'Dit kan alleen van pas komen' Barcelona wordt gek van Asprilla 'SV stevent af op fiasco van eerste orde Champions League 'ruijff ziet af van Valencia ^OERPAP 18 SEPTEMBER 1997 [egi Blinker drie weken uitgeschakeld tsGOwRegi Blinker is drie weken uitgeschakeld. De speler n Celtic kwam dinsdag in het UEFA-bekerduel met Liverpool ■2) in botsing met rechterverdediger Rob Jones. Daarbij raakte schouder uit de kom. De voormalige Feyenoorder moest met n brancard van het veld. Na de wedstrijd verbleef de aanvaller uur in het ziekenhuis voor onderzoek. De dokter schreef drie weken absolute rust voor, maar Blinker denkt daar an- over. Hij kondigde aan over twee weken tijdens de return i Anfield Road in Liverpool er weer bij te zijn, ondanks het ne- ieve advies van de geneesheer. upbaan Maradona bijna voorbij giios aires Diego Maradona heeft verklaard dat hij zondag rschijnlijk de laatste wedstrijd van zijn veelbesproken loop- n als voetballer speelt. Hij deed die mededeling gisteren tij- is een interview voor een televisiezender in Buenos Aires. De hormalige stervoetballer doet nog mee aan de wedstrijd van jnclub Boca Juniors tegen San Lorenzo. „Dat betekent waar- jhijnlijk het einde.'' Dinsdag had hij al gezegd dat hij direct zou ipen als zijn vader het hem zou wagen. Jtlanta Braves in play-offs ianta Elf wedstrijden voor het einde van de competitie heb- n de Atlanta Braves zich voor het zesde opeenvolgende jaar plaatst voor de playoffs in het Amerikaanse honkbal. De Bra- s behaalden tegen de New York Mets (10-2) hun 94ste over ruling in de National League. In de American League waren i Baltimore Orioles al zeker van een plaats in de nacompetitie. telverdediger New York Yankees is na de 88ste zege nog twee ferwinningen verwijderd van de playoffs. De Braves stonden laatste vijfjaar in de World Series, de finale van de playoffs. C Utrecht op bezoek bij FC Lisse lisse Eredivisionist FC Utrecht komt op dinsdag 30 september naar Lisse om een oefenwedstrijd te gen FC Lisse te spelen. Kennelijk is trainer Ro nald Spelbos na de duels met Katwijk en Noordwijk tot de conclusie gekomen dat zijn ploeg nog wat kan leren van zaterdaghoofd klassers. De wedstrijd op sportpark Ter Specke be gint om 19.00 uur. Feyenoord krijgt pak slaag van Juventus 'Verschil tussen Europese top en Feyenoord' TURUN GPD an Cruijff heeft een super- ibod van de Spaanse club encia afgeslagen. De vereni- die maandag trainer Val- io ontsloeg, bood de Neder- der een baan als trainer aan een netto jaarsalaris van miljoen gulden, ruijff, die in het Madrileense el Santo Mauro een gesprek I met de voorzitter van Va ria, liet direct weten geen in- isse te hebben. Al eerder dde hij voorlopig geen trek te hebben in een functie als veldtrainer. Daarbij heeft Cruijff nog een leuke bonus van zijn oude werkgever Barcelona in het vooruitzicht. In een clausule in zijn oude contract bij Barg a staat dat Cruijff ruim vier mil joen gulden krijgi, als hij voor juni 1998 niet bij een andere Spaanse club aan de slag gaat. De Nederlander bood Valencia wel zijn hulp aan in de zoek tocht naar een oefenmeester. Naar verluidt zou Cruijff Willem van Hanegem naar voren heb ben geschoven. Alleen in 1965 (5-0 