'j'/EEK VAN DE DAGBLADBEZORGER Een dip in 't IJ ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1997 102 Patricia Pellerin had er speciaal een krantenwijk voor genomen. Ze wil immers fotomodel wor den. Dus was ze voor een foto sessie naar het Haarlemse cas ting en produc tion-bureau Models for You getogen. Nade re informatie al daar leerde dat een uitgebreide sessie biina drie honderd gulden kostte. Daar schrok Patricia lelijk van. Vandaar haar krantenwijk en haar even voor de hand liggen de droomwens. Een fotosessie bij Models for You. Directeur Hans Willemsen bezorgde Patri cia Pellerin ver volgens een echte modellendag. j tot buitenopnamens aan toe, op Willemsen had zelfs speciaal een i de gevoelige plaat vastlegde, kundige visagiste laten aanruk- Patricia onderging de enorme ken. Gewapend met allerlei pot- belangstelling voor haar per loden en kwastjes veranderde soontje op professionele wijze. Saskia van der Molen Patrica j Tussen de opnames door werd van een flets verlegen school- er lekker gegiecheld, maar als meisje in een prachtige jonge Marjolein Remme met haar ap- vrouw. paratuur in de aanslag stond, ging haar gezicht straT in de Vervolgens kwam fotografe plooi. Tot genoegen van direc- Marjolein Remme in actie, die teur Willemsen. „Ze is charmant, Patricia in allerlei houdingen, ze heeft een lekker koppie en ze Opa Jan met zijn twee meiden Natascha en Maris „Wij hebben een kei van een opa". Patricia wordt onder handen genomen der Molen, Marjolein Remme staat klaar voelige plaat vast te leggen. door visagiste Saskia van om een en ander op de ge- heeft een plezierige uitstraling. Ik plaats haar in ieder geval in ons casting-bestand." En Patri cia? „Toen ik hier naar toe kwam rijden werd ik steeds ze nuwachtiger. Maar nadat de eerste foto's gemaakt waren, viel dat helemaal weg. Ik moet alleen nog een beetie groeien heb ik gehoord. Ik neb er zo vaak s' avonds van gedroomd. En nu sta ik hier. Het is fantas tisch." Achtentwintig jaar lang was Jan van den Bos veilingschip- per. Over de Vliet bracht hij zijn ladingen groenten en fruit naar de veiling. Inmiddels is hij bijna tachtig jaar. Maar nog zo kwiek als wat. Al 62 jaar lid van de plaatselijke fanfare, rijdt hij in zijn stationwagen andere oudere dorpsbewoners in het rond en als het moet bezorgt hij het Leidsch Dagblad. Als zijn twee kleindochters Natascha en Mariska Scholtes daar door ziekte of verplichtingen op school niet in staat toe zijn. Natascha en Mariska wilden daarom iets leuks terug doen voor hun opa. Met het oog op zijn verleden als veilingschipper dachten ze dat opa Jan een middagje in de Rotterdamse haven wel leuk zo vinden. Hun droomwens bleek een schot in de roos. De grootvader van de twee olijke bezorgsters keek zijn ogen uit op het dek van de grote rondvaartboot Speedo. „Wat is dit immer sprak hij met verbaasde c Er ontging hem niets. „Er s! 1 redelijk wat kranen stil." „Die container staat een b scheef." Alle facetten van de Roti damse haven kreeg Opa Ja zien. Hij vond het prachtig, zagen Mariska en Nata ook. „We hebben een kei een opa. Hij staat altijd v ons klaar. Hij kan ook Lekke band of fiets kapot, oi opa heeft hem in een wip w gemaakt. De krant ook. heeft er nog nooit één ini verkeerde bus gegooid." Opa hoort het allemaal chend aan. „Ik voel me nul maal uitstekend. Weet je d een paar weken geleden! een fietstocht van 75 kil heb gemaakt?" Het ve ons niets. Opa Jan is nu maal een heel bijzondere Bezorgster Esmeralda van de Burg vlak voordat zij „als een vogel" vanaf 75 meter hoogte naar beneden vliegt. 