Vloek op Europees voetbal FC Twente Kapotte lichtinstallatie en handsbal Goossen verpesten feest Vitesse Sport Ten Cate woest op arbiter Celtic en Liverpool leveren adembenemende strijd zonder winnai Treffer Vrooman maakt lange reis Eindhoven tot uit WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 984 UEFA-BEKER FC Twente (Ned) - Lilleström SK (Noo) 0-1(0-1). 24. Diallo 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Georgiou (Cyp). Toe schouwers: 8.500. Gele kaart: Karne- beek (FCTwente), Diallo, Kihlstedt (Lil leström). Maribor (Slv) - Ajax (Ned) 1-1 (0-0). 48 Ceh 1-0, 57. Litmanen 1-1, Scheids rechter: Agius(Mal). Toeschouwers: 8.000. Vitesse (Ned) - Braga (Por) 2-1 (1-0). 33. Curovic 1-0, 85. Trustfull 2-0, 90. Karoglan 2-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Brito Arceo(Spa). Toeschouwers: 7900. Gele kaart: Van den Brom, Wes- terveld, Kreek (Vitesse), Moser (Braga). Bordeaux (Fra) - Aston Villa (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Ancion (Bel). Toeschou wers 15.000. OFI Kreta (Gri) - Ferencvaros (Hon) 3-0 (1-0). 20. Papadopoulos 1-0 (straf schop), 56. Gounenakis 2-0, 85. Niopli- as 3-0. Scheidsrechter: Melnitsjoek (Oek). Toeschouwers:. 8.000 Wenen. Rapid Wien (Oos) - Hapoel Pe- tach Tikva (Isr) 1-0 (1-0). 37. Freund 1 0. Scheidsrechter: Bezoebijak (Rus). Toeschouwers: 10.000. Sampdoria (Ita) - Athletic Bilbao (Spa) 1-2(0-1). 19. RiosO-1, 62,-Gonzalez 0- 2, 74. Boghossian 1-2. Scheidsrechter: Cakar(Tur). Toeschouwers: 36.000. Internazionale (Ita) - Neuchatel Xamax (Zwi) 2-0 (0-0). 58 Ronaldo 1-0, 71. Ze Elias2-0. Scheidsrechter: Nilsson (Zwe). Toeschouwers: 30.000 Strasbourg (Fra) - Rangers (Sch) 2-1 (0- 0). 45. Baticle 1-0 (strafschop), 48 Al- bert 1-1 (strafschop), 60. Baticle 2-1 (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Tren- talange (Ita). Toeschouwers: 11.000. Celtic (Sch) - Liverpool (Eng) 2-2 (0-1). 6. Owen 0-1, 53. McNamara 1-1, 74. Donnelly 2-1 (strafschop), 89. McMana- man 2-2. Scheidsrechter. Cesari (Ita). Toeschouwers: 55.000. Deportivo (Spa) - Auxerre (Fra) 1-2 (0- 0). 72. Diomède 0-1, 84. Guivarc'h 0-2, 87. Djalminha 1-2. Scheidsrechter: Dar- denne (Dui). Toeschouwers: 24.000. MPKC Mozyr (WRu) - Dynamo Tbilisi (Geo) 1-1 (0-1). 42. Mudzhiri 0-1, 50. Koesinir 1-1. Scheidsrechter: Irvine (Nle). Toeschouwers? 5.900. FC Jazz (Fin) -1860 München (Dui) 0-1 (0-0). 90. Pele 0-1. Scheidsrechter: (Snoddy (Nle). Toeschouwers: 2.000 Rotor Volgograd (Rus) - Orebrö (Zwe) 2-0 (1-0). 45. Boerlatsjenko 1-0, 55. Vere- tenikov2-0. Scheidsrechter: Bikas(Gri). Toeschouwers: 26.000. Trabzonspor (Tur) - VfL Bochum (Dui) 2- 1 (2-1). 2. Baluszynski 0-1 (strafschop). 23. Hami 1-1 (strafschop), 44. Cetin 2- 1. Scheidsrechter: Monteiro Coroado (Por). Toeschouwers: 12.000. Karlsruher SC (Dui) - Anorthosis Fama- gusta (Cyp) 2-1 (1-1). Regis 1-0, 34 Charaiambous 1-1, 88. Schroth 2-1. Scheidsrechter: Stoica (Roe). Toeschou wers 12.000. Jeruzalem. Beitar Jeruzalem (Isr) - Club Brugge (Bel) 2-1 (0-0). 46. Pisont 1-0, 50. Saloi 2-0, 58. Jbari 2-1. Scheids rechter: Faellström (Zwe). Toeschou wers 8.000. Lodz. Widzew Lodz (Pol) - Ud 1-0 (0-0). 