Apeldoornselaan in Den Haag geen spoor van droefenis en ook in de zaal wordt geen traan gelaten. „Er is geen spra ke van rouw. Mamma is erg sterk en wij zijn dankbaar", zal de familie later zeggen. In een met spotlights omgeven decor waar stemmig rood en pauw blauw overheersen, onthalen muzikanten en gospel-achtige zangeressen de honderden aanhangers op blijde, tikkeltje opzwepende liederen. Die blijdschap had vader gewild, roept David die letterlijk en fi guurlijk de dienst uitmaakt. Liefdevol, soms streng, vader lijk of boos spreekt hij de men sen toe. Gelovige ouderen, een paar jongeren en allochtonen heffen de handen ten hemel. Onder het roepen van 'Hallelu ja' doet iedereen wat de best geklede man uit de zaal vraagt. „Prijs de Heer. Vader heeft de eeuwige reis gemaakt. Nu is hij thuis, gelukkig. Ja, klapt u maar". Ook het koor (in gele gewaden met paars afgezette mouwen) moet luisteren. „Graag een beetje tempo. We hebben alle tijd nodig", maant hij de koorleden. De dames struikelen bijna over hun be nen. Zingen mooi terwijl Da vid's 'lieve, lieve broeders en zusters', zoals hij zijn kudde noemt, gaan staan. Weer moe ten de armen in de lucht. Even doet het religieus spek takel denken aan de kerkscène uit de Blues Brothers-film. Even maar. Deze dienst is niet grappig. Het Maasbach-imperi- um heeft geld nodig. Veel geld. Om te beginnen stellen twaalf mannen, in sombere kos tuums, zich op voor het podi um. Ze lopen verschillende malen de rijen langs met offer- zakken die niemand durft te weigeren. Aan het eind van de ochtend zullen ze nog een keer bij dezelfde mensen met de of- ferzak langs komen. Halverwe ge de dienst stuurt David de in zamelaars weer de zaal in om vijf stuks van het blaadje 'Nieuw Leven' te verkopen. „Voor vijf gulden, maar een tientje of meer mag ook". Drie donker geldeurde moe ders brengen hun schattige ba by's op het podium. David noemt zichzelf een dienst knecht van de Heer en legt zijn hand op hun hoofd. „Hallelu ja". De rest wordt in het Frans en Engels vertaald. Twee rij dende camera's en een lopend camerateam brengen hem in beeld. De Maasbach-clan zal de opnamen van David met twee kindjes ('Black is beauti ful') op de kabel in Amsterdam en Rotterdam vertonen. Alles in Amerikaanse stijl. David vertelt over de laatste momenten van z'n vader, ter wijl zijn moeder en de kinderen geestelijke liederen zongen. „Over geld heeft hij zich nooit druk gemaakt. Zijn laatste tien tje gaf hij nog weg". De evan gelist neemt plaats in een van de twee blauwe leunstoelen op het podium. Op een tafeltje tussen de leunstoelen staat een telefoon. Mevrouw Maasbach vertelt dat de duivel haar man nooit heeft klein gekregen. Als het verhaal haar zoon te lang gaat duren wenkt hij zus Da nielle. Ze moet het podium op. Met schoonzusje Regina en mevrouw Maasbach vormt zus Danielle een zangtrio en het blijde liedje komt ongetwijfeld op cd. Na elke dienst worden flink wat boeken, cd's en video banden in de hal verkocht. David vraagt wie er een raam voor de nieuwe JMZ-Plaza wil kopen a raison van 250 gulden. Mensen die het 'Halleluja' en 'Amen' eerst zachtjes prevel den, jubelen uit volle borst. Op het kookpunt haalt Maas bach fel uit naar de Haagsche Courant, die de naam van zijn familie heeft bezoedeld. Noemt de naam van God de Heer en de krant in één adem. „Die rot- krant. Wie heeft die krant? Nie mand toch, die krant doe je de deur uit.". De haast waarmee hij het koor en alle anderen eerst aan spoorde, geldt niet voor hem zelf. Na twee zinnen uit de bij bel te hebben geciteerd begint David te vertellen alsof