'Koel man', schreeuwt Esmeralda van de Burg nadat ze een fractie van een seconde met de helft van haar lichaam in het Amster damse IJ is verdwenen. Aan de kant kijken haar vader, moeder, broertje en tante angstig toe. De droomwens van Esmeralda was immers bungyjumpen. En dan val je heel snel van heel hoog steil naar beneden. Vader Van de Burg; „Ik zou het voor geen goud doen, het is wel heel erg hoog hoor." Maar Es meralda blijkt een onverschrok ken springster. Ze heeft de tou wen nog niet losgemaakt of ze verklaart al zonder blikken of blozen dat ze het 'zo weer zou doen'. De kraan die voor het bungyjumpen in Amsterdam wordt gebruikt, bevindt zich al vijf jaar pal achter het Centraal Station. De sprong die van vijf enzeventig meter "hoogte ge maakt wordt, is inclusief 'water- dip'. Voor iemand met een beetie hoogtevrees, staat zo'n daad gelijk aan een beklimming van de scheve Toren van Pisa. •eqrijpt al die gen van ongeloof niet. „Ik was deze week wel een beetie ze nuwachtig. Maar dat Kwam meer door alle bezorgers van mijn post. Die hebben enorm te gen me aan lopen kletsen. Ik heb nu nergens last van gehad. Ik heb me wel afgevraagd hoe het zou zijn. Het is me reuze i meegevallen. Het gaf me in ie der geval een heel 'te gek ge voel'. Ik voelde me als een vogel door de lucht vliegen." Vader Albert hoort het allemaal hoofdschuddend aan. „Kom we gaan naar huis," deelt hij op be sliste toon aan zijn dochter mee. Want stel dat ze het inderdaad nog eens een keer zou gaan doen. Vliegbasis Valkenburg en Heli-Holland lieten de droomwens van Heieen Pluimgraaff, moeder Hovenkamp en Jannes Alink in vervulling gaan. Jannes Alink heeft zijn zinnen gezet op het beroep van straal jagerpiloot, Heieen Pluimgraaff zou zo graag eens met een heli copter langs de Néderlandse kust vliegen en de droomwens van Suzanna Hovenkamp was dat ze haar moeder een tochtje door de lucht wilde laten ma ken. Want zo zegt Suzanna, „ik ben de laatste tijd thuis niet be paald een lieverdje geweest. Ik vond het daarom de hoogste tijd worden iets terug te doen." ging het drietal vorige week tij dens de Open Dag op vliegveld Valkenburg de lucht in. Jannes Alink had net geluk pal naast de piloot te mogen plaatsnemen. Hij keek zijn ogen uit. „Vooral boven de Noordzee was het* prachtig." Dat vond Heieen, die al haar vrienden uit Katwijk had meegenomen ook. „Ik heb wel eens in een vliegtuig gezeten, maar zo'n helicopter is helemaal te gek. De moeder van Suzanna sloot zich daar volledig bij aan. „Het was geweldig. Ik zou zo weer in dat ding stappen." Reinier Braam wilde voor zijn moeder Marijke een echte ver wendag. Dat had ze wel eens verdiend, vond Reinier. „Mijn moeder heeft een paar slechte jaren achter de rug. We duwe geworden, ziek geweest en nu alle narigheid bijna ach ter de rug is, kan een verblijf in een beautycenter geen kwaad." En aldus geschiedde. Dankzij Koppenol's Beauty Cen ter in Zandvoort werd Marijke Braam langdurig uiterst aange naam verwend. Marijke Braam genoot met vol le teugen van haar dagje aan de Noordzeekust. „Ik heb dit nog nooit van mijn leven gedaan. Maar het was heerlijk. Er werd lekker aan me gefrunnikt en verder werd ik door Wendy, die hier werkt, helemaal opge knapt. De hydrojetmassage was buitengewoon ontspannend met al die bubbeltjes. Het enige dat even tegenviel was het ge zichtsmasker. Je mag niet la chen met zo'n masker op en als je niet lacht, leef je niet, dat is mijn motto. Met zo'n masker moet je je gezicht strak in de plooi houden. Maar ik voel me als nieuw." Haar zoon Reinier hoort het verhaal van zijn moeder glimla chend aan. „Ze is hier in Zand voort van top tot teen verwend. Daar ging het mij om. Ze straal de helemaal. Dit had ze ver diend, want Marijke is een pui ke moeder." Marijke Braam laat zich de uitgebreide verzorging door de medewerkers van Koppenol's Beauty Center heer lijk welgevallen. Met dank aan zoonlief Reinier. Zes dagen in de week gaan de bezorgers van dagbladen op pad. Door weer en