63. 63. Bogusz l-( rechter.- Blareau (Bel) Toescl 8.000. SV Salzburg (Oos) - Anderlecl 3 (1-1). 33. Klausz 1-0, 34 j 1-1, 50. Glieder 2-1, 53. Klai 59. Goor 3-2, 64. Glieder 4-2 schop), 80. Stoica 4-3. Schei Gallagher (Eng). Toeschouwa MTK Boedapest (Hon) - Alanu kaz (Rus) 3-0 (0-0). 55. Illes Preisinger 2-0, 88. Lorinz 3-Ü rechter Sammut (Mal). Toesc 3000. FC Sion (Zwi) - Spartak Moskc 1 (0-0). 73. KetsjinovO-1. Sc ter: Meese (Bel). Toeschouwei 20.000. Schalke 04 (Dui) - Hajduk Spl 0 (2-0). 7. Goossens 1-0,22 2-0. Scheidsrechter: Koesseu Toeschouwers: 53.250. Rode Kovac (Hajduk). PAOK Saloniki (Gri) - Arsenal (0-0). 61. Franzeskos 1-0. Sc. ter: Diaz Vega (Spa). Toeschoi 45.000. Steau Boekarest (Roe) - Fenei (Tur) 0-0. Scheidsrechter: Fei Marin (Spa). Toeschouwers: 1| Rode kaart: 49. Csik (Roe), 8i (Fenerbahce). Aarhus. Aarhus (Den) - Nantei (1-2). 12. Gourvennec 0-1, li 1-1,24. N'Diaye 1-2, 77. Hal Scheidsrechter: Liba (Tsj).Ta wers: 5425. Excelsior Moeskroen (Bel) - FC (Fra) 0-2 (0-2). 22. MeyrieuO RodriguesO-2. Scheidsrechte ger (Zwi). Toeschouwers: 670; Croatia Zagreb (Kro) - Grasshq (Zwi) 4-4 (2-1). 20. Moldovar Saric 1-1, 41. Viduka 2-1,5a necki 3-1 (strafschop). 62. Ml (eigen doelpunt), 65. Turkyiln 78. Cvitanovic 4-3, 79 Molda Scheidsrechter: Strampe (Dui] schouwers: 15.000. Lyon. Olympique Lyon (Fra)-E (Den) 4-1 (1-1). 20. Kanoute: Daugaard 1-1 (strafschop), 50 2-1, 63. Carteron 3-1, 75 Gij Scheidsrechter: Bazzoli (Ita).l wers: 11.000. Bastia (Fra) - Benfica (Por) 1-5 80. André 1-0. Scheidsrechte^ (Ita). Toeschouwers: 10.080 kaart: 78. Jordao (Benfica). Atletico Madrid (Spa) - Leicesi (Eng) 2-1 (0-1). 11 Marshall] Juninho 1-1, 71. Vieri 2-1 (sti Scheidsrechter: Olsen (Noo).li wers: 28.000. Real Valladolid (Spa) - Skotno 2-0 (1-0). 30. Rodriguez 1-0: schop), 55. Edu 2-0. Scheids Garibian (Fra). Toeschouwers: Vitoria Guimaraes (Por) - Lazx (0-0). 48. Casiraghi 0-1, 62.F 69. Nedved 0-3, Nesta 0-4. S rechter-, Luinge (Ned). Toescla 29.000. formatie het zwaar zou krijgen. In 45 minuten creëerde de ploeg welgeteld één goede kans, die door Petrov om zeep werd geholpen. Nog erger was het dat de ploeg na 25 minuten tegen een achterstand aankeek. Diallo goochelde zich voor het eerst - en zeker niet voor het laatst - langs de statische Hoog- ma, liet drie achtervolgers naar adem happen en glipte over de uitgestoken hand van Boschker. De handige Senegalese spits ging liggen en de Cypriotische arbiter Georgiou trapte erin. Van de stip maakte Diallo geen fout: 0-1. Twente probeerde in de twee de helft op karakter de Noren tot fouten te verleiden. Met iets meer fantasie werd het doel van de Zweed Kihlstedt belaagd. Maar het centrum zat vol met lastige Noren, die zelf nog spaarzaam de counter kozen en voor meer gevaar zorgden. Twente zocht radeloos via een zwakke opbouw naar de verlossende spreuk in het tover boek, maar vond de bezweren de vinger om de vloek op Euro pees voetbal op te heffen niet. Bosman kopte de bal eerst op Solbakken, de enige Noorse in ternational die op de doellijn stond. Vervolgens graaide