hij er zelf bij is geweest. Manna, het voedsel in de woestijn, dat op wonderbaarlijke wijze als dauw uit de hemel kwam. „Dat wa ren lekkere witte, glinsterende broodjes". Voor de offerzak weer langs komt pakt-ie op nieuw uit over die krant die zich woensdag niet mag laten zien. Dan wordt Johan Maas bach geëerd met een dank dienst. Aansluitend volgt de uitvaart om 15.00 uur op Oc- kenburgh. Bloemen zijn wel kom, maar David kondigt aan dat er ook een grote collectepot staat. „Halleluja", jubelt de zaal. den haag anp Minister De Boer van VROM stelt 1,7 miljoen gulden ter be schikking als bijdrage in de kos ten voor verbetering van wegen en gebouwen in de stedelijke knooppunten Den Haag, Maastricht/Heerlen en Henge lo. Den Haag ontvangt 350.000 gulden voor aanpassing van het tramviaduct bij de Resident. De financiële bijdrage ondersteunt de knooppunten bij het uitvoe ren, van plannen die de cen trumpositie versterken en steden aantrekkelijker maken, aldus VROM. Den Haag krijgt 350.000 gul den voor de aanpassing van het tramviaduct nabij de Resident, een gebied tussen het Centraal Station en de binnenstad. Het sombere uiterlijk van het uit het begin van de zeventiger jaren stammende tramviaduct wordt verfraaid. De zijkanten krijgen een soort vleugels en aan de on derkant worden spiegelende metaalplaten en een speciale verlichting aangebracht. schiedam anp Den haag De meest onmogelijke standjes leveren de beste spierbundels op. In Den Haag werd gisteren het Championship Bodybuilding ge houden. Gestaalde spieren, glimmend van de olie, brachten het publiek èn de jury in vervoering. foto wfa Puppie verdrinkt alphen aan den rijn gramma. Dat is nu vastgesteld en ligt ter inzage. In de overeenkomst zijn de geluidsgrenzen op de lange ter mijn vastgelegd en zijn dus af spraken gemaakt over sanering. Omdat alles nu vastligt is een aantal problemen, in het bij zonder voor woningbouw, weg genomen. Tot nu toe zorgde na melijk de onduidelijkheid over de hoeveelheid lawaai ervoor dat bepaalde plannen niet defi nitief vastgesteld konden wor den. De plaatsen waarop het programma van toepassing is, en waarvoor de geluidsbelasting is berekend, zijn Hoek van Hol land, Maassluis, Schiedam, Vlaardingen, Pernis, Hoogvliet, Spijkenisse, Geervliet, Heen- vliet, Zwartewaal, Rozenburg, Brielle en Oostvoorne. haarlem anp Meer dan 3000 duikers hebben gisteren verspreid over veertien locaties in Nederland ten minste dertig ton afval uit wateren gehaald. Op de hoofdlocatie Haarlem werden behalve een au towrak en bootwrakken meer dan honderd fiet sen opgedoken, aldus M. de Jong van de Stichting Duik Holland Schoon. Ongeveer driehonderd duikers en duiksters zakten in Haarlem onder meer in het Spaarne af om met de meest bizarre voorwerpen weer boven te komen. Ondersteund door tientallen wa terscouts, brandweer, politie en een bergingsbe drijf kwamen onder meer wasmachines, een lege kluis, geldcassettes, een kachel en een groot hou ten wiel van een antieke kar uit het water. De duikers zagen bijna geen hand voor ogen en gingen op de tast af. „Even was er paniek toen een duiker dacht dat hij een handgranaat beet had, maar het bleek een paaltje te zijn. Verder ging het snel. Je hoefde niet te zoeken, maar al leen af te dalen waarna je weer iets in handen had", aldus De Jong. Elders visten de duikers eveneens een gigantische berg troep op. In Die- men ging het buiten een autowrak ook om een hele tractor en een radiografisch bestuurbaar on derzeebootje. Drie personen en een puppie zijn vrijdagavond bij de Steek- terweg te water geraakt. De hond