tegen Real Madrid) en in 1986 (5- 1 tegen Borussia Mon- chengladbach) kreeg Feye noord zo'n pak slaag als gisteravond tegen Juven tus. De afstraffing door de Italiaanse deed pijn, sneed diep in de ziel van de meeste Feyenoorders. De uitglijder op Europees ni veau strooide ook zout in andere wonden, die voor de wedstrijd &J waren opengereten. Het Feye- noord-bestuur hoorde dat de collega's van Ajax, die de Rotterdammers het avontuur in de Champions League kennelijk niet zo gunnen, in Slovenie had den gelachen en gedold over de kansen van Feye noord tegen de machtige Italianen. turijn marcel van der kraan gpd-verslaggever De ploeg van Arie Haan zou de cijfers alleen met grote moeite onder de tien kunnen houden. 'Zielig voor die Rotterdammers', zouden de beleidsbepalers van Ajax hebben geroepen. Alleen daarom al was Feyenoord er veel aan gelegen om in Turijn een klinkend resultaat neer te zetten. Maar het mocht niet zo zijn. Het werd een afgang, daar werd niet omheen gedraaid. „Als je met zulke cijfers ver liest, is er geen twijfel over mo gelijk. Dan ben je gewoon weg gespeeld," had aanvoerder Henk Fraser gevoel voor de rea liteit. „Dit Juventus is zo sterk. Daar zijn weinig ploegen tegen opgewassen. Het elftal doet me denken aan het Ajax in de gou den periode van Louis van Gaal. Met Kanu en Finidi George had Ajax toen ook zoveel klasse in huis, dat het elke tegenstander kon opvreten." Los van het respect dat Fra ser, zelf schuldig aan de derde treffer van de thuisclub, had voor Juventus, was er in het Rotterdamse kamp het besef dat Feyenoord zichzelf slecht had verkocht in Turijn. „Door Boateng troost doelman Dudek. stomme, persoonlijke fouten hebben we het Juventus heel makkelijk gemaakt. Uli begon met een fout, aan de tweede goal was weinig te doen en net toen we een beetje begonnen te voetballen, ging ik zelf in de fout. Ik beoordeelde een voorzet verkeerd, kon niet meer bij de bal en daardoor kreeg Inzaghi hem zomaar voor zijn voeten. Die derde goal was dodelijk." De Uruguayaan Fernando Pi- cun noemde het optreden van Feyenoord de grootste teleur stelling in de acht maanden die hij nu bij de Stadionclub in dientt is. „Juventus is een ge weldige ploeg, dat weet ieder een," sprak de centrale verdedi ger. „Je hoeft je niet te schamen als je uit tegen die club verliest. Op elke positie staat een speler met uitzonderlijke klasse. Maar we hebben zelf ver beneden ons niveau gepresteerd en daarvoor moeten we ons wel schamen. Feyenoord speelde waardeloos en dat irriteert me verschrikke lijk. Ik ben hier gekomen om in de top te voetballen. Wat we nu hebben gedaan had daar weinig mee te maken. We speelden zo slecht, dat we zelfs van RKC zouden hebben verloren." De Zuid-Amerikaan is een eerzuchtig baasje. Tot op heden heeft hij naar buiten uit weinig van zich laten horen, maar te gen, Picun wordt in de spelers groep en door de leiding van Feyenoord flink opgekeken. Hij geldt als een modelprof met een 'over-mijn-lijk-mentaliteit'. Hij heeft in recordtijd de Neder landse taal geleerd en zal zich vanaf nu meer gaan laten gel den binnen de selectie. Picun zal zijn medespelers op de trai ning wel duidelijk maken dat hij in de Champions League