Kihl stedt met zijn beste redding van de avond zijn kopbal uit de ui terste hoek, om daarna de bal bij inzet van de spits over de lat te werken. Voor de vijfde keer op rij dreigt uitschakeling in de eerste ronde. FC Twente: Boschker; Oude Kamp huis, Hoogma, Van Halst en Karne- beek; Steinmann. Ten Caat. Ter Avest en McKinnon (59. Sumiaia): Petrov (79. Ten Hag) en Bosman. Lilleström: Kihlstedt; Wemi, Bjar- mann, Kippe en Pedersen; Nysaether. Kihlberg, Solbakken, Kristinsson en Walemark (46. Gulbrandsen); Diallo. Er blijft een vloek rusten op het Europese voetbal van FC Twente. Na vier opeen volgende struikelpartijen in de eerste ronde lijkt ook Lilleström de aanzet tot een mooie Europese cam pagne direct te dwarsbo men. De Noorse ploeg, in de eigen competitie dit seizoen absoluut geen hoogvlieger, won gisteren in het Diekman Stadion de eer ste confrontatie uit de eerste ronde van de UEFA-beker met 1-0. Een omstreden strafschop werd door Diallo gecreëerd en benut. Het had erger gekund, con cludeerden ze in Enschede na de loting in Genève. In een groep met Inter, Liverpool en Celtic rolde Lilleström uit de be ker. Ingehouden tevredenheid overheerste bij Hans Meyer en zijn manschappen. Na de wijze lessen van Club Brugge, Lever- kusen, Bayern München en Honved Boedapest leek de Noorse nummer twee van vorig seizoen de ideale opponent om nu eens naar de tweede ronde door te stomen. Twee overwinningen op Di- namo Minsk brachten de Noren naar het oosten van Nederland. Daar lagen ze niet echt wakker van de tegenstander. Twee be zoekjes aan Noorwegen deden echter toch het rode alarm lampje opflikkeren bij Meyer en assistent-trainer Rutten, die de ploeg als laatste in het weekein de zo'n beetje op de Nöordpool bezocht bij een uitwedstrijd in Tromsö. Gebaseerd op kracht,' luidde de mening van de technische staf. Degelijk, atletisch, defen De Senegalese kwelgeest Mamadou Diallo in duel met Twente's André Karnebeek. foto gpd sief, gegroepeerd voetbal zou er in het Diekmanstadion volgen. Meyer en Rutten waarschuw den ook voor onderschatting. Landskampioen Rosenborg haalde vorig jaar de kwartfinales van de Champions League, Brann Bergen schakelde PSV vorig seizoen verrassend uit. Het Noorse voetbal is tegen woordig moeilijk te bestrijden. Zeker als de trainer van Lil leström, de bij de mannen de buterende Pellerud, een goede vriend van de Noorse bonds coach Egil Olsen blijkt te zijn en er dezelfde defensieve, tactische ideeën op na blijkt te houden. Twente, met de van blessures herstelde Bosman en Oude Kamphuis terug in de basis, be gon dus voorzichtig. Snel was duidelijk dat de in de competi tie ook moeizaam acterende Braga scoort tegentreffer in laatste minuut Het uitvallen van het licht kost Vitesse wellicht de volgende ronde van de UEFA-beker. De Arnhemmers leken met een 2-0 voorsprong .zo goed als zeker van "een verlenging van het Eu ropees toernooi. Het uitvallen van de installatie kostte de club echter een riante uitgangsposi tie. In de laatste minuut van het duel was het plotseling volledig donker in het stadion. De spe lers moesten een kwartier wachten