liet hierbij het leven. Na een inhaalmanoeuvre vlakbij de Gouwsluis in Alphen aan den Rijn belandde de wagen op zijn kop in de sloot. De drie Hage naren konden op tijd door dui kers van de brandweer worden bevrijd. De inzittenden werden met onderkoelingsverschijnse- len opgenomen in het zieken huis. Wie in westelijk Rijnmond wil weten hoe groot de belasting is van geluid op zijn huis en of dat in de toekomst meer of minder wordt, kan dat opvragen bij de Milieudienst Rijnmond DCMR. Die heeft namelijk de brochure Grenzen aan geluid uitgebracht, waarin ook per woonkern de geluidsbelasting van de indu strie is te vinden. De brochure vloeit voort uit het Geluidcon venant Rijnmond-West dat het ministerie van VROM, de pro vincie Zuid-Holland, de ge meente Rotterdam en de Stich ting Europoort Botlek Belangen, waarin de industrie in de Rijn mond is verenigd, in 1992 heb ben gesloten. Onderdeel daar van is ook een saneringspro- Een fietser en twee bromfietsers zijn op de Nieuwveenseweg in Nieuwveen op elkaar geklapt. De onverlichte fiets werd in de nacht van zaterdag op zondag te laat opgemerkt door een achterop ko mende brommer. De bestuurders kwamen met nog een bromfiet ser, ten val. De drie liepen hierbij verschillende verwondingen op. Twee van hen, een 18-jarige bromfietser uit Alphen aan den Rijn en een 25-jarige fietser uit Ter Aar, werden naar het ziekenhuis overgebracht, waar hun een bloedproef werd afgenomen. Alphenaar valt in slaap achter stuur hazerswoude-dorp» Een 20-jarige Alphenaar is gisterochtend vroeg achter het stuur in slaap gevallen in Hazerswoude-dorp. Hij reed over het Westeinde en is vermoedelijk oververmoeid in slaap gevallen. Zijn auto kwam tot stilstand tegen een boom. Ambulancepersoneel en brandweer moesten de man uit de auto bevrijden. Hij is met een gebroken arm overgebracht naar het AZL. Motorrijder uit de bocht oud-ade Een te ruim aangesneden bocht leverde een 68-jarige Leiderdorpse motorrijder gisteren een gebroken arm op. Hij reed op de Leidseweg in Oud-Ade en kwam door de ruime bocht in de sloot terecht. De man is naar het AZL overgebracht. utrecht anp Opnieuw zijn kamerzoekende studenten het slachtoffer van een oplichter. Zeker tien jon geren zochten woonruimte in Utrecht en betaalden ieder ruim duizend gulden borg voor een kamer in de Suma- trastraat. Hoeveel gedupeerden er precies de dupe zijn, is niet bekend. Volgens een woord voerster van de politie komen er nog steeds aangiftes bin nen. Het huis staat op naam van de vader van de oplichter. Van de verdachte ontbreekt verder elk spoor. Het is al de tweede keer dit studiejaar dat een groep stu denten de dupe is van een op lichter. Ten minste negentien jongeren hadden in Breda een en dezelfde kamer gehuurd van een 26-jarige inwoner van die stad. Ieder slachtoffer had een borgsom of deel van de huur vooruitbetaald. De ver dachte is aangehouden, de slachtoffers trachten hun geld terug te vorderen. haarlem» De Wieringer beeldhouwer Theo Mulder (69) is begonnen met het plaatsen van het monument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Dakota-vliegramp op 25 september 1996 in de Waddenzee. Wie de tuin van het provinciehuis in Haarlem binnentreedt, ziet recht voor zich uit een basaltstenen sokkel en een rechtopstaande ronde glazen plaat waarop de namen van de omgekomen vliegtuigpassagiers en beman ningsleden staan. Het bronzen beeld van een vlucht vogels, die voor de namen opwiekt, plaatste Mulder vandaag. Donderdag 25 september wordt het beeld officieel onthuld. foto gpd

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10