niet nog eens zo te kijk gezet wil worden. „Voor mij is dit klaar. Ik beschouw het als een inci- idhovenaren zakken voor eerste het beste examen in Champions League dent en wil nog steeds naar de volgende ronde. Om dat te be reiken is alleen een andere in stelling nodig." Ook Giovanni van Bronck- horst denkt dat het gezichtsver lies in Turijn een eenmalige zaak is. De middenvelder, die halverwege het eerste bedrijf al van plaats moest wisselen met de tegenvallende en in de rust gewisselde Igor Kornejev op de linkerflank, sprak net als Fraser van een dramatisch begin tegen de wereldkampioen. „Dit moet een wijze les voor de meeste spelers zijn. Op dit niveau kun je je geen foutjes veroorloven. Die worden genadeloos afge straft. In je bagage meenemen, zou ik zeggen, en zorgen dat we ons in de volgende wedstrijden beter presenteren. Ik kan me niet voorstellen dat we nog twee van zulke klappen krijgen." Heel even kreeg Feyenoord het idee dat het terug in de CHAMPIONSLEAGUE Groep A Galaiasaray (Tur) - Borussia Dortmund (Dui) 0-1 (0-0) 74 Chapuisat 0-1. Scheidsrechter: Garcia Aranda (Spa). Toe schouwers: 22.000. Gele kaarten: Bülent, Hagi (Galatasaray), Lambert (Dortmund). Sparta Praag (Tsj) - Parma (Ita) 0-0 Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 17 846. Gele kaart: Baranek, Svoboda, Repka, Hasek, Nemecek (Sparta Praag), Chiesa, Thuram, Crippa, Cannavaro, Be- narrivo(Parma) Programma: 1 oktober: Borussia Dortmund - Sparta Praag. Parma - Galatasaray Juventus (Ita) - Feyenoord 5-1 (3-0) 3 Del Piero 1-0. 11. Del Piero 2-0 (strafschop), 34. Inzaghi 3-0. 59 Van Gastel 3 1 (straf schop). 67. Zidane 4-1, 83. Btrindelli 5-1. Scheidsrechter: Heynemann (Dui). Toe schouwers: 20.000. Rode kaart: 58. Di Li- vio (Juventus). wegens hands op de doel- li|n. Gele kaart Conté. Montero, Ferrara (Juventus), Cruz, Bosvelt, Van Gobbel (Feye- noord). Kosice (Slw) - Manchester United (Eng) 0- 3 (0-1) 30 Irwin 0-1, 65. Berg 0-2. 88 Cole 0-3. Scheidsrechter: Sundell (Zwe). Toeschouwers: 10.000 Programma: 1 oktober: Feyenoord - Kosice, Manchester United - Juventus Groep C PSV - Dynamo Kiev (Oek) 1-3 (1-1) 22. Maksimov 0-1, 40. Jonk 1-1, 47. Rebrov Asprilla 2-0, 49. Asprilla 3-0, 73. Luis En rique 3-1, 89. Figo 3-2. Scheidsrechter: Collina (Ita) Toeschouwers; 36.600. Gele kaart Batty (Newcastle). De La Pena (Bar celona). Newcastle United: Given; Watson, Albert. Barton en Beresford; Batty. Lee en Barnes (81 Ketsbaia) en Tomasson (77. Pea cock); Gillespie en Asprilla Barcelona: Hesp; Celades, Reiziger, Nadal en Sergi; Ammunike (46. Ciric). De La Pe na en Luis Enrique; Figo, Anderson (56 Dugarrylen Rivaldo. Programma: 1 oktober: Barcelona - PSV. Dinamo Kiev - Newcastle United Groep D Real Madrid (Spa) - Rosenborg Trondheim (Noo) 4-1 (3-1) 4 Panucci 1-0, 14. Jakob- sen 1 -138. Ze Roberto 2-1,43. Raul 3-1 83. Morientes 4-1. Scheidsrechter: Vessiè- re (Fra). Toeschouwers; 80.000. Gele kaart. Sanchis (Real Madrid), Bragstad (Rosenborg). Olympiakos (Gri) - FC Porto (Por) 1-0 (0-0) 75. Yannakopoulos 1-0. Scheidsrechter: Puhl (Hon). Toeschouwers: 75.000. Programma: 1 oktober: Porto - Real Ma drid, Rosenborg - Olympiakos Bayern Munchen (Dui) - Besiktas (Tur) 2-0 (1-0) 3 Helmer 1-0, 70. Basler 2-0. Scheidsrechter Nielsen (Den) Toeschou wers: 38.000. Gele kaart: Amokachi, Oktay (Besiktas). Paris SG (Fra) - IFK Göteborg (Zwe) 3-0 (1- 0) 28 N'Gotty 1-0, 51 Lucic 2-0 (eigen doel), 81. Rai 3-0 (strafschop). Scheids rechter; Durkm (Eng). Toeschouwers: 26.189 Gele kaart Leroy (PSG), Alexan- dersson, Magnusson (IFK). Programma: 1 oktober: IFK Göteborg Bayern München, Besiktas - Paris SG. Sporting Lissabon (Por) - AS Monaco (Fra) 3-0 (2-0) 3. Cruz 1-0, 7 Hadji 2-0, 64. Leandro Machado 3-0. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toeschouwers; 32.000. Gele kaart: Vimcius, Oceano. Martin (Sporting), Léonard. Trezeguet, Diao (Monaco) Bayer Leverkusen (Dui) - Lierse SK (Bel) 1- 0 (1-0) 39. Beinlich 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Braschi (Ita). Toeschou wers: 22.500. Rode kaart (2 x geel); 77. Beinlich (Leverkusen) Gele kaart: Kirsten, Ramelow, Happe (Leverkusen), Haagdo ren, Leen, Serneels, Van Kerckhoven (Lier- se). wedstrijd kon komen. Bij een 3- 1 stand had de ploeg enige tijd een veldoverwicht. Fraser: „Maar dat was de geslepenheid van Juventus. Ze-laten je lekker aan de bal, wachten totdat je in de fout gaat en slaan dan kei hard toe. Ach, ik wist dat we nog veel te leren hadden. De vierde en vijfde goal maakten het voor ons alleen maar erger. Vooral voor de jonge spelers is dit een wijze les voor de toe komst. Feyenoord wil de ko mende jaren nog vaker aan de Champions League meedoen. Dan zal een avond als deze al leen maar van pas komen..." Juventus: Peruzzi; Birindelli, Montero, Ferrara en Dimas; Zidane (73. Pessot- to), Deschamps, Di Uvio en Conté; In zaghi (84 Fonseca) en Del Piero (60. Tacchinardi) Feyenoord: Dudek; Van Gobbel. Fra ser, Picun (70. Connolly) en Graff; Bos velt. Sanchez. Van Gastel. Van Bronck- horst en Kornejev (46. Boateng); Cruz. Arie Haan kon niet eens boos zijn op zijn spelers. „Het veldspel was niet eens zo slecht, maar we hebben ver loren door de enorme hoe veelheid fouten. Het verschil in klasse is duidelijk aange toond. Het heeft te maken met eivaring, weten hoe met de druk te moeten omgaan. Geen domme dingen doen. Wij zijn niet eens stuk ge speeld, we hebben alle doel punten aan persoonlijke fou ten te wijten." In de tweede helft dacht hij zelfs nog even terug te ko men in de wedstrijd. „In de rust heb ik gezegd: ga het niet forceren, denk niet we gaan er nog even vier in schieten, maar blijf normaal spelen. Juventus zal zich niet zo druk meer maken." Na de 3-1 van Jean-Paul van Gastel uit een strafschop leek Feyenoord inderdaad enige tijd gelijkwaardig aan Juventus. „Het verschil in be weging rond de bal, de bal behandeling, het inspelen en weglopen van de bal - daarin is Juventus veel verder. Het verschil tussen Europese top en Feyenoord." De persoonlijke blunders zaten Haan dwars. „Het eni ge dat eraan ontbrak was. dat we niet in eigen doel hebben geschoten." Complimenten had Haan desondanks voor Patrico Graff, die zich na een zwak begin goed herstelde. Voor Jean-Paul van Gastel ook, maar minder was hij te spre ken over Igor Kornejev, die hij verweet alleen maar te willen tikken, terwijl op zijn tijd bikkelen is vereist." De kritiek