om de wedstrijd af te kunnen maken. Hoewel de spe lers in gedachte al bij de tweede ronde waren, verpestte een handsbal van Goossen het feestje. De scheidsrechter wees gedecideerd naar de stip. Karoglan benutte het onver wachte buitenkansje. Vitesse reist nu over twee we ken met gemengde gevoelens naar Portugal. De verwachtin gen voor het duel waren hoog gespannen na de goede resulta ten in de afgelopen twee com petitiewedstrijden. Trainer Ten Cate, die debuteerde in de Eu ropa Cup, moet zeker in de eer ste helft met weinig plezier naar het spel van zijn ploeg hebben gekeken. Vitesse had het vooral moeilijk met zichzelf. De Gel derlanders kregen meer ruimte dan verwacht tegen de door gaans verdedigend ingestelde ploeg. De elf profiteerden niet van deze vrijheid. Het team kon de tegenstan der nauwelijks onder druk zet ten. De combinaties liepen niet en de spitsen Machlas en Curo vic kregen onvoldoende ballen van achter. Het onverwachte doelpunt van Curovic moest de ongeveer 7900 toeschouwers in stadion wakkerschudden. Met een schot uit de draai wist de aanvaller de Portugese sluitpost te verrassen. In de tweede helft draaide het beter bij Vitesse. De aanvallen resulteerden in kansen van Kreek en Curovic. Pas vijf minu ten voor tijd wist de ploeg de voorsprong echter uit te breiden tot een veilige 2-0. De Spaanse arbiter wees naar de stip na een overtreding op Machlas. Trust full bleef koel van elf meter. Ten Cate had zijn ploeg in de voorbereiding voortdurend ge waarschuwd voor overschatting van Braga. De ploeg mocht Eu- ropesse dan niet veel voorstel len, maar was zo realistisch om in te zien dat Vitesse met de ei gen vijf optredens ook niet veel laediet had opgebouwd. Dank zij een vierde plaats in de Por tugese competitie plaatste Bra ga zich voor de UEFA beker. Na de kwalificatie was het twee da gen feest in de stad. De club probeert nu definitief aanslui ting te behouden met de grote drie Porto, Sporting Lissabon en Benfica. Dit moet echter niet ten koste gaan van de provinci ale uitstraling. In tegenstelling tot Vitesse is Braga er trots op een provincieclub te zijn. De combiverenging herbergt niet alleen voetballers maar ook zwemmers en aüeten. Qua begroting en accomoda- tie is Vitesse al verder in het doel aansluiting met de natio nale top te bereiken. De Arn hemmers betrekken volgend jaar een nieuw stadion. Braga denkt pas over twee, drie jaar ARNHEM «ANP Trainer Henk ten Cate hoopt in de tweede wedstrijd van de UEFA-beker tegen Braga op een meer rechtvaardige scheids rechter. De Spaanse arbiter Brito Arceo was in de ogen van de coach de grote boosdoener. ,,De scheidsrechter had ons ten eer ste al een vrije trap moeten geven, maar hij begon met een scheidsrechtersbal. Bovendien zei hij dat we nog slechts veertig seconden zouden doorspelen, maar het werd een minuut. Hij heeft gemarchandeerd. Ook wat gele kaarten betreft wist hij ons wel te vinden, terwijl Braga er ook wel een paar had verdiend. Het is een schande." Ten Cate ziet nog wel kansen voor zijn team om de volgende ronde te halen. ,,Bij 2-0 hadden we de zaak rustig kunnen