wind, langs blaffende honden en vooral op zaterdag vaak geconfronteerd met te smalle brievenbussen. De afgelopen dagen werden de duizenden jonge helden en heldinnen iedere dag getrakteerd op een leuke attentie. Het was immers deze week de 'Week van de Dagbiadbezorger'. De - bezorgers mochten een tijdje geleden ook hun droomwens kenbaar maken. Een aantal daarvan is de afgelopen dagen dankzij de krant in vervulling gegaan. Vandaag een verslag van alle dromen die geen bedrog bieken te zijn. Walter van Polanen, vlak voordat hij zijn waterschilpadden Gert en Hermien aan de Schiidpaddenopvang overdraagt. Maurice Wassenaar, Yvonne Meiland, Martijn Teeuwen en Sander Hulsman flanke ren onder meer steracteur Jimmy Geduld van Goede Tijden Slechte Tijden. Drie jaar geleden kreeg Walter van Polanen drie waterschild padjes als huisdier. Maar kleine schildpadjes worden groot. Ze kregen een omtrek van zeker dertig centimeter, waardoor het aquarium van Walter te klein werd. Daarom ging hij op zoek naar een nieuw en goed onderkomen voor zijn twee vrienden. Daar moesten ze een beter leven krijgen dan bij Walter het geval kon zijn. De Stichting Schiidpaddenopvang Alphen aan den Rijn ontferm de zich over de twee schild padden van Walter, waardoor onze bezorger uit Voorhout zijn dierenvriendenhart weer gerust kan laten kloppen. De Stichting Schiidpaddenop vang, kortweg SSA genoemd, heeft haar hoofdkwartier in een doodgewoon woonhuis. Wie over de drempel van de woonkamer heenstapt, valt van de ene in de andere verba zing. De benedenverdieping is ver anderd in één groot onderko men voor schildpadden. Grote aquaria, speciale lampen, groene planten en een hoog De geur van verbrand rubber, een keur aan vreemde zonne brillen, vrouwen met te blonde haren, het geluid van ronkende motoren, Maurice Wassenaar, Yvonne Meiland, Martijn Teeu wen en Sander Hulsman keken hun ogen uit op het circuit van Zandvoort. Dankzij een buitengewoon gastvrij onthaal door de aima bele circuitdirectie konden de vier bezorgers van Haarlems Dagblad met alle facetten van de racewereld kennis maken. Zelfs de bekende Nederlanders ontbraken niet. Er stond immers afgelopen zondag een echte Sterrenrace op het programma met daarbij een keur aan vooral veel GTST-acteurs en actrices. Jimmy Geduld, Huub Stapel, In geborg Wieten, ze draaiden al lemaal hun rondjes in veelkleu rige bolides. Yvonne Meiland, die 's ochtends eerst nog een verloren finale partij voor de Leidse Tennismas- ters had afgewerkt, beleefde daardoor een, zoals zé het zelf omschreef, 'superdag'. Ook Maurice Wassenaar kon er geen genoeg van krijgen. Met volle mond, in de VIP-tent bleek het goed toeven, verklaarde hij: „Ik wist niet dat het er zo aan toe ging. De pits, allemaal bekende Ne derlanders, de spanning bij de coureurs en af en toe een prach tige slip terwijl je er vlakbij staat. Dit is een perfect dagje." vochtigheidsgehalte, het is of Walter in een tropische binnenstapt. Karin, die sarm met haar man naar de eer etage is verhuisd, vertelt dat ongeveer 150 schildpadden der haar hoede heeft. Verd heeft het echtpaar in de provi cie Zuid-Holland een kas staj waar nog eens zeshonde j schildpadden zijn gehuisvest. Walter is duidelijk gerustg steld. „Gert en Hermien, werden ze bij mij thuis noemd, waren te groot gew den. Toen ik ze kreeg, had helemaal geen verstand schildpadden. Ik ben er boel* over gaan lezen. Ik kreeg in gaten dat het heel interessai dieren zijn. Ze eten ook van alles. Weet wat ze het lekkerst vinden? sebedden! Daar zijn Gert Hermien'gek op." Karin kni bevestigend. j Ze vertelt over een speciale nier waarop ze pissebed vangt. Met een natte theedi Walter kijkt tevreden in rond. Gert en Hermien zullen lang en gelukkig leven.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22