dat Feyenoord één van de zwakste ploegen in de Champions League is, wilde er bij Juventus' trainer Marcello Lippi niet in. Het Nederlandse voetbal staat op een behoorlijk niveau", zei Lippi. „Feyenoord eindigde vorig seizoen dicht achter PSV. De club was beter dan Ajax. Dus het is wel degelijk een ploeg, die iets in zijn mars heeft. Maar geen enkele tegenstander blijft tegen ons overeind als je al na tien mi nuten twee doelpunten hebt moeten incasseren. newcastle «anp/ipa Faustino. Asprilla heette de plaag die Barcelona teisterde. Het Colombiaanse slangen mens van Newcastle United be zorgde de ploeg van trainer Van Gaal en de spelers Hesp en Rei ziger gisteren bijna een com plex. Wie had gedacht dat New castle al vlot met 3-0 zou voor staan tegen de Spanjaarden, hoewel ze uiteindelijk terug- knokten tot 3-2. Slechts weinigen gaven de Engelsen in groep C immers kans tegen 'Bar<;a'. Maar van prognoses trok de ploeg zich niets aan. Asprilla al helemaal niet. Hij scoorde in de 22ste, 31ste en 49ste minuut, daarna mochten Luis Enrique en Figo, vlak voor tijd, raak schieten. De eerste treffer van Asprilla was uit een strafschop. Óver twee weken moet Barcelona tegen PSV op zoek naar revanche. Alleen Kosice lijkt voor Feyen- nord een te nemen obstakel. De Slowaken verloren thuis, als verwacht, van Manchester Uni ted (0-3). Verdediger Irwin scoorde al vroeg 0-1Berg ver grootte na ruim een uur de voorsprong tot 0-2, waarna Cole 0-3 maakte. In de heksenketel van Istan bul hield Borussia Dortmund het hoofd tegen Galatasaray koel. De Duitse titelverdediger in de Champions League begon in groep A met een knappe ze ge: 1-0. In de 74ste minuut scoorde Stephane Chapuisat. De andere wedstrijd in de poule tussen Sparta Praag en Parma eindigde in 0-0. De Turken van Galatasaray vielen in het eigen Ali Sami Yen-stadion, dat met 22.000 toeschouwers tot de nok toe was gevuld, tegen De drie Roemenen Popescu, Hagi en Ilie probeerden hun ploegma ten te sturen, maar te veel zoch ten zé de eigen eer. Borussia daarentegen speelde tactisch gedisciplineerd. Real Madrid moet dit jaar de Champions League winnen. Dat eist voorzitter Sanz. De eerste stap is gezet, want Rosenborg uit Noorwegen was in groep 1) veel te zwak voor de Spaanse kampioen (4-1). De formatie met Seedorf had een droom- start toen Panucci na vier minu ten voor 1-0 zorgde. Daarna deed Jakobsen wel even wal te rug, maar voor rust herstelden Ze Roberto en Raul de orde. Na de pauze was Morientes nog trefzeker. In de andere wedstrijd won Olympiakos Piraeus met 1 - 0 van FC Porto. Yannakopoulos was de schutter. Net zoals Borussia Dortmund ontmoette ook Bayern Mün chen een Turkse tegenstander. Evenals de aartsrivalen uit het Ruhrgebied wonnen de Zuid- Duitsers. In München eindigde het duel in groep E voor 40.000 toeschouwers in 2-0. Helmer zette de Duitse kampioen op I 0, waarna Basler in de tweede helft voor 2-0 zorgde. Paris Saint Germain, dat na veel moeite de Champions League bereikte, had weinig problemen met IFK Göteborg. De Fransen wonnen in Parijs met 3-0. De nummer twee van de Franse competitie van vorig jaar deed het aanmerkelijk beter dan de kampioen Monaco. Sporting Lissabon versloeg de