uitspelen. Nu moeten we vol aan de bak. Maar we zijn de ploeg in vorm. Zij moeten eerst nog zien te sco ren." Geen van de zeven Franse UEFA-deelnemers verliezen GLASGOW. ANP/IPA De atmosfeer op Celtic Park in Glas gow was adembenemend. Celtic-Li verpool was niet zo maar een duel, maar een strijd op leven en dood tus sen de eeuwenoude rivalen, de Schot ten en de Engelsen. Het resulteerde in een prachtige strijd die in 2-2 eindigde. Liverpool kwam na zes minuten al op 0-1 dooreen treffer van de 17-jarige Owen. Celtic viel daarna driftig aan, kreeg kansen, maar scoorde pas in de 53ste minuut. McNamara schoot raak. Toen was Regi Blinker er niet meer bij, want hij raakte na een botsing vlak voor rust met Jones geblesseerd. Met een kwetsuur aan de schouder moest hij van het veld. Celtic bleef na 1-1 op de aanval spe len, met een uitblinkende Larsson. Donnelly maakte in de 74ste minuut uit een strafschop verdiend 2-1. Zoals het hoort bij zo'n wedstrijd viel de be slissing in de laatste seconden. McMa- naman soleerde door de Schotse de fensie en bracht Liverpool op gelijke hoogte. Voor Arsenal zal Dennis Bergkamp over twee weken minstens één keer moeten scoren. De Nederlander vloog niet mee naar Griekenland, waar PAOK Saloniki wachtte. Veel averij liep Arsenal niet op. De Grieken maakten één doelpunt. Bekerhouder Schalke 04 opende de nieuwe Europese campagne voorspoe dig. Het stadion zat tegen het gere nommeerde Hajduk Split uit Kroatië weer goed vol (53.250) en de spelers lieten zich door de entourage inspire ren. Met name de Belg Goossens, die al vlot twee keer scoorde. Die voor sprong wist de formatie, met De Koek, Van Hoogdalem en Eijkelkamp in de basis, te behouden. Met de Belgische clubs blijft het tob ben. Club Brugge en Anderlecht be hoorden ooit tot de Europese top, maar bewezen ver te zijn afgegleden. Club Brugge maakte het het bontst door in Israël met 2-1 te verliezen van Beitar Jeruzalem, Salzburg was in Oos tenrijk met 4-3 te sterk voor An derlecht. Club, de ploeg van trainer Gerets had het moeilijk, stond zelfs met 2-0 achter, maar Jbari gaf met zijn treffer na een uur de Belgen alsnog hoop. Ook Anderlecht behield, dankzij een late treffer van invaller Stoica, kan sen op de tweede ronde. Beide Belgi sche ploegen hebben aan 1-0 in de thuiswedstrijd voldoende voor een plaats in de tweede ronde. Voor Moes kroen zal dat moeilijker worden. De Europese debutant verloor thuis met 2-0 van FC Metz, de koploper in de Franse competitie. De Franse teams deden van zich spreken. Geen van de zeven ploegen verloor. De zege van Auxerre in Spanje op Deportivo la Coruna (2-1) de meeste indruk. Maar ook di ge van Strassbourg op Glasgi gers, waarbij alle treffers voort uit strafschoppen, mag gezien Zo versloeg Olympique Lyon Bröndby uit Denemarken, tei tia met 1-0 te sterk was voorb ca van Gaston Taument. Na het tegen Aarhus op 2-2. deaux, de club van Menzo, speelde, en Musampa, beha. gelijk spel. Tegen Aston Villa! 0-0. Ronaldo maakte voor Inter ste doelpunt tegen Neuchate uit Zwitserland, zijn landgeno as bepaalde de eindstand op 2 Uitblinker Steve McManaman scoort de gelijkmaker tegen Celtic. foto rtr Speaker Rein de Vries wenste de dames en heren, ruim dui zend, ,,heel veel genoegen bij veertien minuten Cambuur- Eindhoven." Het genoegen in het Cambuurstadion was ech ter volledig aan de kant van Eindhoven. In het restant scoorde Ronald Vroomans met een kopbal en maakte daarmee de 2-1 achterstand ongedaan. Eindhoven, een punt rijker, ging in polonaise van het veld. Het was de bus reis van drie uur naar Leeuwarden meer dan waard geweest, redeneerden de spe lers. Er moesten veertien minu ten overgespeeld worden om dat in de competitiewedstrijd op 30 augustus in de Toto-di visie door Cambuur vier wis sels waren toegepast. Ook de official, Jan Dolstra uit Zwaag- westeinde, was even 'afwezig' geweest en merkte te laat dat hij had moeten corrigeren. De fout van Dolstra kostt een wedstrijd 'schorsi! mede een voordracht Europacupduel. De misser van de g meerde internationale rechter kostte de KNVI maal f 6000 schatte i ven-trainer Willem Le De voetbalbond erke: fout en nam de extra voor zijn rekening, loonderving voor zes E venspelers die semi-pn waaronder doelpuntei Ronald Vroomans. Hi' nancieel administratf moest een dag vrijaf: „Die dag komt op hei van de KNVB." Cambuur-trainer Ha ger deed na afloop hei kleed aan. Hij immers! verboden vierde wissel past. Berger: ,,Ik voeli schuldig aan en biedt s ters en bestuur mijn schuldigingen aan. He trieste zaak, maar dit i beuren, dat lag in dit h haal opgesloten." Cricketer slaat er met bat op De Pakistaanse cricketer Inza- mam Ul-Haq is mishandeling ten laste gelegd. Hij zou zondag in Toronto drie toeschouwers te lijf zijn gegaan en daarvan één met een cricketbat geslagen hebben. Ul-Haq verloor zijn zelfbe heersing tijdens de eendaagse wedstrijd tegen India in de Sahara Cup Series in Toronto. Hij werddoor toeschouwers voortdurend uitgemaakt voor „potato", aardappel. Een van hen hanteerde een megafoon. De 27-jarige cricket op een gegeven mom de omheining, schei; shirt aan stukken en trapte twee toeschouw gevecht verplaatste zid rand van het veld vva Haq een cricketbat in kreeg. Indien schuldig kan de Pakistaan ve; worden tot maximaal maanden gevangenis cricketbond schorste voor de volgende tweei se wedstrijden tegen Toronto. Braga-speler Miladon Karoglan om speelt Vites- ses Michel Kreek. De door Karoglan verzilverde strafschop maakt de reis voor de Arn hemmers naar Portugal veel minder roos kleurig. foto gpd aan een nieuwe accomodatie. Bovendien bedraagt de begro ting van de Portugezen vijf mil joen gulden. Vitesse doet het met vier keer zoveel. Een succes in het Europese toernooi kan dit bedrag alleen maar verhogen. Na de 2-1 nederlaag in Arnhem zullen ook de Portugezen nog geloven in hun kansen op de tweede ronde. Vitesse: Westerveld; Sturing (82. Van der Hoeven). Van den Brom, Goossen en Van Hintum; Perovic (90. Bos). Kreek. Trustfull en Fortes; Curovic (90. DeMarchi) en Machlas. Braga: VVozniak; Nuno, Sergio, Jorge en Uno; Bruno. Moser. Baltasar (46. Cunha) en Rodrigao; Toni (77. Fomio- so) en Karoglan.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20