Monegasken met 3-0. In dezelf de poule behaalde Bayer Lever kusen, als derde Duitse club, eveneens de zege. Met Meijer in de basis versloeg het Lierse SK, waar Huistra vanaf het begin speelde. Hij werd tien minuten voortijd gewisseld. Jol zorgt voor kaartenfestival De meest besproken man na Sparta Praag - Parma was de scheids rechter: Dick Jol uit Scheveningen. Hij deelde in het duel dat in groep A in 0-0 eindigde tien gele kaarten uit. Veel te veel oordeel den de coaches na afloop. De wedstrijd was hard, maar fair vonden Jozef Chovanec, ex-PSV'er en technisch directeur van Sparta en Carlo Ancelotti van Parma. Jol schreef Svoboda, Repka, Hasek, Ne mecek en Baranek van Sparta in zijn boekje op, terwijl bij Parma Chiesa, Thuram, Crippa, Benarrivo en Cannavaro geel kregen. Al leen voor Baranek en Benarrivo betekenden de prent een wedstrijd schorsing. De Zweed Leif Sundell leidt op 11 oktober de WK-kwali- ficatiewedstrijd Nederland-Turkije in de Amsterdam ArenA. hoven marc hoeben )PSV bestaat een videoband, oeld om de fans te laten illen van het kampioensjaar 16-'97. De makers kan een ruitziende blik niet worden tegd. De beelden van de tvreugde bij het binnenha- van de veertiende landstitel gen droevige vioolmuziek als ijsting mee. Alsof de treur- van het huidige, amper be nen seizoen zich toen al diende. SV stevent in de jaargang r> 7-'98 af op een Fiasco van de ite orde. In de nationale 'i ipetitie is Ajax een klasse rt en voor de punten mor de Eindhovenaren al goed- Is uit het zicht verdwenen. Europees niveau zakte de Eg van trainer Dick Advocaat eravond tegen Dynamo Kiev I voor het eerste het beste nen in de poenerige Cham- ïs League, tot grote frustra- ran PSV zelf. Indien moge- I de muur van de kleedkamer van de reacties rode oortjes ben gekregen. „Iedereen te vloeken", zo vertolkte voerder Arthur Numan het hele gevoel van onmacht, lisschien zit het plafond van 'nog lager dan de toch al be- eiden beleidsbepalers in het tantse dachten. Met zegge - thrijve één volwaardige ver ging - de Belgische aanvaller es de Bilde - op het bal der pioenen verschijnen, het ook vragen om moeilijkhe- Het lijkt er sterk op dat PSV 6 Champions League niets aeken heeft. Zoals de Eind- Enaren dat bij de laatste ge nheid van vijf jaar terug ook et hadden, getuige het ene, mele puntje dat de ploeg i in de uitwedstrijd bij FC 0(2-2) sprokkelde, ft spelen van Europees bal is onderworpen aan en- ijzeren wetten. Zo mag je t en te nimmer een thuis- strijd verliezen. „Dat is bij- et ergste dat je kunt overko- i", merkte middenvelder :o Petrovic gisteravond te- top. Hij repte van het einde een Europees avontuur, rover hij 'eigenlijk' niet ht praten. Maar dat op deze lier wel akelig snel naderbij 'komen. SV tartte tegen Dynamo Kiev een andere ijzeren wet: het Een paar forse steken vallen, i Maksimov profiteerde in de eerste helft van een moment van onachtzaamheid van bewa ker Phillip Cocu, direct na de rust werd Chris van der Weer den de schlemiel van de ploeg bij het doelpunt van uitblinker Sergei Rebrov. „Dodelijk", noemde Advocaat de timing van de laatste treffer. Hij mocht het ook zichzelf aanrekenen. Hij dacht het avontuur met de vorig seizoen opzichtig falende Van der Weerden als extra verdedi gende kracht tussen defensie en spelmaker Jonk aan te kunnen. Terwijl deze in de nationale competitie nauweljks aan speel minuten toekomt. Bewondering was er aan Eindhovense kant voor het ef fectieve spel van de kampioen van de Oekraïne. „Voor mij is Kiev nu favoriet in onze groep", stelde Petrovic zelfs onomwon- dèn. „Dit is een fantastische ploeg. Maar Lobanovski is dan ook een man die al 30 jaar zijn vak verstaat." Petrovic had niet als enige de hand van de meester herkend. Inderdaad kwam Dynamo Kiev als een hecht collectief naar vo ren. Inderdaad streed het in de geest van'de in december vorig jaar teruggekeerde Valeri Loba novski, die in verschillende pe rioden Dynamo Kiev en de na tionale ploeg van de vroegere 'grote' Sovjet Unie naar grote hoogten stuwde met een bijna mathematische benadering van het voetbalspel. „Het ideale elf tal verricht in een wedstrijd niet meer dan 15 tot 18 procent fou te handelingen", zei hij ooit, in een zeldzaam interview. Het huidige Dynamo Kiev, met acht internationals in de gelederen, is nog lang niet het ideale elftal. Het is een team in opbouw en waartegen PSV lang op meer dan een nederlaag mocht hopen. Door een vrije trap van Jonk kwamen de Eind hovenaren op gelijke hoogte, bijna achterhaalden zij ook in de tweede helft Dynamo Kiev. Door botte pech, zeiden Nu man en Petrovic in koor, kwam het er niet. Zij refereerden daar bij aan een schot (op de lat) en een kopbal van Cocu en een uitgespeelde kans voor de vormloze en later gewisselde De Bilde. PSV beweerde goed te heb ben gespeeld. Maar het kwam ook tot de ontdekking dat sim pel goed in de Champions Lea gue niet goed genoeg is. Dyna mo Kiev, dat met het doelpunt van Andrej Sevtsjenko in bles suretijd de knock-out toedien de, peurde uit bijna elke aanval rendement. „Blijkbaar draait het in Europees voetbal alleen maar daarom", jammerde Nu man. „Wat een luizenploeg zeg. Ik zou er strontziek van worden om in zo'n ploeg te spelen." Zo kregen in de catacomben de jammerklachten het karakter van een treurmars, als het ver volg op de vioolmuziek van de videoband over het kam pioensjaar. PSV danst op het bal der kampioenen, weet nu de uitwedstrijd van 1 oktober bij Barcelona - dat met 3-2 van Ne wcastle United verloor - van cruciaal belang en heeft slechts één strohalm om zich aan vast te klampen. Luc Nilis, de grote orkestleider van het Brabantse ensemble, is nagenoeg fit en binnenkort weer vanaf de eerste balomwenteling inzetbaar. Gis teravond kwam de Belgische topschutter in de 53ste minuut de kleurloze Mare Degryse ver vangen. Meteen waaiden door het Philips-stadion enkele vro lijke noten. PSV: Waterreus; Van der Weerden (72. Iwan), Stam, Valckx en Numan; Petro vic, Degryse (53. Nilis), Jonk en Cocu; De Bilde (79. Möller) en Zenden Dinamo Kiev: Shovkovski; Golovko, Vasjtsjoek en Kjatskevitsj; Kossovki, Kalitvinstjev (Belkevitsj), Maksimov (76. Mikhailenko), Goesin (72. Bezj- enar) en Dmitroelin; Sjevtsjenko en Rebrov. FOTO HANS VAN WEEL Boudewijn Zenden wordt van de bal af gezet en kan niet meer op de been blijven. Het was illustratief voor PSV gisteravond.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23